HUURVERHOGING s«Iv'5'c «V 109 s.vv S.V.V. JEUGD HAKDB00G V.C.R00Y TAFELTENNIS SVV m iJg !S& 2 m.a.c. rooy;^ Jaar vergadering Per 1 januari drastische jgarte Ff)», EDAH HUURCOMPENSATIE-PLAN e SS?' JL v'C Deze pot Poederkoffie EDAH-ZieZo HUURCOMPENSATIE-PLAN VOOR BLIJVENDE WELVAART! VETE RAN E N E MOLEKWIEKERS GRENSPERIKELEN Aan de grensovergangen bij Ven- lo, waar de Duitse politie nauw sa menwerkt met de Kon.Marechaussee werden in de thans eindigende va- cantieperiode diverse duitsers aange houden die wat op hun kerfstok had den. Zo werd de 19jarige Monika H. uit Essen samen met twee van haar vrienden gepakt toen zij na een va kantieverblijf in ons land weer naar huis wilde terugkeren. Met haar bei de vrienden had zij enige weken lek ker geleefd in een duur hotel. Toen de centen op waren taande de liefde en bleef er niets ander over dan maar naar huis terug te keren. De politie was echter gewaarschuwd, omdat Monika maar liefst 2000 mark van haar stiefmoeder had wegge nomen en dit geld er binnen 'n paar weken met haar vrienden doorheen had gedraaid. Ook de vrienden wer den aangehouden omdat zij van he ling verdacht worden. Niet ouder dan 15 jaar, doch lij kend op een vrouw van 20, was de leerling-verkoopster Waltraud F. uit Speyersdorf. Het meisje zat in een gesticht, en niet zonder reden. Op ze kere avond ontvluchtte zij het ge bouw en ging langs een weg staan liften. Tenslotte kwam zij in Neder land terecht, zonder een cent. Des ondanks heeft zij enige weken lang kost en inwoning weten te krijgen. „Alleen maar door tegen de mannen wat te lachen", zo stelde het meisje het, „en beslist niet door hetgeen u misschien denkt"... Waltraud werd wederom naar het gesticht overge bracht. Dat het niet alleen maar leden van het mannelijk geslacht zijn die aan de grens wegens een of ander vergrijp gezocht en ook gepakt wor den, bleek tenslotte uit de dame nr. drie. Het was de 23-jarige Ursula K. uit Westfalen. Zij wilde samen met haar chef, bij wie zij als secre taresse werkzaam was, 'n uitstapje naar ons land maken. Haar chef (38) bleek evenwel in het bezit van een pistool te zijn, iets waartegen de ambtenaren bezwaar hadden. Het paartje loste deze aangelegenheid ogenschijnlijk eenvoudig op: het pis tool werd gedemonteerd en verstopt in de handtas van Ursula. Deze be gaf zich zonder dat ze in het bezit was van geldige grenspapieren, naar de „groene grens", doch werd daar aangehouden. Het resultaat was 2 bekeuringen, een wegens het onbe voegd in het bezit hebben van een vuurwapen en een wegens illegale grensoverschrijding. Het mannelijk geslacht liet zich overigens ook niet onbetuigd. Een 19 jarige jongeman uit Düsseldorf is over de grens gezet, omdat hij in Noordwijk uit een aldaar geparkeer de wagen diverse goederen had ge stolen. De duitse politie ontving hem met open armen, want de man werd al geruime tijd door de duitse poli tie gezocht wegens allerlei diefstal len. Maandag 30 augustus jl.. hield R.K.SV „Venray" haar jaarvergade ring in Hotel Manders, Maashese- weg De opkomst was zeer groot, hetgeen de voorzitter zichtbaar ver heugde. In zijn openingswoord sprak de voorzitter een speciaal welkomst woord tot de geestelijk adviseur, be schermheer L. Laurensse en ere-lid Colsen. Vooreerst vroeg de voorziter het volledige vertrouwen van de leden. Zonder dat is het voor het bestuur onmogelijk de vereniging in die ba nen te leiden, waar ze behoort te zijn. Dat de leden dit vertrouwen reeds lang in het bestuur hebben, bleek in deze vergadering meer dan eens. Nadat de voorzitter de spelers een hart onder de riem had gesto ken, betoogde de voorziter dat hij van alle leden verwacht dat zij hun volle medewerking geven en bereid zijn om alles te volbrengen wat men van het bestuur verwacht. Dan was 't de beurt aan sekretaris Arts, die een uitvoerig verslag uit bracht van de alg. vergadering van 26 april j.l. Een verslag dat zonder commentaar onder de hamer door ging. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de financiële toestand van de kas niet al te goed is. In zijn korte, doch duidelijke toe lichting vertelde penningmeester Gossens o.m., dat vooral de bonds- kosten en verzekeringen gestegen waren, terwijl de opbrengsten van de wedstrijden achteruit waren ge gaan. Bij monde van J. de Bruyn bleek dat de Financiële Commissie de be scheiden hadden gecontroleerd en alles in orde was bevonden. Aftredend bij de Financiële Com- misie waren J. Keursten en A. Sij- bers. Benoemd werden C. Bonants en W de Vocht. Opnieuw kwam sekretaris Arts aan het woord, nu met zijn jaarver slag. Leterlijk alles wat er in het af gelopen jaar in de vereniging was te doen geweest, liet hij nog eens de re vue passeren. Een keurig verslag, dat met een daverend applaus werd beloond. Na de pauze gaf voorziter Rooij- akkers een uitvoerige uiteenzetting over het organisatorisch beleid, waarvan door de vergadering met instemming werd kennis genomen. w i 7 En daar zitten we dan met onze welvaart! Zeg maar dag tegen dat nieuwe TV'toestel! Dróóm nog maar'ns van dat nieuwe vloerkleed! Wat te doen? Op standig worden? Demonstreren? Laat maar! EDAH-ZieZo heeSt 'n oplossing die veel effectiever is. U zult welvarend blijven! Vanaf vandaag kunt u reke nen op het zeer krachtig Nog vóór 1 januari hebt u al zoveel guldens aan dat plan verdiend dat de extra huur van een héél jaar erbij in het niet valt! Elke veertien dagen groeit dat plan verder uit. Hier is het non-stop-huurcompensatie-plan van EDAH-ZieZo.. een ongekend grote.. blilc 125O ,&tf &°v ms 0 MO° Cy. - S xtra grote Po»ölfo \o \]l$ ,0°' blik 5 stuks Irieadellen hamburgers van 1W voor -o bij elke 2 potjes a 147 cent W De toto blijkt voor SW een goede bron van inkomsten te zijn; dit bracht hij dan ook nog eens extra onder de aandacht van de leden. KONTRIBUTIE-VERHOGING Dan kwam het punt kontributie- verhoging aan de orde. Voorzitter Rooij akers vertelde dat het noodza kelijk was dat de kontributie om hoog ging. De hogere kosten maken een kontributie-verhoging nu een maal noodzakelijk. Van alle kanten wordt getracht de financiële positie van de kas te verbeteren, maar het is zaak dat de leden zelf voorop gaan. De voorzitter stelde vo:r de kontributie te verhogen van 1.50 tot 2,per maand. Niemand had hiertegen bezwaar, zodat dit punt evenals alle andere, vlot werd aan genomen. Hierna stelde de voorzitter voor om oud-voorzitter Geurts te benoe men tot ere-lid. Onder luid applaus werd dit door de vergadering aan vaard en de heer Geurts aanvaard. Dan was het woord aan bescherm heer Laurensse, die dankbaar was j gestemd omdat de vereniging weer ,uit de impase was geraakt en dit was geschied door de leden zelf. Hij hoopte dat dit aktieve bestuur het tempo waar op het moment mee ge werkt wordt zal kunnen volhouden. Aansluitend hieraan sprak geeste lijk adviseur kapl. Driessen opwek kende woorden tot bestuur en leden. Oud-voorzitter Geurts maakte van de gelegenheid tijdens de rondvraag gebruik om allen te danken voor dit ere-lidmaatschap. Verder sprak hij nog stimulerende woorden tegen de Om de Bisschopsbeker, le ronde: spelers in het algemeen en het eer- Venray BIWitenhorst BI 4 uur ste elftal in het bijzonder. Montagnards Al—Venray sel. 4 uur Hierna kwam het slot van een ge animeerde vergadering waarop ruim 90 leden acte de presence gaven. Het ging vorige week zaterdag weer goed. De nederlaag in Sevenum werd volledig godegemaakt door een 52 overwinning. A.s. zaterdag gaat de reis naar Moers om aldaar de veteranen te ontmoeten. Vertrek om 2 uur vanaf het Henseniusplein. In het toernooi om de „Sportraad" wisselbeker, werd in de B-klasse het BI-elftal derde. In de A-klasse ein digde zowel A sel. als Al in hun pool op de eerste plaats. De finale werd gewonnen door A sel. en ver overde hiermede de wisselbeker. Programma a.s. zaterdag: Oef enwedstrij den B2 Lyc.Venray B3 2.30 uur B5 Lyc.Venray B6 2.30 uur Lyc. AVenray A2 3.30 uur Venray comb.Venray Al 4 uur taai-winnaar waren. Het was wel de eerste maal dat de Belgen in eigen huis werden verslagen. In deze wedstrijd schoot Wijnho ven 454 punten, de Belgische kam pioen 433 punten. Hij werd daarbij nog verslagen door de andere Ven- rayse schutters, die elk 435 punten haalden en zich op een eervolle 4e plaats in het Nederlandse team schoten. Iedereen was nu vol aandacht voor het{ persoonlijke duel tussen de Ne derlandse en Belgische kampioen, die vast besloten scheen, de in Nijrtsel opgelopen nederlaag om te zetten in een overwinning. Hieronder volgen de geschoten punten per keer, om te laten zien hoe beide partijen tegen elkaar op wogen. Wijnhoven: 10 9 9 10 9 10 9 8 10 9 10 9 9 2 8. Mertens: 7 8 9 10 10 9 9 9 9 10 9 9 10 10 8. Zoals wel blijkt heeft Wijnhoven met de 2 op het een na laatste schot zijn goed opgebouwde overwinnings kans definitief om zeep geholpen, zeer tot teleurstelling van de tal rijke supporters, die dit duel met grote spanning haden gevolgd. De heer Wijnhoven, gevraagd hoe hij deze misser had kunnen schieten, bleef er vrij kalm over: „Het kun nen niet allemaal 9 en lOen zijn. En daarmede is dan dit jaarlijkse duel aan zijn einde gekomen. Nu nog de corpskampioenschappen en onze Venrayse schutters kunnen het wat kalmer aan gaan doen. In Overloon gingen zondagmiddag weer 62 deelnemers van start voor de 50 km. lange oriëntatierit. Hoe- \vel het als een gemakkelijk oefen ritje bedoeld was, bleken er hier en daar toch nog moeilijkheden te zijn geweest, want het regende weer strafpunten. Na veel rekenwerk kon 's avonds in Hotel Deriet de volgen de uitslag bekend worden gemaakt. 1. Crooymans, Venlo; 2. Driessen, Venlo; 3. Imming, Sevenum; 4. v. d. Sterren, Horst; 5. J. Peters, Horst. Zaterdagavond wordt bij de Burg graaf om 21.00 uur het startsein ge geven voor de „Nacht van Venlo". Dit ritje heeft een lengte van 130 km en wordt verreden met een gemid delde van 30 km. In Ospel wordt een rust gehouden van 90 min. MAC Rooy doet hieraan mee met twee club teams, elk bestaande uit 3 rij ders. Liefhebbers kunnen zich laten inschrijven vanaf 20.30 uur. Voor een reduktie van 2.50 moet men heb ben ingeschreven voor donderdag- avond' bij G. Bom. Na enige weken vakantie speelde een verjongd VC Rooy 1 een oefen wedstrijd tegen een sterk strevend Valuas 1. Ondanks alles wisten onze VC Rooy-mannen de Valuas verde diging niet uit elkaar te spelen. VC Rooyl verloor deze wedstrijd dan ook. Onze VC Rooy-dames speelden in Horst een trainingswedstrijd tegen Rapid Maastricht. Ondanks sterk verdedigend spel mocht het niet ba ten dat onze dames de wedstrijd ver loren. We hopen nu dat de trainingen goed worden bezocht, om de voor de deur staande competitie goed te doen slagen. A.s. zondag neemt het eerste da mes- en herenteam deel aan het toernooi te Vortum Mullem. Vertrek per trein om tien uur. Zondag 5 september toernooi te Horst. Hier nemen we met de overi ge teams aan deel. Vertek per Zuid ooster om half elf. Voor opstellingen zie nadere aan kondiging bij Hotel Kemps. Zondag j.l. was het 1ste elftal te gast bij Gona 2 in Koningslust in het kader van het door deze ver eniging georganiseerde nederlaag- toernooi. Na een matige wedstrijd kwam men niet verder dan een te leurstellend gelijkspel: 33. De Molenwiekers-doelpunten wer den gescoord door midvoor L. Jen- neskens, linksbuiten W. Linders en linksbinnen J. Smits. Nadat 14 dagen geleden de C- jeugd in Wanssum de eerste prijs wist te behalen, gelukte het zater dag j.l. het Bl-elftal een fraaie 1ste prijs te behalen op 't door de Sport raad georganiseerde toernooi. Tevens kreeg jeugdleider P. Coppis een on derscheiding voor 't door hem ver richte werk op sportgebied. Programa voor 't komende weekend: Swalmen 1Molenwiekers 1 Swalmen 2Molenwiekers comb. Zondag 5 sept.: Molenwiekers 2Wittenhorst comb. INTERLAND HANDBOOG WEDSTRIJD De interland handboogwedstrijd tussen Nederland en België is een jaarlijks hoogtepunt in de schutters- wereld. Dan treden immers de 15 beste handboogschutters van Neder land en België tegen elkaar in het krijt. En dit jaar had deze wedstrijd zeker in onze gemeente een grote belangstelling, want Venray had im mers liefst 3 schutters in dit natio nale team weten te krijgen. Het zijn de heren Jos Wijnhoven, de nationa le schutterskampioen van Nederland 1965, Piet van Ooi en Jacq. Siebers. In Nijnsel is de eerste wedstrijd gehouden van deze interland, een wedstrijd die voor de Belgen een overwinning werd met 6119 tegen 6007 punten. Wel wist de Nederland se kampioen de Belgische groot meester en kampioen Mertens te verslaan in een persoonlijke wed strijd, waarin J. Wijnhoven met 15 pijlen liefst 457 punten bijeen schoot. Afgelopen zondag was het dan in België te doen, waar op een prach tige binnenbaan in Brussel wederom beide partijen tegenover elkaar ston den. Nu toonden de Nederlanders zich heer en meester en wisten met 6020 punten de Belgen te verslaan, die 6009 punten bijeen wisten te schieten. De 11 punten voorsprong waren echter niet voldoende om de bij de eerste wedstrijd opgelopen achterstand van 62 punten geheel goed te maken, zodat de Belgen to- Heden donderdag 2 september krijgen we bezoek van een senioren en een juniorenteam uit Horst. Op deze avond, die om 7.30 uur begint, zal volgens de competitieregels wor den gespeeld. We verwachten daarom dat er veel nieuwe leden zullen verschijnen. Ook de ouders die hun kinderen voor deze sport willen interesseren zijn van harte welkom. Doch denkt s.v.p. hieraan dat met gewone schoe nen en schoenen met zwarte zool geen toegang kan worden gegeven. Tevens hebben wij woensdag een algemene ledenvergadering gehouden in Hotel Kemps. Het voornaamste punt betrof de a.s. competitie. Dat dit voor onze nog jonge vereniging handenvol geld kost, zal niemand ontkennen. Aan de orde kwam ook de aanschaffing van trico's en ze ker niet te vergeten de ledenwerf- aktie. We vragen dan ook al diegenen, die ook maar enige interesse hebben voor de tafeltennissport om heden, donderdagavond, naar deze wedstrij den te komen kijken en zich even tueel op te geven als lid. De wed strijden worden gehouden in de zaal aan de Beukenlaan. We heten U reeds bij voorbaat van harte wel kom.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10