Kerkelijke Diensten E&3SSBB V De schooldeuren gaan open Schoolboekhandel v. d. Munckhof n.v. - Venray van 22 tot en met 28 augustus Geestelijk artikel Te grote prijsstijgingen dit jaar PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur overl. fam. Janssen-Klaassens en zoon Harrie; 8 uur Riki Derickx en Joop van Keeken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Herman Jans-Beken; 18 uur Peter Janssen. Maandag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Leonardus Stiphout; 8.15 gest. leesmis; 9 uur gest. leesmis. Dinsdag: 7 uur gest. leesmis; 7.30 deken Haenraets; 8.15 Anna Ver- straelen-van Meijel; 9 uur Antoon Poels; 11.3Q H. Mis ter ere van de H. Geest bij gelegenheid van de ope ning van het schooljaar. Woensdag: 7 uur overleden ouders Oudenhoven-Loonen en overl. kin deren; 7.30 Jozef Vosters en dochters Annie en Truus; 8.15 bestelde jaar- dienst Piet Pouwels en echtgenote; 9 uur bestelde jaardienst Pierre van Opbergen. Donderdag: 7 uur gestichte lees mis; 7.30 Helena Haenraets; 8.15 Jo hannes Maassen en Elisabeth Ver meulen; 9 uur Deken Haenraets. Vrijdag: 7 uur gestichte leesmis; 7.30 Piet Jacobs; 8.15 Helena Haen raets; 9 uur H. A. P. Hendriks (Nij megen). Zaterdag: 7 uur gestichte leesmis; 7.30 Gerardus P. Martens; 8.15 De ken Haenraets; 9 uur overleden fam. Sijbers-Tijhuis; biechtgelegenheid v. 17.30-19.30; 19.00 lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Philippus, belijder. Dinsdag: H. Bartholomaeus, apos tel; 7 uur avondmis. Woensdag: H. Koning Lodewijk, belijder. Donderdag: Mis van de 11e zondag na Pinksteren of Votiefmis; 10 uur plchtige H. Mis waaronder huwe lijksinzegening van het bruidspaar Verstappen-Michiels. Vrijdag: H. Joseph Calasanctius, belijder. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der biecht te ontvangen. Mededeling Maandag 23 augustus begint het nieuwe schooljaar. Om 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen. We ver wachten alle schoolkinderen en de ouders, die kunnen komen. Misintenties Zondag: 6.30 Matthijs Goumans; 7.45 overl. fam. Volleniberg-v. d. Broek; 9.00 Gerard Wismans; 10.15 Nelly Potten; 1145 geen intentie. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 ter ere van de H. Geest bij opening schooljaar; 8.30 Johanna Loonen-Hendriks (buren). Dinsdag: 6.55 Eva Wilhelmina Ro- jer; 7.45 voor overledene; 8.30 Maria Manders-Elbers; 7 uur avondmis Jo hannes Fila. Woensdag: 6.55 overl. fam. Ambro- sius; 7.45 voor overledene; 8.30 overl. fam. Peters-Mulder. Donderdag: 6.55 overldene; 7.45 gel. zielen (offerbus); 8.30 Anna Maas-Sanders (buren); 10 uur huwe lijksmis. Vrijdag: 6.55 gel. zielen (Offerbus); 7.45 voor overledene; 8.30 voor over ledene; 7 uur Theodora Goumans- Clabbers en haar twee dochters. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Peters- Mulder; 7.45 ter ere van St. Augus tinus; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Gerrit en Karei Jeuken; 9.00 Wim Timmermans en Paul Pop; 11.45 A. Derks en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Thei Basten; 9.00 leesmis voor overl. ouders; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis tot intentie (André Peters). Vanaf morgen weer iedere dag een II. Mis cm half acht en acht uur. Maandag: 7.30 leesmis tot voor spoedige genezing (N.)8 uur leesmis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Martinus Tonen; 8 uur leesmis voor de gelovige zielen. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 8.00 leesmis voor overl. Hubertus Geurts, Huberdina Willems en Wed. Arts-Geurts. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Alfons Arts; 8.00 leesmis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Noud van Lin en Martinus Janssen; 8.00 leesmis voor overl. Jaap Min en fam. Vermeulen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor M. Jeu ken, echtgenote en overl. kinderen; 8.00 leesmis voor overleden echtge note Bernardina Huebers-Hendriks. Biechtgelegenheid van 57 uur. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8 uur Harrie Kessels; 9 uur Hoogmis voor de deel nemers aan de processie van Geys- teren; 10 uur Hoogmis, mnd. Willem Janssen. Maandag: 7.30 gest. lsm. ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Dinsdag: 7.30 Martinus Claassen. Woensdag: 7.30 Johannes Rongen. Donderdag: 7.30 ovrel. fam. Lit- jens-Verheijen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis overl. ouders Verschuren en kinderen. Zaterdag: 7.30 Jean Camps. Biech ten van 6.307.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 11e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, paro chiehoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bis dom. Maandag: 7.30 jaardienst Aloysius Kurvers. Dinsdag: 7.30 zieled. overleden fa milie v. d. Pas. Woensdag: 7.30 Hoogmis uit dank- baai'heid. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. familie. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overle denen. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie; 10 u. Hoogmis uit dank baarheid bij gelegenheid van een 25- jarig huwelijksfeest tot intentie fam. Maassen-Gooren. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis M. Elis. Geurts-Zanders; 10 uur Hoogmis voor de Parochie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Mart. Dinghs en Anna Gertr. Cox. Dinsdag: 730 gest. gez. jrd. Hen- ricus v. d. Pasch en Anna Cath. v. d. Homberg. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Leonard Peeters. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid van 6.30—7.30. Kerkpoetsen: Anny Kuypers en Miep Emonts. Misdienaars: T. Vullings, H. Dinghs P. Roelofs, N. Janssen G. Ram- bags, J. Emonts. Accolythen: J. Rambags (Gz.). J Rambags (Jz.), L. Rambags, J. Swin- kels. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis van dankzegging tot int. van de fam. Di- reks-Bomm; 9.15 hoogmis, jaai-getij- de voor Gerard Camps; 10.30 leesmis voor de ovei-leden fam. van het bruidspaar Muijsers-Martens. Maandag: 6.45 leesmis van dank zegging tot int. van de fam. Jennis- kens-Voermans; 7.30 leesmis ter ere van de H. Geest bij 't begin van het schooljaar. De ouders worden ver zocht er aan mee te werken dat de kinderen allemaal aanwezig zijn. De school begint om half tien. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Johan nes Voermans; 7.30 leesmis voor de overleden familie Litjens-Claessens (kindermis). Woensdag: om 6.45 en 7.30 gestich te leesmis voor Godefridus Loonen, Willem en Peter Jenniskens, Mathijs Marcellis en echtgenote. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil lems Arts en Gertruda Niessen; 7.30 leesmis voor Frederica Loonen-de Ponti (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Loonen, echtgenote en overl. kinde ren. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Gerard Willemse; 7.3 Oleesmis voor Maria Loenen-Thielen; van 45 u. biecht gelegenheid. Kei-kpoetsenDientje Koonings. Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur P. Stevens en H, Litjens; 9.15 G. Jenniskens, H. Bal- tussen, G. en M. Cornelissen; 10.30 J. van Ooi en P. Heesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor Mai-ia Verhoeven en overl. fam.; 8.10 leesmis uit dank- baai-heid v. d. fam. Cox-Philipsen; 9.15 leesmis voor de parochie; 10.15 Hoogmis, best. jaargang voor Johan na v. d. Weyer-Martens en Catha rina v. d. Weyer. Maandag: 7.30 maanddienst voor Peter Joh. Philipsen. Dinsdag: 7.30 maanddienst voor Wim Bus. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Anna Smits-Weys. Donderdag: 7.30 avondmis voor Pe ter Joh. Philipsen. Vrijdag: 7.30 weekdienst voor Ma- rinus van Dijck. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. voor de fam. van de Ven-Winnen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 11e zondag na Pinksteren.: 7.30 leesmis voor Johannes v. Kem pen v.w. de buurt; 10 uur gesticht jaargetijde voor Lambertus van Veg- chel en Gertruda Arts. Accolythen: Johan en Antoon van Rens. Misdienaars van de week: Jos van Rens en Jos Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid ter ere van de H. Antonius. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jan Janssen en zoon. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ma ria Elbers-Manders. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. en bijzondere intentie. Biechtgele genheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Maria Peeters. RECTORAAT VEULEN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Feest van het Onbevlekte Hart van Maria. 8 uur leesmis overl. ouders Weys-Houben; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Maandag: Begin schooljaar. H. Mis ter ere van de H. Geest, 8 uur H. Mis voor een overledene. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijzon dere intentie (W. H.). Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.). Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. Bovee-Broekmans. Vrijdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Zateidag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Jozef int. parochianen (offer). Accolythen voor 22 aug. Mattie Kunen, Gert Geerits, Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Willy van Staveren en Jet Geerits. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.15 gest. lsm. voor Johannes Verhoeven en overl. familie; 10 uur Hoogmis ter ere van Onbevl. Hart van Maria (Stichting). Maandag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Geest bij het begin van het nieuwe schooljaar. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Z.E. Rector Aloysius Beek en familie. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Rosina Theresia Manders-Schanz; 10 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar El- bei*s-Noyen. Dondeidag: 7.30 best. jgt. voor Martinus van Dijck en echtgenote. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Joh. van Vegchel, echtgenote en dochter. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. voor Z.E. Heer Past. H. Vercoulen. Biechtge legenheid van 6 tot 7 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.15 tot zekere intentie; 7.30 voor overl. fam. Poels-Kersten; 10 uur v. overl. fam. Kronenberg uit Swalm (Did.) en Bernhard Kronenberg uit Venray. Elke dag H. Missen om 6.30 en 7.30 uur. Maandag: 7.30 voor Maria Lipssen. Dinsdag: 7.30 Anna Gertr. de Haart-Creemers. Woensdag: 7.30 voor een zalige dood. Zaterdag: van 56.30 en van 7 7.30 biechthoren. MEDITATIE OVER EEN AFWAS „De heer P. Wolting schijnt het iets denigrerends te vinden als een vader eens helpt met de afwas of z'n kind naar bed brengt. Bespottelijk gewoon! Wat heeft dit met de eman cipatie te maken? De instelling van de hedendaagse man is fout. Er zijn er genoeg die door het najagen van hun bedrijf of betrekking of het geld, niet eens meer weten dat ze een gezin hebben. Een kind heeft ook behoefte aan zijn vader! Tegenwoordig schijnt het vaak de vrouw alleen te zijn, die alles maar moet opknappen. Nog steeds wordt er iets minderwaardigs gezien in de afwas of andere huis houdelijke karweitjes. Als men v.an elkaar houdt knapt men alles sa men op." Ja, dat stond te lezen in een van onze grote, niet-katholieke dagbla den. Het was maar een eenvoudig ingezonden stukje, dat handelde over de afwas. Geen pastoor of kapelaan zou op de preekstoel op zo overtuigende manier een echt christelijke levens houding hebben kunnen verkondi gen als deze mij volslagen onbeken de mevruow. Misschien is ze hele maal niet katholiek, misschien is ze zelfs niet eens gedoopt. Maar mij dunkt, dat zij hier zonder zelfs het woord Christus of Kerk te noe men) een levenshouding predikt, die menig gedoopte christen zou be schamen. Zeker, die dame haalt er geen tek sten uit de H. Schrift bij, zij beroept zich niet op Vaders of kerkelijke schrijvers, niet op vermaarde pre ken of pauselijke encyclieken; zelfs niet op brieven van de bisschoppen. Maar ze zegt iets heel substan tieels, waarmede iedere christen, menige vader, menige man ook al meent hij vanzichzelf, dat hij een big boss is zijn voordeel kan doen. Willen we naar een gezonde, christelijke maatschappij, dan heeft deze vrouw ons een kleine bijdrage gegeven. Zo maar, recht uit het hart. van den Munckhof n.v. het beste adres met kwaliteitsartikelen en schoolprijzen SCHRIFTEN per stuk 10 stuks slechts 0.14 1.25 DIKKE SCHRIFTEN vanaf 0.30 met 10 stuks extra korting met harde omslag diverse dikten, vanaf 1.35 DICTAATSCHRIFTEN diverse dikten, vanaf 0.35 DE BEKENDE MULTO- BANDEN effen omslag 1.90 gekleurde omslag 2.25 interieurs hiervoor v.a. 0.35 10 interieurs 3. tabkaarten uit carton 0.25 tabkaarten uit plastic 0.65 alphabets 0.60 het ideale schrift voor elk kind voor elke student POTLODEN in alle soorten, in alle hardtegraden, v.a. 0.15 KLEURPOTLODEN een enorme kollektie dozen van de bekendste merken o.a. Caran d'Ache Bruynzeel en Steadier v.a. 0.65 STIFTHOUDERS prima v.a. 1.40 KLEURKRIJT Neocolor Wasco, dikke en dunne stiften Panda Rembrandt een enorme kollektie per doos vanaf 1. SCHETSBOEKEN in alle maten, vanaf 0.70 PASSERS „het neusje van de zalm" de eenvoudigste v.a. 1. tot de teleccooppasser in etui 5.50 PASSERDOZEN van 't eenvoudigste doosje tot de meest uitgebreide, een grote keuze in ALLE prijsklassen. ONZE VULPEN-KOLLEKTIE IS ENORM! Onder volle garantie schoolvulpenhouders met en zonder inktpatronen vanaf 4.90 alle bekende merken. Denkt U aan de PARKER SCHOOLPEN 9.75 SCHOOLETUI'S van 't eenvoudige zakje (0.75) tot de meest luxe schooletui. Ook in leder met eerste klas vullingen. Zie onze kollektie! KLADBLOCS 200 vel dubbel groot 0.28 0.55 WOORDENBOEKEN Prisma 1.50 van Goors kleine en zakwoordenboeken 2.50 en 5.90 Kramers Ned. 14 90 Andere talen 17.50 Wolters v. Daale 10.90 BALPENNEN vanaf 0.50 in alle kleuren 2 kleuren balpennen 1.10 4 kleuren vanaf 4.95 Een ongekende keus en.... merkartikelen! SCHOOLAGENDA'S reeds vanaf 0.30 Ryam 1.25 2.10 plastic omslag K AFTP A PIER vellen vanaf 13 rollen plm. 5 m. 0.80 geplastificeei-d per rol 1. BOEKLON de plastic laag 1.45 1.95 ATLASSEN BOS atlas Bos met platen Elsevier Grote Bos 5.75 6.90 10.90 19.50 Het oudste adres voor goede schoolinkopen. Boeken, mat. voor elk onderwijs. MINISTER DEN UYL MOET PRJZEN AFREMMEN De heren, die een nieuw costuum moeten hebben, ervaren dat zeker in de sector van de herenmode prijs stijgingen, variërend van plm. 8 tot soms 20 pet., bepaald geen uitzon dering meer zijn. En dit ondanks het feit, dat begin van dit jaar van overheidswege was gesteld dat de lo nen weliswaar slechts met een ge ring pei-centage zouden stijgen (5°/o, waar onder 2% compensatie voor de verhoogde a.o.w.-premie), maar dat rigoureus gewaakt zou worden tegen onverantwoorde prijsverhogingen. Het is overigens niet alleen de textielbranche, waar de prijzen zo geducht zijn gestegen. Volgens re cente gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het le vensonderhoud dit jaar reeds bijna 4,5 pet. duurder door allerlei sterk gestegen prijzen. Aangezien het Cen traal Planbureau had becijferd, dat de stijging van de kosten van le vensonderhoud voor het gehele jaar 4,5 pet. mogen bedragen, zit men nu, medio augustus bijna aan het pla fond. Derhalve zal minister Den Uyl de belofte van zijn voorganger Andries sen thans waar moeten maken door prijsbeschikkingen af te kondigen, die een sterke stijging van de kosten van levensonderhoud in het komen de halfjaar zal kunnen voorkomen. RUNDVLEES: 30 PROCENT Forse prijsstijgingen hebben dit jaar de consument reeds meermalen doen schokken. Te meer omdat het hier dikwijls ging om artikelen, die van vitaal belang zijn voor het le vensonderhoud. De prijzen van bijvoorbeeld rund vlees, althans van de betere kwali teitssoorten, stegen in ruim een jaar tijd met 25 - 30 procent, het laatste kwaidaal alleen al met ruim 6 pet. Een pondje riblappen van 4,20 kostte in 1964 slechts „een gulden of drie en dat vond menige huisvrouw al erg duur." Verschillende slagers vei-zekerden ons, dat zij deze prijs verhogingen ook allesbehalve pret- Voor alle reparaties la. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 PLAFOND REEDS BEREIKT tig vonden. „Je schaamt je soms ge woon om de klant te vertellen hoe duur een pondje vlees kost. Wij heb ben er zelf ook geen voordeel van, want onze winstmarge wordt bepaald geen 30 pet. hoger en vele klanten schakelen natuurlijk over op nadere, j goedkopere vleessoorten. Toch is er vlees genoeg in ons land, maar dat is bestemd voor de export. Er wordt weliswaar ook vlees geïmporteerd, maar dat is voor een belangrijk deel van beslist min dere kwaliteit. Wij snappen er zelf vaak niets van, maai' dat is natuur lijk hogere economie", zo vertelde 'n slager ons. VICIEUZE CIRKEL Ook in andere sectoren was er dit jaar sprake van opgeschroefde prijs verhogingen. Bijvoorbeeld in de ho- recasector. Als u een keer in een (groot) restaurant gaat eten, betaalt u aanzienlijk meer dan een jaar ge leden, zelfs aanzienlijk meer dan het miinsterie van economische zaken met deze bedrijfstak was overeenge komen. zoals de controledienst on langs heeft vastgesteld. Trouwens wie met vakantie is geweest en daarbij van hotels e.d. gebruik ge maakt heeft, heeft aan de lijve er varen, dat de prijzen daar al weer een stuk hoger liggen dan vorig jaar. En wie een vakantiehuisje gehuurd heeft, moest niet veiwonderd zijn de huurprijs tot 25 pet. hoger te vin den. Terwijl de bakkersorganisaties maanden moeten praten om er een prijsverhoging van een halve of he le cent voor een broodje door te krijgen, terwijl er door heel wat of ficiële kanalen moet worden gela veerd om de melkprijs een cent om hoog te brenger», wordt de consu ment ten aanzien van andere pro- dukten met aanzienlijke prijsverho gingen geconfronteerd, waarop de overheid kennelijk minder greep heeft. De prijzen van groenten en fruit zijn natuurlijk erg afhankelijk van de weersomstandigheden, maar nog niet zolang geleden kwam men er achter dat de groentehandelaren te veel voor hun aardappels vroegen, ofschoon de groothandelsprijzen reeds waren gedaald. Ook van pata- tes-frites zaken is hekend, dat ze re gelmatig manoeuvreren met de prij zen en met het formaat van de zak jes. Natuurlijk staan de diverse bran ches vlug klaar met de argumenta tie, dat de lasten zo gestegen zijn en dat zen dus meer moeten vragen voor hun artikelen. Vergeten wordt, dat dan de consument meer kosten voor ziin levensonderhoud moet ma- Iken en dat er dus straks weer met j stevige looneisen aan de deur wordt geklopt, zodat men gemakkelijk in I een bedenkelijk vicieuze cirkel kan belanden. P.T.T. De Ned. Spoorwegen en de PTT hebben ook een aanzienlijke bijdra ge geleverd tot de algemene prijs verhogingen. Vooral de PTT schijnt met flink verlies te werken. Thans wordt de zoveelste tai'iefsverhoging overwogen. Porto voor brieven moet op 20 ct. worden gebracht. Een fikse strop voor die bediijven, die er een uitgebreide correspondentie op nahouden. De PTT is het tot dusverre niet moeilijk gemaakt zijn tariefsverho gingen uit te voeren. Vandaar dat vele particulireen zeggen: „Als een overheidsbedrijf niet uit kan, mag men wel de tarieven fors verhogen." Misschien zou de overheid op ande re punten kunnen bezuinigen waar door meer geld wordt vrijgemaakt om de PTT te steunen. Een goede raadgever is ongetwij feld prof. Wemelsfelder, hoogleraar aan de T.H. te Eindhoven, die in zijn vorig jaar verschenen boek „Onaar dige Economie" vaststelde, dat over heidsuitgaven, waarvan de „op brengst" erg dubieus is, niettemin de neiging vertonen voortdurend te stij gen. DE OMGEKEERDE WERELD Zo schreef deze hoogleraar in de economie dat „sinds 1951 het aantal emigranten sterk is gedaald, maai de personeelkosten van het ambtelijk apparaat belast met het emigratie beeld zijn verzesvoudigd. In de top jaren van de emigratie waren er 3 hoofdambtenaren belast met het al gemeen beheer, nu 13". Prof. Wemelsfelder haalt nog een hele reeks soortgelijke vooi'beelden aan en stelt o.m. ook nog dat de subsidies voor opera en ballet in ons land voortdurend toenemen, terwijl het bezoek alsmaar achteruit loopt. „Enige principiële discussie of de opvoeding van het publiek succes heeft, ontbreekt. Discussie of een toeslag van 50,per bezoekend echtpaar per avond bij de opera, niet wat veel is, ontbreekt." Als prof. Wemelsfelder eens belast werd met de controle op de over heidsuitgaven, zou de PTT vermoe delijk nog lange tijd zijn postzegels voor 18 cent kunnen verkopen. In elk geval mag verwacht worden dat minister Den Uyl de komende maan den de teugels van het prijsbeleid zeer strak zal houden zodat de kos ten van levensonderhoud niet verder zullen stijgen dan het percentage, waarop de loonsverhogingen per 1 januari waren gebaseerd. Wij vragen nog steeds P ER S O N F E L geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6