Is 1964 voor Venray 'n goed jaar geweest? Zalig Nieuwjaar Filmnieuws S.V.V. NIEUWS DUIVENSPORT BADMINTON ZWEMMEN RIAENS-ROYERS DONDERDAG 31 DECEMBER 1964 No. 53 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPK"T*Ï AH VHOP VPMPAY PW HM^TRPlfPM ADVERTENTIEPRIJS 8v1 ct. p. mm ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 üljIlDLiiL; V \JKJS\ V I L»il VJIVIO 1 IV UlVUll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (bulten Venray 1.75 Is 1964 voor ons Venray een goed jaar geweest? Het antwoord op die vraag is moeilijk te geven. Er zyn tientallen punten aan te geven, dat men met deze vraag met een volmondig ja moet be antwoorden, maar er zijn ook punten, dat men zich af moet vragen of dit nu werkelijk niet anders, niet beter kon.Waarbij we dan zeker niet vergeten mogen of we btf alle materiële vooruit gang ook andere waarden hun juiste plaats en betekenis in ons gemeenschapsleven geven. woningnood Het getal woningzoekenden is nog altijd groot. Dat is de schaduw, die nog steeds hangt over het ongekend groot aantal woningen, die op het Desselke en in West het afgelopen jaar weer klaar gekomen zijn of in West en op de kerkdorpen nog in aanbouw zijn. Dat is ook de scha duw die hangt over de vele, te vele bouwplannen, die nog steeds niet verwezenlijkt kunnen worden of door het uitblijven van de rijksgoed keuring en -premie of door gebrek aan bouwgrond. Voor dit laatste zal dan wellicht soulaas gevonden wor den in de nieuwe uitbreidingsplan nen Veltum, Molenklef en Land- weert ,die thans worden opgesteld, maar feit is, dat particuliere bouw en trouwens in het algemeen andere woningbouw dan woningwetwonin gen, praktisch in onze gemeente on mogelijk is. We willen dan nogmaals herhalen ,wat we in de afgelopen jaren al zo menigmaal t.a.v. dit punt gezegd hebben: een staat, waarin men bezitsvorming met de mond be lijdt, maar metterdaad tegenhoudt, zal uiteindelijk zelf de gevolgen daarvan te dragen hebben. Daaraan doet zelfs het feit niets af, dat wo ningwetwoningen verkocht worden. Want feit is ook, dat nog steeds te velen in de goedkopere woningwet woningen tvonen, terwijl jeugdigen en te weinig draagkrachtigen de duurdere moeten betrekken. Dat is bij alle goede dingen, die van het woningbouwfront in 1964 te schrijven en te zeggen zijn, mis schien wel een grote domper op de minder waar. SCHOLEN Venray's jeugd is in deze tijd al leen maar gediend met goed onder wijs. Goed onderwijs, waarvoor goe de scholen noodzakelijk zijn. Ook hier zijn winstpunten in overvloed aan te geven. Kijk maar naar de nieuwe kleuterschool in West, naar de meisjesschool ,die daar gebouwd wordt, naar de uitbreiding van de Franciscusschool in Zuid, naar de bouw van twee nieuwe gymnastiek lokalen en hoor maar hoe men in Castenray verwacht in januari a.s. ook de nieuwe kleuterschool te kun nen gaan bouwen. Winstpunten stuk voor stuk ,waar menig andere plaats ons om benijdt. Maar in Ysselsteyn zit men in een café en in het gemeenschapshuis „school te doen" en in Zuid moet men bij een pas gebouwde school al weer noodlokalen gaan zetten. En geldt datzelfde niet voor West, waar men nu al een verhuisprogramma klaar heeft dat de ene school, na de andere van dat nog te bouwen nood geval weer kan profiteren? Er worden harde woorden over gezegd, maar men heeft te accep teren wat er uiteindelijk dan eens uit de bus komt en verder de mond te houden Uitbreiding LTS, nieuwbouw Ma ter Amabilisschool en Levensschool, nieuwe landbouwschool, nieuw Ly ceum ,het waren vorig jaar nog vro me wensen en dat zijn ze nu ook steeds De barak in de Patersstraat viert volgend jaar zijn 4e lustrum, maar als we dit noodgebouw niet gehad hadden, waar zouden we met onder wijs geblev enzijn. En hoelang zal ze nog staan? Winstpunten aan de ene kant, maar van de andere kant wegen De wegensituatie rond Venray, van zo groot belang ter ontsluiting van plaats en streek, is door het Lollebeekverkavelingsplan zeker voor onze landbouwers een heel stuk al verbeterd, of wordt nog verbe terd, terwijl de gemeente voor de landbouwwegen buiten dit plan ook het hare doet om deze up-to-date te maken. Datzelfde geldt voor de grote ver keerswegen. De Deurneseweg heeft zijn gevaarlijke bomen al verloren, maar van de verbreding en verbete ring, die we het algelopen jaar aan de Wanssumseweg hebben beleefd, was hier nog weinig te bespeuren. Wat er terecht gaat komen van de doortrekking van de Deurneseweg naar de Wanssumse moeten we nog afwachten, ondanks het feit dat de Provinciale Staten hiertoe al beslo ten hebben evenals tot het nieuwe tracee van de provinciale weg Ven- ray-Horst. De doortrekking van de Beekweg over de Gasstraat naar de Maashe- seweg is ook een wenspunt dat dit jaar nog niet in vervulling ging. sport en spel Het nieuwe sportpark, dat afge lopen jaar met zo'n zegen van bo ven officieel geopend werd, mag ons niet doen vergeten, dat een rap port ons toch nog eens duidelijk ge maakt heeft, dat er aan behoorlijke ontspanningsmogelijkheden in sport en spel in onze gemeente nog wel het een en ander ontbreekt. Zelfs de bouw van twee nieuwe gymnas tieklokalen wist het feit niet uit, dat op verschillende kerkdorpen de nood groot is en dat in de kom het ook nog allemaal geen botertje bij de boom is. Dat aan speelgelegenheden voor kleuters in de verschillende nieuwe woonwijken, om van speelgelegen heden voor de wat oudere jeugd, nog helemaal niets gedaan is, is iets wat men alleen maar betreuren kan, omdat deze mede de woonbaarheid van bepaalde nieuwe woonblokken bepalen. Van de andere kant zijn nieuwe mogelijkheden geopend voor jeugd- sport en jeugdrecreatie, door de nieuwe subsidie-politiek, die de ge meente volgt. En tenslotte is de lan ge arm van de torenkraan, die zijn diensten bewijst bij het tot stand- komen van het nieuwe zwembad, wellicht de wegwijzer, dat in ko mend jaar vele nog onvervulde wen sen op dit terrein in vervulling gaan. Maar de aktie Maak de kuip vol... en dat met f 80.000,- zal dan wat vlotter moeten gaan lopen. De resultaten die tot heden zijn behaald, geven bepaald niet het idee, dat iedere inwoner van Ven ray bereid is 400 hele centen üit te geven voor dit object ,waar men dan wel lang om gezeurd heeft, maar waarvan men de lasten het liefst door anderen laat dragen. Trouwens we blijven nieuwsgierig wat het jeugdonderzoek, dat we ons al bijna twee jaren voorgenomen hebben (doch nog steeds niet is uit gevoerd) over dit onderwerp te zeg gen zal hebben. cultuur De uniformering van onze muziek corpsen heeft dit jaar zijn beslag gekregen en dit schijnt weer nieuwe stimulansen opgeleverd te hebben, die tot behoorlijke resultaten leid den op verschillende concoursen. Dank zij de nieuwe subsidiepolitiek gaat het verschillende koren ook beter naar de vleze en is de alge mene situatie voor hen vrij behoor lijk, al is de geringe -publieke be langstelling bij door hen verzorgde uitvoeringen dan ook dikwijls mini maal. Een euvel waar ook de ver schillende toneelverenigingen, on danks de goede gemeenschapshuizen, ondanks behoorlijke stukken-keuze, onder te lijden hebben. Een klacht verder, die men ook hoort van de bioscoop-directie, die zijn betere films beloond ziet met kastekorten. Televisie zal daar voor een deel wel schuld aan zijn, maar van de ande re kant is de geringe belangstelling ook te wijten aan de onverschillig heid en de onkunde van het publiek, waarvan b.v. de jongeren schijn baar alleen maar interesse hebben in dansen. Dat een poging om te ko men tot de zgn. vrije expressie door deze zelfde onverschilligheid spaak liep, ondanks de goede wil van en kelingen, is betreurenswaardig. Er zijn op het terrein van culturele evenementen goede dingen gebeurd, maar de heersende onverschillig heid doet toch wel de vraag stellen, wat er uiteindelijk zal terechtkomen van het gebouw, dat we als cultu reel centrum aan het bouwen zijn. Misschien dat de culturele raad, die we nog steeds zullen oprichten, hier in enige verbetering kan brengen. openbare werken Ondanks het feit, dat bij de be ruchte „brandweer-brand" veel ma teriaal van gemeentewerken verlo ren ging, kan deze dienst toch terug zien op een jaar, waarin bijv. het gehele wegenplan in het uitbrei dingsplan Desselke klaar kwam, in een gedeelte van West. Zelfs het feit dat de „straten-veegauto" het le ven gaf bij de brand heeft deze dienst niet op de knieën gekregen, evenmin als de plantsoenen en par ken, die er keurig bij staan. Zelfs, de sneeuw met Kerstmis ging men te lijf. Maar de automatische vuil niswagen en wat nog voornamer is, hiervan is, dat is dat een wezenlijk steeds op onze hoede moeten zijn en tafel verschenen ,al kan de door de genoemde brand noodzakelijk ge worden reorganiastie van de brand weer hier een spaak in het wiel ge stoken hebben. Een goede samenwerking met het groen-adviesbureau zij deze dienst van harte toegewenst ,die zich ver der bezig moet houden met de tot standkoming van het zwembad, dat onder supervisie van de gemeente gebouwd wordt. En dat ook zijn bij drage moet leveren aan de tot standkoming van het nieuwe cen trumplan, waarvan verschillende onderdelen naar we verwachten vrij spoedig aan de orde zullen komen. industrialisatie Dit zo gewichtige onderdeel van het gemeentelijk beleid heeft het af gelopen jaar gemoederen bezig ge houden en zelfs verhit. Als een be tere samenwerking het resultaat hiervan is, da is dat een wezenlijk winstpunt. Want al mag de voor spoedige groei van de Venrayse in dustrie plezierig aandoen en tot vreugde stemmen, het gebeuren bij Saris-Jurkens N.V. toonde ons toch ook weer duidelijk, dat het niet al lemaal rozengeur en maneschijn is. En de aanslag op de faciliteiten, die Venray als te ontwikkelen kern gelukkig nog steeds ontvangt, is het zoveelste teken aan de wand, dat we tseeds op onze hoede moeten zijn en door onderlinge samenwerking onze positie zo sterk mogelijk moeten houden en bewaren. een goed jaar? Wie kijkt naar de nieuwe woon wijken ,naar de andere gebouwen, die worden neergezet, wie kijkt naar de uitbreiding van onze industrie terreinen en de nieuwe hallen, die daar gebouwd worden of gepland zijn, wie kijkt wat er allemaal ge beurt in het verkavelingsplan, die zal volmondig zeggen, dat 1964 een goed jaar was voor onze woonplaats, voor onze gemeente. Er is machtig veel gebeurd, ^1 blijven er de nodige wensen over, die we hierboven en elders nog eens even.onderstreept hebben. Maar dit alles brengt met zich, dat we het gevaar lopen, alleen het materiële, het uiterlijke te zien; het gevaar ook, dat we in zalige zelfge noegzaamheid inslapen en geleefd worden; het gevaar, dat we geen nood meer zien geen begrip meer hebben voor het leed en de behoef ten van anderen. We groeien in aan tal, maar worden eenzamer De problemen worden groter, maar we laten de oplossing aan an deren over. We eisen van alles en nog wat, maar wensen zelf geen of fer te brengen Dat zijn de gevaren, die zulk een goed jaar met zich brengen en men vraagt zich wel eens af, of die ge varen onderkend en begrepen wor den. We herdachten dit jaar het feit dat we 20 jaren geleden bevrijd werden. Er waren mensen, die 1944 een goed jaar noemden, in die zin, dat nooit in Venray's ge schiedenis de gemeenschapszin, de liefde voor hulp aan elkander gro ter en hoger opbloeide dan tussen het puin en in de kelders. Dit zijn de wezenlijke waarden, die een mensleven zijn betekenis geven. hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. A. M. Rayma- kers Valkenkampstraat 3, Oostrum- Venray om vergunning tot het op richten van een benzinepompinstal latie met 1 elektromotor van 3/4 pk aan de Valkenkampstraat 3, ka dastraal gemeente Venray sectie E nr. 3346 ged. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek te rinzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting op 18 januari 1965 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij in persoon of bij gemachtig de op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 december 1964. Burgemeester en wethouders van de gemeente, A. v. DIJCK, loco-burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. Weer is een jaar voorbij. Nu we terugkijken is het alsof het in on gelooflijk korte tijd voorbij gescho ten is ,de eeuwigheid in. Een jaar, dat voor velen onder ons misschien leed en droefenis ge bracht heeft, omdat men aan de ta fel bij de oudejaarsviering vertrouw de gezichten moet missenZe zijn van ons heengegaan en juist op zo'n avond ,op zo'n dag doet de her innering aan hen opnieuw pijn. Een jaar, dat voor anderen onder ons, geluk en voorspoed gebracht heeft omdat de zaken goed gingen, promotie gemaakt is, de kinderen gezond en wel hun best doen op school Het zijn kleine dingen soms, die het geluk van een mens uitmaken en juist op deze scheiding zal men dankbaar eraan denken. Zo betekent oude jaar en nieuw jaar voor ieder van ons persoonlijk een ogenblik, een moment, waarop we even terug kijken op wat voor goed voorbij is. En stil maken we de balans op van meevallers en we bidden God, dat het nieuwe jaar dat komen gaat een goed jaar zal mogen zijn, naar ziel en naar lichaam. Zoals we ieder voor ieder van onszelf terugblikken en de ba lans opmaken, zo doen we dat ook in Peel en Maas. En we zien dat 1964 een jaar is geweest, dat leed en droefenis bracht omdat we als ge meenschap verschillende mensen verloren hebben ,die we graag zou den hebben behouden. 1964 heeft er ook zijn vreugde gebracht, in vele nieuwe huizen, in vooruitgang hier, in modernisering daar. En uw krant heeft daar het hele jaar door ge probeerd een zo duidelijk mogelijk bééld van te geven. Een kleine weer spiegeling vindt u in dit laatste num mer van 1964 in verschillende arti kelen. Peel en Maas zou uw krant niet zijn ,als we niet konden rekenen op onze abonnee's, op onze adverteer ders ,onze medewerkers. Hen te dan ken voor het vertrouwen dat zij in Peel en Maas stelden en voor de hulp die ze ons blad geven, is een voorrecht, waarvan we op de schei ding tussen 1964 en 1965 graag ge bruik maken. En daarnaast U allen een geluk kig en voorspoedig nieuwjaar toe te wensen ,dat voor U en de Uwen en voor onze gemeenschap moge bren gen wat we er allemaal van ver wachten, dat is onze tweede plicht, waarvan we ons hier gaarne kwij ten. films in 1965 Het programma dat Luxor in 1965 gaat brengen belooft zeer veel. Het aantal films van monumentale om vang was nog nooit zo groot.. In de filmindustrie werd nog nimmer zo veel geld geinvesteerd dan thans. In Amerika en Engeland blijft men niet meer thuis en gaat men meer en meer naar de bioscoop. Het resultaat is, dat de filmproduktie toeneemt en de kolossals in grote aantal gemaakt worden. Zo komen er in 1965 o.a. MY FAIR LADY met Audrey Hepburn en Rex Marrison. THE SOUND OF MUSIC musical naar de Familie Trapp. HOW THE WEST WAS WON 3 uur groot avontuur met 25 top- sterren. CIRCUS WORLD de mach tigste circusfilm ooit gemadkt. HET IS EEN DOLLE RARE DWAZE WERELD 3 uur lachen. Voor de komende twee maanden staan er op het programma van Lu xor niet minder dan vier van deze kolossals t.w.: De val van Rome (de ondergang van het Romeinse keizer rijk) met Sofia Loren, 3 uur schouw spel met vele hoogtepunten. Spartacus komt terug. De muiterij op de Bounty is een 3 uur durend kijkspel van topformaat. De beroem de 3 uur durende film Lawrence van Arabië zal ook in Venray records gaan breken. Maar niet alleen de films van lange speelduur zullen de aandacht vragen, want er staan een aantal uitschieters op het program ma waarvan de roem reeds vooruit gaat t.w. Veel liefs uit Moskou de tweede James Bondfilm, De man van Rio is enorm. U kon op de T.V. reeds enkele korte fragmenten zien. De man met de 5 paspoorten is een topfilm met Audrey Hepburn en Cary Grant. De nieuwste Nederlandse (Lim burgse) film SPUIT ELF komt ook zeer spoedig. KALI YUG is een machtige avonturenfilm. Gisteren, vandaag en morgen is een nieuwe topfilm van Sofia Loren. Brigitte Bardot is te zien in De rust van een verdoolde. Bijna alle films zijn in grotobeeld en natuur lijk allen in tóeuren. R t h u i VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Het voetbalprogramma van zon dag 27 december werd geheel afge last en is verschoven naar a.s. zon dag 3 januari. toto Deze week behoeven geen toto formulieren te worden ingeleverd. Het nog in uw bezit zijnde formulier (toto 19) is verschoven naar a.s. zon dag. Donderdag 7 januari kan toto nr. 20 worden ingeleverd. De inleg van deze en ook de komende toto's is verhoogd van 25 tot 30 cent per kolom. Tegelijkertijd is de hoofdprijs vedubbeld, nl. tot f 100.000, netto. Wij wensen al onze toto-leden een voorspoedig 1965. streekkampioenendag p.d.v. de zwaluw Een fantastische aanblik bood op Tweede Kerstdag de grote kantine van de N.V. Metaalwarenfabriek Inalfa alhier, waar de grote streek- kampioenendag van postduiven voor Noord-Limburg en Oost-Brabant voor de eerste maal gehouden werd. Tachtig duivenliefhebbers hadden naar deze show hun beste vliegers gestuurd en meer dan 500 van deze prachtige vogels konden hier bewon derd worden, afkomstig uit de streek tussen Gennep en Reuver, tussen Mill, Cuyck en Helmond. De heer Th. Ottenheim, voorzitter van de Noord-Limburgse verzen- dingsbond de Phoenix was een der eerste die het bestuur van de post duivenvereniging De Zwaluw com plimenteerde met deze show en de organisatie daarvan. Een voorbeeld dat gevolgd werd door wethouder G. Schols, die zijn bewondering uit sprak voor wat hier in onderlinge samenwerking tot stand is gebracht. De beide heren Burgman gaven acte de presence, alsmede de voorzitters van de verenigingen uit Deume, Boxmeer, Venlo, Horst, Venray en vertegenwoordigers van de. Oost- Brabantse Bond. Meer dan 1000 duivenliefhebbers uit deze hele streek bezochten deze kampioenendag, waarop heel wat gepraat is over de beste manier van opfok, vliegen, ophokken e.d., ter wijl Amerikaanse verkopen nog ver schillende bezoekers gelukkig maak ten met koppels eieren e.d. Een dag, die de Zwaluw als een best geslaagde kan noteren en die zeker het volgend jaar herhaald zal worden. onderlinge duivententoonstelliNg te vierlingsbeek Op 2 en 3 januari a.s. organiseert Postduivenvereniging „De Suizende Vleugels" te Vierlingsbeek een on derlinge Hoktentoonstelling in zaal „Concordia" aldaar. Naar het zich laat aanzien zullen op deze show enkele honderden dui ven aanwezig zijn van de liefheb bers. Zonder twijfel kan verwacht worden dat het een harde strijd zal worden om de meeste punten en wie uiteindelijk zal zegevieren is ze ker niet te zeggen. Voor elke zege vierende duif in haar klasse is een mooie beker beschikbaar. Voor de mooiste doffer en duivin van heel de tentoonstelling zijn nog aparte bekers te verdienen. Naast deze show zal op zondag middag nog een verkoop plaats heb ben van een aantal duiven en eitjes van bekende liefhebbers. Dit is een unieke kans om wat goeds aan te schaffen. Ziet U zelf maar eens: Jonge duif eerste broed 1965 van de Generaal kampioen der C.C. Land van Cuijk A. van Eist, Mill. Een koppel eieren van A. v. d. Wegen uit Steenbergen, autowinnaar Dax 1964. Een koppel eitjes 2e broed van H. Vissers, Blitterswijck, autowin naar St. Vincent 1963. Een oude duif van de bekende speler Jos. Linssen uit Boxmeer. Een late jonge duif 1964 van de Midfond specialist H. van Bommel uit Oploo. Een vroege jonge duif van P. Kersten uit Ven ray. Een jonge doffer 1964 van Jos. Reynen uit Groeningen. Een vroege jonge duif van Silfhout uit Ooster beek. Een vroege jonge duif van G. van Boxtel .Boxmeer. Een vroege jonge duif van H. Philips uit Box meer, soort van zijn beroemde 93. Een vroege jonge duif van B. v. d. Hoogen, Boxmeer, uitzoeken op het hok. Soort van zijn bekende rtiid- fondvlieger de 41. En als extra attractie: een koppel eieren rond 1 april van de bekende fondspecialist Bruno Waelkem uit Waregem. Zeer gewillige fondduiven en zeer gemakkelijke voortzettings mogelijkheden. En als laatste een koppel eieren rond 25 april van de jfondspeler Fr. Rekelhof uit Bree in België. De opbrengst van deze verkoop is geheel ten bate van de onkosten- bestrijding van de tentoonstelling. Een reis naar Vierlingsbeek in het nieuwe jaar is zeer zeker een goed begin. Het feit, dat er al lang geen be richt van onze club in Peel en Maas is verschenen wil geenszins zéggen, dat er geen aktie is geweest. Inte gendeel, er werd sinds september IJL een druk programma afgewerkt. Op de eerste plaats de deelname aan een groot toernooi in Roermond. Onze dames Ted Thomassen en Pim Janssen namen hieraan deel. In de enkel-spelen wisten beide dames door te dringen tot de halve fina les en dit nog wel zonder voldoende wedstrijdervaring. Met mevrouw Smeets uit Blerick haalde Ted zelfs de kwartfinale waarin zij verslagen werden door de sterk spelende win naressen van het toernooi. Ook werd deelgenomen aan de open Limburg se kampioenschappen. Het was voor de eerste keer dat onze club daaraan deelnam. Dezelf de dames werden in de enkelspelen eerst in de derde ronde gewipt, al moeten wij er direct bij vermelden, dat de tegenstanders drie sets nodig hadden om onze dames te verslaan. Aan de competitie ,die begin ok tober startte, hebben verschillende leden deelgenomen, zij het dan als bindsleden van de vereniging Rapi- do Blerick. Mej. Ted Thomassen speelde deze competitie in het eer ste team van Rapido. Met dit team heeft zij buitengewone successen weten te behalen en momenteel staat zij met haar Blerickse partners bovenaan. Er is nog een redelijke kans dat zij met dit team kampioen worden. De dames Tini Eibers en Pim Janssen, tesamen met de heren Theo Hendricks en Paul Min vorm den met een Blerickse speler Ra pido 2. Dit team verraste vriend en vijand. Speciaal onze dames ver diénen hier een pluim. Met grote overmacht overwonnen zij alle te genstanders zowel in de enkel- als dubbelspelen. Jammer dat de heren dit voorbeeld niet konden volgen, anders zou er geen wedstrijd verlo ren zijn gegaan. De competitie is ge ëindigd met 2 overwinningen, 5 ge lijke spelen en slechts 1 nederlaag. Vanaf deze plaats speelsters en spelers van harte proficiat. In deze gelukwens mogen wij zeker Dr. Lie betrekken, die in de thuiswedstrij den tezamen met mej. Pim Janssen alle mixed-wedstrijden wist te win nen. Verder werd door Dr. Lie en de heer G. Janssen nog deelgenomen aan de Nederlandse Veteranen- kampioenschappen. Deze brutaliteit kon uiteraard geen succes hebben. Ini de eerste ronde reeds werden beide heren, zij het dan na heftige tegenstand, met 15-7 en 15-8 weer naar Venray teruggestuurd. Volgend jaar beter. Enkele weken geleden ontving ons jeugdlid Pim Janssen een uitnodi ging om op de districts-selectiewed- strijden te verschijnen. In Hoens- broek wist Pim alle aanwezige da mes te verslaan met gevolg, dat zij nu deelneemt aan de bondstraining voor het district Limburg. In deze groep van jongens en meisjes tot 18 jaar maakt zij een goede kans zich te bekwamen voor de komende spe ciale jeugd toernooien. Zowel de Bonds jeugd- als senio rentrainingen worden gevolgd door de heer G. Janssen, die dank zij deze lessen in staat zal zijn de zo lang verwachte en noodzakelijke trainingen voor onze eigen leden te verzorgen. Vanaf de eerste donderdag in 1965 zal met deze training begonnen worden. Wij verwachten dan ook op deze eerste donderdag in januari al onze leden al vroeg in de gymnas tiekzaal. DAMESZWEMCLUB HZPC Z wemtrainingen De eerste zwemtraining voor jeug dige leden in 1965 heeft plaats op zondag 3 januari a.s. Vertrek om kwart over drie vanaf de gemeente lijke gymnastiekzaal te Horst. Voor de oudere leden en gehuwde dames is er een zwemtraining op donderdag 7 januari a.s. Vertrek om 9 uur n.m. vanaf de Veemarkt te Horst.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 1