Kerkelijke Diensten M.H.C.V. in v/miayi S.V.V. JEUGD v.v. OOSTRUM .I.S. OIRLO Konijnensport S.V. LEUNEN M.A.C. R00Y van 26 sept, tot en met 2 oktober Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pater Bongaerts Mariannhill - Tel. 2044 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 Peter Janssen; 8.00 Riki Derikx en Joop van Keeken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 overl. fam. Kersten-Tichel vaen; 18.00 Hendrik Willems. Maandag: 7.00 leesmis; 7.30 Deken Hanraets; 8.15 overl. ouders Ouden- hoven-Loonen en overl. kinderen; 9.00 Helena Hanraets. Dinsdag: 7.00 voor Mathijs Paules; 7.30 overl. ouders Schols-Leers; 8.15 Mathias v. d. Broek v.w. de buurt; 9.00 Antoon van Ham. Woensdag: 7.00 gest. leesmis; 7.30 dokter Bloemen; 8.15 gest. leesmis; 9.00 Antoon Poels. Donderdag: 7.00 gest. leesmis; 7.30 Helena Hanraets; 8.15 voor overl. fam. Tacken-Maas; 9.00 Deken Han raets. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 6.30 Helena Hanraets; 7.00 Frans Vermaaten en wederz. ouders; 7.45 Deken Hanraets; 20.00 Antoon van Ham. Zaterdag: 7.00 Maria Voermans- Janssen; 7.30 best. jrd. Thei Basten; 8.15 gest. jgt. Huberdina J. Wismans; 9.00 Hoogmis uit dankzegging (v. E.) 9.45 b.g.v. 25-jarig huwelijk Biecht gelegenheid donderdag van 7—8 uur 's avonds en zaterdag van 17.30-19.30. Zaterdag 2 oktober om 7.00 's av. opening van de oktobermaand met een plechtige gebedsoefening. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Cosmas en Damia- nus, martelaren. Dinsdag: H. Wenceslaus, martelaar 7 uur avondmis. Woensdag: Feest van de H. Mi chael. Donderdag: H. Hieronymus, belij der en kerkleraar. Van 58 gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen. 9.30 pl. gez. H. Mis bij het zilveren huwelijk Jeuken-Claessens; 10.30 pl. H. Mis waaronder huwelijksinzege ning van het bruidspaar van Els- Raaf s; 7 uur avondmis. Zaterdag: Feest van de H. Engel bewaarders. 8.30 gezinsmis. Van 3-8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvangen. 7 uur lof met rozenhoedje van de oktober maand. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Pingen- Peters; 7.45 Jan van Meyel; 9.00 overl. fam. Vink-Vervoort-Willems; 10.15 pl. jgt. voor alle overl. Fran ciscanen welke te Venray gewerkt of geleefd hebben; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 gel. zielen (Offerbus); 8.30 geen int. Dinsdag: 6.55 zekere int.; 7.45 overl. ouders Arts en Miep; 8.30 Evardina Arts-Janssen; 7 uur avondmis uit dankbaarheid ter ere van St. Anto- nius. Woensdag: 6.55 geen int.; 7.45 zekere int. tere ere van St. Antonius en Gerardus; 8.30 Maria van Well- Peters. Donderdag: 6.55 geen int.; 7.45 Ma ria Manders-Elbers; 8.30 Evardina Arts-Janssen (Buren). Vrijdag: 6.55 Karei Hendriks; 7.45 en 8.30 geen int.; 9.30 hoogmis; 10.30 pl. huwelijksmis. Zaterdag: 6.55 Truus Goumans; 7.45 Wim Vollenberg (personeel); 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Peter Ewals en Ro land Vastert; 7.45 Peter Wijnands en Lex Faessen; 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Ant. Claassens. VREDESKERK VENRAY Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Jans- sen-Noyen en Pirlo-Wijnen; 9 uur leesmis voor overl. Petronella Cus- ters-Ewalts; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Anny Pouwels-Reintjes (be steld door het Oorlogsgra vencomité). Maandag: 7.30 leesmis voor overl. Gossens-van Bragt; 8.00 leesmis tot zekere intentie (overl.). Dinsdag: 7.30 leesmis tot bijzon dere intentie (V.); 8.00 leesmis tot zekere intentie (S.). Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Koopmans-Loonen-Custers; 8.00 leesmis voor een overledene. Donderdag: 7.30 leesmis tot zeke re intentie (G.); 8.00 leesmis tot ze kere intentie (overl.). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van het H. Hart. 7.30 lees mis voor overl. fam. Verstegen-Thie- len; 8.00 leesmis tot bijzondere int. (S.). In deze H. Mis worden alle schoolgaande kinderen verwacht; 10 uur plechtige H. Mis bij gelegenheid van 40-jarig huwelijksfeest fam. Ja- cobs-Daniëls. Zaterdag: Feest van de H. Engel bewaarders. 7.30 leesmis voor overl. Wilhelm Tijssen; 8.00 leesmis voor een overledene. Biechtgelegenheid van 57 uur. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. Onder de H. Missen kollekte voor het Katholiek Hoger Onderwijs (twee in een). 7 u. Parochiemis; 8.30 Harrie Kessels; 10 uur Hoogmis Michel Vennekens en ouders. Maandag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Dinsdag: 7.30 Hendrina Fleurkens- Broeks. Woensdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Donderdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw, intentie Manders. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest. gez. jrd. Martinus Verheijen en echtgenote; 7 uur avondmis Maria Joosten-Camps. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 Me- ta Hulsman. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 16e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.30 kindermis; 8.30; parochiehoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kol lekte Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand en St. Machutus (B.). Dinsdag: 7.30 zieledienst overl. fa milie Stevens-Steegs. Woensdag: 7.30 maanddienst Ge rardus Peters. Donderdag: 7.30 Stichting Herma- nus Reynen in leven pastoor van Oirlo. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoog mis akte van toewijding, tantum er go en zegen, 's Avonds om 7.30 uur avondmis voor de parochie, gezins mis voor de parochie. Laat uit ieder gezin iemand aanwezig zijn. Zaterdag: 7.30 jaardienst Joannes Lemmen; zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. A.s. zondag eerste zondag van de maand, buitengewone kollekte. ■PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. Gebed voor het Kath. Hoger Onderwijs. 7.30 leesmis tot zekere int. (W. C.); 10 uur hoog mis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl. ouders Classens-Vissers. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van fam. Vollenberg-Seykens. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Leo- nardus Peeters; biechtgelegenheid v. 6.307 uur. Vrijdag: le vrijdag, toegewijd aan het Goddelijk Hart; 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 7 uur gez. avondmis voor Elis. Emonts-Lemmen met korte overweging v. d. pausel. maandintentie en oefening van eer herstel. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervpor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur oktoberlof. Kerkpoetsen: Duykers. Berta en Helma Misdienaars: G. Rambags en J. Emonts G. Vullings en J. Steeghs. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram bags, J. Strijbos en H. Vissers. Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor een overlede ne; 8 uur leesmis; 9.15 Hoogmis voor de parochie; om 10.30 leesmis voor Gerard en Theodoor Voesten. Maandag: 6.45 leesmis tot zekere intentie; 7.30 leesmis tot bijzondere intentie. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Hendrik Philipsen; 7.30 leesmis voor Johan na Pouwels-Ewals (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor de overle den fam. Voesten-Claessens-Nijssen. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil helm Loonen en Johanna Loonen- Crijsen; 7.30 leesmis voor de overl. familie Loenen-Pouwels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 6.45 leesmis; 7.30 leesmis v. Martinus van de Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 's avonds om 8 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Maria Loenen-Thielen; 7.30 leesmis voor de overleden fam. Voermans-Rooy- akkers; van 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mariet Michels. Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur H. Litjens en P. Heesen; 9.15 G. Jenniskens, H. Bal- tussen, M. Janssen en J. van Veg- chel; 10.30 J. van Dol en P. Ste vens. A.s. zondag eerste zondag van de maand, maandkollekte voor de kerk. In september was de opbrengst: 195,—. RECHTS HEEFT VOORRANG De twee automobilisten warert zwaar aan het kiften. Niet zonder reden, want hun auto's waren stevig tegen elkaar aan gebotst en stonden in de kreukels. De man, die van rechts gekomen was. schold de an dere voor sufferd, die zijn ver keersregels niet kende. De politie kwam erbij, maakte proces-verbaal op en hoorde de getuigen. Wij kun nen het verhaal kort maken. De man van rechts had volgende de letters van de wet gelijk, maar werd toch in het ongelijk gesteld. Hij was na melijk op de wettelijk maximaal toe gestane snelheid uit een onoverzich telijke zijstraat tevoorschijn gespron gen, terwijl de van links komende automobilist had afgeremd en met zeer matige snelheid het gevaarlijke punt was genaderd. Toen echter de auto van rechts met een voor die situatie te grote snelheid tevoorsohijn kwam was een botsing niet meer te vermijden. In de praktijk van ons godsdienstig le ven staan wij vaak voor dergelijke situaties. Er is een tijd geweest, waarin wet en voorschrift bijna ab solute normen waren. Wanneer wij als gelovigen maar aan die wetten en voorschriften vol deden, dan voelden wjj ons gerecht vaardigd. Dan waren wij katholie ken, die zo keurig hun plichten na kwamen. Maar diep in ons hart voelden wij toch wel, dat we met plichtsvervul ling alléén er niet waren. Dit gevoel- werd steeds sterker en mondde ten slotte uit in een krachtige geestelij ke beweging, waaraan paus Joannes vorm gaf door zijn geinspireerde bijeenroeping van het concilie. Wij leven nu in een overgangstijd, met alle verwarring van dien. En eerlijk gezegd weten velen van ons niet precies meer, waaraan ze toe zijn. We stellen ons heel graag de vraag: maar mag dat nu zo maar? Wat is nu de plaats van al die wet ten en voorschriften, die eens zo be langrijk waren? Waar ligt de grens van onze ge wetensvrijheid? Waar mogen wij zelf beslissen en waar moeten wij ons houden aan hetgeen voorschrift is? Het verschil met vroeger is, dat op die vragen geen eenheidsantwoorden meer mogelijk zijn. Veel meer dan vroeger worden op ons zelf terugge worpen. Het gevolg hiervan is, dat, wij onzekerder leven, maar ook ge dwongen worden tot een persoonlij ker beleving van ons geloof. Wij mogen geen genoegen meer nemen met het schema, maar moeten ons; persoonlijk antwoord geven. Wij moeten ons persoonlijk ver antwoorden aan Gods roep. Dit eist meer van ons. Inderdaad, daarom is de voornaamste norm, die Christus ons voorhoudt, dan ook de liefde, waarvan wij kunnen weten, dat daarin het ontvangen het geven- vooronderstelt. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor Catharina Stoffe- len-Kroon;. 8.10 leesmis voor Anna Smits-Weys. besteld door de bejaar den; 9.15 leesmis v. d. parochie; 10.15 Hoogmis, best. jaarg. voor Wim Bus. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Joh. Philipsen. Dinsdag: 7.30 gestichte jaarg. voor Petrus Claessens, Meohtilda van Me- gen en hun dochter Maria. Woensdag: 8 uur speciaal voor de kinderen, leesmis voor Aldegonda Janssen best. door de bejaarden. Donderdag: 7 uur avondmis, lees mis uit dankbaarheid voor de fam. Wismans-Philipsen. Vrijdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Coenen-Spreeuweniberg; 10 uur plechtige Huwelijksmis voor het bruidspaar van Asten-Philipsen. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. voor de fam. Vollenberg-Verheyen; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar v. d. Pas-Bovée. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 7.30 uur. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 H. Mis ter ere van H. Antonius (Arts-van Meyel); 8.15 H. Mis tot bijz. int. (D. R.)10.00 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag^ 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid (van Cuyck-Helligers). Woensdag: 7.30 gest. jgt. voor Si- bertus Muysers. Donderdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd hebben; 19.30 Avondmis ter ere van het H. Hart (Janssen-Arts). Zaterdag: Priester-zaterdag. 7.30 gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 10.00 Pl. Huwelijksmis voor het bruidspaar Vervuurt-Janssen. Biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur. Vrijdag 1 okt. boterfeest op pas torie voor Beek, Kleindorp, Daland en aanhorigheden. Zondag 3 okt.: 3 uur Lof en pro cessie naar de Mariakapel. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor de zielerust van Henri Bloemen en Herman Eibers. Vandaag Universiteitszondag, kerk- deur-kollekte voor het kath. hoger onderwijs. Maandag: tot int. van fam. De- rikx-Willems. Dinsdag: uit dankbaarheid namens fam. Cornelissen-Jacobs. Woensdag: v. d. overl. van fam. Heldens-v. d. Pas. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdag: eerste 'vrijdag van de maand: 's morgens geen H. Mis; 19.30 gez. avondmis ter ere van het H. Hart tot int. van fam. Peeters-Wel- ten. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priesterzaterdag: H. Mis tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis; vrijdag voor de avondmis. RECTORAAT SMAKT Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Gerrit Janssen. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd voor Mia Wijn hoven; 10 uur Hoogmis voor Leo Koopmans. Maandag: 6.30 H. Mis; 7.30 voor Maria Theodora Linssen. Dinsdag: 6.30 H. Mis; 7.30 voor Anna Maria Zeegers-Emonts. Woensdag: 6.30 voor zalige dood; 7.30 voor Mia Wijnhoven (personeel Fa. Havens). Donderdag: 6:30 gel. H. Mis; 7.30 voor Gerrit Janssen. Gelegenheid om te biechten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.30 gel. H. Mis voor Henri Slits en zoon Theo; 7.30 gez. H. Mis als jrd. voor Albert Philipsen. Na de HL Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor welslagen van concilie. Gelegenheid om te biechten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. Zondag 3 oktober: Feest van de Kleine H. Theresia. H. Missen: 7 u., 8.30 en om half 12 gel. H. Mis; 10 u. pl. Hoogmis: onder deze Hoogmis zullen de eerw. fraters Martinus van de Winkel en Eliseus Savelkouls hun Plechtige G_eloften afleggen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Universileitszondag. Huiskollekte ten bate van de R.K. Universiteit. 7.30 leesmis tot intentie van fam. Jennes- kens-Arts; 10 uur hoogmis voor Jo hannes van Kempen. Accolythen: Jacques en Jan Janssen. Misdienaars van de week: Harry Claes en Gerrit Michels. Maandag: 7.30 leesmis tot bijz. int. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Woensdag: Wijding Basiliek H. Aartsengel Michael. 7.30 leesmis voor overl. familieleden van Rens- Litjens. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid v. avondmis. Zaterdag: H.H. Engelbewaarders. 7.30 leesmis uit dankbaarheid en bij zondere intentie. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Anny Derikx. RECTORAAT VEULEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis ter ere van H. Antonius van Padua tot bijz. int. (H.); 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Jan Nabuurs en echtgenote. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de parochie tere ere van de H. Antonius van Padua (offerblok). Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (Gr.), 's Avonds om half acht avondmis tot int. MBL bij opening winterprogramma. Donderdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Vrijdag 1 oktober, Rozenkrans- maand. le vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Je zus; 8 uur leesmis voor overl. en levende leden Paardenverzekering; 's avonds 7 uur H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus voor de Der de Orde. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur Hoogmis gest. jgt. voor zal. Joh. Hendr. Reintjes en echtgenote. Kerkpoetsen: Mariet Geerits en Mien Ewals. Accolythen voor 26 sept.: Harry Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. SPORT De eerste competitiezondag voor MHCV zit er op en de resultaten zijn zeker niet onbevredigend. Het eerste dameselftal maakte een fraai debuut in de voor hen nieuwe twee de klasse en het eerste herenelftal zette het seizoen goed in door Ble- rick 2 in eigen huis een gevoelige 31 nederlaag te bezorgen. Alleen de reserve dames lieten een steek vallen door van de toch wel betere en geroutineerde tegenstander met 30-te verliezen. De dames traden zondagmiddag in het krijt tegen EMHC 3, een team dat reeds kan bogen op een lange er varing in de tweede klasse. Na een aanvankelijk aftasten van eikaars krachten, bleek dat de wedstrijd toch niet dat peil zou opleveren dat we ervan verwacht hadden. Over 't algemeen werd er te slordig afge werkt en ook de techniek liet hier en daar wel wat te wensen over. Toch was er sprake van voldoende vechtlust aan beide zijden, zodat de spanning volop aanwezig was. De dames konden al vrij snel op een comfortabele voorsprong neerzien omdat hun aanvalsleidster Tilly Janssen enkele fouten in de EMHC achterhoede niet onbestraft liet. De Eindhovense meisjes lieten zich hierdoor echter niet afschrikken en onverminderd teisterden hun aan vallen onze achterhoede. Resultaten konden bij dit geweld niet uitblijven en tot schrik van de supporters stond de stand plotseling weer gelijk 33. Daarna hebben de dames ons nog even in de spanning laten zitten over de uitslag, maar tegen het ein de van de match lieten zij toch weer zien met welke goede voornemens zij deze competitie gestart waren. In een van de laatste aanvallen was het wederom Tilly Janssen die fraai het winnende doelpunt scoorde. Uitslag 43. Bravo dames. De heren waren vol optimisme naar Blerick vertrokken met een sterk verjongd elftal. De wil om de ze competitie iets beter voor de dag te komen dan het vorig jaar was wel erg sterk, maar dat nam niet weg dat het enthousiasme na drie minu ten spelen wel een harde deuk kreeg nadat Blerick via een niet helemaal verdiende strafcorner de openings treffer voor zich liet noteren. Met een tegen een 10 achterstand aan kijken is helemaal niet zo plezierig, maar met hard werken kon een ver der debacle in de eerste helft voox*- komen Worden. In de wteede speel tijd werden de zaken wat anders aangepakt en de snelle aanvallen over de beide vleugels gaven de Blerickse achterhoede handen vol werk. Via een wel erg gelukkig doel punt, de goalie van de tegenstander dacht te doen te hebben met een bal die niet door een van onze voor- jwaardsen was aangeraakt, kwam het enthousiasme weer wat op peil en vanaf dat moment was het alles Venray wat de klok sloeg. De aan vallen werden beter opgezet, het sa menspel liep wat gesmeerder en ook de afwerking liet niet te wensen over. Al vrij spoedig was de aanvan kelijke achterstand in een comforta bele voorsprong omgezet en iedereen ademde weer wat vrijer. De spaar zame uitvallen van de tegenstander waren weinig gevaarlijk alhoewel Venray's keeper toch nog enkele ke ren moest laten zien wat nou precies onder het betere keepwerk verstaan mag worden. Het tweede dameselftal ontmoette Venlo Girls als eerste tegenstandster in dit nieuwe jaar en moest een ge voelige nederlaag incasseren. De Venlose meisjes hadden heel wat meer techniek in hun sticks en ook qua snelheid en ervaring waren zij de meerdere van de onze. Dat deze superioriteit ook in doelpunten zou worden omgezet leed geen twijfel en het slot van het liedje was dat er met 30 verloren werd. Niets echter om het hoofd bij in de schoot te leg- ggen want het elftal is van goede wil en na wat meer ervaring en vol doende aandacht aan de wekelijkse training zal het zeker in de toekomst beter gaan. A.s. zondag gaan de dames I naar Nuenen, ook al weer een onbeken de tegenstander om daar te proberen hun promotie naar de nieuwe klasse te rechtvaardigen. Heren 1 spelen thuis tegen Sittard 1, een team dat we pas geleden op het toernooi in Weert nog in aktie hebben gezien en dat gezien het daar gepresteerde ze ker niet naar Venray zal komen om als makke schapen ter slachtbank geleid te worden. Het wordt waar schijnlijk alweer een bikkelhard ge vecht dat ongetwijfeld, ondanks dat toch alle charmes van een goede hockeysfeer in zal zal dragen. Voor vertrek- en aanvangstijden raadple ge men tijdig de raambiljetten bij Cals in de Grotestraat. Uitslagen zaterdag j.l.: Venray sel.Irene sel. 60 Resia AlVenray Al 08 Venray A2Oostrum Al 00 Venray B2 (Lyc.)Molenw. 16 Leunen BIVenray B3 34 Venray B4Ysselsteyn BI 04 Venray B6Kronenberg B2 91 Wanssum CVenray C 04 Programma zaterdag 25 sept. Rios sel.Venray sel. 4 uur Venray AlMolenwiekers Al 4 uur Hegelsom A2Venray A3 4 uur Venray BIMontagnards BI 3 uur DIS BIVenray B2 Lyc. 4 uur Venray B3Wanssum B2 2 uur Wanssum B3Venray B4 2.30 uur Venray B5 Lyc.Oostrum BI 3 uur Melderslo B2Venray B6 4 uur Het zit Oostrum bepaald niet mee in de nieuwe competitie. Het eerste elftal verloor zondag met 13 van EWC. Het spel was goed en dat geeft toch weer hoop voor de ko mende wedstrijden. Het derde elftal van Oostrum ver loor met liefst 18 van de Molen wiekers. De Molenwiekers kwamen aan dit groot aantal doelpunten, door bepaalde zwakke plekken in de ach terhoede. Oostrum 2 had een vrije zondag. - c In de uitwedstrijd tegen Geyste- ren behaalde ons eerste elftal een ruim 52 overwinning, dankzij pit tig spel dat steeds goed vanuit de achterhoede opgebouwd werd. Door behoorlijk plaatsen en positie kiezen waren wij bijna voortdurend de meerdere, waardoor de overwinning ook ten voll'e verdiend was. Jongens als jullie a.s. zondag te gen Wanssum 2 weer met dezelfde inzet spelen dan kunnen er weer 2 punten aan het totaal worden toe gevoegd. Programma: Zaterdag: America A2DIS Al 4.00 uur DIS BI—Venray B2 (Lyc.) 4.00 uur Zondag: Wanssum 2DIS 1 2.30 uur DIS 2 is vrij. Aan alle elftallen zij succes toege wenst. TOTO. Mogen wij nogmaals de aandacht vestigen op het ophalen van de toto. Dit gebeurt normaal op dinsdagavond, zorg ervoor dat de to to ingevuld klaar ligt, liefst met ge past geld, zodat er niet langer dan nodig gewacht hoeft te worden, zo nodig kan de toto nog ingeleverd worden 's woensdags tussen 12.15 en 12.30 uur bij de ophaler. DE PEELHAAS Successen van de Venrayse konij nen- en pluimveefokkers op de gro te expositie CW te Grubbenvorst. Van de 70 inzendingen behaalden onze fokkers liefst 12 x zzg en 24 x zg. Hieronder de-zzg winnaars: H. van Meyel, wit reus, voedster, jong zzg; M. v. d. Bereken 1 zzg konijn grijs ram oud, 2 zzg konijngrijs voedster jong, 3 zzg wit reus ram, jong. H. Vermeulen, Belg. Haas 1 zzg ram oud, voedsters jong zzg en 3 zzg. M. Jacobs, Alaska zwart, voedster, jong 2 zzg; B. Janssen, jeugdlid, zwarte tan. voedster jong, 1 zzg; H. Denissen (jeugdlid) klein zilver mid den zwart ram jong 1 zzg. M. Lenssen met Nederlandse schoonheidspostduiven, doffer oud 1 zzg, doffer jong 1 zzg en was tevens beste van de doffers jong der gehele tentoonstelling. Proficiat. Uitslagen: Leunen 1Merselo 1 21 Sevenum 3Leunen 2 06 Wittenhorst A3Leunen Al 014 Leunen BIVenray B3 34 Castenray BILeunen B2 170 Leunen B3Hegelsom B2 52 Leunen COostrum C 07 Programma zondag 26 sept.: Leunen 1Hegelsom 2 2.00 u. America 3Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.15 uur. Castenray 1Leunen 3 2.30 u. vertrek 2.00 uur Zaterdag 25 sept.: Oostrum AlLeunen Al 4.00 u. vertrek 3.30 uur. Leunen BIMeterik B2 4.00 u. Ysselsteyn BILeunen B2 4.00 u. vertrek 3.15 uur Leunen B3Wittenhorst B4 2.30 u. De strijd om de ereplaatsen van de grote najaarsrit is weer teneinde. De prijzen zijn weer eerlijk verdeeld en ook al gingen niet alle 82 gestar te rijders met een radio naar huis, toch waren de meeste vol lof over de prachtige rit. De uitzetters had den dan ook gezorgd voor een per fecte rit en of men nu de dromme- daris met een of twee bulten of het hoofdcijfer nul of de kleine cijfer nul nam, alle kwamen toch op tijd aan de finish. Alvorens 's avonds de prijzen wer den uitgereikt, kregen de dames Bom en Janssen een bloemetje aangebo den voor het vele werk wat zij ook ditmaal weer hadden verzet voor M.A.C. Rooy. De uitslag luidde: 1. P. van Meyel, Veulen 99 str.; 2. G. Janssen, Leunen 102 str., 3. Fr. Janssen, Venray 106 str., 4. C. Smits, Maashees 112 str., 5. Crooymans, Venlo 113 str.. B-klasse: 1. Stappers, Heythuizen 140 str., 2. M. Claessens, Venray 142 str.. 3. G. Duykers, Castenray 154 str. 4. J. van Dijck, Leunen 168 str., 5. Mevr. Bakker, Mook 228 str.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6