ueizekeiinQ&plaat -elna iir iiiïiii I Mensen in nood... Kerkelijke Diensten MARTENS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VERPLICHTE van 12 tot en met 18 december BLAUPUNKT televisie komt van Reserveer tijdig een nachtkluis Hederlandsche Credietbank H.Y. IStcUeli VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 No. 49 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8Vt ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2. Een van de mooiste manifesta ties der Naastenliefde. Wij willen ook dit jaar kaarsen ontsteken uu om licht en warmte te brengen in de harten van mensen, die overal tevergeefs aanklopten en van wie na degelijk onderzoek lu vaststaat, dat ze werkelijk in jS nood verkeren. Voor hen is de actie Mensen in Nood dikwijls een laatste kans. Ook bij U komen ze deze week aan de deur met kaarsjes. U 2j koopt toch ook een kaarsje? Mocht er onverhoopt bij U nie mand geweest zijn, dan kunt U nog terecht: Schoolstraat 16 - telefoon 1759 Prijzen: kleine kaarsen 10 cent, grote 30 cent, tafelkaarsen 60 en 125 cent, t.v.-kaarsen in luxe doos f 2.50 Met ingang van 1 maart 1966 zul len de bestuurders van bromfiet sen in het bezit moeten zijn van een geldige verzekeringsplaat en een document, waaruit blijkt, dat voor de bereden bromfiets een verzekering is afgesloten overeen komstig de Wet aansprakelijk heidsverzekering motorrijtuigen. Ook de bestuurders van de z.g. in validenwagentjes, welke door een bromfietsmotor worden aangedre ven, moeten in het bezit zijn van genoemde plaat en document. Zo wel verzekeringsplaat als verzeke ringsdocument zullen door de ver zekeraars, die krachtens de Wet aan sprakelijkheidsverzekering motor rijtuigen zijn toegelaten, aan de verzekerden worden uitgereikt. WELKE VOERTUIGEN WEL EN WELKE NIET? Zoals bekend geldt sedert 1 janu ari 1965 de verzekeringsplicht voor alle gemotoriseerde voertuigen, zo wel gekentekende als niet-geken- tekende. Van laatstgenoemde groep zullen de bestuurders van bromfiet sen en invalidenwagentjes naast een verzekeringsplaat tevens in het bezit moeten zijn van een verzekerings document. De bestuurders van de overige niet-gekentekende motorvoertuigen behoeven geen verzekeringsplaat op hun voertuig aan te brengen. Zij moeten wel. eveneens met ingang van 1 maart 1966, in het bezit zijn van een document, waaruit blijkt, dat een verzekering overeenkomstig de wet is gesloten. Onder deze laatste categorie mo torrijtuigen vallen o.a. de z.g. ijze ren honden (de gemechaniseer de voertuigen, waarvan met name bakkers en melkhandelaren zich bedienen), motorlorries, vorkhef- trucs, draglines, tractoren, bulldo zers. wegwalsen en andere zelf rij dende wegenbouwmachines, gemo toriseerde landbouwwerktuigen en gemotoriseerde grasmaaimachines. VIERKANTE PLAAT De verzékeringsplaat voor brom fietsen en invalidenwagentjes krijgt een afmeting voor 80 x 80 mm en heeft afgeronde hoeken. De onder grond van de plaat zal onverander lijk wit zijn: de opschriften zullen telkenjare een andere kleur hebben, welke door de minister van verkeer en waterstaat wordt vastgelegd. Bovenaan de verzekeringsplaat staan drie hoofdletters achter elkaar, met daaronder, eveneens achter el kaar, drie cijfers. In kleinere letters staan onder deze letttercijfercombi- natie het woord „Nederland" en het jaar waarin de verzekeringsplaat geldig is (voor het eerst jaar dus „Nederland 1966"). De plaat moet in verticale of na genoeg verticale stand op het witte gedeelte van het achterspatbord worden bevestigd, zodanig dat de letters zich boven de cijfers bevin den en le letters goed zichtbaar zijn. Indien het voertuig meer dan één achterwiel heeft, is het voldoende als de verzekeringsplaat slechts op het witte gedeelte van één achter spatbord wordt aangebracht. GEEN RECLAME De minister van verkeer en water staat stelt de lettercombinaties vast, die door de verzekeraars op de pla ten moeten worden aangebracht. Het spreekt vanzelf dat elke reclame element daaruit zal worden ge weerd, men zal dus beslist geen bordjes laten bevestigen met b.v. „NED 1845" of dgl. maar een neu trale code-aanduiding kiezen. De geldigheidsduur van de verze keringsplaat (evenals van het bijbe horende document begint op 1 maart en eindigt op le laatste dag van fe bruari van het daarop volgende jaar. Het is toegestaan de verzekerings plaat te gebruiken ingaande 1 jan. van het jaar dat er op staat ver meld. Bestuurders van bromfietsen, wel ke aan de staat toebehoren en eige naars van bromfietsen, die wegens gemoedsbezwaren zijn vrijgesteld van de verplichting tot het sluiten van een verzekering, krijgen een zgn. vrijstellingsplaat uitgereikt. STRAFSANCTIES In dit verband zij er nog aan her innerd. dat volgens artikel 2 van de wet aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen slechts motorrijtui gen aan het verkeer mogen deel nemen, waarvoor een w.a.-verzeke- ring is gesloten, die beantwoordt aan de bepalingen van deze wet. Het begrip „verkeer" wordt in genoemde wet zeer ruim genomen: er wordt niet alleen onder verstaan verkeer op wegen welke openstaan voor het openbare verkeer, maar ook op ter reinen, die „toegankelijk zijn voor het publiek of voor een zeker aantal personen, dat het recht heeft om er te komen." Het niet aanbrengen van de ver zekeringsplaat, het op foutieve wij ze bevestigen of het niet zichtbaar zijn kunnen gestraft worden met 'n geldboete van ten hoogste 150, Dezelfde strafmaat geldt met be trekking tot de z.g. vrijstellingsplaat. Een recent onderzoek, door de Ne derlandse Vereniging van Automo bielassuradeuren ingesteld naar het aantal tegen wettelijke aansprake lijkheid verzekerde bromfietsen, heeft aangetoond, dat voor 1,4 mil joen bromfietsen een w.a.-verzeke ring bestaat. Uit dit cijfer kan wor den afgeleid ,dat vrijwel alle brom fietsers hebben voldaan aan de sinds 1 januari 1965 bestaande wettelijke (en sociale!) verplichting tot het slui ten van een w.a.-verzekering. Wij vragen nog siseds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na weik'ijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY RAAD VAN ARBEID In de toekomst (ingaande 17 de cember a.s.) zal de ambtenaar van de Raad van Arbeid te Venlo geen zitting meer houden op vrijdagmor gen, doch uitsluitend op vrijdagmid dag van 14.0015.00 uur op de afd. Sociale Zaken van het gemeentehuis alhier. Hier kan men alle mogelijke in lichtingen vrijb ijvend en gratis krijgen over de sociale verzeke ringswetgeving, voor zover de uit voering daarvan de R.v.A. is opge- dragen.en PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.00 Peter Janssen; 8.00 overl. fam. v.d. Vegt-v.d. Boogaard; 9.30 Hoog mis voer de parochie; 11.00 Antozn van Osch; 18.00 Antoon Peeters en dochter Mientje. Maandag: 7.30 gest. jgt. Jacques Willemsen en echtgenote Maria Geertrui Vollenberg; 8.15 overl. fam. Janssen; 9.00 Hendrika Thuyls-Muy- sers; 19.00 tot iht. van de Paus en van de leden van het Apostolaat des Gebeds. Dinsdag: 7.30 Hendrika Fleurkens- Broeks; 8.15 overl. fam. Schreurs- Verdellen; 9.00 overl. fam. Flinsen- berg-v. d. Bogaert; 19.00 Marinus van Es en kleinzoon Marinus. Woensdag: 7.30 Gulden Mis, Anna Catharina Backus-Jeuken; 8.15 overl. fam. Peeters-Hillen; 9.00 Antoon Poels; 19.00 overl. fam. Janssen- Klaassens en Harrie Janssen. Donderdag: 7.30 Martina Reijn- ders-Seijkens; 8.15 Piet Denissen; 9.00 J. Coenen. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Ben Hen driks en Johanna Dommeck; 8.15 Martinus Barents; 9.00 H. van Waayenburg; 10 uur plechtig huwe lijk Gerrits-rFansen; 19.00 Piet Ja cobs. Zaterdag: 7.30 Annie Flinsenberg en Koos van Heek; 8.15 best. jrd. Voor Piet Tacken; 9.00 gest. jgt. Wil helmus van Meijel, echtgenote, ouders en kinderen; 10 uur plechtig huwelijk Teuwen-Willems; 19.00 Hendrik te Bogt en Rieka te Früch- te. Biechtgelegenheid van 18.00-19.00 uur. 1. Zondag om 4 uur bijeenkomst van de H. Familie. 2. Woensdag om 7.30 Gulden Mis ter ere van O.L. Vrouw. 3. Vrijdag Quatertempervrijdag vas ten- en onthoudingsdag. Gezinsbijdrage: In de loop van de week wordt U het intekenbiljet voor 1966 voor de Gezinsbijdrage toegezonden. Verzoeke dit biljet in te vullen en in de retourenveloppe te sluiten. De- wordt bij Uaan huis opgehaald. Verzoeke er rekening mee te hou den dat: a. Van ieder gezin 1% van het netto-gezinsinkomen, met inbe grip van het loon der inwonende kinderen, verwacht wordt; b. Over het algemeen de inkomens gestegen zijn; laat dit ook tot uitdrukking komen in Uw bijdra ge. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag van de Advent. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 's avonds om 7 uur Adventsoefening. Maandag: H. Lucia, maagd en mar telares. Dinsdag: H. Nicolaas, belijder. Woensdag: Mis van Quatertemper woensdag. 7 uur Gulden Mis. Donderdag: H. Eusébius, bisschop en martelaar. Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag. Mis van Quatertem per-vrijdag. Zaterdag: Mis van Quatertemper- 6CHOOLSTRAAT VENRAY zaterdag. 8.30 Gezinsmis. Van 38 u. gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen Deze week iedere avond 7 uur avondmis, behalve zaterdag. 12 december a.s. wordt te Brum- men een propagandadag gehouden voor gezinsverzorgsters. Meisjes bo ven de 17 jaar met interesse voor dit beroep zijn van harte welkom.. Het loopt naar 'het einde van het jaar. Hebt U uw gezinsbijdrage al verzorgd? Dank U. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Sinten- Sijbers. 7.45 uit dankbaarheid; 9.00 Adriana Oudenhoven-Evers; 10.15 jgt. Petronella Aarts-Martens; 11.45 Piet en Harry Hermans, Oostrum. Maandag: 6.15 ter ere van de H. Geest; 6.55 Wed. Hoeymakers-Claas- sens; 7.45 Herman Jans-Beken; 8.30 Johannes Scholtens; 7 uur avondmis overl. fam. Wijnhoven-Roelofs. Dinsdag: 6.15 Henriëtte Duynstee- Sassen; 6.55 ter ere van de H. Bar bara; 7.45 'Maria Haenen-Laumen; 8.30 Johannes Scholtens; 7 u. avond mis Johannes Fila en overl. ouders Wijnands. Woensdag: 6.15 Selida Virginia Ro- jer; 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 voor overledene; 8.30 Hendrina v. d. Beuken-Peeters; 7 uur avondmis Johanna Smits-Litjens. Donderdag: 6.55 Constans Rojer; 7.45 Maria Haenen-Laumen; 8.30 overl. ouders Arts-Janssen; 7 uur avondmis Johanna Smits-Litjens. Vrijdag: 6.55 ter ere van de H, Geest; 7.45 voor overledene; 8.30 Jo hannes Scholtens; 7 uur avondmis overl. familie. Zaterdag: 6.55 gel. zielen (Offer bus); 7.45 overl. ouders Vaessen- Erenest; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders Ant. Claassens; 9.00 Pieter Ewals en Roland Vastert; 11.45 Pieter Wij nands en Lex Faessen. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUK8 f 1.25 VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seykens; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Ger- ven; 10 uur hoogmis uit dankbaar heid; 11.30 leesmis voor overl. August van Bergen; 4.00 n.m. derde Adventsoefening. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Assen (buurt); 19.00 avondmis voor overl. fam. Bosch-Peeters. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Vahlkamp-Poels; 19.00 avond mis voor overl. Johanna Stevens- Pijpers. Woensdag: 8.00 Gulden Mis tot ze kere intentie; 19.00 avondmis voor overl. ouders de Mulder-Franssen. Donderdag: 8.00 leesmis tot zeke re intentie; 19.00 avondmis voor le vende en overleden personeel Mu- vero. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 8.00 leesmis tot voorspoedige beterschap (G.); 19.00 leesmis voor overl. zuster. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Johanna Stevens-Pijpers; 19.00 lees mis voor overl. August van Bergen. Biechtgelegenheid van 57 uur. Hierdoor kunt U buiten de kantoor-uren o.a. vrijdagavond zaterdag etc., Uw kas gelden veilig tegen diefstal, inbraak etc. deponeren in de kluizen van ons kantoor. Vraag inlichtingen aan de kas. Bijkantoor Venray - Patersstraat 17 - Tel. 2061 Gehuwdencursus voor allen die ongeveer 15 - 20 jaar gehuwd zijn. Eerste bijeenkomst vrijdagavond 10 december om 8 uur in het parochie huis. Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 H. Mis voor Piet en Gerrit Camps; 8.45 H. Mis voor overl. fam. Pij pers-Reijnders; 10 uur Hoogmis voor de leden van het Kerkbestuur, Kollektanten, Zankoor en Harmonie. Maandag: 7.30 Antonetta Custers. Dinsdag: 7.30 Johannes Rongen. Woensdag: 7.30 Gulden Mis. gest. gez. jrd. Wilhelmina Jeuken en ouders; 's avonds 8 uur tweede bij eenkomst gehuwdencursus. Donderdag: 7.30 Gerard Arts. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. Willem Meijer, echtgenote en zoon. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw tot dankzegging (V.). Biech ten van 67 uur. Deze week zijn de quatertemper dagen. Vrijdag vastendag. PAROCHIEKERK OIRIO Zondag: 3e zondag van de Advent. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur en parochiehoogmis om 10 uur. 9 uur H. Mis voor Peter van Rhee. Eerste kollekte voor de kerk. Tweede kol iek te Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst voor Bernard v. d. Sterren. Dinsdag: 7.30 maanddienst Peter Swinkels. Woensdag: 7 uur Gulden Mis ter ere van de Moeder Gods en ter ge dachtenis van de Menswording, jaar- dienst voor Hubertus van de Berg. Donderdag: 7.30 Hoogmis ter ere van St. Machutus tot intentie van de familie Classens-Swinkels. Vrijdag: 7.30 Hoogmis ter ere van St. Machutus uit dankbaarheid. Zaterdag: 7.30 maanddienst Mar tinus Rongen; zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen; alleen vrij dag is vasten- en onthoudingsdag. Daarom wordt vandaag gebeden het gebed voor de priesteroepingen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis tot zekere intentie (van H.); 10 uur Hoogmis voor de Paro chie. Maandag: 8 uur gez. H. Mis Jos Seykens-Collin. Dinsdag: 8 uur gez. H. Mis overl. fam. Versteegen-Litjens. Woensdag: Gulden Mis. 8 uur gest. gez. jrd. Joannes Kuypers. N.B. Vandaag, vrijdag en zaterdag zijn quatertemperdagen, dagen van gebed voor priesters en priesterroe pingen. Vrijdag is vastendag. Donderdag: 8 uur Gezinsmis tot intentie van hen die in deze mis of feren. Vrijdag: 8 uur gez. jrd. Maria Ag nes Willemsen, Hendrik Hermans en Leonard Paulissen. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand voor hen die hiervoor of feren. Biechtgelegenheid van 56 u. Kerkpoetsen: Riky Gooren en Truus Swinkels. Misdienaars: T. Vullings-H. Dinghs P. Roelofs-N. Janssen. Accolythen: J. Rambags Gz, J. Rambags Jz, L. Rambags. J. Swin kels. Kerkbijdrage: Mogen we onze deel nemers er aan herinneren dat het jaar teneinde loopt? Wie nog iets te storten heeft wordt beleefd verzocht het spoedig te doen. Zondag: 3e zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor de overleden fa milie Geurts-Wismans; 9.15 hoogmis familie van het bruidspaar Michels- Jeuken. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Willems en Catharina Geeraedts; 8 u leesmis voor Antonia Croijmans- Peeters. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen (kindermis); 8 uur gezongen jaargetijde voor Piet Rein- tjes. Woensdag: 7.30 Gulden Mis, ge zongen jaargetijde voor Piet Ver- schuuren; 8 uur leesmis voor Wil helm Gommans. Donderdag: 7.30 leesmis tot inten tie van de familie H. Claessens (kin dermis); 8 uur leesmis voor Jean Holtackers. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Verheijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons; 8 uur leesmis voor Maria Buijssen-Lamers. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus van de Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 8 uur leesmis voor Antoon Loonen; van 45 biechtge legenheid. Kerkpoetsen: Nelly Willems (Laag Riebroek). Accolythen: 6.45 P. Stevens en H. Litjens; 8 uur J. van Vegchel en M. Janssen; 9.15 H. Baltussen, G. Jans sen, G. en M. Comelissen; 10.30 G. Jenniskens en P. Heesen. hier is de nieuwe zó veelzijdig! zó volmaakt! zó eenvoudig in 't gebruik de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier... dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS precisie- produkt van topklasse binnen het berelkvan Iedere beurs I) RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag van de Advent. 8.00 leesmis voor de parochie: 10 u. Hoogmis jgt. voor zal. vr. Kusters- Knoph. 2.30 Adventsoefening Derde Orde. Deze week de Quatertemperdagen. Maandag: 8.15 leesmis voor zal. Leo Jacobs. Dinsdag: 8.15 leesmis ter ere van de H. Jozef voor de parochie (offer blok). Woensdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Donderdag: 8.15 Hoogmis, zeswe- kendienst voor zal. Theodorus Ja cobs. Vrijdag: 8.15 leesmis voor zal. overl. fam. van Meyel-Poels. Zaterdag: 8.15 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van fam. Janssen- Smulders. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Geerits en Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Nelly Classens en Betsy Coenen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leésmis uit dankbaarheid tot int. van fam. van Well-Pouwels; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat Ac colythen: Wim en Piet Derikx. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Harry van Lierop. Maandag: 7.30 leesmis voor Her man JansBeken. vervolg zie ommezijde

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9