De grote NATIONALE MOTORCROSS te YENRAY 4 s.v.v; n M.H.C.V. ...natuudl{k aóói schoenen naat AïiaGflS-KoSHIclIl Qïetestcaat 6 S.V.V. JEUGD S.V.V. NIEUWS S.V. MERSELO - 11# Motor cross Venray- Heide V.C.R00Y DUIVENSPORT BEZOEKT ZONDAG 4 APRIL RIAENS-ROYERS VETERANEN DE MOLENWIEKERS Aanvang 2 uur Alle internationalen rijden mee Junioren 250 en 500 cc Senioren 250 en 500 cc Uitslagen 27 maart: IVO AlVenray Al 22 Venray A2BW Al 40 Resia AlVenray A3 60 Venray A4America A2 90 RKLW BI—Venray BI 0—11 Molenwiekers BIVenray B2 01 Venray B3Merselo BI 11 Melderslo B2Venray B4 03 Venray B5Ysselsteyn B2 07 Programma 3 april: Wanssum AlVenray A2 4.00 u. Venray A3Oostrum Al 4.00 u. Venray BIMontagnards BI 3.00 u. Venray B2 (gymn.)Ysselst. BI 4 u. Leunen BIVenray B3 4.00 u. Venray B4Hegelsom B2 2.00 u. Wanssum B2Venray B5 2.30 u. Uitslagen zondag 28 maart: VCH—Venray 2—1 Venray 2Roermond 2 11 Venray 3Wanssum 2 32 De wedstrijd VCHVenray had voor ons eerste elftal een alleszins hoopvol begin. Vanaf de aanvang werd met snelle en aardige combina ties de VCH-verdediging voortdu rend voor problemen gesteld. Dit reT sulteerde reeds na 8 min. in een 1 voorsprong. Uit een center van P. v. Aalsum gaf Bonants vanaf de rech tervleugel een hoge voorzet, die door VCH werd gemist. W. Teunissen stond op de goede plaats en met een strak schot in de uiterste hoek werd de VCH-doelman het nakijken ge geven. Gedurende het verdere verloop van de eerste helft bleef Venray de toon aangeven en was het beslist de betere ploeg die zich middels goed opgebouwde aanvallen verschillende kansen wist te scheppen. De afwer king miste echter de nodige doortas tendheid; te vaak werden de com binaties te ver doorgevored als men binnen schootsafstand het doel was genaderd. De gevaarlijke VCH middenvoor Meijer zorgde ervoor dat onze ver dediging vn tijd tot tijd alle zeilen moest bijzetten om de voorsprong te kunnen behouden. Na 38 min. spe len kwam echter tegen de verhou ding in de gelijkmaker. Uit een op eenhoping van spelers voor ons doel en een daardoor ontstane onover zichtelijke situatie werd de bal niet voldoende weggewerkt. Bijna op de doellijn staande ontving Meijer de bal van een onzer achterhoedespelers en 't was voor hem geen moeilijke opgave om van Soest te passeren: 1-1. In de resterende tijd voor de rust bleef onze ploeg in de aanval, ma^r verder dan een schot langs de ver keerde kant van de paal, waarbij de doelman volledig uit positie was ge speeld, kwam men niet. Het begin van de tweede helft bracht VCH aan de leiding door een akelig misverstand in onze achter hoede. De scheidsrechter kende vrije trap toe op het middenveld waarbij onze spelers in de waan waren dat deze vrije trap in het voordeel van Venray was en de scheidsrechter dit ook te kennen had gegeven.Op het laatste moment duidde hij echer aan dat VCH de vrije schop mocht ne men, wat ook prompt geschiedde. Meijer, snel vrij gelopen, ontvingt de bal en met een vrij veld voor zich versloeg hij onze doelman met een hard afstandsschot: 12. Een voorzet van M. Lucassen werd door P. van Aalsum ingeschoten, doch de VCH-grensrechter beduidde dat de bal voordien de doellijn ge passeerd zou zijn en de scheidsrech ter kende het doelpunt niet toe. Aan de andere zijde eveneens een afge keurd doelpunt, in le instantie toe gekend, doch terecht wegens buiten spel afgevlagd en door de scheids rechter herroepen. Met een strak schot dwong J. Ja cobs de VCH doelman tot een prach tige safe en schoot Meijer, alleen voor van Soest staande, naast. Een laatste uithaal van Venray had nog zeker de verdiende gelijkmaker kun nen brengen, doch ook nu geen suc ces. Venray 2 speelde thuis tegen Roer mond 2. Hoewel onze reserves drie invallers in hun gelederen hadden, namen ze voor het overgrote deel vn de wedstrijd een veldmeerder- heid. Dat Roermond 2 met een 0-1 voorsprong de rust in ging, was dan ook tegen de verhouding in. Vijf mi nuten na de pauze scoorde G. Ron gen de verdiende gelijkmaker. Aan weerszijden werd fel gestreden voor de volle winst, doch de verdedigin gen overheersten, zodat deze wed strijd eindigde in een draw. Venray 3 speelde de returnwed strijd tegen Wanssum 2. Met de 71 nederlaag nog vers in het geheugen, een week eerder geleden in Wans sum, zetten de op revanche beluste SW-ers alles op de aanval. Toch was het Wanssum dat tweemaal een fout in de Venray-verdediging af strafte en met een 02 voorsprong kon gaan rusten. De wijzigingen die t.o.v. van de voorgaande wedstrij den in het SVV-team waren aange bracht, bleken in de tweede helft van grote waarde te zijn. De voor hoede had aan stootkracht gewon nen. J. Jeuken bracht de stand op 12, terwijl Chr. Rongen enkele min. later de stand in' evenwicht bracht: 22. Na 80 min. scoorde H. Clephas het derde en winnende doel punt: 32. Hiermee kwam het ein de van deze aantrekkelijke en spor tieve wedstrijd. Programma zondag 4 april: Grotestraaf 18 Tel. 1253 Ook voor tennissport Venray 1Tiglieja 1 2.30 uur EHC 2—Venray 2 2.30 uur Venray 3D.I.S. 2.30 uur Oostrum 2Venray 4 2.00 uur Venray 5Tienray 2 12.00 uur R.K.D.E.V. 3—Venray 6 12.00 uur De wedstrijd tegen de veteranen van Bracht (Did.) werd wederom 'n overwinning voor onze mannen. Dit maal werden de gasten met 2-0 ver slagen. A.s. zaterdag gaan wij Meerlo op eigen terrein bestrijden. Gewoonlijk is dit een treffen waar fel voor de punten gestreden wordt. Vertrek om 4 uur n.m. op het Hen- seniusplein. Merselo 1 was zondagmiddag naar Hegelsom getogen om bij een stra lende lentezon in het veld te reden tegen Hegelsom 2. In een zeer harde wedstrijd is het Hegelsom gelukt een 22 gelijkspel te behalen. In het be gin van de wedstrijd waarin in zeer hoog tempo gespeeld werd, had Mer selo bepaald pech met haar aanval len. Vooral P. Arts zag zijn schoten telkens door de geluksgoden van He gelsom gekeerd. Enkele schoten gin gen rakelings naast en een ander hard schot werd door de lat gekeerd. Na een half uur spelen nam Hegel- soms de leiding. Drie minuten voor rust maakte A. Aarts de gelijkmaker, nadat Hegelsom's doelverdediger een hard schot van P. Poels niet onder controle kon krijgen. Na rust was Merselo beslist ster ker, maar Hegelsom maakte zich somtijds schuldig aan een al te hard handig optreden. Weer wist Hegel som de leiding te nemen met 2-1. Na een fraaie solo van J. Poels, waar bij hij drie spelers en de doelman omspeelde, schoot hij de bal in het doel zodat de stand 2-2 werd. Merselo bleef aanvallen, daarbij aangemoedigd door een grote schare supporters. Door een wel erg harde verdediging van Hegelsom kon Mer selo niet meer tot een doelpunt ko men zodat de einduitslag 2-2 bleef. Merselo 2 moest aantreden tegen America 4. De wedstrijd werd met 2-1 door Merselo gewonnen. Na 15 min. spelen opende de midvoor van Merselo de score. Enkele minuten voor rust kreeg Merselo een penalty toegewezen die door P. van Hoof ge nadeloos werd ingeschoten. Stand 2-0. Na rust kwam America tot- een tegendoelpunt. Merselo kreeg nog ve le kansen tot scoren, maar het geluk was op de hand van de tegenpartij. Zo eindigde deze wedstrijd met een 2-1 overwinning. Tot slot verloor Merselo 3 met 3-1 van America 3. Programma zondag 4 april: Wittenhorst 3Merselo 1 12.00 u. Merselo 2Wittenhorst 5 2.00 u. Merselo 3Leunen 2 12.00 u. Zaterdag 3 april: Sevenum AlWanssum Al 4 uur Merselo BI—E.W.C. BI 4 uur t Ajy Zondag j.l. behaalden de Molen wiekers een 91 overwinning op Oostrum 2. Onder prachtige weers omstandigheden gingen de Molenw. van de aftrap af in de aanval en er ontstonden meteen hachelijke situ aties vodr het Oostrum-doel. Het eerste kwartier bleef de Oostrum- defensie overeind staan. Toen was het linksbuiten W. Linders die met een keihard schot de score opende: 10. Meteen hierna speelde links binnen Elefterius zich handig vrij en bracht de stand op 20. Oostrum probeerde de bakens te verzetten, maar verder dan enkele ongevaarlij ke aanvallen kwamen ze echter niet. Bij een aanval van de Molenwiekers een kwartier voor rust, bracht links half J. Smits met een mooi schot de stand op 30. De Molenwiekers ble ven in de aanval en dit resulteerde nog voor de rust in twee doelpunten van midvoor Strijbos, die daarmee de ruststand op 50 bracht. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een opper machtig spelend Molenwiekers, dat Oostrum helemaal in de defensie drukte. Na 10 min. spelen werd linksbinnen Elefterius op unfaire wijze binnen het strafschopgebied onderuit gehaald. Uit de toegestane penalty bracht midvoor Strijbos de stand op 60. Vijf min. later werkte Elefterius zich handig langs enkele tegenstanders en dat betekende 7-0. Oostrum had bepaald pech toen een vrije trap van de rechtshalf tegen de lat belandde. Toch wisten ze een kwartier voor 't einde via hun mid voor de eer te redden: 7-1. In de resterende tijd scoorde linksbinnen Elefterius nog tweemaal, zodat de eindstand 91 werd. Molenwiekers 2 zette haar over winningenreeks voort met een 20 overwinning op Meerlo 3. Na een 0-0 ruststand bracht A. Vollenberg met een na de rust zijn ploeg aan een 10 voorsprong. Een min. of tien voor 't einde moest M. Arts zich la ten vervangen door P. v. d. Laar. Het was deze invaller die de eerste de beste bal die hij in z'n bezit kreeg in 't Meerlo-doel schoot en daarmee de zege veilig stelde. Een met invallers gehandicapt Mo lenwiekers 3 verloor met 3-1 van Tienray 3. Molenwiekers 4 verloor in Everts- oord met 85 van EEV 2. Programma voor zondag a.s.: Sevenum 2Molenwiekers 12.00 u. Molenwiekers 2Meterik 4 2.30 u. Ysselsteyn 2-Molenwiekers 3 2.00 u. Molenwiekers 4EWC 3 12.00 u. Wij vragen nog steeds PERSONEEL q geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - j ook na werktijd - aan I de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY Om twee uur zal aan de Deurnese- weg in Venray-Heide op zondag 4 april de landelijke stilte wreed worden verstoord door 'n honderd vijftigtal oorverdovend grommende racemotoren. In alle klassen junio ren en senioren zullen voor de zesde keer in vijf jaar tijd alle motor cracks op 't circuit van Venray acte de presence gevem De organisatoren hebben kosten noch moeite gespaard om 't circuit voor de renners en het publiek nog aantrekkelijker te ma ken. De looppaden zijn van alle hin derlijkheden ontdaan, de banen zijn verbreed en in gevaarlijke bochten zijn stropakken aangebracht om pu bliek en renner te beschermen. Het twee kilometer lange traject is een aaneenschakeling van klim men en afdalen, terwijl toch rechte stukken er voor zorgen, dat de snel heid niet te veel geremd wordt. Troeven Alle troeven van de RKNMB zul len worden ignezet bij deze wed strijd, die meetelt in de competitie, om het Nederlands kampioenschap. Bij de trainingscross te Reusel zijn er enkele interessante duels gele verd. De 250 cc junior H. Veis uit Westerdorp zal "dit seizoen een ster ke troef worden. Dat deed ook Kan telberg uit Eindhoven bij de zware junioren. Henk Vosters (Eindhoven) won bij de 250 cc senioren en Jan Keizer zegevierde na een felle strijd met Molengraaf bij de zware senio ren. Er zal in Venray in vier klassen worden gestart, namelijkk 250 cc ju nioren, 500 cc junioren, 250 cc senio ren en 500 cc senioren. Er zijn weer diverse nieuwe mo toren aangeschaft. Zo heeft Caron uit Den Hout, die 7e werd bij de trainingsrit zijn 500 cc BSA stevig onder handen gehad. Ab Wagenaar heeft 't motorblok 4 cm naar achte ren geplaatst en meent zodoende een betere besturing te krijgen. Echter 's succes zit hem niet al leen in de motor, de kunst is het terrein te kennen, behendigheid én kundigheid te bezitten om zo de overwinning te bereiken. Spanning Ook Venray gaat zich toeleggen op de motorsport. Jan Derikx van Venray-Heide en een Peter Will ems uit Ysselsteyn zullen ook van de par tij zijn. Zij rijden mee bij de junio ren, maar bij de senioren zal gevoch ten worden. Bij de 500 cc J. Molen graaf uit Eindhoven, J. v. d. Crom- menacker, Handel, J. Clement, Hel mond, W. Raaymakers, Eindhoven. Bij de 250 cc Stef Smits, Volkel, Ant. Seuntjes, Eindhoven, W. van Wanrooy, Geldrop, H. W. Driessen, Stein (L.). Het zal spannend gaan worden aan de Deurneseweg. Aan voorspellingen kunnen we ons niet wagen. In elke klasse worden drie manches gere den. Er is bij het' terrein voldoende parkeergelegenheid. Zondag 28 maart was een grootse dag voor MHCV. Op deze stralende lentedag heeft het eerste dameself tal de race naar het kampioenschap met succes beëindigd en nu in het 2e lustrumjaar het 3e kampioen schap behaald. De laatste drie jaren eindigde het elftal steeds als no. 2 op de ranglijst, nu echter hebben on ze dames, begunstigd en begenadigd door de omstandigheden van een thuiswedstrijd en de steun van en kele honderden supporters (een ab soluut record) ook de laatste hinder nis genomen en de Tegelse dames in een boeiende en sfeervolle wedstrijd met 2—0 terug gewezen. Het spel van Venray was aanvankelijk wat ner veus, het ging allemaal te gehaast en de zuiverheid in het positiespel ont brak. Halverwege de eerste helft kon de voorhoede in een vrij onoverzich telijke siutatie voor het Tegelse doel haar overwicht op Tegelen in een doelpunt tot uitdrukking brengen. Dit doelpunt bracht duidelijk meer rust in het team. Gedurende de rust waren de (deskundige!) supporters uiteraard niet karig met hun goed bedoelde raadgevingen. Na half-time ongeveer hetzelfde spelbeeld. Grote Venrayse „aan drang". Een juweel van een doelpunt kreeg het publiek voorgeschoteld, toen een feilloos aangegeven korte corner door de midvoor even feilloos en keihard werd ingeslagen. Via twee Tegelse sticks belandde de bal tegen de planken 20 dus en tevens de eindstand. Nog twee doelpunten, die wij wèl telden, werden afge keurd. De heren behaalden in Tegelen een grote overwinning: 52. Geweldig herstel na een zeer matige compe titie. Zaterdag incasseerde Venray 2 een 71 nederlaag in Son wat tevens het kampioenschap voor de gastheren betekende. De uitslag was echter naar onze mening enigszins geflat teerd. Proficiat Son. De veteranen, ditmaal onder de vlag van Venray 2, speelden tegen Aalst een voorwedstrijd voor „de grote" wedstrijd en behaalden een verdienstelijke 22 draw. U weet het wel: de snelheid en de conditie van de jeugd tegen de rou tine en techniek van de veteranen, die hoewel ze nog een kegelavond in benen en armen hadden, ook in de groene weide nog goed voor de dag kwamen, hoewel het eindsignaal een verlossing betekende. Jammer dat ons veld het echte, mooie technische spel mogelijk maakt. Zeer onegaal. De dames dus kampioen. Met 3 andere zuidelijke kampioenen, vier clubs dus, zal een halve competitie om 3 plaatsen in de 2e klas gespeeld worden, 's Avonds een feestje voor de hockey-familie, jong en oud mèt de blaaskapel, die de kampioenen al van het veld hadden afgehaald en in triomf aan het publiek had voorge steld. De hockeyfeestjes zijn altijd gezel lig, dusDe laatste wedstrijden van de competitie DeumeVenray (dames) en Heren VenrayBlerick zondag a.s. hebben geen enkel be lang meel*: Veel succes. Het 2e damesteam kreeg bezoek van Tornado. Dat het 'n gelijk op gaande strijd was, is te zien aan de setstanden: 10-15, 13-15, 12-15. Deze wedstrijd verloor dus het 2e dames team van VC Rooy met 30. Zeer jammer, maar dat betekent voor de ze dames dat er nog hard getraind moet worden. De wedstrijd werd goed gespeeld, maar hier en daar meet er toch nog wat aan geschaafd worden. Dus d'r an! VC Rooy 4 ging zaterdagavond in strijd met Lyceum 2. Het is een bij zonder goede en spannende wedstrijd geworden. Toch heeft het Lyceum 2 nog een set kunnen winnen, ook al was dit maar net op het nippertje. Het was een overwinning voor ons 4e met als stand 3-1. Setstanden: 15-1, 13-15, 15-7, 15-5, waar aan te zien was dat Lyceum 2 niet veel in te brengen had tegen onze jongsten. Het was een verdiende zege. Onze heren van het le team gaan door een overwinning met 30 op UVS nog steeds aan kop in de pro motieklasse. In de le ste startte VC Rooy meteen vlot en wonnen deze met 15-7. Uit de stand van de 2e set blijkt wel dat het helemaal goed ging. Met 150 werd UVS verslagen. Een compliment hiervoor Heren 1. In de derde set liet UVS zich zomaar niet overdonderen, maar met het goede spel van VC Rooy wisten zij de derde set ook te winnen met een stand van~ 15-11. UVS kwam er in deze wedstrijd niet veel aan te pas. Stand promotieklasse heren: VC Rooy 18 17 1 34 53-7 Tupos 19 16 3 32 51-28 Con Brio 17 13 4 26 42-24 VCH 16 12 4 25 43-18 Flamingo's 19 12 7 24 41-32 UVS 17 9 8 18 35-29, Valuas 2 18 9 9 18 38-31 Forto 19 5 14 10 28-46 Si os 17 4 13 8 20-43 Cialfo 2 16 4 12 8 17-40 Advendo 19 4 15 8 24-42 19 2 17 4 15-54 WIELERSPORT TE YSSELSTEYN Onder de meest ideale weersom standigheden vond ten bate van de R.K. Kerk te Ysselsteyn wielerwed strijden-plaats, waarvoor uitermate grote belangstelling bestond. Het parcours was zeer gunstig ge legen rond de kerk en mede door de goede ligging waren er hoge snelhe den te noteren. De organisatie was in goede handen en het geheel stond onder auspiciën van de RKNWB. Pastoor Janssen gaf het startschot. In totaal kwamen 130 renners aan de start. De uitslagen waren als volgt: Aspirant A: 1 Janssen, Weert; 2. Somers, Veldhoven; 3. Janssen, Se venum. Aspirant B: 1. van Bussel, Deurne; 2 W. Martens, Bakel; 3 Verrijdt, Se venum. Junioren: 1. van Kessel, Deurne; 2 Clerckx, Helmond; 3 Bustjens, Roos teren; 4 Giesberts, Deurne. Senioren: 1 v. d. Pol, Montfort; 2 van Santfoort, Weert; 3 Martens, Ba kel; 4 Coonen, Milheeze; 5 van Bus sel, Deume. Programma 3 april Heren: VC Rooy 4—VC Bree 2 18.00 u. FortoVC Rooy 1 18.30 u. Programma 4 april Dames: TuposVC Rooy 2 14.00 u. P.D.V. DE ZWALUW A.s. maandagavond 8 uur leden vergadering. Het bestuur rekent op trouwe opkomst in verband met het ,s. vliegseizoen. Er zullen, nieuwe pouleblocs worden uitgereikt. Ook moet de contributie voor de eerste wedvlucht worden aangezuiverd. A.s. woensdagavond inzetten voor de tweede africhtingsvlucht van half acht tot half negen. M.A.C. ROOY Hoewel we nog niet aan het ein de van onze ledenwerfaktie zijn (de sluiting hiervan is met de Burg- graafrit op zondag 9 mei) is het toch wel eens interessant, om enkele bij zonderheden bekend te maken. Het aantal leden bedroeg maan dagavond precies 135 wat betekent, dat we nu de grootste automobiel club van Limburg zijn. Voorheen was dit „Gaef um Gaas" uit Venlo met 126 leden. Daarom heeft Het bestuur ge meend zich te moeten aansluiten bij de KNMV wat inmiddels ook is ge beurd. En omdat onze ledenwerfaktie tot nu toe zo'n groot succes is, worden er niet een, maar drie gouden speld jes van MAC Rooy beschikbaar ge steld voor die drie dus, die de mees te nieuwe leden hebben aangebracht. Voor iedereen dus nog een volle maand de tijd om ook een kans op zo'n gouden speld te maken. Dat onze club niet alleen groot maar ook bijzonder sterk is, bewezen ze zondag wel in Horst, waar de pas opgerichte autoclub een oriëntatierit organiseerde waarvoor 55 deelne mers hadden ingeschreven, waaron der zich 15 leden van MAC Rooy be vonden. Hier behaalde na loting P. v. d. Sterren uit Leunen de le prijs; 2e werd J. van Dijck, Leunen; 3e M. Claassens, Venray; 4e Erben, Veu len terwijl 6e, 7e, 8e, 10e, 11 en' 14e prijs ook mee naar Venray kwamen. Bovendien kreeg Mevr. v. d. Heijden de prijs voor het beste damesequipe. Bij MAC Venlo reden twee leden mee. Hier behaalde G. Bom de 2e prijs in de A klasse, terwijl P. Jans sen de 3e prijs in de B klase won.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 14