Spói tdaqen rob van haaren Politierechter GYMNASTIEK DUIVENSPORT in Venrays Sportpark Fraaie Perzische Tapijten in diverse maten en dessins en tegen zeer voordelige prijzen hij Schoolstraat Tel. 1334 VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1965 No. 35 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WRR1TRÏ AH VHOP VPNPAY FN HM^TRFFFN ADVERTENTIEPRIJS 8*/« o*. p. mm. ABONNEMENTS- I 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 A-rt'IVDbAU V VJUlV V UillXn I IwlY VJIVIO 1 A UIVLjll PR US PER KWARTAAL 1.75 (bulten Venray 2.—) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 Zaterdag en zondag heeft vooral Venrays jeugd kunnen profiteren van goed georganiseerde Sportdagen in 't Venrayse Sportpark. De Sportraad, onder wiens auspi ciën deze dagen werden georgani seerd, heeft een visitekaartje afge geven dat er zijn mag. Er was van alles te doen, wandelen, athelieken, volleyen, handballen, voetballen, ten nissen, er waren gymnastiekdemon- straties en ook de ruiters gaven ac te de presence. Het feest begon za- De woonwagenbewoner zag er weer prima uit. Men had hem in het zie kenhuis uitstekend opgelapt, nadat hij daar was gearriveerd met in zijn binnenste een deel van het huisraad van het Huis van Bewaring. Hij had zich daar onledig gehouden met het inslikken van zijn bestek, in de ver onderstelling dat dit zijn in vrijheid stelling zou bespoedigen; een onjuis te veronderstelling overigens, want nu moest hij wachten tot hij was hersteld, voor de rechtbank zich met het geval kon bemoeien. „Het geval" bleek te bestaan uit de verduistering van een woonwa gen. Met zijn elf kinderen was de man uit zijn eigen woonwagen ge groeid. Na overleg op het gemeente huis werd de oude wagen verkocht" en een nieuwe aangeschaft. De nieu we werd gefinancierd door sociale zaken. De man kreeg de woonwagen in huurkoop. De gemeente bleef er eigenaar van. Desondanks deed de verdachte de nieuwe woonwagen van de hand, om er een bus voor terug te kopen. De autobus bood, naar zijn mening, nog meer ruimte. Maar daarmee pleegde hij verduistering, want men mag 'n andermans goed niet verkopen. Ondertussen was ook de autobus weer van de hand gedaan. De man kan zelf niet lezen of schrijven en hij vond dat zijn kinderen met meer wetenschap gewapend de wereld in moesten. Dus trad hij alsnog in het huwelijk en zocht hij onderdak bij de familie van zijn wettige echtge note, „in een stenen huis" zoals hij het uitdrukte. En nu gaan alle elf kindertjes naar diverse scholen. Voor iemand die gewend is langs de wegen te zwerven, betekent dat een reusachtig offer. Daar wees de officier op in zijn requisitoir. Laat hij nu inzien dat het uit moet zijn. Hij is een nieuw en regelmatig le ven begonnen in dat stenen huis. Bovendien is er thans sprake van een gelukkig gezin, waarin vader en moeder de spil zijn. Eis: een maand met aftrek onvoorwaardelijk, en vijf maanden voorwaardelijk. Die on- vooi*waardelijke maand is al in voor arrest geboet. Dus kon onmiddelijke in vrijheidstelling volgen. Op de tribune stonden de collegas woonwagenbewoners, die het proces met grote belangstelling haden ge volgd. „Ah" en „Oh" zeiden ze met glanzende ogen en de officier kreeg een dankbaar applaus voor dat milde requisitoir. De thans wettige echtgenote kwam nog even naar voren om de officier te bedanken. De raadsman had niet teveel gezegd toen hij in zijn plei dooi sprak van een „pientere en be schaafde vrouw, die de verdachte in het gareel zal houden". Uit haar mantelzak stak een pakje halfzware shag, dat ze als tractatie voor de va der van vele harer kinderen had meegebracht. De rechtbank deed meteen uit spraak, conform de eis; dus met last tot invrijheidstelling van de ver dachte. De tribune sprong verheugd rond en wreef zich in de handen. Maar daar maakte de officier, on danks het open doekje, bars een eind aan. „Hé daar, jullie" riep hij en 't werd meteen weer stil. „Nou is het komt, maar denk er om, geen borrel heè. Anders komt er weer tramme lant en dan heb je de kans dat ie vanavond weer achter de tralies zit. En jullie er bij. Dus geen borrel op 't feest. Daar moet ik op kunnen rekenen". „Ja, edele heer", antwoordde de tribune in koor, terwijl de verdachte zijn pakje shag begon open te ma ken. Hij wilde de deftige heren in toga ook een shagje aanbieden, doch bedacht zich intijds. Alle gezichten stonden opeens weer vrolijk. De nor se advocaat, die intussen stijfjes bin nentrad voor de volgende zaak snap te er niets van, maar hij zal bij de magistraten wel een gewillig oor ge vonden hebben voor z'n ongetwijfeld gewichtig beoog. Helaas voor hem stroomden de publieke- en de pers tribune juist totaal leeg terdag met een defié van alle deel nemers langs het gemeentehuis, waar loco-burgemeester A. van Dijck een kleurige en fleurige stoet aan zich voorbij zag trekken, onder het motto wat op een der vlaggen van de wan delclubs te lezen was: Venray'9 glo rie.- En op het sportpark kon de voor zitter van de Sportraad, de heer Rip- pe, niet alleen de honderden deel nemers welkom heten, maar ook ve le mensen danken voor hun hulp bij het totstand brengen van deze dagen en de organisatie daarvan. En toen kon dan de slag beginnen. Ruim 300 wandelaars van St. Christoffel, Des- selke, Molenplein, Servio, Venray's Glorie, Ambulo, Zeldenrust en vele individuelen toonden aan, dat de wandelsport in onze gemeente met hoofdletters geschreven wordt. Intussen waren er op het sportter rein zelf gymnastiekdemonstraties en het schijnt dat St. Christofel, wier drumband we plotseling ook weer op volle sterkte hoorden, eens extra goed voor de dag wou komen. Het nummer turnen van de heren mocht er zijn en de rhytmische oefeningen, uitgevoerd door de dames was voor treffelijk. Dat men intussen het trampoline springen aardig onder de knie heeft werd door leden van deze vereniging allerduidelijkst bewezen. ATLETIEK Een numer waar vooral onze be langstelling naar uitging was de atletiek. Venray's jeugd kreeg hier de kans om in open kampioenschap pen en in verschillende klassen eens te laten zien. dat ook voor deze zo belangrijke sport belangstelling be staat. Welnu, er was belangstelling voor, maar nog te velen houden zich van deze sport weg. Waarom is ons nog steeds niet duidelijk. Wordt er op de lagere scholen te weinig aandacht besteed aan deze zo belangrijke ver volmaking van het vak lichamelijke oefeningen? Wat er van zij, er hadden aan deze wedstrijden meer Venrayse jon gens en meisjes deel kunnen nemen, die zich nu afzijdig hielden en langs de lijnen keken naar wat anderen op atletiekgebied presteerden. Hier vol gen de uitslagen: Jongens van 12-13 jaar: Verspringen: 1 Peter v. d. Burgt 3.73 m; 2 Huub Willems 3.65 m; 60 m. hardlopen: 1 Huub Willems, 2 Peter v. d. Burgt. Jongens van 14-15 jaar: 60 mtr. hardlopen: 1 Henk Jans sen, 2 J. Bastiaans; 600 mtr hardlo pen 1 Henk Janssen, 2 J. Bastiaans. Verspringen: 1 Henk Janssen 4.47 m; 2 J. Bisschops 4.29 m. Jongens van 16 en 17 jaar: 80 mtr. hardlopen: 1 A. Verbakei; 2 J. Arts. 600 mtr. hardlopen: 1 J. Arts; 2 A. Verbakei; verspringen: 1 A. Verbakei 483 m; 2 J. Arts 4.34 m; hoogspringen: 1 J. Arts 1.45 m; 2 A. Verbakei 1.30 m. Jongens van 18 en 19 jaar: 100 mtr. hardlopen: 1 G. Jans Be ken (11.9 sec.!); 2 G. Cals, 3 E van Haaren; 800 mtr hardlopen: 1 G. Jans Beken (2 m. 78!), 2 E. van Haa ren; Verspringen: 1 G. Jans Beken 5.31 m; 2 H. Janssen 4.18 m; Hoog springen: 1 H. Arts 1.45 m; 2. H. Janssen 1.30 m. VOETBALLEN Voor het voetballen bestond grote belangstelling. De heer Coppus had de touwtjes van dit toernooi goed in handen en de organisatie klopte best. De uitslagen hiervan waren als volgt: B-elftallen: le groep: LeunenMerselo CastenrayLeunen MerseloCastenray 2e groep: SVVMolenwiekers OirloMolenwiekers SVVOostrum OirloOostrum Oirlo—SW MolenwiekersOostrum 1—2 2—1 0—0 1—1 0—3 3—0 2—1 1—1 5—0 Winnaars ronde Molenwiekers Merselo 00. Beslissing door penal- tys leverde een overwinning op voor de Molenwiekers met 5 tegen 4 pun ten. Datzelfdeg ebeurde met Leunen- SW (0-0) dat eindigde met 34. A-elftallen: 2e groep: Molenwiekers--SVV sel. MolenwiekersOirlo SW sel.Oirlo Winnaarsronde: SW Al—SVV sel. LeunenOirlo 0—1 0—1 2—0 0—1 1—0 ANDERE WEDSTRIJDEN Van de overige wedstrijden rest te vermelden dat bij de hockeywed strijden de Venrayse dames wonnen van de Venlose met 21, maar de heren moesten in Venlo hun meer dere erkennen met 04. Bij de volleybalwedstrijden won nen de Venrayse dames van Horst met 30 en gaven twee herenelftal len van VC Rooy enkele prachtige demonstratiewedstrijden. Dat handbal een pracht sport is. toonde een team van de pas opge richte handbalvereniging tegen Athene uit Venlo. Men verloor wel met 185, maar het publiek had kunnen genieten van een voortreffe lijke demonstratie van deze sport. Tenslotte vindt U de uitslagen van het tennistoernooi en het ruitercon- cours elders in dit blad. OPMERKING Tenslotte mogen we bij dit verslag behalve wat we hierboven reeds ver telden over de deelname van de jeugd aan de atletiekwedstrijden, toch ook nog even de nadruk leggen op de belangstelling van de ouderen. Hier zijn de verschillende mensen weken in de weer geweest om Ven ray's jeugd enkele praohtige sportda gen te bezorgen. Sportdagen, die te recht de aandacht trekken en waar aan de deelname van de jeugd goed is geweest. Maar wie dan daartegen de belangstelling van de ouderen af weegt voor wat daar gedaan is en voor wat hun eigen kinderen pres teren, die komt tot de treurige ont dekking dat deze belangstelling mi nimaal is. Dat is de enige wanklank bij deze goed georganiseerde sport dagen, die naar meer smaken. le groep: LeunenOostrum SVV Al—Merselo OostrumMerselo Leunen—SW Al OostrumSW Al O-O 0—0 0—0 0—2 0—2 HONKBAL IN VENRAY? De mogelijkheden om aan sport te doen zijn de laatste jaren in Venray belangrijk toegenomen. Het sport park is al overvol en van de nieuwe gymnastieklokalen wordt voor ver schillende sporten druk gebruik ge maakt. Zondag kan Venray weer opnieuw kennis maken met een hier nog niet beoefende sport, namelijk honkbal. Honkbal, of baseball is vooral in Amerika een zeer bekende sport, die door honderdduizenden Amerikanen met overgave wordt gespeeld. En wedstrijden van bekende baseball- clubs zijn vaste televisie-program ma's waar intens naar gekeken wordt. Ze is trouwens een honderd jaren geleden in dit werelddeel ook geboren, maar is vandaar uit zijn ze getocht over de wereld begonnen. Terecht, want honkballen is een prachtige zomersport, die snelheid en actie te zien geeft en van de indi viduele spelers ieder moment nieuwe en goede beslissingen vraagt. Het is dan ook geen wonder dat on ze grote voetbalclubs eigen honkbal clubs hebben gesticht om in de zo mermaanden via deze sport de voet ballers niet alleen gezond bezig te houden, maar hun middels deze sport ook een soort compensatie te geven voor het feit dat men 910 maanden praktisch alleen met de benen „werkt". Bij honkbal komen handen, armen en benen aan hun trekken. Maar naast de voetbalclubs zijn er ook tientallen honkbal verenigingen op gericht in ons eigen land, die met ruim 8000 werkende leden niets an ders dan deze opwindende sport be oefenen. Hier in Venray zijn daartoe de mogelijkheden aanwezig, want de voor deze sport benodigde half-har- de velden liggen in Venray's sport- oark. Het is alleen de vrees of er 3/^ldoende belangstelling voor zal 'nastaan. Om Venray te laten kennismaken met dit sportief tijdverdrijf heeft de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond voor Venray a.s. zondag een demonstratie op touw gezet, die er zijn mag. Op die dag komen namelijk beken de teams uit Breda, Tilburg. Eind hoven en de rest van Noord-Brabant hier een toernooi houden op een van de half-harde velden van het sport park. Vakmensen zullen belangstellen den duidelijk tekst en uitleg geven van de spelregels en men zal zien hoe een en ander in de praktijk tot uitvoering komt. Er is een kort pro gramma opgesteld, dat er als volgt uitziet: Om 12 uur wordt het toernooi ge opend met het voorstellen van de vier deelnemende teams. De voorzit ter van de Sportraad, de heer Rippe zal door het werpen van de eerste bal dan het startsein geven voor de wedstrijd tussen de teams van Bre da en Tilburg. De teams spelen een uur tegen elkaar, zodat om half 2 Eindhoven tegen de rest van Bra bant in het veld komt en na een kor te rust om kwart voor 3 de verlie zersronde begint. Men verwacht op dit gratis toe gankelijke toernooi vele belangstel lenden, temeer waar deze sport niet alleen prima geschikt is voor leer lingen van de middelbare scholen, maar ook voor ouderen. Men hoopt dat deze demonstratie en dit toernooi aanleiding zal mogen zijn dat ook in Venray de honkbal-sport, zowel voor jongeren als voor ouderen, een kans gaat krijgen en dat deze in vereni gingsverband beoefend zal gaan worden. Het feit dat de Sportraad mede het initiatief tot dit toernooi heeft genomen, toont reeds aan dat ook zij de belangstelling voor deze nieuwe sport in Venray wil entame ren. Wie op voorhand reeds nadere in lichtingen hierover wil hebben kan terecht bij de heer J. Vroomen, Westsingel 110, Telefoon 2066. ST CHRISTOFFEL Na twee jaar is het weer eens zo goed geweest, dat St. Christoffel zaterdag jl in de gelegenheid kwam om in het openbaar op te treden. Over hetgeen gedemonstreerd kon worden mag men zeer tevreden zijn. Er werd druk aan diverse onderde len en toestellen gewerkt, en men men heeft niet behoeven te rekken om de tijd vol te krijgen, eerder had men nog tijd tekort. Het bestuur is de leden en leiding dan ook dankbaar dat men zo goed zijn best doet. Wanneer men zo door gaat kan men rekenen op een goed figuur bij onderlinge wedstrijden te gen andere verenigingen, en kan met een gerust hart deelgenomen worden aan de Ned. kampioenschappen. Ons korps boekt ook al vooruit gang. Het was voor de tweede keer in het openbaar en het gaat steeds beter. In 1966 hoopt dit korps aan concoursen te kunnen deelnemen en de heren Fer van Els, Thomassen en Kusters doen dan ook alle moeite een korps te formeren waarop men trots kan zijn. De vacanties zijn om. Het bestuur rekent er op dat de lessen weer druk bezocht worden. Ook de avonden die voor de gehuwde dames zijn gereser veerd, hier kunnen nog enkele da mes aangenomen worden, vooral in Zuid op woensdagavond en aan de Maasheseweg op dinsdagavond 8 u. Zondagmiddag is er op het zwem badterrein trampoline-springen ge weest. De opbrengst was 23.80 en hiervan is 11.60 overgedragen aan de actie „Maak de kuip vol". P.D.V. DE ZWALUW Allereerst enkele mededelingen: Het inkorven a.s. zaterdag is van 2.30 tot 4.30 uur. Kom zo vroeg mogelijk, dan kunnen de functionarissen ook nog naar huis. Late jongen en de z.g. onbevlogen op aparte poulebrieven, zo niet, dan worden de duiven geweigerd. Onder late jongen wordt verstaan die duiven die nog niet op de poule- brief hebben gestaan. Vergist u niet, want het kost u 25 boete. Zorg ook dat de hoklijsten aan gevuld worden, door het schriftelijk indienen van ringnummers bij onze secretaris. Op deze vlucht met de late jongen kunnen ook de duiven getekend wor den voor de damesprijs, en wel in de blanco kolom. Voor het 3tal bekers welke be schikbaar zijn voor de onbevlogen, komen alleen duiven in aanmerking die nog niet op de poulebrief stonden in het afgelopen jaar. A.s. zondag wederom een pracht beker te winnen met de twee snelste late jonge duiven. Zondag j.l. gaf een van de snelst verlopen vluchten van het jaar met geen verliezen. Een pracht uitslag van W. Lormans die van zijn 6 in gezette duiven er maar liefst 5 in de prijzen vloog. De uitslag was als volgt: Chatelet, 160 km, eerste duif om 10.39.53, laatste duif 10.51.41 W. Lormans 1 3 7 11 18 M. de Bruyn 2 9 Gebr. Basten 4 15 G. Boom 5 13 W. Bergevoets 6 8 A. Loonen 10 W. Peeters 12 19 H.L. Willems 14 A. Willems 16 M. Voesten 17. Wij viagen nog steeds PERSONEEI geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks -- bok net werktijd - aan Je fabriek, bij de portier N V. INALFA VENRAY BIJNA 6000 DODELIJKE ONGEVALLEN IN 1964 Uit statistische gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in het jaar 1964 5956 per sonen zijn overleden tengevolge van ongevallen, vergiftiging en geweld. Bij ongevallen met motorvoertui gen in het verkeer kwamen 2 3 3 6 mensen om het leven, terwijl bij an dere verkeersongevallen nog eens 261 personen de dood vonden, zodat het totaal op 2597 komt. Door een val kwamen 1467 mensen om het leven, door zelfmoord 786, door verdrinking 416. door vergif tiging 110, door verstikking 105, door brand explosie 83, door moord en oorloghandelingen 47, door elec- trische stroom 22, terwijl door andere hier niet genoemde groepen van on gevallen nog eens 323 mensen het leven lieten. In het jaar 1963 bedroeg het aan tal personen dat door bovengenoem de oorzaken het leven verloor ruim 5500. Dus nu een belangrijke stij ging. RUIM 20 „MILJOENEN-BRANDEN" IN HET JAAR 1964 Blijkens mededelingen van de In spectie voor het Brandweerwezen is in 1964 dedirecte brandschade, in vergelijking met 1963, gestegen met ~,3 pet.; het aantal branden steeg met 15,8 pet. Het brandschadebedrag was in 1964 150.263.000 tegen 1963 met 138.779.000. 21 Branden waren er in 1964 met elk een brandschade van meer dan 1 miljoen. Hiervan kwamen er 19 voor in de groep handel en indus trie, waarbij een schade werd ver oorzaakt van totaal 104 miljoen. Een sterke stijging van de schade viel te constateren in de groep land bouw en veeteelt, namelijk met plm 50 pet. 22 miljoen in 1964 tegen ruim 15 miljoen in 1963). BESTUURDERS ONDER INVLOED De Engelse regering zal nog dit jaar 'n wetsontwerp indienen, waar in het besturen van een motorvoer tuig door iemand, die een bepaald percentage alcohol in het bloed heeft strafbaar wordt gesteld. Het Road Research Laboratory heeft een onderzoek ingesteld naai de oorzaken van het ontstellend grote aantal dodelijke verkeerson gevallen, dat zich gedurende de kerstdagen van 1964 en tijdens de jaarwisseling 1964-1965 in Engeland heeft voorgedaan. Van de 267 bestuurders van motor voertuigen, die gedurende een tijds bestek van twaalf uur, waarin zich de ongevallen in december 1964 en januari 1965 voordeden, om het le ven kwamen, bleken er niet minder dan 102 alcohol in het bloed te heb ben. Dus meer dan de helft. VOORLOPIGE OOGSTRAMING VAN ROGGE EN GERST Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft de uitkomsten gepubli ceerd van de op 20 augustus jl. ge houden voorlopige oogstraming. Voor een juiste beoordeling van de oogstverwachtingen 1965 dienen de rendementdjfers niet alleen vergele ken te worden met het bijzonder gunstige jaar 1964, maar ook met 't 10-jaarlijks gemiddelde 1955-1964. De totale productie van rogge is geraamd op 270.000 ton, wat 86.000 ton of 24 pet. minder is dan 1964. Deze vermindering is zowel het ge volg van de areaal-inkrimping als het lage rendement, dat gemiddeld op 2.760 kg per ha wordt getaxeerd (18 pet. lager dan 1964 en 6 pet la ger dan 1955-'64). Voor gerst wordt de gemiddelde opbrengst per ha geraamd op 3.760 kg (13 pet lager dan 1964 en 5 pet lager dan 1955-'64). Dankzij de uit breiding van het areaal kan een to tale productie worden verwacht van ruim 370.000 ton, hetgeen vrijwel 't niveau is van het vorig jaar. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J. G. M. Voermans Meerloseweg 18. Oirlo-Venray om vergunning tot het oprichten van een propaangasinstallatie aan de Meerloseweg 18, kadastraal gemeen te Venray sectie F, nummer 2682. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 13 september 1965 om 15 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 23 augustus 1965. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, A. v. DIJCK, loco-burgemeester H. P. L. VORST, secretaris KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 augustus jl. waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.995.654 televisietoestellen aangege ven tegen 1.983.875 per 1 juli j.l Er waren op 1 augustus 2.674.485 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.674.235 op 1 juli j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 augustus 417.179 tegen 419.583 op 1 juli j.l.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 5