RADIO ZUID ïenrayse arbeidsmarkt Turken in deze streek WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De toestand op de Samen op retraite Afschaffing rentekaart daling eierprijs is voortij Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 22 JANUARI 1965 No. 3 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 De totale beroepsbevolking in 1964 in de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo is gelukkig weer gegroeid. Kenden we in 1963 7040 mannen, die een beroep uitoefenden, in 1964 was dat aantal gestegen tot 7147, ruim 100 mannen meer dus. Maar ook de vrouwelijke beroeps bevolking steeg van 2508 in 1963 tot 2568 in 1964. In totaal dus een aan winst van 167 mensen. Een cijfer dat in vergelijking met voorafgaande ja ren dezelfde stijging vertoont. En dat is een gelukkige omstandigheid, want in andere plaatsen groeit de beroepsbevolking thans minder snel. Als oorzaken worden daarvoor aan gegeven de afnemende invloed van de naoorlogse geboortegolf op de be roepsbevolking ,de afneming en het teruglopen van de natuurlijke be volkingsaanwas in Noord Limburg en het aantal jeugdigen, dat na het lager onderwijs nog een vorm van voortgezet onderwijs gaat volgen. Deze remmende invloeden worden weliswaar ook in Venray enigerma te duidelijk bij de groei van de be roepsbevolking, maar toch niet in die mate, die men elders kent. Het zou de moeite waard wezen de oor zaak hiervan eens te onderzoeken, temeer waar ook de relatieve toena me van het aantal personen zonder beroep in de produktieve leeftijds groep in Venray zeeer groot is, door dat we hier internaten en psychia trische ziekenhuizen hebben, die ook een negatieve invloed uitoefe nen op de groei van de beroepsbe volking. Men zou b.v. tot de conclusie kun nen komen dat hier te weinig jeug digen na het lager onderwijs verder gaan studeren en dat zou weer de vraag doen rijzen, waarom? Te wei nig scholen, te weinig variatie enz. Maar laten we teruggaan naar onze cijfers. Het aantal door vrouwen bezette arbeidsplaatsen bedroeg in 1963 2510. In 1964 was dat aantal met 44 toe genomen tot 2554. Maar ook de mannen lieten zich niet onbetuigd. In 1963 namen zij 6955 arbeidsplaat sen voor hun rekening, in 1964 ech ter 7126. In totaal had Venray dus in het afgelopen jaar bijna 10.000 arbeidsplaatsen te vergeven.... Het is alleen jammer dat niet pre cies te achterhalen is hoeveel ar beidskrachten van andere nationali teit zich onder deze cijfers verschui len. PENDEL Hoe stond het met de pendel, dat| gevreesde verschijnsel, waarmede b.v. de voorzitter van de Kamer van Koophandel zich nog bezig hield in zijn laatste nieuwjaarsrede? In 1963 bleken 660 mannen en 120 vrouwen hun heil buiten Venray te zoeken. Dat aantal is in het afge lopen jaar jammer genoeg groter geworden. Toen gingen 700 mannen en 150 vrouwen dagelijks Venray uit. Ook naar het „waarom" van dit verschijnsel zou een onderzoek wel dienstig zijn, omdat wij een percentage van bijna 10 pet. pende laars nog altijd veel te hoog achten. Maar goed, er zijn ook in 1963 ook 130 dames en 610 heren naar Ven ray komen werken uit alle hemel streken, een aantal dat in 1964 ge groeid is tot 140 en 700. De uitgaan de en inkomende pendel heft zich bijna tegen elkaar op, maar dat ver hindert toch niet, dat het percenta ge uitgaande pendel veel en veel te hoog is. VERDELING Waar werken nu al deze mensen in Venray, Wanssum en Meerlo. Onderstaand staatje geeft een over zicht van de gemiddelde personeels bezetting in de verschillende secto ren gedurende 1963 en 1964. Man Vrouw Nijverheid 1963 2849 465 1964 3015 495 Land- en tuinbouw 1963 1885 865 1964 1860 820 Diensten 1963 1930 1190 1964 2250 1240 sen schat en in de sector diensten op zo'n kleine 50, doet dan vreemd aan. Wat er van zij, 1964, dat blijkt uit deze summiere cijfers, is een goed jaar geweest voor de Venrayse ar beidsmarkt. De cijfers, voor zover ze bekend zijn, nodigen van de andere kant zoals we hierboven al heb ben betoogd tot een nader onder zoek, opdat we nog beter weten waar knelpunten zijn en wat de verschillende oorzaken toch wel zijn van pendel voorliefde voor bepaal de sectoren enz. enz. Wellicht dat daardoor onbekende feiten naar voren komen, die b.v. het industrialisatiebeleid in bepaal de richting doen ombuigen of b.v. voor het voortgezet onderwijs ande re maatregelen nodig achten. Opnieuw wordt in het Retraite huis Manresa te Venlo een retraite gehouden voor verloofde paren en wel van donderdagavond 18 febr. tot zondagmiddag 21 februari. Een gelegenheid tot voorbereiding op je komen dhuwelijk, zeker geen over bodige luxe. Immers ook hier geldt: „Een goed begin is het halve werk" en „Als de Heer het huis niet bouwt, dan is daaraan voor niets gebouwd." Verblijfkosten 25,per persoon.^ Veel werkgevers geven vrij met behoud van loon. Denk ook aan eventuele reducties door de bonden en retraitepenning. Opgaven kunnen geschieden recht streeks aan het Retraitehuis Manre sa te Venlo, tel. 04700-2461 of via de geestelijkheid van Uw parochie. Wacht niet te lang met de opga ven om teleurstellingen te voorko men. In Gennep, waar verschillende Turken logeren, is een comité op gericht dat van de ene kant de Gennepse bevolking enig inzicht wil verschaffen in het Turkse volkskarakter ,aand en zeden, om zodoende meer begrip en verdraagzaamheid jegens deze mensen tot stand te brengen en van de andere kant onze zeden en ge woonte te leren, hen een passende ontspanning te bezorgen en hen te helpen zich hier zo goed mogelijk thuis te voelen. Een ini tiatief dat alleen maar toe te juichen is. Zo heeft dit comité de bewoners van die plaats in een bijeenkomst eens iets meer verteld over de Turk in het algemeen. Wij ontlenen hieraan: ZELFBEWUST De Turk is zeer zelfbewust. Hij kent de geschiedenis van zijn land en volk en is daar trots op. Hij ver draagt dan ook geen kritiek, zeker niet van vreemden, over zijn land, volk, godsdienst en kuituur. Het is aan ons om hem daarin te respekteren. De Turkse werknemers zijn in het algemeen minder ontwik keld dan hun Nederlandse broeders. Dat wil echter niet zeggen dat ze dommer zijn. Hun leergierigheid is zeer groot en ze zijn snel van be grip. Mogelijkheden om iets bij te leren grijpen ze dankbaar en met beide handen aan. De Turk is ook zeer gehecht aan het familieleven. De meeste van de arbeiders die naar Nederland komen zijn gehuwd. Hier missen ze de hui selijkheid en het familieverkeer. Stel groeiende dochters dan ook gedegen voor te lichten en mee te helpen het deze gast-arbeiders het niet nog moeilijker te maken dan ze het al hebben. De Turken zijn zeer beleefd en beschaafd. Ze weten hoe het hoort en hoe het niet hoort, al wijken hun zeden wel eens af van de onze. Ze zijn eerlijk als goud, want het ont eigenen van andermans goed is een vna de grootste zonden volgens de Koran. Door hun grote zelfbewustzijn zijn ze echter vlug gekrenkt, in hun eer aangetast en gaan ze vlugger over tot geweld. Dat komt door hun-tem perament, dat veel verschilt met het onze. Wanneer iemand echter iets voor, hen doet ,zijn ze daar oneindig dankbaar voor. Respekt en harte lijkheid maakt hen tot vrienden voor het leven. RESPEKT Hun godsdienst is Islaemietisch, De God die zij aanbidden, Allah, is dezelfde als de God der Christenen. Hieruit blijkt allereerst de terug gang in land- en tuinbouw, een ver schijnsel, dat de laatste jaren prak tisch in dezelfde verhouding te con stateren is. Daarnaast blijkt dat niet de nijverheid, dus de Venrayse in dustrie, het grootste gedeelte van de groei opvangt, maar de sector Dien sten ,de winkels, kantoren en der gelijke. Vooral de dames blijken hier de voorkeur aan te geven. Het was misschien voor Venray's indus trie belangrijk te weten, waarom deze voorkeur nu al jaren blijkt. WERKLOOSHEID Tenslotte blijken in Venray nog 21 mannen en 4 vrouwen werkloos te zijn. In 1963 waren die cijfers 35 en 8. Dat men het tekort in de sectie nijverheid op zo'n kleine 300 men- U zelf eens voor dat U in Turkije Alleen de manier waarop verschilt. De Islam is de godsdienst van de vrede. Men mag de Mohammedaan nooit storen in zijn gebed, dat hij drie tot vijfmaal per dag verricht. Respekt en eerbied voor andermans levens overtuiging is hier ook op zijn plaats. Biedt een Mohammedaan nooit varkensvlees aan, in welke vorm dan ook, evenmin bedwelmen de dranken. ergens op een kamer zat, ver van uw vrouw en kinderen. Hoe dank baar zou U zijn wanneer een Turk se familie u zou uitnodigen om ken nis te maken, wat te leren van hun gebruiken en gewoonten? Gastvrij heid is in Turkije een van de hoofd deugden. Het feit dat gehuwde mannen een jaar of langer uit het normale hu- welijksverkeer komen, brengt een groot sexueel probleem met zich mee. Men kan zelfs stellen: is het verantwoord deze mensen te laten komen maar hun vrouwen de toe gang tot Nederland te ontzeggen? Zijn er geen mogelijkheden om uit dat huisvestingsprobleem te komen? Dit is een wel zo diepgaand en veelzijdig probleem dat er moeilijk een antwoord op te verwachten is op korte termijn. Het is echter zeer belangrijk dat men hier weet heeft van de positie van de vrouw in Turkije. De vrouw in Turkije is sterk be schermd. Zij is de mindere van de man en heeft weinig zeggingschap. Ze is, volgens onze opvattingen ta melijk onvrij. Wanneer in Turkije een meisje zich langer als een week met een bepaalde man in het open baar vertoont, wordt ze geacht met hem te trouwen. Het getuigt van slechte manieren en onopgevoedheid wanneer het meisje na zo'n week zou weigeren. Ze zal trouwens het hart niet hebben, want ze zou de man in kwestie diep beledigen en kwetsen. Als ze niet met hem wilde trouwen, had ze het niet „zover (een week) moeten laten komen." VRIJE OMGANG Avonds na acht uur hoort een vrouw niet meer op straat te komen. Wie dat wel doet wordt beschouwd als een publieke vrouw en ook op dusdanige wijze benaderd. Voor de Turken is de vrije om gang tussen de sexen hier in den lande een vreemd verschijnsel. De grote vrijheid en onafhankelijkheid van de vrouwen het meisje kent hij niet. Dit maakt hem onzeker in zijn houding. Het is een plicht van medemenselijkheid begrip te tonen voor de geheel andere gezichtshoek vna waaruit de Turk de vrouw be ziet. De ouders dienen hun op- HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland), Conrad- kade 178, 's-Gravenhage om vergun ning tot het oprichten van een ben zinepompinstallatie aan de Albion- straat te Venray, sectie D nrs. 3619- 4115. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 8 februari 1965 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 18 januari 1965. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L .VORST, secretaris. In verband met de beëindiging van de premiebetaling krachtens de Invaliditeitswet met ingang van 1 januari j.l. wordt aan belangstel lenden het navolgende medegedeeld. Inlevering rentekaarten Alle nog in omloop zijnde rente- kaarten dienen op korte termijn te worden ingeleverd; op deze kaarten is het laatste rentezegel verschul digd over de week eindigende op 2 januari 1965. Verzilvering overschot rentezegels Het overschot aan rentezegels dat niet meer kan of behoeft te worden aangewend ter bijplakking van de rentekaarten, kan worden verzilverd bij de Raden van Arbeid en van 18 januari t.m. 2 maart 1965 bij de Postkantoren (niet bij de post agentschappen). Invalide verzekerden Verzekerden, die meer dan 3 jaar na de aanvang van hun verzekering, doch vóór 1 januari 1965 invalide zijn geworden en die op 1 januari 1965 nog geen 150 premies in reke ning konden doen brengen, kunnen op hun verzoek in de gelegenheid worden gesteld ineens of in termij nen aan de Raad van Arbeid een bedrag te voldoen, dat aan rente zegels benodigd zou zijn geweest om het aantal van 150 premies te berei ken. 65- jarigen Verzekerden, aan wie een ouder domsrente krachtens de Invalidi teitswet (niet te verwarren met een A.O.W.-pensioen) van minder dan 156,per jaar is toegekend en die de premiebetaling na hun 65e jaar tot 31 december 1964 hebben voort gezet met het doel een ouderdoms rente van f 156,per jaar te ver krijgen, kunnen eveneens op hun verzoek in de gelegenheid worden gesteld ineens of in termijnen aan de Raad van Arbeid een bedrag te voldoen, dat aan rentezegels beno digd zou zijn geweest om het gestel de aantal premies te bereiken. Bovenbedoelde verzoeken die nen vóór 1 juli 1965 bij de Raad van Arbeid te worden ingediend. Terugbetaling premies Gezien de veelvuldige informaties bij de Raden van Arbeid omtrent terugbetaling van premies wordt er de aandacht op gevestigd, dat het voorlopig geen zin heeft hiernaar te informeren. De afwikkeling zal eerst plaats vinden na de invoering van de Wet op de Arbeidsongeschikheidsverze- kering. T.z.t. zullen nadere publica ties volgen. Nederlands Televisie brengt voor taan op geregelde tijden zgn. regio naal nieuws in de briek: Van gewest tot gewest. Het is regionale televisie, die vanuit de gewesten zelf gemaakt wordt, om zo wat meer bekendheid te geven aan wat leeft in geweste lijke gemeenschappen, met hun eigen culturele, sociale en economi sche belangen. En die daarmede en dat mag ook wel eens gezegd worden ook een tegenwicht vor men voor de nogal Hollandse indruk die de Nederlandse televisie over het algemeen geeft. Want het is heus niet voor niets dat vele, ontelbare vele kijkers meer naar Duitsland kijken, dan naar het Nederlandse programma, dat met name b.v. Lim burg wel wat te veel achterstelt. Dat men in Brandpunt en hoe verder de nieuws sprekende pro gramma-onderdelen ook heten, nog steeds geen afdoend antwoord ge geven hebben op het Duitse pro gramma over de grond-roof langs de Limburgse grens, is daarvan b.v. de laatste weken een duidelijk voor beeld. Nu wordt voor Brabant en Lim burg het gewestelijk televisiepro gramma in Maastricht gemaakt. Dat is allerminst naar de zin van de Brabanders, die terecht opmerken dat ze op de eerste plaats zelf een behoorlijke film- en televisie-studio hebben en op de tweede plaats, dat de afstand van Midden-Brabant naar Bussum minder kort is, dan die van Midden-Brabant naar Maastricht. Ze vrezen met grote vreze dat me de door die afstand tot Maastricht het gewestelijke van Brabant niet aan zijn trekken zal komen. We hebben in ons blad al meerde re malen betoogd, dat ons de „po litiek" van Radio Zuid niet aanstaat. Het mag dan leuk en aardig zijn uit België een hele hoop nieuws te ho ren, ons is het liever als we uit Noord-Limburg wat meer te horen zouden krijgen. Men mag dan in Maastricht met een groots gebaar vertellen dat nieuws van regionaal belang moet wezen, wat Radio Zuid de aether in laat gaan, wie zo nu en dan het „kul-nieuws" hoort wat van plaatsen in Zuid-Limburg of België gebracht wordt, die vraagt zich toch wel met enige zorg af, wat men in Maastricht wel onder regio naal nieuws verstaat. En als er uit deze contreien geklaagd wordt over de nieuwsvoorziening, dan gaat het niet aan de klager te vragen of hij dan s.v.p. maar eens wil vertellen wat er voor nieuws wel is Neen, wat ons betreft, geloven we dat de Brabanders ergens gelijk heb ben, als ze Maastricht niet zo erg vertrouwen. Vele noord Limburgers hebben er al lang in berust dat voor Radio Zuid, Limburg ongeveer bij Venlo eindigt. Natuurlijk kan men deze klachten afdoen met te zeggen dat ze inge geven zijn door een chauvenistisch hart, dat de grote en regionale be tekenis van Radio Zuid niet begrijpt, maar feit is ,dat er lijsten zijn. waarop men eens heeft bijgehouden, wat in Zuid-Limburg betrof afge daan werd met de mededeling alleen van plaatselijk belang. En dan ziet men zeer frappante dingen. Niet alleen dat een gouden priesterfeest van een Zuid Limburg se pastoor de aether in moet, maar van een Noord-Limburgse „verge ten" wordt, niet alleen dat het al of niet sluitende zijn van een Zuid- Limburgse begroting regionaal, maar van een Noord-Limburgse plaatselijk nieuws was, maar dan blijkt ook hoe zelden de culturele, sociale en economische belangen van dat noordelijk deel van Limburg de aandacht krijg ento.v. andere delen van dit gewest. Nu deze zelfde in stantie ook de televisie-uitzendingen moet gaan verzorgen, is het geen wonder, dat behalve de Brabanders ook de Noord-Limburgers niet be paald gerust zijn. Men schijnt dat deel van Neder land voor goed afgestaan te hebben aan Hier und Heute. DE HUIDIGE WINSTMARGE VAN DE EIERPRODUKTIE De eierproduktie is nog altijd een belangrijke bedrijfstak voor het ge mengde bedrijf. Problemen in deze bijdrijfstak moeten daarom in de eerste plaats worden gezien als pro blemen van het gemengde bedrijf. Aldus J. Hoornweg van het Land bouwschap Economisch Instituut, onlangs voor de radio. Ongeveer 40 pet. van de leghen nen in Nederland treft men aan op bedrijven met minder dan 5 ha cul tuurgrond en 60 pet. van de leg hennen komt voor op bedrijven met meer dan 5 ha cultuurgrond. Er is de laatste jaren een ont wikkeling gaande naar grotere een heden. Toch blijkt dat ook in 1964 nog 84 pet. van de kippen worden gehouden in aantallen die kleiner zijn dan 1000 kippen per bedrijf. De financiële resultaten van een eier produktie bij een dergelijke omvang van de kippenstapel verdient daar om allereerst de aandacht. Uit een onlangs verschenen ver slag van het Landbouw-Economisch Instituut, blijkt dat in de jaren 1956 tot 1964 de eierproduktie per hen zich ongeveer handhaafde op een niveau van circa 215 eieren per leghen per jaar. Onder leghen per jaar is dan te verstaan een hen die ouder is dan vijf maanden en ge middeld een jaar op het bedrijf aanwezig is. De eierproduktie per hen blijkt dus min of meer een ma ximumgrens te hebben bereikt. In bepaalde gevallen bestaat wellicht de mogelijkheid door selectie de ge middelde eierproduktie per hen te verhogen. Als gemiddelde uitkomst voor een groep van bedrijven geeft de eierproduktie per hen in de laat ste jaren echter weinig of geen ver andering te zien. De geldopbrengsten worden dan ook hoofdzakelijk be paald door de opbrengst van eieren en de verkoop van onproduktieve dieren die als slachtkip worden ver kocht. De prijs van de slachtkippen daalde in de laatste acht jaren met 1,per dier. De invloed van de daling van de eierprijs in deze acht jaren is be langrijk groter geweest en bedroeg ca. 5,per hen. De consument kreeg in deze jaren steeds meer eie ren voor zijn geld, doch de pluim veehouder echter minder geld voor zijn eieren. Het laat zich echter aanzien dat de daling van de cn- brengstprijs van eieren thans tot stilstand is gekomen. In deze voor de producent on gunstige situatie daalden de geld opbrengsten met ca. 6,per hen. De winstgevendheid van de eierpro duktie daalde aanzienlijk omdat de opbrengstdaling slechts gedeeltelijk kon worden opgevangen door een daling van de kosten. Tot 1960 zien wij namelijk een daling van het krachtvoerverbruik als gevolg van het gebruik van lich tere rassen. Na 1960 wijzigt het krachtvoerverbruik echter nauwe lijks meer. Het ligt voor de hand, dat onder invloed van het EEG- verdrag de prijs van het krachtvoer in de naaste toekomst stijgt. Dit be tekent dus een stijging van de kos ten per leghen en per ei. Bij een omvang van de hennen- stapel van ongeveer 600 dieren en een eierprijs van b.v. ll'/t cent, is er nauwelijks een beloning voor de arbeid van de pluimveehouder. De huidige kostprijs zonder de arbeids- beloning bedraagt namelijk onge veer lOVi cent per ei. Bij het huidige prijspeil is een rendabele eierproduktie daarom slechts te bereiken bij een zodanige produktieomvang dat de arbeid per hen van ondergeschikte betekenis is. De kleinere winstmarge in de kip- penhouderij dwingt de ondernemers op het gemengde bedrijf deze weg te gaan. Langs deze weg verkrijgt men op de EEG-markt als pluim veehouder tevens in de toekomst meer concurrentiekracht. Deze voor sprong zal nodig zijn, gezien de uit breiding van de eierproduktie in Duitsland en Frankrijk. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. W. J. A. BLOEMEN Stationsweg 5 Telefoon 1465 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZUSTER W. DE JONG telefoon 04788 .511 b.g.g 08855-803 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij in verband met de uit voering van werkzaamheden op een gedeelte van de Kruitweg, lopende vanaf de Doommanstraat tot aan de nieuw geprojecteerde Westsingel, dat gedeelte voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 juni 1965 of zo veel langer als nodig of zoveel kor ter als mogelijk zal blijken, gesloten hebben verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee. Venray, 11 januari 1965. Burgëmeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter alge mene kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden ter secretarie van de gemeente, afdeling I, voor eenieder ter lezing is neergelegd het besluit van de Raad dezer gemeente van 24 november 1964, no. 1399, tot vaststelling van een verordening op het vellen van houtopstanden, ge naamd „Kapverordening Venray 1964". Venray, 13 januari 1965. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris BEKENDMAKING De burgemeester van Venray brengt ter kennis van de vergun ning- en verlofhouders in deze ge meente, dat wanneer zij gedurende het jaar 1965 mechanische muziek in hun vergunnings- of verlofloka liteit wensen te maken, zij zo spoe dig mogelijk een verzoek om ver gunning daartoe bij hem moeten in dienen. Uit het verzoekschrift moet blij ken, of dagelijks muziek gemaakt zal worden of alleen op zon- en feestdagen en of zulks geldt voor de gehele lokaliteit, dan wel voor een gedeelte. Venray, 18 januari 1965. De Burgemeester voornoemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 1