s.vv rob nu. van llhaaren M.H.C.V. Bungalowtent? HANDBAL S.V.V. MIEUWS S.V.V. JEUGD HENGELSPORT DUIVENSPORT Honkbaltoernooi S.V. LEUNEN In het kort A"d£JAMET Natuurlijk voor School schoenen -tassen ARIAENS-KOSMAN VETERANEN DE MOLENWIEKERS Auto-races in Ysselsteyn Vaste- en vloeibare boen- en meubelwas reinigingsmiddelen voor vloerkleden en meubelbekleding VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 No. 33 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 MUNCKHOF NV. VENRAY WPPïfRI A H VOOP VPMP A V RIM OMQTRPlfRN ADVERTENTIEPRUS 8«/i ct. p. TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 YY LjUIVDLAU VUUlV V ErlNKAI Uil UlYliJ 1 ACrlvulN PRIJS PER KWARTAAL 1.7! mm. ABONNEMENTS- ,75 (buiten Venray 2. Uitslagen: Venray 1Zwaluw VFC (Vught) 2-2 Venray 2—RKSSS (Udenhout) 2-1 Venray com.Zwaluw VFC 2 1-2 Venray comb.Castenray 1 3-1 Venray comb.Castenray 2 17-2 Venray 1 heeft een aanvang ge maakt met het oefenprogramma. De eerste wedstrijd werd zondag j.l. ge speeld tegen Zwaluw VFC uit Vuht. Het is een aantrekkelijke wedstrijd geworden. Venray startte in een hoog tempo; de tegenpartij kreeg hierdoor geen vat op het spel, het geen na 4 min. spelen al reseulteer- de in een doelpunt van rechtsbuiten W. Teunissen, na goed voorberei dend werk van P. Volleberg. Had het pechduiveltje de Venraysers niet zulke parten gespeeld, dan zou bin nen 20 min. het scorebord een grq- tere voorsprong hebben aangewezen. Teunissen kwam tot driemaal toe alleen of doel afstormen, doch wist hieruit niet te scoren. Harde en on verwachte schoten van J. Schrooten hadden evenmin succes. De gasten kregen langzamerhand meer vat op het spel en hoewel de Venrayse achterhoede goed speelde, moesten ze na een half uur spelen toch capituleren voor een onhoud baar schot: 11. In de tweede speelhelft had aan vankelijk Zwaluw VFC het beste van het spel. Venray werd teruggedron gen in de verdediging, doch de ach terhoede wist de zaak voorlopig nog te klaren. Venray ging zelfs opnieuw een voorsprorig nemen. Na 20 min. spelen passeerde linksbuiten Schroo ten enkele tgeenstanders, gaf op het juiste moment door aan de vrijstaan de Jacobs, die zorgde voor de goede afwerking door de doelman met een onhoudbaar schot te verslaan: 21. Hierdoor gesteund nam Venray het initiatief weer over. Aanval op aan val golfde op het Vughtse doel af, maar de achterhoede liet geen steek meer vallen. Kort voor het einde van de wedstrijd wist de rechtsbui ten der gasten de stand in evenwicht te brengen: 22. Met deze stand kwam het einde van deze sportieve en nuttige oefen wedstrijd. Een wedstrijd waarin de SVV'ers vooral in de eerste speel helft goed speelden; een wedstrijd ook waarin bleek dat de ploeg al iets meer inhoud heeft. In het begin van de tweede helft ging men weer te veel in de verdediging, waardoor de gasten ruimschoots gelegenheid kre gen in de aanval te gaan. Al met al echter een wedstrijd die de meeste toeschouwers tevreden stemde. Venray 2 speelde zaterdagavond tegen RKSSS uit Udenhout. Deze club, die versterking heeft gekregen van oud-NOAD speler Louwers gaf zeer goed partij. Dat de Ven- rayers het tegen deze ploeg toch tot een overwinning wist te brengen, kwam voornamelijk door de enorme vechtlust. Na 35 min. spelen scoor de P. Logtens: 10. Na de pauze wisten de Venray-reserevs een klei ne veldmeerderheid te nemen. Door een doelpunt van H. Clephas kwam de stand op 20. Kort voor het ein de scoorde Louwers voor de Uden- houtse ploeg het verdiende tegen doelpunt. Eindstand 2-1. Een Venray-comb. speelde zondag middag tegen Zwaluw VFC 2. Na een aantrekkelijke wedstrijd was de stand 12 in het voordeel der gas ten.- Een andere Venray-combinatie speelde tegen Castenray 1. Hoewel de Castenrayers al vrij spoedig een voorsprong namen, moesten ze toch met een 31 nederlaag genoegen ne men. Weer een andere comb, „oefende" tegen Castenray 2. Zij hebben er een schuttersfestijn van gemaakt, want met niet minder dan 172(!) kregen de Castenrayers de kous op de kop. De doelpunten voor Venray werden gescoord door: J. Berkers 5x. Chr. van Goch 4x, P. Cortenbach 3x, M. Truyen 2x en K. Pouwels, H. de Mul der, J. de Mulder elk lx. Programma voor zondag 22 aug.: RKTW 1 (Tilburg)—'Venray 1 2.30 RKTW 2—Venray 2 12.30 Venray comb.Essohe Boys 1 2.30 enray comb.Essche Boys 2 2.30 Venray comb.Leunen 3 12.00 Venray 1 en 2 vertrekken geza menlijk om 10.30 uur vanaf het Hen- seniusplein. Er is voor deze wed strijd geen plaats voor supporters in de spelersbus. Programma zaterdag 21 aug.: Venray comb.Blauw Wit 16.30 Algemene vergadering Op maandag 30 augustus a.s. houdt SVV een algemene vergadering in Hotel Manders, Maasheseweg. De agenda staat vermeld in het Mede delingenblad van SW. Er worden voor deze vergadering geen extra uitnodigingen verstuurd. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering worden alle leden ver wacht. TOTO De toto gaat weer draaien. Heden (donderdag) inleveren Toto nr. 1. De inlevering kan geschieden bij het Dagblad voor Noord-Limburg in de Grotestraat tijdens de kantooruuren alsmede 's avonds van 78 uur; ver der in de cantine bij het voetbalveld van 8.3010 uur n.m. Naast de diverse inleveringsmoge lijkheden op fabrieken en instellin gen kan men het formulier ook nog kwijt bij Sigarenmagazijn Poels, Langstraat 11; G. Poels, Zuidsingel 37; P. Lenssen, Pr. Hendrikstraat 9 en H. Beerkens, Kruitweg 3. Op die plaatsen, waar het toto formulier wordt opgehaald, gelieve men dit woensdagsavond klaar te leggen, want tussen 7 en 9 uur wordt door onze ophalers bij U aan gebeld. Degenen die hun toto-registratie- kaart nog niet hebben terug ontvan gen, krijgen deze op het laatste van deze week thuisbezorgd. Training Alle senioren-spelers worden elke dinsdagavond op de training ver wacht. Donderdagsavonds om 7 uur voor selectiegroep. Uitslagen oefenprogramma: VerplegersVenray selectie 33 ServioVenray Al 42 Merselo AlVenray A2 70 De Fietsenralley werd gewonnen door G. Swinkels; als tweede eindig de Jos Horvers. Programma a.s. zaterdag: Deelname C-toernooi Wanssum Oefenwedstrijd B-speless Zondag: Deelname B-toernooi Wanssum. De wedstrijd tegen Meerlo verliep niet zoals wij verwacht hadden, na melijk een gelijkopgaande strijd. Meerlo kwam er bekaaid af deze keer, want met een 92 nederlaag werden ze door de schotvaardige ve teranen naar huis gestuurd. A.s. zaterdag gaat de reis naar Deume en we zijn benieuwd of het doelpunten maken dan nog in de benen zit. Vertrek om half vier van af het Henseniusplein. Zondag j.l. speelden de Molenwie- kers 1 in Grubenvorst een vriend schappelijke wedstrijd tegen RKGFC 1 en behaalden een verdienstelijk ge lijkspel: 22. Rechtsbinnen Kerst- jens en linksbinnen H. Pelzer scoor den de beide doelpunten. Molenwiekers 2 was te gast op 't toernooi te Kronenberg. In de eer ste ronde werden ze echter uitge schakeld door een 31 nederlaag te gen America 1. Mid voor Lateparissa scoorde 't doelpunt. Zondag 22 augustus a.s. houden de Molenwiekers een jeugdtoernooi voor A-elftallen. De opening is om 12.45 uur. De wedstrijden beginnen plm. 1 uur. De deelnemende vereni gingen zijn: Budel Al, Venhorst Al, Meterik Al, Wittenhorst A2, Merse lo Al, Meerlo Al, SV Rheurdt Al en Molenwiekers Al. Er wordt gespeeld in twee poules. De winnaar van iedere poule speelt in de finale. De nummers 2 spelen om de 3e en 4e plaats. Er zijn vier bekers beschikbaar gesteld. De fina le is om plm. 4.30 uur. Er wordt op twee terreinen ge speeld, zodat een en ander een vlot verloop kan hebben. Laten we ho pen dat 't weer meewerkt, zodat de organisatoren en deelnemers voor hun inspanning beloond zullen wor den. A.s. maandag 23 augustus zal de jaarvergadering van onze vereniging worden gehouden in Hotel De Kei zer. De juniorenvergadering begint om 19.15 uur en de senioren-vergade ring om 20.00 uur. Gezien de belangrijkheid van de te bespreken onderwerpen, waaron der de bestuursverkiezing, rekent 't bestuur op een massale opkomst. Als training voor de komende com petitie zal een dames- en een heren elftal op zaterdag 28 augustus a.s., in het kader van de sportdagen, ge organiseerd door de Sportraad, elk een wedstrijd spelen. Het eerste dameselftal speelt te gen de 2e klasser VHC, aanvang 13.00 uur. Een herenelftal van spe lers t.m. 18 jaar speelt tegen een ge lijkwaardig team van VHC, aanvang 14.30 uur. Voor de opstellingen zie de etalage bij Cals, Grotestraat. A.s. zaterdag 21 aug. derde en laatste wedstrijd om de koningstitel van de Roerdomp in de Maas te Maashees, aanvang wedstrijd 16.00 uur, einde 18.00 uur. Bijeenkomst op de weg naar Geysteren. Zondag j.l. werd deelgenomen aan het laatste kringconcours te Well in de kasteelgrachten. Bij slechte weersomstandigheden was de vangst ook matig. Er was een record aantal deelnemers. Ons lid A. Linders plaatste zich zondag op de hoogste trede als beste visser van de vier kringconcoursen met het meeste ge wicht. Denk aan de controleurs. NATUURLIJK... Uitgebreids Ueurencstaiogue bij Claessens Campingsport Poststraat 8 VENRAY TeL 1429 P.D.V DE ZWALUW A.s. zaterdag van 3.304.30 inkor- ven voor Geldenaken. Zondag jl. hadden we toch beslist de slechtste vlucht van het seizoen en op menig hok zijn nog vele lege plaatsen. Hoe dat men met zulk weer kan lossen is onbegrijpelijk, want 's morgens vroeg regende het al op vele plaatsen in België en werden andere lossingen uitgesteld.. De prij zen werden echter toch verdiend en E. Oudenhoven presteerde het om met z'n duif maar liefst meer dan een uur los te vliegen en wist ook verder nog een mooie serie te klok ken, wat hem tevens de beker deed winnen. Proficiat met deze prachti ge prestatie. Uitslagen: St. Denis 15 aug. 1965. Aankomst le duif 13.37.38; laatste duif 17.03.40. E. Oudenhoven 1 4 34 42 53 56; F. Schellen 2; G. Boom 3 13 67; J. Arts 5 40 54; J. van Kessel 6 52; H. Lu- cassen 7; P. Manders 8 9 18; De Riet Sijbers 10 30 43; W. Peters 11 36 57; J. Custers 12 17 62; L. Coopmans 14 65; P. Schwachöfer 15 31; Joh. Gom- mans 16 21 38 60; Gebr. Basten 19; Bergevoets 20 23 27 51; Th. Brok 22 29 35 41; H. L. Willems 24; Loekie Jenneskens 25 49 63 64; J. Boom en Zn. 26 28 55 61; A. Loonen 32 40; Br. Drabbels 33 58; J. Bastiaans 37 48 59; A. Willems 39; J. Versieyen Oirlo 44; L. Voermans 45; J. Ver sieyen Oostrum 47; J. van Haren 46; M. van Houdt 66. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Pont St. Max. Afstand 343 km. Aankomst eerste duif 12.52; laatste duif 13.32.09. H. Crooymans 1 11 27 32 37 40; P. Strijbosch 2 10 17 18 20 41 43; H. v. d. Heuvel 3 5 21; J. Janssen K. 4 19 28 32 33 36 52; H. Peeters 6 13; J. Verstegen Zn. 7 8 12 39 50 51; P. Janssen K. 9 23 24; J. Maas 14; J. Ewalts 15 34; Gebr. Kusters 16 26; H. Kleuskens 22 48 49; P. v. d. Laar 25 44; Gebr. Willems 29 47; J. Creemers 30; P. Janssen H. 35 38; J. Kusters 42 45 53; Chr. Cuppen 46. Op deze wedvlucht was het H. Crooymans die de eerste prijs be haalde. Proficiat. IN VENRAY Zondag 5 september zal de P. J. Rippe, voorzitter van de Sportraad, de eerste officiële honkbal voor Ven ray werpen. Deze worp zal dan te vens de opening betekenen van het zgn. „Kievitentoernooi", waan deel genomen wordt door de vier beste teams uit Noord-Brabant. Het honkbaltreffen begint om 12.00 uur in he sportpark en wie uiteinde lijk de Kievitenbeker mee naar huis mag nmeen, zal beslist worden in de finalewedstrijd om 16.00 uur. Instructie en uitleg van het honk- balspel zal ter plaatse geschieden via de omroepinstallatie. Ver zijn er fol ders en boekjes „Zo is honkbal" op het terrein verkrijgbaar. Wie genieten wil van pitcherduels, harde line-drives, spectaculaire vangballen en gedurfd honklopen, kortom van honkbal is zondag 5 sept. van harte welkom aan de Leunse- weg. De toegang is gratis. A.s. maandag 23 augustus om 8 u. 's avonds in Hotel Kemps, Hense niusplein, oprichtingsvergadering. Programa zaterdag 21 augustus: 8.00 uur vertrek autobus bij café Kusters naar Zuid-Limburg voor A- jeugd en leiders. 's Midags wedstrijden in Schin- veld, voetbadspullen meenemen. De reiskosten bedragen 5,te beta len zaterdagmorgen. Er zullen enke le vrije consumpties worden gege ven; verdere verzorging gedurende de dag voor eigen rekening; even tueel brood meenemen, 's Avonds waarschijnlijk feestavond van voet balclub Schinveld. Thuiskomst plm. 24.00 uur. Zondag 22 augustus: Leunen 1 gaat naar de seriewed strijden in Merselo, aanvang 14.00 u. Vertrek 13.00 uur. Programma 14.10 LeunenAmerica 15.55 MerseloLeunen 17.05 TienrayLeunen 17.15 Finales. 18.10 Prijsuitreiking. Leunen 2Merselo 2 Venray 6Leunen 3 12.30 12.00 OP ZONDAG 22 AUGUSTUS 1965 Op zondag 22 augustus wordt om 2.30 uur in Ysselsteyn een auto-cross georganiseerd. De organisatie is in handen van 't Wielercomité Ysselsteyn. De even tuele baten zijn voor het bouwfonds voor een nieuwe R.K. Kerk in dit kerkdorp. Dit comité organiseert reeds jaar lijks voor dit doel een wielerronde, maar nu wordt voor de eerste keer een auto-cross georganiseerd. De autoraces worden gehouden on der auspiciën van de Ned. Auto-Car Organisatie. Deze N.A.C.O. is een vereniging van coureurs, die met oude auto's (speciaal Ford en Citroën) met op gevoerde motor en versterkte bum pers in deze autocar-races rijden. De coureurs zijn onderworpen aan een streng reglement wat de gang van zaken in de wedstrijden regelt en te vens de keuring van de auto's. Bij de N.A.C.O. zijn renners aan gesloten uit Nederland, Duitsland, België en Engeland, terwijl er ook soms coureurs uit Denemarken en Yoegoslavië aan deelnemen. In Ysselsteyn zullen renners aan de start verschijnen uit Nederland, België en Duitsland. De N.A.C.O. rijdt behalve terrein wedstrijden zoals in Ysselsteyn ook vaak in stadions op cintelbanen. Zo wordt jaarlijks een auto-car race ge houden in het Wimbley-stadion in Londen, terwijl ook reeds enkele ke ren in het Olympisch stadion in Am sterdam is gereden. Nog onlangs zijn auto-car-races door de N.A.C.O. gehouden in het stadion te Geleen en in Baarlo in het sportpark, terwijl terreinwed strijden werden gehouden in Over- Asselt, Afferden en Maastricht. Op zaterdag 4 sept. a.s. wordt door de NACO een autocar-race georga niseerd in het grote sportstadion te Antwerpen De favoriete coureurs voor a.s. zondag in Ysselsteyn zijn o.a. van Pelt, Haarlem; A. Kleingeld, Nijme gen en Th. Janssen uit Venlo; ver der de Duitse renners A. Kunen (Hüllen), Meyen (Straelen) en H. Stier (Ehisseldorf), terwijl van Bel gische zijde mag worden genoemd Gaston Bonnu uit Waterschei en Mariën en Soorner uit Antwerpen. Alles bij elkaar zullen de diverse deelnemers zorgen voor een span nend gebeuren op het circuit „Heid- sepeel" in Ysselsteyn. De cijfers van kosten levens onderhoud zijn de laatste maanden zo ernstig gestegen, dat de prijsont wikkeling uit de hand loopt. De aardappelprijs is met ruim veertig procent gestegen en men dertfce aan de stijging der posttarieven, aldus Ruimzicht van het Ned. Kath. Vak verbond. In America daalde een Duits vliegtuigje. Nadat men de enige pas sagier aan het verstand had ge bracht, dat hij in America, gemeen te Horst, was geland en niet in de Verenigde Staten, is hij weer weg gevlogen. Een sportvliegtuigje is met vier Nederlandse toeristen aan de Fran se westkust neergestort. Alle inzit tenden kwamen om het leven, o.a. het echtpaar Haarhuis uit Arnhem en J. v. d. Ven uit Spekholzerheide. Een Duitser verloor het leven te Well, doordat de auto van de weg vloog. Twee Boxmeerse jongelui, die een tocht door ons land maakten, verongelukten hierbij. Het bestuur van het St. Anto- nius-ziekenhuis te Horst heeft de rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van een nieuw ziekenhuis te Horst, dat zal verrijzen aan de Hel mestraat. De capaciteit bedraagt 115 bedden. De totale kosten bedragen 10 miljoen gulden. De augurken-aanvoer op de veiling zal dit jaar 60 procent be dragen tegenover de aanvoer van vo rig jaar, toen 18.000.000 kg waren aangevoerd. Ook de tornatenaanvoer zal dit jaar aanmerkelijk minder zijn. Melk, pap, vla en yoghurt, wor den a.s. maandag 1 tot 2 cent per liter duurder. Consumptiemelk wordt per liter één cent duurder. Voor 2V* jaar terug is de 9-ja- rige A. v. H. te Hilversum vermist. Thans is het stoffelijk overschot ge vonden in een kapperszaak onder de vloer. Voor dit feit is aangehou den een nu 20-jarige magazijnbe diende. Te Beek (L.) vierde het echt paar Stassen-Penders de gouden bruiloft. In dezelfde koets, die hen voor 50 jaren terug naar de kerk bracht, hadden zij ook nu plaats ge nomen voor hun gouden bruilofts feest. Hierbij waren ook aanwezig de twee getuigen uit 1915. Op de veiling te Venlo werden maandag ruim een half miljoen kg. augurken aangevoerd. De juiste aan voer bedroeg 520.000 kilo. De prijzen blijven hoog. dank zij de grote vraag voor de conserven-industrie. - Te Vught heeft een lid van de vrijwillige brandweer een hooi schuur in brand gestoken, „omdat er lange tijd niets meer te blussen was geweest". Schade 6.000,Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Te Utrecht is overleden de be kende „gashond" Kees. Hij was spe cialist in het opsporen van gaslek ken. Op 22 aug. houdt het Limburg se dorp Berg aan de Maas weder om een oogstdankdag zonder gewas, daar er bijna geen boeren meer zijn. De mijnwerkers zijn het, die het meeste werk hiervoor doen. Meer dan 25 wagens komen aan deze op tocht deelnemen, die vorig jaar liefst 20.000 toeschouwers trok. - De heer van Wijk uit Nijmegen kreeg een ere-penning en een gram mofoon, toen hij door het Verbond voor Veilig Verkeer werd uitgeroe pen tot de „Veilige Rijder van het jaar". Hij heeft 40 jaren zonder scha de gereden. Een hele prestatie. De laatste vier jaar reed hij maar liefst 300.000 kilometer. Hij moest wel be kennen: „als ik altijd zó reed. als ik rijden moest, had ik misschien al eens brokken gemaakt. Je moet je ook wel eens anders om de fouten van anderen op te vangen en goed te kunnen verbeteren." De politie te Deest heeft twee mannen gearresteerd, die de tuinder bedreigden in wiens boomgaard de 6-jarige Willy Sengers werd geëlec- trociteerd. Een van hen, had het huis in brand willen steken, terwül de ander hem met een mes te lijf wilde gaan. Op de plaats waar de jongen werd gedood is een kruis op gericht. Een onbekende heeft hierbij het opschrift geplaatst: „Hier werd een kind vermoord door een gierig aard. Het gaf zijn leven voor een appel." - In mei is voor 763 miljoen gul den aan nieuwe levensverzekeringen afgesloten tegen vorig jaar voor 705 miljoen gulden. Bij de gezamenlijke plaatselijke spaarbanken is in juli een record spaaroverschot geboekt van 29,5 mil joen. meer dan ooit in juli is voor gekomen. Vorig jaar beliep het juli- saldo 19,5 miljoen. - In het tweede kwartaal zijn in Limburg 2.65 miljoen ton steenkolen geproduceerd, tegen 2.94 miljoen ton in het eerste kwartaal en 2.77 mil joen ton in het tweede kwartaal van vorig jaar. BRABANT BOUWT AKTIEFST De provincie Brabant, is volgens de cijfers die minister Bogaers ver strekte, de meest-aktieve provincie in de woningbouw. Vergelijkende cijfers bewijzen dit. Sinds 1945 zijn in de provincie 175.467 woningen gereed gekomen. De cijfers van de provincies Zuid- Holland en Noord-Holland bedragen resp. 282.364 en 180.658 woningen. Brabant komt op de derde plaats in de ranglijst. Vierde is de provincie Gelderland met 136.667 woningen. Brabant komt in vergelijking met het bevolkingsaantal gunstiger te voorschijn dan de provincies Zuid- Holland en Noord-Holland. In Bra bant werd één woning gebouwd op 9.15 inwoners. In ZuidHolland was de verhouding 1 op 9.97 en in Noord- Holland 1 op 11.87. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Verjaardag Kerkwijding. 7.30 vroeg mis tot int. van fam. Lenkens-Vloet; 10 uur Hoogmis tot int. van leden Veeverzekering. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot bijz. intentie. Dinsdag: H. Bartholomeus, Apos tel: tot zegen nieuwe schooljaar. Woensdag: jaardienst v. d. ziele- rust van Pastoor Vercoulen. Donderdag: 7.30 geen H. Mis; 10 u. pi. Mis met inzegening van huwelijk voor bruidspaar Hendrikus Verhoe ven en Antoinette v. d. Zanden. Vrijdag: tot int. van fam. Muij- sers-Vullings. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 78 uur.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9