mmm®, mm». natuucli{kuooïW\\w\ schoenen en tassen naaï Ariaens-Kosman ^kotestb. 6 mm»tmtmtmtm>tmm»im. mmsm» Kerkelijke Diensten Praktijkschool MARTENS van 5 tot en met 11 september Geestelijk artikel BLAUPUNKT televisie komt van Advertenties PAROCHIEKERK VENRAY Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7 uur overl. fam. Denissen-v. Cuyok; 8 uur Theodorus Pouwels; 9.30 hoog mis voor de parochie; 11 uur Jan Sijbers en wederzijdse ouders; 18.00 deken Haenraets. Maandag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Harrie van Meyel; 8.15 Theodo ra Henskens-Arts; 9 uur Jan Volle- bergh. Dinsdag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 Martinus Arts; 8.15 overl. ouders OudenhovenLoonen en overl. kinde ren; 9 uur ter ere van de H. Geest b.g.v. opening nieuwe schooljaar van Jerusalem"; 10 uur plechtig huwe lijk Min-Hendrikx. Woensdag: Maria Geboorte. 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Johanna Ste vens-Pijpers; 8.15 Martinus Barents; 9 uur Antoon Poels. Donderdag: 7 uur Gerardus Mar tens; 7.30 overl. moeder Baltussen- Loonen; 8.15 bestelde jaardienst J. Coenen; 9 uur overl. ouders Kersten- Verblakt. Vrijdag: 7 uur Johanna Pelzer- Rongen en overl. moeder; 7.30 de ken Haenraets; 8.15 Johanna Ver- straelen; 9 uur Peter Jassen; 10 uur hoogmis uit dankbaarheid 25-jarig huwelijk Kersten-Ticheloven. Zaterdag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 8.15 gest. plechtig jaarg. Mgr. Dr. H. Poels en Martinus Poels, oud-deken van Wijk; 9 uur géén H. Mis; 10 uur plechtig huwelijk van Meyel-Aben; 11 uur plechtig huwe lijk Verhaegen-Sala. Biechtgelegen heid van 17.30-19.30; 19.00 lof. Voor het opgeven van Misintenties gelieve men zich voortaan te wen den tot kapelaan Driessen, Markt 5; huwelijksmissen bij de Deken op geven. Heden zondag onder de missen preek en kollekte voor de bouw-orde. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 13e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15 uur; 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van de 13e zondag na Pinksteren of Votiefmis. 8.30 gez. jgt. voor Peter Philipsen. Dinsdag: Mis van de 13e zondag na Pinksteren of Votiefmis. 7 uur avondmis. Woensdag: Feest van Maria Ge boorte. Op deze dag zullen de fra ters hun pl. Professie doen onder de pl. hoogmis van 11 uur. Donderdag: Mis van zondag j.l. of Votiefmis Vrijdag: H. Nicolaas van Tolanti- to, belijder. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Bonaventura, belij der. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur ge legenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen Zondag 5 sept. komt een leek met U praten over en uw steun vragen voor de Bouworde. Van 1619 sept. is te Venlo een retraite voor dienstplichtigen. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Janssen- Maurus; 7.45 Jan van Meyel; 9.00 Jan en Sjaak Jacobs; 10.15 W. van den Munckhof-Goumans; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 overl. echtgenoot; 7.45 zekere intentie; 8.30 gez. jgt. Peter Philipsen. Dinsdag: 6.55 zekere intentie; 7.45 zekere intentie; 8.30 overl. fam. Pe ters-Mulder; 7 uur avondmis zekere intentie. Woensdag: 6.55 overl. fam. Piet Bouten en zoon Gerrit; 7.45 Maria Manders-Elbers; 8.30 Anna Maas- Sanders (buren). Donderdag: 6.55 overl. vader; 7.45 zekere int.; 8.30 overl. fam. Peters- Mulder. Vrijdag:6.55 gel. zielen (Offerbus); zijalt. Pater Casimirus en ouders; 7.45 overl. ouders; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 A. Derks en P. Phi lipsen; 7.45 Cor en Jan Evers; 9.00 Gerrit en Karei Jeuken; 11.45 Wim Timmermans en Paul Pop. VREDESKERK VENRAY Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seykens; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Ger- ven; 10 uur hoogmis voor alle paro chianen; 11.30 leesmis voor overl. ouders v. d. Bekerom-Wijnen. Van daag wordt in alle H. Missen ge preekt en kollekte gehouden voor de Bouworde. Maandag: 7.30 leesmis tot voor spoedige beterschap; 8 uur leesmis tot zekere intentie (overl.). Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. moeder; 8.00 leesmis uit dankbaar heid ter ere van de H. Antonius; 10 uur plechtig huwelijk en eucharistie viering voor bruidspaar Verstegen- Thielen. Woensdag: Feest van Maria Geb. 7.30 leesmis voor overl. ouders Len- sen-Jacobs; 8.00 leesmis tot zekere intentie (overl.). Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intenti (overl.); 8 uur leesmis voor overl. Agnes Vaske-Maassen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankbaar heid ter ere van de H. Antonius; 8.00 leesmis tot zekere intentie (overl.), Zaterdag: 7.30 leesmis tot bijzon dere intentie (overl.); 8.00 leesmis voor overl. Wilhelmus Tijssen; biechtgelegenheid van 57 uur n.m. PAROCHIEKERK OOSTRHM Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen kollekte voor de internationale Bouworde (twee in een). 7 uur Parochiemis; 8.30 overl. ouders Thoone-Lamers; 10 uur Hgm. Petronella Tacken. Maandag: 7.30 overl. fam. Hen- drikx. Dinsdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Woensdag: Feest van O.L. Vrouw Geboorte. Titelfeest van onze paro chie en kerk. 7.30 gez. H Mis voor de parochie. Donderdag: 7.30 overl. fam Thie- len-van Dijk. Vrijdag: 7.30 gest. lsm. Gertrudis Broer en- Gommans. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw, int. Rutten-Botden; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Houben-Custers. Biechten van 6.30 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Eerste zondag van de maand. H. Missen 6.30, 7.30, 8.30, parochiehoog mis 10 uur. Eerste kollekte is buiten gewone maandelijkse kollekte, zeer aanbevolen; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Communie; 10 u. huwelijksmis bruidspaar Manders- Noyen. Dinsdag: 7.30 jaardienst Gerardus Baeten. Woensdag: feestdag van Maria Ge boorte. 7.30 Hoogmis. Donderdag: dag van eeuwigduren de aanbidding. 7.30 H. Mis, na de H. Mis uitstelling; 9.30 'hoogmis; 3 uur Vespers; 6.30 completen en Te Deum. Vrijdag 7.30 Stichting Gerardus Kessels en Elisabeth Heiligers. Zaterdag: 7.30 stichting Martinus Rongen en Gertrudis Heidens; zater dagavond biechtgelegenheid van 5-7. •PAROCH'E CASTENRAY Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 730 gest. leesmis overl. leden van Broederschap H. Brigida; 10 u. hoog mis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis Willem Classens. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Peter Jans sen en Bemardina Emonts. Woensdag: Feest van O.L. Vrouw Geboorte, feest van devotie. 7.30 ge zinsmis tot int. van hen die vanmor gen offeren; 7.30 avondmis: gez. overl. fam. Geerets-Loenen. Donderdag: 7.30 leesmis Anna Col- bers-Naus. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Pries ter- en kloosterroepingen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur. Kerkpoetsen: Wies Kuypers en El- ly Cremers. Misdienaars: M. Wismans, H, Dinghs P. Roelofs, N. Janssen. Accolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin- kels. Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor Hendrikus Bomm, echtgenote en Johanna Be- clet. Om 8 uur leesmis; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Antoon Loonen. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Johannes Litjens en Ber- nardina Peeters. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Antoon Philipsen en Wilhelmina Philipsen- Custers, kindermis. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Pieter Croijmans en Meoh- tilda v. d. Munckhof. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe tronella Reintjes-van Megen, kinder mis. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Anny Pouwels-Reintjes. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; van 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Anny van Kempen. Accolythen: 6.45 G. en M. Corne- lissen; 8 uur J. van Ooi en Peter Stevens; 9.15 Ant. en Herman Loo nen. H. Litjens en M. Janssen; 10.30 G. Jenniskens en H. Baltussen. Eerste zondag van de maand, maandkollekte voor de kerk. PAROCHIE YSSEiSTEYN Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis uit dankb. v d familie Derks-Hendriks; 810 leesmis voor Hendrikus en Theo van de Ven; 915 leesmis voor de parochie; 10.15 Hoogmis, best. jaarg. voor Anna Janssen-Smeets. Maandag: 7.30 leesmis voor Mart. Janssen. Dinsdag: 7.30 weekdienst voor Ma- rinus van Dijck. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. voor Peter Joh Rongen. Donderdag: 7.30 avondmis: gest. jaarg. voor Johannes Geurts en Ma- rit Geurts-Sohreven. Vrijdag: 7.30 maandd. voor Alle- gonda Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de fam. Jenneskens-Poels. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Vandaag in alle H. Missen kollekte voor het werk van de Bouworde. 7.00 H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw tot dankzeg ging (Klaassen-Swinkels)10 uii^ Hoogmis voor Rosina Theresia Man- ders-Schanz v.w. de Bejaardenclub. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Cor- nelis Hoedemakers en Johanna Tacken. Dinsdag: 7.30 best. jgt. vo:r Gerar dus van Dijck. Woensdag: Feest van O.L. Vrouw Geboorte. 7.30 gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw tot intentie van Ma ria v. d Heuvel, overl ouders en kin deren. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Rosi na Theresia Manders-SChanz. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Janssen-Arts. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. v. Adriana van Helden-Timmers; 10 uur pl. hoogmis tot dankzegging bij gelegen heid van 40-jarig priesterfeest van Pater Arts m.s.c. DANK U Een T. V-handelaar bracht een knots van een TV-apparaat bij de bovenburen Toen hij na een uurtje klaar was en wilde weggaan werd op de trap naar beneden een deur epen gedaan en vroeg de beneden buur hem of hij binnen wilde ko men. De TV-handelaar ging naar binnen en werd uitgehoord over het TV-apparaat, dat hü boven geplaatst had. Commentaar van de benedenbuur: ,Hoe bestaat het dat die mensen zo'n apparaat kunnen kopen. Maar wan neer zij het kunnen, dan kan ik het ook". De volgende dag werd ook bij de benedenburen een super-ontvanger geplaatst. Dit authentieke verhaal kan met talloze soortgelijke geschie denissen aangevuld worden. Zij zijn typerend voor de menselijke jaloezie, de ontevredenheid, het méér willen hebben. De mensen jagen elkaar achterna: hij een auto, ik ook. Zij een ijskast, ik ook. Die familie op vakantie in het buitenland, wij ook. De mensen jutten elkaar op. En het enige resultaat is, dat zij steeds ontevredener worden en steeds min der oog krijgen voor de rijkdommen waarover zij iedere dag vrij de be schikking hebben. Wij hebben benen om te lopen, handen om iets vast te paken, ogen om te kijken, oren om te horen, medemensen om lief te heben. Wij hebben het vermogen om mooie dingen te ontdekken, 'n zons ondergang, zware wolkenpartijen, 'n regendroppel op een bloem, wij kun nen genieten van de kus van een mens. die van ons houdt; wij kunnen met ingehouden adem staan bij het wonder van een pasgeboren baby, van een slapend kind. Wij zijn met zulke ongelooflijk grote rijkdommen in het leven ge zet, dat wij alleen maar reden heb ben om iedere dag weer opnieuw dankbaar te zijn voor al datgene, wat wij zo maar gekregen hebben. En dan te bedenken, dat wij uit ons geloof weten, dat God ons na dit le ven een nog grotere heerlijkheid be reidt. Wat betekenen hiertegenover dan een auto, een ijskast of het grootste TV-apparaat van de buurt? RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor genezing van een zieke: 10 uur hoogmis, jaargt. d. zielerust van Anna Maria Poels- Geurts. Vandaag maandel. bijzon dere kollekte. Maandag: uit dankbaarheid. Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Woensdag: Maria Geboorte: 's mor gens geen H. Mis; 19.30 gez. avond mis tot bijzondere intentie. Donderdag: tot intentie van fam. van Bakel-Peters. Vrijdag: tot intentie van fam. Claessens-v. d. Weijer. Zaterdag: tot int. van fam. Pee ters-Weiten. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis; zaterdag van 78 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 H. Mis voor fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd. 10 uur Hoogmis voor Jozef Assel- berghs. Deze zondag komt een lid van de Stichting Bouworde Neder land' onder alle H. Missen spreken over het werk van de Internationale Bouworde. Maandag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 v. Maria Theodora Linssen. Dinsdag: 6.30 H. Mis7.30 voor Fam. Philipsen. Woensdag: Feest van Maria Ge boorte. 6.30 H. Mis voor een zalige dood; 7.30 tot zekere intentie, ter ere van de H. Jozef Donderdag: 6.30 H. Mis; 7.30 eigen intentie. Vrijdag: 6.30 H. Mis; 7.30 voor Joh. Hub. v d Winkel. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Herman Hofmans. Gelegenheid om te biechten: 5-5.30 en van 7 tot 7.30 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis voor zal. Jaco bus Geurts. Geen lof. Maandag: 9 uur leesmis tot zekere intentie. Dinsdag: 9 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.). Woensdag: Geboorte van de H. Moeder Gods Maria; 9 uur hoogmis voor levende en overleden leden eiervereniging. Donderdag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Leo Jacobs. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Aarts-Jacobs. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Segeren-Dirven. Kerkpoetsen: Anny Classens en Betsy Coenen. Accolythen voor 5 sept.: Harry Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. RECTORAAT HEIDE Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Johannes v. Kem pen v.w. de buurt; 10 uur jaargetij de voor Martinus Wismans en overl. familieleden. Accolythen: Gerrit De- rikx en Johan van Rens. Misdienaars van de week: Jan en Joop Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Woensdag: O.L. Vrouw Geboorte. 7.30 leesmis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Har ry Muysers. Donderdag, vrijdag en zaterdag is er geen school in verband met de be zinningsdagen voor het onderwijzend personeel in het retraitehuis Manre- sa te Venlo. Alles is geregeld met de Inspecteur van het Lager Onderwijs. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. van Rens-Litjens. Te 10 uur plechtige Huwelijkshoogmis voor het bruidspaar van der Linden-Peeters. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Gerrie Gielens. Zondag a.s. zal een leek spreken over de Bouworde. De kollekte is ten bate van de Bouworde. UW FAMILIE-DRUKWERK komt u natuurlijk uitzoeken bij VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 Venray tel. 1512 PLUIMVEETEELT TE HORST GEREED De Nederlandse pluimveehouderij maakt een stormachtige ontwikke ling door. Het oude vertrouwde beeld van een klein aantal hennen op het boerenerf, dat in gepaste deemoed in gezelschap van een trotse haan ver toeft, is bij de nutpluimveehouderij vrijwel verleden tijd. De arbeid wordt steeds duurder. De mechanisatie van water- en voe dertoevoer wordt allerwegen toege past. Deze mechanisatie gaat gepaard met een uitbreiding tot grotere een heden. Het houden van grote een heden kippen vraagt extra vakman schap. WAT DOET DE SCHOOL? Het doel van de school is driede lig: opleiden tot pluimveespecialist, geven van aanvullende cursussen (met name aan leerlingen van land bouwscholen) en cursussen voor hen die reeds in de pluimveewereld werkzaam zijn. De cursussen omvat ten het gehele pluimveegebied, van kuikenbroeder tot poelier. Sedert kort biedt onze school ook de mogelijkheid tot de opleiding van voorlichter in de varkenshouderij en worden enkele cursussen op het ge bied van de varkenshouderij gege ven. VEEL PRAKTIJK Het theoretisch onderwijs wordt in klasse-verband gegeven, waartoe de leerlingen al naar gelang de cursus 1 of 2 dagen per week naar school komen. De lange cursussen lopen in het algemeen van begin oktober tot be gin juli. Aan het eind wordt er schriftelijk en praktisch geëxami neerd en eventueel mondeling. Bij de specialisten-opleidingen be rust het onderwijs systeem in prin cipe op de fifty-fifty-methode: te genover elke theoretische les staat een praktijkles. Het praktisch onder wijs tijdens de lesdagen wordt in kleine groepjes gegeven, voorname lijk in het bij de school behorende praktijkbedrijf. Terwille van een volledige prak tij dscholing is het gewenst dat de leerling op een pluimveebedrijf werkt. Hiertoe is 't aantal bedrij ven geselekteerd, waarop de leerlin gen als volontair werkzaam zijn. STAGE Nu het schoolbedrijf klaar is, heb ben 4-6 leerlingen op het school bedrijf de zorg voor een bepaalde afdeling. De volledige zorg, vanaf het voeren en het eieren rapen tot het bijhouden van de administratie. Het is de bedoeling aan de school een logeerkamer te verbinden, waar in ook leerlingen van andere scho len, die een aanvullende cursus vol gen, zullen worden gehuisvest. Het heeft langer geduurd dan aan vankelijk werd voorzien, maar nu is het dan eindelijk zover: het hoofd gebouw van de Praktijkschool voor Pluimveeteelt te Horst is gereed ge komen en reeds in gebruik genomen. De thans gereed gekomen praktijk school, die in het komende najaar officieel zal worden geopend, bete kent, een bijzondere aanwinst voor het pluim vee teel tonderwijs. EERSTE PLANNEN NIEUWE SCHOOL Ongeveer 5 jaren geleden, werden de eerste plannen gemaakt voor een nieuwe pluimveeteelt-school met daarbij wat kleine hokken. Juist in deze tijd echter trad in de zich. snel ontwikkelde pluimveehouderij de eerste ommezwaai naar grotere een heden op. De pluimveeteelt kwam meer in de belangstelling te staan. In Wageningen kregen we een lecto raat in de pluimveeteelt, de voor lichting werd herzien en er werd ge sproken over de stichting van pluim veevakscholen. Door een speciale commissie van mensen uit het be drijfsleven en van de overheid, waarin o.m. Ir. E. F. Geessink, in- spekteur van pluimveeteelt en Ir. C. A. M. van Hout, inspekteur van landbouwonderwijs, zitting hadden, werd het zgn. „blauwe rapport" sa mengesteld. In dit rapport werd de minister van Landbouw geadviseerd in verschillende delen van het land grotere pluimveeteeltpraktij kscholen te stichten met een moderne outilla ge. In deze vorm is nu de praktijk school te Horst verrezen. HET PRAKTIJKBEDRIJF Het praktijkbedrijf bestaat uit: 1. legsektor 2. slachtkuikens 3. demonstratie sektor. Het grote leghok is 50 x 12 m, vroeger waren hier de administratie en leslokalen ondergebracht. Eén van de afdelingen voor leg- 6CHOOLSTRAAT VENRAY kippen is ingericht als voorbeeld voor een bedrijf met 4000 a 5000 die ren. Verder is er een voorbeeld (met 800 dieren) voor een flinke eenheid leghennen op een normaal gemengd bedrijf. Verder vinden we op het be drijf een legbaterij en een voorbeeld (met 3000 dieren) voor een bedrijf met 10.000 slachtkuikens. Bovenge noemde eenheden zijn alle rendabe le eenheden. Daarnaast zijn er ook onrendabele eenheden, zoals b.v. de selektie afdeling. WELK ONDERWIJS? Het onderwijs, zoals dit te Horst wordt gegeven, kan worden onder scheiden in praktijkonderwijs voor landbouwscholen en landbouwhuis- houdscholen en het onderwijs in de vorm van een groot aantal cursus sen (specifieke pluimveehouder, ver- meerderbaar, kuikenbroeder, voor- lichter-selekteur, sekser, poelier, ka dercursus, varkensmester, varkens voorlichter, varkenshouderij). Daarnaast zijn er nog dagcursus sen voor pluimveehouders en var- kensmesters uit de praktijk. In Horst heeft men dit jaar al meer dan 600 pluimveehouders op deze dagcursus sen gehad. INRICHTING HOOFDGEBOUW Direkt links van de gang bevindt zich de administratie, waar de heer M. Baltessen de scepter zwaait. Via een lange gang bereikt men de ruim ten waar het onderwijs wordt gege ven. Rechts, aan de voorzijde van de school vinden we achtereenvolgens een groot overblijf-lokaal, dat door middel van een opvouwbare wand is gescheiden van een leslokaal, dan nog meer leslokalen en een labora torium tevens panklaar afdeling van de slachterij. Links van de gang zijn o.m. ondergebracht een keuken, dou ches, toiletten en leermiddelen ber ging en de lerarenkamer tevens bi bliotheek. Aan het eind van de lange gang komen we in de praktijk vleugel, waarin de broederij, het schouw- en sorteerlokaal, de eierbewaarplaats en de slachterij zijn ingericht. Zo staat nu dan de eerste modern geoutilleerde praktijkschool voor de pluimveeteelt klaar om cursisten te ontvangen. Alhoewel door de lopen de cursussen natuurlijk al van het nieuwe schoolgebouw gebruik wordt gemaakt, zal de officiële opening eerst in de komende herfst plaats vinden. Dan zullen er alweer nieuwe cursussen draaien. Men kan zich hiervoor nu reeds aanmelden. De school stelt zich tot doel de cursis ten in betrekkelijk korte tijd als een zo goed mogelijk vakman af te le veren. De praktijk heeft behoefte aan deze mensen. Daarom twijfelen we er niet aan of ook in het komen de leerseizoen zullen weer velen van de diensten van het pluimveeteelt praktijkonderwijs profiteren. Voor inlichtingen en opgaven van leerlingen wende men zich tot: Prak tijkschool voor Pluimveeteelt, Sta tionsstraat 104, Horst. Tel. 04709-2066 (2 lijnen). Zie verder advertentie el ders in dit blad. welke TELEFONISCH zijn opgegeven en waarin mogelijk een (out voorkomt, komen NIET voor HERPLAATSING in aanmerking. Wij vragen nog s»eeds V PERSONFFI. geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na weiktijd aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6