A ZWEMMEN BILJARTEN Si. 8" imps c ro a:s Burgerlijke Stand N CU O IQ ID ui O ID ID N O ID ID O ID 3 2L ID 3 3 3 5" 3 Si. T L N NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH OoBtsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. J. JANSSEN Albionstraat 15, Leunen - Tel. 1361 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU Zuigelingenbureau voor de kom. Maandag 6 dec. voor letter A t.m. L; linsdag 7 dec. voor letter L t.m. Z. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruüsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om tien uur. Predikant is Ds. A. J. Plug uit Venlo. Viering H. Avondmaal. n de Veltumse Kapel geen dienst. S.R. '65 Vandaf zondag 5 december zullen de leeftijdsgroepen en daarmee ook de openstellingsuren van de Soos voor deze groepen veranderd wor den. Wil hier bijzonder op letten. Dinsdag 7 dec.: van 1.0020.30 uur jongens van 13, 14 en 15 jaar. Woensdag 8 dec. van 19.00-20.30 u. meisjes van 13. 14 en 15 jaar. Vrijdag, zaterdag, zondag: jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Voor de 15-jarigen zal 1 maal per maand de soos open zijn voor jon gens en meisjes. Bovendien zullen zij bij bijzondere avonden regelma tig uitgenodigd worden. De volgende week wordt ook be gonnen met de verbouwing van de bovenverdieping. GESLAAGD Op 29 november 1965 werden in het Psychiatrisoh Centrum St. Ser- vatius te Venray de overgangs examens gehouden in de opleiding voor het Staatsdiploma B zieken verpleging. Gedelegeerde was Dr. W. W. J. Hermans, zenuwarts, Ju lianasingel 26, Venray. Voor het eerste examen slaagden de volgende kandidaten: Eerw. Br. Th. J. ten Brink. St. Servatius, Venray; G. J. B. J. Frie- sen te Venray; Th. G. J. Janssen te Venray; L. Th. M. van der Rijt te Beek en Donk. Voor het tweede examen slaagden de volgende kandidaten: J. Tli. van den Heuvel, Eindhoven; H. F. J. G. Linskens te Weert; Eerw. Br. M. J. N. van de Sande, St. Ser vatius Venray. Er werden geen kandidaten afge wezen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J. L. Michels, Grootdorp 45, Merselo om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen enrin werking houden van een propaangasinstallatie te Venray, Grootdorp 45, sectie B nr. 3112. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van fa. Muysers, Rip- seweg 2, Vredepeel, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een propaangasinstallatie met een wa terinhoud van 500 1. aan de Ripse- weg 2 te Vredepeel, sectie K 8, nr. 79. Eenzelfde vergunning werd ook aangevraagd door H. Mulders, Paar- dekopweg 16 te Ysselsteyn met een waterinhoud van 1000 L aan de Paardekopweg 16 te Ysselsteyn. sec tie H nr. 2563. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van deze vergunningen kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, te houden pp 13 december 1965 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 29 november 1965. Burgemeester en wethouders van de gemeente, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. HOGE RAAD BEVESTIGT VONNIS TEGEN VENRAYSE AUTOMOBILST De 49-jarige A. B. uit Venray is onder Mierlo-Hout na een aanrijding te hebben gehad, doorgereden, zon der zijn identiteit te doen vaststel len. Dit was op 1 september 1964. Het kwam hem op 100,boete te staan, opgelegd door de politierech ter te Den Bosch. Daarenboven werd hem voor drie maanden de bevoegd heid ontzegd autorijtuigen te bestu ren. Dit vonnis werd bevestigd door het gerechtshof te Den Bosch. Een cassatieberoep ingesteld tegen laatst genoemd arrest heeft de Hoge Raad dinsdag verworpen. VERLENGING VAN DE MOND EN KLAUWZEER-MAATREGELEN IN HET ZUIDEN DES LANDS Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij is het sa menstel van mond- en klauwzeer- maatregelen, geldende in het zuiden des lands, verlengd tot 18 december 1965. In het belang van de opsporing en onmiddellijke afvoer van verdachte varkensstapels zijn op verzoek van de hierbij betrokken instanties door de Koninklijke Landmacht een aan tal radiosets met bedienend perso neel en een verbindingscentrale .te Tilburg beschikbaar gesteld. CAN DID ATEN VOOR DE STATEN De KVP afdeling Venray-kom hield zaterdag een vergadering in Hotel de Zwaan. Hoewel deze afde ling meer dan 900 leden telt, was het aantal bezoekers van deze op zich belangrijke vergadering miniem. Nog net voldoende om de thans zit tende statenleden t.w. de heren Ach ten, Laurensse, Emonts, Loonen en v. d. Broek (Gennep) wederom kan didaat te stellen voor de a.s. gros lij stverkiezing. Zondag was het in zaal Linskens in Oirlo te doen, waar de Oirlose af deling vergaderde. Hier was de be langstelling groter. De kandidaten lijst trouwens ook, want behalve de thans zitting hebbende leden wer den daar nog Linders uit Arcen, H. v. d. Lest uit Gennep en Baron de Weichs de Wenne uit Geysteren aan de candidatenlijst toegevoegd. EIGEN V.V.V. VOOR PEEL EN MAAS De Limburgse Federatie voor het Vreemdelingenverkeer heeft het ini tiatief genomen, in samenwerking met het Venlose V.V.V. om voor Noord-Limburg een nieuwe vereni ging op te richten, die dan de propa ganda voor vreemdelingenverkeer voor liefst 22 gemeenten op zich zou nemen. De gemeenten zouden o.m. een kwartje per inwoner aan deze vereniging bijdragen die haar hoofd en werkkantoor in Venlo zou krij gen. De raad van Broekhuizen is de eerste, die geweigerd heeft om hier aan mee te werken, We hebben een recreatieschap, aldus deze vroede vaderen en het lijkt ons dienstiger ons goede geld te besteden voor pro paganda van het vreemdelingenver keer in dit schap met zijn 7 samen werkende gemeenten, dan in het vrij onoverzichtelijke en te grote conglo- remaat wat de Federatie van zins is. We zijn nieuwsgierig naar het ant woord van de Venrayse gemeente raad in deze kwestie. GEVONDEN VOORWERPEN De verliezers van de volgende ge vonden voorwerpen kunnen ko mende week nog onderstaande ar tikelen aan het politiebureau alhier komen afhalen: Verchroomde wieldop (Fiat), ver chroomde wieldop (VW), portier- kruk, parapluie (groen); vetlederen jongenschoenen, blauwe tas met op schrift Lufthansa, blauwe overall, pakje waarin 9 verpleegstersschor- ten, bruine gevoerde jongensjas, br. mohaire herenjas, grijze jongens- glacé's, paar zwarte dames glacé's, paar zwarte stoffen gevoerde dames handschoenen, paar grijze herengla- cé's, paar rose gebreide kinderhand schoenen, paar bruine gebreide kin derhandschoenen, paar beige da- mesglacé's, paar zwart gevoerde da- mesglacé's, donkerbruine damesgla- cé's met nopjes, bruine damesglacé's bruine herenglacé's met gebreide tussenstukken, grijze gebreide kin derhandschoenen, paar zwarte stof fen dameshandsohoenen, paar zwar te glacé's met zwart stof afgezet, blauwe gevoerde kinderwanten, ro de kinderhandschoen, paar bruine motorhandschoenen met pels afge zet, paar bruine herenglacé's, 3 pad- vindersriemen, 1 bruine Big-Ben da mes regenjas, 1 p. bruine motor wanten, 1 witte damesschort, rech ter zwart stoffen dameshandschoen, jongensbril in etui, bruin montuur, herenbril in etui bruin montuur, jon- gsenbril bruin montuur, Poly-Gaz sigarettenaansteker, Heren polshor loge met verchroomde rekbare band, langwerpig damespolshorloge met rekbare band, dames polshorloge doublé, zwart bandje. DE POLITE MELDT: Venray, let op uw saeck... zo zou de waarschuwing kunnen luiden om in het verkeer toch wat voorzichti ger te zijn. Maar alle waarschuwin gen schijnen niet te helpen, evenmin als kranten-artikelen en wat dies meer ztf. Venray sloot de maand no vember 1965 af met 38 verkeerson gevallen in totaal, waarbij 2 doden vielen te betreuren, 10 mensen ge wond werden en liefst 64 voertuigen min of meer ernstig werden bescha digd. Als deze droeve cijfers nog geen voldoende waarschuwing zijn, wat helpt dan wel Laten we het lijstje van deze week maar eens bekijken. Zaterdag werd in Ysselsteyn een jongen zwaar ge wond toen hij uit een stilstaande bus kwam en vóór langs de bus de weg wou over steken. Hij werd gegrepen door een juist passerende wagen en moest o.m. met een dubbele been breuk in het ziekenhuis worden op genomen. Zondag was het helemaal raak. Op de kruising Leunseweg-Deurneseweg vlogen twee personenauto's tegen el kaar omdat men de voorrangsregels niet in acht nam. Behoorlijke mate riële schade, geen persoonlijke on gelukken. In de bocht bij het Schoor vloog 'n personenauto de weg af en kwam in een greppel terecht. Ook hier al leen materiële schade. In de Wilhelminastraat werd een aldaar geparkeerde wagen vrij ern stig beschadigd door een auto die er achter tegen reed. De aanrijder is met de stille trom doorgereden. Op de Brugstraat - in Wanssum - kwamen zondagmiddag liefst 3 wa gens met elkaar in botsing, doordat eentje 'ns even wou „snijden". Hij sneed zijn eigen in de vingers en mag ook voor de onkosten van de twee anderen opkomen. En die zijn niet gering. Op de Langeweg kwamen 2 per sonenauto's met elkaar in botsing, ook al door 'n foutieve inhaalma noeuvre. Een der wagens lette niet op het tegemoetkomende verkeer en de stukken waren er voordat hij er erg in had. Maandag was het op de Juliana singel te doen. Daar botste 'n jeep van het Ministerie van Financiën op 'n personenwagen nabij de krui sing Julianasingel-Wilhelminastraat. De bestuurder van de jeel kende de voorrangsregels niet. Op de hoek Poststraat-Julianasin- gel gebeurde een zelfde ongeval tus sen twee personenauto's. Ook hier behoorlijke materiële schade. Dinsdag begon het feest met een melding van een botsing tegen 'n geparkeerde wagen in de Past. Rut- tenstraat. De geparkeerde wagen is behoorlijk beschadigd doch van de aanrijder ontbrak ieder spoor. Later wist men hem toch te vinden en hij werd van bed gelicht en naar het politiebureau gebracht. Op de Deurneseweg stopte 'n mi litaire jeep, maar de achter hem rijdende bestuurder van een perso nenwagen had dat niet in de gaten en reeds dus pardoes op de stoppen de jeep. Tenslotte moest Venrays brand weer nog in geweer komen voor 'n schoorsteenbrandje bij J. aan de Beekweg. De brandweer kwam, zag en overwon... DE AFGELOPEN WEEK Het beraad over de loonpolitiek is met grote behendigheid door minis ter Veldkamp tot een goed eindt» ge bracht. Alle partijen die bij dit steekspel betroken waren, hebben water in de wijn moeten doen. De bewindsman is als het ware midden tussen de partijen in gaan zitten. Noch de werkgevers, noch de werk nemers hebben volledig hun zin ge kregen, al hebben de vakbonden ons inziens het minste reden tot klagen. Want tenslotte zal het toch niet de Stichting van de Arbeid zijn, die op centraal niveau „nee" kan zeggen tegen een ontwerp waarop de be trokken werkgevers „ja" hebben ge zegd, maar de minister zelf, via het college van rijksbemiddelaars. Met deze oplossing kan men vrede hebben, te meer omdat zij bedoeld is als een overgangsfase naar een ander (vrijer) loonsysteem. Hoewel bij een vrijer loonsysteem geen per centages meer zullen worden ge noemd, is het percentage van de maximum-loonstijging voor 1966 nu wel uitgesproken. Wanneer de 7 pet. wordt overschreden, treden we de gevarenzone binnen. Zo heeft het bedrijfsleven toch weer een richtlijn meegekregen ende werknemer een streefpercentage. Want nu dit percentage 7 eenmaal op tafel ligt, valt het te verwachten dat de vakverenigingen en trouwens ook de individuele werknemers in de verschillende bedrijfstakken er naarstig naar zullen streven die 7 procent ook metterdaad op te strij ken. GEEN SOLIDARITEIT Toch zit aan deze loononderhan delingen een schaduwzijde. De rege ring heeft zioh niet bereid getoond het minimumloon, dat momenteel 110,per week bedraagt, te ver hogen tot 125,zoals de wens van de vakverenigingen was. Er zou geen ruimte voor zijn. Dat is "een betreu renswaardige beslissing, want op die wijze blijven duizenden Nederlandse werknemers gekluisterd aan een on redelijk laag bestaansminimum. En dan durven sommigen nog te spre ken van een welvaartsstaat! Er is zeker ruimte om de mini mumlonen omhoog te stoten. Maar dan moeten de vakbonden zelf me dewerking verlenen. Zij willen alle lonen verhogen tot maximaal 7 pet. en bovendien de minimumlonen op trekken van 110,tot 125,- Maar voor beide verhogingen is niet voldoende ruimte. Nu zouden de vakbonden echte solidariteit kunnen tonen met die arbeiders, die weke lijks een loon toucheren, dat bepaald te laag is. Zij zouden voor de werk nemers met hogere lonen een gerin gere verhoging kunnen eisen, waar door ruimte zou ontstaan om de mi nimum lonen inderdaad tot 125,— op te trekken. Maar die stap zetten de vakbonden niet. Zij schuwen conflicten met de beter betaalde arbeiders, die schijn baar al lang het woordje „solidari teit" uit 'hun vocabulaire hebben ge schrapt. Dit was het moment ge weest, waarop de vakverenigingen iets hadden kunnen doen voor de slechtst betaalde werkkrachten onze samenleving. Men heeft dit moment niet benut. COMPROMISEN Op het verkiezingscongres van de Partij van de Arbeid, dat afgelopen weekend te Nijmegen werd gehou den, heeft drs. Nederhorst de sa menwerking met de KVP redelijk genoemd. Er zou sprake zijn van een naar elkaar toegroeien. Die indruk werd enkele dagen tevoren bij de belastingdebatten gevestigd, toen de KVP het regeringsbeleid nog eens gezinder heeft gesteund dan de so cialisten. De fracties van beide partijen heb ben dientengevolge nogal wat kri tiek van hun aanhang moeten ver stouwen, want natuurlijk wordt licht de indruk gewekt dat de twee regeringspartners sommige van hun principes overboord zetten om toch maar die samenwerking in stand te houden en voor alles een regerings crisis te vermijden. oZ kan men het inderdaad bekijken. Men stelt zich dan echter negatief op. Zo kan men ook van een huwelijk zeggen: nou ja, ze blijven bij elkaar door angst vallig conflicten te vermijden, omdat beiden opzien tegen een echtschei ding en alle misère die daaraan vast zit. Men kan zich ook positief opstel len. Dan zal men moeten erkennen, dat in Nederland geen enkele rege ringscoalitie mogelijk is, wanneer de verschillende partijen, die in dit ka binet vertegenwoordgd zijn, niet tot een compromis komen. Compromis sen kunnen soms heel vervelend zijn maar ze vormen de basis voor alle menselijke samenwerking. Zonder compromissen is ons land trouwens niet regeerbaar. VRIJE MENING „Er moet in Nederland geen oran- jedictatuur worden gevestigd. Het koninklijk huis geeft zelf daartoe geen enkele aanleiding, maar er zijn allerlei lieden die zich daarvoor op het ogenblik hard inspannen. Dat houdt gevaar in." In deze trant sprak de protestants-christelijke journalist Dick Houwaart, zelf een overtuigend monarchist, dezer dagen tijdens een joumalistenforum voor de radio. De feiten geven hem ge lijk en daarom is het zo goed dat ze eens uitgesproken zijn door een man die men toch moeilijk als een repu blikein kan beschouwen. Over de vrije-meningsuiting wordt door sommige figuren in ons land zeer eigenaardig gedacht. Mr. van Riel meent dat hoogleraren geen uiting geven aan hun republikeinse denkbeelden en met die niet bijster liberale mening heeft hij in de eer ste plaats consternatie gewekt in eigen politieke kring. Een Haagse ambtenaar, die voor de republiek demonstreerde, staat voor zijn leven lang in het boekje van de B.V.D. Zo zijn er nog enkele feiten te noemen, die inmiddels iedereen wel kent en die de vraag hebben doen rijzen of het koningshuis met dergelijke me* thoden nu juist niet een heel slech te, dienst wordt bewezen. De leden van het koninklijke huis kunnen zich niet verweren tegen lieden, die hen aanvallen. Maar en die kon- sekwentie brengt de koninklijke on schendbaarheid evenzeer met zich mee zij kunnen zich ook niet ver weren tegen „kwade advocaten", die menen dat onze constitutionele mo narchie alleen te redden is door de mening van anderen stevig te onder drukken. OLIE OP HET VUUR In dit verband heeft ook een von nis van de Amsterdamse kanton rechter alleen maar meer olie op het vuur gegooid. Een man, die met een vlag zwaaide waarop de woorden „Leve de republiek" waren geschil derd, werd tot 50,boete ver oordeeld. Van alle kanten is dit von nis betreurd. De rechter mag men dit niet euvel duiden. De zaak kwam voor en de rechter is verplicht von nis te wijzen. Maar de zaak had nooit voor moeten komen. De offi cier van justitie had op grond van art. 12, 2de lil. van het Wetboek van Strafvordering de zaak kunnen se poneren op gronden aan het alge meen belang ontleend". En het al gemeen belang eist, dat er nu einde lijk eens rust komt rondom ons ko ningshuis. We krijgen nu zelfs schertsverto ning, dat de officier klachten bestu deert van mensen (tegen mevrouw Romein en „Zo is hetdie op hun beurt zelf vervolgd kunnen worden. De ene aanklager, omdat hij art. 137 a W.v.S. (belediging van een volksgroep) zou hebben geschonden, de andere omdat hij in een krant een minister als „smeerlap" heeft beti teld, zodat hij op grond van art. 265 W.v.S. strafbaar zou kunnen zijn wegens opzettelijke belediging van een overheidsdienaar. Wonderlijk, dat het openbaar ministerie klachten van dergelijke mensen niet snel in de prullemand werpt en zich ver diept in ernstiger vormen van cri minaliteit, waarover zeker Amster dam kan meepraten. K.R.O.-DAG De KRO heeft zaterdag j.l. haar 40-jarig jubileum gevierl met een 16 uur durende televisieuitzending. Weinigen zullen de gehele dag voor hun beeldscherm hebben geze ten. Er waren ook programma's bij die m enbest koh missen. Maar er werd het kijkerspubliek ook een aantal uitzendingen voorgeschoteld, die bewijzen dat ook in lands uit stekende programma's gefabriceerd kunnen worden. Het hoogtepunt kwam overigens een dag later met een integrale uitvoering van Bizet's Carmen. Jammer alleen, dat men Willem Sonneveld naar zo'n ongelukkig tijd stip had gedirigeerd. Zijn briljante show had men in zijn geheel op het scherm moeten brengen en Cathe- rina Valente kwam voor velen te laat aan bod. Maar hoe het zij, het zou ons toch niet verbazen dat de kijkdichtheid op deze „KRO-dag" het grootst is geweest tussen half zes en zeven uur, toen Sonneveld ons op onnavolgbare wijze liet zien. hoe groot de macht is van een mens die de humor in zijn hart heeft meege dragen. GAST INCOGNITO Bij zijn officieel bezoek aan Ven ray trof de Goed Heilige Man zon dag j.l. onder het talrijke publiek een andere autoriteit, namelijk mr. F. Kranenburg, commissaris der ko ningin in Noord-Holland, die hier op bezoek bij vrienden was. De Sint eerbiedigde het incognito van de ho ge gast, maar gaf hem wel een extra kruisje. Mr. F. Kranenburg toonde zich bij dit bezoek o.a. vol belangstelling voor de wederopbouw en de uit groei, alsmede de industrialisatie van Venray. ZWEMCLUB SPIO A.s. zaterdag 4 december St. Ni- colaasfeest voor de kinderen in Ho tel Kemps. Henseniusplein voor de leden geboren in 1953 of later. Kon- tributiekaarten meebrengen. Eerste groep: Leunen, Castenray, Oirlo, Oostrum. Deze worden per bus afgehaald. Vertrek vanaf Leunen 12.45 uur. Ook de kinderen van Oostrum kunnen hiervan gebruik maken en stappen in bij Jans-Verheggen. Tweede groep: Alle kinderen van Venray. Aanvang 3.30 uur. We gaan a.s. zaterdag niet naar Venlo zwemmen. De belangrijke wedstrijd van de Venrayse. wintercompetitie die tus sen OBK en ONA is verschoven naar donderdagavond (dus heden avond) en niet op vrijdag zoals in het wedstrijdprogramma was aan gegeven. Het toepconcours welk door het bestuur werd georganiseerd op 28, 28 en 29 november is zeer goed ge slaagd. Op maandag 29 nov. waren er verschillende toepliefhebbers in caf A. v. d. Laar aanwezig, om te trachten een van de prachtige prij zen in de wacht te kunnen slepen. Na afloop sprak de voorzitter nog een dankwoord tot de toepliefheb bers, die er voor zorgden dat de penningmeester van de V.B.B. weer even ruimer kan ademen. Ook richt te hij een dankwoord tot de milde gevers van enkele prijzen. De uitslag was: 1. M. van Veghel, Deurne; 2 P. Hendriks, Venray; 3. B. Westerlaken, Helmond; 4. G. Maas- sen, Ysselsteyn; 5 P. v. d. Steen, 6. P. van Rijt, 7. J. v. d. Steen, allen uit Helmond. Het afgelopen weekend zijn in Café Klomp de voorwedstrijden ge houden om een plaats in de 3e klas se librè. De einduitslag was: Th. Dericks Hulleman K. Jacobs C. v. d. Heuvel H. Lenssen W. Klomp G. Rongen J. Driessen In de partij C. v. d. HeuvelW. Klomp vielen de Zwarte Pieten van de barkruk, waardoor deze partij iets langer duurde dan normaal. De organisatie was in handen van de biljartvereniging Het Groene La ken. in de week van 25 nov. t.m. 1 dec. GEBOREN: van Well, Johannes, Heidseweg 6a van Stiphout, Maria, Westsingel 70 Hebing, Berendina, Pr. Bernhard- straat 25 Peters, Eric, Wanssumsedijk 3 Willems, Sylvia, Churohillstraat 12 Peeters, Paul, Zuidsingel 11 Glavimans, Hermanus, Veulense- schoolweg 17 Verhoeven, Wilco, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Assen. Johannes, echtgenoot van van Moorsel, Francisca, 41 jr., metaal bewerker, Venray. Borghs, Peter, echtgenoot van Bek kers, Johanna, 75 jr., Overloon Smets. Elisabeth, 2 mnd, Venray. ONDERTROUWD: Beerkens, Gerardus, Horst, Meterik- seweg 18 en van Kempen, Gertru- da, Venray, Lemmenweg 8. Klomp, Gerardus, Deurne, Waagweg 1 en Strijbosch, Johanna, Venray, Arkstraat 1. Smeets, Leopoldus, Helden, School straat 22 en Vullinghs, Hermina, Venray, Kemp weg 23. van Bommel, Alphonsus, Venray, Kempweg 43 en Vermeulen, Ma ria, Venray, Kempweg 43. Janssen, Franciscus, Venray, Vrede- weg 5 en Michels, Maria, Venray, Albionstraat 57. Broers, Wilhelmus. Venray, School straat 28 en Schelle, Gerarda. Venray, Stationsweg 2. Erades, Antonius, Venlo, Leuther- berg 63 en Thielen, Theodora, Venray, Pr. Beatrixstraat 8. van der Wal, Johannes, Venray, Mgr. Nolensstraat 2 en von Bossel Sigrid, Keulen Did. GETROUWD: Snijders, Marius en van Huet, The- resia, beiden Venray. Wijnands, Henricus en de Bruin, Elisabeth, beiden Venray. Haegens, Gerarda, Horst en Roelofs, Francisca, Venray. Deenen, Hermanus en Hesen, Petro- nella, beiden Venray. Opsteeg, Bernardus, Venlo en Don ders, Elisabeth, beiden, Venray. pnt. gem. 8 3,02 8 2,31 7 2,27 7 1,89 6 2,03 4 2,25 4 2,06 4 1,91 n SU 3 O O Het is ons een genoegen U mede te delen dat onze zoon en broer GERARD BROEDER RICHARD op 8 december a.s. onder de viering van de H. Eucharistie te 10 uur zich aan God zal toewijden door het uitspreken van zijn Eeuwige Gelofte. Congregatie der Broeders van O.L. Vrouw van Lour- des te Dongen Fam. Heesen-Voesten Leunen, Horsterweg 11 Zor 11- S. Op dinsdag 7 november hopen onze lieve ouders J. VAN DIJCK en C. VAN DIJCK-THOMASSEN hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Op die dag wordt om 9.30 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen in de Rectoraatskerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun Dankbare kinderen Venray, Pr. Marijkestraat 8 Dagadres: Café Verstraaten, Venrayseweg 5, Overloon Receptie van 2 3 uur dras Vrl' nbei 8 atzi v lbou 1Mi loot AT janu K rerni lü bopi k lfT I °Ü1- Voor de vele blijken van be langstelling en de prachtige bloemen, welke wij bij ons 25- jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, zeggen wij IJ, me de namens onze kinderen, har telijk dank. T. Pjjpers F. Pypers-Ewalts Venray, 3 december 1965 Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begra fenis van mijn inniggeliefde man, onze vader, opa, broer, zwager en oom THEODORUS JACOBS zeggen wij U allen hartelijk dank, speciaal Rector Hoogers, Dr. van Thiel en de buurt. H. Jacobs-van Dijck kinderen en kleinkinderen Veulen, november 1965 Volenseweg 14 Voor de hartelijke blijken van belangstelling bij gelegenheid van ons huwelijk ondervonden betuigen wij U, mede namens wederzijdse ouders, onze wel gemeende dank. H. LINDERS C. LNDERS-HERMANS Venray, november 1965 Langeweg 2 Hiermede betuig ik mijn har telijke dank voor het mede leven tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begra fenis van mijn inniggeliefde echtgenoot JOHANNES v. LANK VELD Bijzonder dank aan heren geestelijken, heren doktoren, eerw. zusters en verplegend personeel van het ziekenhuis, ouden van dagen, vrienden en bekenden, bijzonder de buurt. Verder dank aan de begrafe nisverzekering „Dela" te Eind hoven en de heer J. Noijen voor de keurige verzorging van de begrafenis. E. J. van Lankveld- van den Crommenacker Venray, Akkerweg 33. UITSLAG LOTERIJ V olièrevereniging „DE VOGELVRIEND" le prijs lot no. 1048 2e prijs lot no. 1425 3e prijs lot no. 2424 4e prijs lot no. 2292 5e prijs lot no. 1366 6e prijs lot no, 2162 7e prijs lot no. 1393 De prijzen kunnen afgehaald worden bij de secr.: P. Aben, Kempweg 19. IQ VOGELHOUDERS A.s. zaterdag van 11-12 uur kopen wij kanaries, mannen 8,- p.st., popjes 2.50 p.st. bastaarden kneu en sijs 8,- putterbastaarden ƒ10,- p.st. rode en witte kanaries spe ciale prijs. Vogelhandel H. Denissen, Smakterweg 5, Venray. TANJA de sierlijke verlovingsring nlin 'lerzi ■ray VTA Hei /*r. TE ING Kfl- üeferp Te 'cjind Tel. GEY HSL Slagi uu straa |3S GEY1 ZIfcA dajjz< zorpn. Brier no van i GEV WI u J. Dit i Tel. C TE Efl A. vat Mersfo 4 Juwelier Horloger Opiiciën bij PM rol H1

Peel en Maas | 1965 | | pagina 2