naar Lourdes Veilig Verkeer... Gemeenteraad... Groslijst.... In het kort M.H.C.V. I Zakagenda's Succes agenda's Kantoor agenda's Bureau agenda's vd Hunckhof heeft ze S.V.V. NIEUWS BILJARTEN HANDBOOG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN L1 RIAENS-ROYERS VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 No. 49 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8*/t ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venr»y 2.—) H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Uitslagen zondag 5 dec.: Venray 1—H.B.S.V. 1 7—0 Venray 6Meterik 2 11 Venray 1 speelde j.l. zondag aan de Oostsingel tegen HBSV 1 uit Hout-B lerick. Met 70 werd deze ontmoeting gewonnen. Hoewel de weersgesteldheid zeer slecht was slaagde Venray erin het publiek goed voetbal te bieden. Deze mon sterzege werd vooral behaald door het goede aanvalsspel van onze voorhoede en het stugge verdedigen van onze achterhoede, waarin doel man De Kerf slechts zelden in aktie behoefde te komen. Ook de Venray- •supporters hebben door hun spor tieve en spontane aanmoedigingen zeer zeker een deeltje bijgedragen tot dit onverwacht grote succes. Van meet af aan was Venray de betere ploeg. Met goed opgezette aanvallen kwam het HBSV-doel on der zware druk te staan. Dat we tot de 38e minuut moesten wachten op een Venray's doelpunt, danken de gasten1 enerzijds aan het sublieme spel van hun doelverdediger en an derzijds doordat de SVV'ers enkele malen een doelrijpe kans om zeep brachten. Zeven minuten voor half time kwam dan eindelijk het lang verwachte doelpunt. P. Volleberg speelde zich keurig vrij, plaatste de bal door naar W. Peeters, die het leer op zijn schoen nam en keihard in doel caramboleerde: 10. Na de thee kwam Venray nog fel ler opzetten. Hoewel men aanvanke lijk de aanvallen wat te ver door voerde, ging men later de vleugel spelers meer in het spel betrekken. Hierdoor werd de achterhoede veel vuldig uit positie gespeeld, hetgeen na 17 minuten spelen resulteerde in een doelpunt van J, Schrooten: 20. Nu was het hek van de dam. En kele minuten later werd het 30 toen H- Linskens een der achter hoede spelers van HBSV dusdanig in moeilijkheden bracht, dat hij de bal in eigen doel schoot. Aangemoedigd door de niet talrij ke supporters bleven de SW-voor- waartsen zich aandienen. J. Schroo ten knalde via onderkant lat nr. 4 in de touwen, terwijl R. Linkens en kele minuten later de doelman voor de vijfde maal de minder prettige gang naar het net liet maken. Uit een voorzet van H. Coppus scoorde P. Volleberg 6—0. Diezelfde speler gaf Schrooten een prachtige kans om nr. 7 te laten aantekenen. Met deze 70 stand kwam het einde van deze wedstrijd, die ten volle het aanzien waard was. De ruim 200 aanwezige supporters zul len wel nat, maar zeker voldaan huiswaarts zijn gekeerd. A.s. zondag speelt ons le elftal dè wedstrijd van het seizoen, nl. de ui_t- welstrijd tegen Wittenhorst. Hopen- lijk heeft onze voorhoede voldoende zelfvertrouwen behouden om ook deze tegenstander op de knieën te krijgen. We hebben gezien dat het kan en als er ook a.s. zondag met' dezelfde inzet wordt gespeeld, dan zien we deze wedstrijd met vertrou wen tegemoet. Onze supporters uitgedost met claxons en toeters zullen ook daar beslist weer van de partij zijn en op dezelfde wijze hun favorieten aanmoedigen. In de spelersbus is slechts een be perkt aantal plaatsen beschikbaar. We verzoeken onze supporters om zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien, zodat dan eventueel een tweede bus kan worden ingelast. Venray 6 speelde om 12 uur een voorwedstrijd tegen de sterke Mete- rik-reserves. Evenals het eerste elf tal moesten ook zij in een striemen de regen spelen. Beide teams waren volkomen aan elkaar gewaagd, zodat de 11 uitslag eenjuiste weergave is. Aan beide zijden werd een straf schop gemist. De „Venrayse" werd naast geschoten, terwijl Meterik keihard tegen doelman Thomassen opknalde, die op een zeer goede wedstrijd kan terug zien. Alle overige vastgestelde compe titiewedstrijden werden afgelast. Stand 3e klasse D: Venray 9 5 3 1 13 20-8 Venlo 8 5 1 2 11 25-15 VOS 8 4 3 1 11 11-7 Quick Boys 9 4 3 2 11 20-19 Milsbeek 8 3 3 2 9 16-14 Wittenhorst 8 3 2 3 8 25-15 RKLVV 8 3 2 3 8 12-15 HBSV 9 2 4 3 8 19-25 Venlose Boys 8 2 3 3 7 16-20 RKDEV 8 2 1 5 5 7-13 Storvogel.s 8 2 1 5 5 14-21 Gennep 9 1 2 6 4 12-25 begint in het restaurant op het voet balveld. Hier worden alle leden met hunne dames verwacht. Er is ge legenheid om te rikken, toepen, jo keren en bij voldoende deelname klaverjassen. Er zijn weer mooie prijzen te verdienen. Toto Deze week kan toto nr. 16 inge leverd worden. Bent U nog niet in het bezit van een formulier, dan kunt U dit alsnog verkrijgen op on ze inleveradressen, of bij onze toto ophalers. Programma voor zondag 12 dec.: Wittenhorst 1Venray 1 2.30 u. Venray 2—MVV 3 2.30 u. Venray 3Melderslo 1 (vriendsch.) Hegelsom 2Venray 4 2.30 u. Wittenhorst 5Venray 6 12.00 u. De spelers van Venray 3 verzoe ken we de opstellingen op de be kende plaatsen te gaan zien. in verband met de plaats en aanvangs- uur van de wedstrijd. VENRAYSE BILJARTBOND De teams, die uitkomen in de wintercompetitie van de Venrayse biljartbond, hebben in de afgelopen ronde voor enkele vervroegde Sin terklaassurprises gezorgd. Er vielen verrassende utslagen. In de eerste klasse moeten nog 4 wedstrijden worden gespeeld. In de 2e klasse boekte ONA een ruime overwinning op Los Band, waardoor zij de leidersplaats behaalden in de ze klasse. Groene Laken en Pomme- rans deelden de puntjes broederlijk, maar Wanssum verloor enkele, zeer kostbare puntjes aan Onder Ons. In de 3e klasse gaat Onder Ons B door met zijn monster-overwinnin gen. Ditmaal waren hun jongere broers het slachtoffer. Pommerans boekte hier een verrassende over winning op O.B.K. en gaf hierdoor de rode lantaarn over aan Onder Ons C. Uitslagen: le klasse: Ons GenoegenV.O.P. K.O.T.—B.C.Y. O.B.K.O.N.A. 4—6 6—2 6—4 Kaartavond A.s. zaterdag wordt wederom een kaartavond gehouden, die om 8 uur 2e klasse: Groene LakenPommerans 66 WanssumOnder Ons 48 ONA—Los Band 10—2 V.O.P. vrij. 3e klasse: OBKPommerans 210 Onder Ons COnder Ons B 210 BiljartteGroene Laken uitgesteld Voor de komende ronde is weer een volledig programma vastgesteld. Ook nu staan er weer veel gerech ten op het menu. De strijd om de bezetting der bovenste plaatsen is nu in volle gang en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat in de komende weken een definitieve beslissing zal worden geforceerd. Het programma ziet er als volgt uit: le klasse: 17-12 VOP—KOT 14-12 ONAOns Genoegen 17-12 BCY—OBK 2e klasse: 17-12 PommeransVOP 14-12 WanssumGroene Laken 18-12 Onder OnsONA Los Band vrij. 3e klasse: 17-12 PommeransOnder Ons B 10-12 Biljartte—OBK 17-12 Onder Ons CGroene Laken Stand Venrayse Biljartcompetitie le klasse: Afgelopen zondag werden wegens de regen en Sint Nicolaas alle wed strijden voor ons uitgesteld en zo doende konden we de sticks inge pakt laten. Wanneer regen en winter a.s. zon dag verstek laten gaan zullen de volgende wedstrijden gespeeld wor den. Dames 1 tegen Nuenen, waarvan we een overwinning verwachten. Nuenen werd in eigen huis al door onze meisjes verslagen en gezien 't krachtsverschil zal Venray zeker tot een overwinning moeten komen. Dames 2 spelen tegen VCH 2 in Venlo en wat hiervan het resultaat zal zijn is moeilijk te voorspellen. We houden het op een overwinning voor Venlo maar hopenlijk wordt dit pessimisme beschaamd. Heren 1 gaan naar Sittard 2. De vorige ontmoeting eindigde in een 33 gelijkspel maar de kracht van ons herenteam is hierna wat ge groeid, zodat We hopen dat de uit slag in hun voordeel zal uitvallen. Daarvoor zal echter hard gewerkt moeten worden hetgeen we dan ook verwachten. Voor aanvangs- en vertrekttjlen raadplege men nauwkeurig en tijdig de raambiljetten bij Cals. ST. ANNA Bij de onlangs gehouden jeugd wedstrijden voor jeugdschutters van de districten 17 11 10 en 8 wist de jeugdschutter van St. Anna, Chris Vermeulen, beslag te leggen op de eerste prijs met 212 punten. Te Westerhoven werd een 14- daags hazenconcours gehouden, waar een drietal van St. Anna aan deelnam. Hier werd de eerste prijs behaald voor het hoogste drietal met 142 punten; de eerste personele prijs door Jos. Wijnhoven met 49 punten en de prijs voor de vrije serie, zodat zes hazen van Westerhoven verhuis den naar het Peelhazenland. K.O.T. 6 4 0 2 42 O.B.K. 6 6 0 0 41 O.N.A. 6 4 0 2 37 V.O.P. 6 3 0 3 26 Ons Genoegen, Ov. 6 1 0 5 22 BCY Ysselsteyn 6 0 0 6 12 2e klasse: O.N.A. 5 3 1 1 39 V.O.P. 5 3 1 1 37 Groene Laken 5 2 2 1 32 Wanssum 5 2 1 2 31 Los Band 6 2 0 4 29 Onder Ons, Oirlo 5 2 0 3 26 Pommerans 5 1 1 3 22 3e klasse: Ons Ons B Oirlo 6 6 0 0 53 Biljartte 5 3 1 1 36 Groene Laken 5 2 1 2 30 Pommerans 6 1 2 3 30 O.B.K. 6 1 1 4 29 Onder Ons C 6 1 1 4 26 ZIEKE KNDEREN UIT VENRAY Ondanks het Sinterklaasfeest en alles wat daarmee samenhangt, heb ben we onze aktie niet vergeten. Er zijn deze week weer enkele bedra gen binnengekomen. Heren middenstanders. Hebt u goede zaken gedaan met Sinter klaas? Vergeet dan onze Venrayse zieke kinderen niet. Uiteindelijk hebben de kinderen uit uw stand qok een kans om mee naar Lourdes te gaan. Bij voorbaat dank. U kunt storten op de volgende re keningen Boerenleenbank Venray 1068514; Boerenleenbank Merselo 1031996; Amsterdam-Rotterdam Bank Ned. Credietbank 1032741; of bij: L. Janssen, Westsingel 22 H. van Soest, Bevrijdingsweg 46 W. Jacobs, Tolstraat 17 J. Arts, Hoenderstraat 21 W. Peeters, Langeweg 36. V erantwoording Vorig saldo N.N. Venray L. B. Heide R. L. Venray VOORKOM DE SLIP Het vermijden en opvangen van een slip vraagt vaardigheid en prak tische oefening. Om als automobilist enigermate paraat te zijn bij na- jaars- en wnterverkeer, adviseren KNAC en Verbond voor Veilig Ver keer iedere automobilist onderstaan de regels in acht te nemen: Hoe grote r de kracht is die in eens wordt toegepast om een wiel te versnellen, te vertragen of van rich ting te veranderen, des te groter is de kans dat dit wiel gaat slippen. Anders gezegd: Vermijd bruusk optrekken, even als sterk remmen of scherp sturen. Het is natuurlijk denkbaar dat men toch door een of andere oorzaak in moeilijkheden komt. In dat geval: hoofd koel en voeten warm, ofwel: Blijft kalm. rem niet, ontkoppel en stuur snel in de richting waar U heen wilt. Kies op gladde wegen altijd de hoogste versnelling die voor het toe- rental van de motor toelaatbaar is. Hierdoor wordt de kans op over dosering voorkomen. De banden hebben een belang rijke taak; des te groter hun „greep" op.de weg des te minder de kans op een slip. Dus: Draag zorg voor goe de banden en vooral ook voor de juiste bandenspanning. Direct hiermee verband houden de schokbrekers. Veel automobilisten menen dat schokbrekers dienen om comfortabel te kunnen rijden. De belangrijkste taak van de schokbre- ker bestaat echter uit het in stand houden van het contact tussen band en wegdek. Zij zijn het die moeten zorgdragen dat de wielen geen on gewenste uitstapjes maken en het wegdek verlaten. Het verdient aanbeveling om zorg te dragen dat de wielen goed zijn uitgelijnd. Bekende gladde wegen zijn be regende, besneeuwde en beijzelde wegen. iMnder bekend is dat los zand of grind formidabele slipt in de hand kunnen werken. Sohenk aandacht aan de toestand van het wegdek; let op beschaduw de plekken op zonnige winterse weg dekken, op betegelde oversteek plaatsen, op tramrails en aan ver andering van het wegdek, bijvoor beeld van asfalt of beton in klinkers of keien en op- en afritten van brug gen. 3957,41 2,50 25,— 25 Tptaal 4.009,91 Alle gevers hartelijk dank. len de conclusies van de raadscom missies niet eens vernoemt. De raad doet er dan verder het zwijgen toe, maar de burger voelt zich daarbij, hoe model het ook gaat, bepaald niet op zijn gemak. Het betrokken raadslid mag zich misschien verheugen om de meer dan uitvoerige toelichting, die hij te genwoordig krijgt in besprekingen en commissievergaderingen, de bui tenstaander, over wie het uiteinde lijk gaat, vaart in de mist of weet maar moeilijk hoe een en ander tot stand is gekomen. Dat doet de belangstelling voor de raad verminderen. Juist in een tijd nu diezelfde raad zich opmaakt voor de toekomst van Venray, belangrijke beslissingen en besluiten te nemen, lijkt ons dat bepaald geen winst punt. Naast de toelichting van B. en W. naast de mededeling van het advies der commissie, is het heus geen luxe als de raad zelf zijn stem motiveert anders dan door ja te knikken. Bij het raadsverslag van vorige week schreven wij dat we nader te rug hoopten te komen op de wijze, waarop thans verschillende agenda punten in de officiële vergadering van onze raad behandeld worden. Het raadslid, dat nieuwsgierig vroeg wat we hierop wel te zeggen hadden, moge hieronder dan ons commentaar horen. We ontvangen uit de aard der zaak de nodige buurtbladen, waarin al dan niet uitgebreid gemeente- raadsverslagen te vinden zijn van alle mogelijke gemeenten, grotere en kleinere. Als we zien hoe in Hel mond de loco-burgemeester bedreigd wordt door een raadslid, dan in zijn woede naar de bestuurstafel schiet en met de vuisten op des voorzitters stukken slaat, dan bedenk je, dat het hier gelukkig anders gaat. Als je de burgemeester van Asten enkele raadsleden hoort kapittelen over hun obstructie en de manier waarop een en ander gedaan wordt via intimidatie, broodroof en wat dies meer zij, dan prijs je de hemel, dat Venrays raad toch wel model is. Daar wordt geen voorzitter gemo lesteerd, daar is van oppositie zelfs geen sprake. Daar is de agenda in alle mogelijke commissies al van te voren diep uitgegraven en het enige wat er van overblijft is een kort knikje in de officiële vergadering. En daarvan doet Uw verslaggever dan trouw verslag Geen moord en doodslag, geen ob structie om de obstructie, geen vin nige toespraken, neen, allemaal net jes en model: ja en amen. En toch zijn er mensen, die tegen woordig aan een raadsvergadering geen snars meer vinden.En toch zijn er mensen, die zich afvragen, waarom de raad nog feitelijk offi cieel bij elkaar komt, want voordien zijn de hoofden geteld en is het pleit beslecht Dat zijn niet allemaal mensen, die een gemeenteraadsvergadering graag zouden zien in de trant van Hel mond, Asten en nog enkele van deze plaatsen, maar wel mensen die het ergens niet natuurlijk vinden, dat een raadsvergadering met 20-25 agendapunten in een half uur voor bij is. We zouden hierop niet teruggeko men zijn, als deze opmerkingen niet steeds luider gaan doorklinken en dat doen ze inderdaad Men mag zich daarom gelukkig prijzen, want daaruit blijkt dat er bepaaldelijk nog interesse is voor 't werk, het doen en laten van een ge meenteraad en dat het gelukkig nog niet zover gekomen is als de gros lijstsamenstelling voor de KVP-sta tenleden, y/aarop zich niemand liet zien Nogmaals Venrays gemeenteraad werkt model. In verschillende com missievergaderingen komen verschil lende agendapunten aan de orde, worden doorgesproken, bestudeerd, soms gewijzigd en komen dan op de officiële agenda. aWt er over te zeg gen viel, is binnenskamers gebeurd en op de officiële vergadering vol staat men met de toelichting, die het College van B. en W. bij het betrok ken punt geeft. De rapporten van de commissies zijn geheim en hoe een en ander ge beurt is, waarom een en ander zo gebeurt, dat mag men raden uit de toelichting, die in de meeste geval MUNTEN Daar in Venray de interesse voor munten groot blijkt te zijn, is men overgegaan tot de oprichting van een ruilbeurs in munten. Als er voldoen de belangstelling blijkt te bestaan, ligt het in de bedoeling dat deze half jaarlijks zal zijn. Deze zal gehouden worden op zondag 12 december van 24 uur in een van de vertrekken van de jeugdsoos in de Hoender straat 10. Buiten het munten ruilen om zullen hier inlichtingen ingewon nen kunnen worden over bestel adres van katalogussen en over de determinering. Aangeraden wordt om zoveel mo gelijk ruilmateriaal mee, te brengen, ook catalogussen. We hebben al die jaren in dit blad gewezen op de feitelijke dwaasheid van wat men noemt: de groslijst samenstelling voor de Provinciale Staten verkiezingen door de KVP. In andere plaatsen mag dit dan een succes zijn (maar in welke plaats is ons nog steeds niet bekend) in. Ven ray is het al jaren ronduit knudde. Men mag dan gelukkig zo ver zijn dat de KVP bestuurderen van kom en kerkdorpen zich gevonden hebben en samen vergaderen, de groslijst- kandidatenstellerij is gewoon een farce. Ondanks het feit dat Noord- Limburg en speciaal Yenray in de komende jaren extra op zijn tellen moet passen (nu van hogerhand zo zeer het accent maar blijft vallen op zuid- en midden-Limburg) bestaat Venray-kom het om in een onder onsje maar even een paar kandida ten aan te wijzen. Van de 900 KVP leden waren er bij die o.i. belangrijke gebeurtenis nog geen 10. En op verschillende kerkdorpen is het al niet anders ge gaan. Daar heeft men op vriende lijk verzoek van enkele buiten-Ven- rayers ook nog enkele bui ten-Ven rayse kandidaten bij de reeds be kende kandidaten toegevoegd en klaar was kees Die vergeten natuurlijk nooit dat Venray zo vriendelijk was hun een goede plaats te bezorgen en we kun nen dus met een gerust hart de toe komst tegemoet zien. Wie het geloven wil, gelove het. De politieke belangstelling voor de KVP is beneden de maat. Zelfs al betalen we de contributie en dat aantal slinkt ook dan zit er voor het overige totaal, maar dan ook to taal geen enkel enthousiasme ach ter. „Ze zullen het wel in orde ma kenEn wie die „ze" dan zijn, dat moeten we maar afwachten. Op de tweede plaats schijnt onze interesse voor de Staten helemaal op een laag pitje te staan en dat on danks het feit. dat er in de komende jaren door die staten en vooral door het college van Ged. Staten toch wel het een en ander, ook voor Noord- Limburg, klaar gemaakt moet wor den. Wee als dat niet naar onze zin gebeurt, dan zal men wat horen. Maar dat we als nu als Venrayse gemeenschap niet eens interesse to nen wie er in die Staten komt, na mens deze plaats en streek, daar kunnen we dan de rekening wel eens voor gepresenteerd krijgen. Het systeem van aanwijzing is fout en verouderd. Maar zolang dit systeem gehandhaafd wordt, hadden meer dan 10 mensen zich daarvoor dienen te interesseren. In de gemeente Geleen is de caféhouders de gelegenheid gegeven hun bedrijven ook 's nachts geopend te houden. Zij moeten hiervoor een klein zegelrecht betalen. De Duitse politie heeft haar Ne derlandse collega's langs de grens verzocht de bevolking te waarschu wen om een seintje te geven als Duitse jongelieden mochten aan kloppen voor onderdak. Onder het mom van met vakantie te zijn, wil len zij nogal eens aan de zwerf gaan en in hun Heimat overhoop liggen met ouders of onderwijzers. King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere i pélermgüL.-* BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door hen bij besluiten van 15 november 1965, respectievelijk nr. 1512 b en nr. 1512 a: 1. aan A. M. G. van de Beuken, Eikenlaan 26, alhier vergunning is verleend ingevolge de Wet Autovervoer Personen tot het vervoeren van personen met één huurauto en: 2. de bij besluit van 25 mei 1965, nr. 667, aan P. M. van de Beuken, Zuidsingel 37, alhier verleende vergunning ingevolge evenver- melde wet tot het vervoer van personen met één huurauto is in getrokken. Belanghebbenden worden erop ge wezen dat van deze besluiten binnen 30 dagen beroep open staat bij Ge deputeerde Staten van de provincie Limburg. Venray, 2 december 1965. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 13