Kerkelijke Diensten S.Y.Y. NIEUWS van 18 tot en met 24 april Geestelijk artikel VRIJDAG 16 APRIL 1965 No. 15 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPfCRT AT\ VOOR VPWRAY RN OMQTRPïfPN ADVERTENTIEPRIJS 81/. ct. p. mm. ABO N NEME NTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 VV V VJUU V UlII\A I üil WAYIO 1 1\ UlVL/lI PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: Hoogfeest van Pasen. 0.00 uur hoogmis voor de parochie; 7 uur Martinus Barents vanwege de buurtvereniging; 8 uur overl. fam. van Mil-Hendriks en zoon Antooh; 9.30. pl. hoogmis voor de parochie; 11 uur Bernard Kronenberg; om 5 u. n.m. plechig lof. Geen avondmis. Maandag: Tweede Paasdag. 7 uur uit dankbaarheid v.w. fam. Janssen- van Berlo; 8 uur Gertruda Schols- Vosters; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur Antoon Laurensse. Geen avondmis. Dinsdag: 7 uur Gertruda Janssen; 7.30 Theodorus Pouwels; 8.15 Riki Derikx en Joop van Keeken; 9 uur gesticht jaargetijde overl. fam. van Meyel-van Megen en dochter Bertha. Woensdag: 7 uur Carolina Flinsen- berg-v. d. Mortel en dochter Annie; 7.30 Jo van Vegchel en Harrie Jans sen; 8.15 gest. jaarget. Martin Cor- nelissen en Antoinette Wijnhoven; 9 uur hoogmis uit dankbaarh. 40-ja rig huwelijk Pelzer-Verpoort. Donderdag: 7 uur Leo Geurts (B.) 7.30 Peter Janssen; 8.15 J. Coenen 9 uur Odenhoven-Swinkels. Vrijdag: 7 uur Wed van Es-Ver- meulen; 7.30 Hendrica Fleurkens- Broeks; 8.15 Deken Haenraets; 9 uur uit dankbaarh. int. fam. Linkens- Franssen en Linskens-Linders; 10 u. pl. huwelijk Buter-Verheyen. Zaterdag: 7 uur Wed. van Es v.w. KAV; 7.30 Joh. Maassen en El. Ver meulen; 8.15 Riki Derikx en Joop v. Keeken; 8.15 (zij-altaar) uit dankb. (T. F.); 9 uur Jacomina Maessen- Theuws, echtgenoot en kinderen. De gelovigen die deelnemen aan de Paasvigiliedienst, die heden zater dag begint om 's avonds kwart voor elf, en te communie gaan, mogen overdag op Pasen weer communice ren. Biechtgelegenheid van 17.30-1930: 19.00 lof. Vastenaktie Eerste Paasdag derde en laatste inzameling van de offerzakjes van de bisschoppelijke vastenaktie. Breng uw offer mee naar de kerk en de poneer het in de daartoe bestemde bus. ggggggi Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: Hoogfeest van Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 5 uur plechtig lof gezongen door de Zangertjes van St. Frans en feestpreek. Tweede Paasdag: H. Missen als op zondag. 7 uur lof met overweging. Dinsdag t.m. zaterdag: Mis van de dag. Dinsdag: 2e dinsdag van de noveen ter ere van St. Antonius. 7 uur avondmis met voorbede voor de aan bevolen intenties. Donderdag: 9.30 pl. gez. H. Mis bij 40-jarig huwelijk van Kempen- Kuyk. Vrijdag: 7 uur avondmis. Zaterdag: 8.30 Gezinsmis en van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. De vastenaktie is in haar laatste ronde. Voorgaande jaren liep de stand in de laatste ronde op tot het dubbele. De paas-ronde de beste! Doet uw best, dat de goede week, de beste week wordt 2. Dinsdag 20 april kunt u van 1012 uur wijwater halen in het kerkportaal. 3. Na de Paaswake zaterdagavond is er gelegenheid om in het gasten- kwartier van het klooster, Paters, Fraters en Broeders en elkander een zalig Paasfeest te wensen, bij een kopje koffie. Zo kan en wil men ook buiten de kerkdienst het onderling kontakt nog wat be houden en versterken. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Pou- wels-Minten; zijaltaar Pater Casimi- rus en ouders; 7.45 overl. ouders Yacrsen-Ernest, 9.00 Nelly rotten; 10.15 overl. fam. Arts-Ver koeyen 11.45 Amoldus JansBcken. Maandag: 6.30 Herman Strijbos en dochter Elisabeth; 7.45 overleden ouders Janssen-Maurus; 9.00 Mar- tien Janssen en Noud van Lin; 10.15 overl. fam. Coopmans-Kusters; 11.45 Arnold Jans-Beken. Dinsdag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 overl. fam. Stoks- v. d. Wiel; 7.45 overl. fam. Boere- kamp; 8.30 Henricus Koenen en Jo hanna Janssen; 7 uur avondmis Ja cob Thomassen. Woensdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 overl. fam. Linders-v. d. Woldenberg; 8.30 Jan Derksen (kerk bestuur). Donderdag: 6.5 overl. fam. Boeren kamp; 7.4 Maria Rongen; 8.30 Eva Wilhelmina Rojer; 9.30 40-jarig hu welijk Kempen-Kuyk. Vrijdag: 6.5 Antoinette Rammel- mans-Elsevier; 7.45 L. Barends en zoon; 8.30 Jan Derksen (St. Jozef) 7 uur avondmis Mevr. Waterreus (kamerpatiënten). Zaterdag: 6.55 uit dankbaarheid: 7.45 overl. ouders, boers en zusters; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Eerste Paasdag: 6.30 Peter Wij- nands en Leo Faessen; 7.45 Jan Meesters en Henk Arts; 9.00 Arno Sandre9 en Ant. Claassens; 11.45 Wim Timmermans en Paul Pop. Tweede Paasdag: 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Gerrit en Karei Jeuken: 9.00 Jan Naus en Roland Vastert 11.45 Peter Wijnands en Leo Faessen. VREDESKERK VENRAY Paaszaterdag: 11 uur 's avonds be gint de Paaswake, gevolgd door om 12.00 uur de nachtmis. Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7.30 leesmis voor overl. Piet Her mans; 9.00 leesmis voor overl. Wil helmus Swinkels; 10 uur hoogmis voor overl. Zw. v. d. Berg; 11.30 leesmis voor overl. Godefridus Phi- lipsen; 5 uur n.m. plechtige Paas viering, waarin allen kunnen mee zingen. Maandag: Tweede Paasdag. Diens ten als op zondag. 7.30 leesmis voor overl. Naud van Lin en Martien Janssen; 9.00 leesmis voor P. Lens- sen, echtgenote en overl. kinderen; 10.00 hoogmis voor overl. fam. Vol- lenberg-Verstegen; 11.30 leesmis bij gelegenheid van een verloving. Dinsdag: 7.30 leesmis voor spoedi ge genezing (A.); 8.00 leesmis voor overl. Maria Arts-Lenzen en broers. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurt j ens; 8.00 leesmis voor overl. deken Thie len. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Martinus Glaudemans en Petronella Leeyen; 8.00 leesmis tot bijzondere intentie. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. fam.; 8.00 leesmis voor overl. Hen- drina Manders-Janssen en kinderen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Huybers-Poels; 8.00 leesmis v. overl. ouders; 10.00 plechtig huwelijk en H. Mis voor bruidspaar Peeren boom-Janssen; 11.00 plechtig huwe lijk en H. Mis voor bruidspaar Jan- sen-Janssen. Biechtgelegenheid van 57 uur. Mededelingen 1. Pastoor Geerits woont nu aan de Vlakwaterweg bij de kerk. Tel. 1274. 2. Voor de komende weken nemen wij nog gaarne misintenties aan. Zondag: Hoogfeest van Pasen. Vandaag derde inzameling van de vastenspaarzakjes. Wilt U deze in de offerblokken werpen achter in de kerk? 7 uur Parochiemis; 8.30 Harrie Kessels; 10 uur Hoogmis, mnd. Wil lem Janssen; 3 uur plechtig lof. Maandag: 2e Paasdag. 7 uur Anna Verheijen-Loonen; 8.30 Hoogmis, jrd. Hendrina Fleurkens-Broeks; 10 uur Theodoor Verstegen. Geen lof. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Pou- wels-Minten; 10 uur pl. huwelijks mis bruidspaar Kempen-Rongen. Woensdag: 7.30 gez. jrd. Pierre Maessen. Donderdag: 7.30 Piet en Gerrit Camps; 10 uur pl. huwelijksmis Noyen-Claessens en Verstegen- Claessens. Vrijdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Claes- sens-Christians. Biechten van 6-7 u. Woensdag wordt door de misdie naars huis aan huis wijwater be zorgd. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Hoogfeest van Pasen. H. Missen om 7 uur, 8.30; parochie hoogmis om 10 uur; 3 uur Vespers van Pasen. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: Paasmaandag, dag van devotie. H. Missen om 6.30, 7.30, kin dermis 8.30, Hoogmis 10 uur, zieled. Josef Versieyen. Geen lof. Dinsdag: 7.30 maanddienst Marti nus Rongen. Woensdag: 7.30 maanddienst Anto- nitta Teuws. Donderdag: 7.30 zieled. Martinus Classens, besteld door de fanfare. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie; 9.30 Huwelijksmis voor bruidspaar Alards-de Mulder. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie uitreiken; 9.30 huwelijks mis voor bruidspaar Lamers-Dirks; zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Hoogfeest van Pasen. Laatste inzameling van de spaarzak- jes van de Bisschoppelijke Vasten aktie. De grote bus staat weer ach ter in de kerk. Denkt u er deze keer allemaal aan. (Na de hoogmis graag in de brievenbus van de pastorie). 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur plechtig lof. Maandag: Paasmaandag, feest van devotie. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis Gimmy Wismans. N.B. Vandaag gewijd water buiten bij sacristie af te halen. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. Pieter Philipsen. Woensdag: 7.30 gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. maandd. M. Elis. Geurts-Zanders. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. M. Ger truda Peeters-Spreeuwenberg; 10 u. huwelijksmis v. bruidspaar Wij- nands-Smulders. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid van 6.30—7.30; om 7.30 lof. Kerkpoetsen: Anny Kuypers en Miep Emonts. Misdienaars: N. Janssen, G. Ram- bags J. Emonts, J. Kunen G. Vullings-J. Steeghs. PAROCHIEKERK EUNEN Zondag: Hoogfeest van Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden familie Arts-v. Cuijck; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Anna en Jan Baltussen; 3 uur lof. Maandag: 2e Paasdag. H. Diensten als op zondag. Geen lof. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de over leden en levende leden van de eier- bond. Om 9.15 hoogmis gesticht jgt. voor Antoon Voesten en Martinus Nijssen; 10.30 leesmis voor Maria Loenen-Thielen v.w. de buurt. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 gestichte leesmis voor P. J. Nellen, echtgenote P. J. de Bruini en zoon Willem. Woensdag: 6.45 leesmis voor An- tonia Croijmans-Peeter.s; 7.30 lees mis voor Theodoor Bouten. Donderdag: 645 leesmis voor Hen drik Philipsen; 7.30 leesmis voor Ma ria Buijssen-Lamers. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Willem Loonen en Johanna Cruijsen; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Jo hannes Buijssen en echtgenote Ca tharina Maassen en zoon Leo. Zaterdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Michels-van de Voort; 7.30 leesmis voor Maria van de Poel-van den Bergh; 10 uur hoog mis bij het 25-jarig huwelijksjubi leum Claessens-Michels. Kerkpoetsen: Anny Willems (Briens- hoek). Vandaag laatste inzameling van de vastenaktie. Accolythen: Paasdag. 6.45 G. en M. Cornelissen; 8 uur H. en Antoon Loonen; 9.15 J. van Ooi, J. van Veg chel, P. Heesen en G. Jenniskens; 10.30 M. Janssen en H. Ditjens. Paasmaandag: 6.45 P. Heesen en G. Jenniskens; 8 uur P. Stevens en H. Baltussen; 9.15 Ant. en H. Loonen, J. van Ooi en J. van Vegchel; 10.30 G. en M. Cornelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7 uur leesmis voor de overl. fam. Lemmens-Poels; 8.30 leesmis voor de overl. fam. Jeurissen-Janssen; 10 u. Hoogmis; 3 uur pl. lof. Paasmaandag: 6.30 leesmis v. Leo Stevens; 8.10 maandd. voor Wim Bus 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Antoon Swinkels. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. van Osch-Verhaagh. Woensdag: 7.30 maandd. v. Mar tin Strijbos. Donderdag: 7 uur avondmis v. d. overl. fam. v. d. Riet. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Peter Jo- han Philipsen. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Petronella Nijssen-Billekens; 10 uur Hoogmis uit dankb. bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Verheyen-Litjens. PAROChitKÊRK MERSÈLO vastenoffer. Men kan de zakjes de poneren in de bakjes achter in de kerk. Bij de twee vorige inzamelin gen zijn goed de helft van de uitge deelde zakjes ingeleverd. Mogen we nu ook het vastenoffer van de an deren verwachten? 7 uur H. Mis voor Z.E.H. Pastoor Vercoulen (M.); 8.15 H. Mis voor Maria Loenen-Thielen; 10 uur Hoogmis tot int. van alle pa rochianen; 3 uur Paasdienst. Maandag: Tweede Paasdag. 7 uur H. Mis voor Maria Amoldina Ewals- van Enckevort, besteld door vrien din; 8.15 H. Mis voor overl. fam. de Groot-van Well; 9.30 Hoogmis, gest. jaargetijde voor Gerardus de Mulder. Geen lof. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Wil lem van Rijs wij ck, echtgenote en dochter Maria; 7.45 H. Mis voor overl. fam. Pubben-van Kempen. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis voor Wilhelmina Engels-Weys; 7.45 H. Mis voor Maria Arnoldina Ewals-v. En ckevort. Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Hendricus van Hoof en Anna Maria Ewals; 7.45 H. Mis voor overl. fam. Manders -Schans. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw tot int. van fam. van Osch-van Vegchel; 7.45 H. Mis voor Z.E.H. Past. Vercoulen (Janssen- Muysers). Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Ma ria Claes; 7.45 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw, Moeder van Barmhar tigheid (Ewals); van 67 uur gele genheid om te biechten. A.s. zondag zullen de kinderen de Doopbeloften hernieuwen, deze kin deren hebben vanaf woensdag iedere morgen om half negen in de kerk oefening en voorbereiding. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7.30 vroegmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochia nen; 10 uur Hoogmis t.b.i.; 20 uur pl. avonddienst. Maandag: 2e Paasdag. 7.30 vroeg mis ter ere van O.L. Vrouw namens fam. van Bakel-Peters; 10 uur hoog mis t.b.i. Geen lof. Dinsdag: v. d. zielerust van Henri Bloemen en Herman Eibers. Woensdag: v. d. overl. van fam. Arts-Kerkhof. Donderdag: t.i.v. fam. van Keijste- ren-Geurts. Vrijdag: t.i.v. fam. Botden-Geurts. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Horst). Op le en 2e Paasdag kan het Vas tenoffer van de laatste etappe in de kerk worden ingebracht. Zondag: Hoogfeest van Pasen. Heden laatste inzameling van het RECTORAAT VEULEN Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis, gest. jgt. voor zal. Bernardina Burgers-Weys zoon Hubert; 2.30 Middagoefening rond het Verrijzenisfeest. Inlevering van de laatste Vasten- zakjes. Wij hopen ook vandaag de laatste te ontvangen op welke wij ze U de gezinsbijdrage voldoen wilt. Maandag: 2e Paasdag. 7.30 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.); 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts vanwege de buurt. Dinsdag: 8 uur leesmis overl. fam. Burgers-Verheyen; 2e dinsdag te.v. St. Antonius van Padua. Woensdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Gerardus voor gezin (K.); 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij 50-jarig huwelijk int. fam. De Lauw- Verheyen. Donderdag: 8 uur 5e zeswekend. voor zal. Jacobus Geurts. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. fam. Burgers-Heesen. Zaterdag: 8 uur leesmis tre ere van H. Brigitta tot bijz. int. (S.). Beloken Pasen: Accolythen Jan Geelen, Gerard Koenen en Harry Verhoeven. RECTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van Pasen. 7.30 leesmis tot bijz. intentie; 10 uur plechtige Hoogmis, opgedragen door de Neomist de Weleerwaarde Heer Gerard Pouwels. De stoet vertrekt ongeveer te 9.30 uur vanaf de wo ning van de Neomist. Geen lof. Van daag kunt u voor de laatste maal de spaarzakjes van de vastenactie in de offerblok deponeren. Misdienaars van de week: Jan en Joop Gielens. Maandag: Tweede Paasdag. 7.30 leesmis voor Jacoba Michels-Jacobs; 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Pe tronella v. Dijck-Wismans en overl. fam., opgedragen door de Neomist de Weleerw. Heer Gerard Pouwels. Te 11 uur plechtige Hoogmis, opgedra gen door de Zeereerwaarde Pater Gerard van Meijel b.g.v. zijn zilve ren priesterfeest. Geen lof. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Vrijdag: 7 uur leesmis t.z.i.; 10 uur plechtige Hoogmis voor het bruids paar Kleuskens-Pouwels b.g.v. hun zilveren huwelijksfeest. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Wilhel mus Loonen en Elisabeth van Heijs- ter. Biechtgelegenheid van 78 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: Hoogfeest van Pasen. 6.15 H. Mis voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; 7.30 voor Fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: 7.30 voor de schooljeugd; 10 uur pl. Hoogmis voor geestelijk en tijdelijk welzijn van ons Rektoraat. 3 uur plechtig lof. N.B. Vandaag de derde en laatste afdracht van het „vastenoffer". Maandag: 2e Paasdag, diensten als op zondag. 6.15 en 7.30 gel, H.H. Missen; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie. Dinsdag: 6.30 en 7,30 gel. H. Mis sen. Woensdag: 6.30 tot zekere intentie; 7.30 ter ere van de H. Jozef, voor zegen in gezin. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cre- mers. Vrijdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 uit dankbaarheid ter ere van de H. Jo zef. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor eerw. Zur. Poly- carpa. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y SUS ALREDEDORES Sébado 10 de abril: durante toda la tarde hay occasión para confesar- se con el Padre Juan en la Iglesia de San José en Smakt: para las Senoras en el confesional a la derecha de la iglesia; para los caballeros, si pre fieren, en el locutorio del convento: llamar al timbre de la puerta y pedir al Padre Juan. El precepto del cum- plimiento pascual da alegrfa que nace de estar en paz con Dios y con nuestros hermanos. Hay un autobus de linea, el numero 25 que sale de la estación de los autobuses Zuid ooster cerca de los correos a los dos y cinco, las cuatro y cinco y las seis y diez. Pida al chofer que pare en Smakt. Domingo 11 de abril: Domingo de Ramos. Comienza la Semana Santa. A las diez y media hay Misa con lec- tura de la Passion en Castellano en la Ermita de San José en Smakt. Se reunan los Espanoles o cerca del hotel Het Hert o cerca de la Blitta a las diez y cuatro: salen dos auto buses gratis y si no caben en estos dos autobuses pueden llamar el nu mero 1233 y pedir un taxi. Confe- siones antes de la Misa. Visite el Jueves Santo o el Viernes Santo el Santo Sepulcro en una Iglesia de Venray. El Viernes Santo obliga el ayuno y la abstinencia. Domingo 18 de abril: fiesta de la Pascua de Resurreccion. A las diez y media Misa cantada y acompanada al organo en Smakt. Los autobuses salen de Venray cerca del hotel Het Hert y cerca de la Blitta a las diez y cuarto. A todos esperamos en ese dia 18 de abril. Después de la Misa en la Casa del Peregrino se ofrece café con pastas, huevos pascuales de chocolate para todos. Si hay recadas para Madrid, Avila, Salamanca, San tiago, La Coruna o El Ferrol del Caudillo el Padre Juan les llevaré con mucho gusto el dia 12 de abril. PASEN IS ONZE ZEKERHEID Heeft het Paasfeest voor ons men sen, die in deze tijd leven, nog de zelfde betekenis, nog dezelfde in houd als voor onze ouders en groot ouders? Wij vieren het feest heel anders, als het ware nuchterder. Het is nog niet zo lang geleden, dat de boeren met Pasen hun zware jekker in de mottenballenkist opborgen en zonder jas ter kerke togen. Met Pa sen begon voor hen de lente, de tijd, zonder overjas. En of Pasen nu vroeg viel of laat in het voorjaar, dit deed niets ter zake. Nu bepaalt het Paasfeest niet meer of wij onze jas uitlaten. Dat doet de temperatuur buiten. Het is geen belangrijk voor beeld dat wij geven, maar wel ty perend voor de verandering in de plaats, die het Paasfeest in ons le ven inneemt. Het verlies aan gebrui ken rond Pasen is ongetwijfeld een verarming, maar tegelijkertijd le vert het winst op voor de betekenis van het Paasfeest zelf. Nu wij ons niet meer zo druk bezighouden met allerlei gewoonten, godsdienstige ge- inspireerde of misschien van onze heidense voorouders afstammende, folkloristische gebruiken worden wij wel gedwongen ons af te vragen wat Paasfeest nu eigenlijk nog voor ons betekent. Deze vraag is wezenlijk voor onze tijd, dat zoveel overboord heeft ge gooid in zijn zoeken naar wat echt is, wat de moeite waard is om vast te houden. Natuurlijk, de opruiming gebeurt wel eens wat al te grondig. Hier en daar dreigt met het bad water ook het kind te worden weg gegooid. Het zou echter teveel be weerd zijn, wanneer wij zeiden, dat er alsmaar teveel opgeruimd worjlt. Wat is het Paasfeest? Wat heeft het ons nu te zeggen? Om die vraag te beantwoorden behoeven wij niet meer te verwijzen naar al onze ge woontes, die met de herdenking van Christus' eigenlijk weinig te maken hebben, maar worden wij terugge drongen naar de Bijbel en naar de kernvragen van ons leven. Dit is het grote winstpunt, dat onze tijd heeft opgeleverd. Wij worden niet meer afgeleid door bijzaken, maar direkt met de neus op de werkelijkheid ge drukt. En die werkelijkheid wordt uitge drukt in één zin van onze geloofs belijdenis: God de Zoon is voor ons mens geworden, aan het kruis ge storven en de derde dag verrezen. Die werkelijkheid vinden wij onge woon uitvoerig beschreven door de evangelisten, die anders zo summier in hun mededelingen zijn: de trage die en de opperste overwinning van de liefde van God voor de mensheid. De evangelische feitelijkheid botst echter vierkant tegen onze tijdgeest, welke geen zin in het leven weet te ontdekken. Wij hebben allemaal wel van die schrijvers gehoord, die niet anders te zeggen hebben dan de zin loosheid van het leven. Het zijn de diepdenkers, wier verdienste hierin schuilt, dat zij ons verplichten zelf ook na te gaan denken, omdat zij ons de Chriselijke verwachting dreigen te ontnemen. Het is deze tijdgeest, waaraan wij toch allemaal min of meer meedoen, die ons dwingt tot een nieuw inzicht in de grote gebeurtenis van het Paasfeest. In Christus' dood en op standing hebben wij immers de ge loofszekerheid, dat ons leven niet zinloos is. Integendeel, dat wij allen opgeno men zijn in de verlossende stroom, waarvan Christus de sluizen heeft geopend. Er komt weinig folklore bij te pas. Dat is waar. Maar is dat uit eindelijk dan geen winst? Uitslagen zondag 11 april: Venray 4Meterik 2 70 Venray 5—RKDEV 3 2—2 Ysselsteyn 3Venray 7 22 Venray 4 zette de overwinningen reeks voort tegen de Meterik-reser- ves. In een zeer goede wedstrijd, vooral van de Venray-voorhoede, wist men niet minder dan zeven maal de Meterik-goalie doeltreffend te passeren: 70. Venray 5RKDEV 3 eindigde in een draw: 22. Beide teams kun nen met deze uitslag tevreden zijn. Venray 7 kwam tegen Ysselsteyn 3 niet verder dan een 22 gelijkspel. Hoewel de SW-ers tot tweemaal toe een voorsprong namen, wist Yssel steyn beide keren gelijk te komen. In de slotfase kwam Venray nog fel opzetten, maar de Ysselsteyn-doel- man hield zijn doel op voortreffelij ke wijze schoon. Programma 2e Paasdag (19 april): Venray 1Laar 1 2.30 uur (vriendschappelijk) D.I.S. 1Venray 3 2.30 uur (bekerwedstrijd) Venray 4Molenwiekers 1 12.00 uur EWC 3—Venray 7 12.00 uur PIET PHILIPSEN NEEMT AFSCHEID Venray 1 speelt 2e Paasdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Laar 1. Met deze wedstrijd sluit de Venray-stopper Piet Philipsen zijn voetballoopbaan af. De thans 37-ja- rige Venray-stopper speelde bijna 20 jaren onafgebroken in het eerste elf tal, wat een totaal opleverde van ruim 600 wedstrijden. Thans is gezien zijn leeftijd de tijd gekomen dat een man, die zich in deze lange periode ten volle heeft ingezet voor ons Ie elftal, zich als aktief speler terugtrekt. SW verliest hiermee een man, die niet alleen met de nodige routine het eerste elftal dirigeerde, maar ook een man die steeds in dit team de zo nodige kameraadschap wist te be waren. Het is dan ook met enige weemoed, dat wij Piet a.s. maandag voor de laatste maal aktief op de groene mat aan het werk zullen zien. Wij hopen dat vele supporters en oud-medespelers deze wedstrijd zul len bijwonen en daardoor hun waar dering laten blijken voor deze pro minente stopperspil, die in verre om trek een grote bekendheid geniet. Donderdag 22 april a.s. begint de training om kwart vóór acht. Om kwart over acht speelt Venray 1 een lichtwedstrijd tegen het selectie-elf tal van de kring HorstVenray.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9