SVV en M.H.C.V. TAFELTENNIS S.V.y. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUNEN DUIVENSPORT V.C.R00Y WANDELSPORT BADMINTON HENGELSPORT ZWEMMEN BASKETBAL bedrijfsvoetbal Z1 Rl AENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 28 MEI 1965 No. 21 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG DRUK EN GROTESTRAAT PEEL EN MAAS UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WPPÏTR1 AH VHOR VPNRAY RN HMRTRPPPN ADVERTENTIEPRIJS 8*/« ct. p. mm. ABONNEMENTS- IAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ülilVDLAU V UUI\ V CrllI\A I Dli VJIYIO 1 IV UlVCfli PRUS PER KWARTAAL f 1.75 (buiten Venray 2.—) Hoewel Venray 6 nog een compe titiewedstrijd heeft af te werken, speelde dit elftal zondag j.l. we gens vakantie van een der spelers reeds hun officiële afscheidswed- strijd. Dit team is de laatste jaren zeer populair geworden, doordat ze eerst als Venray 5 het kampioen schap met promotie behaalden, ter wijl twee jaar later het kampioen schap met Venray werd gevierd. Met enige weemoed zagen we ai die vertrouwde gezichten zondag j..l. hun afscheidswedstrijd spelen tegen Overloon 2 en dat ze er nog wat van kunnen bleek duidelijk uit de 53 overwinning die behaald werd. Veel spelers van dit elftal hebben een zeer goede staat van dienst. O.a. Jeu Arts heeft meer dan 20 ja ren SVV gediend. Zowel voor het eerste elftal alsook voor de andere elftallen waarin hij speelde, heeft Hij steeds zijn beste krachten gegeven. Een prettige medespeler, die overal werd gewaardeerd, heeft nu zijn succesvolle voetbalcarrière beëin digd. Zonder ook maar iemand iets te kort te willen doen, willen we de schijnwerper ook nog even richten op aanvoerder Gerrit Poels. Ook de ze speler heeft een lange voetbal- loopbaan achter de rug. Na vele ja ren in de hogere regionen te hebben gespeeld, is ook voor hem het slot gekomen bij Venray 6, welk elftal het laatste jaar onder zijn bezielen de aanvoering overal een graag ge ziene tegenstander was. Het zou te veel plaatsruimte ver gen als we elke speler apart onder de loupe zouden nemen. Allen heb ben steeds kameraadschappelijk en sportief gestreden, elke wedstrijd op nieuw. De volgende spelers kwamen vrij regelmatig voor dit elftal uit: Th. de Haart, P. Bonants, G. Voermans, Th. v. d. Laar, E. Sijbers, W. Tum- mers, H. de Bruyn, W. Clevers, A. van de Waeter, J. Peeters, F. van Bergen en J. Driessen. J. van de Vorle heeft enkele jaren de leiding over dit elftal gehad ep wist in goede verstandhouding met deze spelers, dit team vaak tot top prestaties te voeren. Hopenlijk geldt na de wedstrijd tegen RKDEV 3 a.s. zondag, dit voet- balafscheid niet voor alle spelers als afscheid van de vereniging, want op tal van plaatsen kunnen deze men sen nog dienstbaar zijn. In een matige wedstrijd kwam Venray 7 tegen EWC 3 niet verder dan een 22 gelijkspel. De Ven- rayers, die bij de rust nog een 10 voorsprong hadden, keken na de her vatting snel tegen een 21 achter stand aan. Pas kort voor het einde kwam Venray weer gelijk door een doelpunt van J. Berkers. Uitslagen competitie 22 mei: Venray AlWittenhorst Al 90 Merselo AlVenray A2 01 Venray A3America A2 20 Oostrum AlVenray A4 35 Venray BIHegelsom BI 70 Venray B2 (gym)Merselo BI 54 Ysselsteyn BI—Venray B3 0—0 Venray B4Ysselsteyn B2 32 Hegelsom B2Venray B5 50 Venray CWanssum C 22 Op het A-toernooi van Venlose Boys wist Al zondag de 2e prijs te behalen. Dit is een mooi succes, daar aan het toernooi verschillende se lectie-elftallen deelnamen. De uitsla gen waren: SwiftVenray 2-^5; IreneVenray 01 en Vlose Boys 2- Venray 03. In de finale verloor Venray van EHC sel. met 30. 3e en 4e werden resp. Venlose Boys 1 en Venlose Boys 2. Programma 27 mei (competitie): Venray A4Resia Al 3 uur „Bisschopsbeker" 5e ronde: Venray BIIrene BI Programma 29 mei (comp.): Venray AlBlerick Al 4 uur Venray A2Leunen Al 4 uur Venray A4—Wanssum A2 3 uur Leunen BIVenray B2 (gym) 4 uur Venray B3Oostrum BI 2.30 uur Wanssum B2Venray B4 2.30 uur Venray B5Leunen B2 2.00 uur Onder prachtige weersomstandig heden speelden de Molenwikeers 1 zondag j.l. een huldigingswedstrijd tegen de 3e klasser Venlose Boys 1. Voor 't begin van deze mooie en aantrekkelijke wedstrijd hield de voorzitter van Venlose Boys een kor te toespraak en bood bloemen aan. Direct na 't fluitsignaal van scheidsrechter Pijpers uit Blitters- wijck was 't duidelijk dat men tegen deze sterke tegenstander een zo goed mogelijk resultaat wilde bereiken. Met vlot opgezette aanvallen via de vleugels bestookte men 't Boys-doel voorlopig echter zonder resultaat. Ook de gevaarlijke aanvallen van de gasten leverden vooralsnog niet het wenste succes op. Na 20 min. spelen namen de Molenwiekers de leiding. Na een snelle doorbraak van links buiten W. Linders, kopte linksbinnen Elefterius, uit diens voorzet, onhoud baar in: 1—0. Na dit doelpunt kwa men de Venlose Boys wat meer in 't offensief en moest men alle zeilen bijzetten om hun 't scoren te belet ten. Tien min. voor de rust kwam echter de gelijkmaker door een kopr bal van de rechtsbinnen: 1-1. Toch namen de Molenwiekers nog voor de pauze opnieuw de leiding. Na een korte corner bracht midvoor L. Jen- neskens de bal hoog voor 't doel waarna linksbinnen Elefterius met een fantastische kopbal de Venlose keeper het nakijken gaf: 2-1. Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting kwamen de gas ten even fel opzetten en reeds na 5 min. scoorden ze de gelijkmaker: 2-2. De Molenwiekers-defensie kwam nu onder zware druk te staan, maar men wist doelpunten te voorkomen. Inte gendeel, na een kwartier spelen was 't opnieuw linksbinnen Elefterius die uit een voorzet van rechtsbuiten J. Tijssen raak kopte en hiermede een hattrick verrichtte: 32. Even later was 't echter weer gelijk door een overigens niet onhoudbaar schot, van de midvoor 33. Pech had de Ven lose Boys rechtsbinnen toen hij z'n schot door de lat gekeerd zag. Na een mooie combinatie tussen mid voor L. Jenneskens en linksbinnen Elefterius, was 't laatstgenoemde die 10 min. voor tijd de stand op 43 bracht. Men ging zich nu in de ver dediging terugtrekken om deze voor sprong te behouden, maar kon toch niet voorkomen dat de rechtsbuiten 2 min. voor 't einde de overigens zeer verdiende gelijkmaker liet aan tekenen: 44. Al met al een prach tig resultaat. Na deze wedstrijd volgde in club lokaal Thielen een zeer druk bezoch te receptie. Vele autoriteiten, be stuursleden van plaatselijke vereni gingen en organisaties, deputaties van voetbalverenigingen uit de om liggende plaatsen e.a. kwamen hun gelukwensen aanbieden vaak verge zeld van de aanbieding van een ge schenk. In feeststemming is de avond verder doorgebracht. Molenwiekers 2 moest op bezoek bij mede-koploper Evertsoord. In 'n harde wedstrijd gaf linksbinnen M. Beerkens de Molenwiekers voor rust een 10 voorsprong. Deze werd na de pauze door de EE V-rechtsbinnen tenietgedaan: 1-1. Na een kwartier spelen moest midvoor A. Vollenberg zich laten vervangen door P. v. d. Laar wegens een opgelopen blessu re. Rechtsbuiten J. Barends bracht na 20 min. spelen de Molenwiekers opnieuw aan de leiding: 2-1. Toen een kwarttier voor tijd ook rechts binnen Lateparissa geblesseerd het speelveld verliet, moest men met 10 man doorspelen. Mede hierdoor gelukte het de midvoor van Everts oord kort voor tijd de partijen óp ge lijke hoogte te brengen: 2-2. Met de ze stand kwam ook 't einde, zodat in de kopgroep niets veranderd is. Bei de ploegen staan met een gelijk aan tal punten aan de leiding. Molenwiekers 4 won van Kronen berg 3 met 42. Midvoor J. Frans- sen nam alle 4 de trefers van de Mo lenwiekers voor z'n rekening. Programma voor zendag 30 mei a.s. Molenwiekers 4Hegelsom 4 12 uur Rectificatie In ons verslag van 14 dagen ge leden berichtten we dat de wedstrijd Molenwiekers 2Evertsoord geen doorgang kon vinden in verband met de toen gehouden atletiekwedstrij den. Dit is onjuist, daar 't terrein in verband met de weersomstandighe den 's morgens werd afgekeurd. Gaarna onze excuses hiervoor. Uitslagen: America 3Leunen 2 62 Leunen 3Griendtsveen 2 01 Leunen AlWanssum Al 10 Oostrum BILeunen BI 23 Leunen B2Wanssum B2 06 Ysselsteyn CLeunen C 01 Programma zaterdag: Venray A2Leunen Al 4.00 vertrek 3.30 uur Leunen BIVenray B2 (gym) 4.00 Venray B5Leunen B2 2.00 vertrek 1.30 uur Zondag: Meterik 4Deunen 2 12.00 vertrek 11.15 uur Leunen 3Merselo 2 12.00 Om 12.30 uur vertrekt de A en B- jeugd naar Horst (terrein Oude Lind) voor het jeugdtoernooi van Meterik. Dit duurt tot plm. 18.30 uur. P.D.V. DE ZWALUW Hoopvol klommen zondag j.l. onze liefhebbers op hun duivenplatje om de komst van hun favorieten af te wachten. Naar de weersomstandig heden te oordelen, zouden we een pracht vlucht krijgen. Helaas viel het voor de zoveelste maal dit jaar weer tegen, vele melkers wachten tever geefs, terwijl ander om het uur een duif terug kregen. Cor Barents was het dit maal, die al de gedoodverfde favorieten te snel af was, en op prachtige wijze de eer ste prijs won. Proficiat! De prachtige te winnen beker gaat naar J. Janssen V. met de twee snelste duiven, resp. 2e en 7e prijs. Tevens wordt hij winnaar van een extra prijs in de C.C., een prachtige prestatie, waarvoor onze gelukwen sen. A.s. zondag op Pont St. Max weder om een pracht beker, geschonken door G. Hendriks, te winnen met de twee snelste duiven. Aan schenker onze hartelijke dank. Op de vrijdag j.l. gehouden be stuursvergadering van de C.C. is be sloten, dat bij niet invullen van jaar tallen op poulebrief 2,50 boete zal worden opgelegd. Vul dus poulebrief duidelijk in en vergeet niet het jaar tal te vermelden. De uitslag van Orleans 498 km was als volgt: Los 6 uur; le duif 12.49.24; laatste duif 14.14.44. C. Barents 1 10; J. Janssen V. 2 7; De Riet-Sijbers 3 37; P. Schwachöfer 4 15 24; M. de Lauw 5 20 27; M. de Bruyn 6 16 18; E. Oudenhoven 8; Munckhof-Poels 9 46; L. Coopmans 11 12; A. Willems 13 43; A. Smits 14 34; J. Arts 17 21 41; E. Vermeulen 19 40; P. Manders 22 39; P. Philipsen 23 32; H. Lucassen 25 38; G. Boom 26; Jan Gommans 28 44; Gebr. Bas ten 29 45; Joh. Gommans 30 36; P. Hendriks 31; W. Peters 33 42; P. Wil lems 35. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht St. Denis. Aantal dui ven 164. Aankomst le duif 11.00.11; laatste duif 11.43.50. P. Janssen K. 1 2 15 22 26 29 33 38 40; H. v. d. Keuvel 3 21; H. Croo-^ mans 4 5 16 23; J. Janssen K. 6 9 13 27 34; J. Maas 7 14 19; Gebr. Wil lems 8; J. Verstegen Zn. 10 20 24 28 en le overduif; J. Ewalts 11 30; P. Strijbos 12 17 18 35; P. Janssen H. 25 39; Gebr. Hermans 31; Chr. Cup pen 32; G. Janssen L. 36; H. Kleus- kens 37; A. Koenen 41. Beker werd gewonnen door J. Maas met 2 eerst getekende duiven. Zondag a.s. viert M.H.C.V. zijn 2e lustrum. Het dagprogramma luidt: 9.30 H. Mis voor leden en oud-leden en hun dames in het St. Jozefkloos ter. Vanaf 1 uur wedstrijden op de half verharde velden van het sport park. Op de lijst van deelnemende clubs komen de namen voor van Uden, Breda en Tegelen en Venray zelf natuurlijk met enkele elftallen. De veteranen zullen een wedstrijd spelen tegen een nog oudere garde, nl. die van de voormalige Hockey Club Venray en dat belooft naast 'n gezellige wedstrijd een leuke ont moeting te worden evenals de wed strijden tussen en tegen de overige clubs. 's Avonds is er een gezellige avond in De Keizer voor hockey- minded Venray en de uitgenodigde clubs. Een bandje zal proberen de ongetwijfeld geanimeerde stemming nog te verhogen, terwijl het bestuur van 78 uur recipieert. We hopen en wensen, dat het weer zal mee werken om deze gedenkwaardige dag in onze vereniging te doen slagen. Tot slot mogen we onze lezers mee delen dat de trip naar het toernooi te Frankfurt voor 't damesteam (Pink steren) definitief doorgaat. We ko men hier nog op terug. Na enkele weken van intensieve voorbereiding, staan a.s. zaterdag voor de heren en zondag voor de da mes, de promotiewedstrijden voor de deur. Beide teams staan voor 'n aan tal zéér zware wedstrijden. De tegenstandsters voor de dames zullen zijn: Jong Sios, Helmond; Bekkerveld, Heerlen; Swift, Roer mond en St. Pieter M.C., Maastricht. Bij de heren zijn mede-gegadig den: Con Brio, Helmond; Bekkerveld 2, Heerlen; VSW Weert; Rust Roest, Eindhoven en St. Pieter M.C., Maas tricht. Voor beide klassen rijn 2 plaatsen beschikbaar. Voor leden en andere belangstellenden bestaat er gelegen heid om deze wedstrijden, welke in Aarle-Rixtel worden gehouden, bij te wonen. Zaterdag 29 mei: Per Zuid-Ooster om 12.45 uur voor supporters, kosten 1.25 p.p. Spelers komen om kwart voor elf bij elkaar in ons clublokaal, waarna vertrek met een extra busje. Zondag 30 mei: Per Zuid-Ooster voor speelsters en supporters, ver trek 11.30 uur. Ook hier zijn de kos ten voor supporters 1.25 p.p. ST. CHRISTOFFEL St. Christoffel nam zondag j.l. met leden deel aan de kringwandeltocht te Venlo. Ze behaalden op de 5, 10 15 km elk een 5e prijs. A.s. zondag 30 mei gaat de wan delclub naar Deurne. Om 12 uur ver trekken vanaf de gymzaal aan de Langeweg. Zorgt allen op tijd aan wezig te zijn. Vorige week zaterdag speelden 3 van onze dames elk drie competitie wedstrijden, waarbij slechts één par tij verloren ging. Mej. P. Janssen wist haar drie partijen met groot overmacht te winnen, waarbij haar naaste concurrente zelf met 11-0 en 11-2 werd verslagen. Mej. T. Tho massen behaalde tweemaal een ge lijk spel en 1 overwinning, terwijl tenslotte Mej. T. Eibers haar eerste verlies opliep. Door deze résultaten staan onze dames zowel in de eersïo als tweede klas nog zeer goed geno teerd. Het ligt in de bedoeling voor don derdagavond 3 juni a.s. om zeven uur een invitatiewedstrijd te spelen tus sen 2 B-dames resp. Mevr. Hölting en mej. Derks die in Aarle-Rixtel op het toernooi de eerste twee plaatsen behaalden. Deze sterke dames zijn uitgenodigd om tegen Pim Janssen en Ted Thomassen in het veld te tre den. Er zullen dan worden gespeeld twee singles en 1 damesdubbel. Daarnaast zullen de heren Hölting en Smeets met onze beide dames twee mixedwedstrijden spelen. Het is voor het eerst, dat onze dames tegen dergelijke sterke spelers in het veld treden. Het belooft dan ook 'n span nende wedstrijd te worden en voor ons zal deze wedstrijd een maatstaf zijn voor het tot nu toe bereikte peil. Wij verwachten zelfs op minstens 1 onderdeel een overwinning. De wedstrijd zal worden gehouden in de gymzaal aan de Charles Ruys- straat op donderdagavond 3 juni a.s. Aanvang 7 uur. Iedereen is van har te welkom. Toegang is vrij. DE ROERDOMP Zaterdag 29 mei le wedstrijd ko- ningsvissen gewone hengel, aanvang wedstrijd 17 uur. Bijeenkomst 16.30 uur bij de kerk te Maashees. Tevens opgeven deelname le Kring-con cours op 7 juni 2e Pinksterdag te Grubbenvorst, aanvang 14.00 uur. Bijeenkomst 13.30 uur clublokaal Rutten, Grubbenvorst bij de kerk. ZWEMCLUB SPIO Vorige week vrijdag hield Zwem- club Spio haar jaarvergadering in Hotel Kemps. Hoewel onze vereni ging ruim 500 leden telt was de be langstelling niet overdadig. Opval lend was de aanwezigheid van de vele dames die kennelijk geinteres- seerd waren in de badpakkenshow, die deze vergadering opluisterde. De bestuui-sverkiezing bracht zon der hoofdelijke stemming de heer G. Custers uit Oirlo achter de bestuurs tafel, terwijl de heer H. Hartman rijn zetel kon behouden. Ondanks de grote deelname aan het zwemmen in Venlo en ondanks een kassaldo van ruim 7.000,- teerden we het afge lopen jaar enkele duizenden guldens in. Dat zal dit jaar ook zeer zeker het geval zijn. Het bestuur stelde daarom voor het komende jaar de kontributie op 12.50 en 15,te brengen. Zonder protest maar wel met een verzoek de grote gezinnen tegemoet te komen ging de vei'gadering akkoord. De badpakkenshow werd een suc ces en de eendags-mannequins had den eer van hun werk. Betreffende het nieuwe zwembad kon de voorzitter mededelen, dat er in augustus in het Venrayse open- luchtbad gezwommen kan worden. In de maand juli kunnen we weer te recht in het Lyceum. Vei'wacht mag worden dat Spio gezien het grote aantal leden te gen gunstige kondities in het Ven rayse bad kan gaan zwemmen. Het overdekt zwembad is nog wachtende op de bouwvergunning en de finan ciën. Over een en ander volgen t.z.t. nadere mededelingen. De officiële opening, komend jaar, van het nieuwe zwembad zal als de vooi'gestelde plannen verwezen lijkt woi-den enkele duizenden guldens gaan kosten, maar dan ko men er ook (inter)nationale kam pioenen. De vraag, wie zal dat beta len? DAMESZWEMCLUB HZPC HORST Trainingsrooster zomer 1965. In overleg met de familie Hesen zijn voor het komende zomerseizoen de volgende trainingstijden vastge steld: Dinsdagavond van 7-8 uur training oudere leden, gehuwde dames en wedstrijdploeg A. Woensdagamorgen 10-11 uur oude re leden en gehuwde dames. Zaterdagmorgen 9-10 uur wed strijdploeg B en overige zwemsters. BIC I—THOMAS I Op neutraal terrein werd op 15 mei in Eindhoven de kampioens wedstrijd van de heren 2e klasse ge speeld tussen BIC 1 uit Venray en Thomas 1 uit Den Bosch. BIC wist zich tijdens dit competitie-hoogte punt gesterkt door een supporters- schare die met een speciale bus mee gekomen was. Van de eerste tot de laatste minuut blonk Thomas uit door een strakke zone en goede ver dedigingsrebound, terwijl BIC hier af en toe van afweek door het snel lere een-drie-een systeem. Beide partijen speelden heel onrustig, ken nelijk onder de indnik van de wijze waarop elk schot met gezucht of j juich begeleid wex'd. BIC begon goed. Na ongeveer 8 minuten 60 voor BIC, waarna Tho mas een enorme opmars inzette, waardoor de stand 96 in 't voor deel van Thomas werd. Dit was te vens eindstand van de eerste helft. Deze betrekkelijk gelijke opgaande strijd voerde vooral tot een climax in de spanning aan het eind van de tweede helft, toen beide partijen om beurten aan de leiding kwamen. Toen het eindsignaal klonk en even daarna nog een Thomas-bal door het netje suisde waren de gemoederen helemaal verhit. Deze bal werd door de voortreffelijk leidende scheids rechters afgekeurd, waardoor de stand 18-18 werd. Hierna werd een verlenging ge speeld van 2x5 minuten. Maar he laas, ondanks het goede begin met een 30 voorsprong mocht verdere tegenstand niet baten. De sportlera ren klub „duwde door" zoals dat in sportterminologie heet. BIC ging eervol ten onder. Eindstand 27-29. BIC—PEUDRAGON In deze promotiewedstrijd moest uitkomen tegen een club van de Til- burgse studenten. Snelheid was de leus van deze wedstrijd. Er werd goed gespeeld en BIC wist de leiding op zich te nemen. Tot groot verschil kwam het niet, de eerste helft lever; de slechts een winst van twee pun ten. Na 10 minuten spelen in de tweede helft leek de overwinning verzekerd, het verschil was inmid dels tot 8 punten uitgelopen. Hoe het precies gekomen is weet niemand, maar het noodlot scheen BIC wel te treffen in deze Eindhovense zaal, na de gehele wedstrijd de leiding te hebben gehad wist Pendragon, dat zich onderscheidde door beheerst en snel spel, in de laatste minuut de lei ding ovet te nemen. Deze wedstrijd eindigde in een zeer bescheiden zege voor Pendragon. Eindstand 36-34. Het toernooi om het Venrayse kampioenschap gaat nu definitief door. Dit toernooi zal worden gehou den op zondag 13 juni a.s. in de gym zaal aan de Beukenlaan. Aanvang der wedstrijden: 2 uur n.m. Toegang vrij. Diverse verenigingen in Noord- Limbui-g en Oost-Brabant zijn aan geschreven en wij venvachten daar om dan ook een groot aantal deelne mers. Spelers, die niet via hun vereni ging een kennisgeving hebben ont vangen, kunnen zich opgeven bij de heer B. Hendriks, Bureau Peel en Maas, Venray of bij H. Theuws, Jan Hensenstraat 16. Inschrijving tot uiterlijk 9 juni a.s. liefst schriftelijk. Er wordt gespeeld in 2 klassen: ju nioren en senioren, terwijl de deel nemers in pools worden ingedeeld. Er rijn prachtige prijzen beschik baar. ARMADA-RIT Zondag 30 mei organiseert Tafel tennisvereniging Armada, Horst, samenwerking met de plaatselijke Automobiel Club Horst, een grote auto-oriëntatierit. De start is bij ca fé G. Roossen, Meterikseweg. 's Avonds om 7.30 uur zal in Ho tel Cox de prijsuitreiking plaats vin den. De deelnemerskosten zijn 7.5ÏÏ. Er zijn talrijke mooie prijzen te winnen. De laatste maanden is SVV meer malen in de publiciteit geweest. De ene keer was het opbouwende kri tiek, de andere maal afbrekende kri tiek. Dag- en weekbladen hebben zich verdiept over de moeilijkheden aarin SVV zich bevond. Hoe men de berichten ook bekijkt, het kwam allemaal omdat Venray 1 moest de graderen. Het doet eigenlijk ook wel wat vreemd aan. Toen Venray in 1954 naar de 2e klasse van de KNVB pro moveerde, telde onze gemeente veel minder inwoners dan nu. Of dit een goede vergelijking zal zijn, betwijfe len we. Een vraag die hierop veel gesteld werd is deze: Waar ligt het dan aan? Niemand kan hier eigen lijk een positief antwoord op geven. Het is een koud kunstje om deze of gene als de zondebok aan te wijzen, maar daar zijn we er niet mee. S.V.V. heeft sinds kort een nieuw bestuur gekozen, dat onder leiding van de heer A. Rooijakkers al veql akties heeft ontplooid. Vele leden hebben reeds kontakt gehad met dit bestuur. Een wel erg onprettige manier van kennismaken viel de „bedrijfsvoet ballers" te beurt. Het bestuur had middels een circulaire aan de aktieve spelers te kennen gegeven dat het zowel voor de senioren- als voor de junioren-leden, vex'boden was mee te spelen in het bedrijfsvoetbal. Over treders hiervan kunnen en konden rekenen op een disciplinaire straf. Het bestuur heeft zich hieraan ge houden en verschillende spelers heb ben dit aan de lijve ondevonden. De KNVB verbiedt dat aktieve spe lers deelnemen aan bedrijfsvoetbal (en laat dit beslist niet over aan de verenigingen, zoals elders werd ge suggereerd) en het bestuur handelt dus zuiver volgens deze reglementen. De vooi'zitter van SVV, desge vraagd, deelde dan ook uitdx*ukkelijk mede, dat deze maatregel alleen is genomen omdat de KNVB dit voor schrijft. Ieder lid heeft zich te on derwerpen aan de reglementen, zo wel 't huishoudelijk reglement van SW als aan dat van de KNVB. Trouwens zo vertelde de voorzit ter de KNVB heeft deze regeling niet voor niets getroffen. Elke spe ler die een competitie achter de rug heeft, waarin soms veel van rijn krachten werd gevergd, heeft recht op een rustperiode en heeft deze ook nodig. Gaat een speler door met be drijfsvoetbal, dan heeft deze het hele jaar geen rust, hetgeen vaak fataal blijkt te zijn bij de aanvang van het nieuwe seizoen, want dan is hij voet bal-moe. Dit is niet eerlijk tegen over rijn mede-spelers. Bovendien loopt elke speler kans op blessures, waardoor hij bij de oefenwedstrijden of de eerste competitiewedstrijden niet voor zijn vereniging beschik baar zou zijn. Al deze risico's willen we in het belang van SW beslist niet nemen." Dit besluit van SW is met ge mengde gevoelens ontvangen. Vooral bij de organisatoren en vele spelers van het bedrijfsvoetbal heeft dit veel opschudding vei*wekt. Is die opschudding nu nodig? We hebben er begrip voor dat de be drijfsvoetballers, alsmede de organi satoren hiervan wel eens (te) fel rea geren. Immers het bedrijfsvoetbal draait al 10 jaren in Venray en nog nooit is een dergelijke regeling ge troffen. Bedrijfsvoetbal is alleen maar toe te juichen, maar men dient toch te weten dat dit voetbal in het leven is geroepen om de mensen, die anders niet voetballen, ook eens in de ge legenheid te stellen tegen een balle tje te trappen, zoals bijv. oud-voet ballers enz., om zodoende een gezon de sfeer te scheppen in het bedrijf. In vele gx-ote plaatsen gebeurt dit al jaren zo. Hierdoor krijgen mensen, die anders geen sport meer beoefe nen, toch de kans iets aan hun con ditie te doen. Men heeft het bestuur van SVV wel eens verweten dat ze aan het gordijnen schuiven rijn. Is dat waar?. Het bestuux- ontkent zulks. Het heeft een circulaire als drukwerk verzon den in een open enveloppe, terwijl men de betreffende directies ge vraagd heeft begrip te hebben voor dit besluit. SW heeft een moeilijk, maar moedig besluit genomen, dat veel tongen in beweging bracht, een besluit, dat niet is genomen om het bedrijfsvoetbal in diskrediet te brengen, maar om de belangen van SW te dienen. B. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werkiijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1965 | | pagina 13