rob van haaren ruimt nog meer op... Kerkelijke Diensten Hel goud van de Peel van 24 tot en met 30 januari Rijschool JAN JANSEN Geestelijk artikel dat moet u tzi •omen zten met prachtaanbiedingen in bankstellen, slaap-, buiskamers, kleinmeubelen, gor dijnen, vitrages, vloerbedekkingen enz. Schoolstraat 29 Venray Telefoon 1334 PAROCHIEKERK, VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 10 Tel. 1882 Zondag: 7 uur Piet Rongen, zoon en dochter; 8 uur fam. Hendrix- Seykens; 9.30 hoogmis voor de pa rochie; 11 uur Herman Jans-Beken; 18 uur Willem Jenniskens. Maandag: 7 uur vader en zoon Sijbers; 7.30 Anna Verstraelen-van Meyel; 8.15 Theodorus Pouwels; 8.15 (aan zij-altaar) Handboogschutterij „Diana; 9 uur Willem Loonen en Elisabeth van Heyster. Dinsdag: 7 uur Antoon Jans-Be ken; 7.30 gesticht jaarget. Leonard van Dijck en J. Jenniskens; 8.15 Jo sé Kremer-Vullinghs; 9 uur Regina Hendriks-Janssen. Woensdag: 7 uur Gerardus Mar tens v.w. buurt; 7.30 gest. jaarget. C. Lagerberg, echtgenote en wederz. ouders; 8.15 Antoon van Osch; 9 u. Theo Janssen. Donderdag: 7 uur Marinus van Es en kleinzoon Marinus; 7.30 voor de overledenen (offerblok Stationsweg); 8.15 bestelde jaardienst Willem van de Vegt; 9 uur t.i.v. de fam. Jacobs. Vrijdag: 7 uur Johanna v. Bracht- Gerrits; 7.30 gesticht jaarget. Joh. H. H. Oudenhoven; 8.15 Bernard Kronenberg; 9 uur overl. fam. van de Mond. Zaterdag: 7 uur Riki Derikx en Joop van Keken; 7.30 gesticht jaar get. Th. Droesen, echtgenoten E. Poels en A. Poels en kind; 8.15 Ge rardus Martens; 9 uur Marinus van Es en kleinzoon Marinus. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19.00 lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. Onder de Missen komt Pater v. d. Hoogen O.F.M. missionaris van Java uw steun vragen. 7 uur lof met over weging. Maandag: Bekering van de H. Paulus, apostel. Dinsdag: H. Polycarpus, bisschop, martelaar. 7 uur avondmis. Woensdag: H. Joannes Xrysostu- mus, bisschop en kerkleraar. Donderdag: H. Petrus Nolascus, belijder. 9.30 pl. H. Mis waaronder huwelijksinzegening van het bruids paar van Els-Derckx. Vrijdag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. 7 u. Avond mis. Zaterdag: H. Martina, maagd en martelares. 8.30 gezinsmis; 9.30 pl. H. Mis en huwelijksinzegening van het bruidspaar de Bruyn-Feller; 10.45 pl. H. Mis en huwelijksinzege ning van het bruidspaar Clarke- Claessens. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvan gen. Mededeling Pater Dacianus van den Hoogen O.F.M., klasgenoot van Pater Rector, komt zondag 24 januari uw steun vragen voor het werk van de Fran ciscaanse missie op Java. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Pou wels^ Minten; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 Henricus Koenen, Johanna Janssen; 10.15 P. J. Weys en beide echtgenoten; 11.45 Theodorus Sie- bers-Rutten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 Francisca Hendriks- Sijbers; 7.45 Constans Rojer; 8.30 Handboogschutterij St. Anna. Dinsdag: 6.55 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 7.45 geen intentie; 8.30 Peter Weys; 7 uur avondmis René Troisfontaine. Woensdag: 6.55 Antoinette Ram- melmans-Elsevier; 7.45 Wed. Bon- gaards-Arts; 8.30 gelovige zielen (Offerbus). Donderdag: 6.55 geen intentie; 7.45 Wed. v. d. Poel-v. d. Berg; 8.30 Pe trus Janssen als lid der D.O.; 9.30 huwelijksmis. Vrijdag: 6.55 Mathilda Wasscher; 7.45 overl. ouders Peters-Rongen; 8.30 Eva Wilhelmina Rojer; 7 uur avondmis René Troisfontaine (pers. Custers). Zaterdag: 6.55 geen intentie; 7.45 Jacq. Janssen; 8.30 gezinsmis; 9.30 huwelijksmis; 10.45 huwelijksmis. Dienbeurten Aocolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Ars; t7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9.00 Wim Timmer mans en Paul Pop; 11.45 Jan Naus en Roland Vastert. Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Overloonseweg 18 - tel. 1600 VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Janssen-Michels; 9.00 leesmis voor overl. fam. Cle- phas-Egelmeers-Vullings; om 10 uur Hoogmis als jaardienst voor August van Bergen; 11.30 leesmis voor overl. Deken Berden. Maandag: 7.30 leesmis voor goede afloop; 8.00 leesmis voor overl. fam. van Gerven-van Rhijn. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Kapl. Heimans; 8.00 leesmis voor overl. Elisabeth Neyts-den Boer. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Agnes Vaske-Maassen (buurt); 8.00 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurt j ens. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Antoon van Osch; 8.00 leesm. voor overl. Josef Koppens (bejaar denclub). Vrijdag: 7.30 leesmis voor de pa rochie; 8.00 leesmis voor overl. Ca- tharina Jongman-Looyen. Zaterdag: 7.30 leesmis ot intentie fam. Thijssen-v. Hoofd; 8.00 lees mis voor overl. fam. Lensen-v. d. Zijden. Biechtgelegenheid van 5-7 uur. ffAROCKlfcKtRK OGSTR'JV Zondag: 3e zondag na de Ver schijning des Heren. 7 uur Parochie- mis; 8.30 Harry Kessels; 10 uur Hoogmis, jrd. Gerrit Claessens; 3 u. Lof .waaronder gebeden wordt voor de eenheid der kerken. Maandag: 7.30 Gerard Arts. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Pas toor v. d. Berg. Woensdag: 7.30 gest. gez. jrd. Wil lem v. d. Berg, echtgenote en kin deren. Donderdag: 7.30 gez. jrd. Antoon Tacken. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Elisa beth Thuyls. Zaterdag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur, Parochiehoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 Stichting Gerard Kemmelings, Anna Maria Geurts en Anna Margaretha Kemmelings. Dinsdag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw tot zekere intentie P. Woensdag: 7.30 jaardienst Jan Mathieu Jenneskens, Bernardina Thielen en Joannes Thielen. Donderdag: 7.30 jaardienst Amol- dus Rutten en zoon Louis. Vrijdag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid (K.). Zaterdag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid R. Zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.30 leesmis tot zekere intentie (Ja-No); 10 u. hoog mis voor de Parochie. Maandag: 8 uur gez. maandd. M. Dinsdag: 8 uur gez. H. Mis v. Jos. Elis. Geurts-Zanders. Wismans en Anna Cath. Wijnhoven. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot intentie van hen die in deze mis of feren; 7 uur gez. avondmis tot int. van Boerinmenbond en Boerenbond. Donderdag: 8 uur le zeswekend. Wed. Peeters-Spreeuwenberg. Vrijdag: 8 uur gez. H. Mis voor Wilhelmina Kemmelings-Clabbers. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 5.30-6.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: H. Dinghs, P. Roe- lofs - N. Janssen, G. Rambags - J. Emonts, J. Kunen. PAROCHIEKERK 1EUNEN Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Theodorus de Bruijni; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 lees mis voor Gertruda Pijpers-Sijbers v.w. de familie Pijpers. Maandag: 7.15 gesticht jaargetijde voor Peter Antoon Smits en Petro- nella Claessens; 8 uur leesmis voor Hendrik Philipsen. Dinsdag: 7.15 leesmis voor Gerard Verkoeijen en Petronella Creemers; 8 uur leesmis voor Willem Gom- mans (kindermis). Woensdag: 7.15 gesticht jaargetij de voor Johanna en Catharina Gou- mans; 8 uur leesmis voor Gerard en Theodoor Voesten. Donderdag: 7.15 leesmis voor pas toor Vostermans; 8 uur leesmis voor Antoon Loonen (kindermis). Vrijdag: 7.15 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 8 uur leesmis voor Jan Loenen. Zaterdag: 7.15 leesmis voor de overleden familie Claessens-Gussen; 8 uur leesmis voor de overleden fa milie Keijzers-Hendriks. Van 45 u. biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mariet Michels en Truus Claessens. Accolythen: 6.45 J. van Vegchel en G. Jenniskens; 8 uur Gerrit en Mar- tien Comelissen; 9.15 Ant. en Her man Loonen. H. Litjens en H. Bal- tussen; 10.30 P. Stevens en Joost van Ooi. HET KONINKRIJK GODS Het Koninkrijk Gods beheerst de prediking van Johannes de Doper en Jezus. Deze prediking is echter slechts verstaanbaar vanuit het ge heel van de bijbel. In het bijzonder het Oude Tes tament doet ons de God van Israël kennen als de Koning der koningen en de Heer der geschiedenis. Hij re geert ook onder de heidenen en be zit alle natiën. Hij is de Koning in eeuwigheid en leidt de geschiedenis door Zijn be stuur, Zijn oordelen en bevelen. Al le koningheerschappij op aarde is van Hem afgeleid en aan Hem on dergeschikt. De gehele wereld is de schepping van de levende God en Hij blijft met haar bezig in onder houding en regering. Daarom is er vreugde der wet, daarom verkondigen de profeten Gods gerechtigheid en daarom be looft Hij de Messias. Daarom ten slotte verschijnen zelfs nederlaag, lijden, ballingschap en politieke mislukking in het licht van het rijk. Het Nieuwe Testament doet aan deze prediking niets af. God is en blijft de Koning der koningen en dé Heer der heren (1 Tim. 6 15). Ook in het Nieuwe Testament doelt de uitdrukking: koninkrijk Gods op zijn koningheerschappij over alles wat is en over alles wat geschiedt, al is deze nog niet voor aller ogen zichtbaar. Aan het kruis is de macht van satan gebroken (Col. 2 15) en met de opstanding is de tijd van Chris tus' regering ter rechterhand Gods aangebroken. Het voortbestaan van het kwaad en het lijden kan voor de Kerk tot een aanvechting van de satan worden, maar deze aanvech ting weerstaat zij in het geloof. In het heden heeft alleen de Kerk er weet van, dat de wereld deze ko ning heeft, dat Christus ter rech terhand Gods gezeten is. Zij hoopt op het Koninkrijk Gods, hetgeen slechts mogelijk is door de H. Geest, die aan de Kerk haar Heer verkon digt, haar in zijn overwinnings macht doet delen en haar toerust met de krachten van het rijk. In deze regering is de Kerk zelf met haar eigen taak en functie in geschakeld. PAROCHIE YSSEL5TEYN Zondag: 3e zondag na de Ver schijning des Heren. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Litjens-van Someren; 8.10 maandd. voor Wim Bus; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor--éte- parochie. Maandag: 7.30 weekdienst v. An na Smits-Weys. Dinsdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen. Woensdag: 7.30 maandd. v. Anna Smits-Weys. Donderdag: 7 uur avondmis, lees mis v. d. overl. fam. Lemmens- Poels. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Janssen-Droesen; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Smeets-Cox. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Vogels-Jeurissen; gele genheid o mte biechten van 6-7 uur. PA.ROCHiEKtRK MERSÈLO Zondag: 3e zondag na de Ver schijning des Heren. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw (Hoenselaar); 10 uur Hoogmis tot int. van fam. van Osch-Janssen; 6 uur lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Mart. Arts-Jeuken en Ger. Gerrits- Arts; 7.45 H. Mis voor Aloys en Ma ria Hendrix. Dinsdag: 7.00 gez. H. Mis voor Fr. Michels en Elis. v. d. Munckhof; 7.45 H. Mis voor Henrica van Rijswijck- Custers. Woensdag: 7.00 gez. H. Mis voor Hendricus Eyssen; 7.45 H. Mis voor Gerrit Borssen. Donderdag: 7.00 gest. jgt. voor Lamb. Lemmens, Cath. Hoedema- kers en kinderen; 7.45 H. Mis voor Henricus van Helden. Vrijdag: 7.00 H. Mis voor Lamb, van Meyel; 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Zaterdag: 7.00 gest. lsm. voor Christ. Klaassen en Jacomina Kus- ters; 7.45 H. Mis voor Johannes No- yen. Biechtgelegenheid van 5-6 uur. RECTORAAT VREDEPEEt Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7.30 vroegmis t.i.v. fam. Huijs- van Enckevort; 10 uur hoogmis v. d. intenties van de Bidweek: de een heid der christenen. Maandag: v. d. zielerust van Ge rard Borssen. Dinsdag: v. d. zielerust van Anna Maria Poels-Geurts. Woensdag: t.i.v. fam. Cornelissen- Hendriks. Donderdag: t.i.v. fam. Loenen- Cruijsen. Vrijdag: v. d. overl. ouders van fam. van Tilburg-Glaudemans. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo). Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; zater dag van 78 uur. A.s. donderdag 19.30 kontakt- avond voor de jongeren. RECTORAAI SMAKT *«b.3§- fny; c_g.- fcj i.lj SWE-: Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7 uur H. Mis voor overl. ouders Geurts-Heldens; 8.30 voor overl. fam. Koenen-Coppus; 10 uur voor fam. Weijenberg-Bonants. Kapel: 8.30 voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart- Creemers. Woensdag: 2e van de 9 woens dagen t.e.v. St. Jozef. 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 gez. H. Mis voor Pe ter Antoon Koenen Kapel: 9.30 H. Mis bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van Mulder-Zegers. Donderdag: 6.30 tot zekere inten tie; 7.30 voor overl. fam. Kersten- Geurts. Vrijdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor de Eerw. Heer Vic tor Asselberghs. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis t.i.v. familie Kerk hof-Vermeulen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Har ry Droesen en Wim Ewals. Misdienaars van de week: Martien Derikx en Gerrit Spee. Maandag: 7.30 leesmis uit dank baarheid en bijz. intentie. Dinsdag: 7.30 leesmis t.i.v. Onder linge Paardenverzekering. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar- tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis tot bijz. intentie. Vrijdag: 7.30 leesmis tot dankzeg ging. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Peter Ewals en Johanna Strijbosch. Biechtgelegenheid van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis voor zal. Elisabeth Weys-van Ooi; 10 uur Hoogmis v. d. bekende intentie; 2.30 lof. Maandag: 8 u. leesmis voor overl. fam. Groetelaars-Stroucken. Dinsdag: 8 u. leesmis voor zal. Peter Mathijs de Lauw. Woendsag: 8 u. leesmis uit dank baarheid (J. W.). Donderdag: 8 uur leesmis overl. ouders Houben-Deriks. Vrijdag: 8 uur lsm. af gest. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Zaterdag: 8 uur leesmis overl. Jan Bovee en Johanna van Wylick. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Mien van Rijs wij ck. Accolythen: Willy Erben, Ben Burgers, Mart. van Staveren. Onder deze titel heeft indertijd de schrijver Maas op vrij realis tische wyze het droeve lot geschilderd van de mensen uit deze streek, en vooral uit de streek onder Ysselsteyn, die in de turf stekeryen rond de eeuwwisseling hun sober dagelijks brood moes ten verdienen. Dat daar by vele mistoestanden heersten, de drank een grote rol speelde om van andere dingen niet te praten, leer de dit boek, dat Maas de toen niet bepaald vleiende bynaam van de Zola van het Zuiden t>ezorgde. Het is niet het enige boek, dat de Peel tot onderwerp had. Speciaal de turfstekerij, die in het Brabantse druk beoefend werd, onder bepaald niet florissante omstandigheden was b.v. het onderwerp van Antoon Coo- len's nog altijd onovertoffen boek De Peelwerkers, "waarin het lief en leed van een gezin van een turf steker wel op de meest indringende manier geschilderd is. Hieraan moesten we denken bij een bezoek aan Griendtsveen, dat met Helenaveen toch in vroeger da gen wel de hoofdplaatsen waren van de turfwinnerij. Turf, of klot zoals de Brabanders zeggen, is jarenlang naast de steenkolen het stookmiddel bij uitstek geweest. Men kon het ko pen van de turfboer, men kon het zelf gaan steken in de veldjes, die b.v. de gemeente Deurne zelfs onder de laatste oorlog nog verpachtte. Zwaar en moeilijk werk, in de viezigheid van het Peelwater, doch ook nodig om te komen tot ontgin ning van deze peelgronden, waar nu eenmaal de turflaag van verwijderd moest worden. Dat is allemaal verleden tijd. De plaggenhutten en de turfstekers van vroeger zijn uit de peel verdwenen. De turf als brandstof wordt prak tisch niet meer gebruikt, want op de brandstoffenmarkt vechten nu- kolen en olie om de eerste plaats. Maar wie gedacht zou hebben, dat daarmede de turfstekerij verdwenen is, ervaart evenals wij, tot zijn ver bazing, dat op dit moment moderne machines het oude handwerk weer hebben opgevat. Zware knapen van Duitse machines, die in een dag evenveel turf steken als 30-40 oude peelwerkers in vroeger dagen op de traditionele manier doen. GOEDE BOTERHAM In de eens vervloekte turfstekerij is weer een goede boterham te ver dienen, omdat de veenderijen de turf thans niet meer leveren als brand stof maar als grondstof voor bodem verbetering, vooral ten behoeve van de tuinbouw in de vorm van pot grond of kompost We hebben onder de oorlog uit nood eens zo'n turfveldje gepacht en zelf turf gestoken. We wéten dus iets van het moeilijke en zwarë werk. En daarom wrijf je je thans in je ogen als je in Griendtsveen een zware machine op rupsbanden langzaam voort ziet kruipen, die niet alleen turf steekt, maar hem ook nog zuiver op maat snijdt en dan in blokjes natte zwarte drab op een rijtje te zien zetten. We werden in onze „turfstekers-tijd" hartelijk geluk gewenst als we per dag zo'n 1000-1500 turven staken en een oude rot in het vak haalde er ook wel 3.000, maar deze machine gaat voor 90-100.000 turven per dag niet aan de kant. En wat gebeurt daar nu mee Op de eerste plaats blijken er nog altijd mensen te zijn, die, hoe vreemd het dan ook klinkt, die turf als brandstof gebruiken en voor hen wordt dus een kleine portie apart gezet. Het overige wordt zgn. tuin- turf die thans praktisch in alle tuin derijen van Nederland, maar ook in België en Duitsland gebruikt wordt. De miljoenen turven blijven net jes staan te drogen, tot het vochtge halte tot zo'n. 5 percent gedaald is en dan wacht men op de winter. Want dan moet de zaak kapot vrie zen. De stukken en brokken worden dan geheel vermalen en men heeft tuinturf, die uitgestrooid wordt over het land, niet meer hard wordt en het water prima vasthoudt. De vraag is groot, maar er is nog turf genoeg en de veenderijen als Gebr. Minke, N.V. Ago-Fino en N.V. Selen kunnen voorlopig nog vooruit. Er is daar nog veen genoeg. POTGROND We noemden hierboven de N.V. Selen, een Liesselse firma, die sinds 5 jaren in deze Peel werkt, is nog een stap verder gegaan. Ze steekt de turf niet meer, maar schept hem op met grote grijpers. Ook die turf wordt gemalen, maar wordt ge mengd met vele andere dingen, als koeienmest, kunstmest, kalk en wat dies meer zij. De samenstelling van een en ander is een fabrieksgeheim, maar het resultaat is verschillende soorten „potgrond", zoals dat turf- mengsel dat genoemd wordt, ge schikt voor verschillende soorten gewassen. De tuinder kan dus kiezen voor welk gewas hij bepaale potgrond nodig heeft en gezien de steeds gro ter wordende vraag en produktie schijnt ook deze turf-melange goed te bevallen. KOMPOST Daarnaast levert men ook nog kompost af, die ook al weer de oude turf als basis heeft en meer geliefd schijnt te zijn bij de kenners, dan die kompost, die van b.v. stadsvuil wordt gemaakt, omdat de „turf- kompost" bakteriën-vrij is. Turf schijnt namelijk geen bakteriën meer te bevatten. Wat men er beslist niet kan krij- gen is turfmolm, die men in de kip penhokken gebruikt. Op onze be langstellende vraag waar ze die toch wel ergens maakten", kregen we te horen dat we dan naar het hoogveen moesten. En ook dit wisten we niet. j Zo is er in de oude Peel weer de turfstekerij tot nieuw leven geko men. De turfstekers zijn grommen de machines en de turf brengt nieuw I leven op menig tuinbouwbedrijf. Zelfs onder de grijze hemel boven de lege en kale Peel past men zich aan aan de veranderde omstandig heden, aan de nieuwe tijd. Of er nu nog boeken over geschre ven zullen worden?

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6