Vergadering gemeenteraad i\ RIAENS-ROYERS S.V.V. NIEUWS S.Y. MERSELO V.C.R00Y S.v. LEUNEN BASKETBAL DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 No. 8 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPRIfRl UT UfTflR VPNR&Y RN (TIW^TRFKRN ADVERTENTIEPRIJS 8'/. ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ÏI CCiIVOllJiU V VJUIX V UnI\H I Uil UHlOl IVCiIVUll PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) Geen miljoenen-plannen, maar doodgewone dagelijkse kost was de inhoud van de agenda van de jongste raadsvergadering. De raad ging er dan ook in een vlot tempo doorheen. Voor de aanvang van de vergade ring sprak de VOORZITTER een woord van welkom tot de nestor van de Raad, de heer Steeghs, die enige tjjd ziek is geweest, terwijl hij Wethouder Janssen, die thans het ziekenhuis verlaten heeft, beterschap toewenste. De notulen van de raadsvergade ringen van 28 en 30 april 1964 wer den zonder commentaar goedge keurd. Ook de ingekomen stukken (gro tendeels goedkeuringen van genomen raadsbesluiten door Ged. Staten) werden voor kennisgeving aangeno men. En toen begon men aan de SCHOLEN De B.L.O. vroeg om een groter be drag per leerling ter bestrijding van de exploitatieuitgaven. Bedroeg dit vorig jaar nog 110,per leerling, nu werd het 120,temeer waar ook de Inspectie achter deze verho ging stond. 'i u ir?- tjrirr Ook de bedragen voor de leerlin gen van de lagere scholen gingen omhoog en wel van 60,op 65,- terwijl die voor de ulo leerlingen stegen van 75,op 80, De ulo kreeg verder de door haar betaalde beloningen terugbetaald ten behoeve van de vakonderwijzers in het vak lichamelijke oefening. Een en ander gaat tot een bedrag van 9.316,31. - 3 •ia*TïFli|*ril«!®» De voorschotten, welke op grond van de exploitatievergoedingen door BLO, de lagere scholen en de ulo gevraagd waren werden toegezegd. Ze leveren onderstaande bedragen en het gemiddeld aantal leerlingen over 1964 op. BLO S.t Petrus-Banden Dr. Poels Hensenius St. Ursula A St. Ursula B St. Franciscus St. Clara Oostrum Oirlo Castenray Jongens Leunen Meisjes Leunen Veulen Heide Ysselsteyn Merselo Vredepeel Prot. Chr. school Ulo Gem. aant. leerl. v. 237 1/3 218 234 259 1/3 202 2/3 287 247 1/3 242 1/3 168 157 142 1/3 128 1/3 106 1/3 84 2/3 87 2/3 3111/3 143 2/3 581/3 60 314 1/3 Bedrag voorsch. 29.680,— 14.170,— 15.210,— 76.856,67 13.173,34 18.655,— 16.076,67 15.751,67 10.920,— 10.205,— 9.251,67 8.341,67 6.911,67 5.503,34 5.698,34 20.236,67 9.338,34 3.791,67 3.900,— 25.146,67 BARTELS had natuurlijk tegen deze bedragen geen bezwaar. Alleen was hem opgevallen dat in de toe lichting ook de Inspecteur zegt, dat er nog steeds verschillen zijn tussen de bedragen, die in Limburg en Bra bant gegeven worden per leerling, met die van de rest van Nederland. Waarom gorden die bedragen dan niet tot dezelfde hoogte opgetrok ken, of doet men hier langer met de schoolboekjes e.d. en zijn de school besturen te bescheiden. Verder wil de hij weten of ook de gemeente Venray zich heeft aangesloten bij een onderzoek naar deze zaak. De VOORZITTER vertelde dat de ze bedragen zijn vastgesteld in over leg met de Inspectie, die inderdaad een verschil tussen de zuidelijke en noordelijke provincies heeft vastge steld t.a.v. de bedragen per leerling, die de gemeenten moeten verstrek ken volgens artikel 101 der Lager Onderwijswet. Maar of men zonder meer kan zeggen, dat dus de scholen in Brabant en Limburg te weinig krijgen, is een andere zaak. Want volgens artikel 72 van deze zelfde wet kan de Raad menig post van de school helpen verlichten en dat wordt dan ook vrij vlot gedaan in het zuiden. Gebeurt dit in het noor den ook zo vlot? Pas als men beide bedragen vergelijkt kan men zeggen of het zuiden tekort komt. Het ligt dus niet aan een langer gebruik van boekjes e.d., maar uit deze exploitatievergoeding moet bijv. geld worden gereserveerd voor het schilderwerk e.d. Het feit dat men van de verschil lende schoolbesturen nog nimmer een klacht gekregen heeft, geeft toch wel aan, dat wat Venray bijv. voor zijn scholen uitgeeft voldoende is. Wat het onderzoek betreft, dat geldt voor alle scholen, dus ook voor de Venrayse. EMONTS wees er wel op dat de kleine scholen moeilijker kunnen re serveren voor schilderwerk e.d., maar kreeg op zijn beurt weer te horen, dat juist voor die scholen nog een derde mogelijkheid bestaat om aan extra geld te komen, zoals b.v. in de Vredepeel wordt toegepast. VERPACHTINGEN S. Noyen, Haag 19, Merselo kreeg de toestemming om voor 6 jaren de de gemeentegrond te pachten in de Testrik, die voorheen verpacht was aan P. van Cuyck. Het betreft 1,14 ha a 80,per jaar. H. J. Willems, Weverslo 4 nam ook 1.40 ha gemeentegrond in pacht, die voorheen door wijlen P. v. Cuyck gepacht was te Kempkesberg. Hier bedraagt de pacht 90,per ha. A. H. Voermans verkreeg de pacht over 0,73 ha gemeentegrond in Leu nen, echter voor de tijd van een jaar en voor een bedrag van 100,per ha. VERMEULEN wilde weten waarin het verschil zit van de pachtprijzen. Ligt dat aan de kwaliteit van de grond of aan de kwaliteit van de pachter? Hij kreeg te horen dat al leen naar de kwaliteit van de grond gekeken wordt. UITBREIDINGSPLAN DE BRIER Indertijd heeft men van gemeente wege een oplossing gezocht voor de vraag naar terreinen voor vestiging van kleine en atelierachtige bedrij ven. Men heeft toen het oog laten vallen op de gronden gelegen tussen de Zuidsingel, de Leunseweg en de dit jaar in uitvoering komende door trekking van de Deurneseweg. Er is een uitbreidingsplan voor de ze gronden opgesteld onder de naam De Brier, dat vier weken ter inzage heeft gelegen op het gemeentehuis. Tegen dit uitbreidingsplan zijn geen bezwaren ingebracht, terwijl ook de zgn. Plancommissie en de Provin ciale Planologische Dienst hiertegen geen bezwaren had. Nu was het laaste woord aan de Raad, die het betrokken plan vast moest stellen, zodat het uitgevoerd kan worden. De raad besteedde er geen woorden aan en keurde De Brier goed. VERMEULEN drong op een spoe dige realisatie aan. De VOORZIT TER vertelde dat van de 8,5 ha er reeds 7 eigendom zijn van de ge meente, die druk bezig is met de plannen voor de verkaveling en de kostprijsberekening. Die hoopt men in de volgende vergadering te bren gen evenals de onteigeningsprocedu re voor de rest van de grond. CENTRUMPLAN Zijn er tegen het de Brier-plan geen bezwaren gemaakt, tegen het centrum-plan wel. En deze bezwaren schijnen van dien aard te zijn, dat B. en W. onmogelijk de wettelijk voorgeschreven beslissingstermijn van 3 maanden kan aanhouden, re den waarom nog eens uitstel ge vraagd werd voor de tijd van drie maanden. Als pleister op de wond vertelde B. en W. dat uiterlijk in de vergadering van april, dus ruim schoots binnen de verdagingstermijn de vaststelling in de raad zal komen. VERMEULEN wilde weten wat nu precies de oorzaak van dit uitstel was. De VOORZITTER vertelde dat er bezwaarschriften waren over de fi nanciële kant van deze zaak, die dus eerst later aan de orde gaan komen, bij aankoop of onteigening, maar ook bezwaren die wellicht met enig over leg opgeheven kunnen worden. Zo zijn er b.v. mensen, die tegen de hui dige vorm van de bedrijfsstraten zijn, die tussen de winkelstraten komen. In onderling overleg wil men eerst proberen met deze men sen klaar te komen, voordat men het plan in de raad brengt. Men is er dan zeker van het uiterste gedaan te hebben om aan reëele bezwaren te gemoet te komen. ONVEILIGE DANSGELEGENHEDEN Op het einde van de vergadering bleek BARTELS nog schriftelijke vragen ingediend te hebben, waarin het College vroeg of het hun bekend was dat zo nu en dan bepaalde dansgelegenheden overvol waren. Zou daar ooit iets gebeuren, b.v. brand uitbreken, dan zou waar schijnlijk de ellende niet te overzien zijn en vele slachtoffers gaan vallen. Zijn volgende vraag was dan ook of er voldoende veiligheidsmaatre gelen getroffen zijn om in een der gelijk geval paniek etc. te voorko men en zo niet, wordt het dan niet hoog tijd dat die getroffen worden. BARTELS stelde uitdrukkelijk dat hij hiermede particuliere initiatie ven niet aan banden wilde leggen, doch zuiver uitsprak wat vele be zorgde ouders thans dachten. De VOORZITTER gaf toe dat in enkele uitzonderlijke gevallen in be paalde dansgelegenheden een buiten gewoon grote toeloop van danslus- tigen kon worden gekonstateerd. De vraag of er voldoende veiligheids maatregelen zijn getroffen zou hij willen beantwoorden door te zeggen, dat over deze kwestie lang en breed overleg was en is tussen de Groeps commandant der Rijkspolitie en de: Brandweer. Trouwens de raad heeft zelf in november j.l. nieuwe brand veiligheidsvoorschriften goedge keurd, die binnen 2 jaren in wer king moeten treden. Dat wil niet zeggen dat er dus 2 jaren gewacht wordt, want reeds op grond van de Algemene Politieverordening kunnen maatregelen genomen worden, doch het zal duidelijk zijn dat eerst vol doende overleg plaats moet hebben tussen alle betrokken instanties voordat men bepaalde voorschriften, gaat geven. „Betekent ddit dat er voor vasten avond a.s. niets gebeurd?" vroeg BARTELS waarop de VOORZITTER nog eens wees op het overleg met de politie en de brandweer dat gaande is en op de maatregelen, die volgens de Algemene Politieverordening ge nomen kunnen worden. BARTELS hoopte dat de woorden van de VOORZITTER de onrust bij vele ouders heeft weggenomen, nu blijkt, dat men inderdaad oog heeft voor dit probleem en maatregelen zal treffen. VERMEULEN meende dat men het wel allemaal heel moeilijk gaat ma ken. Als men niet meer kaartjes gaf aan de dansgelegenheidhouders, dan er mensen in die bepaalde gelegen heid kunnen, dan was dit euvel zo opgelost. Maar de VOORZITTER wees hem er op dat hij de zaak wel te simpel stelt. Al5 een bepaalde groep om 7 uur een kaartje koopt en om 8 uur gaat, moeten de rest van de tijd die opengevallen plaatsen leeg blijven. Dat is ook niet billijk. Daarmede verzandde dit debat en ging deze vergadering uit als een nachtkaars, maar de raad bleef ge woontegetrouw nog een kleine drie kwartier onder elkaar wat proble men oplossen. S PO RTH UI S VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Uitslagen zondag 21 februari: Venray 1Panningen 1 24 Melderslo 1Venray 3 40* Venray 4Melderslo 2 31' Venray 5Resia 2 13 Montagnards 2Venray 6 53 Zondag 21 februari is voor onze vereniging wederom een donkere dag geworden. Van de vijf teams diel binnen de krijtlijnen verschenen^ moesten er liefst vier de volle wins';* aan de tegenstander laten. Venray 1 speelde thuis tegen Pan ningen en hoewel de verwachtingen van deze wedstrijd hoog waren ge steld, werd het wederom een neder laag. Jammer voor deze SVV-ploeg die zich voor de volle honderd procent heeft ingezet; maar een SW-ploeg waarin het mankeert aan verband en begrip. Venray ging in een hoog tempo van start, maar het was Panningen dat, na even terrein verkend te heb ben, het heft in handen nam. De SVV-achterhoede wist 't Panningen- geweld echter te stuiten. Na 38 min. spelen kwamen de gasten op for tuinlijke wijze aan de openingstref fer, doordat linksbuiten M. Lucas- sen vlak bij het SV V-doel even twij felde met wegwerken, waardoor de Pannningen-rechtsbuiten zich mees ter maakte van de bal en deze in het verlaten doel schoot: 01. Die voor sprong hadden de gasten op dat mo ment beslist verdiend. Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. Met een 01 achterstand bij de rust behoeft een wedstrijd niet ver loren te zijn, dat was kennelijk de inzet waarmede aan de tweede helft begonnen werd. Het pakte echter anders uit. Wel wist Venray een veldmeerderheid te nemen, maar Panningen strafte tweemaal een de- fensiefout af met een doelpunt, zodat we na een kwartier spelen in de tweede helft met 03 achter ston den. Het pleit voor onze ploeg dat ze na deze opgelopen achterstand de moed niet lieten zakken, maar fel ten aan val trokken om deze te reduceren. J. Bonants wist uit een kleine kans een prachtig doelpunt te scoren, maar jammer genoeg had juist voor dien de scheidsrechtersfluit geklon ken; wel hielden we er een vrije trap aan over, die door P. Smits in eerste instantie tegen de lat werd geknald en later juist naast ging. Na 20 min. spelen was het dan ein delijk raak. M. Lucassen kopte be heerst in: 13. Dit voorbeeld werd even later gevolg door P. Smits toen deze zijn blonde kuif onder het leer plaatste en de stand op 23 bracht. De strijd was weer helemaal open. Panningen legde het accent op de verdediging; Venray op de aanval en hoewel we enkele malen dicht bij de gelijkmaker waren, viel een doelpunt aan de andere zijde De Venray, stopper kreeg de bal niet voldoende onder controle, waardoor de Pan- ningse aanvalsleider de bal bemach tigde en doelman van Soest geen kans gaf: 24. Er waren nog zeven minuten te spelen. Venray probeer de nog wel een doelpunt te forceren maar de Panningse defensie liet geen steek meer vallen. Mocht er een schoonheidsprijs uit te loven zijn, dan zou deze ongetwij feld naar P. van Aalsum zijn gegaan. De wedstrijd Blerick 2Venray 2 werd afgelast. Venray 3 bond zondag de strijd aan Melderslo 1. Men begon met fris open spel, waarbij de SW'ers zeer zeker niet de mindere waren. Na ca. 20 min. spelen wist Melderslo, tegen de verhoudingen in, te scoren. Deze stand bleef, ondanks het SVV- overwicht, tot aan de rust ongewij zigd. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld te zien, maar door pech en machteloosheid van de voorhoede, werd er niet gescoord. Hier tegen over wist Melderslo uit een paar uit vallen nog enkele doelpunten te ma ken, zodat de einduitslag 40 werd voor de minst goede ploeg. Venray 4 was wederom het enige elftal dat de volle winst behaalde. Ditmaal waren het de sterke Mel- terslo-reserves die met een 31 ne- v.érJr^g naar huis werden gestuurd. Venray 5 nam het op tegen Resia 2. Hoewel de SW-ers beslist geen slechte wedstrijd speelden, moesten ze toch met een 13 nederlaag ge noegen nemen. Venray 6 speelde uit tegen Mon tagnards 2, waar met 53 werd ver loren. Had de ex-Venray doelman Th. Keiren niet in zo'n voortreffe lijke vorm verkeerd, dan zouden de Venrayers beslist een beter resultaat hebben bereikt. Voor a.s. zondag zijn geen wed strijden vastgesteld. Vergadering Op dinsdag 9 maart houdt SVV een buitengewone algemene leden vergadering in Café Veerhuis, Hen- seniusstraat. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van het nieuw huishoudelijk reglement. Verwacht wordt dat een groot aantal leden aan de oproep gehoor zullen geven. Na een aantrekkelijke wedstrijd behaalden de Molenwiekers zondag een 65 overwinning op het bezoe kende Meterik 2. Reeds na 5 min. spelen profiteer de J. Tijssen van een misverstand tussen Meterik-spil en doelman en schoot hard en laag de bal in doel 10. Ook na dit doelpunt bleef het Meterik-doel onder zware druk staan, maar de verdediging wist met kunst en vliegwerk stand te houden. Integendeel Na een kwartier spelen wisten ze zelfs de gelijkmaker te scoren Uit een voorzet van rechts schoot de linksbinnen onhoudbaar raak 11. Wat de Molenwikëers ook probeerden, voor de rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de rust vielen de doelpunten als rijpe appels van de boom. Na 4 min. brak midvoor Strijbos alleen door en dat betekende 21. Vijf mi nuten later schoot J. Tijssen de bal hard tegen de paal, waarna weder om Strijbos de bal opving en on houdbaar scoorde: 31. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval van de Molenwikeers 10 min. later ving de Meterik-doelman de bal op, maar kwam in botsing met links buiten W. Linders, waarna hij de bal liet vallen. Hiervan wist de links buiten handig gebruik te maken en bracht de stand op 41. Men ging 't nu wat kalmer aan doen en hier door kreeg de Meterik-rechtsbinnen twee goede schietkansen die hij prompt benutte: 43. Maar met een ver schot bracht linkshalf M. Lins- kens de stand op 53 en toen M. Strijbos 10 min. voor tijd z'n derde en Molenwiekers zesde doelpunt scoorde, was de strijd beslist. In de laatste fase van deze doelpuntrijke wedstrijd wist Meterik echter nog tweemaal te scoren, dankzij grove dekkingsfouten in de Molenwiekers- defensie. Eindstand 65. Molenwiekers 2 behaalde na een matige wedstrijd een 03 overwin ning op Merselo 3. Voor deze stand zorgden W. Vermeulen, Moreno en van Rhee. Molenwiekers 3 speelde met 22 gelijk tegen Wittenhorst 5. Hier scoorden Scharrenberg en de Witten- horst-spil in eigen doel. Zondag a.s. geen programma vast gesteld. Merselo 1 had zondagmiddag He- gelsom 2 op bezoek. Reeds vanaf het begin van de wedstrijd werd er van beide zijden goed gevoetbald; de partijen waren wat sterkte betreft goed tegen elkaar opgewassen. Het was reeds na 5 min. spelen dat A. Arts een goed opgezette aanval van Merselo bekroonde met een doel punt. Hegelsom trachtte door snelle en krachtige aanvallen de Merselo- verdediging te ontwrichten. Door juiste stellingname kon de Merselo- se verdediging deze aanvallen afbre ken en voorkomen dat de gelijkma ker gescoord werd. In de 25e minuut was het wederom A. Arts die de bal op handige wijze in het Hegelsomse doel deed belanden. Met de stand 20 ging de rust in. Ook in de tweede helft werd er door beide teams zeer verdienstelijk ge speeld. Hegelsom maakte het enige doelpunt in deze wedstrijdhelft. Zo eindigde de wedstrijd met een 21 overwinning. Programma zondag 7 maart: Meterik 4Merselo 3 12 uur Merselo 1Oostrum 2 2 uur Het 2e damesteam speelde vorige week woensdagavond thuis tegen Resia uit Wellerlooi. Het is op een royale 03 overwinning voor Resia uitgelopen. In het veld waren de VC Rooy-dames beslist niet de mindere, maar de services waren te slecht verzorgd om succes te hebben. Sta- standen 5-15, 6-15 en 8-15. Het le damesteam ontving zater dagavond het Beerse Energo, dat met een 31 nederlaag naar huis werd gestuurd. De eerste set was tot ieders verrassing met 1215 voor Energo. In de tweede set pakte VC Rooy de zaken heel wat anders aan, met 150 kwam de stand op 11. VC Rooy ging door, met goede aan vallen en prima services kwam met 15—3 de stand op 2—1. In de vierde set ging het tot 55 gelijk op, maar dan is het gedaan met Energo en VC Rooy loopt uit tot 155. Een verdiende zege. Stand promotieklasse dames: Were Di 13 11 2 22 35-17 Jong Sios U 10 1 20 31-10 VC Rooy 11 8 3 16 30-12 BVO 13 7 6 14 28-24 Appa 11 4 7 8 19-26 Forto 13 4 9 8 16-33 Energo 13 3 10 6 16-32 Cuvoc 9 0 9 0 5-27 Het 4e herenteam was in Pannin gen bij Concordia 2 te gast. Met goed volleybal hebben de VC Rooy- ers daar een gelijkspel uit het vuur weten te slepen. De le set was met 1512 voor Concordia 2. VC Rooy 4 nam de 2e en 3e set met 315 en 415 voor hun rekening, maar Con cordia wist met 1511 de 4e set te winnen, een gelijkspel dus, wat de verhouding wel het beste weergaf. Het le herenteam kreeg bezoek van Sios uit Mierlo-Hout. VC Rooy 1 draaide prima, wat Sios dan ook wel duidelijk is geworden. In de le set werd het 154 voor VC Rooy, ter wijl de 2e set met dezelfde cijfers werd gewonnen. In de 3e set werd het zelfs, door uitstekend spel 153 voor VC Rooy. Door deze overwin ning heeft VC Rooy weer de leiding genomen in de promotieklasse. Stand promotieklasse heren: VC Rooy 14 13 1 26 41-6 Tupos 15 13 2 26 40-22 Flamingo's 15 11 4 22 37-23 Con Brio 14 10 4 20 33-21 VCH 13 9 4 18 34-16 Valuas 2 15 7 8 14 30-28 UVS 13 6 7 12 26-25 Sios 13 4 9 8 15-31 Advendo 14 4 10 8 22-27 Cialfo 2 12 3 9 6 13-31 Forto 15 3 12 6 21-40 Appa 15 1 14 2 12-44 Programma: Heren zaterdag 27 februari. Advendo 1VC Rooy 1 aanv. 19 uur KONIJNENVERENIGING DE PEELHAAS Op de gehouden Limburgse kam pioenententoonstelling te Pey-Echt werd door een 8-tal leden van onze vereniging aan deelgenomen. In ver band dat het hier een kampioenen tentoonstelling betrof, werd ieder konijn (of pluimvee) door drie ver schillende keurmeesters gekeurd. Onderstaande leden behaalde de vol gende successen: Hans Denissen met klein zilver midden zwart zzg zg gg; M. van den Bereken met VI reus konijngrijs 3 x zzg; J. Strijbosch met VI reus ko- nijngrijs zzg en 2 x zg; H. Willems met zwarte rex b x zzg; H. Coenders met dalmatiner rex 2 x zg en 1 x gg; M. Lucassen met blauwe rex 2 x zzg en 1 zg; M. Jacobs met zwarte tan zzg en 1 x gg. In de afdeling pluimvee behaalde Mevr. Jacobs met Wyandotte kriel hen, jong, zzg en 2 x zg en was te vens kampioene in haar klasse, wat wel een felicitatie waard is. Hier is dan het tentoonstellingsseizoen mee afgesloten en hopen dat '65 weer zo'n goed fokjaar mag zijn als het afge lopen jaar. Uitslagen: Oostrum 2Leunen 1 15 Leunen 2Lottum 3 10 Leunen 3Camavalsver. 12 Leunen B2Venray B3 17 Programma zaterdag: Leunen ADIS A 3 uur i BIC 2—FLASH 4 Zelden hebben de BIC 2 spelers een gemakkelijkere overwinning be haald dan deze wedstrijd tegen Flash 4. Hun tegenstanders waren over het algemeen veel kleiner van stuk waardoor BIC zowel de aanvals- als verdedigings rebound volkomen be heerste. Na de opening met de zone, bijna even gebruikelijk als de Christelijke groet bij een vergadering, liet de coach via een time-out overgaan op het een-drie-een systeem waardoor de centraal spelende voorman her haaldelijk door een break-out kon scoren.De verdediging bij Flash liet vaak grove steken vallen, doordat ze óf niet op tijd uit de aanval terug kwamen óf zich lieten verleiden hun plaats in het zone systeem te ver laten. De scheidsrechters hadden het spel, dat nogal eentonig was volko men in de hand. Ondanks het vele slechte schieten wist BIC deze wed strijd te winnen met 6415. Competitie-stand EBBC 5 8—14 BIC 2 8—12 Almonte 3 710 Flash 3 7—4 Flash 4 7—2 Tantalus 4 72 BIC 1Almonte 2 Almonte 2 die vanaf het begin van de tweede helft van de competitie geen wedstrijd meer verloren had, werd met open visier en gemengde gevoelens tegemoet getreden. Het beloofde een topwedstrijd te worden van de tweede klas. Heel even leek het er ook op dat het een formida bele wedstrijd zou worden. Maar door de heer Coret, hoofd van de scheidsrechters - kommissie, waren echter ter vervanging van hem zelf en ene andere collega, die deze wed strijd officieel moesten leiden, der mate incompetentie figuren aange steld, dat ik me afvraag of de heer Coret wel weet wat het wil zeggen hoofd van een scheidsrechter-kom- missie te zijn. Mocht hij zelf de hand in de benoeming van deze he ren niet hebben gehad, dan vraag ik me af of de scheidsrechters-kom- missie helemaal geen controlerende macht meer heeft. De meest grove overtredingen werden door de vin gers gezien, de meest elementaire re gels waren akrakadabra voor deze lieden, die nog niet eens de loop- regel, van een drie seconden-regel, afgaande op de prakijk, konden on derscheiden. Het liep uit op een kleine chaos, gelukkig zonder dat daar grote incidenten uit voortvloei den, wat weer pleit voor het verant woordelijkheidsgevoel en de beheer sing van de beide parijen. Na de wedstrijd konden de handen weer vriendschappelijk geschud wor den. Maar de heer Coret heeft een blunder gemaakt welke vermeden had kunnen worden. Het wordt de hoogste tijd dat de scheidsrechters iets zorgvuldiger worden uitgekozen en beter geselecteerd. Competitiestand: BIC 10—20 Thomas 1 1018 Almonte 2 1010 EBBC 4 10—8 Pirates 2 11—8 Thomas 2 96 Tantalus 2 9—4 Flash 2 9—4

Peel en Maas | 1965 | | pagina 5