Kerkelijke Diensten jggBBBÖ Kon Harmonie Euterpe van 11 tot en met 17 juli Geestelijk artikel Kapelaan Bors VRIJDAG 9 JULI 1965 No. 27 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN HAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPFÏfRT AFl VOOR VPNR A V FM OMRTPFFFM ADVERTENTIEPRIJS 8«/« ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 *f ^IVUL<ALI V VJVJL\ V Ulll\ü 1 VJIVIO 1 IV UIllwll PRUS PER KWARTAAL 1.75 (bulten Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Pater A. Nuyten Hoebertweg 1 - Tel. 2044 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur Arnold Jans-Beken; 8 u. voor de parochie b.g.v. plechtige Hernieu wing der Doopbeloften; 10 uur Jo van Vegchel en Harrie Janssen; 11 uur overl. fam. Janssen-Huibers; 18 uur overl. mevr. Tacken-Vermeu len v.w. de buurt. Men gelieve eraan te denken dat de Hoogmis om half 10 vervalt; in plaats daarvan om 10 uur. Maandag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 8.15 Jean van den Boom; 9 uur Helena Haenraets. Dinsdag: 7 uur Deken Haenraets; 7.30 Drikus Willems, echtgenote en overl. kinderen; 8.15 Gerardus P. Martens; 9 uur Piet Jacobs. Woensdag: 7 uur uit dankbaarheid (van E.); 7.30 overl. mevr. Hawin- kels-Linssen v.w. de buurt; 8.15 Ge rardus Rongen en Christina Janssen; 9 uur Antoon Poels. Donderdag: 7 uur deken Haen raets; 7.30 Helena Haenraets; 8.15 Jean van den Boom v.w. de buurt; 9 uur overl. fam. Muis-Bekkers. Vrijdag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 deken Haenraets; 8.15 overl. fam. Vollenberg-v. d. Broek en kinr deren; 9.00 Peter Janssen; 9.30 uit dankbaarheid b.g.v. het 40-jarig hu welijksfeest Franssen-van de Moost- dijk; 11 uur plechtig huwelijk.van Els J ans-Beken. Zaterdag: 7 uur A. Sijbers en dochter Caroline; 7.30 Marinus van Es en kleinzoon Marinus; 8.15 Johan Muis en beide zoons Johan en Al- bert; 9 uur Moeder Hendriks en overl. ouders Hendriks-Theelen. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19.00 lof. Heden zondag na de Missen wordt een speldje aangeboden en een of fertje gevraagd voor de Limburgse -brifiden: Kabouters In september a.s. wordt de St. Oda-groep van de Nederlandse Gidsenbeweging in de St. Petrus' Bandenparochie uitgebreid met een afdeling „kabouters". Hiervoor is een van de leidsters reeds speciaal opgeleid, terwijl zij nog van enkele andere assistentie zal krijgen. Als kabouterhol kan in ge^ bruik worden genomen een lokaal dat vrij komt naast het gidsenlokaal in de Wilhelminastraat. Dit kaboutervolkje staat in be trekking tot de gidsen ongeveer zo als de welpen tot de verkenners. Zij komen heel het jaar door wekelijks bij elkaar om te spelen, zich op hun manier al een beetje nuttig te leren maken, terwijl als jaarlijks hoogte punt het bivak wordt gehouden. Kinderen van de tweede (eventueel derde) klas der lagere school kunnen kabouter worden; na enkele jaren kunnen ze dan „overvliegen" naar de gidsen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45 waaronder hernieuwing der Doopbeloften. 9.15 en 11.45. De hoogmis om 10.15; om 15.30 plechtig lof; om 7 uur GEEN lof. Maandag: H. Johannes Gualber- tus, abt. Dinsdag: H. Franciscus Solanus, belijder. 7 uur avondmis. Woensdag: Feest van de H. Bona- ventura, bisschop-kerkleraar. Donderdag: H. Henricus, belijder. Vrijdag: Mis van de 5e zondag na Pinksteren. 7 uur avondmis. Zaterdag: Mis van Maria op za terdag van het jaar. 8.30 Gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen Zondag 11 juli is de derde mis niet om 9 uur, maar om 9.15 uur. Wilt U zondag 11 juli onder de H. Mis van 7.45 uur de banken voor het middenpad vrij laten voor de ouders. Onder de Mis van 7.45 uur is het koor alleen toegankelijk voor de kinderen die de plechtige Doop beloften hernieuwen en de Zanger tjes van St. Frans. De bruidjes en de kinderen wor den uiterlijk om 7.30 uur bij San Damiano verwacht. Om 3.30 uur is 's middags het lof. Van 1517 augustus is in Venlo een retraite voor jongens die midden augustus onder dienst gaan. Misintenties Zondag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.45 tot intentie van hen die de Doopbe-1 loften hernieuwen. 9.00 Adriana Oudenhoven-Evers; 10.15 Nelly Pot ten; 11.45 Fam. Hermans, Oostrum. Ook een H. Mis overl. fam. Co^n- ders. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 zekere intentie; 8.30 Constans Rojer. Dinsdag: t.e.v. St. Antonius, uit dankbaarheid; 7.45 Gerardus Franc. Wientjes; 8.30 Jan Derksen (St. Jo zef); 7 uur avondmis zekere inten tie. Woensdag: 6.55 Selida Virginia Rojer; 7.45 Johanna Kisters; 8.30 Frans Swinkels en echtgenote. Donderdag: 6.55 Frans Swinkels en echtgenote; 7.45 Peter Weys-van Ooi; 8.30 Hendrina v. d. Beuken- Peeters. Vrijdag: 6.55 Antoinette Rammel- man-Elsevier; 7.45 Vrouw- Buissen- Lamers; 8.30 Maria Manders-Elbers 7 uur avondmis zekere intentie. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Claes- sens-Gussen; 7.45 Peter Weys-van Ooi; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 A. Derks en P. Phi- lipsen; 7.45 Cor en Jan Evers, Lex Faessen en Ant. Claassen; 9.15 Ger- rit en Karei Jeuken; 11.45 Wim Tim mermans en Paul Pop. VREDESKERK VENRAY Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. moeder; 9.00 leesmis voor overl. Willem Manders, echtgenote en kinderen; 10 u. Hoog mis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Martien Rongen. Maandag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (S.); 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Theodorus van Eisen; 8.00 leesmis tot zekere intentie (S.). Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. -Bennie Thielerx en Corry Geurtjens; 8.00 leesmis als jaarget. voor overl. Alberdina Vermeulen-Sijbers. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Piet Lenssen, echtgenote en kinde ren; 8.00 leesmis voor overl. Jos. van Liej;op. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Anna Lenssen-Kemp; 8.00 geen H. Mis; 9.00 hoogmis uit dankbaarheid. 10.30 plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor bruidspaar Spaan-Bo- nants. Zaterdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (G.); 8.00 leesmis voor overl. Willem Manders (v.w. buurt). Gele genheid om te biechten van 57 u Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, gest. jrd. Gerard Jenneskens en Jo hanna Maria Poels; 10 uur Ida Phi- lipsen-Keijsers; 3 uur lof. Maandag: 7.30 Johannes Rongen. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Ver- heijen-Loonen. Woensdag: 7.30 Theodora Janssen- Tacken. Donderdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gez. mnd. Rosalia Camps- Hillen. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Weijs- Litjens; 10.30 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Linders-Moget. Biechten van 6.30—7.30; 7.30 Marialof. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: voor een overledene (J. P.). Dinsdag: int. Camps-Verhoeven. Woensdag: overl. ouders Custers- Peeters. Donderdag: Jean Camps. Vrijdag: voor een overledene (D.). Zaterdag: t.e.v. O.L. Vrouw tot dankzegging (V.). Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor het ziekentriduum. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Hernieuwing der Doopbeloften. H. Missen om 6.30; kindennis om 7.30, waaronder de vernieuwing der doop beloften, waarbij bijzonder de ouders worden uitgenodigd aanwezig te zijn. 8.30 tweede H. Mis; parochiehoogmis om 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis voor een overledene (K.). Dinsdag: 7.30 zieled. overl. familie Vogelsangs-Jeurissen. Woensdag: 7.30 maanddienst Mar- tirius Classens. Donderdag: 7.30 maanddienst Pe ter Swinkels. Vrijdag: 7.30 Stichting Theodorus Claessens. Zaterdag: 7.30 zieledienst Martin Rongen vanwege de voetbalclub. Za terdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. DOOR DE BOMEN HET BOS (HUWELIJK) NIET VERGETEN De gesprekken en verhandelingen over het huwelijk nemen de laatste tijd, vooral in katholieke kringen een zeer voorname plaats in. Zij concen treren zich niet zelden op één zeer bijzonder punt, op de grootte van het gezin. Misschien mogen wij niet meer zeggen, dat dit onder druk van de mening van een aantal niet-ka- tholieke landgenoten geschiedt, al hoewel deze toch een rol speelt. Vroeger was dit wél het geval, toen op allerlei manieren het grote gezin in het belachelijke werd getrokken. Die manier van doen is nog niet he lemaal van de lucht, maar zij is toch wel aanzienlijk afgenomen. Wat tegenwoordig een rol speelt in de besprekingen en gedachtenwisse- ling over het gezin is de druk van de bevolkingsgroei en het daaruit ontstane gebrek aan woon- en leef ruimte. Wij beginnen gebrek aan adem te krijgen, wij kunnen ons moeilijker bewegen, wij hebben onvoldoende gelegenheid ons te ontspannen. Ne derland groeit langzaam dicht. Bij dat alles voegt zich een ander punt: het gemengde huwelijk. Ook daarover is altijd veel te doen ge weest. Maar in de laatste tijd, voor al onder invloed van het concilie is men veel meer gaan praten over de bestaande toestand en met name over de bestaande geldende bepalin gen van katholiek zijnde. De Kerk wil iets anders, oök op dit gebied; men wenst meer lucht, meer ruimte. De bepalingen van nu worden als te weinig bewegelijk en te knellend be schouwd. Al deze discussies hebben zeker recht van bestaan. Zelfs al hadden zij dit niet, wij zouden ons erbij moeten neerleggen, dat zij door de openbare mening zo worden gevoeld. Maar één ding dreigt daarbij op de achtergrond te geraken: het hu welijk zelf. Tegenover allerlei theo rieën, die de losheid van de huwe lijksband, de onverbreekbaarheid en blijvendheid van het huwelijk- aan vallen, staat de onomstotelijke waar heid, dat het huwelijk een basis is van de maatschappij enerzijds en van persoonlijk geluk tevens. Knel lende omstandigheden, die de uit bloei verhinderen van al die duizen den huwelijk, die per jaar worden gesloten, mogen wij bestrijden. Wij mogen tenminste erover na denken en ze proberen aan te pas sen aan nieuwe omstandigheden. Maar wat wij hebben te eerbiedigen is de van God gegeven essentie van het huwelijk. Bij alle debatten over huwelijk moet niemand vergeten, dat het huT welijk een middel is de mens gege ven om zijn heil te bereiken. En dat huwelijk dient deugdelijk te zijn: te steunen op liefde en liefde te ver kondigen en te verspredien. Alle an dere gepraat is daaraan onderge schikt. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Plechtige Hernieuwing van Doopbe loften. 7.15 afhalen aan het Patro naat; 7.30 hoogmis v. d. parochie, vooral voor hen die in deze mis de plechtige hernieuwing doen; 10 uur leesmis uit dankbaarheid bij 85e ver jaardag; 3 uur lof met toewijding aan Maria. t N.B. In de hoogmis en lof zijn vandaag alle plaatsen vrij, behalve de eerste 5 (4) die gereserveerd zijn voor communicanten, ouders en kerkmeesters. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl. ouders Classens-Vissers. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. van Eindt. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Piet Philipsen. Vrijdag: 7.30 gez. jrd. Pieter Phi lipsen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 6.30—7.30 uur. Kerkpoetsen: A. Kuypers en Miep Emonts. Misdienaars: J. Emonts, J, Kunen G. Vullings, J. Steeghs M. Wis- mans, J. Geerets. Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden familie Janssen-Mi- chels; om 9.15 hoogmis voor de pa rochie; 10.30 leesmis voor de over- ldeen famiile van Schijndel-Thijs- sen. Maandag: 6.45 gestichte leesmi§ v. Martinus Claessens; 7.30 gesticht jaargetijde voor Hendrik Marcellis en echtgenote. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Wil helm Loonen en Johanna Loonen- Cruijsen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Mathijs Litjens. Woensdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geergets; 7.30 gezongen jaargetijde voor Ger- ruda van Dijck-Smits. Donderdag: 6.45 leesmis voor Hen ricus Bomm. echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 gesticht jaargetijde voor de afgestorven familie Schreurs- Verdellen. Vrijdag: 6.45 leesmis voor de over leden familie Litjens-Claessens; 7.30 gesticht jaargetijde voor Piet Weijs. Zaterdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claes- sens-Nijssen; 7.30 leesmis voor Pe- tronella Reintjesvan Megen; van 4-5 uur biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mia Hendriks. Accolythen: 6.45 P. Stevens en M. Janssen; 8 uur G. Jenniskens en H. Baltussen; 9.15 G. en M. Cornelissen, P. Heesen en H. Litjens; 10.30 A. en H. Loonen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand v. bijz. inten tie; 7.30 leesmis v. Willem Vollen- berg; 8.50 leesmis voor Martin Bus en echtgenote en Wim Bus; 10.15 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis v. Smeets- Janssen. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. Antoon Janssen en Maria Winnen. Woensdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. In 't Hulst-Denen. Donderdag: 7.30 avondmis gesticht jaarget. v. Peter Joh. van Lipzig en Elisabeth Verhoeven. Vrijdag: 7.30 weekd. v. Allegonda Janssen. Zaterdag: 7.30 leesm. v. Hendrikus van de Ven. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.00 H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis voor bekering van de zon- uSSïSf"lü.uu rrSogmis," gèstl "jgt. "vóór Coenradus Klaassen en Gertruda v. d. Hoogenhof. Maandag: 7.30 H. Mis voor Ma ria L'Ortye-Lipperts. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Johan na JanssenJanssen. Woensdag: 7.30 gst. jgt. Egbertus Beckers en Petronella Klaassen. Donderdag: 6.30 H. Mis voor Mar tinus Gerrits. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Petrus Joh. Ewals en Carolina Rambaghs. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Meyer-Zeegers. Biecht gelegenheid van 6.00-7.00. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochianen; 10 uur hoogmis voor het welslagen van het Vredefeest. Door de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag: t.i.v, fam. Cornelissen- Jacobs. Dinsdag: t.i.v. fam. Cornelissgn- Hendriks. Woensdag: t.i.v. fam. "van Vegchel- Peeters. Donderdag: v. d. zielerust van ene overleden vader. Vrijdag: v. d. overl. van famjlie Bloemen-van Kessel. Zaterdag: v. d. misionarissen in Congo. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 89 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Christina van Ber- gen-Bus; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Johannes Camps. Accolythen: Willy Claes en Piet Rutten. Misdienaars van de week: Leo Muijsers en Frans Vousten. Maandag: 7.30 leesmis voor Jaco- ba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7 uur leesmis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. vader Harry Rutten. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. vader Jos Besouw. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Johan na Janssen-Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Wies van Osch. Na de Hoogmis vergadering van alle ouden van dagen i.v.m. be stuursverkiezing. Wij vragen nog steeds PERSONEEI. geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY Venray,'juli 1965 Aan alle inwoners van Venray, Binnen enkele dagen zullen bestuursleden van onze Harmonie weer hun jaarlijkse rondgang maken, ter verkrijging van Uwe voor onze ver eniging zo onmisbare financiële steun. Het is voor een vereniging als de onze een zeer moeilijke opgave om het financiële hoofd boven water te houden. De bodem van onze „schat kist" is bijna doorlopend zichtbaar, men gaat soms zelfs betwijfelen of er wel een bodem in zit. Om enig inzicht te geven van de jaarlijkse inkomsten en uitgaven van onze vereniging, volgt hier een overzichtje over de jaren 1962 t.m. 1964. 1962 Inkomsten 5721,92 Uitgaven f 5563,72 1963 Inkomsten 5238.08 Uitgaven 4061,63 1964 Inkomsten 6364,45 Uitgaven 6276,09 Voorts zit onze vereniging nog met schulden wegens door de gemeente en door een particulier verstrekte geldleningen. Op het eerste gezicht zal men misschien zeggen dat het alles bij elkaar nogal meevalt. In aanmerking moet echter genomen worden, dat geen reservering heeft kunnen plaats vinden voor de aanschaffing van nieuwe instrumen ten, noch voor uniformen. De uniformen zijn intussen zover versleten dat met vervanging in de nabije toekomst gerekend moet worden terwijl ook vervanging en/of uit breiding van instrumenten op vrij korte termijn aan de orde zal moeten komen. Zoals U uit de pers waarschijnlijk bekend zal zijn bestaat voorts het voornemen om op korte termijn over te gaan tot aanstelling van een beroepsdirigent, naast de huidige dirigent, de heer J. Verstegen. Het zal voor iedereen zonder meer duidelijk zijn, dat dit een enorme kosten stijging met zich zal brengen. Onze harmonie staat dan ook voor de zeer zware taak de inkomsten in zodanige mate te doen stijgen, dat alle noodzakelijke aktiviteiten ge financierd kunnen worden. Zonder Uw aller medewerking zal dit on mogelijk zijn. Wij vertrouwen echter in deze een beroep op U allen te mogen doen. De Harmonie vormt naar onze mening toch wel een zodanig onmisbaar element in onze Venray se samenleving, dat iedereen er iets voor over zal hebben en eraan wil medewerken om het onze vereniging mogelijk te maken haar aktiviteiten naar behoren uit te voeren. Op andere plaatsen (hierbij denken wij o.a. aan Ysselsteyn, waar men in enkele dagen 10.000,voor de Fanfare bijeen bracht) kan het, dus kan het hier ook. Wat is een feest in onze gemeente, op welk gebied dan ook, zonder Harmonie? Jaarlijks rukt de Harmonie 50 a 60 keer uit ter opluistering van diverse evenementen. Zou men dit willen missen? Wij kunnen het niet geloven. Wij mogen daarom nogmaals een dringend beroep op U allen doen om, wanneer onze bestuursleden bij U aankloppen, onze vereniging met een gulle bijdrage te steunen, waarbij wij vanzelfsprekend het penningske der weduwe niet uitsluiten, integendeel dit even welkom is. Inwoners van Venray, sta voor Uw Harmonie! De efkeritéiijitneid "önzèrTéaën(welke graag z5r veel vrije UjdT-oor- de Harmonie opofferen) zij U reeds bij voorbaat toegezegd. BESTUUR KON. HARMONIE „EUTERPE" RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis uit dankbaarheid fam. de Lauw; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 Derde Orde. Maandag: 7.45 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (C.). Dinsdag: 7.45 leesmis ter ere van H. Antonius van Padua (offer). Woensdag: 7.45 lsm. overl. fam. v. Wylick-Engelen en kind; 's avonds om 5 uur Hoogmis uit dankbaarheid Sj. Burgers bij 90e verjaardag. Donderdag: 7.45 Hoogmis jgt. voor zal. Jan van de Goor. Vrijdag: 7.45 Hoogmis voor zal. Jac. Geurts. Zaterdag: 7.45 leesmis jgt. zal. Elis. Hendrix-Leenders. Accolythen voor 11 juli: Harry v. Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. Kerkpoetsen: Nelly Classens en Jo Bovee. 13, 14, 15 juli Ziekentriduum. RECTORAAT SMAKT Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 fam. W nhoven-Braun (kapel: H. Mis voor de schooljeugd); 9 uur Hoogmis voor de bevaart uit Hel mond; 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck. Maandag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cre- mers. Dinsdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. jrd. voor Pastoor Asselberghs. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor Lamb. J. E. Winters. Donderdag: 630 voor Maria Theo dora Linssen; 730 voor Joh. v. d. Winkel. Vrijdag: Feest van O.L. Vrouw van de Berg Carmel. 6.30 gel. H. Mis 7.30 H. Mis voor Rector Heijnen; 10 uur: Plechtige Huwelijksmis voor het bruidspaar Herman van den Berg en Riky Logtens. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. Gelegenheid om te biechten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. AGENDA CENTRALE N.K.V. De spaarders bij de Centrale Volks bank worden verzocht de spaar boekjes voor controle en rente-bij schrijving in te leveren voor 20 juli a.s. bij de kassier M. Borghs, Burg. v. d. Loostraat 20. Vrijdag 9 juli a.s. bestuursverga dering N.K.V. Centrale in hotel Kemps, aanvang 8 uur. PASTOOR IN GRIENDTSVEEN „Griendtsveen is voor mij een Vol komen nieuw arbeidsterrein", ver telde kapelaan J. H. P. Bors, die be noemd is tot pastoor van de H. Bar- bare-parochie in dit Peeldorp. Kort na zijn benoeming is hij er een kijk je gaan nemen en hij heeft intussen reeds vastgesteld, dat hem veel werk te wachten ligt. Want de kerk van Griendtsveen is dringend aan her stelwerkzaamheden toe. Pastoor Bors werd 12 juni 1923 ge boren in Steyl. Hij volgde de mulo en de kweekschool in Venlo en be haalde in 1943 de onderwijzersakte. Daarna bezocht hij het gymnasium in Weert en in Rolduc en behaalde in 1948 het einddiploma. Na zijn stu die aan het Groot-Seminarie in Roermond werd hij in 1952 priester gewijd. Nog datzelfde jaar werd hij benoemd tot kapelaan in de St. Martinusparochie in Gennep. In 1957 werd hij aangesteld als leraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool in Roermond. Vijf jaar later volgde zijn benoeming tot kapelaan in de parochie van St. Petrus-Banden in Venray. Hij heeft in de Petrus-Banden parochie veel werk verzet o.a. ten behoeve van de jeugd, terwijl zijn missie-aktiviteiten nieuwe belang stelling voor de missie gewekt heeft. Hij wordt in deze paroche opge volgd door de Weleerw. Heer W. H. L. Peerlings, tot heden kapelaan te Weiten. I.T.O. Het Individueel Technisch Onder wijs biedt prachtige kansen voor die jonge mensen, die in klassikaal ver band het technisch onderwijs maar moeilijk kunnen volgen en daarom misschien niet verder leren. We heb ben hier reeds eerder over geschre ven. Wat de oorzaak is dat men de ze onderwijsvorm niet in Venray, doch wel in Horst krijgt met het nieuwe schoolseizoen is een vraag, die wij niet beantwoorden kunnen. Maar we hopen en vertrouwen dat daarmede geen einde komt aan de pogingen om dit onderwijs ook in Venray te krijgen, al is de LTS dan misschien al (te) volgepakt.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9