Kerkelijke Diensten Misverstanden in de kuip... KLEINE FEEST] van 14 tot en met 20 februari Geestelijk artikel „DE ZONNEBt OVER SERVICE GESPRi R.K. Huishoudschool „Marl administratieve Kledingmagazijn TH Hi Miele mon Miele (ima marten SLAGROOM TAART Telefoon 1395 PAROCHIEKERK VENRAY II VREDESKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 7 u. Riki Derikx en Joop van Keeken; 8 u. Ant. Jans-Beken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. Peter J. Botden en Elisabeth Hof- mans; 18 u. Theodorus Pouwels. Maandag: 7 u. Jan Lenzen; 7.30 Anna Cath. Backus-Jeuken; 8.15 Marinus van Es en kleinzoon Ma rinus; 9 u. bestelde jaardienst Joop Biesebroek en zoon. Dinsdag: 7 u. overl. fam. Noten- Driessen; 7.30 Anna Cath. Backus- Jeuken; 8.15 Gerardus Martens; 9 u. zekere int. R. Woensdag: 7 u. Maria Voermans- Janssen; 7.30 Pierre Bom en overl. fam.; 8.15 bestelde jaardienst Jan van den Boogaard, echtgenote en zoon Johannes; 9 uur dokter Bloe men. Donderdag: 7 uur Jos. Coppus en overl. fam. Borgman; 7.30 Gertruda Janssen; 8.15 Herman Jans-Beken; 9.00 Martina Reynders-Seykens. Vrijdag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Anna Cath. Backus-Jeuken; 8.15 Gerardus Rongen en Christina Jans sen; 9.00 Johannes Maassen en El. Vermeulen. Zaterdag: 7 u. Gertruda Janssen; 7.30 gest. jaarget. Joh. H. Bogaars en echtgenote Baken; 8.15 gest. jaarget. Antoon Roelofs. Geen H. Mis om 9 u. 9.30 plechtig huwelijk Haegens-Pou- wels; 10.30 plechtig huwelijk Dries- sen-Kersten. Biechtgelegenheid van 17.30—19.30; 19.00 lof. Retraite voor verloofde paren is op Manresa te Venlo van donderdag avond 18 februari tot zondagmiddag 21 februari; kosten p.p. 25,Zeer aanbevolen. 15 febr. begint te Sittard de nieu we cursus voor gezinsverzorgsters. Melden: Deken Thyssenstraat 2, Sit tard. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag Septuagesima. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15; 's avonds om 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van zonder Septua gesima. 10 uur plechtige H. Mis bij gelegenheid van het gouden huwe lijksfeest van Soest-Bollig. Dinsdag: Mis van Septuagesima, 's avonds om 7 uur avondmis. Woensdag: Mis van Septugesima. Donderdag: Mis van Septugesima. Vrijdag: Mis van Septuagesima. 7 uur avondmis. Zaterdag: Mis van Maria op za terdagen in de loop van het jaar. 8.30 gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mis intenties Zondag: 6.30 Harry Lenssen; 7.45 Ant. Cremers; 9.00 Theodorus Sie- bers; 10.15 Henri Hoeymakers; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7 uur overl. fam. Peters- Mulder; 7.45 Pater Alfons Boeier O.F.M. overl. fam. te Antwerpen; 8.30 Comelis van Kleef. Dinsdag: 6.55 zekere intentie; 7.45 Wed. v. d. Poel-v. d. Berg; 8.3C geen intentie; 7 uur avondmis Joost Voesten. Woensdag: 6.55 bijz. intentie; 7.45 P. J. Weys; 8.30 Eva Wilhelmina Rojer. Donderdag: 6.55 bijz. intentie; 7.45 overl. ouders Vaessen-Erenest; 8.30 uit dankbaarheid. Vrijdag: 6.55 zekere intentie; zij altaar Pater Casimirus en ouders; 7.45 voor een zalige dood; 8.30 overl. fam. Louis Wijnhoven-Custers; 7 u. avondmis tot zekere intentie (K. G.). Zaterdag: 6.55 Elisabeth Ouwens- v. d. Linden; 7.45 overl. ouders Ba- rends-Verhaag en zoon Martien; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Naus en Roland Vastert; 7.45 A. Derks en P. Philip- sen; 9.00 Cor Evers en Jan Evers; 11.45 Gerrit Jeuken en Karei Jeu ken. OP 27-28 MAART NAAR DE STILLE OMGANG In het klooster-kasteel De Berckt te Baarlo zijn het bestuur van de kring Noord-Limburg en afgevaar digden van de verschillende afde lingen bijeengekomen ter bespreking van de voorbereiding van de jaar lijkse Stille Omgang, die van zater dag 27 op zondag 28 maart a.s. voor de kring Noord-Limburg wordt ge houden. De algemene intentie voor dit jaar luidt: „Dat het geloof levend mag blijven. Dat de H. Geest de Kerk leidt door en ondanks mense lijk handelen". Men gaf een uiteenzetting van de regeling voor dit jaar. De kring omvat momenteel ongeveer 56 afde lingen ,door toetreding van de afde lingen Cuyk, Vierlingsbeek, Smakt, Overloon en Vortum, die voorheen tot de kring Nijmegen behoorden. Voor het vervoer van deze circa 2.000 pelgrims uit Noord-Limburg zullen vier extra treinen worden in gezet, terwijl daarnaast een tiental autobussen zorgen voor het vervoer van de pelgrims uit het Noord-oos telijk gedeelte van Limburg (Gen nep en omgeving). Zondag: zondag van Septuagesima. 7.30 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Gerven; 9.00 leesmis voor overl. ouders (Scheefhals); 10 u. Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Martinus Tonen. Maandag: 7.30 gez. jaardienst voor Gerrit Vullings; 8.00 leesmis voor overl. Jaap Min. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Pierre Litjens (S.); 8.00 leesmis voor overl. ouders v. d. Pasch-Gerritsen. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Lambertus de Lauw; 8.00 leesmis voor overl. vader Thielen en zonen Alouis en Bennie. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Martinus Glaudemans en Pe- tronella Leeijen; 8.00 leesmis voor overl. fam. Willems-Tijssen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Piet Hermans; 8.00 leesmis voor overl. familielid; 10 u. plechtig hu welijk en H. Mis voor bruidspaar Boom-Straatman. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. moeder; 8.00 leesmis voor overl. ouders Stapel; biechtgelegenheid v. 57 uur. ?AROC.~;iEKERK OGSTRUV Zondag: zondag van Septuagesima. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, overl. fam. Camps-Wolters; 10 uur Joep Janssen; 3 uur Lof waaronder het rozenhoedje gebeden wordt voor Maria Joosten-Camps en Rosalia Camps-Hillen. Maandag: 7.30 Gerard Arts. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Piet Camps. Woensdag: 7.30 Henrica Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 Anna van Ger ven. Vrijdag: missievrijdag voor de jeugd. 7.30 Wilhelmina Reijnders- Coenen en Martha Reijnders-Seij- kens. Zaterdag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Biechten van 67 uur. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: overl. fam. Weerts. Dinsdag: Martinus Reijnders. Woensdag: Willem Janssen (D.). Donderdag: Johannes Rongen. Vrijdag: overl. fam. Broeren- Kersten. Zaterdag: overl. fam. v. d. Brand- Weijs. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: zondag van Septuagesima. H. Missen om 7, 8, 9 en 10 uur paro chie-hoogmis. Eerste kollekte is bui tengewone kollekte die was uitge steld; tweede kollekte voor het Bis dom. Maandag: 7.30 maanddienst Peter Swinkels. Dinsdag: 7.30 jaardienst Wilhel mina Teeuwen. Woensdag: 7.30 stichting Jacobus Bots, Maria Dings en Anna Maria van Arsen. Donderdag: 7.30 maanddienst Mar tinus Rongen. Vrijdag: 7.30 zieledienst Petronel- la van Dijck vanwege de bejaarden vereniging. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis wel communie uitreiking. 9.30 Huwelijks mis bruidspaar Hulleman-Verstap- pen. Zaterdagavond biechtgelegen heid van 57 uur. •PAROCHIE CASÏENRAY Zondag: zondag van Septuagesima. 7.30 leesmis voor Hendrikus Cox; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur 4e zeswekendienst M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Dinsdag: 8 uur 2e zeswekendienst Willem Classens. Woensdag: 8 uur gezinsmis voor hen die in deze mis offeren. Donderdag: 8 uur gez. jrd. voor Antoinetta Philipsen-Jacobs. Vrijdag: 8 uur gez. maandd. M. Elis. Geurts-Zanders. Zaterdag: 8 uur gest. hgm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (st. Philipsen-Hoeymakers). Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Berta en Helma Duykers. Misdienaars: J. Emonts en J. Ku- nen - G. Vullings en J. Steeghs - M. Wismans en J. Geerets. N.B. Zondag 21 februari zal Pa ter Hoeymakers uit Horst komen preken over en kollekte houden voor zijn missie op Flores. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: zondag van Septuagesima. Om 6.5 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden fam. de Mulder-Hen driks; 9.15 hoogmis voor de paro chie; 10.30 leesmis voor Wilhelmina Philipsen-Custers. Maandag: 6.5 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 ge sticht jaarget. voor Martinus Peeters beide echtgen. en overl. fam. Dinsdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Pierre Litjens (kinder mis); 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Peeters-Baltussen. Woensdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Willemse; 7.30 gezongen jaar getijde voor Theodorus van Cuijck en beide echtgenoten. Donderdag: 6.45 leesmis voor Jo hannes Voermans; 7.30 leesmis voor Antoon Loonen (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Jan Loenen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Peter Gerard Wilmsen, echtgenote en zoon Simon, Emanuel Bernard Loo nen en Anna Maria Peeters. Zaterdag: 6.45 geen H. Mis; om 7.30 leesmis voor Johanna Janssen- van de Berg; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Peeters-van Meijel; van 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Anny van Kempen en Mariet van Vegchel. Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur Martin Janssen en Huub Litjens; 9.15 P. Stevens, H. Baltussen, J. van Ooi en G. Jennis- kens; 10.30 J. van Vegchel en Ger rit Comelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: zondag van Septuagesima. 6.30 leesmis v. d. overl. ouders Mar tens-Peters; 8.10 leesmis voor int. v. d. fam. Jenniskehs-Philipsen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis. Maandag: 7.30 leesmis v. Adrianus v. d. Akker en echtgenote. Dinsdag: 7.30 leesmis v. Martinus Strijbos best. door het Liefdewerk O.L. Vrouw van Lourdes. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. voor Willem Jacobs. Donderdag: 7.00 avondmis, gez. jaarg. voor Johannes Verstegen Johanna Cleophas. Vrijdag: 7.30 gesticht jaarg. voor Peter Wilmsen, Petronella Litjens en hun zoon Simon. Zaterdag: 7.30 leesm. v. Anna Smits-Weys best. door het Liefde werk O.L. Vrouw van Lourdes. Ge legenheid om te biechten van 6-7 u. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: zondag van Septuagesima. 7.00 H. Mis voor bekering van zon daars; 8.15 H. Mis voor Z.E.H. Pas toor Vercoulen; 10 u. Hoogmis voor de Missionarissen die in Congo zijn omgekomen; 6.00 Lof. Maandag: 7.00 gest. jgt. voor Si- bertus Muysers en Anna Maria Weys; 7.45 H. Mis voor Henrica van Rij swij ck-Custers. Dinsdag: 7.00 gest. jgt. voor Wil lem Claessen en overl. fam.; 7.45 H. Mis voor Peter Verreydt. Woensdag: 7.00 gest. lsm. voor Adam van Vegchel en Anna Maria Jacobs; 7.45 H. Mis t.e.v. de H. An- tonius (Arts-van Meyel). Donderdag: 7.00 H. Mis t.i.v. fam. van Osch-Janssen; 745 H. Mis voor Henricus van Helden. Vrijdag: 7.00 gez. H. Mis voor Ger- rit Borssen (Valkengoed); 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Zaterdag: 7.00 gest. jgt. voor Lam bertus van Meyel; 7.45 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw (v. Hoof); van 56 uur gelegenheid tot biechten. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: zondag van Septuagesima. 7.30 vroegmis v. d .overl. van fam. Peeters-Janssen; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van overledenen. Maandag: v. d. zielerust van Ger rit Janssen. Dinsdag: t.i.v. leden plaatselijke Boerinnen- en Jonge Boerenbonden. Woensdag: v. d .zielerust van Pe ter Hub. Smets. Donderdag: t.i.v. fam. Peeters-v.d. Beeten. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo). Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; zater dag van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: zondag van Septuagesima. 7.30 leesmis voor zal. Pieter Jan Weijs en Elisabeth van Ooi; 10 urn- Hoogmis voor de parochie; 2.30 Der de Orde. Maandag: 8 u. lsm. voor zal. Rec tor J. Geurts. Dinsdag: 8 uur lsm. voor vervolg de Missionarissen Congo. Woensdag: 8 uur lsm. voor zal. Wilh. Classens; 10 uur pl. inzege ning van het huwelijk Thielen- Reintjes, waarna tot hun intentie de H. Mis wordt opgedragen. Donderdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid (W.). Vrijdag: 8 uur Hgm. jgt. voor zal. Leo van de Goor. Zaterdag: 8 uur lsm. voor zal. Jo hanna Ewals-Pouwels. Kerkpoetsen: Anny Classens en Willy van Staveren. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Gerrits en Willy van Ooi. RECTORAAT HEIDE Zondag: zondag van Septuagesima. 7.30 leesmis voor de missionarissen omgekomen in de Congo. 10 uur jgt. voor Lambertus Pouwels en Anna Derks. Accolythen: Wim Fleuren en Wim Loonen. Te 3 uur Lof en na het lof treken wij naar de kerk waar Deken Loonen de nieuwe klok plech tig zal wijden. Misdienaars van de week: Leo Muijsers en Frans Vousten. Maandag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. van Rens-Litjens. Woensdag: 7.30 leesmis voor overL fam. Voesten-Gielen. Donderdag: 7.30 leesmis v. overL fam. Derikx-Voesten. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Leonar- dus Spee en Lamberdina Arts. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Drabbels-van Meijel. Biechtge legenheid van 78 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: zondag van Septuagesima. 7 uur H. Mis voor fam. Seijkens- Fleurkens; 8.30 voor fam. Weijen- berg-Bonants; 10 uur Hoogmis voor Peter Antoon Philipsen en zoon Al- bert. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 uur H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 uur gel. H. Mis. 7.30 uur gez. jaardst. voor Peter A. Koenen. Woensdag: 5e woensdag t.e.v. St. Jozef; 6.30 u. gel. H. Mis; 7.30 uur gez. H. Mis als jaard. voor Rektor Creemers. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cree- mers. Vrijdag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor overl. ouders. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 tot 5.30 en van 7.30 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. IEDER ZAL ZICH MOETEN STROOMLIJNEN Niemand zal eraan ontkomen, we moeten met onze tijd mee, we moe ten modern worden. Ook als katho lieken. Ben ik dan geen moderne katholiek zal menigeen vragen? An deren zullen opwerpen, dat hij niets met een modernisering te maken wil hebben, want de katholieke kerk is één en onveranderlijk. En toch ik houd vol, dat we er allemaal aan moeten geloven, dat we ons alle maal zullen moeten gaan stroomlij nen, dat we onszelf moeten bijwer ken en „aanpassen aan de eisen van de tijd", zoals dat in vele cliché-uit drukkingen heet. Ik zal mij nader verklaren. We zullen als individuele katholieken er op bedacht moeten zijn, dat onze kerk minder een kerk gaat worden van bevelende bisschoppen en pries ters en van gehoorzame gelovigen. Daarvoor in de plaats treedt op de voorgrond de oude waarheid, dat de kerk niet bestaat uit de heren gees telijken van paars tot zwart en bruin, maar dat de gelovigen onder wie ook de geestelijken, de kerk vormen. Voortaan zal de kerk zijn de grote gemeenschap van het „voik Gods". En dan moeten we onder dat volk Gods niet alleen de brave, kerkgaande katholieken verstaan, maar al degenen die door het doop sel geheiligd zijn. Daarmee houdt verband dat we ons woordje „een heilige" eens moe ten herzien. Want een heilige is niet een heer of dame die door de Paus in Rome tot heilige is uitgeroepen onder veel fanfars en met veel praal, neen heilige is ieder, die in de ge meenschap met Christus leeft. Die heilige ligt bij u thuis misschien in de wieg, of hij is op de kleuter school. Maar het kan ook een oude van dagen zijn, die op een hofje of in een bejaardentehuis woont. De heiligen zijn midden onder ons, wij zijn het zelf. De heiligen kunnen bo vendien nog tot verschillende ker ken behoren. Dat is een van de pun ten, waarin wij onze katholieke op vattingen eens grondig moeten her zien. Dan is er een tweede: de gods dienstige vrijheid die wij genieten en die wij moeten leren beleven. Ons leven zal op de eerste plaats veel meer uit het Woord van God zijn kracht moeten putten en daar bij de volle steun van onze Eucha ristie-viering dienen te krijgen. En dan gaan wij in het leven voortaan veel meer zelfstandig ons een weg banen en ons leven oriënteren op het latere, het uiteindelijke leven. Want noch wijzelf, noch de kerk bestaan voor deze aarde; zij is voor niemand, een vaste woonplaats. En de kerk zal tenslotte ook een eind Die „nieuwigheden", welke ik u hier nu voorschotel, zijn geen nieu wigheden, maar zij vormen de diep ste en de oudste leer der kerk. Al leen waren we ze een beetje verge ten, omdat het veel makkelijker was achter de vraagjes van de ka- techismus en de voorschriften van Rome aan te lopen. Wij komen nu tot volwassenheid. Mevrouw ik kom voor de bedrage van Uw gezin in het Venrayse zwembad. Je voelt je een beetje opgelaten daar in de schemer van de Van Broekhuizenstraat in Oostrum. En het is er koud bij ook. Je moet op je tanden bijten om bij mensen, die je niet kent, je hand op te houden, al is het doel, waarvoor, dan ook nog zo fraai en mooi. En inwendig vervloek je het ogenblik, dat je tegen het comité gezegd hebt, dat je ook wel een straat wilt afgaan. En daar stond ik dan voor een mevrouw, die ik niet kende en pre velde mijn prevelementjeHet was een vriendelijke mevrouw, die me in de huiskamer nodigde, waar enkele peuters me nieuwsgierig op namen. Waarvoor komt U feitelijk was haar vraag. „Voor het zwembad in Venray mevrouw. U weet toch vqor de aktie: Maak de kuip, vol In verband met het aandeel dat Venray zelf moet opbrengen, ver wacht het comité, dat iedere inwo ner van Venray minimaal 4 gulden zal bijdragen en daar kom ik voor. Het is gezegd, het verhaal is er uitEn verwachtingsvol keek ik de mevrouw aan, want eerste gewin mag dan kattegespin zijn, maar het geeft de burger toch wel moed. Het werd een teleurstelling bij deze vriendelijke mevrouw, zoals het op meer plaatsen een teleurstelling werd. Niet omdat ze persé niet wou betalen ,maar omdat men en dat schijnt op meer kerkdorpen het ge val te zijn wel een wat verwron gen denkbeeld heeft over het toe komstige zwembad. Deze mevrouw deelde me b.v. heel beslist mee, dat als Venray met alle geweld een zwembad wilde hebben, Venray daar zelf maar voor moest zorgen. Wat hadden de kerkdorpen daar nu mee te maken? En op onze verwonderde vraag of Oostrum dan geen stuk van Venray was, keek zij op haar beurt weer verwonderd of dit een nieuwe ontdekking was „Maar wie gaat er nu uit Oostrum naar Venray zwemmen...." was haar vraag. We wezen op de peuters„Uw Jantje en Uw Toosje of hoe ze ver der heten mevrouw ,die gaan daar beslist zwemmen.Het goede mens keek me aan of ze het in Keulen hoorde donderenOns Pietje en ons Carlien....? ,Ja mevrouw, Uw eigen kinde renVoor we een paar jaar ver der zijn staat op hun lesrooster op school naast rekenen, nederlandse taal en geschiedenis ook zwemmen. En dan komt op dat uur de bus voorrijden, stappen uw Pietje en Carlientje in en dan gaat het naar het zwembad, waar ze les in zwem men krijgen. Zo maar, net zoals ze les in rekenen krijgen. En U zelf stapt misschien 's namiddags als de kinderen school hebben op uw fiets en gaat naar de zwemcursus, die ook voor ouderen gegeven wordt? En dat gebeurt niet in Oostrum al leen, maar in alle kerkdorpen, want ook de Jantjes en de Pietjes van de kerkdorpen ,de Toosjes en de Fien- tjes zijn inwoners van Venray en voor hen wordt dit instructiebad speciaal gebouwd. Niet alleen voor de kinderen uit de kom, maar ook voor de kinderen van de kerkdor pen." „Maar is dat bad dan niet voor de zwemclub Spio?" vroeg een andere mevrouw in volle ernst. En we hebben weer moeten ant woorden: „Neen mevrouw, Spio is een zwemclub, die er zijn mag en die zal van dit bad natuurlijk druk gebruik maken anders was het geen goede zwemclub. Maar het i9 niet speciaal voor Spio-leden ontworpen. Neen mevrouw, voor hen, maar ook voor uw kinderen Het denkbeeld, dat op de lesroos ter van hun kinderen binnen afzien bare tijd ook enkele uren zwemmen zal staan, een sport uitermate ge schikt voor de jonge mens, schijnt bij vele onzer kerkdorpbewoners nog niet opgekomen te zijn. En dat hun kinderen daar met 'n bus heen gebracht zullen worden is de volgende verwondering. Dat Spio er de baas zal zijn is een derde in gewortelde mening, die maar moei lijk te weerleggen is. Maar bovenal uit ziet men en dat is o.i. nog erger schijnbaar bij vele huis gezinnen het nut niet in van zwem men. Het was jammer dat een school arts zijn bevindingen in rapporten 'neerlegt, die voor de buitenwereld niet openstaan. Maar men zou dan ontdekken, dat ondanks onze fraaie en nieuwe scholen ondanks de ge zondheidszorg van baby af, toch nog wel het een en ande rbij onze jeugd mankeert. Veel hiervan kan opge lost worden door het beoefenen van sport en bij uitstek van de zwem- sport, waar vooral de jeugd zich eens heerlijk kan uitkuren in het water en automatisch correcties worden aangebracht, van wat elders verkeerd gaat. Welnu, die mogelijkheid wordt thans geopend. Op de eerste plaats krijgen de zwemmers hun kansen in de prachtige buitenbaden, die 's zo mers ongetwijfeld overvol zullen zijn, getuige wat men hiervan op andere plaatsen ziet. Maar daar naast heeft Venray kans op een overdekt instructiebad, wat bete kent dat men zwemonderwijs kan geven aan alle Venrayse kinderen. Of ze in Ysselsteyn wonen of op de Smakt, ze leren daar zomers en 's winters door: zwemmen leren, zich behelpen in het water en maken kennis met een sport, die ze tot op late leeftijd kunnen beoefenen. Een en ander kost honderdduizenden gul dens, die we zo cadeau, gratis voor niets krijgen. Het enige wat men wel vraagt, is dat Venray zelf, en dat is dus de gehele gemeente, die er ook als gemeente van profiteert, 10 procent van de stichtingskosten van dat overdekte instructiebad op tafel zal leggen. Welnu, daar zijn die 4,per inwoner voor. Misschien dat dit verhaal mijn op volgers in de kerkdorpen en in het centrum van onze gemeente het een tikkeltje gemakkelijker maakt. Mis schien dat het nu duidelijk is dat dit instructiebad voor alle kinderen om voor de ouderen niet te spre ken van zeer groot belang is en dat terwille van al die kinderen juist al die moeite wordt gedaan. 9n uieugdc en leed. staat specialiteit in bruidsboeketten en alle H. Wijnhoven-Akkermans, Hensenii Oliepell controleren? Voorn Benzine tanken? WIJ bieden diening en uitgebreide sen ons Is uw wagen In vertrout dige handen I van Haren N.V. Automobielbe Off. Ford-Dealer Maasheseweg hoek Akkerwef Venray i Tel. 04780-1021-2251 (drie lijnen) j Mgr. Nolensstraat 9 - GEVRAAGD: (mannelijke of vrouwelijk] in het bezit van mulo-diploma en dj Sollicitaties schriftelijk aj Per 1 maart wordt gevraagi wegens huwelijk der t 3 verkoopsters of leerli ng, TOTAAL AUTOMATISCH MET DE 12 verschillende wasfnogelijkheden met één knop! er is geen betere I Wij hebben enkele wasautomaten op te ruimen tegen zeer speek WIE HET EERST KOMT HET EE

Peel en Maas | 1965 | | pagina 12