2 jubilarissen Burgerlijke Stand HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck niet om half elf. maar om tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. In de Veltumse kapel geen dienst. OPBRENGST KOLLEKTE KANKERBESTRIJDING De onlangs in de gemeente Ven- ray gehouden jaarlijkse kollekte voor de kankerbestrijding heeft op gebracht de som van 1875,10. ge specificeerd als volgt: Venray (Kom) 1125,31 Ysselsteyn 243, Oirlo 180,50 Leunen 153,11 Merselo 110,13 Veulen 63,05 Totaal 1875,10 Opgemerkt zij, dat in maart 1965 in de kerkdorpen der gemeente Ven ray (uitgezonderd in Ysselsteyn) een ledenwervingsaktie is gehouden. Hierbij hebben zich 590 nieuwe leden opgegeven waarvan de op brengst bedroeg 2023,70. Aan losse giften werd bij deze ak- tie bovendien ontvangen een bedrag van 113,20, zodat in 1965 aan het Centraal Bureau van het Koningin Wilhelmina Fonds te Amsterdam door de Afdeling Venray werd over gemaakt een bedrag van 4012, De opbrengst van de kollekte in 1964 bedroeg 2142,76. Ondanks het feit, dat in 5 kerkdorpen dit jaar niet gekollekteerd is vanwege het succes der ledenwerving, een meer opbrengst van 1869,24. Inwoners van de gemeente Venray. hartelijk dank! Onze hulde aan alle ijverige kollektrices! Namens de afd. Venray, P. van Lieshout, sekretaris. SUCCESSEN Op het zaterdag jJ. gehouden con cours wist de fanfare van Leunen de eerste prijs te krijgen in de twee de klas met reoht op promotie. Ze verwierf 300,5 punt. Ter gelegenheid van dit succes zal de Leunse fanfare op zaterdag 2 oktober recipiëren van 8 tot 9 uur in café Martens. SUCCES VOOR FANFARE „DE PEELKLANK" Onder leiding van directeur H. v. d. Kronenberg heeft Fanfare „De Peelklank" deelgenomen aan het Fe deratief Bondsconcours te Gennep. Zij behaalde 264 punten in de 2e afd., waarvoor hun een eerste prijs werd toegekend. Een goed resultaat als men bedenkt dat deze fanfare slechts een jaar onder de bezielende leiding van de heer v. d. Kronenberg optreedt. DERDE ORDE-NIEUWS As. zondag 3 oktober wordt om 7 uur n.m. in de Rectoraatskerk de plechtigheid gehouden, waarin St. Franciscus' Overgang (transitus) naar het eeuwig leven wordt her dacht De Derde Orde afdeling viert deze plechtigheid samen met de com muniteit van het klooster. Ook de „Zangertjes van St. Frans" zullen hierbij zingen. In de kerk ontvangt men een boekje, waarmee men de hele plech tigheid goed kan volgen. Allen, die St. Frans van Assisi op een of andere wijze bewonderen of vereren, worden van harte uitgeno digd, maar vooral de leden van zijn Derde Orde. OPENING BEJAARDENSOOS Maandag 4 oktober a.s. om half 2 begint voor de bejaarden weer offi cieel het winter-kaartseizoen. In het vervolg kan nu weer iedere maan dag-, woensdag- en vrijdagmiddag, vanaf jialf twee, gekaart worden. Alle bejaarden zijn welkom! Zoals op zovele plaatsen is de zo mer gebruikt voor het opknappen van de clublokalen. Voor de bejaar den van Venray betekent dit iets heel bijzonders. Hun clublokaal zal in het vervolg het parochiezaaltje van de Christus-Koningkerk aan de Vlakwaterweg zijn! Een prachtig ruim, met veel licht en nieuw meubilair aangeklede zaal waar plm. 60 - 70 man bij elkaar kunnen komen. Is het wonder dat om 3 uur aan deze opening een bescheiden offi cieel tintje gegeven wordt. Afscheid doet altijd wel een beet je pijn. Dit geldt niet voor de dames van de KAV. Die blijven trouw hun kaarters voorzien van een kopje koffie. Maar wel t.a.v. de heer M. Hendrix die altijd en met gulle 'hand voor onze bejaarden klaar stond. Ook t.a.v. de voetbalclub SW, die liaar lokaal feitelijk niet kon mis sen. Ook haar is veel dank verschul digd. Voor de goede zorgen en de genoten gastvrijheid. Bij gelegenheid van de opening van dit kaartseizoen zal maandag morgen om 8 uur in de Christus Ko ningparochie een H. Mis worden ge lezen voor de levende en overleden leren. Wij hopen dat veel bejaarden hier naar toe zullen komen. DE KLOK VOOR PATER THIJS Vorige verantwoording 441,80 N.N. te Venray 2,50 N.N. te Venray 20,50 N.N. 35,20 500,— 500,zijn bijeen voor de Ven- rayse klok in Brazilië. In 4 weken tijds hebben we een Venrayse pries ter in zijn verre missiegebied geluk kig kunnen maken met een gift van het thuisfront. De milde gevers zijn namens Pater Thijs van harte be dankt nu we deze aktie sluiten. GESLAAGD Te Eindhoven slaagde de heer M. J. A. Willemsen uit Castenray voor scheikundig ingenieur. DE VLAG IN TOP Vrijdag hees de voorzitter van het Stichtingsbestuur Cultureel Centrum - de heer L. Laurens se - de vlag op Venrays Schouwburg, bij gelegen heid van het feit dat de hoogste top bereikt was bij dit bouwwerk. In tegenwoordigheid van de heer Burgemeester prees hij de vlotte wij ze, waarop dit hoogtepunt bereikt is geworden en vertrouwde dat ook de verdere afbouw met evenveel elan en succes zou gebeuren. Het blijkt dat de aannemingsmij. Gebr. Dinghs dit werk als een win ter-object beschouwt, zodat de ge hele winter door verder gewerkt kan worden. Men blijft streven naar een afbouw die in maart-april gereed zal zijn, doch de verdere afwerking en aan kleding zal daarna beslist nog wel enige maanden vergen. De heer Laurensse kondigde aan, dat de opening van dit gebouw ge pland is op september-oktober van het komende jaar. DE POLITIE MELDT Op vrijdag reed een bromfietser over de Stationsweg en stak plotse ling de weg over naar de Antonius- veldweg. Een achterop rijdende wa gen kon niet voldoende remmen om een aanrijding te voorkomen - en de brokken waren er. Zondag werd op de Westsingel 'n 5-jarig jongetje aangereden toen hij onvoldoende op het verkeer lette en plotseling de weg overstak. Het kind liep een armbreuk op. van de auto werd een koplamp beschadigd. Maandag gebeurde hetzelfde op de Oostsingel, waar ook een 5-jarige kleuter plotseling de weg op kwam. De kleine kreeg schaaf- en hoofd wonden doch kon naar huis ver voerd worden. Dinsdag moest de politie helpen bij een bedrijfsongeval in een beton- fabriek. Hier vloog een z.g. automa tische Japanner - beladen met be tonnen balken - om en daarbij werd de bestuurder zodanig aan het hoofd gewond, dat hij naar huis moest worden overgebracht. Op de Beekweg reed die dag een wagen met 80 km vaart plotseling van de weg af, via een greppel, te gen een talud. De wagen sloeg over de kop en de bestuurder werd er uit geslingerd. Een verder inzittende moest men er uit halen, bekneld als hij was in de omgeslagen wagen. Beiden moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het ongeluk was kennelijk te wijten aan een te groot drankmisbruik. Dinsdag werden ook 3 jongelui ge snapt, die al herhaalde malen op rooftocht gegaan waren en het daar bij vooral voorzien hadden op ko nijnen, die nadat ze gestolen waren, werden verkocht of verruild. De po litie heeft er de handen vol aan ge had de gestolen konijnen links en rechts weer op te sporen en naar de wetmatige eigenaar terug te bren gen. Woensdag gebeurde een ongeluk op de Castenrayseweg, waar een 14-ja rig meisje, dat met anderen naar school reed, plotseling moest rem men en daarbij kwam te vallen, juist op het moment dat haar een brom fietser passeerde. Ze werd met een armbreuk overgebracht naar het zie kenhuis. Een geparkeerde wagen op de Grote Markt begon uit eigen bewe ging weer te lopen en reed tegen 'n andere wagen, die beschadigd werd. De eigenaar van de wagen krijgt de rekening tlluis en een bon, omdat hij de rem niet aangezet heeft. En lest-best. op het kruispunt Deumeseweg-Midden Peelweg wer den de voorrangsregels weer eens niet in acht genomen. Dat had tot gevolg dat een bestelauto en een personenauto weer voor de nodige blikschade zorgden. VIERDE LUSTRUM De ruim 300 leden tellende me- taalbewerkersbond St. Eloy heeft zaterdag zijn 4e bestaanslustrum ge vierd. De feestdag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid voor alle leden, waarna in de mid daguren het bestuur recipieerde in zaal Wilhelmina. Behalve vertegen woordigers van andere stands- en vakorganisaties, kwamen ook ver schillende vertegenwoordigers van bedrijven hun gelukwensen aanbie den, evenals de geestelijkheid van Venray. Verschillende prachtige ca- deaux werden daarbij aangeboden. Op de feestavond werden de heren J. Pleket, H. Linders, P. Wismans (secretaris) en H. Schwaehöver (pen ningmeester) gehuldigd in verband met hun 20-jarig lidmaatschap. Ook hun echtgenoten werden hierbij be trokken. PASTORAAL OVERLEG Op kasteel Well gaf Deken Loonen woensdag een overzicht van het de kenaal en interdekenaal overleg, wat sinds oktober van het vorig jaar op gezette tijden gehouden wordt tussen de geestelijken van de deke naten Venray, Horst en Gennep, ieder voor zich en alle drie samen. Bij de geestelijken, werkzaarn in de zielzorg, bleek behoefte te be staan tot een nader en beter kontakt met elkaar. Vooral om van gedach ten te kunnen wisselen over en zich beter te kunnen oriënteren op de pastorale aktiviteiten, die in deze moderne tijd nodig zijn, nu juist in deze dekenaten bv. de industrialisa tie veranderingen met zich brengt. Daarnaast vragen ook concilie-be sluiten en de uitwerking daarvan 't nodige beraad. De geestelijken heb ben daartoe een zgn. pastoraal over leg ingesteld, waarin zij eens in de maand verschillende actuele pasto rale vraagstukken bespreken. Er zijn werkgroepen gevormd, die verschil lende vraagstukken bestuderen, als bv. Liturgie. Katechese, Jeugdziel- zorg, Gezin en Parochie. Deze werk groepen brengen voorstellen in het pastoraal overleg, dat dan voor de praktische doorvoering beslist. Aan gezien dit overleg op gezette tijden dan weer gezamenlijk wordt gehou den met dezelfde colleges in de deke naten Gennep en Horst wordt een vruchtbare samenwerking en uitwis seling verkregen aangezien in het diocees Roermond in meerdere deke naten eenzelfde overleg gaande is, wordt deze samenwerking en uit wisseling voortdurend uitgebreid en sterker. Deze bijeenkomsten worden voor afgegaan door een overdenking wel ke geleid wordt door de theologisch adviseur Pater Dr. v. d. Klei o.f.m., welke actuele theologische vraag stukken behandelt. Deken Loonen toonde zich tevre den over de samenwerking, die men in 't afgelopen jaar had kunnen be reiken en was vooral blij dat de deelname van de geestelijkheid waaronder ook de paters, die in het parochieel werk zijn in gezet zeer groot en algemeen was. Men hoopt in de toekomst ook le ken in het overleg te betrekken en zeker van hen gebruik te maken in, de verschillende werkgroepen, die nog in oprichting zijn. KADERDAG VAN HET OPBOUW- EN VORMINGSWERK De Stichting Opbouw- en Vor mingswerk Noordelijk Limburg is gevestigd in het kasteel te Well. Zo als haar naam reeds zegt poogt zij, al geruime tijd, haar steentje bij te dragen tot een brede ontplooiing van het maatschappelijk, cultureel en sociaal werk in Noord-Limburg. Op het ogenblik zij-n een drietal maat schappelijk werkers in vaste dienst bij deze stichting, die, waar nodig, zorgen voor begeleiding van aktivi teiten en initiatieven door de bevol king zelf genomen. Daarnaast zorgt zij in de haar zgn. kaderstudiedagen voor een ontmoe tingsplaats van al diegenen, die op verschillend terrein in Noord-Lim burg ten behoeve van de gemeen schap werkzaam zijn. Dat zijn naast kerkelijke en wereldlijke autoriteiten en gezagsdragers bv. mensen uit ver schillende verenigingen, die zich in dienst stellen ten algemene nutte, maar ook b.v. huisartsen en andere particulieren, die door hun werk een bepaalde inbreng kunnen hebben in het vormings- en opbouwwerk in Noord-Limburg. Zij allen zijn op de ze kaderdag van harte welkom. Zulk een kaderdag zal op 9 okt. a.s. wederom in Well worden gehouden en daarop zal men dan op de eerste plaats een korte uiteenzetting geven- van de werkzaamheden in het afge lopen jaar. We weten dat er in de streek verschillende gespreksgroepen gevormd zijn, die zich over vele on derwerpen hebben bezonnen, die na genoeg alle facetten van het leven in de streek betroffen. Hoewel, door ge mis aan konkrete gegevens, niet al'. Ie gespreksgroepen diepgaand deze onderwerpen hebben kunnen behan delen, is uit het gezamenlijk rapport, wat vorig jaar op de kaderdag is uitgebracht, toch wel gebleken dat er heel wat knelpunten waren. We noemen slechts de relatie overheid- bevolking; parochieleiding en paro chianen; onderwijs en ouders. Deze knelpunten zouden verder in studie genomen worden, nu, terwijl iedere gespreksgroep zich concentreerde op een onderwerp. De conclusies en adviezen vormen dan de basis voor een gesprek met de betreffende instanties. We zijn nieuwsgierig of op dit terrein al eni ge vordergnen zijn gemaakt. Daarnaast zal verslag uitgebracht worden over de begeleiding, die door deze stichting is gegeven t.a.v. het verenigingsleven in Griendtsveen en Meterik t.a.v. de jeugdverenigingen in Ottersum en Meerlo en over de aktiviteiten t.b.vc. de film en toneel cursussen, alsmede over de lezingen ten behoeve van de gemeenteraads leden, die de stichting organiseerde. Daarnaast wordt op deze kaderdag speciaal de aandacht gevestigd op een ander probleem, namelijk het sociaal kulturele vormingswerk voor volwassenen. De heer van Doorn, die in het Noord-Hollandse Noorder kwartier via het Opbouw- en Vor mingswerk hiermedè reeds te doen gehad heeft, zal over dit onderwerp een inleiding houden. MEDEDING VAN DE PLAASEL. COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING LOLLEBEEK Openbare aanbesteding kunstwerkenbestek „Oostrumsebeek" Op 21 september j.l. vond des voormiddags om 11 uur in het Bu reau van Uitvoering voor de Ruil verkaveling „Lollebeek" te Casten ray de openbare aanbesteding plaats van het bestek no. 1 dienst 1964 van de N.V. Grontmij, inzake het bou wen van een brug, een stuw in ge wapend beton en geprefabriceerde betonelementen ,acht bodemvallen in het blok Oostrumsebeek. Er werd ingeschreven door 9 ge- gadigdan met de volgende resulta ten. N.V. Kerkdriel te Kerkdriel 229.500,- Aannemersbedrijf Midden-Limburg, R'mond 229.500,- Bouwbedr. WEB Eindhoven 237.300,- Aannemersbedr. v. Dijk Hardingsveld-Giessendam 240.000,- N.V. Oosthoek, Uden 241.000,- N.V. Mertens Zn, Weert 245.000,- N.V. Dekker, Papendrecht 247.000,- N.V. Galjaarts Vught 255.000,- Alg. Bouwondern. r. v. Engelen. Nijmegen 261.000,- De gunning is aangehouden. Het ligt in de bedoeling dt van af midden oktober met de uitvoe ring van de werken wordt begon nen. IN HET LYCEUM I.C. Zaterdag 2 oktober viert het R.K. Lyceum voor jongens te Venray het feit, dat de Rector Pater Dr. Winand Gussen en een van de nederlandse leraren, Pater Dr. Justus Paulissen, 25 jaar geleden besloten te gaan le ven naar het voorbeeld van Francis cus van Assisië. Hun minderbroedersleven is tot nu boordevol aktiviteiten en afwisse ling geweest. Na de priesterwijding in 1947 vertrok P. Gussen naar Lei den om er klassieken te studeren, terwijl P. Paulissen aan de Nijmeeg se Alma Mater begon aan een studie van de Nederlandse letteren. Tijdens zijn studententijd was P. Gussen een van degenen die wegen voor een nieuw oecumenisch be wustzijn openbrak, vooral in de kwa liteit van praeses van de Christen Studenten Raad. In 1955 promoveer de hij op een proefschrift over Cle mens van Alexandrië. In 1964 was hij al begonnen met een voortgezet te theologische studie aan de univer siteit van Nijmegen, welke na een jaar studie te Parijs in 1958 werd bekroond met een doctoraal theolo gie. Ondertussen had hij als een van de eersten aan het theologicum te Weert een leeropdracht voor de geschiedenis van de theologie gekre gen. In 1958 werd hij bovendien be noemd tot gardiaan van het studie huis te Nijmegen. In die tijd was hij weer een van de eersten die de nood zaak van een herziening van het Franciscaans leven inzag en onder woorden bracht. In 1961 volgde zijn benoeming tot Rector van het Ly ceum te Venray. In de vier jaar, dat hij Rector is, groeide de school van 500 tot 700 leerlingen, werd ondanks deze groei het contact met ouders en leerlingen geïntensiveerd en werden de reeds te lang slepende bouwplan nen gebracht in de face die onmid dellijk aan de verwerkelijking voor afgaat. Patej- Paulissen vertrok in 1951 als candidaat Nederlandse letteren naar het toenmalige Nieuw Guinea. Hij maakte er het uiterst primitieve be gin van de HBS te Hollandia mee als leraar Nederlands en Duits. Daarnaast had hij de leiding van het aan de HBS verbonden inter naat. Zijn vrije tijd werd onder vele andere zaken gevuld met een degelijke studie van nog onbekende inheemse talen in het Warisgebied. In het najaar 1956 keerde hij uit Nieuw Guinea terug om zijn studie te voltooien. Op 13 januari 1959 pro moveerde hij op een proefschrift over Fulgentius Bottens, 11 februari was hij al weer vertrokken naar zijn HBS in Hollandia. De veranderde politieke situatie dwong hem zijn werk daar op te geven. Eind 1962 kwam hij in Nederland terug, waar hij na een interimperiode aan het lyceum te Leiden sinds septem ber 1963 leraar Nederlandse taal is aan het Lyceum van Venray. Vanaf het begin van dit school jaar is hij tevens leraar aan het gymnasium te Megen. Naast zijn taak als leraar regisseert hij regel matig het schooltoneel, is leider van gespreksgroepen en moderator van de academie. Toen hij in Hollandia de ach terdeur van de wereld woonde, gebruikte hij die achterdeur graag om de wijde wereld in te slippen. Nu hij aan de achterdeur van het Lyceum woont, gebruiken velen die achterdeur graag om bij hem iets van een wijze wereld terug te vin den. Zaterdag 2 oktober is er een Mis van dankbaarheid in de Paterskerk te 9 uur. Na een matinee voor leer lingen en genodigden is er tussen half twee en drie uur in de aula van het schoolgebouw gelegenheid om geluk te wensen. in de week van 23 t.m, 29 sept. GEBOREN: Stoffels, Maria, Julianasingel 2. Thaens, Robertus, Helmond. Janssen, Richard, Boodenstraat 22 Classens, Wilhelmina, Boddenbroe- kerloop 5. Jansen, Antonia, Grote Markt 11a Hendrix, Astrid, Oostsingel 32 Arts, Johannes, Hoogriebroeksew. 7 Verhoeven, Petronella, Molenweg 4 Steeghs, Wilhelmus, Zandhoek 16 Mulder, Ronald, Reekgraafstraat 16 Bolenius, Johanna, Zuidsingel 61. OVERLEDEN: Philipsen, Jacoba, 2 weken, te Ven ray. Van Hagen, Johanna, 75 jr., klooster zuster te Venray. v. Gastel, Wilhelmus, 16 jr.. te Ven ray. ONDERTROUWD: van Bergen, Johannes, Venray, Heid- semolenweg 1 en Thieme. Johan na, Venlo, P. Breughelstraat 40. Jansen, Bernardus, Venray, Laag- heidseweg 9 en van Kempen, Eleo- nora te Venray, Past. Ruttenstr. 2. GETROUWD: Bouten, Pierre en Schrooten. Maria, beiden te Venray. Poels, Gerardus en Hendrix, Wilhel mina, beiden te Venray. KENTEKEN BROMFIETSEN De W.A.-bromfietsplaatjes, die al le Nederlandse bromfietsers in 1966" op hun voertuig moeten bevestigen, worden geleverd door een bedrijf uit Düsseldorf. daar de Nederlandse be,- drijven te duur waren. De brom fietsers krijgen deze plaatjes gratis thuis gestuurd met hun polis. Beves tiging dient te geschieden op het achterspatbord.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 2