li RIAENS-ROYERS GEELZUCHT naar Lourdes -elna ■elna SUS 13 M.H.C.V. Volley Lyceum Provinc. Staten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Rijschool JAN JANSEN Januari was voor Venray ioch nog beneden normaal S.V. LEUKEN 10 februari Beeiavond 't werd wer carneval Vrouwengilde Culturele vorming I &H.6 I Vernielingen VRIJDAG 4 FEBRUARI 1964 No. 5 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 <L p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.75 [buittn V.nro, 1—) S P O R THUIS/ VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Na een lange periode van winter- plezier kunnen nu de sticks weer worden opgezocht. A.s. zondag gaan we van start met de tweede helft van de competitie. Kr staande vol gende wedstrijden op het program ma: Dames 1 bezoeken EMHC 3. Hier van verwachten we een duidelijke overwinning voor onze meisjes, aan gezien zij dit team eens een keer verslagen hebben. EMHC beschikt over voortreffelijke velden, zodat dit geen obstakel hoeft te zijn op weg naar de overwinning. Heren 1 ontvangen Blerick 2. een van de ploegen uit de onderste re gionen. Ook hiervan is de verwach ting dat het een Venrayse Victorie wordt. Blerick werd in eigen huis verslagen met 31 in een goede wedstrijd en we hopen op een her haling van deze uitslag. Heren 2 spelen zaterdagmiddag om half drie in Tegelen. Dit is een heel sterke tegenstander en veel hoop op een overwinning hebben we dan ook niet. Maar er wordt in dit elftal al tijd leuk en enthousiast gespeeld en dat is al veel waard. Het tweede dameselftal komt uit tegen Venlo in een uitwedstrijd. Ook hiervan hopen we goede resultaten te zien te krijgen. Voor aanvangs- en vertrektijden zullen weer publicaties volgen bij Cals. Kijk dus allemaal goed. A.s. zaterdag treedt MHCV aan voor het jaarlijkse carnavalsbal. Wij hebben hier en daar al gepolst en we kunnen alvast verklappen dat de costums weer alle records zullen slaan. Ook de stemming zal weer da verend zijn. Er wordt gezorgd voor goede muziek, spijs en drank, kort om het zal aan niets ontbreken. We hopen dan ook dat alle leden, oud leden en degenen die tot onze sup- portersschare behoren, op dit grote jaarlijkse festijn in Inalfa te zien zullen zijn in een prachtige vermom ming. Aalaaf MHCV. VETERANEN A.s. zaterdag gaan wij weer kie nen. Er zijn zoals altijd, weer mooie prijzen te winnen. Donateurs en SW'ers met hunne dames zijn even eens van harte welkom. Dus tot za terdagavond om 8 uur in zaal Man- ders. TAFEL TENNIS Onze junioren speelden i.v.m. de jeugdzitting van de carnaval hun competitie op donderdag 27 januari tegen Blue Star uit Venlo. Ze begon nen goed en wisten het eerste punt je in de wacht te slepen. Toch bleek al spoedig dat Blue Star de meerdere was. Ze hadden Venray dan ook al spoedig ingehaald en wonnen zeer verdiend met 73. De senioren waren de nederlaag tegen Genooi nog niet vergeten. Ze wisten dat ze nu alles op alles moes ten zetten. Dat ze dit deden bleek wel afgelopen zaterdag tegen Hegta 2 uit Hegelsom. Deze hadden zelfs ter versterking hun dames meege bracht. Dit zou echter niets baten. Al spoedig was het 50 voor Ven ray. Toen kwam Hegelsom even op zetten en maakten 51. Toen werd de zege voor Venray zeker gesteld door er 61 van te maken. De einduitslag was dan ook 82 in het voordeel van Venray. Dus toch wel een revanche van afgelopen zaterdag. A.s. zaterdag wordt gespeeld: Junioren: Maasbree 7Red Stars 2 Senioren: ATTV (Arcen)Red Stars De laatste tijd hebben wij verschil lende nieuwe jonge spelers er bij ge kregen. Als dit zo doorgaat zullen wij de komende competitie met nog meer teams deelnemen. Dus iedereen die nog interesse heeft kon zich nog aanmelden op: donderdag van 7.30- 10.30 uur; zaterdag van 6.00-9.00 in de gymzaal aan de Beukenlaan. Wegens het verstek laten gaan van H.T.S., werd de wedstrijd Lyceum l- HTS uitgesteld. Deze wedstrijd zal op een nader te bepalen datum wor den gespeeld. Ons 2e zestal moest de strijd aan binden tegen het sterke RAS. In de eerste set waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. V.C. Lyceum 2 wist deze set. dank zij het hoge tempo waarin ze speelden, in hun voordeel te beslissen. Setstand: 17-15. In de 2e set was Lyceum 2 wat losgespeeld en via prachtige smashes en goeu blokkeren werd deze set met 15-12 gewonnen. In de 3e set kwam RAS echter prachtig terug. Door goed spel wisten ze deze set met 15-12 te win nen. De 4e set moest de beslissing brengen. RAS, gebrand op een gelijk spel, ging prachtig door en kwam met 11-4 voor te staan .VC Lyceum 2 vocht echter goed terug en kon de stand opvoeren tot 11-11. De ver moeidheid ging nu bij VC Lyceum 2 parten spelen en RAS wist deze set met 15-11 te winnen. Einduitslag 2-2. Een goede wedstrijd, waarmee beide ploegen tevreden mogen zijn. Het 3e zestal kwam in het veld te gen VC Bree 2. Dit zestal, gehandi capt door het niet meespelen van en kele zieke spelers, wist toch nog tot een goed resultata te komen. In de eerste _set lukte het prima. Lyceum 3 wist via een regelmatige voor sprong deze set met 15-6 te winnen. In de 2e set ging VC Lyceum 3 ge woon door en wist ook deze set te winnen: 15-7. Dit had niemand ge dacht. In de 3e set kwam VC Bree stefk terug. Deze set werd dan ook met 17-15 door de „Breetsen" gewon nen. De 4e set was overwegend voor VC Bree 2. Nu bleek dat de nog zeer jonge invallers-punioren te weinig routine hadden en zo werd deze set met groot verschil door VC Bree 2 gewonnen: 15-3. Einduitslag: 2-2. Programma 5 februari 1966: Beker: VC Rooy 3-Lyceum 3 5.00 u. VC Lyceum 2VC Rooy 6 16.00 Comp. VC Lyceum 1VCT 16.45 Wie autorijden wil lereri^ moet het bij Jansen proberen. Tedderstraat 19 tel. 04780-1600 WEERKUNDECLUB VENRAY Het gezegde: „Eind goed, al goed", is dit jaar niet van toepassing ge weest op de gemiddelde januari- temperatuur, die normaal 1V«°C. is, maar nu slechts 0° C. haalde. Dat dit gemiddelde ondanks de lenteachtige temperatuur van de laatste dagen van de maand zo laag is, komt door de vele heldere, wol kenloze nachten, die wij gehad heb ben. De hele maand werd gekenmerkt door het voorkomen zowel van hoog te-. als van dieptepunten; bekijkt U de volgende uitersten maar eens: De temperatuur was op 18 januari om 7 uur 15° C.. terwijl het kwik op 30 januari om 3 uur tot 13° C. klom. De barometer deed ook al even hard mee. liep in 5 dagen van 987 millibar (74 cm kwik) naar 1044 mil libar (78.5 cm kwik). Het duurde daarna 16 dagen voordat de lucht druk weer 987 millibar bedroeg. Achttien opeenvolgende dagen had den we hier vorst, maar de laatste zeven dagen kwam de temperatuur boven de vijf graden; op de 29e. 30e en 31e zelfs boven de tien graden. Er viel 55 mm neerslag, waarvan 35 mm op 1, 2 en 3 januari. De neer slag in vaste vorm, sneeuw, bedroeg slechts 7 mm. Dit overzicht, dat slechts geldt voor Venray en omgeving, werd sa mengesteld door de Weerkundeclub van het Lyceum te Venray. Programma zaterdag a_s. (Kringtoernooi): Leunen A—Sevenum A2 4.00 u. Leunen B—HRC B 3.00 u. Zendag 6 febr.: Leunen 2Wittenhorst 6 2.00 u. Leunen 3Holthees 2 12.00 u. vriendschappelijk Voor Leunen 1 zal getracht wor den nog een wedstrijd te krijgen. NA MAASTRIC HT EN LEUVEN NU IN VENRAY Er gaat iets gebeuren. A.s. donder dag komen de medewerkers van het tijdschrift ..Beet" naar Venray. Deze mensen zoeken kontakt met belang stellenden. Plaats van ontmoeting: zaal iWlhelmina. Aanvang 8 uur. De toegang is gratis. Aan de avond in Venray werken mee: Jan Hanlo, Willem K. Coumans, Ton van Reen. Kees Simhoffer, Wer ner Abeele, Pieter Beck, Walter de Bruyn en Rein van de Wetering (schrijvers); Leo Cuypers (jazzmusi cus), Jean Lambrechts (componist). Leo Kluytmans (paragnost), Hans Mol (schilder/psycholoog), Willy Meyer (caartoonist), E. Asselberghs (fotograaf) en Gussen Wie (beeldhou wer). Het ligt niet in de bedoeling om een, van te voren vastgesteld pro- gromma af te werken. Er wordt zo veel mogelijk geïmproviseerd. Zo zullen o.a. de schrijvers uit hun eigen werk voorlezen, de jazzmusi cus zal iets voor u spelen, de dich ter en geluidsjager Jan Hanlo brengt zijn bandrecorder mee. Kortom een fijne avond, waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld deze mensen te ontmoeten en kennis te nemen van hun ideeën en werk. Op ongedwongen wijze. Mocht uw be langstelling gewekt zijn, dan kunt u op deze avond ook het tijdschrift „Beet" eens doornemen. Iedereen kan er iets naar zijn gading in vin den, want de opzet en de uitwerking zijn veelzijdig. Dus tot ziens ;n zaal Wilhelmina. Donderdagavond om 8 uur. Na de bctrckclijkc rust sinds het Boeren bal. staan we dan nu defini tief voor Vastelaovend. Vastelaovend dat over 3 weken op de kalender staat, maar al zaterdag a.s. begint als in de zitting van Circus M«»k do nieuwe prins zijn intrede gaat doen. Zijn intrede nadat de Hofkapel, on der leiding van Jan Verstegen ge- knoeveld en gebazeld zal hebben, dat het een lieve lust is. want ze lusten er wel duuzend van. ^"Zijn intrede ook. nadat verschil lende buutreedners, als Mathies. Barten en Sjengske het hunne ge zegd hebben over de plaatselijke en de vaderlandse politiek. En wie het is. schijnt een goed bewaard geheim, waar we allemaal toch wel stiekum nieuwsgierig naar zijn. En dat is dan zaterdagavond, een avond voor jong en oud, maar maan dag is het dan beslist voor de oude ren te doen. d.w.z. voor de gehuw den. Vorst Jan ontvangt dan de nieu we prins op zijn gala-vorstenbal in zaal Wilhelmina en wie dit feest kent. heeft geen extra aansporing nodig om op dit bal te komen. Voor de nieuwelingen zal het een openba ring zijn en precies wat ze nodig hebben om de voorbereidingstijd tot vastelaovend door te komen. Want daarvoor heeft men een opkikkert Je nodig. Er moet immers nog veel ge daan worden. Neem nu maar eens de gevelversiering. Dat is de laatste Ja ren toch maar een beetje prut ge weest. Dit jaar doen we dat weer eens extTa goed. En dan de deelname aan de optocht In verenigingsver band, samen met de buurt, of alleen. Het hoeven geen grote prachtige wagens te zijn. een kleine groep dat heeft het verloden bewezen kan soms veel leuker zijn. U kunt zich iedere zondag van half 12 tot half 1 opgeven bij Hotel De Zwaan waar ook ideeën te krijgen zijn. En lest best, het zijn vooral de ouderen, die dit jaar bij de boere- brulleft genodigd zijn. Zij laten te veel verstek gaan. Vastelaovend is er ook voor hen en hoe kan men dat beter vieren dan op een alderwetse boereb rul left. Voorlopig tot ziens zaterdagavond en voor wat de gehuwden betreft, zorgt dat je er maandagavond bij bent LOTEN OVERAL VERKRIJGBAAR Prijs per lot f. 1.25 GIRO 1100 SUS - ROTTERDAM Goedgekeurd door de Minister v. Justitie onder nr. LO 050/057/102 d.d. 5 nov. 1061 AFD. VENRAY Na de lustrumviering van het Vrouwengilde heeft men weer iets gezelligs op het programma staan, nl. een bezoek aan de Diamantslijpe rij te Cuyk. Men verwacht dat velen aan dit middag-uitstapje zullen wil len deelnemen en om de groep niet te groot te maken, wordt tweemaal naar Cuyk gereisd. De eerste keer oo dinsdag 8 febr. en de tweede keer op dinsdag 15 fe bruari. Vertrek om half twee vanaf garage van Ham, om plm. 6 uur te rug. Kosten 2,in de bus te vol doen. Het belooft heel interessant te worden, want er zullen diverse be werkingen te zien zijn vanaf de ru we diamant tot het flonkerend Ju weel. Men moet zich opgeven bij Mevr. de Vries, liefst schriftelijk. Het Dagblad voor Noord-Limburg heeft den volke kond gedaan dat er een geelzucht-epidemie in Venray is. die o.m. te danken zou zijn aan het feit dat er in de zwembaden van Venlo en in die van Venray geplast wordt Radio-Zuid. de trouwe pala dijn, heeft dat nog verder wereld kundig gemaakt en we staan dus te kijk als stiekeme plassertjes. De directie van het Venlose zwem bad heeft toen stante pede vertelt dat in hun bad beslist geen geel zucht zit want daar zorgt de provin ciale gezondheidsdienst voor. En de Onderste Molen is al sinds septem ber dicht, dus daar kan men niet meer in plassen Om de zaak tot normale proporties terug te brengen lijkt het ons toch wel noodzakelijk vast te stellen: a. dat er 7 jaren geleden een heel wat ernstiger en hardnekkiger geelzucht epidemie in Venray heerste en toen was er noch het grote zwembad, noch het zwem bad In de kinderspeeltuin. Wat toen de besmettingshaard was. is de doktoren tot heden nog niet duidelijk; b. dat de thans heersende eoidemie begon lang voordat zowel het grote bad als het kinderbad wa ren opengesteld. Wat de besmet tingshaard is, kan geen dokter zeggen. Evenmin als zij kuonen zeggen, dat na openstelling van deze baden de geelzucht in Ven ray erger is geworden; c. dat het water van 't grote zwem bad in Venray op dezelfde wijze gefiltreerd wordt en ontsmet als het water van 't smetteloze Ven lose bad en dat de medicus, die in de Sportstichting zitting heeft. t.a.v. deze ontsmetting geen enke le op- of aanmerking had; d. dat ondanks het feit dat beide baden in september gesloten zijn. de geelzucht nog altijd heerst en e. dat geen enkele dokter durft te bewezen dat geelzucht veroor zaakt wordt door water uit deze baden. ZIEKE KINDEREN UIT VENRAY deponeert! hebben Deze week zijn wij de 1 6 000.— bijna gepasseerd. Het gaat goed. Het is inmiddels gebleken, dat men ook buiten Venray met onze aktlc mee leeft. Daar zijn wij zeer blij om. Dat is een teken, dat men wat over heeft vuor onze zieke kinderen. Hebt U nl iets gegeven? Nee? Stort dan van daag nog op één van do volgende adressen: Boerenleenbank Venray of Mersc- lo; Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Ned. Credictb;tnk Venray, alles ten name van „Zieke kinderen uit Venray naar Ixiurdes". Alle gevers zeer hartelijk dank. Hier volgt onze verantwoording: Vorig saldo 5747.41 N.N. Blitlerswijck 10. SL A. Venray 100, NN. 25.— B. en B. N.V. Venlo 25.— We hadden hier van dit debat toch Iets anders verwacht, waarbij ook. dat de belangen van he t noordrn cn midden door spreken» uit die streek naar voren gebracht hadden mogen worden. Zelfs dat achtte men overbodig. Maar wel klagen dat men zo weinig attentie heeft voor het werk der sta ten Totaal 5907,41 ALLE INWONERS van Venray, Helde. MerseJo, Vredeperl en Smakt OPGELET!!! Weet U of hebt U lichamelijk ge handicapte kinderen? U kunt ze een kans geven op een Lourxl es bede vaart! Ze moeten 10 jaar oud zijn en mogen niet ouder zijn dan 20 Jaar. Vermeldt als U kunt: Geboorteda tum en jaar. geslacht, aard van ziek te of gebrek, huisarts, ziekenfonds, adres en woonplaats. Deze aanmeldingen kunt U rich ten aan: H. van Soest. Bevrijdings- weg 46, Venray. Briefje in de bus Is voldoende. Wilt U hem persoonlijk spreken, dan 's avonds na 6 uur. hier Is de nieuwe zó veelzijdig! zó volmaaktl zó eenvoudig In 't gebruik Er wordt, nu ons cultured cen trum langzaam maar zeker naar zijn voltooiing groeit, meer dan ooit ge sproken over cultuur cn culturele vorming. Dot is goed. want zo nu cn dan knjgt men het gevoel wat dit betreft, hier in een woestijn te zitten. Of liever in een lege biosroop. Er is in vroeger tijden terecht wet eens geklaagd over de Venrayse bioscoop- programma's. Het was sex cn cow boy en het bleef scx en cowboy. De toenmalige eigenaar, daarover aangesproken, gaf onomwonden toe. dat dit de enige filmen waren, die hun geld opbrachten cn aanhij ook niet van de windenz. enz. De nieuwe eigenaar heeft In do loop der Jaren al heel wat filmen ge bracht. soms eerder dan grotere plaatsen, die van cien heel ander genre waren cn die het predikaat cultureel met recht verdiende. Alleen hij verdiende er niets aan. want do bioscoop bleef leeg cn do kosten kwamen er niet uit. We zijn geen grote film-bezoekers, maar toen we deze weck naar de pracht film Michelangelo gingen, za ten W'e met weinigen en achter de kassa zat een chagrijnig mens. die voor de zoveelste maal «en desillusie beleefde. Maar ook oen halsstarrig mens. die zich dan wel verlaten weet van allen, die het woord cultuur zo vooraan in de mond dragen, maar toch niet van zins is zich geslagen te geven. Zorba de Griek en A taste of honey zijn daar de bewijzen van. Maar treurig is het wel de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier... dèt brengt U de nieuwe Cn ZWITSERS prscitls- produkt vaa topkiatsn blnnan Hat baralkvan ladara beurs Q SS—>U Ytw£*r ia «CTUCT J De Statenvergadering van maan dag j.l. heeft voor dit deel van Lim burg toch wel teleurstellend ge werkt De woordvoerder van de Par tij van de Arbeid mocht dan samen met de KVP verklaren, dat het debat over de toekomst van 7.uid Limburg geen geharrewar moest opleveren over meer voordelen van de ene plaats ten overstaan van de andere, omdat dat zo gek staat in den Haag en moeilijk verkoopbaar is. toch blij ven wij er bij dat over de toekomst van Zuid-Limburg niet gesproken kan worden zonder ook de rest van Limburg daarbij te betrekken. En als de heer Jan Macnen dan als enigste argument op tafel kan bren gen. dat bijv. Noord-Limburg zijn wensen nog niet ter kennis gebracht heeft van Gcd. Staten, dan blijkt daar alleen maar uit dat hij op zijn teentjes getrapt is omdat de voorzit ter van de Kamer van Koophandel in Venlo rechtstreeks naar Minister Cals is gestapt. De wensen voor het Noorden zijn iedereen bekend, die kranten kan lezen cn daar onder mo gen we toch ook de heer Macnen re kenen. Bovendien zullen burgemees ters. industriëlen e a. beslist wel de nodige wensen bij God. Staten ge- HINDERWET Openbare krnnUgrinvg verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt te rinzage ©cn verzoek met bijlagen van P. J. M. Dricsscn. Hoogriebrocksewcg 13. Oirlo-Vcnray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen cn in werking hem den van een propaangasinxtallalie ten behoeve van zijn bedrijf aan de Hoegriebrockseweg 13. kadastraal gemeente Venray, sectie G nr. 1842. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt I>e ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde Inbrengen op een openbare zitting te houden op 14 februari 1966 om 15 u. in het gemeentehuis Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze kennisgeving is ge schied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray. 24 januari 1966 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. Mr M M L. G M. CUSTERS. burgemeester H. P L. VORST, secretaris Het Desselkc en wijde omgeving i* „aangekleed" zoals dat heet. Dat wil In dit geval zeggen, dat Venray* groenadvlseur daar zijn plannen werkelijkheid ziet worden en dat gras. groen, bomen en struiken de eertijds kale vlakte nu mooier.en leefbaarder maakt. Hierover is reeds uitvoerig In dit blad geschreven. Maar ternauwer nood staan de bomen cn struiken er. ternauwernood is er gras ingezaaid, of het regent al weer klachten. Top pen zijn uit pas geplante bomen ge broken. struiken zijn vernield en uit getrokken, over grasperken is men liefst met een auto gaan draaien, dat de sporen centimeters diep staan. In de laatste raadsvergadering is over baldadigheid het cvn en ander gezegd En is ook gezegd hoe belang rijk het is dat de ouders In deze toch een* wat meer toezicht houden op hun kinderen. M«n kan niet overal een politicagent bijzetten. Maar we hebben hier sterk de indruk dat het Juist het werk van ouderen is. Of liever vernielingen door ouderen ge pleegd Is men het dan feitelijk wel waard, dat er nog iets gedaan wordt?

Peel en Maas | 1966 | | pagina 13