fcuteipe kiöniek Kerkelijke Diensten Concilie overzicht WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 24 tot en met 30 oktober Geestelijk artikel VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 No. 42 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8f/« ©t. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week. Kapl. Peerlings Westsingel 68 - Tel. 2385 Zondag: 20e zondag na Pinksteren. 7.00 Chris Janssen en dochter; 8.00 Maria Voermans-Janssen; 9.30 hoog mis voor de parochie; 11.00 H. J. Driessen; 18.00 overl. fam. Hendriks- Janssen en Miep en Grada. Maandag: 7.00 overl. Mevr. Dris- sen-Ariaens; 7.30 overl. fam. Lau- rensse-Maassen; 8.15 Jac en José van Opbergen-Verheugen; 9.00 Johan Janssen. Dinsdag: 7.00 Piet Jacobs; 7.30 Antoon van Ham; 8.15 fam. Cree- mers-Maassen; 9.00 pl. Hoogmis b.g.v. het Gouden Jubileum van het St. Angela Gymnasium. Woensdag: 7.00 overl. fam. Verhoe ven-Arts en kinderen; 7.30 dokter Bloemen; 8.15 Antoon Poels; 9.00 De ken Hanraets. Donderdag: 7.00 Peter Antoon Min- ten en dochter Petronella; 7.30 tot zekere intentie; 8.15 Martina Reijn- •ders-Seijkens; 9.00 Peter Janssen. Vrijdag: 7.00 Piet van Hoof; 7.30 Antoon Creemers; 8.15 Johanna Ma ria Goumans-Hendrickx en kinde ren; 9.00 Wim van Gastel v.w. de buurt. Zaterdag: 7.00 Helena Hanraets; 7.30 gest. jgt. Peter Joh. Bouten en zoon Gerardus Hub.; 8.15 tot dank zegging ter ere van de H. Gerardus. 9.00 Piet Siebers; biechtgelegenheid van 17.30-19.30; om 7.00 uur gebeds dienst i.v.m. de oktobermaand. De gebedsdienst van a.s. zaterdag staat in 'het teken van feesten van Christus Koning. Wij willen hiervoor nog eens bijzonder alle gelovigen uitnodigen; in het bijzonder de jeugd. Denkt U deze zondag Wereld missiedag aan een extra offer voor de missie? RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 20e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15 uur; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: Mis van zondag j.l. of Votiefmis. Dinsdag: Mis van zondag j.l. of Votiefmis; 7 uur avondmis. Woensdag: Mis van zondag j.l. of Votiefmis. Donderdag: H. Simon en Judas, apostelen. Vrijdag: Mis van zondag jJ. of Votiefmis; 7 uur avondmis. Zaterdag: Mis van Maria op zater dag. 8.30 gezinsmis; 10 uur pl. H. Mis waaronder huwelijksinzegening van het bruidspaar Muyzer-Dericks. Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. Vandaag zondag 24 oktober jaar lijkse grote kollekte voor de Mis sie. Geeft offervaardig, bewust van uw verantwoordelijkheid voor de hele wereldkerk. Durft een echt offer van u te vragen. 2. Deze week 7 uur oefening van de oktobermaand, behalve dinsdag en vrijdag. Misintenties Zondag: 6.30 Henriette v. d. Wiel- Steyven; 7.45 Wim Volleberg (buren) 9.00 Wim Volleberg, als lid van de vrijwillige brandweer St. Oda; 10.15 uit dankbaarheid bij een 86ste ver jaardag; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Lambert Kerkhof f; 8.30 overledene. Dinsdag: 6.55 voor overledene; 7.30 overl. fam.; 8.30 Evardina Arts-Jans- sen; 7 uur avondmis ter ere van St. Antonius. Woensdag: 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 zekere intentie; 8.30 overl. fam. Hendriks-Arts. Donderdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 zekere int.: 8.30 Maria van Well-Peters. Vrijdag: 6.55 overl. ouders Her mus-van Oers; 7.45 Jan Schwachöfer en echtgenote; 8.30 Everdina Arts- Janssen; 7 uur avondmis ter ere van St. Antonius. Zaterdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 Antoinette Rammelmans- Elsevier; 8.30 Gezinsmis; 10 uur hu welijksmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9.00 Pieter Ewals en Roland Vastert; 11.45 Pieter Wij- nands en Lex Fa essen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag. 7.30 leesmis voor de overl fam. Hermans; 9.00 leesmis v. overl. Gerrit Relouw; 10 uur hoog mis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Wim Vermeulen. In alle H.H. Missen kollekte voor 't Missiewerk. i Maandag: 7.30 leesmis voor overl. Johanna Stevens-Pijpers; 8.00 lees mis voor overl. ouders Voermans- Leyssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. 'moeder Gossens; 8.00 leesmis voor 'overl. Johanna Stevens-Pijpers v.w. 'de buurt. I Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. iZwanik-van de Berg; 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Pouwels, An- 'na Friesen en overl. fam. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Voermans-Leyssen; 8.00 lees- 'mis voor overl. Henricus Nellen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. M. Jeuken, echtgenote en overl. kin- deren; 8.00 leesmis voor overl. fam. Nellen-Barents; 10 uur plechtige 'huwelijksinzegening van bruidspaar iPeeters-Dijkmans. Om 7 uur n.m. biechtoefening voor 't feest van Al lerheiligen. J Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johan- 'na Pijpers; 8.00 leesmis voor overl. |Sjang van den Boom (van twee 'vrienden); 10 uur plechtige huwe- II lijksinzegening van het bruidspaar Rutten-Laurensse. Van 47 uur ge legenheid om het sacrament van de biecht te ontvangen. Om 7 uur n.m. biechtoefening waarna nog biecht gelegenheid tot 8 uur. Zondag 31 oktober: Feest van Christus Koning. Met dankbaarheid gedenken we dan de dag dat de kerk 't vorig jaar werd ingezegend en in gebruik genomen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag. Onder de H. Missen kollekte voor de wereldmissie. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoog mis, mnd. Willem Janssen; 10 uur Harrie Kessels. Maandag: 7.30 tot int. fam. Zegers- Camps. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Lam- berdina Derks. Woensdag: 7.30 overl. fam. Janssen en Tacken. Donderdag: 7.30 tot zekere inten tie (J.). Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Huber- tus Jenneskens. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw, int. Bonants. „Biechtcelebratie" vrijdagavond om 7 en 8 uur. Biechten: zaterdag van 57 uur in beide biechtstoelen. Zaterdagavond geen lof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 20e zondag na Pinksteren. H. Missen 6.30, 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; 10 uur parochiehoogmis. Eerste kollekte voor de missie, twee de kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst Peter Swinkels. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Mathias Jacobs. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Ar- noldus de Rooy. Donderdag: 7.30 Hoogmis tot in tentie fam. Janssen-Jenneskens. Vrijdag: 730 maanddienst Gerar dus Peters. Zaterdag 7.30 zieledienst Gerardus Kemmelings. A.s. zondag feest van Christus Ko ning. A.s. zaterdag biechtgelegenheid v. 4—7 en 8—9 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 20e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de Voortplanting van het geloof; 10 uur hoogmis voor de parochie. Daarna rozenhoedje. Maandag gez. maandd. M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Dinsdag Aanbiddingsdag voor on ze parochie. 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 communie uitrei ken; 7.30 gest. lsm. fam. v. d. Pasch- Raymakers; 9.30 gez. maand. Willem Classens; 3 uur Vespers en rozen hoedje; 5.30 completen en Te Deum. Aanbiddingsuren 69 uur Casten- raysestraat; 912 Horsterweg en school; 12-2 centrum; 26 KI. Oir- loseweg en KI. Oirlo. Laat zoveel mogelijk ieder, als 't kan op de aan gegeven tijd, deelnemen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ma- MARIA, MEDE-GELOVIGE De vernieuwing, welke ons geloofs leven doormaakt, heeft niet halt ge houden voor de Maria-devotie, wel ke zo lang zulk een belangrijke plaats in ons godsdienstige praktijk heeft ingenomen. Voor velen is de verslapping van de Maria-devotie 'n pijnlijke zaak, een groot verlies. Zelfs Maria is niet meer in tel, zo zeggen ze. Geen Maria-lof meer, geen rozen krans meer. Wat blijft er op zo'n manier van ons geloof over? Hun bezorgde vragen hebben recht op antwoord, voor zover dat in en kele regels gegeven kan worden. Inderdaad deelt de Maria-devotie in de groei-crisis, welke het geloofs leven van de moderne katholiek kenmerkt. Is dat een verlies? Dat hoeft dat beslist niet te zijn. Inte gendeel, wanneer voor de vroegere Maria-devotie maar een helderder besef van Maria's plaats in de Kerk terug komt. De crisis in de Maria-devotie is in diepste oorzaak het gevolg van het gewijzigd beeld, dat wij van de Kerk hebben. Veel meer dan vroeger wordt de Kerk thans beschouwd als een gemeenschap van gelovgen. De christenen zijn allereerst gelo vigen. van wie dan enkelen tot het ambt geroepen zijn. In deze nieuwe visie is het niet mogelijk Maria hoog boven de gemeenschap der gelovi gen te verheffen. Ook zij is op de eerste plaats gelovige: Maria niet oneindig verheven tegenover ons, maar een van ons. In deze nieuwe visie past wel Ma ria te zien als de in Christus gelo vende, daartoe door Hem verloste en als zodanig de eminentste vertegen woordigster der Kerk. Deze nieuwe visie op Maria sluit ook niets uit van al datgene de Kerk in de loop der eeuwen heeft geleerd, maar zij maakt Maria wel één can ons en als zodanig menselijk bereik baar; een ideaalbeeld, maar een menselijk ideaalbeeld van volkomen geloofsovergave. Maria komt op deze wijze ondanks haar mysteries dichterbij ons te staan. Geen sta in de weg tussen Christus en ons, maar één van ons, in geloof zich gewonnen gevend aan de mensgeworden Zoon Gods. Wanneer wij Maria zo leren zien, dan is de verminderde Mariadevotie geen verlies, maar een winstpunt. thies Dinghs. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Piet Philipsen. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jrd. ter ere van O.La. Vrouw van Altijddurende Bijstand, tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: 3 uur biecht viering; van 45.30 en 67.30 in 2 biechtstoelen. Kerkpoetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: P. Roelofs-N. Janssen G. Rambags-J. Emonts. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag. Kollekte voor de Mis sie. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor overleden familie Klaassen- Martens. Om 9.15 hoogmis voor de overleden familie Peeters-Willemse. Om 10.30 leesmis voor Riky Reijn- ders. De zakjes van Off er-vrij dag kunnen achter in een kollektemand- je worden gelegd. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Johannes van Rens en Aleida Poels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden fam. Verkoeijen-Janssen, kindermis. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Wilhelmina Keijzers-Vul- lings. Donderdag: 7.30 gestichte leesmis voor Martinus en Theodora Derks, kindermis. Vrijdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Hendrik Claessens. Zaterdag: 7.30 lsm. Jozef Martens. Deze week geen H. Mis om 6.45 u. Kerkpoetsen: Truus Voermans. Biechtgelegenheid van 45 uur. Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur J. van Ooi en Henk Baltussen; 9.15 G. en M. Cor- nelissen, G. Jenniskens en H. Litjens. 10.30 J. van Vegchel en P. Heesen. Wij viagen nog <teeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissiezondag. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Poels; 8.10 leesmis v. Peter Joh. van Dijck; 9.15 leesmis v. d. parochie; 10.15 Hoog mis: zieled. v. d. overl. fam. van V egchel-V erstappen. Maandag: 7.30 maandd. v. Anna Weys-Smits. Dinsdag: 7.30 weekd. v. Peter Joh. van Dijck. Woensdag: speciaal voor de kinde ren: 8 uur leesmis v. d. fam. Jennes- kens-Poels. Donderdag: 7.30 avondmis v. d. fam. Verheyen-Litjens. Vrijdag: 7.30 leesm. uit dankb. v. d. fam. Hellegers-Jeuken. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Peter Joh. Philipsen. PAROCHIEKERK MERSEIO Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag, in alle H. Missen ex tra kollekte voor de Missie. 7.Q0 H. Mis voor Henricus van de Heuvel; 8.15 H. Mis voor overl. fam. Ver vuurt-Janssen; 10.30 pl. Hoogmis bij gelegenheid van zilveren priester feest van pastoor. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Ma ria Pubben. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid (de Rijck). Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. van Cuijck-Heiligers. Donderdag: 7.30 H. Mis fam. Gie- len. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Ryer v. Valkengoed. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot zekere int. Familie Poels. Biechtgelegen heid van 56.30 en van 7.308.30 in 2 biechtstoelen. Geen lof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Gemeenschappelijke Biechtviering. Wereld-missiedag. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Lenkens-Vloet; 10 uur hoogmis voor de Verbreiding van 't geloof. Vandaag kollekte voor de missionering. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: ter ere van O.L. Vrouw namens fam. van Tilburg-Muijsers. Woensdag: ter ere van de H. An tonius Abt namens fam. Comelis- sen-Jacobs. Donderdag: H. H. Simon en Judas Ap.: tot int. van fam. Marcellis-van Tilburg. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene; 19.30 rozenkrans-lof. Zaterdag: tot int. van fam. Jans- sen-Timmermans. Biechtgelegenheid dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag. Onder alle H. Missen bijz. kollekte voor de missie. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor zal. Antoon Leyssen, vrouw Verhoeven en kinderen; 2.30 oktoberlof. Maandag: 8 uur Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. Jeurissen. Woensdag: 8 uur lsm. voor overl. fam. Nijssen-Coolen. Donderdag: 8 uur leesmis fam. Geurts-Ambrosius. Vrijdag: 8 uur leesmis overleden ouders Classens-Janssen. Zaterdag: 8 uur leesmis bijz. int. Burgers-Verheyen; zaterdag voor de hoge feestdagen. Biechtgelegenheid van 34 uur in 1 biechtstoel en 7.30- uur in 2 biechtstoelen. Kerkpoetsen: Nelly Classens, Bet sy Coenen, Jo Bovee. Accolythen: Harry Geelen, Mart, van Staveren en Piet Mulders. Bij avondklok rozenkransgebed (6 uur). RECTORAAT SMAKT Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missiezondag. 7 uur H. Mis; 8.30 v. Gerrit Janssen. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd. 10 uur Hoogmis voor de missie en de missionarissen. On der de H. Missen preek over en kol lekte voor de missie. Maandag: 7 uur H. Mis; 7.30 gest. jrd. voor Peter Anton Philipsen. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Anna Maria Zeegers-Emonts. Woensdag: 7 uur ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Hendrik Nellen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Maria Theodora Linssen. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor fam. Philipsen-Gellings. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Theod. Cox. Gelegenheid om te biechten van 5 tot 6 uur en van 7.30-8 uur; 7 uur Het is het bestuur van onze ver eniging een behoefte om haar dank uit te spreken, mede namens de le den, aan diegenen die ons bij on ze jaarlijkse rondgang wederom in ruime mate hebben gesteund. De opbrengst van deze rondgang is f 3433.Zeer zeker een tot te vredenheid stemmend resultaat. RECTORAAT HEIDE Zondag: 20e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Andreas van der Sterren v.w. de kaartclub; 10 uur Hoogmis voor Maria Vermeulen- Gellings en zoon Martien. Accoly then: Piet Rutten en Naud Gielens. Misdienaars van de week: Jos Janssen en Theo Arts. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankbaar heid tot int. van de familie Janssen- Muijsers. Zaterdag: 7.30 leesmis voor An dreas van der Sterren v.w. de kaartclub. Biechtgelegenheid in ver band met het feest van Allerheiligen van 5.006.30 bij de rector; van 6.308.00 uur bij een Eerw. Pater; van 89 uur bij de rector. Kerkpoetsen: Gerrie van Kempen en Toos Janssen. Het Concilie keurde in de voorbije week met iets meer dan 10 pet. der stemmen tegen de Verklaring over de niet-christenen goed. De belang rijkheid schuilt voornamelijk hierin, dat het concilie uitdrukkelijk ver klaarde, dat het Joodse volk toen en nu niet schuldig is aan de dood. van Christus. Het joodse volk is dan ook niet vervloekt, maar kan met de hei denen rekenen op de eindverlossing. De betekenis van deze verklaring wordt duidelijk, wanneer men be seft. dat de z.g. schuld van het Jood se volk aan Christus' dood eeuwen lang bron is geweest van Jodenver volging en anti-semitisme, ook bin nen de Kerk. Er was blijkbaar de ontstellende Jodenvervolging van het Derde Rijk nodig om het wereldge weten wakker te schudden. Het con cilie nu heeft dit wereldgeweten verwoord en officieel het Jodendom vrijgepleit. Trouwens iedere dag is belangrijk in dit concilie. Want al waren dan niet alle concilievaders present toen j.l. zaterdag het schema over bedie ning en leven van de priesters werd goedgekeurd (ook bisschoppen kun nen blijkbaar spijbelen), toch is ook dit schema zeer belangrijk. Belangrijk omdat het de taak van de priester, zijn opleiding en zijn plaats in de kerk en in de wereld weer eens naar voren gebracht heeft. En daarbij zijn dikwijls harde dingen gezegd (al is de celibaat kwestie op 's Pausen verzoek niet behandeld) die bij de verdere uit werking van dit schema toch wel van verstrekkende betekenis kunnen zijn. Intussen kijken de concilievaders met enige spanning naar de bis schoppenconferenties, welke deze week bijeen zijn om zich over enke le gemeenschappelijke problemen vna de Kerk te beraden. Deze heb ben als eerste verzoek gekregen: ad vies aan de Paus uit te brengen over de praktijk van de vasten- en ont- houdingswetten. Moet daarin ver andering komen en zo ja, welke? Daar dit voorlopig het enige onder werp is, dat ter studie is aangeboden wachten de bisschoppen met span ning af wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Daaromtrent zal men meer zeker heid krijgen wanneer de voorzitters der bisschoppenconferenties met de generaal-oversten van orden en con gregaties bijeen zullen zijn geweest. Hun eerste vergadering zal plaats vinden op donderdag 21 oktober. Verwacht wordt, dat zij nog over andere agendapunten advies moeten uitbrengen, zoals het gemengde hu welijk, wensen ten aanzien van de eerste bisschoppensynode en mis schien ook wensen omtrent pastora le richtlijnen voor de huwelijksziel zorg. j Wij kunnen u toezeggen dat deze wijze besteed zullen worden, zodat gelden op een zeer verantwoorde het hoogst mogelijke rendement ge waarborgd is. Sinds anderhalve maand staan de repetities van het corps thans onder leiding van de door ons aangetrok ken beroepsdirigent, de heer Stey- vers. Het is ons thans reeds geble ken, dat deze keuze een zeer goede is geweest. Dit blijkt o.a. uit het goe de repetitiebezoek, terwijl ook de door de muzikanten betoonde ijver alle lof verdient. Vanzelfsprekend heeft dit ook een stijging van de muzikale prestaties als gevolg. Wij nodigen iedereen die belang stelling heeft voor onze vereniging uit, eens een der repetities te bezoe ken. Het zal door ons zeer op prijs gesteld worden U hier te moge be groeten. De repetities vinden plaats op vrijdagavond in zaal Wilhelmina om 8 uur. Niettegenstaande de huidige goede gang van zaken, blijven er toch nog wel wensen over. O.a. is uitbreiding van de bezetting, vooral met klari nettisten, zeer wenselijk. Wanneer er onder onze inwoners nog muzikan ten zijn, doen wij een dringend be roep op hen zich bij onze yereni- ging aan te sluiten. De muziekbe oefening schenkt niet alleen U zelf veel genot, doch u bewiist hiermede ook onze gemeenschap nog 'n dienst Hierbij denken wij aan de zeer vele malen dat ons corps ook dit jaar weer ter opluistering van diverse festiviteiten en herdenkingen is uit gerukt. Hadden wij hiervóór het oog op personen, welke reeds eerder in ver enigingsverband musiceerden, ook willen wiï nog eens een beroep doen op de jeugd met muzikale belang stelling. Voelt U iets voor onze Har monie? Meldt U dan aan! Voor Uw opleiding wordt dan op een zo ver antwoord mogelijke wijze gezorgd.^ Uitdrukkelijk vermelden wij hiertoe nog, dat ook aspirant damesleden even welkom zijn. De emancipatie van de vrouw eist, dat ook het schone geslacht in alle geledingen van de maatschappij vertegenwoor digd is. Ook speciaal de jeugd nodigen wij gaarne uit onze repetities eens te be zoeken. Doe het, het verplicht U tot niets. Op 4 dec. a.s. zal onze vereniging weer haar jaarlijkse Ceciliaavond vieren. Deze viering heeft de laatste jaren, in verband met de precaire fnanciële stand van zaken, een zeer sober karakter moeten dragen. Ook thans zal dit weer het geval moe ten zijn. Aan .de leden worden op deze avond enkele consumpties en een hartig hapje aangeboden. Voorts wordt een kleine loterij gehouden, waarvoor door diverse bestuursle den enkele prijsjes beschikbaar wor den gesteld. Naar onze mening is het toch ze ker geen overdaad, dat eenmaal per jaar aan de leden iets aangeboden wordt, al moet het dan in verband met de financiën ook minimaal zijn. Hun vrije tijd wordt voor een groot gedeelte geofferd ten gunste van de Harmonie. Mochten er onder U zijn die iets aan het slagen van onze Cecilia avond willen bijdragen, b.v. door het schenken van een prijsje voor een te houden loterij, of iets anders dat U dienstig lijkt, dan zullen wij dit zeer op prijs stellen. Zn dit geval gaarne mededeling aan ons secreta riaat Kempweg 4 of aan een onzer andere bestuursleden. De dank van onze leden zij U reeds bij voorbaat toegezegd. Aan de drumband van onze ver eniging mag zeker ook nog een apart woordje gewijd worden. Wat deze jongens, onder leiding van hun voorzitter en hun uitstekende tam- bour-maïtre, presteren, is boven al le lof verheven. Elke zondagmorgen om half elf wordt door hen gerepe teerd in de door Gebr. van Haren belangeloos beschikbaar gestelde Ford-garage aan de Maasheseweg. Ook hier zijn eventuele serieuze belangstellenden van harte welkom. Wij stellen ons voor in de toekomst regelmatig in dit blad verslag te doen van het wel en wee van onze vereniging, in de veronderstelling dat dit iedereen met belangstelling voor de muzek zal interesseren. Tenslotte willen wij U nogmaals dank zeggen voor de genoten steun en belangstelling en wij vertrouwen ook in de toekomst hierop te mogen rekenen. Bestuur Kon. Harmonie „Euterpe"

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9