'n goed boek Kerkelijke Diensten BILJARTEN van 31 jan. tot en met 6 februari Geestelijk artikel M.A.C. R00Y EN PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pater Nuyten Hoebertweg 1 - Tel. 2044 Zondag: 7 uur Antoon Laurensse; 8 uur overl. ouders Dekkers-Loonen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. Antoon Peeters en dochter Mientje; 18 uur Johanna Pelzer-Rongen en haar overleden moeder. Maandag: 7 uur overl. fam. Jans- sen-Klaassens en zoon Harrie; 7.30 gest. jaarget. Peter van Meyel; 8.15 gest. jaarget. overl. fam. Hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen; 9 uur Hans Nooten; 19 uur voor de in Congo vermoorde missionarissen. Dinsdag: Maria Lichtmis. 7 uur Antoon Peeters en dochter Mientje; 7.30 kaarsenwyding, lichtprocessie en hoogmis (Antoon Laurensse); 8.15 Louis Truyen en Hendrica Cox; 9.00 Gertruda Schols-Vosters (v.w. „Heil der zieken Lourdes"). Woensdag: 7 uur Leonardus Stip hout; 7.30 Hub. Laurensse en Ma thilda van Gerven; 8.15 Gerardus Martens; 9 uur Willem Seuren. Donderdag: 7 uur overl. fam. Goo- ren; 7.30 Gerardus Martens v.w. de buurt; 8.15 Martina Reynders-Sèy- kens; 9 uur Johanna van Bracht- Gerrits. Vrijdag: eerste vrijdag. 6.30 Hele na Haenraets; 7 uur overl. fam. van Ham-Bodden; 7.45 Maria Voermans- Janssen; 20 uur Albertus van Ger ven. Zaterdag: 7 uur tot zekere inten tie; 7.30 gest. jaarget. prof. A. van Dijck en ouders; 8.15 Willy Ron gen; 9 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen. Biechtgelegen heid van 17.30-19.30; 19.00 lof. Denkt U deze week aan Maria Lichtmis en aan de avondmis van maandag. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b..g. 2337 Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Ignatius, bisschop, martelaar Dinsdag: Feest van Maria Licht mis. 7 uur kaarsenwijding; 's avonds 7 uur avondmis. Woensdag: H. Petrus en gezellen, martelaren. Na de H. Missen Bla- sius-zegen. Donderdag: H. Joseph a Leonisa, belijder. Van 58 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. H. Agatha, maagd-martelares. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; 's avonds 7 uur Avondmis. Zaterdag: H. Titus, bisschop en belijder. 8.30 gezinsmis. Van 38 ge legenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen Van 18-21 februari is in Venlo een retraite voor verloofde paren. We bevelen die retraite ten zeerste aan. Pater v. d. Hoogen O.F.M. kreeg de mooie som van 750,mee voor zijn missie. Hij dankt U allen har telijk. S.U.S.-Iotery Ook dit jaar weer een SUS-loterij. Geen verkoop van loten aan de kerkdeur. De leniging van katho lieke noden dragen we een warm hart toe en bevelen daarom het ko pen van SUS-loten op de bekende adressen van harte aan. Misintenties Zondag: 6.30 geen intentie; 7.45 Albert Fleurkens, echtgenote en zoon; 9.00 overl. fam. Bom-Heur- kens; 10.15 Nelly Potten; 11.45 overl. fam .Clarke-Claassens-Maas. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 t.e.v. H. Geest; 7.45 geen intentie; 8.30 gelovige zielen (offerbus). Dinsdag: 6.55 geen int.; 7.45 Peter Weys; 8.30 Hendrika Peeters-Peelen en Johanna Peeters-Hoedemakers; 7 uur avondmis René Troisfontaine. Woensdag: 6.55 geen int.; 7.45 Wed. Bongaards-Arts; 8.30 zekere int. Donderdag: 6.55 overl. fam. Pe ters-Mulder; 7.45 Lamb. Kerkhoff; 8.30 geen int. Vrijdag: 6.55 geen int.; 7.45 Wed. v. d. Poel-v. d. Berg; 8.30 t.e.v. H. Geest; 7 uur avondmis tot zekere intentie K. G. Zaterdag: 6.55 Constans Rojer; 7.45 geen int.; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 A. Derks en P. Phi- lipsen; 7.45 Cor Evers en Jan Evers; 9.00 Gerrit Jeuken en Karei Jeuken; 11.45 Chr. v. d. Heuvel en Pieter Ewals. VREDESKERK VENRAY Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seij- kens; 9.00 leesmis voor overl. fam. Smits-Litjens; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen (Voetbalclub De Moleniwekers). Maandag: 7.30 leesmis voor voor spoedige afloop; 8 uur leesmis voor overl. fam. Paules-v. d. Ven. Dinsdag: Feest vna Maria Licht mis. 7.15 zegening van de kaarsen; 7.30 leesmis vooh overl. fam. Jennis- kens-Muijsers; 8.00 leesmis voor de overl. fam. v. d. Schaal-Smit; 7.00 's avonds: avondmis voor een zalige dood. Na de H.H. Missen gelegen heid om gezegende kaarsen te kopen in de sacristie. Woensdag: Feest van de H. Bla- sius. 7.30 leesmis voor overl. Marti- nus Tonen (Vissers' Wegenbouw); 8.00 leesmis voor Bennie Thielen en Corry Geurtjens. Na de H.H. Missen wordt de Blasiuszegen gegeven en ook 's middags om 3 uur. Donderdag: 7.30 leesmis voor L. Heldens-Maassens; 8.00 leesmis voor Agnes Vaske-Maassen (buurt); 10.00 plechtig huwelijk en H. Mis voor bruidspaar Peters-Kusters. Van 6-7 uur n.m. biechtgelegenheid voor eer ste vrijdag. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand .bijzonder toegewijd aan de verering van het H. Hart; 7.30 lees mis voor overl. moeders Rijbroek en Neyenhuis; 8.00 H. Hart hoogmis tot zekere int. In deze H. Mis worden de kinderen verwacht; 9.00 plechtige H. Mis t.i.v. feestvierende Rectrix van het pensionaat Jerusalem. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 leesmis voor Martinus Glaudemans en Petronella Leeijen; 8.00 leesmis voor overl. August van Bergen. Biechtgelegenheid van 57 uur. In de kerk zijn deze zondag nog boekjes te koop waarin staan de vaste gedeelten van de vernieuwde teksten van de H. Misviering. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 7 uur Parochie- mis; 8.30 Hoogmis voor zuster Jeanne van Rens; 10 uur H. Mis voor Petronella Tacken. Geen lof. Van 3.00.3.30 uur en woensdag na de H. Mis gelegenheid tot het ontvangen van de St. Blasiuszegen. Maandag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Dinsdag: Feest van Maria Licht mis. 7.30 zegening van kaarsen, daarna gez. H. Mis tot zekere inten tie (L.); 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Luypers-Rutten. Woensdag: 7.30 Theodoor Verste gen. Donderdag: 7.30 overl. ouders Pouwels-Minten. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest gez. jrd. Frans Poels en echtgenote; 7 uur avondmis voor de vermoorde missionarissen in de Kongo. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 H. Mis tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw (V.). Biechten van 67 uur. A.s. zondag kollekte voor de ker kenbouw in Limburg. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. H. Missen om 7, 8, 9 en parochiemis 10 uur; geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Antoon Peters en Maria v. d. Bosch. Dinsdag: 7.30 feest van Maria Lichtmis. H. Mis overl. fam. Pee ters-Versteegen; 9.30 wijding der kaarsen, gevolgd door de Hoogmis; gewijde kaarsen zijn na de Hoogmis verkrijgbaar in de sacristie. Hoog mis voor Peter Swinkels, besteld door de kaartclub. Woensdag: jaardienst Joannes Wolters. Donderdag: de dag van de eeuwig durende aanbidding. 7 uur uitstel ling; 7.30 H. Mis voor Peter Swin kels, besteld door 't Lourdes-liefde- werk; 9.30 Hoogmis tot intentie van de Boerenbond; 3 uur de Vespers; 4.30 Completen en sluiting. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jesus. 7 uur H. Communie; 7.30 Hooagmis stichting Baten-Jeurissen. Na de H. Mis acte van toewijding; 's avonds om 7 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 7.30 eerste jaardienst Gerard Kemmelings met libera aan het graf. Zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitenegwone kollekte. OUDERWETSE MIJMERINGEN OVER HUWELIJK EN GEZIN Het is een oude gewoonte onder katholieken in Nederland om ééns per jaar te luisteren naar een preek over het huwelijk. In vreogere jaren ging het dan meestal over het gemengde huwe lijk, later zijn de bisschoppen daar een beetje op terug gekomen, omdat er nog wel eens dingen gezegd wer den, die erg hard, tè hard aankwa men. Vooral als het brave katholieken betrof, die gemengd gehuwd waren, kregen deze nog al eens iets te ho ren dat hen onaangenaam trof. Toch moeten wij niet vergeten, dat bij alle aanpassing die de Kerk in deze tijd nastreeft, (bij alle beke ring binnen de Kerk om de rechten der andersdenkenden te erkennen) er één praktische waarheid blijft bestaan. En die wil en zal de Kerk niet veranderen. Deze waarheid of richtlijn: dat het gemengde huwelijk nooit op één lijn gesteld kan worden met het gewone huwelijk tussen twee katholieken. Het is goed dit voor ogen te hou den. Mgr. Schaufele, een Duitse bisschop, die midden in dit probleem zit en werkelijk zeer vooruitstre vend is, zeide dit er over: „Zeker weet de Kerk zeer goed, dat zij ten nauwste verbonden is met de ge scheiden christenen. Maar twee christenen, die werkelijk echt van hun geloof doordrongen zijn en het geloof werkelijk willen beleven, kunnen niet over het hoofd zien dat zij in hun geloofsbeleving gehinderd zullen worden. Zij zullen binnen hun huwelijk de bitterheid van de scheiding als een extra last ervaren." Terecht kon de bisschop er dan ook aan toevoegen, dat hoezeer overal de oecumenische geest bevor derd en aanbevolen wordt, geen en kele gezaghebbende stem zich uit spreekt voor gemengde huwelijken. Er is nog iets, dat een katholiek en een protestant in deze materie zeer ernstig ter harte moet nemen. Zowel de Katholieke Kerk als d5 meeste protestantse Kerken zullen hun belijdenis als de ware bezien. Men kan toch in gemoede niet van zulk een Kerk vergen, dat zij on verschillig is voor de belijdenis van de kinderen, die uit een voor haar gesloten huwelijk voortkomen. De Katholieke Kerk, die zoveel moeite doet om het geloof en gena de-stroom te verbreiden, kan toch niet juichen over een afval, die via de achterdeur van het gemengde huwelijk zou voortgaan? En hun Kerk beschouwen de ka tholieken nog altijd als hun Moeder en hun bron van alle leven, dat Christus over de wereld uitstort. Wij vragen nog sïeeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.30 leesmis ter ere van de H. Don Bosco tot int. van fam. Gielen-van Ratingen; 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: feest van de H. Brigida, Relikwieverering. 8 uur gez. H. Mis voor Josephina Seykens-Collin. Dinsdag: Maria Lichtmis. 8 uur leesmis voor Carla Janssens-Roupe v. d. Voort; 6.30 's avonds plechtige kaarsenwijding en gez. H. Mis voor Piet Philipsen. N.B. Zij die graag een gewijde kaars hebben, worden verzocht dit tevoren even op te geven bij de kos ter of op de pastorie. Woensdag: feest van de H. Bla- sius. Blasiuszegen. 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis of feren. Donderdag: 2e zeswekendienst v. Wed. Peeters-Spreeuwenberg; van 66.30 biechtgelegenheid. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Godd. Hart. 8 uur gest. H. Mis t.e.v. H. Hart; 6.30 's avonds gez. jrd. gest. H Baeten-Jeurissen met korte preek en oef. van eer herstel. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid v. 5.30—6.30. Om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens. Misdienaars: G. Vullings, J. Steeghs - M. Wismans, J. Geerets - L. Peeters, W. Cleven. A.s. zondag 7 februari Kerken- bouwzondag met speciale kollekte voor de kerkenbouw. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. Om 6.45 lees mis; 8 uur leesmis voor de overl. fam. Janssen-Hanssen; om 9.15 hoog mis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Frans Verkleij, oud-directeur van de zuivelfabriek. Maandag: 6.45 leesmis voor de Z.E. Heer pastoor Vostermans; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter An toon Smits en Petronella Claessens. Dinsdag: Feest van de zuivering van de H. Moeder Gods-dag van devotie. Om 6.45 geen H. Mis; om 7.30 leesmis voor Johanna Loonen- Verheijen; om 8.30 zegening der kaarsen en hoogmis .jaargetijde v. Eerw. Zuster Jeanne Anna v. Rens. Om 4 uur lof, daarna uitdeling van de Blasius-zegen. Woensdag: 6.45 leesmis voor een overledene v.w. het Lourdescomité; 7.30 gesticht jaargetijde voor Mar tinus van den Berg en Johanna van de Pasch. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Claessens-Gussen; 7.30 leesmis. voor Johanna Ewals- Pouwels (kindermis). Vrijdag: le vrijdag van de maand. Om 7 uur leesmis voor Gerard en Theodoor Voesten; 8 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Eliza beth Janssen-Jenniskens v.w. de buurt; 7.30 leesmis voor de overle den familie Emons-Janssen. Biecht gelegenheid van 45 uur. Kerkpoetsen: Truus Claessens en Jet Heesen. Accolythen: 6.45 P. Stevens en Martin Janssen; 8 uur J. van Veg- chel en G. Jenniskens; 9.15 G. en M. Comelissen en Antoon en Herman Loonen; 10.30 H. Litjens en H. Bal- tussen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Nellen-Rutten; 8.10 leesmis voor de overl. fam. Claes- sens-Michels; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis. Maandag: 7.30 gesticht jaarg. v. Albert Fleurkens en Petronella Ver- heyen en hun zoon Willem. Dinsdag: Feest van Maria Licht mis, feest van devotie. 7.30 wijding van de kaarsen waarna leesmis voor zekere intentie; 7 uur avondmis v. Willem Vollenberg. Na de avondmis wordt de Blasius-zegen gegeven. Woensdag: 7.30 leesmis voor Wim Bus, besteld door de handboogschut terij. Donderdag: 7 uur avondmis, gez. jaargang voor Hary Vergeldt. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Peter Joh. Philipsen. Zaterdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Janssen-Winnen. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.00 H. Mis v. de parochie; 8.15 H. Mis v. Henricus van Helden; 10.00 Hoogmis voor Z.E.H. Pastoor Vercoulen (B.)6.00 Lof. Maandag: 7.00 H. Mis v. Henrica van Rijswijck-Custers; 7.45 H. Mis voor Gerrit Borssen v.w. collega's loonwerkers. Dinsdag: Maria Lichtmis. 7.00 H. Mis v. Andreas Jac. Daniels; 7.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw en H. Ge rardus (Arts-v Meyel); 9.30 Kaar senwijding en Hoogmis voor Henr. van Rijswijck-Custers v.w. Bejaar denclub; 3.30 Lof waarna Blasius zegen. Kaarsen kunnen besteld worden bij de koster a f 1, Woensdag: 7.00 gest. jgt. v. Wil lem van Rijs wij ck en Helena Lit jens; 7.45 H. Mis v. Lambert vna Meyel. Na de H. Missen Blasius zegen. Donderdag: 7.00 gez. jgt. voor Hendrica Hoedemakers; 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.00 Hoogmis t.e.v. het H. Hart voor hen die geofferd hebben; 7.45 H. Mis voor Jan en Martha Gie- len. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.00 gest. jgt. voor Petrus Joh. Marcellis en Joanna Poels; 7.45 H. Mis voor priesterroepingen. Biechtgelegenheid van 56 uur. N.B. Wij verzoeken onze parochia nen in de loop van deze week de f 3,voor het onderhoud van het kerkhof te betalen bij de heer J. Cox, Boerenleenbank. A.s. zondag kerkenbouwzondag met speciale kollekte voor de nieuw te bouwen kerken in ons Bisdom. Maandag 1 februari in het Jeugd huis om 7.00 uur samenkomst voor de jongens van 12 tot en met 16 jaar om eens te praten over een even tuele heroprichting van Jong Neder land. Ouderen die hiervoor belang stelling hebben en-of als leider wil len optreden zijn ook welkom. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.30 vroegmis v. d. zielerust van Henricus en Herman Eibers; 10 uur hoogmis t.b.i. Maandag: t.i.v. fam. Philipsen- Smets. Dinsdag: Maria Lichtmis. 7.30 t.b.i. 19.30 kaarsen wij ding en licht-pro- cessie, gez. H. Mis t.i.v. fam. v. d. Zanden-Meijer, Blasius-zegen. Woensdag: t.i.v. fam Arts-Kuij- pers. Donderdag: v. d. zielerust van een overledene. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 t.i.v. fam. Bruijsten- Coppus; 19.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart v. d. zielerust van een over ledene. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag t.i.v. fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; dinsdag en vrijdag vóór avond mis; zaterdag van 78 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7 uur H. Mis tot zekere inten tie; 8.30 voor Mart. Geurts en Anna Maria Heidens; 10 uur Hoogmis voor onze weldoeners. Kapel: 8.30 voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: Feest v. Maria Lichtmis. 6.30 gel. H. Missen; 7.15 kaarswij ding; 7.30 gez. H. Mis. Woensdag: 3e van de 9 woensda gen t.e.v. St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Kersten-Geurts. Donderdag: 6.30 v. overl. ouders 7.30 voor Anna Geertrui de Haart- Creemers. Van 5 tot 6 en van 7-7.30 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand. 6.30 gel. H. Mis t.e.v. H. Hart; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis uit dankbaarheid; 10 uur hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Jacques en Jan Janssen. Misdienaars van de week: Jan Gielens en Rinus Stevens. Maandag: 7.30 leesmis t.b.i. Dinsdag: Maria Lichtmis. 7.30 leesmis voor Peter Ewals en Johan na Strijbosch; 10 uur kaarsenwijding waarna Hoogmis voor Peter van Meijel. Na de Hoogmis Blasiuszegen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Na de leesmis Blasiuszegen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil helmus Jenneskens en Regina Ron gen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor Jacoba Mi- chels-Jacobs; 7.45 avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 leesmis voor overl. ouders Engelber- tus Nellen en Helena Rutten. Biecht gelegenheid van 78 ur. Zondag a.s. Nationale kerken bouwzondag met kollekte. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis overl. ouders Weys- Houben; 10 uur Hoogmis voor de bekende intentie; 2.30 lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (K.). Dinsdag: Feest van Maria Licht mis. 8 uur Hoogmis uit dankbaar heid fam. v. Ool-Houben; 's avonds 7 ur leesmis uit dankbaarheid ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand fam. Heidens. Voor de H. Mis wijding van de kaarsen. Na de H. Mis Blasiuszegen. Woensdag: 8 u. Hoogmis jgt. gest. Math. Geurts en beide echtgenoten. Na de H. Mis Blasiuszegen. Donderdag: 8 uur leesmis voor overl. ouders Weys-Houben. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8 u. Hoogmis voor overl. fam. Segeren-Dirven en Harry Ver geldt. 's Avonds 7 uur leesmis voor overl. fam. Burges-Weys. Zaterdag: 8 uur leesmis afgest. fam. Drabbels-Klaassens-v. Meyel. Kerkpoetsen: Mariet Geerits en B. Coenen. Accolythen: Harry van Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512 Afgelopen zondag hield de Mo tor en Auto Club Rooy uit Venray, haar eerste oriëntatierit van dit jaar. Daar deze rit door het bestuur ge zamenlijk wed uitgezet en gecontro leerd, waren fouten uitgesloten en kregen de 60 deelnemers een prach tige rit voorgeschoteld. De uitslag wordt zaterdagavond om 8 uur in De Burggraaf bekend gemaakt, waar dan tevens de jaar vergadering wordt gehouden. Allen die geinteresseerd zijn in deze mooie sport worden hierbij uitgenodigd. Mocht er nog gelegenheid voor zijn, dan houden wij een oriëntatierit op papier, een z.g. droge rit, welke ze ker zo interessant is als een gewone ralley. Zaterdagavond vonden in Café Manders de finale-wedstrijden plaats om de Flinstone-beker. Dezq beker werd beschikbaar gesteld door Stucadoorsbedrijf J. Flinsen- berg. Om deze beker werd door 26 bil jarters, leden van de drie daar ge vestigde clubs, gestreden. Na de voorronden waren er nog 7 spelers in de running. De eerste partij vond zaterdag plaats tussen J. Lucassen en H. Janssen. Na in de eerste beurt al een mooie serie van 20 werd ge maakt door J. Lucassen, was er in de volgende drie beurten maar wei nig te melden. In de negende beurt noteerde Lucassen een prachtig ge speelde serie van 37, welke werd onderbroken door een moeilijke pi- keerbal. De stand was toen 80 voor J. Lucassen en 32 voor H. Jansen. In de nu volgende beurt had H. Janssen het antwoord klaar en liet een serie van 24 noteren, waardoor de strijd weer helemaal open werd. Na een serie van 9 en wederom een serie van 37 besliste J. Lucassen de partij in zijn voordeel. De volgende partij tussen favoriet Willems en Jacobs bracht een on verwachte nederlaag voor eerstge noemde. "Willems kon niet tot zijn normale spel komen, doch Jacobs bouwde met nuttige en kleine series een voorsprong op. Na 21 beurten was de partij beslist in het voordeel van Jacobs. De halve eindstrijd ging tussen J. Lucassen, Vermeulen, Jacobs en P. Terwijn. De eerste partij was voor J. Lu cassen en Vermeulen. Ook in deze partij bleek dat het een zwaar toer nooi was en dat er alles mogelijk is in een wedstrijd. Vermeulen speelde een zeer rustige en constante wed strijd waardoor hij de zege in de wacht sleepte en daardoor de finale bereikte. De andere wedstrijd ging tussen Terwijn en Jacobs. De iets betere biljart-techniek van Jacobs bracht hem uiteindelijk de overwinning. Na 19 beurten was Jacobs aan zijn to taal toe. I Na een half uur pauze begon de eindstrijd tussen Vermeulen en de kleine (terrier) Jacobs. Dit werd ook tevens de spannendste partij van het hele toernooi. Na wat kruimel beurten maakte Jacobs er 12, ge volgd door 'n goede serie van 18 van Vermeulen. De zenuwen van beide spelers speelden hierbij parten. Men bleef elkaar in de buurt, hetwelk wel bleek bij de 20e beurt toen Ja cobs nog 1 punt aan zijn aantal toe voegde en daardoor de partij voor de helft beslist, want deze beurt bleek ook dat Vermeulen nog 1 punt nodig had. Vermeulen kreeg de na- beurt en onder werkelijke hoog spanning van spelers en publiek, maakte hij deze moeilijke speelbal feilloos. In de hiema volgende barrage partij bleek wel dat degene die het eerst z'n zenuwen in bedwang had de beste kans maakte op de fel be geerde Flinstone-trofee. Vermeulen kon de ballen niet in nositie krijgen, Jacobs daarentegen speelde evenals in zijn partij tegen Willems reso luut en zeker, waardoor hij een voorsprong verkreeg. Na 22 beurten was de stand 34 voor Vermeulen en 44 voor Jacobs. Vermeulen liet hier na de ballen in goede positie liggen voor Jacobs, die hiervan dankbaar profiteerde en onder luid applaus van het publiek zijn laatste caram bole scoorde. De heer Flinsenberg, die zelf on der de aanwezigen was, reikte de beker aan winnaar Jacobs uit. Woorden van dank en waardering werden gesproken door de heren Manders en Lucassen, terwijl Mevr. Flinsenberg een bloemenruiker werd aangeboden. Nadat de beker met champagne was gevuld en een heil dronk werd uitgebracht, werd dit toernooi besloten.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6