Vergadering Gemeenteraad INGEZONDEN ig i Gewestelijke Sociale School Feest bij de Minder broeders VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1965 No. 35 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY WFFKRT AH VOOR VFNRAY FN flMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8'/. <rt. p. nm ABONNF.MENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS I TEL. 1512 GIRO 1.05.06 52 II LiLil5ULinU VJVJIX U111\A I I_,1V \J1T10 1 I\ UiALilI PRIJS PES KWARTAA1. 1.7* <bmlien Venray 2. De Raad heeft het in zijn augus tus vergadering van dinsdag j.l., zijn voorzitter - loco-burgemeester van Dijck - niet moeilijk gemaakt, Al leen bleek ook deze vergadering, dat de Raad zich niet heel gelukkig voelt met de verschillende noodlokalen bij onze scholen, die, behalve dat ze een heleboel geld kosten, geen definitie ve oplossing van de nood brengen. Daarover is ook nu weer een hartig woordje gesproken. Voor het zover was keurde de Raad eerst de notulen goed van de raads vergadering van september, oktober, november en december van het vo rige jaar. De achterstand wordt dus langzaam ingelopen. Naar aanleiding van een in sep tember 1964 gehouden debat, welk in bedoelde notulen vermeld stond, vroeg PONJEE of er al iets meer be kend was van de nieuwe regeling voor super-onrendabele aansluitin gen op de waterleiding, en zo ja, of hiervan mensen uit Venray konden profiteren. De VOORZITTER vertelde dat met betrekking tot die regeling nog niets naders bekend was en dat dienten gevolge ook Venrayse mensen nog niet hadden kunnen profiteren van mogelijk gunstige voorwaarden. De ingekomen stukken waren in hoofzaak goedkeuringen door G. S. van reeds vroeger genomen raadsbe sluiten. ONBEWOONBAAR Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken dat de woning Vennenweg 5 te Oostrum, eigendom van en be woond door F. van Bergen, in zoda nige toestand verkeert, dat zij onge schikt is voor bewoning. Zij kan ook niet door het aanbrengen van ver beteringen in bewoonbare staat ge bracht worden. Mede op instignatie van Volkshuis vesting Maastricht, besloot de raad - zonder commentaar - deze woning onbewoonbaar te verklaren, met de bepaling dat ontruiming niet behoeft te geschieden zolang de bewoning door de huidige bewoner voortduurt. GRONDVERKOPEN A. Roben, Smakterweg 3, wilde van de gemeente grond kopen, ge legen in de Smakter-Spurkt, groot 930 m2 voor de prijs van 1 per m. Het perceel is woeste grond en is voor de gemeente van geen waarde. Het daar achter gelegen perceel is eigendom van de aanvrager en om dat perceel te kunnen bereiken moet hij zich begeven over het voor meld perceel van de gemeente. Om deze reden wilde hij het perceel ko pen. Hiervoor kreeg hij zonder meer toestemming. BEZOLDIGING Gedeputeerde Staten hebben aan de Raad een tweetal ontwerpbeslui ten toegezonden tot wijziging van de Bezoldigingsregeling Secretarissen in Limburg 1965 en van de Bezoldi gingsregeling Ontvangers Limburg 1965. De Raad kon zich met de voorge stelde wijzigingen accoord verklaren AFREKENING 1961 In deze raadsvergadering kreeg de raad de gemeenterekening en de daarbij behorende rekeningen van 't gemeentelijk woningbedrijf en de dienst van gemeentewerken voor 't jaar 1961 en de rekeningen van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over dat jaar aangeboden. De VOORZITTER kreeg van de raad verlof tot het benoemen van 'n commissie van 3 leden, die worden belast met het instellen van een on derzoek van de aangeboden reke ningen. BORGSTELLINGSFONDS De herziening van de jaarlijkse bijdrage aan de Stichting Borgstel lingsfonds voor Noord-Limburg te Venlo werd zonder meer aanvaard. De aanneming van dit voorstel be tekent dat het subsidie van de ge meente Venray wordt verhoogd van 3 tot 6 cent per inwoner, zulks met ingang van 1 januari 1966. Ook de vermogensbij drage ten be hoeve van deze Stichting werd zon der meer toegestaan. Door verhoging van de vermogens- bijdrage van de in het district ge legen gemeenten, op basis van 5 ct. per inwoner, wordt het totale ver mogen van de Stichting vergroot met 10.000 waaruit voortvloeit een verruiming van de mogelijkheid tot credietverlening tot 1 miljoen gul den. welk bedrag voor het lopende jaar toereikend wordt geacht. SCHOLEN De lagere school te Oirlo kreeg desgevraagd medewerking voor de. aanschaffing van een methode voor het verkeersonderwijs voor alle klas sen, tot een bedrag van 581.20. Bovendien nog 186,35 voor uitbrei ding van de boeken voor lezen en rekenen i.v.m. het groter aantal kin deren dat onderwijs volgt. Het verzoek van het Schoolbestuur van het Rektoraat der Paters, om, behalve de 64.300 die de raad al eerder heeft toegestaan voor de bouw van twee noodlokalen bij de kleuterschool, nog eens bijna 21000 op tafel te brengen voor inrichting en entourage van deze noodlokalen, bracht de raad aan het grommen. PONJEE had op de eerste plaats opmerkingen over het feit dat nu alweer 6 nieuwe oliekachels aange schaft moeten worden. Hoe lang is die school er al en nu moeten er weer 4720.gegeven worden voor nieuwe oliekachels. Heeft men NU tenminste de garantie goede kachels te krijgen, die het wat lan ger volhouden dan de voorgangers? Het College, aldus deze spreker, zal nu wel vertellen dat zulks een zaak is van het Kerkbestuur, maar het is de gemeente die de stukken mag betalen. WETHOUDER JANSSEN moest inderdaad antwoorden dat dit een zaak van het Schoolbestuur is. Maar hij kan zich toch voorstellen dat en dit bestuur en de inspectie - geleerd door het verleden - nu inderdaad al le mogelijke garanties zullen vragen. DE BRUYN had zich die nieuwe aanwinst van die noodlokalen eens bekeken. De ligging en de plaatsing daarvan konden zijn instemming niet hebben. Ook al omdat hiervoor het een en ander gesloopt moet worden, dat nu weer nieuw moet worden opgebouwd en' ook omdat' deze ligging nieuwe tegelpaden ei wat dies meer zij vraagt. Een en an der tot het z.i. formidabele bedrag van 20.000, Ruw uitgerekend betekent zulks dat ieder noodlokaal 40.000,kost. Voor dit bedrag had men zeker een beter permanent lokaal kunnen bou wen, terwijl bovendien dan niet de hele school versohandaliseerd wordt, zoals nu het geval is. Het zal dan wel zo moeten, maar spreker vond dit geen oplossing. Dit is geen nood geval meer, maar iets permanents. En wat erger is men maakt er maar wat van Dat een raad zo iets moet accep teren, vindt hij onderhand te dol gaan worden De gelden aan dit on derwijs besteed, moge dan terugko men van het rijk, de raad is en blijft verantwoordelijk voor de besteding daarvan. En in dit geval vond hij het meer dan ergerlijk. MEVR. RUTTEN had zich ook niet aan de indruk kunnen onttrekken dat hier wel de meest perfecte nood oplossing gezocht was. die maar denkbaar is. Maar dat zal tot gevolg hebben dat we deze perfecte nood oplossingen nog jaren zullen hebben. Zij bleef er bij, wat ze reeds eer der gesteld heeft, dat naast het oor deel van de Inspectie, die tot heden doorslaggevend is, ook de raad zijn eigen oordeel moet kunnen vellen en dat een raadscommissie voor onder wijs in deze gevallen op matiging en doelmatigheid moet kunnen aandrin gen. De instelling van een dergelijke commissie lijkt haar geenszins over bodig. VERMEULEN wilde er maar een ding over zeggen. We bouwen prach tige nieuwe scholen, die enkele ja ren daarna alweer ontsierd moeten worden met dure nood-klaslokalen. Planning is iets waar men schijnbaar in Den Haag nooit van gehoord heeft. Daarnaast moet het hem van het hart, dat hij het wel vreemd vindt dat allerlei overheidsinstellingen en semi-overheidsinstellingen maar houten gebouwen mogen plaatsen, waarmee de burger, die eens een plan in durft te dienen voor een houten woning. Die wordt met het zgn. keten-besluit om zijn oren ge slagen, maar dat geldt niet voor de overheid zelf. De VOORZITTER kon tegen dit geweld weinig anders zeggen, als dat ook hij zich wel eens, afvroeg of dat nu allemaal zo maar kan. Maar als men van hogerhand alleen dergelijke oplossingen toestaat en anders geen, dan moet men de minst slechte kie zen, al kan men zich daarbij afvra gen of het soms niet anders kan. Een en ander heeft de aandacht van het College, dat echter evenals de Raad hier feitelijk maar een formele stem in het kapittel heeft. De instelling van een raadscommissie kan mis schien helpen, maar in hoeverre dat zal de toekomst leren. En na dit debat besloot men toen maar alsnog 21.000,toe te staan. NIEUWE BEGRAAFPLAATS De aankoop van grond van W. Hordijk te Enschede bracht de aan leg van een nieuwe begraafplaats voor de kom ter tafel. Met het oog op de uitbreiding van de bevolking van de kom en de vor ming van niuewe parochies binnen de kom, is in het uitbreidingsplan West II, het gebied gelegen tussen de Vlakwaterweg, de Vlakwaterbos weg en de nieuw geprojecteerde om- leidingsweg, bestemd voor de aanleg van een nieuwe begraafplaats, be doeld als centrale begraafplaats voor de kom. Met de eigenaren van de in dat gebied gelegen gronden zijn onder handelingen geopend over de aan koop door de gemeente van de be nodigde terreinen. Met W. Hordijk te Enschede is overeenstemming verkregen over de aankoop van het hem toebehorend perceel, groot 2670 m2. voor de to taalprijs van 8.592, De Raad had hiertegen geen be zwaar, alleen wilde BARTELS we ten of dit een algemene begraaf plaats wordt. De VOORZITTER vertelde dat met de verschillende kerkbesturen besprekingen hieromtrent gaande zijn. Waarschijnlijk wordt een deel van het kerkhof gewijd en een an der deel voor algemeen gebruik be stemd. AANKOOP VAN GROND Door P. W. J. Barents, Zuidsingel 71 en J. H. H. Barents, Stationsweg 16, is aan de gemeente te koop aan geboden 995 m2 grond, gelegen aan de Landweertweg in het toekomsti uitbreidingsplan „Landweert". De raad keurde zonder meer goed dat deze grond werd aangekocht voor 8.000, PACHTO VERSCHRIJVING**^, De overschrijving van pacht van G. H. van Rijswijck. Merselo Daland 7, op naam van diens schoonzoon H. A. Gellings, werd zonder meer goedgekeurd. Een en ander gaat in 1 novermber 1965. Het betreft een perceel grond gelegen in het Zwart- water, ter grootte van 4.27.39 ha. Hetzelfde gebeurde met overschrij ving van pacht van G. H. van Rijs wijck, Daland 7 en P. A. van Hoof Grootdorp 44, op naam van H. A. Gellings. Hier betreft het een per ceel grond groot 3.72.96 gelegen te Kempkensberg. Ook hier is de da tum van ingang 1 november 1965. Ook de overschrijving van de pacht van J. H. van Osch, Merselo, Straat 12, op naam van diens schoonzoon J. A. Stiphout, werd zon der meer goedgekeurd. Het is hier een perceel grond ge legen aan de Ossendijk ter grootte van 4.15.00 ha. De datum van ingang is 1 november 1965. UITBREIDING JONGENSSCHOOL LEUNEN Tot nu toe werd een leslokaal van de vier lokalen tellende lagere meis jesschool te Leunen gebruikt door een klas van de lagere jongensschool aldaar. Door toename van het aantal leer lingen op beide scholen werd het noodzakelijk dat de lagere meisjes school weer kon beschikken over het vierde lokaal in die school. Stappen worden nu ondernomen om zo spoe dig mogelijk tot bijbouw van een vierde klaslokaal aan de thans drie lokalen tellende lagere jongensschool te geraken. Voordat echter de jongensschool over een nieuw klaslokaal kan be schikken is het noodzakelijk, dat tij delijk een hulplokaal in gebruik kan worden genomen. Dit kost aan huur 1500,per jaar, waarvan de school zelf f 700, en de gemeente 800,zal moeten betalen. Daarnaast is voor 700, materiaal nodig voor schoolbord e.d. Tegen deze kredietverlening had de raad geen bezwaar. GRONDAANKOOP OOSTRUM Geen bezwaar had de Raad ook tegen de aankoop van grond met op stallen van P. Derks te Oostrum voor het uitbreidingsplan Oostrum. Het betreft hier 4500 m2 grond die met de opstallen (waarvan nog een deel door de verkoper tot 1970 ge bruikt kunnen worden) 110.000, kost. STRATEN WORDEN OPGEKNAPT De Frans Micheusstraat en een ge deelte van de Burgemeester van de Loostraat is in een slechte toestand. Geachte redaktie. Wie ziet wat er de laatste jaren in Venray gebeurd is ten behoeve, van de lichamelijke ontwikkeling en de sport, die zal toe moeten geven dat zulks niet weinig is. Er zijn gymnastieklokalen gebouwd en sportterreinen aangelegd. En hoe wel er zeker nog wensen over zijn, mag men constateren dat hier voor honderdduizenden guldens in ge ïnvesteerd is. En dat is goed, want de oude Romeinen wisten al te vertel len dat een gezonde geest een gezond lichaam nodig heeft. En lichamelij ke opvoeding en sport zijn dan ook niet zo voornaam als eten en drin ken, als aardrijkskunde en rekenen. Het is ons. als bestuur van St. Christoffel toch opgevallen, dat on danks al deze nuttige en goede voor zieningen de wat oudere jeugd hier van te weinig profiteert. Jongelui van 16 jaren en ouder prefereren schijnbaar hun brommer of auto om zich van huis naar het werk te be geven, hangen liever hier of daar op een hoek van de straat of zitten voor een televisietoestel te zitten, dan iets te doen aan lichamelijke ontwikke ling of sport. We hebben op dit ter rein de meest onprettige ervaring. Een speciale gymnastiek-avond juist voor deze jonge mensen heeft slechts een 2030 jongelui aan kunnen trek ken. Onze trampoline, waarvan men ook als niet-lid rustig gebruik kan maken, blijft door deze groep onbe nut Datzelfde geldt voor onze gediplo meerde krachten. Voor genoemde jongelui schijnen ze niet te bestaan. En de klacht die wij, als bestuur van St. Christoffel, laten horen, is ook bij andere sportverenigingen te horen. Waarom maken deze jongelui geen gebruik van de mogelijkheden, die er de laatste jaren zijn gekomen in ons Venray. Het is toch zonde en ammer dat zij niet meer aan li chaamsbeweging en aan sport doen. Antwoord van de Redaktie. Natuurlijk is het jammer dat spe ciaal de hierboven genoemde groe pen jongelui geen beter gebruik maakt van de mogelijkheden. Maar de gymnastiekvereniging zal van ons niet de oplossing willen horen van een probleem, dat niet specifiek Venrays is, maar praktisch gespro ken een landelijke kwaal is. Van de andere kant geloven we dat men niet moet vergeten dat een deel van genoemde jongelui en jonge dames nog altijd studeert op middelbare en nijverheidsscholen en via die scholen iets aan lichamelijke ontwikkelng doen. Mogelijk was het wellicht om in de vakanties aanvul lende vorming op dit terrein te or ganiseren. Een grote groep krijgt dus in de een of andere wijze lichame lijke ontwikkeling, doet „ergens" aan sport. Iets anders is het met de jonge da mes en heren, die op fabrieken, ate liers en kantoren werken. Al is b.v. in bedrijfsvoetbal vanwege het be drijf zelf al iets gedaan aan sport, het grootste deel van deze jonge mensen zal moeten worden opgevan gen in de plaatselijke sportverenigin gen. Nu dat blijkt op onvoldoende wijze te gebeuren, lijkt het ons een probleem te zijn waarmede b.v. een Sportraad zich bezig zal dienen te houden om via propaganda op be drijven e.d. het animo van deze jon gelui voor lichamelijke ontwikkeling en sport groter te maken IN HET KORT Dat er meer gedronken wordt, kan men aflezen uit de volgende cijfers over 1952 en 1964 toen er respecti vely k per hoofd van de bevolking werd gedronken: bier: 10.9 liter en 35 liter; wijn 0.58 liter en 3,54 liter. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoekschrift van Antoon Michael Loonen, wo nende te Leunen-Venray, Lemmenw. 2, om een tapvergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, voor de linker-achter-lokali- teit van het pand Albionstraat 28, groot 47,62 m2. Binnen 2 weken na de dagteke ning van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van een vergunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouders in brengen. Venray, 27 augustus 1965. Burgem. en wethouders vnd. M.A.H v Dijck. loco-burgem. H.P.L Vorst, secretaris Daar wil men nu een einde aan ma ken. De Raad stelde hier 55.000, voor ter beschikking. En dat was het einde. Een half uur had het geduurd. Op initiatief van het A. C. de Bruyn-Instituut te Doorn heeft een degelijke en diepgaande bespreking plaats gevonden met een aantal di recteuren van Gewestelijke Sociale Scholen en wetenschappelijke mede werkers van het N.K.V. Onderwerp van deze studie was: Zijn er nog altijd gronden aanwezig die het voortbestaan van dit onder- wijs-instituut wettigen en zo ja, vol doet dan het huidige leerplan en de huidige organisatie van deze scholen aan de daaraan te stellen eisen. In het kort samengevat kwam men tot de volgende konklusies. Vele werknemers komen in hun milieu, op 't werk, thuis. o.a. in ver band met de opvoeding van hun kin deren, in het ontspanningsmilieu enz. in kontakt met problemen waar zij geen raad mee weten, omdat het hen aan kennis en aan vorming ont breekt, om hun houding te kunnen bepalen. Dit gemis aan kennis en vorming is er vaak oorzaak van, dat men zich in andere milieus niet thuis voelt, dat men er zich niet kan ontplooien, dat men er zich vaak zelfs niet kan handhaven. Ook kan niet ontkend worden, dat, wil men zich de voordelen van een gestegen materiële welvaart eigen maken, men ook niet moet schromen te erkennen, dat een geestelijke ont wikkeling hiermee zoveel mogelijk gelijke tred moet houden. Zijn er dan geen onderwijsmoge lijkheden genoeg voorhanden? Wij menen, dat deze niet voldoende zijn „ingespeeld" op de hiervoor genoem de problematiek. Het bestuur van het N.K.V. Ven ray meent, dat het mede verant woordelijk is voor de belangenbehar tiging van de werknemer ook in dit opzicht. De huidige organisatie van de So ciale Scholen brengt toch wel enke le bezwaren mee. Twee lesavonden per week (in totaal 160 uren) vergt toch echt veel van de leerlingen. Hierbij gevoegd het feit, dat onze cursussen 3-jarig zijn, zal het nie mand vreemd vallen, dat het percen tage geslaagden niet erg bemoedi gend is, al slaat de school van Ven ray landelijk gezien nog heus geen slecht figuur. De leerstof inkrimpen zou veel van de aantrekkelijkheid van deze school ontnemen. Er komen nu drie jaar cursussen van 70 lestijden van vijf kwartier. Per les-avond worden twee lestijden gegeven en per week zal er een lesavond zijn. Na ieder cur sus-jaar wordt aan die cursisten, die naar het oordeel van de directeur en docenten daarvoor in aanmerking komen een getuigschrift uitgereikt. Het einddiploma van de Gewestelij ke Sociale School wordt uitgereikt aan hen. die de drie cursussen ge volgd hebben. Het examen in de vroegere vorm komt te vervallen. Hiervoor in de plaats wordt van de leerlingen een schriftelijk werk stuk vereist, alsmede het houden van een niet te lange toespraak over een bepaald onderwerp. Het onderwijs zal niet meer geheel gratis gegeven worden, wel worden de benodigde boeken gratis geleverd. In tegenstelling tot voorheen kun nen ook niet-NKV-leden zich voor de cursus laten inschrijven. Het vak Nederlands zal bestaan uit de volgende delen: spreken in 't openbaar, gespreks en vergadertech niek, rapporteren, notuleren en re- questen schrijven. In elke cursus wordt een aantal lestijden aan de behandeling van 'n bijzonder aktueel vraagstuk besteed en wel als een aanvulling van een cursus-onderdeel, b.v. sociale econo mie uitmondend in het vraagstuk van de vermogensaanwasdeling. Ver der komen aan de orde: godsdien stige vraagstuken, staatsinrichting, sociaaleconomische vraagstuken re sulterend in de behandeling van de Europese Gemeenschappen, Maat schappelijke stromingen, arbeids recht. Sociaal Verzekeringsrecht, medezeggenschap, vermogensaan wasdeling en bedrijfseconomische vraagstukken met speciale behande ling van balans lezen. Een ogenschijnlijk overladen pro gramma, maar vergeet niet, dat dit gespreid wordt over drie leerjaren, waarbij ieder jaar een afgerond ge heel behandeld wordt. Gestreefd wordt naar het creëren van een plaatselijke, dan wel regio nale dienst voor vorming en onder wijs. In Venray fungeert reeds ja ren een schoolbestuur als zodanig, grotendeels bestaande uit oudleer lingen van de Gew. Soc. School. Te zijner tijd zullen aanmeldingsmoge lijkheden tijdig bekend gemaakt worden. Verdere inlichtingen kunt U thans reeds krijgen bij de plaatselijke voorzitter van het NKV. de heer G. Troisfontaine, bij de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Cox. Kas sier Boerenleenbank te Merselo en bij de directeur van de school Ju- lianasingel 11. Ook de besturen van de plaatselijke vakverenigingen wor den volledig gedocumenteerd over de gang van zaken bij de in september te openen nieuwe cursus, zodat ieder ook bij zijn eigen Vak verenigingsbe stuur te rade kan gaan. Hun mede werking zal onmisbaar blijken te zijn o.a. in verband met de selectie van de kandidaten. IN HET KORT De Stichting Verletbestrijding in de Bouwnijverheid heeft voor de Bouwvakkers een speciaal werkpak ontworpen, dat hun voldoende be scherming biedt tegen regen, wind en koude Het bestaat uit een jack, met binnenvacht, en een broek. Al lebei zijn sterk waterafstotende ka toen. Een capuchon en gebreide sluitingen aan de mouwen complete ren het geheel. Het pak kan voor 35 worden aangeschaft. Dinsdag 7 september herdenken verschillende Paters Franciscanen 't feit dat ze voor 50 jaren in de orde der Minderbroeders hun intrede de den. Een van hen is Pater Hadelinus Ariaens, geboortig uit Venray, die thans in Laag-Soeren werkzaam is. Pater Hadelinus is lange tijd mis sionaris op Java geweest. Andere bekende paters zijn Pater Landoaldus Valckx. die o.m. van 1928-1934 biechtvader was in de Pa terskerk. Hij was hier lector en ver blijft thans in Weert. Vervolgens Pater Diomedes Pernot. die in de ja ren '31-'32 hier gardiaan was en in 1947 ook nog in het Venrayse kloos ter woonde. Hij is thans in Maas tricht. Tenslotte Pater Jeroen Doe- dens, die hier in de dertiger jaren bibliothecaris is geweest. Op dezelfde dag herdenken ook verschillende Minderbroeders 't feit dat ze 25 jaren in de orde zijn. Op de eerste plaats Pater Isidorus Lem- men van het Brukske, die thans als aalmoezenier in Maastricht werk zaam is. Op het lyceum alhier her denkt de rector Pater Dr. Winand Gussen zijn zilveren kloosterfeest, alsmede Pater Dr. Justus Paulissen, die als leraar aan het Lyceum ver bonden is. In het Minderbroedersklooster her denkt de Magister Cantus Pater drs. Florentius Hoogenboom hetzelfde feit. Op 6 en 7 september a.s. worden hier in de Paterskerk de tonsuur en kleine wijdingen toegediend door Mgr. Kramer aan de volgende fra ters: Landoald Piek uit Rotterdam; Wulstand van der Zee, Bolsward; Wulfran Wilmink, Delft; Lucius Kolkman uit Lichtenvoorde; Edoald van Buul uit Eindhoven; Julius Doo- per uit Bolsward; Antoninus Peters uit Den Haag; Urbanus Hentzen uit Rotterdam; Walbert Geels uit Haar lem en Lambertus van Beeck uit Eindhoven. Op 8 september zullen zij de geloften afleggen. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. A. JANSSEN Pr. Bernhardstraat 66 Tel. 1504 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU van 2 tot 3 uur maandag 6 sept.: kom: A t.m. L dinsdag 7 sept.: kom: M t.m. Z. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN ZATERDAG 4 SEPTEMBER: Vroedvrouw Kruy sen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 ZONDAG 5 SEPTEMBER: Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061

Peel en Maas | 1965 | | pagina 1