DUJARDIN Boerenleenbank Overpeinzingen Naak de knip vol ZWEMMEN BADMINTON TENNISSEN Voor huren van een safe-loket ter opberging van waardevolle zaken Drumband show /\7jf/?ïf 14f f ®e b'jzon('ere chocolade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot i t tfcW Pr een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. ZWEMCLUB SPIO Vandaag, vrijdagavond 8.30 uur heeft dan eindelijk de reeds enkele keren uitgestelde jaarvergadering plaats in Hotel Kemps, Hensenius- plein. Uit de agenda tekenen wij aan de verkiezing van enkele nieuwe be stuursleden wegens reglementair af treden en verhuizing van een be-t stuurslid. Deze jaarvergadering wordt opge luisterd door een show van kinderen- meisjes- en damesbadpakken. Mededeling Tijdens de ledenstop heeft zich een wachtlijst van a.s. leden gevormd. Thans kunnen weer nieuwe leden worden aangenomen. Zij die op de wachtlijst staan, kunnen zich defini tief aanmelden bij de secretaris. Weer liggen enkele drukke weken achter ons en mogen wij trots zijn op de door enkele leden van onze club behaalde resultaten. Na enkele weken intensieve training mogen de dames T. Thomassen, P. Janssen en T. Eibers in gezelschap van Dr. Lie naar Venlo om daar deel te ne men aan het grote C. toernooi. Of schoon onze dames voor 3 verschil lende wedstrijden hadden ingeschre ven, werd bij aankomst medegedeeld, dat gezien het grote aantal deelner mers, op het nummer Dames-dubbel niet mocht worden deelgenomen. Juist op dit nummer waren onze da mes Thomassen-Janssen zeer sterk en ontnam men door deze beslissing onze dames een zekere eerste prijs. Ondanks deze tegenvaller hebben onze leden hun uiterste best gedaan. De resultaten op dit toernooi waren als volgt: Dames enkel: Pim Janssen 2e prijs. In de finale verloor zij kansloos te gen de Limburgse kampioene Mej. Eyckhoudt. Ted Thomassen 3e prijs. Zij moest in de halve finale haar meerdere erkennen in haar clubge note, waarvan zij eervol verloor. Mixed: Ted Thomassen - Hr. P. Smeets: in de halve finale na uiterst spannende sets verloren van de la tere finalisten. Pim Janssen - Dr. Lie eerst in de achtste finales uitgescha keld en tenslotte Mej. T. Eibers - Hr. J. Smeets in de eerste ronde ver slagen door de latere twee prijswin naars. Open landelijk ABC toernooi in Aarle-Rixtel: Op dit laatste toernooi van het seizoen met een sterke be zetting hebben onze beide dames T. Thomassen en P. Janssen uitzonder lijk mooie resultaten bereikt. Voor de wedstrijden hadden onze dames slechts voor elk 2 onderdelen inge schreven. Na twee dagen strijd kwam Pim Janssen glansrijk door de finale, waarin zij haar tegenstandster met liefst 11-2 en 11-1 versloeg. Voor het eerst in ons korte bestaan dus ook een eerste prijs in Dames-enkel. Proficiat Pim. Samen met Ted Thomassen vocht zij zich ook door alle dames-dubbels. Vooral in de laatste wedstrijden voor de kwart en halve finales en finales weerden onze dames zich buitenge woon. Met groot machtsvertoon ver sloegen zij in de laatste wedstrijd hun tegenstandsters met 15-7 15-5. Ook voo:r deze prestatie van harte proficiat. Tenslotte speelde Ted Thomassen de spaafba.uk voor iederéén Venray Leunen Ysselsteyn Oostrum Oirlo Merselo met een voor haar nieuwe partner samen in de mixed. Tegen alle ver wachtingen in wist dit paar door te dringen tot in de halve finales, waar in zij uitkwamen tegen de meervou dige kampioenen: Mevr. Peters - Hr. Meurs. In twee sets verloren Ted en haar partner met de kleinst moge lijke stand: 15-13, 15-13. Speciaal voor deze wedstrijden verdient Ted Thomassen een extra woord van lof. Intussen draait nu ook de Noord- Limburgse competitie, waaraan 8 van onze leden deelnemen in de verschil lende groepen. Het is nog te vroeg om een prognose te stellen. Wel zijn de intussen behaalde resultaten beter als wij gedacht hadden. In deze com petitie heeft Tini Eibers nog 100 pro cent winst. Alle andere hebben in tussen al een of meer sets verloren. Dat er kampioenen uit de bus komen is zeker. Over enkele weken weten wij meer. Tot zolang wensen wij on ze leden veel succes toe. T.C. VENRAY Zondag j.l. werd de laatste thuis wedstrijd gespeeld en weer kunnen we geen optimistisch geluid laten horen. We verloren met 71, wat waarlijk geen prestatie te noemen is, zonder het ene punt dat de dames- dubbel opleverde, af te breken. Nee, het was geen grootse vertoning. De twee dames-singels gingen voor het eerst verloren en ook de heren brachten er niet veel van terecht. A.s. zondag spelen we in Baarlo tegen TONIDO, de koploper in onze afdeling, waarvan de verwachtingen van het thuisfront op de goede afloop niet erg hoog zijn. LENTETIJD Door al de regen, die er was, heeft de lente zich toch niet laten tegen houden. Er is weer groen en het is soms een lust om te zien hoe de tuintjes er uitzien. Hoe de groen- versiering, zoals men dat noemt van onze gemeente er uitziet, kan 'men zelf beoordelen, als men zijn ogen de kost geeft. Op enkele leuke plantsoenen na, is er over het algemeen de groenvoor ziening niet zo heel bijster. In het af gelopen jaar heeft de gemeente een apart bureau opdracht gegeven om Venray dan maar eens „met groen te versieren". Nu zijn Keulen en Aken niet op een dag gebouwd, en nie mand had verwacht dat Venray dus deze lente in optima-forma er bij zou liggen. Maar wie de situatie na bij en rond de Vredeskerk bekijkt, waar men einde van deze maand zo vele gasten verwacht, die vraagt zich toch wel af of het nu nodig is, dat enkele overgebleven kerstboompjes van de inwijdingsplechtigheid dè eni ge versiering moet zijn van een ove rigens kaal gebleven zandvlakte. Zondag 30 mei heeft, zoals bekend, de consecratie plaats van de nieuwe Vredeskerk aan het Molenplein. Na de kerkelijke plechtigheden op die dag wordt het Molenplein herdoopt in Kennedy-plein. Van gemeentewe ge is men nu bezig het plein een fatsoenlijk aanzien te bezorgen. De bouw van het Gemeenschapshuis te Leunen vordert gestadigd. Wind en weder dienende hoopt men nog deze week het dak dicht te krijgen, maar dan heeft aannemer Pijpers zijn handen nog vol aan het interieur. Foto: G. Kruijsen. STUDERfN Nu zo langzamerhand de toela tingsexamens beginnen, maakt me nig ouder zich niet alleen ongerust over de uitslag van dat examen, maar ook over de gevolgen. Het kind komt op een andere school en zal zelfstandiger moeten gaan leren en werken. Er zal waarschijnlijk meer huiswerk komen en in vele huisge zinnen vormt dat toch wel een pro bleem. Kan men op een enkele school op diezelfde school ook zijn huiswerk maken, het overgrote deel van de kinderen moet dat thuis doen. Thuis, waar in de zomermaan den misschien nog een slaapkamer beschikbaar is, die echter in de win ter ongeschikt is en waar dan de huiskamer met de televisie en de an dere huisgenoten, niet bepaald de beste gelegenheid is om een wiskun- de-probleem op te lossen of woord jes te leren voor een van de taal vakken. Er is te veel afleiding en ook dikwijls te weinig controle. Er is op de leeszaal inderdaad ook plaats om te studeren, maar hier zullen de ouderen meer gebruik van maken. De vraag mag gesteld worden of in Venray op de eerste plaats op de verschillende scholen niet een dus danige regeling getroffen kan wor den, dat de kinderen daar studeren kunnen en hun huiswerk kunnen maken. De betreffende school weet natuurlijk het beste wat er aan huis werk gedaan moet worden en hoe veel tijd de gemiddelde leerling no dig heeft voor studie. Wij voor ons geloven dat de extra kosten, die zulks voor de betreffen de school met zich brengt, graag door de ouders gedragen zullen wor den. Men heeft dan immers de ze kerheid dat het kind onder goede leiding studeert en de tijd goed be steedt, zonder afgeleid te worden. Mocht het echter op de scholen niet lukken, door plaatsgebrek of an dere ernstige redenen, is dan geen oplossing te vinden, zoals b.v. ir Horst en Maasbree, waar in een be paalde zaal iedere avond studie-gele genheid is onder toezicht. Dit pro bleem maar alleen op de schouders von de ouders te laten rusten lijkt ons onjuist. De stelling dat het aanmelden van het kind voor een bepaald onderwijs de consequentie heeft dat de ouders dan ook maar dienen te zorgen dat die kinderen kunnen studeren, mag theoretisch misschien kloppen, maar in de praktijk komt er o.i. zo wei nig van terecht. De ouders hebben dikwijls zelf geen weet van wat het kind te doen krijgt, hebben dikwijls toch al te weinig ruimte in huis of kunnen door omstandigheden niet voldoende controle uitoefenen of in derdaad zo gewerkt wordt als voor die bepaalde studie nodig is. Het lijkt ons dat in het belang van de kinderen, maar ook in het belang van de scholen zelf, gezocht dient te worden. CONSTANT* KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 AKTIE ZWEMBAD Oude stand 17.560,24 G. R. 25,— H. A. 36,— A. V. 1,75 M. A. 6,— J. v. d. M. 6,— J. H. 6,— P. v. B. 10,— W. A. 5,— L. A. 4,— J. H. 6,— H. B. 10,— H. v. S. 6 F. v. B. 8,— H. B. 3,— B. Z. 4,— L. S. 4,— M. S. 4,— L. L. 25,— F. S. 12,— W. K. 4,— H. P. 7,50 P. v. d. V. 4 W. S. 2,50 P. B. 5,— P. M. 10,— P. L. 25,— M. M. 20,— G. W. 12,— A. G. 5,— J. C. 10,— H. S. 4,— G. J. 10,— W. L. 1,— P. M. 2,— c. c. 3,— A. L. 6,— P. L. 8 G. M. 2,50 P. L. 2,50 J. C. 8 J. L. 4,— J. M. 2,50 H. M. 2,50 C. D. 4,— P. C. 2,50 J. V. 4,— L. D. 10,— J. G. 20,— A. C. 1,— F. L. 12,— M. A. 10 C. P. 1,— H. C. 3,— J. L. 4,— P. L. 8,— H. V. 2,50 N. B. 1,— H. V. 4,— T. P. 4,— M. K. 2,50 J. R. 5,— A. P. 4,— F. S. 2,50 J. C. 5,— L. R. 2,50 L. S. 10,— L. G. 2,50 J. R. 5,— P. V. 4,— M. J. 10,— J. R. 9,— W. J. 4,— G. V. 2,— H. J. 16,— A. D. 25,— A. J. 2,50 W. J. 4,— J. K. 20,— G. W. 1,— A. K. 5,— F. J. 12,— J. K. 4,— H. V. 1,— J. A. 1,— F. V. P. J. H. O. G. H. H. P. P. B. P. L. A. J. J. D. J. V. G. J. P. K. M. W. M. V. W. V. P. R. P. G. M. W. L. V. W. O. J. B. T. S. G. K. T. H. P. T. J. K. J. M. P. D. P. K. P. T. J. D. W. L. M. M. G. D. A. K. O. C. H. C. w. s. G. C. A. S. A. J. M. V. H. L. M. C. A. T. P. L. A. H. P. W. P. S. H. W. W. W. W. B. P. H. M. J. J B. L. L. L. C. L. J. A. V. H. B. J. B. M. B. A. v. B. W. H. C. G. F. G. P. V. J. R. H. T. T. C. W. B. H. M. L. D. 12,— 4,— 16,— 10,— 1,— 3,— 1,— 10,— 1,— 10,— 1,25 4,50 25,— 4,50 5,— 10,— 14,50 10,— 3,— 8 4,— 2,50 2,50 5,— 2,50 1,— 1 1,25 4,— 12,— 1,— 5,— 0,50 2,50 3 2,— 5,— 0,40 10,— 0,50 10,- 16,— 12,- 4 10,— 0.50,10, 10,— 20,— 2,— 10,— 5,50 4,— 4,- 5,— 1,— 2,- 5,— 1,75 2,- 4,— 6,- 4,- 4,— 3,— 4, 8,— 1,- 3 10,— 8 4,— 2,— Nieuwe stand 18.572,8 Hierin verwerkt de opbrengst van Leunen. Totaal opbrengst Leunen (rondgang plus gedane stortingen en toewijzingen ruim 1400,opge bracht door pim. 160 gezinnen. To taal aantal gezinnen pim. 250. Per deelnemend gezin bijna 9, De gezinnen die nog niet hebben meegedaan in Leunen kunnen hun bijdrage nog storten via een der banken (Boerenleenbank, Crediet- bank, Amrobank). Van deze gele genheid kunnen ook liefhebbers voor een eventuele extra bijdrage gebruik, maken. De zomer nadert, maak de kuip vol!!! VADER EN ZOON ARTS WINNEN KOEP DEZOM IN BOXMEER Op succesvolle wijze hebben de da mes van A.S.C. Boxmeer de deelne mers vergast op de traditionele rit om de Koep Dezom. De dames heb ben het de 23 heren équipes be paald niet gemakkelijk gemaakt, in een 60 km lange oriëntatierit vol verraderlijke en verrassende listig heden, welke menige deelnemer ver twijfeld met de handen naar het hoofd heeft doen grijpen. Dat het aantal deelnemers iets be neden de verwachtingen is gebleven, is waarschijnlijk te wijten aan het zonnige weer op de dag tevoren, het geen ongetwijfeld menige potentiële deelnemer naar vakantiestreken heeft gelokt. Tijdens een kort toe spraakje in de foyer van Hotel Riche, bracht de heer Jetten als voorzitter sportcommissie, namens zijn colle ga's, de organiserende dames hulde voor htm voortreffelijke sportieve werk, hetgeen hij vergezeld liet gaan van bloemen. Terwijl een orkestje zorgde voor vrolijke dansmuziek, was het wachten op de uitslag, wel ke om half elf werd medegedeeld door Mevr. Muselaers. De Koep De zom gaat nu voor een jaar naar va der en zoon Arts, die een hartelijk applaus kregen van de vele aanwe zigen, voor hun prima prestatie. WEDEROM BEIERSE INZET IN HET KADER VERZOENING OVER DE GRAVEN HEEN In het kader van de aktie „Ver zoening over de graven" zullen ook dit jaar weer jongeren uit Beieren komen werken op het Duitse solda- tenkerkhof te Ysselsteyn. Voor de eerste maal kunnen, dankzij de me dewerking van verschillende autori teiten, ook meisjes aan het verzoe ningswerk deelnemen. Het leegstaande, voormalige DUW- kamp te Ysselsteyn, zal nu in juli en augustus bevolkt worden met Beierse meisjes en jongens, welke de oorlog niet beleefd hebben, maar ge schrokken van al hetgeen hun ver teld is, toch iets willen terug doen voor hetgeen de volkeren is aange daan. Koks van de Bundeswehr uit Bu- del staan weer ter beschikking. Ook nu is de verfraaiing van het solda- tenkerkhof de grote opdracht, maar daarnaast is er gelegenheid land en volk van Nederland te leren kennen. De groepen zullen twee weken blij ven en telkens zal voor aflossing worden gezorgd. Jonge boeren en boerinnen van Ysselsteyn zullen weer verbroederingsavonden verzor gen en aan het slot zullen wederom hoge Beierse autoriteiten komen en zullen kransen worden gelegd. Met een goede ontvangst zal met name Ysselsteyn er het zijne toe bij dragen dat de goede betrekkingen, welke er over de graven van de ge vallenen op het Duitse soldatenkerk- hof te Ysselsteyn door deze aktie tussen Nederland en Beieren zijn ontstaan, hechter zullen worden. De leiding van deze inzet berust wederom bij de Jugendring van Ne der Beieren, waarvan Pastoor Kohl het erevoorzitterschap op zich heeft genomen. De drumband van Venray's Kon. Harmonie Euterpe heeft haar 10-ja rig bestaan gevierd met een grote show, die zaterdagavond te zien was op het Henseniusplein. Dat daarmede ook de voorzitter van de drumband, de heer Pouwels, als een der grootste animators van deze band gehuldigd werd en Fer van Els als tamboer- maïtre was vanzelfsprekend. Het was een kleurrijke show, die daar zaterdagavond te zien was, waarbij het St. Willibrordusgilde uit Geysteren in hun nieuwe en kleur volle costuums wel bijzonder opviel. Maar ook de meisjes van de Blitters- wijckse band vroegen terecht de aan dacht en door hun keurig optreden en door hun vlotte muziek. Trou wens alle drumbands mochten zijn. De fiere Patronaat-drumband net zo goed als die van St. Christof- fel en die van Oostrumse Harmonie, net zo goed als van de fanfares van Merselo, Ysselsteyn en Wanssum. Ze leverden goed werk en stelden de heer van Vleuten, bonds jury lid van de R.K. Federatie van Muziekgezel schappen, die hun optreden te be oordelen had, dikwijls voor een moeilijke beslissing. Twee dingen waren er die hele maal opvielen, namelijk de eenzame tamboer van schutterij St. Anna, die ondanks het feit dat hij schijnbaar het laatste restant is van deze eens zo schone en grote schutterij toch even goed paradeerde alsof hij het commando had over een troep van honderd schutters. Terecht kreeg hij een applaus voor zijn eenzaam, maar toch moedig optreden. Het andere feit was dat Kapelaan Driessen zich bij deze gelegenheid liet horen als goed microfonist, die zijn weetje wist over alles wat een moderne drumband wel en niet mag. Deze uitleg werd op hoge prijs ge steld. De weergoden waren deze show niet welgezind, want een fikse re genbui, maakte een gezamenlijke mars onmogelijk, maar met de Vaan delmars van de Kon. Harmonie werd toch een muzikaal punt gezet achter deze show, die voor de deelnemers een rapport opgeleverd heeft wat er nog aan ontbreekt. Maar veel is dit niet, gezien de prestaties, die gele verd werden. FEEST IN GEYSTEREN Zaterdag zal het feest zijn in Geys teren, waar de bevolking de pasge trouwde Baron Wilbert Weichs de Wenne met zijn echtgenote Barones- Se Judith van Hövel tot Westerflier terug verwacht van de huwelijksreis. Baron Wilbert Weichs de Wenne is op zaterdag 1 mei in Beers, waar de familie van Hövel tot Westerflier een buitenverblijf heeft, in het hu welijk getreden met baronesse Ju dith, een bruiloft waar behalve veel adelijke families, ook de Geysterse gemeenschap acte de presence gaf o.m. door de aanwezigheid van het Willibrordus-gilde in hun nieuwe en kleurrijke uniformen. Nu zal dan het echtpaar terug keren van de huwelijksreis en de in woners van Geysteren zullen de pas getrouwden hetzelfde welkom berei den, dat men indertijd de ouders van de Baron bereid heeft. Omstreeks 5 uur zullen beiden aan de grens van de heerlijkheid Geysteren (Geyster- seweg) worden afgehaald en begeleid door de ruiters van de Landelijke Rijvereniging en omgeven door de Gildebroeders van het Gilde worden geleid naar hun woning in het St. Annabos. Daar zullen o.m. de pach ters en pachtboeren van de heerlijk heid een cadeau aanbieden. Het echtpaar op zijn beurt biedt zaterdag de jeugd van Geysteren een vrije dansavond aan, terwijl maan dag de ouderen in zaal Bergmans een genoeglijke avond hebben. DIAMANTEN BRUILOFT IN OVERLOON Zaterdag heeft het bruidspaar van Veghel-van Neerven te Overloon hun diamanten huwelijksfeest gevierd on der zeer grote belangstelling. Huis, kerkweg en kerk waren versierd, waarin Pastoor van Boxtel een plechtige H. Mis opdroeg voor het bruidspaar, hun kinderen en klein kinderen. Na de H. Mis was er bij het versierde Museumrestaurant de huldiging namens de buurt, waarbij een cadeau werd aangeboden. Op de receptie verschenen o.m. de heer van Haren, op wiens steenfabriek de heer van Veghel jarenlang gewerkt heeft. In de avonduren bracht fanfare, zangkoor en gilde de diamanten ech telieden een serenade, waarbij de heer J. v. d. Berg namens de gehele Overloonse gemeenschap gelukwen sen aanbood. Vele cadeaux en bloemstukken viel het echtpaar ten deel. Verschillende kinderen van het diamanten paar wonen in Venray.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6