Venrays bouwvakkers namen ruim f 400.000 mee op vakantie 'n slecht landbouwjaar f 18.750.- voor het recreatieschap Peel en Maas 3 Venrayers in het nation. Handboogteam VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 No. 32 f ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MIJ NCKHOF N.V. VENRAY KVï VOOP Vl?l\I!?AV RN OM^TPRRRN ADVERTENTIEPRIJS 8»/i ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 LjLiIVULAU V UU1V V Uill\/1 1 IwlY V^iYAwJ I AUtVLiH PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (bulten Venray 2.—) De mededeling in het officieel or gaan van de NKV, dat dit jaar de bouwvakkers met 250 miljoen gulden op vakantie zijn gegaan, was voor ons aanleiding eens een praatje te gaan maken met de heer Ponjee, die als penningmeester van de bouw- vakbond hier verantwoordelijk was voor de verzilvering van de vakan tiebonnen voor de Venrayse bouw vakkers en schilders. In het eenvoudige houten kantoor tje langs zijn huis op de Beekweg heeft Sjef zitting. Daar is de centra le, waar al de bonnen terecht ko men, worden gesorteerd, doorgezon den en Yoor wat de vakantiebonnen betreft worden uitgekeerd. Vraagt men de heer Ponjee naar de bonnen-geschiedenis, dan komt hij met voorbeelden aandragen, met CAO's en tabellen en overstelpt U met een massa cijf er-materiaal, waarvan het de leek gaat duizelen. Wat wij er van begrepen hebben is dat meo_door middel van bonnen de werknemers in het bouwbedrijf de pensioenpremie en het vakantiegeld uitbetaalt. De bouwvakkers krijgen dagbonnen, de schilders week- en halve weekbonnen. Voor iedere dag. die een bouwvak ker werkt krijgt hij dus een waar- dezegel (de zgn. pensioenzegel) en een vakantiebon. Hij moet die in plakken in een door de Stichting So ciaal Fonds Bouwnijverheid beschik baar gesteld zegelboekje, dat op het einde van het boekjaar vol is met aan de ene kant de zgn. waarde- zegels en aan de andere kant de va kantiezegels. De bladen met vakan tiezegels neemt de heer Ponjee in, wanneer de tijd daar is, dat ze ver zilverd kunnen worden. De andere waardezegeis blijven in het boekje dat opgestuurd wordt naar de Stich ting, die dan de betrokken werkne mer na verloop van tijd mee deelt hoe groot zijn pensioen zal worden op grond van de ingezonden zegels. VAKANTIEZEGELS Hierboven blijkt al de aktieve rol welke de vakbonden spelen in het vakantiebonnen-systeem. Het is de plaatselijke penningmeester, die ze inneemt en die ze uitbetaalt. E'n het zal niemand verwonderen dat dit een zeer verantwoordelijke taak is, want het gaat om duizenden guldens. We hebben het werk van de heer Ponjee eens mogen bekijken en had den nooit zoiets verwacht. Men kent namelijk bij de bouwvakkers en de schilders verschillende vakantiebon nen. Naar gelang de hoogte van het loon, stijgen de waarden van deze zegels. De bouwvakkers kennen liefst 40 verschillende waarden, de schilders liefst 26. Het is Ponjee's taak om op de eer ste plaats van elk der ruim 600 Ven rayse bouwvakkers (georganiseerd of ongeorganiseerd) de bonnen in te ne men en hem hiervoor een kwitantie uit te reiken. Dan moet hij de verschillende waarden gaan sorteren op aparte vellen en als men bedenkt dat alleen al de bouwvakkers 110.332 zegels in leverden bij de laatste vakantie, dan kan men zelf wel een kleine voor stelling maken van de situatie in Sjef zijn kantoor als de bonnen-in levering gebeurd is. Dan tellen de 3000 weekzegels van de schilders ternauwernood nog mee. Het is een aardigheid om te zien, hoe snel de bonnen worden ingeno men en de kwitanties worden uitge schreven. Heer Ponjee ziet in een oogopslag hoeveel verschillende waarden opgeplakt zijn en begint dan te cijferen. Er komt geen tel machine aan te pas, hij weet uit zijn hoofd praktisch hoeveel 55 x 3,79 is. 208,45 wordt op de kwitantie inge vuld en de volgende is aan de beurt. Als dan de bonnen zijn ingeno men en de kwitanties zijn uitge schreven, begint de karwei eerst voorgoed. Elke kwitantie moet wor den gecontroleerd en op nummer ge zet. Dan stapt de penningmeester naar de Credietbank en vertelt dat hij maar liefst 426.500,— nodig heeft voor de vakantie 1965. En hoewel men op die bank toch wel wat gewend is, weet men toch ook dat dit ruim 120.000,meer is dan het vorig jaar. Of de loonsver hogingen e.d. ook „doorwerken We vroegen de heer Ponjee of hij geen schrik had met een dergelijk kapitaal te moeten werken. „Natuurlijk is het een hele ver antwoordelijkheid, al dat geld. maar de banken hebben hier goede kluizen en ik heb het hele bedrag nooit in huis, als ik de kwitanties ga hono rerenwas het bondige bescheid. Aan de hand van de kwitanties namelijk worden nu loonzakjes klaar gemaakt met het geld, dat de inge leverde bonnen waard waren. Ze worden netjes op nummer gelegd en gaan terug naar de kluis, tot de dag der verzilvering daar is. Dan komen de bouwvakkers en de schilders met hun kwitantie en in een goede halve dag is de heer Pon jee door al zijn geld heen. Is de laatste de deur uit dan kan het lijstje worden opgemaakt. Dat zag er dit jaar en het vorig jaar met de vakantie als volgt uit: 1964 1965 Bouwvakkers 270.000,— 380.000,—' Schilders 27.856— 46.500,— Totaal vak.geld 297.856,— 426.500,— Het grote verschil met vorig jaar blijkt te zijn ontstaan door de ver schillende loonsverhogingen in het afgelopen jaar, terwijl ook het aan tal bouwvakkers wat toegenomen is. In september a.s. krijgt men weer andere en hogere vakantiezegels in verband met de 2 pet. toeslag, die dan ook weer verwerkt moet worden in de waarde- en de vakantiezegels. Maar voorlopig heeft de heer Pon jee zijn handen nog vol aan de afre kening van de jongste vakantie. Want er zijn nog altijd mensen, die niet zo heel secuur omgaan met hun zegels en die niet direct inplakken. Die ontdekken later nog eens ergeng wat bonnen en de heer Ponjee is zo kwaad niet of hij probeert ze nog verzilverd te krijgen. En nu maar weer langzaam maar zeker de volgende uitbetaling klaar gaan maken, want ook gedurende het jaar wordt op gezette tijden de mogelijkheid geopend vakantiebon nen te verzilveren. Al is het niet zo druk als met de vakantie, het ver antwoordelijke werk moet toch ge daan worden. Het onderzoek dat in deze con treien wordt ingesteld naar de „waterschade" blijkt tegen te val len. Op vele landbouwbedrijven blijkt de schade hoger te zijn dan verwacht werd. Wat het uiteinde lijk totaal zal zijn en welk per centage „uitval" vanwege 't slech te weer te noteren valt, is nog niet bekend, evenmin als iets bekend is over de. schaderegeling. De regering blijkt bepaald niet van plan om alle schade engermate te vergoeden. Men zal zich bepalen tot streken en bedrijven, de door de re genramp in grote likwiditeitsmoei- lijkheden zijn gekomen. Daarbij zul len niet zozeer de gederfde inkom sten of de geleden schade als wel het beschikbare vermogen van de betrokkenen een doorslaggevende rol spelen. De hulpverlening zal zich in eer ste aanleg afspelen in de sfeer van de sociale hulpverlening. Dat kon moeilijk anders omdat er hier en daar zeer snel hulp geboden moest worden en de algemene bijstandswet blijkt daarvoor geschikt te zijn. Het is echter wèl sodig, dat daarnaast goed gefundeerde landelijke of re gionale voorziening komen via een speciaal fonds. Met renteloze voor schotten of rentesubsidie is in vele gevallen le zaak niet te redden. Het ziet er naar uit, dat de steunverle ning nog lange tijd een onderwerp van verhitte debatten zal worden. NIET-AGRARISCHE REACTIES De reportages over het bedorven hooi, het neergeslagen graan en on dergelopen weiden hebben grote in druk gemaakt op de bewoners van stad en dorp. Men heeft algemeen ingezien, dat een natuurramp, als leze verre uitgaat boven de normale bedrijfsrisico's en soms gelijk gesteld kan worden met dijkdoorbraken en hun gevolgen. De bereidheid om te helpen is daarom vrij algemeen. De vraag welke bedragen beschikbaar gesteld moeten worden zal echter de gemoederen fel bezig houden. De eerste vrees van de niet-agra- riër was, dat door de ramp de prij zen van levensmiddelen omhoog zou den vliegen. Dit blijkt sterk mee te vallen. De oorzaak is, dat de tuin bouw veel minder geleden heeft dan de akkerbouw en dg veehouderij. De prijzen van aardappelen, groenten en fruit zijn hoog en zullen hoog blij ven, maar toch niet zo erg dat hier over veel drukte is ontstaan. Daar de melkprijs vast ligt en de prijzen van de veredelingsprodukten (boter, kaas, eieren, vlees enz.) wei nig beinvloed worden door de regen ramp, draagt de verbruiker niet de last. Die komt geheel neer op de producent en hij kan de opgelopen schade niet doorberekenen in de prij zen. Dit zou een reden te meer moe ten zijn om niet afwijzend te staan tegenover steunverlening. DE SANERING Toch beginnen thans meer en meer stemmen op te komen, die zich ver zetten tegen al te ver gaande steun. De oorzaak daarvan is, dat sommi gen er van overtuigd zijn, dat al te veel steun de sanering in de weg zou staan. Wat 'houdt die sanering nu in? Wij kunnen het in het kort als volgt weergeven. Naarmate de wel vaart toenam in Nederland, werd de arbeid duurder. Daaruit vloeide de noodzaak voort, dat de boer méér Minister Vrolijk (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) heeft een bedrag van bijna 8,5 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor het treffen van voorzieningen voor de openluchtrecreatie. Van dit subsidiebedrag zal o.m. 18.750,beschikbaar komen voor het opstellen van een ontsluitingsplan voor het Recreatieschap Peel en Maas. De door de minister gedane toezegging is mede geba seerd op een advies van de Interdepartementale Coördinatiecom missie voor de Openluchtrecreatie en het Toerisme (Incoret). De Secretaris van het Recratieschap, de heer K. van Gerven, bur gemeester van Broekhuizen, kon t.a.v. deze subsidie-toezegging nog niets naders mededelen. Hij had zelfs geen officieële mededeling ontvangen van het Ministerie, maar het bericht ook uit de kranten mceten lezen. Wel is het de bedoeling, aldus de heer van Gerven, dat spoedig een desbetreffend bureau opdracht zal krijgen na te gaan hoe, en plannen op te stellen voor een goede ontsluiting van het recreatieschap. Een concept-opdracht is intussen door het Be stuur van het schap reeds opgesteld in overleg met de betreffen de instanties. moest produceren, niet alleen per ha of per dier, maar vooral per uur. Kon hij dat niet, dan leek zijn ar beidsinkomen nergens op. In landbouwkringen heette het, dat de arbeidskrachten schaars wa ren. Dat is echter maar ten dele juist. In vele streken heerste heel ang tijdelijke werkloosheid. In het algemeen werden de arbeidskrach ten onbetaalbaar voor de boer. Hij begreep dat en ging dus mèchanise- ren. Op zichzelf was dat juist. Maar^ net zo moeilijk als het leren gebrui-f ken "an nieuwe machines, is het fee- palen van de rentabiliteit van die machines. Waren er voldoende ar beidsuren voor, zodat de kosten en de afschrijving opgebracht konden worden? En vooral: werd de ver kregen tijdwinst rendabel gemaakt? Het is geen verwijt, als men stelt, dat velen hier fouten maakten. Vele machines (met name de tractor) wer den tot statussymbool. Men kocht ze, omdant men anders niet meetelde. Wie dat deed raakte echter spoedig uitgeteld. DE MECHANISATIE Wie 10 koeien melkt, zal gemak hebben van een melkmachine. Maar werkelijk voordeel zal hij eerst heb ben als hij er 15 tot 20 melkt. Een, machine moet dus emplooi hebben. Waar dat ontbreekt doet men er verstandig aan om de loonwerker in te schakelen. Daar vele bedrijven meer beperkt intensiveren konden moesten zij groter worden. En dat geschiedde. Sinds 1952 Jiep het aantal arbeids krachten per landbouwbedrijf in Ne derland terug van 2,2 tot 1,6. De be- drijfsgrootte steeg van 11 tot 13 ha. De veebezetting steeg met bijna 70 procent. Het areaal bouwland per bedrijf steeg met 15 pet., dat van het grasland met 22 pet. Tegelijk stegen ook de kg-opbrengsten. Bij de voorlichting werkte men sterk met het 'begrip kostprijs. Daar in is echter ook de betaalde arbeid berekend. Nu is arbeidsloon voor de meeste boeren geen uitgave, maar een vorm van inkomen. Wanneer nu een groot deel van de kostprijs uit arbeidsloon bestaat, kan die prijs wel hoog zijn, maar tegelijk kan nog een goed arbeidsinkomen worden verkregen. Dit werd niet altijd be grepen. Voorts wekte het weerstand, dat om bij te blijven in de wedren naar een beter arbeidsinkomen, de bedrij ven groter (of intensiever, dat is het zelfde) en de manproduktie per uur nog verder opgevoerd zou moeten worden. Of men het aangenaam vindt of niet, het is een overgang van de ambachtelijke vorm van pro duceren naar de industriële. En dat is de evolutie (al naar men wil) waarin de landbouw zich thans be vindt. STRIJD DUURT VOORT Velen zijn nu bevreesd, dat steun verlening weer zal bijdragen tot vertraging in de sanering. Nu wekt die sanering altijd grote weerstand op in agrarische kringen en dat is begrijpelijk. Iedere sociale groep ziet zijn zielenaantal liefst zo groot mogelijk. Tradities kunnen sterk le ven en veranderingen wekken altijd verzet. Zo is het bijvoorbeeld een ondankbare boodschap als voorlich ters tegen een landbouwer zeggen, dat hij veel beter kan sluiten en een BELGIE MEER ROOS JOS WIJNHOVEN LEVERDE DE BESTE PRESTATIES België heeft de interland hand- boogwedstrijd tegen Nederland, die zondagmiddag in Nijnsel werd gespeeld, met ruim verschil ge- wonnen. In de eindstand hadden de zuiderburen tweeënzestig pun- 1 ten meer verzameld dan de Oran je schutters. De overwinning van de Belgen is pooit in gevaar geweest. Reeds na dat alle deelnemers vijf pijlen had den afgevuurd namen ze met 594 te gen 590 punten de leiding. Stelsel matig en met de regelmaat van een Jdok voerden de Belgen hun voor sprong op. Nat tien schoten noteer- .rripn zeven punten verschil, na twintig 21 punten. De rust, bede ploegen waren toen vijfentwintig maal aan bod geweest, ging met vijftig punten meer voor de Belgen in. Na de hervatting geleek het erop dat Nederland de achterstand nog zou kunnen wegwerken. Maar ver der dan tot op achtendertig punten konden de Nederlanders niet terug komen. In de laatste ronden liepen le Belgen weer uit om uiteindelijk met de score 6119 tegen 6057 punten te eindigen. Individueel werd de beste presta tie geleverd door de Nederlandse ti telhouder Jos Wijnhoven uit Venray. Op een maximum van 500 punten scoorde hij er 457; een gemiddelde van meer dan 9. De Beste Belg was de Antwerpenaar Ferstraets die tot 452 kwam en daarmede Mertens, kampioen van zijn land met 5 pun ten vooraf ging. Tot slot van dit uitstekend geor ganiseerd schuttersfestijn vochten de beide nationale kampioenen om de eer van de dag. Deze strijd verliep bijzonder spannend. Beiden bleken de boog als een meester te kunnen hanteren. Na vijf van de vijftien beurten stond Jos Wijnhoven twee punten voor. Mertens vocht echter terug en schoot driemaal achter el kaar een roos. Daardoor kwam hij in het voordeel. Toch zou de Ven ander beroep kiezen omdat hij dan meer zal verdienen. Toch komt het voor dat dit de waarheid is. Van de zijde van het L.E.I. heeft men kortgeleden, nl. in het jaarver slag over 1964 dat zojuist verscheen, aandacht besteed aan de vaak opval lend hoge arbeidsinkomsten van hen die de landbouw als nevenberoep uitoefenen. Geen wonder, want dan kiest men wel zulk een vorm van agrarische produktie, dat met weinig arbeid een hoge prestatie geleverd kan worden. Echter, ook dit wekt verzet bij hen die 'hun hoofdberoep in de landbouw vinden. Men moet zeggen, dat een steeds verdergaande rationalisatie bij de produktie onvermijdelijk is. Daarom kan men ook venvachten, dat de steun bij de ramp van 1965 op ver zet zal stuiten als zij deze sanering vertraagt. Voor de betrokkenen is dat bijzonder hard. Of men deze maatstaf mag aanleggen is zeker een omstreden vraag. Het ziet er echter naar uit, dat men het doen zal. Dg reden is, dat men zoekt naar een verbinding tussen steunverlening en Ontwikkelings- en Saneringsfonds. Men kan alleen hopen, dat hieruit ook maatregelen zullen voortvloeien, die in de toekomst het inperken van gevolgen van rampen als deze kun nen bevorderen. rayer, aangemoedigd door de sup porters, het pleit in zijn voordeel be slechten. De eindstand werd tenslot te 135 voor Jos. Wijnhoven en 131 voor Mertens. Trouwens ook de andere Venrayse schutters die in het nationale team staan opgesteld, deden het uitste kend. Jacq. Sijbers schoot zich met 445 punten op de 4e plaats in het persoonlijk klassement, terwijl P. v. Ooi 429 punten behaalde. Over veertien dagen krijgen de deelnemers reeds kans revanche te nemen. Dan wordt in Brussel de re turnwedstrijd gespeeld. IN HET KORT Te Eindhoven werden een 4-tal jongens ernstig gewond toen zij een glazen pot met springstoffen gevuld, in brand staken. Zij moesten in het ziekenhuis behandeld worden. Op de jaarlijkse poneymarkt te Bemmel waren 1400 pony's aange voerd. De Shetlandse merrieveulens brachten 700 tot 1200 gulden op. An derhalf jarige merries met papieren van 1000 tot 1500 gulden. Voljarige merries van 1000 tot 2000 gulden. Voor hengstveulens en Welshpony's waren de prijzen van 200 tot 300 guldenj Naar schatting bezochten 40.000 mensen deze marktdag. Omzet 2 a 3 miljoen gulden. In een gedeelte van het kasteel te Hoensbroek zal een mijnmuseum worden ingericht. Bij de zeer talrijke dodelijke ongelukken (19) in het afgelopen weekend, vonden alleen maandag in ons land vijf personen de verdrin kingsdood. In het eerste halfjaar van 1965 werden in ons land 152.129 personen auto's verkocht. Dit is een stijging tegenover het eerste halfjaar van '64 met 14.5 procent. In 1962 drie jaar geleden werden er nog maar in het gehele jaar 145.000 auto's verkocht. GOUDEN BRUILOFT TE OVERLOON Dinsdag vierde te Overloon het echtpaar Th. Jacobs-Gerrits hun gouden huwelijksfeest. De eigenlijke datum was eerst in oktober, maar omdat hun dochter nu op vakantie was, werd dit feest vervroegd ge vierd. De buurtschap had voor een passende versiering gezorgd. BETER ONDERDAK VOOR MANNELIJKE PATIËNTEN Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van het voormalige kinderpaviljoen aan het R.K. Streekziekenhuis St. Elisabeth te Venray tot afdeling voor mannen. Eindelijk zullen dan de patiënten die nog gelegerd zijn in de Zweedse barak St. Jozef, een betere huisves ting krijgen. Bouwstop en moeilijk heden met vergunningen waren er mede oorzaak van, dat steeds maar op definitieve uitbreiding moest worden gewacht. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en 71 ongeschoold Aanmelden dagelijks j ook na werktijd - aan I de fabriek, bij de podier N.V. INALFA VENRAY NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. A. JANSSEN Pr. Bernhardstraat 66 Tel. 1504 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU van 2 tot 3 uur 16 aug.: maandag kom voor letters A t.m. L; 17 aug.: dinsdag kom voor letters M t.m. Z. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruysen-Mecsters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 SACRAMENTSPROCESSIE VREDEPEEL In tegenstelling met hetgeen Peel en Maas van 6 augustus te lezen gaf, wil de Vredepeel met het houden van de jaarlijkse sacramentsprocessie op 15 augustus geenszins „een nieuwe traditie gaan maken". Zolang Vre depeel een eigen geestelijke verzor ging heeft, dus sedert 1958, kent de ze gemeenschap de jaarlijkse sacra mentsprocessie. Dat deze processie niet op zondag na Sacramentsdag, maar op 15 augustus gehouden wordt houdt verband met bepaalde plaat selijke omstandigheden, tevens met het feit, dat het feest van Maria Ten Hemelopneming het officiële pa troonsfeest is van kerk en rectoraat. VENRAYSE WERD ERNSTIG GEWOND Het uitwijken voor een jeugdige bromfietser op de provinciale weg BakelDeurne was mede oqrzaak, dat drie gewonden naar het zieken huis te Deurne moesten worden overgebracht. Omstreeks 6 uur zon dagavond moest een bestuurder van de personenauto, de 30-jarige onder wijzer J. Nijssen uit Bakel, uitwij ken voor genoemde bromfietser, en botste frontaal tegen een personen auto, afkomstig uit Deurne. De bestuurder N. uit Bakel be kwam ernstige verwondingen, de naast hem zittende 28-jarige Van B. werd zo ernstig gewond, dat voor zijn leven gevreesd wordt. Uit de andere wagen moest de 23-jarige mevr. Th eeuwen-van Bakel uit Ven ray eveneens met zeer ernstige ver wondingen in het Deurnese zieken huis worden opgenomen. OPGRAVINGEN TE MEERLO Aan de Postbaan te Meerlo zijn studenten van het instituut voor praehistorie uit Leiden bezig met op gravingen in de directe omgeving van de grafheuvel, welke in 1963 en '64 is blootgelegd. Nagegaan wordt of in de directe nabijheid van de grafheuvel nog prehistorische spo ren te vinden zouden zijn. Het door de gemeente Meerlo aan gekochte stuk grond bleek alleen aan de noordzijde van de grafheu vel nog een deel van een kleine kringgreppel en een urntje te bevat ten. KLEUTER IN VENRAY OVERREDEN Het anderhalf jaar oude zoontje van de familie Van Osch in Venray werd donderdag omstreeks half twaalf op het erf naast de ouderlijke boerderij ov/.*reden door een vracht wagen van een veiling en gedood. Noch de chauffeur, die met de wa gen aan het manoeuvreren was, noch de bijrijder hadden het jongetje ge zien. INVALIDEN NAAR VENRAY Ruim 100 invaliden uit de gehele provincie zullen van 13 t.m. 15 aug. te gast zijn in huize Mariannhill al hier. Het initiatief voor deze bijeen komst is uitgegaan van de R.K. In- validenbond St. Liduina. Tijdens de bijeenkomst geven inleiders als Drs. Lutte, Venray, Dr. Hillebrandt, re validatiearts te Heerlen en een spy- choloog van de Staatsmijnen, hun visie op het geestelijk, psychologisch en sociologisch aspect van het gehan dicapt zijn. Na hun korte uiteenzettingen kun nen de gehandicapten met deze in leiders over hun problematiek spre ken. Vrijdag arriveren de gasten uit geheel Limburg. De afdeling Venlo van het Nederlandsche Roode Kruis heeft de zorg voor deze mensen. Za terdagavond wordt er een gezellige avond georganiseerd.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 1