Overpeinzingen Actieve sportbeoefening in het gedrang Fok vereniging VENRAY hei loon van de angst Omzetbelast. en accijns op luxe artikelen omhoog VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 No. 38 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFRTfRÏ AH VOOR VPNPAY RN OMQTPRRRN ADVERTENTIEPRIJS 8% d p. mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 'f ülwIVDL/iLI V VJUAV V UllAH I l-#lV wiVlO 1 IV UilUil PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (bul ABONNEMENTS- (bulten Venray 2. ONDERWIJS LEGT ONVOLDOENDE BASIS MéëR AAN SPORT DOEN Het is een publiek geheim dat het met de lichamelijke konditie van een groot deel van ons volk bijster slecht is gesteld. Mannen boven de 25 die drie veldrondjes kunnen lopen zonder als een stoommachine te hijgen of uitgeput in het gras vallen, zijn dun gezaaid en voor degenen, die zich een auto hebben aangeschaft en tegelijk het woord lichaamsbeweging uit hun levens patroon schrapten, is een wande ling naar de brievenbus een hele stap. Het aantal Nederlanders, dat noch in georganiseerd verband, noch individueel een tak van sport bedrijft, is ontstellend groot. Toch vormen de sportpagina's de meest gelezen rubriek van de krant. Be langstelling voor de sport is er zeer zeker. Hoe is het dan moge lijk dat in een land waarvoor vele sporten grote belangstelling be staat, de aktieve sportbeoefening zich tot een (te) kleine groep der bevolking beperkt? GEEN INZICHT IN BETEKENIS VAN DE SPORT Rondom de laatste eeuwwisseling wendden vooral de arbeiders zich in groten getale tot de sport en gaven haar het aanzien van een massaver schijnsel. Allereerst leek hier spra ke van een cultureel identificatie proces. Wat eerst het voorrecht van één groepering was, werd nu eigen dom van de arbeider, die daartoe in staat werd gesteld door een stijgend inkomen en meer vrije tijd. Lang had het gewone volk toege keken, hoe de, „grote heren" zich in de sport vermaakten, nu ontstond de behoefte „evenveel te zijn als de anderen". Sporten, die aanvankelijk slechts door de leidende elite werden beoefend, werden nu volkssporten. Voetbal is hiervan een duidelijk voorbeeld, want al spoedig werden „rijkeluisclubs" als HFC, HVV en Be Quick overvleugeld door vereni gingen die geformeerd waren uit le den van de „derde stand". Hel hoog opgevoerde arbeidstem- po en het verantwoordelijk zijn voor de bediening van een vaak ingewik kelde apparatuur tijdens de arbeid bracht psychische spanningen met zich mede, waaraan men in de vrije tijd kon ontsnappen door allerlei aktiviteiten. waarvan de sport de meest begeerde bleek te zijn. Helaas moeten wij nu vaststellen, dat de aktieve sportbeoefening niet die vlucht heeft genomen die er poten tieel toch wel duidelijk inzat. Ook in ons Venray niet. ACCOMODATIEGEBREK IN VENRAY OPGEHEVEN Van het begin van de ontwikke ling van de sport af heeft men niet duidelijk genoeg ingezien welk een grote waarde de sport als recreatie middel heeft. Dit had weer tot ge volg dat de nodige voorzieningen niet werden getroffen. Zo ontstond er een steeds groeiende achterstand van terreinen en sportzalen. Deze achterstand zijn we in Venray ge lukkig aan het inlopen. Voor de lichamelijke opvoeding en de sport zijn er gymnastieklokalen gekomen, waar de schoolgaande jeugd een goede, lichamelijke trai ning kan krijgen. Er zijn ook sport velden voor de verenigingen geko men, zij het dan dat op de kerkdor- De Fokvereniging „Eensgezind heid" hield haar jaarlijkse fokvee- keuring op 8 september j.l. te Leu nen. Deze keuring welke iets gro ter was opgezet wegens het 50-jarig bestaan van de vereniging is zeer goed geslaagd. De deelname was goed en ook de belangstelling was redelijk. De jury was enthousiast over de kwaliteit van de koeien, terwijl de vaarzen en pinken zich zodanig presenteerden, dat de toekomst met vertrouwen te gemoet kan worden gezien. Door di verse begunstigers, firma's en ver enigingen waren verschillende fraaie bekers en medailles beschikbaar ge steld, welke na afloop van de keu ringen werden uitgereikt aan resp. de beste pink, de beste vaars en de beste koe en aan de la prijswin naars van elke rubriek. De Fokvereniging „Eensgezindheid" kan op een zeer goed geslaagde keu ring terugzien. De uitslagen: Rubriek 1. Pinken, geboren van 1 mei tot 15 okt. 1964. la Mientje 18, eig. G. Hendrickx, pen hiervoor nog wel wensen leven. Maar over het algemeen kunnen we zeggen dat een aktieve sportbeoefe ning niet meer geremd wopdt door gebrek aan accomodatie. Des te meer valt het op nu de zomersporten 'hun beste tijd gehad hebben, dat er in Venray te weinig aan sport gedaan wordt. Praat men over dit onderwerp met vakmensen, dan wijdt men dit aan twee oorza ken, t.w.^prestatiejager- en onder werp op school. VERZAKELIJKING De toenemende verzakelijking van de sport is niet in alle opzichten een stimulans voor de aktieve sportbe oefening. Te zeer wordt tegenwoor dig de waarde van topprestaties ge accentueerd, zodat jongelui die in 'n sport helemaal niet uitblinken, er heel gauw de brui aan geven, omdat zij niet de prestaties leveren, die, naar zij menen, van hen worden verwacht. Misschien is het zinvol nog eens te stellen, dat de verrichting van een topprestatie op zich volmaakt onbe langrijk is. Als voordeel van een topprestatie zou men eventueel nog kunnen stellen, dat er van zo'n pres tatie een zekere propagandistische waarde voor die tak van sport uit gaat. Topprestaties trekken de aan dacht. In ons gewedijver is dat nu eenmaal een realiteit. De belangstel ling voor judo nam in ons land zichtbaar toe, nadat Anton Geesink wereldkampioen was. Niettemin is het leveren van top prestaties niet het wezenlijk doel van de sportbeoefening. Het is on zin, dat iemand die van nature niet lenig is niet aan athletiek, gymnas tiek of welke sport ook zou kunnen doen. Wij zouden zeggen: juist voor deze mensen is het goed dat zij veel aan lichaamsbeweging doen. Bovendien is de sportbeoefening bevorderlijk voor de psychische ont wikkeling, die op zijn beurt weer de mogelijkheid geeft tot sociale vor ming: volharding, moed, doorzet tingsvermogen. DWAAS Ondertussen staat het vast. dat de basis voor de belangstelling voor aktieve sportbeoefening toevalt aan de school. Men hoort de vaklui zeg gen: ons onderwijs kwijt zich van deze taak hoogst onvoldoende. De „gymnastieklessen" hangen er zo'n beetje bij aan het lesrooster en bij de kinderen wordt op die manier weinig interesse voor de sport ge kweekt, zodat velen er na de school een punt achter zetten. Zo be schouwd mag het zelfs verwondering wekken, dat toch nog vele jonge mensen na de school aan sport blij ven doen. Maar het zouden er heel wat meer zijn, wanneer aan de li chamelijke opvoeding in schoolver band niet langer een Assepoester - bestaan in ons onderwijsbestel zou worden toebedeeld. De overheid draagt het geven van de lichaamsoefeningen bij het lager onderwijs op aan de klasse-onder- wijzer. Dat betekent dat men de on derwijzer een taak in de schoenen schuift, waar hij veelal geen zin in heeft en waar hij zich niet zelden met een Jantje van Leyden van af- Leunen; lb Mia 14, eig. Jos Geurts, Heide; lc Dina 10. eig. Wed. H. Claessens, Leunen; ld Piëta 13, eig. J. Derikx, Heide; 2a Maria 18, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; 2b Nelly 17, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; 2c Paula 6, eigen. Gebr. van Kem pen, Heide; 2d Bertha 27. eig. J. Janssen, Veltum; 3a Bertha 26, eig. J. Janssen, Veltum. Rubriek 2. Pinken geboren van 1 januari tot 1 mei 1964. la Fientje 11, eig. W. van Rens, Heide; lb Gerda 14, eig. Jos Geurts, Heide; lc Nella 10, eig. Gebr. van Kempen, Heide; ld Nelly 16, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; 2a Rika 15, eig. H. Willems, Heide; 2b Toos 9, eig. Jos Geurts, Heide; 2c Martha 35, eig. Gebr. van Kempen, Heide; 3a Bertha 25, eig. J. Janssen, Vel tum; 3b Jo 6. eig. W. van Rens, Hei de; 3c Martha 33, eigen Gebr. van Kempen, Heide. Rubriek 3. Vaarzen geboren van 1 sept. tot 30 dec. 1963. la Gerta 7, eig. Wed. H. Claes sens, Leunen; lb Greta 21, eig. H. van Osch, Heide; lc Annie 12, eig. Jos. Geurts, Heide; ld Elsje 2, eig. Kind. M. Claessens. Leunen; le Bet- sie 8, eig. P. Croymans, Leunen; 2a Alie 14, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; 2b Jennie 11, eig. P. Croy mans, Leunen; 2c Albertha 15, eig. Wed. H. Claessens, Leunen; 2d Cla- maakt. Een dwaze toestand! De ver antwoordelijkheid van de volksweer baarheid en als expressie daarvan het eens te bereiken sportief presta tieniveau berusten in handen van mensen, die daarvoor niet zijn opge leid. Ziehier het probleem waarmee de sport en de lichamelijke opvoeding in ons land en dus ook in Venray worstelen. Het is het probleem van de aansluiting van het lager onder wijs met de lichamelijke oefening buiten schoolverband. Een aansluiting, waar men in de kring van de lichamelijke opvoeding naarstig naar zoekt en waarvan de sportwereld de juistheid erkent. Wil deze aansluiting gerealiseerd worden en dat is in het belang van onze volksgezondheid dan zal er aan de huidige gang van zaken heel wat gedokterd moeten worden. En daar mee is nog nauwelijks een begin ge maakt. WERKGROEP FILMVORMING PRESENTEERT: In 1953 werd door de zeer bekwa me Franse regisseur Henri Clouzot een film gemaakt naar een roman van Georges Arnaud, getiteld „Le salaire de la peur". Het gegeven verhaalt over een viertal mannen, die hun leven in de waagschaal stellen, door voor een buitengewoon hoog loon twee vrachtwagens met zeer explosieve stoffen door onher bergzaam gebied te transporteren. Hun tocht verloopt zeer tragisch, want allen vinden de dood. Maar voordat het zover is, hebben wij ruim twee uur ademloos zitten kij ken naar de onheilspellende bele venissen van deze mannen, die in hun jacht naar fortuin hun leven op het spel zetten. De inleiding van de film toont ons de broeierige atmosfeer van een dorpsgemeenschap in midden-Ame- rika en men ziet van begin af. dat het verstikkende klimaat benauwend en afmattend werkt op de mensen. Meesterlijk is deze milieu-schilde ring van Clouzot en nog knapper de karaktertekening, die hij ons gaat geven van de vier hoofdpersonen. Clouzot laat ons mensen zien, die door een onbarmhartige zon zo ver zengend worden bestraald, dat zij innerlijk naakt voor ons staan. De genadeloze karaktertekening van de vier mannen geeft de film een al te pessimistische levenshou ding, waardoor alle menselijk han delen waardeloos en zinloos lijkt. Deze ontluistering van de mense lijke waardigheid, gepaard met dit opzettelijk pessimisme moeten we duidelijk maken. De laatste loeiende sirene-kreet klinkt ons als een waarschuwing achterna, als we de bioscoop verla ten; een waarschuwing voor deze le venshouding, waartoe de mens kan komen, indien hij slechts de materie, het geld. najaagt en daartoe zijn le ven zelfs op het spel zet, met voor bijzien van zoveel hogere waarden. Dan toont het leven zijn kwade kan ten, komt de mens tot excessen en kan hij zich als een duivel ontwik kelen. Daarom zien we ook in „Het loon van de angst" een les voor het le ven, al is het er dan een van een keiharde mentaliteit, die niets en niemand ontziet en die niet zal na laten indruk te maken. Daarom koos onze Werkgroep de ze film als eerste op haar program voor dit seizoen. Maar vooral ook omdat deze dertien jaar oude film de moderne gladde sensatiezoekerij van James Bond en consorten qua vormgeving glansrijk overtreft. ra 7, eig. P. Croymans. Leunen; 2e Mina 1, eig. H. Willems, Heide. Rubriek 4. Vaarzen, geboren van 1 april tot 31 augustus 1963. la Ida 14, eig. W. van Rens, Hei de; lb Stientje 7, eig. H. Claessens, Leunen; lc Mientje 32, eig. W. van Rens. Heide; 2a Greta 19, eig. H. van Osch, Heide; 2b Jennie 9, eig. P. Croymans, Leunen; 2c Doortje 17, eig. Gebr. Hendrikx, Veulen; 3a Nelly 11, eig. W. van Rens, Heide; 3b Truus 12, eig. H. van Osch, Hei de; 3c Rika 14. eig. H. Willems, Hei de. Rubriek 5. Vaarzen geboren voor 31 maart 1963. la Grietje 20, eig. W. van Rens, Heide; lb Alda, eig. G. Derikx, Hei de; lc Truus 10, eig. J. Derikx, Hei de; ld Roosje 6, eig. Wed. M. Hee- sen, Leunen; le Ella 11, eig. Wed. M. Heesen. Leunen; 2a Frieda 2, eig. P. Croymans, Leunen; 2b Johanna 10, eig. P. Croymans, Leunen; 2c Ida 12, eig. W. van Rens, Heide; 2d Truus 20, eig. H. Willems, Heide; 2e Annemieke 3, eig. G. Derikx, Heide; 3a Lena 22. eig. Kind. M. Claessens, Leunen; 3b Rosalien 1, eig. Wed. A. Sikes, Venray. Rubriek 6. Melkvaarzen, geboren na 1 dec. 1962. la Jo 15, eig. H. van Osch, Heide; lb Paulina 17a, eig. J. Slangen, Veu len; lc Greta 18, eig. H. van Osch, DE BOSSCHE KEURINGEN De jaarlijkse paardenshow in Den Bosch ïs zaterdag j.l. voor deze con treien wel erg tegengevallen. Rikie van Johannahoeve van Bovee van het Veulen hield dan met een goede lb prijs Venray's kleuren nog wel hoog. maar de tijd van Nico van Melo met zijn trotse afstammelingen die Venray's naam in duizenden monden bracht, schijnt voor goed verleden tijd. Teleurstellend als men de pech in calculeert, die andere Venrayse paarden op de laatste tentoonstel ling hadden. Teleurstellend en jammer, want deze streek heeft juist door zijn paarden een bekendheid gekregen, die er zijn mocht. Gaat men nu eens na", waarvan de kampioenen van de laatste jaren stammen, dan ziet men toch een opmerkelijk feit. Namelijk dat velen van hen afkomstig zijn van Limburgse merriën, van Ven rayse paarden. Terwijl we dus feite lijk geen rol meer spelen3 blijkt toch dat de nieuwe generatie paarden „ergens" kontakten heeft met het Noord-Limburgse land. Gaat men nog dieper graven, dan blijkt zich nu iets te gaan wreken, waarvoor men in het verleden te weinig oog heeft gehad. Men is na melijk geneigd om de opvolgers van Nico in de Castenrayse stallen te schuld te geven van deze terugtocht in Den Bosch. Maar dat blijkt niet juist te zijn. Deze vaderpaarden le veren altijd een nakomelingenschap af dat de moeite waard is. Want de veulens worden tegen extra vagante prijzen naar elders verkocht. En hier komen we aan de hele kwestie. Onze paardenfokkers fokken alleen j>g maar veulens, die gauw en duur verder verkocht worden, maar hou den ze zelf niet aan. Anderen maken goede sier met hen Bossche tentoonstelling en op andere plaatsen. De Venrayse fok kers en trouwens de Noord-Limburg se fokkers riskeren niets meer en stellen zich tevreden met de verkoop van hun veulens. Dit eerste gewin mag dan redelijk schijnen, anderen halen er veel meer uit. En dit feit is er oorzaak van dat nu Venrays naam niet meer genoemd wordt en dat an deren profiteren van het fokkers- werk, dat hier en in overig Limburg gedaan wordt. Jammer en teleurstel lend Een goede voorlichting en het iets meer risico durven nemen had de goede naam van onze paardenfokke rij doen behouden en de belangstel ling die ondanks de terugtocht van het paard nog altijd bestaat in bin nen- en buitenland juist voor deze streek aangewakkerd en verdiept! NOG WACHTEN OP TELEFOON De stijgende vraag naar de diens ten van het Staatsbedrijf der PTT maakt naar het oordeel van de re gering een verhoging noodzakelijk van de kapitaalverstrekking voor 't verrichten van investeringen. On danks deze stijging, die grotendeels de telefoonsector ten goede zal ko men, en de verwachting dat in 1967 en 1968 'nog grotere bedragen aan de PTT ter beschikking gesteld zullen worden - welke bedragen zijn af gestemd op de technische expansi- mogelijkheden van de PTT - zal het aantal wachtende op een telefoon aansluiting pas na 1968 een daling te zien geven. Heide; la Leida 1. eig. Gebr. Hen drikx, Veulen; lb Mia 15, eig. Gebr. Hendrikx, Veulen; 2a Albertha 14, eig. Wed. H. Claessens, Leunen; 2b Marga 9, eig. H. Willems, Heide. Rubriek 7. Melkvaarzen geboren van 1 mei tot 1 dec. 1962. la Alie 11, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; lb Anna 56, eig. L. van Dijck, Heide; lc Marie 14, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; ld Maria 16, eig. H. van Osch, Heide; 2a Corrie 11, eig. J. Geurts, Veulen; 2b Mietje 30, eig. W. van Rens, Heide. Rubriek 8. Koeien geboren van 1 dec. '61 tot 1 mei 1962. la Witje. eig. P. Cornelissen, Leu nen; lb Nelly 19, eig. Kin. M. Claes sens, Leunen; lc Lena 19, eig. Kind. M. Claessens, Leunen; ld Anna 55, eig. L. van Dijck, Heide; le Gusta 3, eig. W. van Rens, Heide; lf Riky, eig. L. van Vegchei, Leunen; 2a Bet- sie 15, eig. Wed. J. Holtackers, Leu nen; 2b Truus 9, eig. H. van Osch, Heide; 2c Sisca 19, eig. J. Slangen, Veulen; 2d Mia 12, eig. Gebr. Hen drickx, Veulen. Rubriek 9. Koeien geboren van 1 april tot 1 dec. 1961.-' la Doortje 13, eig. H. van Osch, Heide; lb Doortje 2, eig. L. v. Dijck, Heide; lc Sientje 2, eig. Kind. M, Claessens, Leunen; 2a Corrie 9, eig, J. Geurts, Veulen; 2b Bertha 22, eig. SIGARETTEN EN TABAK 25 CT. DUURDER TEXTIEL EN SCHOENEN CA. 6% IN PRIJS OMHOOG Met de ontwerpbegroting 1966 zijn bij de Tweede Kamer een zestal wetsontwerpen ingediend die een complex van maatregelen omvatten in verband met dë stijging van de rijksuitgaven. Omzetbelasting en ac cijns voor verscheidene artikelen gaan omhoog, de vermogenbelasting stijgt tijdelijk, de vennootschapsbe lasting wordt hoger en er wordt een speculatiewinstbelasting ingevoerd. Voorgesteld wordt echter de loon- en inkomstenbelasting te verlagen, gepaard gaande aan een heffing te gen uitreiking van belastingspaajr- brieven. Het is de bedoeling deze be lastingmaatregelen op 1 januari 1966 te laten ingaan. De maatregelen komen neer op: -fr De accijns op alcoholhoudende dranken wordt 1400 (1193) per hl. ad 100% en de omzetbelasting wordt van 8 op 18% gebracht. Een liter jenever zal daardoor ongeveer 1,50 duurder worden. -w- Door verhoging van de bier accijns van 0,19 naar 0,22 zal de prijs van bier met 3 cent per liter toenemen. Een pakje sigaretten van 20 stuks dat thans 1,25 kost, zal op 1,50 uitkomen, terwijl 'n pakje pijp- of shagtabak eveneens 1 kwartje duurder zal worden tot 1,25, door verhoging van de tabaks accijns. -£f- De omzetbelasting op personen auto's en televisietoestellen wordt verhoogd van 18 tot 25%. De omzetbelasting op radiotoe stellen wordt van 10 op 18% ge bracht en op pleziervaartuigen (caravans), bromfietsen, platen spelers, bandrecorders e.d. van 5 op 18%. De belasting op sport- vliegtuigen gaat van 5 naar 25%. -£f- De benzine wordt 1 cent per liter duurder door een accijnsverho ging van ƒ1,per hl. tot 29, De accijns op andere minerale oliën wordt verdubbeld, zodat pe troleum 1,40 en gasolie 1,10 per hl. duurder worden en stook olie e.d. 0,70 per 100 kg. -£f- Op textielprodukten wordt een omzetbelasting van 3% ingevoerd, waardoor de eindprodukten ca. 6% duurder zullen worden. Op schoeisel wordt een omzetbelas- schoenreparaties van 4%. ting van 5% ingevoerd en op Verlaging van loon- en inkom stenbelasting. Belastingplichtigen, die minder dan 100,per jaar aan loon- en inkomstenbelasting betalen, worden met ingang van 1966 geheel van belastingbetaling vrijgesteld. Zij die betalen krijgen per jaar een belastingverminde ring van 100,waarover zij echter niet onmiddellijk kunnen beschikken, aangezien hiervoor een spaarbiljet van 100,zal worden uitgereikt, dat op naam staat en niet beleenbaar, ver vreemdbaar of verkoopbaar is. Na 5 jaar kan zo'n biljet pas ver zilverd worden en wel tegen 130 (aan hoofdsom en rente) per stuk. -fr De vermogensbelasting wordt tij delijk van 5 op 6 promille ge bracht. Bovendien is de regering voorne mens: Een speculatiebelasting wordt in gevoerd. die de som van 5 mil joen gulden moet opleveren. ij- Bij de vennootschapsbelasting zal het gedifferentieerde tarief ver vallen. Een wijziging van de re geling voor de coöperatieve ver enigingen wordt overwogen. •fr Het succesierecht voor vererving tussen echtgenoten, waarbij geen grote vermogens zijn betrokken, wordt opgeheven. Het kwitantiezegel wordt afge schaft on latere datum, terwijl de kosten van vervolging bij te late belastingbetaling verhoogd wordt NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. COX Telefoon 1269 of 04701-382 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU van 2 tot 3 uur Maandag 27 sept. kerkdorpen Oostrum, Leunen, Veulen, Heide. Dinsdag 28 sept.: kerkdorpen Oir- lo, Castenray, Merselo, Smakt. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 MUZIEK-CONCOURS Te Gennep worden a.s. zaterdag en zondag muziekconcoursen gehou den, waaraan o.m. op zaterdag zal worden deelgenomen door Fanfare St. Catharina uit Leunen. Deze fan fare zal uitkomen in de 2e afdeling. De deelnemers vertrekken om 6 u. met bussen vanaf café Kusters. Zij die hiervoor belangstelling hebben, kunnen voorzover er plaats is. nog mee gaan. RIKKEN PATRONAAT Maandag a.s, 27 september, begint voor ons weer 't nieuwe rikseizoen. We starten onder dezelfde voor waarden als voorgaande jaren en.... met waardevolle prijzen. Daarom alle rikliefhebbers maan dagavond a.s. om 8 uur in de Burg graaf. Het Rik-comité. J. Slangen, Veulen; 2c Guusje, eig. H. Claessens, Leunen; 3a Sisca 18, eig. J. Slangen. Veulen; 3b Nella 12, eig. H. Claessens, Leunen. Rubriek 10. Koeien geboren van 1 dec. 1960 tot 1 april 1961. la Marie, eig. P. Cornelissen, Leu nen; lb Joke 11, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen; lc Mia 11. eig. Jos. Geurts, Heide; 2a Corrie 59, eig. Wed. A. Sikes, Venray; 2b Helma 1, eig. Jos. Geurts, Heide; 2c Ida 9, eig. W. van Rens, Heide; 3a Margriet 6, eig. G. Hendrickx, Leunen; 3b Kaat je 6, eig. W. van Rens, Heide. Rubriek 11. Koeien geboren van 1 jan. tot 1 dec. 1960. la Anna 1, eig. J. Geurts, Veulen; lb Piëta 11, eig. J. Derikx, Heide; lc Betsie 11, eig. Wed. J. Holtackers, Leunen; ld Mientje 10, eig. G. Hen drickx. Leunen; lc Rosa 6, eig. Gebr Hendrikx, Veulen; 2a Netje 23, Gebr. Hendrikx, Veulen; 2b Clara 5, eig. P. Croymans, Leunen; 2c Elsje 4, eig. Wed. A. Sikes, Venray; 2d Bet sie 12, eig. Wed. J. Holtackers. Leu nen. Rubriek 12. Koeien geboren in 1958 en 1959. la Koosje 4, eig. Jos Geurts. Hei de; lb Mia, eig. J. Derikx, Heide; lc Paula-Marie, eig. P. Cornelissen, Leunen; 2a Paulina 11, eig. J. Slan gen, Veulen; 2b Mientje 9. eig. G. Hendrickx, Leunen; 2c Paulina 12. eig. J. Slangen, Veulen; 2d Sientje 4, eig. J. Slangen, Veulen. Rubriek 13. Koeien geboren voor 1958. la Bertha 5, eig. J. Janssen, Vel tum; lb Jennie 1, eig. P. Croymans, Leunen; lc Irma, eig. H. Willems. Heide; ld Witje 5. eig. Gebr. Hen drikx, Veulen; 2a Ida 2, eig. W. van Rens, Heide; 2b Frieda 1, eig. P. Croymans, Leunen; 2c Paulina 9. eig. J. Slangen, Veulen; 2d Jennie 3, eig. P. Crooymans, Leunen; 2e Berth» 7, eig. J. Janssen, Veltum; 2f Alie 3, eig. Kind. J. van Meyel, Veulen Rubriek 14. Groepen van 3 stuks. la de groep van P. Croymans, Leunen; lb G. Hendrikx. Leunen; lc Wed. J. Holtackers, Leunen. Rubriek 15. Groepen van 4 stuks. la de groep van koeien van W. van Rens, Heide; lb idem. Rubriek 16. Groepen van 5 stuks. la de groep van H. van Osch, Hei de. De beste pink van de keuring was Mientje 18, eig. G. Hendrickx, Leu nen De beste vaars van de keuring was Ida 14, eig. W. van Rens, Heide. De beste koe van de keuring was Witje, eig. P. Cornelissen, Leunen.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 1