s.vv oo/mms RUIMT OP bedrijfsopvolger Vermoorde Turk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^Sf^maA,ON,,n,B™- S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD VETERANEN V.C.R00Y BILJARTEN GYMNASTIEK H U I RIAENS-ROYERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Rooijakkers - Paiersstraat 10 S.Y. MERSEL0 S.Y. LEUNEN MISSIE JEUGDCLUB Rikvierdaagse in nieuwe stijl VRIJDAG 15 JANUARI 1965 No. 2 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) Programa zondag 17 januari: Venray 1Haslou 1 2.30 u. Spel. Irene 2Venray 2 2.30 u. Wanssum 2Venray 3 2.30 u. Venray 4Molenwiekers 1 2.30 u. Venray 5—FCEB 2 12.00 u. Meerlo 2Venray 6 2.30 u. TOTO Heden donderdag inlevereh toto nr. 21. Er zijn nog volop registratie- kaarten in voorraad op de inleve- ringsadressen. Wilt U ook meespelen vul dan nog deze week een registra- tiekaart in en U kunt meespelen met toto nr. 22. Er komen nog 18 toto's ,dus beslist nog de moeite waard. Toto-formulieren zijn op alle inleveradressen verkrijgbaar. Vorige week organiseerde de SVV jeugd een dropping, die ondanks 't minder gunstige weer een goed ver loop had. De stemming was er niet minder om. Programma voor a.s. zaterdag: Voor het kringtoernooi: Ysselsteyn AlVenray A2 Venray BIWittenhorst BI Vriendschappelijk Venray AlBlerick selectie Alle wedstrijden vangen aan om 3 uur. Op zaterdag 9 januari hielden wij onze jaarvergadering, die zeer ge animeerd verliep. Uit de verslagen bleek o.m. dat wij met 36 leden zijn en dat er afgelopen jaar niet min der dan 41 wedstrijden gespeeld zijn. De financiën zijn betrekkelijk goed i te noemen, ondanks het feit, dat wij geen entree heffen bij onze wed den. Wel hebben wij zeer veel donateurs, die graag iets overdragen om de oude garde financieel te steu nen, waarvoor onze dank. A.s. zaterdag 16 januari wordt er voor de leden, donateurs en geno digden een kienavond gehouden om mooie prijzen. U bent hartelijk wel kom in Zael Manders, Maasheseweg, aanvang 20.00 uur. Na enkele weeken rust, draait de volleybal competitie weer op volle toeren. Het le damesteam leed in Gemert bij Were Di een 32 nederlaag, na een prima gespeelde partij volley bal, moesten de V.C. Rooy-dames in hun tegenstanders hun meerdere erkennen. In de le set was V.C. Rooy met 9-15 de sterkste. In de 2e set bracht Were Di met 158 de partijen cp gelijke hoogte. De 3e set was veruit de mooiste en beste van de wedstrijd, wat Were Di met 16-14 aan de leiding bracht. In de 4e set was Were Di nergens, want met 1-15! werd de stand 2-2. De 5e set moest de beslissing brengen. Were Di bleek over de sterkste ze nuwen te beschikken, want met 15-5 bleven beide punten in Gemert. Stand bij de dames: Jong Sios 7 6 1 12 20-8 V.C. Rooy 8 6 2 12 22-8 Were Di 8 6 2 12 20-11 B.V.O. 8 4 4 8 16-14 Appa 7 3 4 6 12-16 Forto 8 3 5 6 11-19 Energo 8 2 6 4 10-20 Cuvoc 6 0 6 0 3-18 s- Het 3e herenteam van V.C. Rooy behield de aansluiting bij de kop groep door het bezoekende Hovoc 4 uit Horst met 30 te kloppen, al hebben de Horstenaren fel tegen stand geboden: 17-15, 15-8 en 15-13. Het le herenteam speelde in Aar- le-Rixtel in de prachtige nieuwe sporthal tegen Cialfo 2. Na een ma tige wedstrijd wonnen de V.C. Rooy heren deze partij volleybal zonder veel moeite, met 03. Setstanden: 6-15, 10-15 en 6-15. Stand bij de heren: V.C. Rooy 9 9 0 18 27-1 Tupos 8 7 1 14 21-10 Flamingo's 8 6 2 12 20-14 V.C.H. 9 6 3 12 23-12 Con Brio 9 5 4 10 18-17 Valuas 2 10 5 5 10 20-18 U.V.S. 7 3 4 6 12-13 Cialfo 2 8 3 5 6 11-19 Advendo 2 10 3 7 6 18-26 Sios 8 3 5 6 12-19 Forto 10 2 8 4 14-27 Appa 10 1 9 2 9-29 Het 4e herenteam van V.C. Rooy was maandag in Maasbree op be zoek. De jeugdige V.C. Rooy-ers hebben prima partij gegeven, maar moesten toch met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Technisch was VC Rooy 4 duidelijk sterker als Maas bree 1, maar aan het net bleek de lengte van de veel oudere Breetsen de doorslag te geven. Programma Heren: ConcordiaV.C. Rooy 3 19.30 u. V.C. Rooy 2Hovoc 2 18.00 u. Sios 1—V.C. Rooy 1 18.00 u. Dames: vrij. Zondag hield V.C. Rooy voor de eerste keer onderlinge wedstrijden, zowel voor dames, jeugd en heren. Na afloop was er een koffietafel voor de jeugd in San Damiano, die alle eer werd aangedaan. Nadien zorgde onze geestelijke adviseur voor een goede film, waarvan de hele V.C. Rooy-familie getuige van was. Voor de jeugd was hiermee de dag teneinde, waarna de senioren door gingen met een gezellige avond die bijzonder geslaagd mag heten. Met belangstelling kijkt ieder V.C. Rooy-lid uit naar de volgende keer! Op 8, 9 en 10 januari j.l. werden in Café Volleberg de voorwedstrij den 2e klasse libre KNBB district „Oost-Brabant" gespeeld. Na inte ressante partijen, waarbij vooral M. van Asten, Ysselsteyn en P. Linders V.O.P. de toon aangaven. Enkele spelers hadden last van de zenu wen, waardoor hun spel aanmerke lijk lager lag dan normaal. De uit slagen waren als volgt: 1. M. v. Asten, Ysselsteyn promoveert 6 12 4.97 2. P. Linders V.O.P. gepl. in eindstrijd 6 8 4.075 3. P. Volleberg V.O.P. 6 8 3.075 4. W. v. Opbergen, Overl. 6 6 2.900 5. W. Volleberg V.O.P. 6 6 2.664 6. Th. Dericks V.O.P. 6 2 2.710 7. H. Janssen O.B.K. 6 0 2. Eveneens in de voorwedstrijden 2e klasse te Mill speelde L. Jacobs V.O.P. met 8 punten en een gemid delde van 4.15 zich in de eindstrijd. J. Driessen V.O.P. speelde in Box meer in slechte vorm en degradeert naar dc 3e klasse. ST. CHRISTOFFEL Zondag wordt door de leden van St. Christoffel de jeugdkollekte ge houden. Ten bate voor St. Christof fel. Bestuur en leden hopen dat el ke Venrayer een kleinigheid geeft voor de turnvereniging. Voor 1965 heeft het bestuur nog diverse din gen op het programma staan. Het zou jammer zijn dat deze door ge brek aan geld voor de jeugd niet gerealiseerd zouden kunnen worden. M.A.C. „ROOY" VENRAY De automobielclub van Venray houdt op zondag 24 januari haar eerste oriëntatierit in het nieuwe jaar. Deze rit met een lengte van plm. 60 km. wordt gehouden alleen voor clubleden en automobielhou ders van Venray, die kennis willen maken met de ralleysport. De start vindt plaats bij De Burg graaf, vanwaar om 13.01 uur de eer ste deelnemer wordt gestart. Het bestuur zal zorg dragen voor een goede rit, en mogen de rit niet meerijden, er zijn weer mooie valle tjes en foefjes in de rit verwerkt, zodat iedereen aan zijn trekken komt en van een sportieve middag kan genieten. Sportvrienden van Venray houdt deze zondag vrij en leer Venray's wegen kennen, er zijn er nog meer als U denkt. De jaarvergadering wordt gehou den op zaterdag 30 januari om 8 uur in De Burggraaf. Alle automobielhouders van Ven ray die nader kennis willen maken met de rallysport, worden gaarne op deze vergadering verwacht. U bent allen van harte welkom. mei talloze koopjes in dames-, heren- en kinderschoenen. Uitsluitend merkschoenen Zie in onze etalage de sterk afgeprijsde schoenen. Daar is ook voor U beslist wat bij! 10 procent korting op alle winterlaarzen en pantoffels I Programma zondag 17 jan.: Merselo 1Meterik 2 2 uur Griendtsveen 2Merselo 2 2 uur Donderdagavond pool inleveren. Vrijdagavond trainen. Uitslagen jeugd-kringtoemooi: Swolgense Boys AlLeunen Al 3-1 Ysselsteyn BI-Leunen BI 5-2 Programma: Zaterdag 16 januari: Leunen BMerselo B 2.00 Leunen AD.I.S. A 3.15 Zondag 17 januari: Sevenum 2Leunen 1 2.00 vertrek 1.15 uur Leunen 2America 5 2.00 America 4Leunen 3 12.00 vertrek 11.30 uur. Geachte Redaktie. Uw overpeinzing van vorige week over het zgn. bejaardenprobleem in Venray wekt de schijn of met de bouw of inrichting van een zgn. be jaardentehuis alles in orde zal ko men. Ik betwijfel dit ten zeerste. Want als men de prijzen ziet, die in de door U genoemde instellingen ge vraagd worden, dan vraag ik me af, hoevelen van hen, die hier een plaats moesten hebben, inderdaad die plaats ook kunnen betalen. Als men het van zijn A.O.W. moet doen, mag hij of zij nog niet eens in de kelder van dit gebouw logeren. H. L. Antwoord: We hebben nooit en te nimmer beweerd dat met de oprichting van een bejaardentehuis in Venray het bejaardenprobleem in onze gemeen te opgelost zal zijn. We hebben eens ooit horen zeg- ;en dat bejaarden, doodgewone mensen, als U en ik, hun eigen le ven leiden en dit op hun eigen wijze beleven. Daaruit is al duidelijk dat er niet één oplossing is voor de pro blemen der bejaarden. De een woont in een te groot huis, dat moeilijker schoon te houden wordt; de ander woont bij zijn kin deren in, wier kindertal groeit; nummer drie zit eenzaam weg te kwijnen zonder voldoende hulp om zijn huishoudentje in orde te hou den en nummer vier is hulpbehoe vend ,maar kan niet in een zieken huis worden opgenomen. Voor de eerste twee gevallen is wil zgn. bejaardenwoning, zoals we die hier in Venray in verschillende nieuwe buurten gebouwd hebben, een prachtige oplossing. Nummer drie kan misschien geholpen worden met regelmatig bezoek van buurt, Groene Kruis of dergelijke, maar kan ook met nummer 4 naar een bejaardentehuis. Maar dat percentage is blij kens Limburgse cijfers slechts 6 of 8 procent. De grootste groep kan zich dus best zelf helpen, mits de maatschap pij een helpende hand uitsteekt. De bouw van aparte woningen, de op richting van bepaalde diensten etc. zijn daar goede voorbeelden van. Deze helpende hand zou nog ver der kunnen gaan, want we vergeten wel eens dat steeds meer mensen ouder, dus bejaard worden. Zoals de kleuterzorg gegroeid is met de ja ren en met het aantal nieuwe kleu ters, zo zal ook de zorg voor de be jaarden zonder hun zelfstandig heid aan te vechten beslist wel groeien en zullen nieuwe initiatie ven komen, die b.v. de gezondheids zorg voor bejaarden extra aandacht geven, meer gericht zijn op een goede en verantwoorde ontspannin. e.d. Datzelfde geldt ook voor de be jaardentehuizen. Ook dit is iets van de laatste 20 jaren en we hebben in die tijd een evolutie gezien van oud mannenhuis naar bejaardentehuis, die werkelijk verbluffend is. Ook al is men zich bewust ook nu, niet met al deze nieuwe gebouwen het beste te geven, wat men geven kan. "Wat de financiën betreft, geloven wij, dat deze voor geen enkele bejaarde een beletsel hoeven te zijn, als op name in een dergelijk tehuis nood zakelijk is. Dan zijn er beslist extra fondsen beschikbaar om die moge lijkheid te openen. Iets anders is en veel belangrijker dat de bejaarde zich na zijn opne ming aldaar, zal kunnen aanpassen aan deze nieuwe leefwereld. Men heeft wel eens het idee, dat teveel mensen en juist bejaarden over dit punt te licht heen stappen. Zoals we al in bedoeld artikel ge schreven hebben, is er voor de Ven- rayse bejaarden al het een en ander gebeurd. En goed gebeurd. Maar juist voor die mensen, die om wat voor reden dan ook een bejaarden tehuis nodig hebben, is er in eigen plaats niets Het aanpassen aan de nieuwe leefwereld, waar we hierboven over schreven, zal in een dergelijk tehuis in eigen plaats gemakkelijker gaan dan elders en het verdriet om ver lies van eigen zelfstandigheid ge temperd worden door de weten schap midden tusen bekenden te le- dende tijd nodig hebben. Maar we ven. Daar gaat het om. Nu zal een dergelijk project zijn In de Kerstvakantie hield de Mis sie-Jeugdclub evenals voorafgaande jaren, een grote aktie in de vorm van toneelvoorstellingen. Op maandag 4 en dinsdag 5 janu ari waren twee kindervoorstellingen. Op beide middagen samen waren er ongeveer 715 kinderen aanwezig. De opbrengst hiervan was 174,25 Op dinsdagavond konden ouders donateurs en andere genodigden ge nieten van een zeer gevarieerd pro. gramma met veel zang en muziek. Clowns, goochelen en toneel ston den ook op het programma. Er was zelfs een band gevormd. Aan vier mensen werden onderscheidingen uitgereikt: de heren Beemer, Min, Pater Canisius Vastbinder O.F.M. en Joos Custers. Gerrit Jenniskens, die ook een speldje zou ontvangen, was die avond helaas verhinderd. De opbrengst van die avond was 128,50. Bovendien werd er voor 37,aan nieuwe abonnementen ontvangen voor de „Missietelegraaf". het orgaan van de Missie-Jeugdclub. Er waren ruim 90 mensen aanwe zig, waaronder Burgemeester Cus ters, loco-burgemeester Van Dijck en wethouder Janssen. Tenslotte was er op woensdagmid dag nog een voorstelling voor de patiënten en het personeel van St. Anna, wat ook nog eens f 25,op bracht. De totale opbrengst is dus 365,Vorig jaar hield de M.J.C. eenzelfde aktie. De opbrengst was toen 193,10. Een hele vooruitgang dus! Nieuwe abonnementen voor de 'Missietelegraaf' zijn nog steeds ver krijgbaar. Het blad verschijnt tien maal per jaar. Abonnementskosten zijn: 2,voor Venray; f 2.50 voor buiten Venray. Ze zijn aan te vra gen bij Bert Janssen, Merseloseweg 21 (Hoofdredakteur) ofwel bij Trees Custers, Notarisberg 1 (sekretaresse). Op 16 en 17 januari a.s. neemt de M.J.C. deel aan de fancy-fair van het lyceum. Ouders en donateurs worden hiervoor bijzonder uitgeno digd. De vier eerstvolgende maandagen zullen voor alle rikliefhebbers uit Venray en omgeving buitengewoon interessant zijn. Het rikcomité heeft nl. iets nieuws bedacht, waardoor de traditionele rikconcoursen ten bate van de jeugd heel wat aan span ning (en prijzen!) zullen winnen. Voor de komende vierdaagse zijn nl. per maandag de volgende prij zen vastgesteld: le orijs een wollen deken en 2e prijs een levensmidde lenpakket voor wie de meeste puf ten vergaart en natuurlijk een prijs voor de meest betalende. Daarnaast zijn echter nieuwe prijzen in het leven geroepen en wel: een troost prijs voor wie het minste aantal punten gekregen heeft en een hoofd prijs (bestaande uit een groot le vensmiddelenpakket) voor degene, die precies ligt tussen de hoogste en het laagste aantal punten of daar het kortst bij komt. Met ander woor den hij of zij, die het meest .gemid deld" heeft gespeeld, krijgt een bij zonder mooie prijs. Tenslotte is er nog een prijs, voor degene die het minst betaald heeft. Het rikcomité heeft op deze wij ze getracht, ieder kaartster of kaar ter een even grote kans te geven op het winnen van een prijs, die kan bestaan uit een groot of kleiner le vensmiddelenpakket, een deken, een heren-overhemd of de twee, door de caféhouders beschikbaar gestelde flessen drank. Wat de puntentelling betreft, is er een andere regeling ontworpen voor de veel geminde of nog meer ver smade „piek". In bod-volgorde komt deze nu te liggen tussen de gewone rik en solo 8 en brengt hij 3 x 7 pun ten op. Iemand, die voortaan dus solo 8 biedt, kan niet meer „over troefd" worden door „eeuwigduren de" piekers. Deze ingrijpende ver anderingen in het prijzenstelsel en de piekvolgorde zullen ongetwijfeld vele nieuwe riksters en rikkers naar het concours trekken, waarvan het eerste van de vier gehouden zal worden op maandag a.s. om 8 u. in Hotel De Zwaan. studie beslist wel vragen en voordat het ook financieel rond is, bedui zijn met deze studie en met dat on derzoek al 10 jaren aan de gang en er zijn beslist geen tekenen dat het nu zijn langste tijd geduurd heeft. Dat is wat verontrust en wat b.v. de heer Steeghs tot zijn opmerkingen dwong. Met de stichting van 'n dergelijk tehuis in Venray zal een van de vele problemen t.a.v. de bejaarden wor den opgelost. En naar die oplossing moge nu eindelijk in vlotter tempo gestreefd worden. PROBLEMEN ROND DE Door de J.B.T.B. kring Venray wordt op 20 januari een bijeen komst georganiseerd die in het teken staat van de bedrijfsopvolging in de agrarische sektor. Door de heren drs. Bistervelds en Tegels zal een inleiding worden ge houden over de problemen die er bestaan bij de overname van een agrarisch bedrijf. Deze bijeenkomst, die op woens dagmiddag 20 januari om 2 uur in de Burgraaf gehouden wordt, is speciaal bedoeld voor toekomstige ondernemers (eventueel met verloof den) die nu of in de nabije toekomst bedrijf sop volger worden. Ook ouderen die belangstelling hebben voor deze vergadering zijn van harte welkom. Er is een Turk doodgeslagen in Venlo. En we vragen ons af, hoe dat toch mogelijk is. We vragen ons af wat die jongelui bezield heeft om daar met vijf, zes man over deze vreemdeling heen te vallen, hem te stompen en te schoppen en hem let terlijk met een auto-krik de hersens in te slaan. We onderschrijven wat de ge meenteraad van Venlo tot uitdruk king bracht in zijn condoleance- boodschap aan de getroffen familie van deze vreemde arbeider, waarbij zij de afschuw uitsprak voor eeijf dergelijk gebeuren in een plaats als VciiiO. Maar voordat we de staf gaan breken over de Venlose nozems en de mentaliteit, die tot een dergelijke bestialiteit aldaar geleid heeft, is het misschien goed er aan te her inneren dat in ons eigen Venray nog geen twee maanden geleden een Spanjaard dusdanig afgetuigd werd door een tweetal Venrayse jongelie den dat hij met zware hersenschud ding in het ziekenhuis terecht kwam en bovendien flinke verwon dingen in zijn gezicht had, veroor zaakt door het feit dat men deze man, toen hij op de grond lag, maar tegen zijn gezicht heeft staan te schoppen. Voor hetzelfde geld had hier een moord gepleegd kunnen zijnEn waarom? De Spanjool zou enigermate aangeschoten het bier van een der Venrayse jongelui hebben opgedron ken. Dat was dan de aanleiding tot deze slachtpartij ,want iets anders kan men zulks niet noemen en de Spanjaard heeft alleen maar het ge luk gehad, dat hij met een hersen schudding en zware gezichtsverwon dingen deze kennismaking met en kele Venrayse jongelui heeft over leefd. Kijk, daar schrikken we van. We hadden in het Venlo van nu en in het Venray van vandaag zoiete niet meer mogelijk gedacht. De tijd. dat men het knuppels en messen elkaar te lijf ging, dacht men voor goed voorbij en nu ineens dit Wat zijn dat voor mensen, die een Turk de hersenen inslaan en een Spanjaard, die men neergeslagen heeft, ijskoud zijn gezicht in elkaar trappen Doodgewone jongelui, die schijn baar geen andere uitweg voor hun „levenslust" hebben, dan elke week opnieuw in alle mogelijke bars te hangen en maar iets zoeken om toch eens te laten zien wat voor flinke kerels ze toch wel zijn. Nu ja. dat heeft men nu getoond, zowel in Ven lo als in Venray. En nu kan men van allerlei din gen gaan doen. Men kan de politie verwijten niet beter op te letten. Men kan beschuldigend naar de kasteleins wijzen, die maar bier blij ven voerenmaar dat is het alle maal niet Het is 'n mentaliteit, die zijn oor zaak vindt in het feit dat van ouder lijk gezag zowel over jongens als meisjes want ook daarover is een krant vol te schrijven totaal geen sprake meer is De jongelui doen wat ze willen en hoe ze het willen en geen mens, op de eerste plaats hun ouders niet, zullen hun beletten dat te doen, wat ze graag willenDat te moeten constateren is erg en doet pijn Zolang dat niet verandert zullen dingen als hierboven beschreven blijven gebeuren

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9