M.H.C.V. sss>:<£»:<ssa GYMNASTIEK V.V. 00STRUM S.V. LEUNEN •V M.A.C. R00Y BILJARTEN VENLO - LOMSTRAAT 22 - TEL. 7430 •mssr~ natuudi\k mcc*c pantoffels n aai Ariaens-Kosman 6 j Zendag a.s. ontvangen dames 1 het sterke elftal uit Venlo dat zeer I waarschijnlijk een overwinning zal behalen maar de strijd is nog niet gestreden. li RIAENS-ROYERS Uitslagen: Dames: MaastrichtVenray Venray 2Nuenen 5 Heren MaastrichtVenray Venlo AVenray asp. 2—1 11—0 Het totaal resultaat van de ge speelde wedstrijden is zoals U ziet, niet erg rooskleurig. Alleen de da mes van het eerste elftal kwamen tot volle winst. De heren worden al drie wedstrijden lang door het nood lot achtervolgd. Voor de derde ach tereenvolgende maal verloren zij een gelijkspel in de laatste vijf minuten. Dames 2 behaalden in een leuke wedstrijd een gelijkspel tegen Nuenen en het aspirantenteam kwam er tegen Venlo niet aan te pas, het geen te verwachten was. Onder een stralende najaarszon vertrokken het dames- en heren elftal zondag gezamenlijk naar Maastricht. Het damesteam kwam het eerste binnen de witte lijnen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat zij een gemakkelijke over winning zouden behalen. Maastricht vormt een homogeen elftal dat aan vallend vrij sterk voor de dag kwam. Hun meerderheid werd wel uitgedrukt in de verhouding van de vrije slagen die moesten worden ge nomen. Toch kon Maastricht de meerderheid niet in doelpunten om zetten en het was Tilly Janssen die na twintig minuten het eerste doel punt voor Venray liet aantekenen. De spanning verdween uit de strijd toen wat later het tweede Venrayse doelpunt van dezelfde stick gescoord werd op een bijzon der fraaie wijze, namelijk hoog en - strak in de uiterste hoek. Ook daar na bleef er een meerderheid van on ze dames bestaan en het tegenspel van Maastrichter zijde werd allengs zwakker. Venray kreeg zelfs nog de kans een derde maal te doelpunten en met deze drie nul stand schenen zij op fluweel te zitten. Dat was echter enkel een fictie dant tien mi nuten voor het einde begon er een geweldig slotoffensief dat binnen en kele ogenblikken in twee dolepunten resulteerde. Het laatste daarvan ont stond toen onze achterhoede weifel de bij een vermeende blessure van een Maastrichts meisje maar de scheidsrechter liet terecht doorspe len en dat leverde de gastvrouwen het tweede doelpunt op. Er volgden nog enkele spannende ogenblikken waarin Maastricht alles-Pp alles zet te maar twee goals vond onze ach terhoede voldoende en daarmee hiel den zij de winstpunten in eigen huis. Daarna kwamen de heren in het veld voor een goede en snelle wed strijd waarin het aan spanning niet ontbrak. Beide teams waren er op uit zich zo snel mogelijk kansen te scheppen om t£ scoren. Aan onze zijde resulteerde dit in een schot van Erik van Haren van betrekke lijk korte afstand maar dit ging jammer genoeg in hpt zijnet. Maastricht kwam niet verder dan enkele strafcorners die geen resul taat opleverden. Na tien minuten spelen lukte het Michel Wiggers dankzij attent doorlopen te scoren en dat betekende 10 voor Venray, een stand waarmee wij zeer tevreden waren. Even later kreeg Maastricht de kans gelijk te maken door middel van een strafslag die de scheidsrech ter had toegekend maar Maarten Houba wist deze meesterlijk te stop pen. Onze .^1 die het met de voor noemde scheidsrechterlijke beslissing niet eens was geweest^en dit op niet mis te verstane wijze had kenbaar gemaakt meest hiervoor vijf minuten buiten de lijnen doorbrengen. Tot aan de rust viel Maastricht sterk aan om de stand in evenwicht te bren gen, maar de Venrayse voorsprong werd tot diep in de tweede helft ge consolideerd. 11 werd het toen uit een strafcomer onze doelman het nakijken kreeg zonder hieraan ook maar de minste schuld te hebben. Hij verkeerde deze zondag in een uitzonderlijke vorm en kreeg menig open doekje van het publiek voor het werk dat hij verzette. Beide teams sterk aanvallend kregen nog menige kans. Bij een Venrayse aan val onthield de scheidsrechter ons een strafslag omdat de keeper zon der stick een redding verrichtte het geen reglementair verboden is. maar een scheidsrechter is ook een mens die fouten kan maken en daar moe ten we ons bij neerleggen. In de laatste minuut lukte het Maastricht het winnende doelpunt te scoren en de winst ging dus voor ons verloren. Dit is reeds voor de derde maal dat de"Eeren juist in de slot fase een doelpunt moesten toestaan dat hen van een gelijk spel afhield. De meisjes van het tweede elftal speelden een leuke wedstrijd tegen een tegenstander uit Nuenen. Twee maal konden zij voor komen te staan maar beide keren moesten zij ook weer een tegendoelpunt incasseren. De einduitslag 22 is in ieder geval niet teleurstellend. Het aspiranten-elftal leverde voor de sterke formatie uit Venlo geen enkel probleem op en de uitslag 11-0 laat ook zien dat zij een gemakke lijke walk-over hadden. Niettemin is er in het spel van onze jongeren een hoopgevende verbetering te be speuren. De heren krijgen eveneens Venlo op bezoek en gezien het vertoonde spel van de laatste weken moet het hen mogelijk zijn een overwinning in eigen huis te bevechten. Dames 2 ontvangen koploper Box-, meer en misschien dat zij het deze meisjes nog erg moeilijk kurjjen ma ken. Het aspirantenteam gaat zaterdag middag naar Deurne en ook deze sterke tegenstander zal hen niet veel kansen laten. Voor aanvangs- en vertrektijden alsmede voor de opstelling van de elftallen en de tijden van de mental training raadplege men zorgvuldig de raambiljetten bij Cals. ST. CHRISTOFFEL Zondag zijn de voorselecties ge houden voor de Limburgse kam pioenschappen voor meisjes yan 14 16 jaar. Er moest een vierkamp ver werkt worden, o.a. grondoefening, evenwichtsbalk, brug ongelijk en paardsprong. j De organiserende vereniging was {Olympia Blerick; er werd deelgeno men door o.a. Swalmen, Tegelen, en St. Christoffel Venray. Vier meisjes van onze vereniging waren hier vertegenwoordigd om een kans te maken voor de ploeg van zes voor de finale wedstrijden te Geleen op 12 december. Op zeer bijzondere wijze zijn onze meisjes er allen in geslaagd zich te plaatsen en wel in de volgorde: 1. M. Litjens met 30,20 punten 2. J. Philipsen met 29,70 punt 3. J. Kerkhoff met 29,35 puntèn 5. N. Litjens met 28,35 punten H LI VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Oestrum 1 heeft zondag op eigen terrein verloren van Melderslo 1 met 12. Reeds kort na het begin van de wedstrijd was de stand 11. Doch al spoedig wist het schietgrage Melderslo een voorsprong te nemen: 12. En wat Oostrum ook probeer de, het lukte niet om de gelijkmaker te scoren. Oostrum 2 en Oostrum 3 waren vrij. Programma voor 14 november: Oostrum 3Resia 3, terr. Wellerlooi Oostrum 2 is vrij. Oostrum 1Wanssum 2. Deze laatste is een bekerwedstrijd en wordt gespeeld in Wanssum, aan vang 12.30 uur. Uitslagen: Leunen 3Venray 5 15 DiS Al—Leunen Al 6—0 Leunen BI—DIS BI 3—1 Meerlo BILeunen B2 90 Leunen B3Melderslo B2 60 Prcgramma zondag 14 november: Venray 4Leunen 1 12.0 u. vertrek 11-40 uur. Castenray 2Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.30 uur Leunen 3Meterik 4 12.00 u. Zaterdag 13 november: Venray A3Leunen Ah 3.30 uur vertrek 3.10 uur Leunen 1Wittenhorst B3 3.30 uur Venray B4Leunen B2 3.30 uur Leunen B3Castenray B2 2.30 uur Leunen ClWanssum C2 1.30 uur pen uiterst rechts in de berm met het risico van wegglijden, of achter uit rijden tot een inrit of een zij weg. Voor de MAC Rooy-rijders een ongewoon en lastig iets, maar waar zij zich bijzonder goed bij aanpast- ten. Vooral het team van Haren Janssen die als kampioenen van Limburg ook nog moesten rijden voor het persoonlijk kampioenschap. Zij deden alsof zij al jaren op zul ke wegen het snelheidsrecord pro beren te breken, zelfs poorten ble ken voor hen geep lastige obstakels. Zij behaalden dan ook een bijzonder eervolle plaats, nl. de 3e. Het MAC Rooy-team kwam tot een 8ste plaats wat nog niet zo slecht is als men weet, dat er maar liefst 18 tijdcontroles waren opge steld en maar 5 routecontroles. Hier is het net andersom. Voor zondag hebben we de St. Ca- tharinarit, georganiseerd door de fanfare uit Leunen en uitgezet door' P. v. d. Sterren en G. Janssen. Zondag 21 november de laatste grote rit van MAC Rooy, nl. de Elf Dorpenralley. Maak nu al een af spraak met uw kaartlezer hoe de prijs te verdelen. Het is uw laatste kans dit jaar een keuze te maken uit een koelkast, stofzuiger, radio enz. Inlichtingen en voorinschrijving G. Bom, Oude Oostrumseweg 12, Ven ray, tel. 1235. Bij de Venlose Boys veteranen hadden wij weer het geluk niet aan onze kant. We hebben wel niet ver loren. maar zonder pech hadden we zeker gewonnen. Nu werd het 11. A.s. zaterdag komt Wanssum op bezoek. Aanvang half 4. LANDSKAMPIOENSCHAPPEN '65 J. van Haren - P. Janssen 3e M.A.C. Rooy 8ste In zware mist, welke gelukkig van korte duur was, vertrokken zater dagmorgen om 6 uur de 5 equipes naar Rockanje op het eiland Voor- ne, voor de rit om het persoonlijk en clubkampioenschap van Nederland. Natuurlijk waren ze wel op het een en ander voorbereid maar dat de 130 km lange rit uitsluitend voerde over dijken en bijzonder smalle wegen, maakte het voor de Limburgse afge vaardigden extra moeilijk. Vooral met een gemiddelde van 36 km per uur. wat we hier niet gewend, zijn. Had men pech een tractor voor zich te krijgen, dan liep het gemiddelde terug op 16 km. want inhalen was daar onmogelijk. Kreeg men een te genligger, dan was het of wel stop- EBBC IV—BIC I Zondag 17 okt. was ons le team op bezoek in Den Bosch en speel.de hier haar le competitiewedstrijd te gen EBBC 4. Officieel kon de wed strijd niet doorgaan daar EBBC 4 niet compleet was. BIC won dus re glementair met 200. De vriend schappelijke wedstrijd tussen EBBC 4 (versterkt met twee BIC spelers) en BIC bracht voor de mannen van IC. niet al te veel moeilijkheden met zich mee. Ons sterkste wapen was dan wel de snelheid waarop de „ve teranen" van EBBC 4 geen vat kon den krijgen. Onze voorhoede sneed als een mes door de boter, door de verdediging heen en het scoren was. dan verder nog maar een peule schilletje. AI met al een nuttige oefenpartij waarin BfC liet zien waartoe snelhe'3 en schotvaardig heid leiden kan. Einduitslag: 42-74. Almonte 2BIC 1 Donderdag 4 november waren we te gast bij Almonte 2 in Eindhoven. Eerlijk gezegd; we waren deze keer niet al te optimistisch omdat we, in verband met de herfstvakantie, moesten afzien van enkele getalen teerde spelers. Het begin was goed. Met fris en open spel deden we de scorer aan zijn plicht herinneren. Snelle combinaties in onze voor hoede deed de Almante-verdediging telkens mistaten. Ruststand: 1230. In de tweede helft liep het niet allemaal zo gesmeerd. Almonte hield de bal te lang in eigen gelederen hetgeen de wedstrijd degradeerde tot een tam spelletje. De scheids rechters hadden wel iets meer op de voorgrond kunnen treden. De grofste fouten werden over het hoofd ge zien en dat kwam het spel bepaald niet ten goede. Van beide zijden werd nog wel gescoord, maar dat mocht verder geen naam hebben. Een wedstrijd om snel te vergeten- Einduitslag 2056. BIC 2 speelt donderdag 11 nov. in Eindhoven tegen Almonte 2. Hoewel ze hier voor een moeilijke opgave staan wil dit niet zeggen dat deze niet te overbruggen is. Spelen zij met dezelfde inzet als in de laatste trainingen dan worden de beide puntjes beslist mee naar Venray ge bracht. Binnenkort (half november) speelt BIC een vriendschappelijke wed strijd tegen RAF. Men kan rekenen op geduchte tegenstand, maar een kleine zege moet toch binnen hun bereik liggen. VENRAYSE BILJARTBOND Ook de vierde ronde van de win tercompetitie had een spannend ver loop. KOT kreeg het zeer moeilijk tegen ONA; zij verloren deze wed strijd met gering verschil. Deson danks blijft KOT leider in de le klasse. VOP was op bezoek bij BCY en won daar met ruime cijfers. Ook OBK blijft in de running, zij won nen van Ons Genoegen. Voor BCY uit Ysselsteyn wordt het tijd dat er „wat aan gedaan wordt". In de tweede klas is een lijstaan voerder gekomen, nl. het sterke VOP team. Los Band dat in de eerste wedstrijden sterk van start is ge gaan, is na twee opeenvolgende ne derlagen heel wat afgezakt. Ook ONA en het Groene Laken gaan in deze klasse een rol van betekenis spelen. Pommerans en Onder Ons blijven nog onder de maat. In de derde klasse kreeg OBK 'n flinke „jas" aangemeten van het Groene Laken, getuige de uitslag 102! De belangrijkste wedstrijd in deze klas, tussen Biljartic en Onder Ons B werd uitgesteld, deze wordt nu op 12 november ^gespeeld. Door een overwinning op Pommerans heeft Onder Ons C de rode lantaarn overgegeven aan Pommerans. Uitslagen: le klasse: OBKOns Genoegen 64 KOT—ONA 4—6 BCY—VOP 2—8 Een bijzonder goede partij werd hier gespeeld door A. Giezen uit Overloon. Hij had zijn partij in zes beurten (180 caramb.) uit. Hierbij waren enkele prachtige series bij, nl. 95 53 26 en 24 caramboles. P. Volleberg sr. had zijn partij in 11 beurten (74 caramb.) uit. En P. Volleberg jr. was ook bijzonder goed op dreef, hij had voor zijn partij 11 beurten (253 caramb.) nodig. Dit is toch wel een bijzonder goede pres tatie. 2e klasse: ONAPommerans 102 Los BandGr. Laken 48 VOPOnder Ons 102 De voornaamste feiten in deze klas waren: M. Siebers (Los Band) had zijn partij in 14 beurten uit. F. Bonants van het Groene Laken in 13 beurten en H. Lenssen van VOP had voor zijn partij 15 beurten nodig. 3e klasse: Groene LakenOBK 102 PommeransOnder Ons C 48 Bil j anticOnder Ons B uitgesteld B. v. d. Vorle had zijn partij in 15 beurten uit. Stand Venrayse Biljartcompetitie: le klasse: K.O.T. 4 3 0 1 30 O.B.K. 4 4 0 0 29 O.N.A. 4 3 0 1 23 V.O.P. 4 2 0 2 20 Ons Genoegen, Overl. 4 0 0 4 10 B.C.Y. Ysselsteyn 4 0 0 4 8 2e klasse: V.O.P. 4. 2 1 1 28 O.N.A. 3 2 1 0 26 Groene Laken 4 2 1 1 26 Los Band 4 2 0 2 25 Wanssum 3 1 1 1 17 Pommerans 3 1 0 2 14 Onder Ons, Oirlo 3 0 0 3 8 3e klasse: Onder Ons B, Oirlo 3 3 0 0 28 Biljartic 3. 2 1 0 24 Groene Laken 4 2 0 2 24 O.B.K. 4 1 1 2 22 Onder Ons" C, Oirlo 4 1 1 2 20 Pommerans 4 0 1 3 14 Programma: le klasse: 19-11 Ons GenoegenBCY 16-11 O.N.A.—V.O.P. 19-11 O.B.K.—K.O.T. 2e klasse: 19-11 PommeransWanssum 20-11 Onders OnsLos Band 19-11 V.O.P.—O.N.A. Groene Laken vrij. 3e klasse: 19-11 Onder Ons B—O.B.K. 18-11 Groene LakenPommerans 19-11 Onder Ons CBiljartic De wedstrijdformulieren waren deze week op tijd binnen. Als dat zo elke week gebeurt, dan zitten we goed. Kunnen we hierop rekenen? Mcoie prestatie De jeugdige M. Klomp van bil jartvereniging „Het Groene Laken" heeft voor een mooie prestatie ge zorgd. In de voorwedstrijden van de kring Oost-Brabant had hij het best gespeelde gemiddelde (1,37). Hier door zal hij de kring Oost-Brabant vertegenwoordigen op de gewestelij ke kampioenschappen. Waar deze zullen worden gehouden is op dit moment nog niet bekend. Indien Matty met dezelfde, over tuiging en wilskracht speelt als in de voorwedstrijden, dan zal hij zeker tot de favorieten gaan behoren. Wji wensen hem in ieder geval veel suc ces toe tijdens deze kampioenschap pen en hopen dat hij de eer van de kring Oost-Brabant en vooral van Venray hoog weet te houden. Te Urmond is uit het Juliana- kanaal opgevist het lijk van de aan nemer J. Smeets uit Sittard; die sinds 26 oktober werd vermist. Te Sevenum zal nabij de Mid- den-Peelweg een weg-restaurant ge bouwd worden. Het Verbond voor Veilig Ver keer heeft aan de kerken gevraagd de kerkgangers op zondag 21 novem ber er op te wijzen dat veiligheid op de weg ook naastenliefde is. Met ingang van 1 januari a.s. zullen de premies voor sociale ver zekeringen met minder dan 3 pet. gaan stijgen. In Deurne en omgeving is een mond- en klauwzeer-epidemie uit gebroken onder de varkens. Er zijn tot nu toe enkele duizenden fokzeu- gen, slachtyarkens en biggen op 28 besmette bedrijven afgemaakt. De gezondheidsdienst vreest dat deze epidemie zich nog verder zal uit breiden in de Peelstreek, vooral daar in de wintermaanden het virus zich snel verspreidt. *1# Reiskosten worden

Peel en Maas | 1965 | | pagina 18