WIE HEEFT KOOL- PLANTEN Appels S.V.V. JEUGD M.H.C.V. SCHAKEN V.C.ROOY Bungalowtent? AndréJAMET natuuitijjk uooï Z0IH6F schoenen naac Ariaens-Kosman Qtotestcaat 6 M.A.C. ROOY van Opbergen CAMPS f Tiiunifih feilt! MARTENS' stierkalveren sa Uitslagen 29 mei: Venray AlBlerick Al 70 Venray A2Leunen Al 20 Venray A4Wanssum A2 102 Venray B2 (gym)Leunen BI 42 Venray B3Oostrum BI 21 Wanssum B2Venray B4 20 Leunen 2Venray B5 31 Programma 5 juni: Panningen AlVenray Al 6 uur Venray BIHRC BI 4 uur Venray B2 (gym)EWC BI 4 uur Venray ClLeunen Cl 3 uur Venray C2Oostrum Cl 2.30 uur Mocht Al winnen of gelijkspelen, dan is het kampioenschap behaald en kan het volgende seizoen in de se lectie-afdeling gespeeld worden. BI heeft ook goede kampioenskan sen. Met een gelijk aantal punten met Sevenum nemen ze de bovenste plaats nog in. Pinkstermaandag zal Al deelne men aan het jeugdtoernooi te Best en A2 zal deelnemen aan het toer nooi te Halfweg. BI neemt deel aan het B-jeugd toernooi van Helmondia. Met voldoening en trots mag MHCV op de _viering van het 2e lustrum terugzien, dat weT in alle opzichten meer dan geslaagd is. De H. Mis 's morgens op de Smakt, werd door vrijwel alle leden bijge woond; het kleine kapelletje kon dan ook nauwelijks alle leden (103) be vatten. Het ontbijt in het Pelgrims huis was royaal en voortreffelijk. In de middaguren vonden onder gunstige weersomstandigheden op de halfharde velden van het sportpark de wedstrijden plaats. Alles had een prachtig verloop en de lustrumcom missie verdient dan ook vanaf deze plaats alle lof voor de keurige en vlekkeloze organisatie van deze dag. De uitslagen: Dames: MHCV—Tegelen 1—0 TegelenPush 10 MHCV—Push 1—0 MHCV 2—Tegelen 2 1—3 Heren: VenrayTegelen 02 Venray 2Tegelen 2 21 veteranen MHCV—„old" HCV 3—2 Voor de laatste wedstrijd waren enkele oud-leden uit diverse steden speciaal naar Venray gekomen om nog eens acte de presence te geven en men kon deze oude garde nog aan dezelfde stijl en streken van destijds kennen. Het wa9 ook voor uw .scri bent een genoeglijke match. Ook voorzitter en secretaris zullen even als alle anderen, nadat zij zich wel enkele dagen ontzettend stijf gevoeld hebben, met plezier aan terug den ken aan deze wedstrijd waarvoor van de zijde van vrienden, familie leden enz. veel en geanimeerde be langstelling bestond. De receptie en de gezellige avond werd een onverwacht goede bekro ning van de lustrumviering; de re ceptie werd zeer druk bezocht en daarna volgde een buitengewoon ge zellige avond, die zeker wel aan de hoge verwachtingen beantwoordde, omdat ieder zich in deze entourage, de sfeer en bij een genoeglijke bab bel zich amuseerde. Een hint voor de lustrum-commissie en bestuur moge zijn om ieder jaar een lustrum dag te organiseren. Tot slot van het seizoen volgt de Franlcfurtreise der Dammen „Mann- schaf. De dames bewezen ook zondag tijdens het toernooi hun blakende vorm, zodat we als ze in de beste opstelling kunnen spelen goede ver wachtingen koesteren. We willen hen wel op de nogal harde, maar faire Duitse speltype wijzen, tüchtig dus evenals de organisatie, die wel weer het stempel Gründlichkeit zal dra gen. MHCV wenst het damesteam een goede reis, prettige dagen en veel succes und alles Gute. Op 29 en 30 mei 1.1. werd door 3 leden van de S.C. Venray deelgeno men aan het 7e Internationale Nie- derrhein Schach-Turnier in Uedem Did. Dit toernooi, wat zich in de loop der jaren bij veel schakers een zeer goede naam heeft verworven, mocht zich ook dit jaar weer verheugen op een zowel kwalitatief als kwantita tief zeer goede deelname. Dat de 3 Venray se deelnemers ieder met twee punten in de prijzen vielen is dan ook mede gezien de hoge indeling 'n zeer mooi resultaat. In de Meisterklasse wist W. Jeu ken met 2 punten beslag te leggen op een tweede prijs, terwijl A. Lu- cassen en Th. Jeuken in de Haupt- turnierklasse elk met 2 punten een eerste prijs in de wacht sleepten. Na in de loop der jaren reeds met verschillende buitenlandse verenigin gen kontakt te hebben gelegdj_waar- uit diverse vriendschappelijke ont moetingen over en weer resulteer den, is de S.C. Venray tijdens boven genoemd toernooi opnieuw benaderd, nu door de S.C. Wanne-Eickel voor het spelen van een vriendschappelij ke ontmoeting in de zomermaanden. Zaterdagavond j.l. hield M.A.C. „Rooy" een clubrit waaraan uitslui tend door leden kon worden deelge nomen. Het werd een succes zowel voor de uitzetters als voor de deel nemers, want deze rit behoorde tot een van de beste van de tot nu toe uitgezette ritten van onze vereni ging. Na de rit werden de deelne mers en hun kaartlezers een uitsmij ter aangeboden en alvorens de uit slag bekend werd gemaakt, kregen de winnaars van de ledenwerfaktie de gouden speld uitgereikt. Dit wa ren P. Janssen met 27 aangebrachte leden; Fr. Janssen met 18 en W. Claes.sens met 16 leden. Daarna kwam de uitslag die luidde als volgt: 1. Fr. Janssen; 2. G. Bom; 3. P. Bom; 4. H. Weijs; 5. P. Janssen. Zondag behaalden onze leden ook nog enke le prachtige successen, waaruit blijkt dat M.A.C. Rooy tot de sterkste auto mobielclubs van Limburg behoort. In Horst haalde P. Janssen de eer ste prijs, terwijl nog verschillende andere clubgenoten ook vooraan in de prijzen vielen. In Venlo waar de grote Sport en Toerrit werd verreden won M.A.C. Rooy de clubteamprijs en wel door Fr. Janssen met een derde prijs, G. Bom met een achtste en P. v.d. Ster ren met de vijftiende prijs. Verder willen we de leden er aan herinneren, dat op zondag 13 juni de eerste rit wordt verreden voor het Provinciaal clubkampioenschap en 't persoonlijk kampioenschap. Hiervoor hebben we nodig vele sterke teams. Inlichtingen hierover bij het bestuur. GROTE ORIENTATIERIT IN LANGENBOOM Op zondag 6 juni (le Pinksterdag) organiseert de Langenboomse jeugd- centrale wederom een grote oriënta- tierit met auto's, motors, scooters en brommers. Deze rit is evenals vorig jaar in de gemeente Mill en wordt uitgezet door twee deskundigen op dit gebied. De lengte van deze rit is ongeveer 50 km, goed te berijden weg, waar over men twee uur mag doen. De start is bij café Bens (tegenover de kerk) om 13.00 uur, hier zal aan iede re deelnemer een duidelijke route beschrijving met een kleine toelich ting worden uitgereikt. Het inschrijf geld is voor auto, motor of scooter 6,voor brommer 5,met inbe grip van de kaartlezer. Kinderen kunnen gratis meerijden. Voor de brommers zal een apart reglement worden toegepast en aparte prijzen. Evenals vorig jaar zullen de baten van deze rit ten goede komen aan de gehele Langenboomse jeugd, die o.a. een volleybalclub en een tafel- tennisclub rijker geworden is. De plannen van de jeugdcentrale zijn echter groter maar daardoor ook de financiële zorgen. Wij hopen evenals vorig jaar zo veel deelnemers, meer dan 125, een genoeglijke middag te kunnen aan bieden. Zoals wij toen van velen hoorden was het genoegen van deel neming groter dan het succes op de ranglijst. Deze rit is zowel voor be ginners als gevorderden aantrekke lijk gemaakt. Inschrijving kan telefo nisch geschieden bij J. Bongers tel. 08863-373 en L. van Sambeek 08863- 217. De organisatoren hebben voldaan aan het bepaalde in artikel 24, lid 5 van de wegenverkeerswet. V.C. ROOY PROMOVEERT Zaterdag en zondag, 29 en 30 mei, werden in de sporthal te Aarle-Rix- tel de promotiewedstrijden gehouden. VC Rooy mocht hieraan met het eer ste herenteam deelnemen, door haar kampioenschap, kortelings behaald in de promotieklasse en met het eer ste damesteam van district Venlo, dat als eerste geëindigd was in de promotieklasse dames. Zondag om een uur begonnen de wedstrijden voor de dames. De deel nemende teams waren: Jong Sios (Helmond); Bekkersveld (Heerlen) Swift (Roermond); St. Pieter M.C. (Maastricht) en V.C. Rooy. De dames begonnen met een zwa re wedstrijd tegen Swift. In de eer ste set liep VC Rooy door goed op bouwend spel uit tot 13-6. Swift kwam hierna terug, maar de achter stand was te groot. VC Rooy won met 158. In de tweede set herstelde Swift zich prima en liep uit tot een voor sprong van 70. Na een time-out kwamen echter onze dames terug en door uitstekend aanvallend en ver dedigend spel werd de stand spoedig 77. Een verder gelijk opgaand duel, en een spannende slotfase brachten tenslotte de winst voor VC Rooy met 16—14. Deze twee punten waren de V.C. Rooy-dames zeer welkom. Ook in de volgende wedstrijd VC RooySt. Pieter MC toonden onze dames dat ze toch wel volleyen kun nen. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 10-10. Hierna toonden de dames dat ze de meerdere waren en deze set eindigde in 15-10. Ook de tweede set was voor een goeddraaiend VC Rooy, echter na veel moeite. St. Pieter MC liep na melijk uit tot een voorsprong van 12-2. Echter herstelden onze dames zich op een sublieme manier. Het grote puntenverschil werd langzaam maar zeker teruggebracht tot een ge lijke stand 14-14. En met 17-15 won VC Rooy ook deze set. Wederom winst voor VC Rooy. De derde wedstrijd was VC Rooy Jong Sios en dit duel werd gewon nen door Jong Sios. In de eerste set bood VC Rooy door goed verdedi gend spel sterk weerstand. De set winst ging naar Jong Sios. In de tweede set was Jong Sios verre de beste: 15—4. Het élan dat VC Rooy in de eerste twee wedstrijden ge toond had was verdwenen. Ook in de volgende wedstrijd te gen Bekkersveld schoot VC Rooy krachten te kort: 15-1 en 15-8. Het resultaat was: Bekkersveld en Jong Sios promoveerden; VC Rooy werd derde. Volgend jaar zullen de VC Rooy- dames het opnieuw proberen. Hopen- lijk met meer succes! De dag hieraan voorafgaand, 29 mei, werd voor het eerste herenteam van VC Rooy een historische dag. Zoals we niet ten onrechte vermoed hadden gelukte het het eerste heren team de promotie naar de overgangs klasse te maken en op deze manier dit seizoen met een schitterend re sultaat af te ronden. De tegenstanders waren: Bekkers veld 2 (Heerlen); St. Pieter MC (Maastricht), VSW (Weert); Rust Roest (Eindhoven) en Con Brio (Hel mond). Er werd gespeeld in een hal ve competitie; slechts de twee eerst- geplaatsten zouden promoveren. Allereerst kwam VC Rooy uit te gen Rust Roest. In de eerste set ging dit duel gelijk op, maar een zeer sterk verdedigend Rust Roest belette VC Rooy deze eerste set te winnen: 10-15. De stand was 1-0 in het nadeel van VC Rooy. De tweede set werd door VC Rooy gewonnen met over tuigend beter aanvallend spel: 15-6. Een derde set moest de beslissing brengen. Rust Roest liep direct uit tot een voorsprong van 50, welke echter door een steeds beter spelend VC Rooy spoedig gecorrigeerd werd (6-5). De punten werden tot de eind strijd gelijk verdeeld, toen VCTtoöy het initiatief nam en verdiend won met 15-13. De eerste punten waren binnen. De tweede wedstrijd tegen St. Pie ter MC begon onder de luide aan moedigingen van de VC Rooy-sup- porters, die inmiddels gearriveerd waren. Desondanks zou VC Rooy door de grote wedstrijdroutine van de Maastrichtenaren, de wedstrijd verliezen. De eerste set won VC Rooy met 16-14, de andere verloren ze met 15-10 en 15-5. De kans om te pro moveren werd kleiner. In de derde wedstrijd kwam VC Rooy uit tegen het niet bijzonder stek spelende VWW. Door overtui gend beter aanvallend en verdedi gend spel won VC Rooy dit duel in twee sets op een overtuigende ma nier. Setstanden 15-7 en 15-5. Hierna trad VC Rooy in het strijd perk tegen het zeer sterk spelende Bekkersveld. Nu pas kwam VC Rooy goed los. In het begin van de eerste set overrompelden de VC Rooy-man- nen Bekkerveld door goed opbou wend en verdedigend spel (62). Nadat Bekkersveld enige malen 'n spelerswisseling had aangevraagd kwam de stand gelijk (7-7). Tot het einde toe ging de strijd gelijk op maar Bekkersveld was de gelukkige winnaar van deze set na een bij uit stek spannend slotduel (18-16). Ech ter in de tweede set trok VC Rooy aan het langste eind. Door de keihar de smashes van de aanvallers H. Sa- la, M. Verhallen en K. Arts, de on bereikbare taktische ballen van B. Peeters bleef VC Rooy het heft in eigen handen houden. Setstand 15-13. Wederom moest een derde set de be slissing brengen. Een gelijkopgaande strijd viel voor Bekkersveld het gunstigst uit: 15-13. Jammer, met iets meer geluk was VC Rooy de geluk kige winnaar. Hierna moest een vermoeid VC Rooy aantreden tegen Con Brio. Ook hier bleek VC Rooy de sterkste dank zij het goed opbouwend spel van K. Wijnen, M. Hendrikx en B. Verbakei. VC Rooy won met 2-0 (16-14 en 15- 13). Om te promoveren moest VC Rooy nu een beslissingswedstrijd spelen tegen St. Pieter MC. In de eerste set trok VC Rooy fel van leer (14-2). St. Pieter MC zette alles op alles maar de achterstand was te groot (15-9). De tweede set verloor VC Rooy on danks het sterk aanvallend spel van H. Sala en K. v. d. Velde (10-15). In de derde set zou de beslissing vallen. De VC Rooy-ers roken echter de promotie, zetten alles op alles en versloegen St. Pieter MC met zeer duidelijke cijfers (15-6). Na bijna 9 uur gespeeld te hebben promoveerde VC Rooy naar de over gangsklasse (evenals Bekkersveld). Grote vreugde in het VC Rooy-kamp. In Venray aangekomen werd het feest in ons clublokaal voortgezet. Succes zij VC Rooy toegewenst in de overgangsklasse. Tijd en plaats van receptie zullen nader worden bekendgemaakt. VOETBALLEN IN VIERLINGSBEEK Tweede Pinksterdag zal Volhar ding een wedstrijd spelen tegen de le devisieclub V.V.V. uit Venlo. V.V.V. verschijnt in de volgende opstelling: Doel: Swinkels; achter: Steeg en Verkoelen; midden: van het Hek, Schenkel, Jan Klaassen; voor: Slaats; Dirckx, De Meulemeester, Fouston en E. Verbong. De wedstrijd begint om 4 uur. Poststraat 8 VENRAY TeL 1429 DOORLOPENDE SHOW van caravans, kampeertenten en kampeerartikelen op ons terrein aan de Leunseweg t.o. Sportpark! NATUURLIJK.. Uitgebreide Lleurencatalogus bij Claessens Campingsport AFSCHEID ADJUDANT J. WIERSMA Te Ysselsteyn had maandagmiddag in de cantine van het M.O.B.-com- plex onder grote belangstelling van militaire en andere autoriteiten het afscheid plaats van Adjudant J. Wiersma, commandant van het com plex Ysselsteyn, die de dienst met pensioen ging verlaten. Adjudant Plum, opvolger van de scheidende adjudant, bracht dank aan adjudant Wiersma voor het ont zettend vele werk wat deze heeft ge daan in dienst van het leger. Hij kon hier het beste over oordelen, omdat hij de eer had dit complex over te nemen. Namens allen die te Venray werkzaam waren, overhandigde hij een glas-in-lood-raam, met een kop van een hert er in, dat de scheiden de adjudant zou herinneren aan .Beertje" van het garnizoen Venlo. Overste Nieuwenhuizen uit Breda stelde adjudant Wiersma ten voor beeld om zijn grote plichtsbetrach ting en hulpvaardigheid, die tot in de hoogste militaire kringen bekend was. Hij memoreerde in het kort zijn militaire loopbaan, zijn krijgsgevan genschap bij de Jappen en zijn grote ijver voor de Militaire Fondsen Ne derland. Ook zijn zeven jaren ver blijf te Ysselsteyn prees de overste en het accuraat onderhoud van dit grote complex. Kolonel Kersjes uit Maastricht had nog steeds met grote belangstelling het werk van adjudant Wiersma ge volgd, die in stilte een harde werker was en het nooit te veel bleek, als er iets opgeknapt moest worden. Hij overhandigle een schilderij van de Maasbrug te Maastricht, waarover hij dikwijls gereden was. Majoor Schouten b.d., oud-com mandant van de Nationale Reserve, kreeg toen de gelegenheid dank te brengen voor het vele werk dat Wiersma gedaan heeft voor deze tak van dienst. Hij wenste de gepen sioneerde een lang burger-leven toe in de beste gezondheid. Administrateur L. Cox van het M.O.B. sprak woorden ten afscheid namens het burgerpersoneel en dankte zijn scheidende commandant voor het ontzettend vele sociale werk, gedaan voor het personeel. Adjudant J. Wiersma, die 44 dienst jaren er op heeft zitten en een leef tijd heeft van 48 jaren, bracht war me dank aan allen van hoog tot laag. Speciaal dankte hij het burger per soneel voor hun volgzaamheid, daar hij zonder hen dit alles niet klaar had gespeeld. De vele lofuitingen die hem werden toegezwaaid droeg hij over aan dit personeel. Bij dit afscheid waren aanwezig loco-burgemeester van Dijck en de wethouders Schols en Janssen als mede gemeentesecretaris Vorst. Pas toor Janssen van Ysselsteyn, Adju dant Pijnenburg van de Rijkspolitie, Opperwachtmeester Direcks, de heer E. Bartels, alsmede vele vrienden en kennissen van de familie Wiersma gaven acte de presence. Mevr. Wiers ma ontving bloemen, omdat ook zij veel voor het burgerpersoneel van het M.O.B. had gedaan. Met een gezellig samenzijn werd dit bijzonder afscheid besloten. Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Rijschool JAN JANSEN Overloonseweg 18 - tel. 1600 MODE VAN NU In haar collectie ,,mode van nu" biedt Hollandia een charmante serie soe pel krimpvrij trico van voortreffelijke pasvorm en weergaloze afwerking. Hier Kersebloesem prin- cesselijn, hemdje wit v.a. 2.75, zwart v.a. 3.-, broekje met (leuke!) strook entre- deux kant v.a. 2.05. Grotestraat 24 - Venray Juwelier Horloger Opticien Grotestr-16 Tel. 1261 Venray Lycra korselet, met voor pand van satijnelastiek en kanten cups. Extra versteviging in buik- en heupgedeelten. Maten 40-46. Cup A In wit en zwart Maten 40-48. Cup B In xcit en zwart t 45,— ADVERTEER IN PEEL EN MAAS jonge hennen 7-20 weken Opfok in zomerhokken. Gebr. Kleuskens N.V. Kuikenbroederij - Horst tel. 04709-1234-1190 Verheijen's zaadhandel Leunen, tel. 1550 kuikens en jonge hennen BROEDERIJ EN OPFOKBEDRIJF GROENINGEN TeL 04781 - 308 TE KOOP GEVRAAGD J. DRIESSEN - OIRLO Tel. 04787-504. BERMUDA Het fijne 2x2 rib, door jong en oud met plezier gedragen om de prettige pasvorm, perfecte afwer king en voortreffelijke kwaliteit. Voor heren: ma ten 4 t/m 8 slip of shirt v.a. 2.75, voor jongens: maten 0 t/m 3 v.a. 1.75. naast Raadhuis HOFSTRAAT 2

Peel en Maas | 1965 | | pagina 14