Kerkelijke Diensten van 20 tot en met 26 december Geestelijk artikel PEEL EN MAAS PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pater Nuyten Hoebertweg 1 - Tel. 2044 Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur Sjeng Janssen; 8 uur Th. Bas ten; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur moeder van de Goor en kin deren; 18 uur Henricus Vermeulen en Julia Schwachöfer. Maandag: 7 uur overleden rector Jan Geurts (Veulen); 7.30 J. Hen- ckens; 8.15 bestelde jaard. Ferd. v. Els-Willems; 9 uur Fr. Vermeulen en wederz. ouders. Dinsdag: 7 uur Marinus van Es en kleinzoon Marinus; 7.30 bestelde zieledienst Godefridus van Opbergen en Petronella Theeuws; 8.15 Piet Custers en echtgenote; 9 uur overl. ouders (A. B.). Woensdag: 7 uur Henrica Peeters- Tacken; 7.30 Bernard Kronenberg; 8.15 Petronella Bouten-Vermegen; 9 uur Martina Reynders-Seylcens. Donderdag: 7 uur overleden fam. Broeren-Reintjes; 7.30 Maria Voer- mans-Janssen; 8.15 José Kremer- Vullinghs; 9 uur overl. fam. Graat- Minten en dochter Christina. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 12 uur hoogmis voor de parochie; 6 uur „herdersmis": overl. fam. van Dijck-Cleophas; 8 uur overl. fam. Gerardus Delauw-van Hei-pen; 10 u. plechtige hoogmis voor de parochie. Geen avondmis. Zaterdag: tweede kerstdag. 7 uur Regina Rongen; 8 uur Wilhelmus Swaghoven, Antoinette Creemers en kinderen; 9.30 hoogmis voor de pa rochie; 11 uur Antoon Laurensse. Geen avondmis en geen lof. Biechtgelegenheid: woensdag van 67; donderdag van 36 en van 6.308 uur en iedere morgen onder de missen. Communiceren: wie in de nacht mis (12 uur) communiceert, kan tij dens een andere mis op Kerstdag nogmaals communiceren. Dinsdag: 's avond half acht Chris telijke Moeders. Eerste Kerstdag na alle Missen kerkdeurkollekte voor het Priester- studiefonds. Zeer aanbevolen. NIEMAND BEHOEFT IN DE KOU TE BLIJVEN STAAN In vroegere overdenkingen op de ze plaats hebben wij herhaaldelijk rondweg de moderne moeilijkheid bespreken, - dievelen ond< door de felle kritiek, die er wordt geuit op de Kerk van tegenwoordig. Wij voelen ons zelf allemaal een beetje door die kritiek geirriteerd, omdat we ons zelf lid van die ge kritiseerde instelling voelen. Wij hebben voortdurend het gevoel, dat wij zelf het niet goed hebben ge daan. Bovendien hebben we het ge voel dat onze kritikasters, waaron der wij onze eigen katholieke pers niet willen uitsluiten, ons in de kou laten staan. Wat willen ze eigenlijk van ons? Wat moet er dan anders? En vooral: hoe moet het anders? Ter toelichting van de situatie mo ge ik er misschien even op wijzen, dat in de communistische landen sinds jaren een energieke beweging aan de gang is, de nieuwe mens te geven, de mens van de 20ste eeuw. De denkers en staatslieden van het communisme stellen zich die mens als een volkomen zakelijk gericht type voor ,een man of vrouw die al leen werkt voor de vooruitgang van de maatschappij en van de produk- tie, eens mens die onafhankelijk van God en godsdienst alleen voor bete re welvaart bestaat en leeft. Ik laat in het midden of het lukt, deze nieuwe mens te vormen maar heel wat jongeren in de landen ach ter het IJzeren Gordijn krijgen op die manier toch een bepaalde le vensinstelling, waarvan wij rillen. Als katholiek wijs je die opvatting af, je wenst een katholiek beeld van de mens verwezenlijkt te zien. Nu bestaat er een beeld van de ka tholiek zoals die de afgelopen jaren gevormd is. Dat beeld is echter niet zuiver meer het zit vol met gewoon ten en sleur, vol zinloze praktijken in en buiten het kerkgebouw, de school, gezin, organisatie enz. Daar tegen richt zich de kritiek. Maar niet met de bedoeling ons nu in de kou te laten staan, neen. De echte bedoeling van de eerlijke kritiek is ons terug te wijzen naar het beeld van de nieuwe mens, de nieuwe ka tholiek, zoals men zich dat uit de H. Schrift kan vormen. De katholiek uit de-H. Schrift zal een mens zijn, zoals Christus zich de nieuwe mens dacht: „als een kind" .verkoopt al uw goederen, als ge volmaakt wilt zijn", „vergeef uw broeder 7 x 70 malen", „zalig die vervolging lijden", „wie mijn vlees eet, blijft in mij", „zo zult gij bid den." Wij kunnen tot in het oneindige voortgaan met de trekken op te sommen, die de nieuwe mens, de nieuwe katholiek, zou moeten heb ben. Maar zelfs dit is nog niet alles. Want bij het nastreven van de nieu we mens, moeten wij het doen als christenen, dat wil zeggen in ge meenschap, in de Kerk, de een ver antwoordelijk voor de ander en niet ieder maar op eigen houtje. Neen, neen, niemand heeft het recht te lamenteren, dat hij als ka tholiek in zijn hemd gezet wordt door de kritiek op de sleur in de Kerk. Wie aandachtig is, ontdekt zeer positief waarheen de kritiek hem wil voeren. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 4e zondag van de Advent, H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur Ad- ventsoefening. Maandag: H. Thomas Apostel. Van 58 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Dinsdag: Mis van de 4e zondag van de Advent. Van 58 uur gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. 7 u. avondmis. Woensdag:- Mis van de 4e zondag van de Advent .Van 38 uur gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. De Nachtmis is om 12 uur. Vanaf 11.45 zullen Kerstliederen gezongen worden. 6 uur is de dageraadsmis, gezongen door de zangerties van St. Frans. Plm. 7 uur weer een H. Mis; 8 uur en 8.30 een H. Mis; 10.15 pl. Hoogmis, dagmis; 11.45 de laatste H. Mis; 5 uur plechtig lof met feest preek. Zaterdag: 2e Kerstdag, feest van de H. Stephanus. H. Missen als op zondag. 7 uur met kerstliederen. Mededelingen I. Kerstnacht 12 uur is maar één H. Mis. 2. Zieken-communie. Eerste Kerst dag wordt de zieken en thuis zittende ouden van dagen de Communie gebracht om 7 uur en 8.30. De zieken en ouden van da gen kunnen zelf kiezen. Mochten er, buiten de ons bekende zieken van de 1ste vrijdag ,nog andere zieken of ouden van dagen zijn, die met Kerstmis graag thuis te Communie willen gaan dan wordt men verzocht de namen van deze mensen zo spoedig mogelijk aan br. portier op te geven. 3. Woensdag 23 dec. of donderdag 24 dec. is geboden vasten- en ont houdingsdag. U kunt één dag kie zen van die twee. 4. Biechthoren: zie week-kalender der kerkberichten. 5. Bij de kerstkribbe staat een mand, waarin pakketten voor noodlijdenden gelegd kunnen worden. Gaarne goed bruikbare dingen. Wie in de nachtmis te communie wil gaan kan 's avonds tot 11.45 uur eten en drinken. 7. Regeling met Kerstmis. 11 uur gaat de kerkdeur open. Het priesterkoor is pas toegankelijk nadat de plechtigheid in het koor is afgelopen. Hiervoor wordt een "eken gegeven. Doet U alles rus tig en waardig. De Communie wordt uitgereikt onder de H. Mis. Eerst gaan te communie alle mensen die in de paden en ach terin staan. Deze mensen worden verzocht allemaal door de deur bij de preekstoel-opgang naar de kloostergang te gaan en dan lang zaam door de kloostergang ach ter in de kerk weer binnen te gaan. Men geeft het u wel aan. U volgt maar. Zijn alle mensen die staan te communie geweest, dan komen de mensen die in de kerk zitten aan de beurt en wel met de achterste bank te begin nen en dan bank voor bank naar voren. Houdt U aan de regeling en alles verloopt mooi en rustig. Voor de mannen boven op het oksaal wordt apart communie uitgereikt op de gang. Voor de mensen die in het koor hebben plaats genomen wordt ook apart communie uitgereikt. Misintenties Zondag: 6.30 Maas-Sanders en overl. fam.; 7.45 Martien Lenssen en zoon Mathy; 9.00 overl. fam. Oudenhoven-Janssen; 10.15 Nelly Potten; 11.45 Albert Fleurkens, echt genote en zoon. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 overl. fam. Jeuris- sen-Gielen; 7.45 gelovige zielen (of ferbus); 8.30 uit dankbaarheid 12Va- jarig huwelijk; zijaltaar Koenen- Janssen als jgt. Dinsdag: 6.15 Selida Virginia Ro- jer; 7 uur ter ere van de H. Geest; 7.45 overl. ouders en fam. Jacobs- Duyf; 8.30 Wed. Bongaards-Arts; 7 uur avondmis René Troisfontaine (buren). Woensdag: 6.15 Constans Rojer; 7 uur ter ere van de H. Geest; 7.45 Maria v. d. Poel-v. d. Berg (buren); 8.30 Matheys Litjens en Johanna Wilms. Donderdag: 6.15 Antoinette Ram- melman-Elsevier; 6.55 Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 7.45 W. J. Steeme- man; 8.30 Antoon Loonen. Vrijdag: 6 uur tot intentie Recto raat; 7 uur Petronella Aarts-Mar- tens en overl. ouders; 8 uur Wilhel mus Tijssen; 8.30 Hendrina Frans- sen-van Gerven; 10.15 Gerarda, Dini en Gerrit van Teeffelen; 11.45 Eli sabeth Schlooz-Leyssen. Zaterdag: 6.30 Jan Arts; 7.45 overl. ouders Janssen-Maurus; 9 uur Joh. Janssen en Cath. Arts; 10.15 Rade maker en overl. fam.; 11.45 overl. ouders Pouwels-Minten. Dienbeurten Accolythen Zondag 20 dec.: 6.30 Peter Wij- nands en Leo Faessen; 7.45 Jan Meesters en Henk Arts; 9.00 Arno Sanders en Antoon Claessens; 11.45 Wim Timmermans en Paul Pop. Eerste Kerstdag: 6 uur J. Naus, R. Vastert, A. Derks en P. Philipsen; 7 uur C. Evers en J. Evers; 8 uur Gerrit Jeuken en Karei Jeuken; 11.45 Chris v. d. Heuvel en Pieter Ewals. Met ingang van 1 januari a.s. zijn wij verplicht het reeds enkele jaren bestaande abonnementsgeld te verhogen. Uit de aard der zaak hebben wij deze verhoging zo miniem mogelijk gehouden en wij vertrouwen dat onze abonné's hiervoor begrip kunnen opbrengen. NIEUWE TARIEVEN GEMEENTE VENRAY: per kwartaal 1.75 per halfjaar 3.50 per jaar 7,— BUITEN GEMEENTE VENRAY: per kwartaal 2. per halfjaar 4. per jaar 8. BUITENLAND: België, Luxemburg en Ned. Antillen per kwartaal 2.25 per halfjaar 4.50 per jaar 9. Alle andere landen per kwartaal 3.75 per halfjaar 7.50 per jaar 15. Vriendelijk verzoeken wij onze abonné's, die gewend zijn hun abonnementsgeld (automatisch) per bank of giro over te schrijven, met deze nieuwe bedragen rekening te willen houden. 2e Kerstdag: 6.30 Wim Timmer mans en Paul Pop; 7.45 Peter Wij- nands en Leo Faessen; 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Antoon Claassens. VREDESKERK VENRAY Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.30 leesmis overl. fam. Hoedema- cher-Madou; 9 uur leesmis uit dank baarheid; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor Martina Willems en kinderen; 3.00 n.m. laatste adv entsoefening, waar in allen kunnen meezingen. Maandag: 7.30 leesmis overl. fam. Voermans-Kessels; 8 uur leesmis overl. fam. Swinkels-Biestervelds; 8.00 n.m. avondmis t.i.v. Dameskoor Venrode". Dinsdag: 7.30 leesmis overl. fam. Sijbers-Poels; 8.00 leesmis voor M. E. Henning-Appels. Biechtgelegen heid van 57 uur. Woensdag: 7.30 leesmis overl. fam. Verschuren-Hesen; 8.00 leesmis overl. fam. Janssen-Manders. Biecht gelegenheid van 57 uur. Donderdag: 7.30 leesmis voor Zw. d. Berg; 8.00 leesmis voor Bennie Thielen en Corry Geurt jens. Biecht gelegenheid van 38 uur. Vrijdag: Hoogfeest va» -Kero-.nisr Op de vastgestelde uren wordt tel kens maar één H. Mis opgedragen. 12.00 Nachtmis voor alle parochia nen. Het Dameskoor „Venrode" zal onder deze H. Mis kerstliederen zin gen; 7.30 Herdersmis voor overl. Wim Vermeulen; de kinderen van de Henseniusschool zingen kerstliede ren; 9.00 leesmis voor overl. fam. v. d. Putten-Kosterman. Het Dames koor „Venrode" zingt kerstliederen; 10 uur Hoogmis voor overl. Piet Koopmans en Gertrud Janssen; 11.30 leesmis voor overl. fam. van Gunds- ven; 3.00 n.m. plechtig lof. Allen die de nachtmis te communie zijn geweest mogen op Kerstdag nog eens te communie gaan. Zaterdag: 2e Kerstdag. Feest van de H. Stephanus. Diensten als op zondag. 7.30 leesmis voor overl. Bet- sie van Zwamen; 9.00 leesmis overl. fam. Heesen-Kusters; 10 uur Hoog mis overl. fam. Simons; 11.30 lees mis voor overl. Emiel Beerkens. Deze week woensdag óf donder dag (naar keuze) vasten- en onthou dingsdag. Deze week is er ook ge legenheid tot biechten vóór en na de H.H. Missen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zaterdag 19 december: biechtgele genheid van 57 uur in beide biechtstoelen. Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur Parochiemis; 8.30 Harrie Kes- sels; 10 uur Hoogmis, mnd. Maria Muyres-Dupont. Geen lof. Maandag: 7.30 Maria Clephas- Wismans. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Thielen- Steegs. Woensdag: 7.30 Helena Verkoyen en ouders. Donderdag: Vigilie van Kerstmis, vasten en onthouding. 7.30 Gerard Arts. Biechtgelegenheid van 47 u. in beide biechtstoelen. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 12 uur plechtige nachtmis voor de parochie; 8 uur Theodoor Verstegen; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie (K.); 3 uur plechtig lof. Zaterdag: 2e Kerstdag. Feest van de H. Stephanus, le martelaar. 7 u. voor een overledene (O. S.); 8.30 Hoogmis, overl. fam. Camps-Wol- ters; 10 uur Ida Philipsen-Keijsers. Geen lof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag van de Advent. H. Missen om 7 uur ,8 uur-, 9 uur en 10 uur. Geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bis dom. Maandag: 7.30 maanddienst Wed. Hellegers-Voermans. Dinsdag: 7.30 maanddienst Petro nella Verway. Woensdag: 7.30 Stichting Antonius Rongen, Hubertina Houba, Pater Hieronimus Rongen, Elisabeth Brün- cken. Donderdag: 7.30 zieledienst Joan na Petronella van Dijck, besteld door de buurt, vigilie van Kerstmis, vasten- en onthoudingsdag. Deze kan men ook naar keuze op woens dag houden. Vrijdag, Kerstdag, is geen onthoudingsdag. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur de nachtmis; 7.30 de da geraadsmis; 10 uur de dagmis; 3 u. Vespers van 't feest. Zaterdag: 2e Kerstdag. H. Missen om 7 uur, 8 uur Kindermis; 9 uur; 10 uur Hoogmis stichting Wilhelmus Vogelsangs en Petronella Swinkels. Om biechtspreiding te bevorderen waarbij ik vertrouw dat gij zult medewerken, zal er biechtgelegen heid zijn: dinsdag van 47; woens dag van 47; donderdagmorgen van 10 - 12 en 's middags van 47 dan alleen in beide biechtstoelen. Na 7 u. wordt geen biecht meer gehoord. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor Johanna van Dijk en zoon Frans; 10 uur hoogmis voor de Parochie; 3 uur Kruisweg en lof. Maandag: 8 uur gez. maandd. M. Elis. Geurts-Zanders. Dinsdag: 8 uur gez. jrd. Leonora Classens-Linders. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: vigiliedag voor Kerst mis. Vasten- en onthoudingsdag. 8 u. gez. Mis Josephina Seykens-Collin. Biechtgelegenheid: iedere morgen vóór de mis; vandaag: 35.30 en 68 in 2 biechtstoelen. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. Geen onthouding. 4.30 Nachtmis v. d. Parochie. Onder communie-uitrei ken Kerstliedjes. Laat a.u.b. het zangkoor 't eerste te communie gaan. 7 uur Herdersmis tot zekere intentie, met kerstliedjes van de-kin deren; 10 uur Dagmis, hoogmis v. d. vrede. Vandaag na de missen: buskollekte voor het Priesterstudie fonds; 3 uur Vespers en lof. Zaterdag: Tweede Kerstdag. Feest van de H. Stephanus. 7.30 leesmis v. overl. fam. Cleven-Wagemans; 10 u. Hoogmis voor Peter Joh. Philipsen. Kerkpoetsen: Riky Gooren en Truus Swinkels. Misdienaars: Fr. Swinkels, T. Vul- lings - H. Dinghs, P. Roelofs - N. Janssen, G. Rambags. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 4e zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Theodorus de Bruijni; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Gerard Willems; 3 uur lof. Vandaag aan de kerkdeur verkoop van hulst takjes voor het Melaniawerk. In de loop van de week rondgang voor een kerstgave voor de zieken. Maandag: 6.45 leesmis voor Ma thijs Litjens; 7.30 gesticht jaargetijde voor Z.E.H. Pastoor Vostermans. - Dinsdag: 6.45 leesmis voor de overl. fam. Martens-Heesen; 7.30 leesmis voor Antoon Loonen (kin dermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Jean Loenen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Petronella Litjens. Donderdag: vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. Men kan deze vasten- en onthou dingsdag ook houden een dag eerder. 6.45 leesmis v. Willem Loonen; 7.30 leesmis voor Hendrik Philipsen v.w. de buurt (kindermis); biechtgeleen- heid na de H. Missen en van 2.30-4 en van 5-8 uur in twee biechtstoe len. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. Om 12 uur de nachtmis, opgedragen voor de parochie; 8 uur leesmis voor P. J. Rongen; 9 uur leesmis voor overleden ouders Martens-Verhees; 10 uur Hoogmis; 3 uur lof. Zaterdag: 2e Kerstdag. H. Diens ten als op zondag. Om 6.45 leesmis; uur leesmis voor de overleden familie Loonen-van Mill; om 9.45 hoogmis voor de parochie; om 10.30 leesmis voor Gertruda Jenniskens- Heldens. Om 3 uur lof. Kerkpoetsen: Mia Hendriks en Mientje Litjens. Accolythen: zondag 6.45 Ger en Martin Comelissen; 8 uur P. Ste vens en Gerrit Jenniskens; 9.15 H. Baltussen ,Ant. en Herman Loonen en P. Heesen; 10.30 H. Litjens en J van Ooi. Eerste Kerstdag: 12 uur J. van Vegchel, G. Jenniskens, G. Corne- lissen en J. van Ooi; 7 uur Antoon en Herman Loonen; 8 uur P. Heesen en H. Litjens; 9 uur P. Stevens en H. Baltussen; 10 uur J. van Vegchel, G. Jenniskens, G. en M. Comelissen. Tweede Kerstdag: 6.45 J. van Vegchel en G. Jenniskens; 8 uur An toon en Herman Loonen; 9.15 P. Ste vens en H. Baltussen; 10.30 G. en M. Comelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag van de Advent. 6.30 leesmis voor Harry Goumans; 8.10 leesmis voor Wim Bus best. d.d. handboogschutterij; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Peter Philipsen best. d.d. buurt. Maandag: 7.30 maandd. v. Maria Mulders-Thissen. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Martinus Strijbos. Woensdag: 7.30 maandd. v. Peter Joh. Philipsen. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. 7.30 maandd. v. Wim Bus. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 4 uur Nachtmis voor de parochie. 6.30 leesmis voor Martinus Strijbos, best. door de fam. Rongen-Strijbos; 8.10 leesmis voor Hendrikus van de Ven; 10 uur Hoogmis best. jaarg. v. Gerrit van Dijck; 3 uur plechtig lof. Zaterdag: 2e Kerstdag, feestdag van devotie. 6.30 leesmis v. d. overl. fam.^ Lemmens-Poels; 8.10 leesmis voor een zieke; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Peter Joh. Philipsen. Donderdag: vigiliedag van Kerst mis is geboden vasten- èn onthou dingsdag. Men kan deze vasten en onthouding ook houden op woens dag, dus daags van tevoren. Donderdag is gelegenheid om te biechten van 4 tot 6.30 en van 7 tot 9 uur. Voor de oudere mensen is 's middags gelegenheid van 2-3 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.00 H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis voor Z.E.H. Pastoor Vercou- len v.w. de MBL afd. Merselo; 10 u. Hoogmis gest. jgt. voor Jacobus van Helden; 6 uur Lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Martinus Gerrits en echtgenote; 7.45 H. Mis tot int. van de fam. Peeters- Muysers. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Ar- noldina Michels-van Vegchel; 7.45 H. Mis voor de leden van de MBL afd. Merselo die dit jaar in het hu welijk zijn getreden. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis tot dankzegging (van Rijswijck); 7.45 H. Mis tot int. van de Wed. Janssen. Donderdag: 7 uur gez. jgt. voor Carolina van Dijck; 7.45 H. Mis v. Gerrit Borssen. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, opgedragen voor de parochie; 7.30 H. Mis voor de Z.E. Heer Pastoor Vercoulen (M.); 10.00 Hoogmis tot zekere intentie (L.); 2.30 Vespers van het feest van Kerstmis. Zaterdag: Tweede Kerstdag, feest van de H. Stephanus eerste marte laar, Diensten in de kerk als op zon dag. 7 uur gest. leesmis voor Anna Cath. Muysers; 8.15 H. Mis voor Z.E. Heer Pastoor Vercoulen (Cruysen); 10 uur Hoogmis voor overl. van de fam. Janssen-van Osch. Geen lof. Vigilie van Kerstmis geboden vas ten- en onthoudingsdag; deze vigilie dag mag men naar keuze houden op woensdag 23 of donderdag 24 dec. Gelegenheid tot biechten: Maan dag, dinsdag en woensdag na de H. Missen; woensdag vanaf 5 uur bij Eerw. Pater; donderdag van 57 u. Men gelieve met biechten niet te wachten tot de laatste dag en er re kening mee te houden dat donder- 1 na 7 uur niet meer gebiecht wordt. Kerstdag wordt de H. Communie aan de zieken gebracht. Vriendelijk verzoek om kaarsen voor de kerststal. Pater Eyssen dankt alle gevers hartelijk voor zijn royale kollekte van 358,90. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.30 vroegmis v. d. zielerust van Ma ria El. Geurts-Zanders; 10 uur hoogmis t.b.i.; 2.30 Advents-oefening en Lof. Maandag: H. Thomas, Apostel: t.i.v. fam. Arts-Berents. Dinsdag: v. d. zielrust van Gerard Borssen. Woensdag: ter ere van de H. An tonius namens fam. van Tilburg- Glaudemans. Donderdag: Vigilie v. Kerstmis: tot int. van fam. Cornelissen-Hen- driks. Vrijdag: Hoogfeest van 's Heren Geboorte. 5 uur pl. Nachtmis voor de geestel. en tijdel. belangen van de parochianen; 8 uur Dageraadsmis (stille Mis) t.b.i.; 10 uur Dagmis (hoogmis) t.i.v. fam. van Bakel-Pe- ters; 3 uur lof met Kerstoefening. Zaterdag: 2e Kerstdag. H. Stepha nus, eerste martelaar. 7.30 vroeg mis tot int. van fam. Comelissen- Jacobs; 10 uur hoogmis voor de zie lerust vna een overledene (Merselo). Geen lof. Woensdag óf donderdag vasten en onthouding. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; donderdag van 34 uur; van 79 uur (vreemde biechtvader). RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; om 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor zal. vr. Clephas; 2.30 Adventslof. Maandag: 8.15 Hoogmis voor zal. Rector J. Geurts. Dinsdag: 8.15 leesmis overl. fam. Kuypers-Wolters. Woensdag: 8.15 leesmis jgt. voor zal. Hendricus Holtackers. Donderdag: 8.15 leesmis voor de verlaten zielen (v. W.). Vasten- en onthoudingsdag 23 of 24 december. Biechtgelegenheid van 35 uur in een biechtstoel en van 68 uur in twee biechtstoelen. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, hoogmis voor zal. Rector J. Geurts; 7.30 leesmis overl. fam. van Meyel-Poels; 10 uur Hoog mis, jgt. voor zal. Jan Reintjes; 2.30 Kerstlof. Zaterdag: 2e Kerstdag. 7.30 lsm. voor overl. fam. Geelen-Boonen; 10 uur Hoogmis voor de vervolgden. Kerkpoetsen: Mariet Geerits, Mien Ewals en Willy van Staveren. Accolythen: Kerstnacht 5 uur: Harry van Ryswyck, Gerrit Reintjes, Piet Cox; 7.30 misdienaars; 10 uur Hoogmis Jan Geelen, Gerard Koe nen, Harry Verhoeven; 2e Kerstdag en zondag 27 dec.: Mattie Kunen, Gert Geerits, Willy van Ooi. Zondag 27 dec. extra kollekte v. d. verwarming der kerk. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor Martinus Ewals en echtgenote en overl. kinderen; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat. Acco lythen: Toon en Joost Droesen. Misdienaars van de week: Jos v. Rens en Jos Janssen. Maandag: H. Thomas, apostel. 7.30 leesmis tot int. van familie Nellen- Knijnenburg. Dinsdag: 7.30 leesmis voor I-Iarry Muijsers. Woensdag: 7.30 leesmis voor Lam- berdina Baltussen- Poels. Donderdag: Vigilie van Kerstmis, vasten- en onthoudingsdag. 7.30 leesmis voor overl. familieleden van Rens-Litjens. Biechtgelegenheid van 56.30 uur bij de rector; 6.308 u. bij een Eerw. Pater en 89.30 bij de rector. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. Te 12 uur Vigilieviering waarna de Nachtmis t.b.i. Te 7.30 uur de Dage raadsmis t.b.i. (Zij die in de Nacht mis communiceerden, mogen ook in de Dageraadsmis communiceren). Na de Dageraadsmis van 7.30 wordt de H. Communie aan alle zieken ge bracht. Te 10 uur de Dagmis uit dankbaarheid. (Zij die in de Nacht mis van 12 xVu-r communiceerden mogen ook in de Dagmis vap 10 uur communiceren). Te 3 uur 'plechtig lof. Zaterdag: Tweede Kerstdag, H. Stephanus. 7.3Ó leesmis uit dank baarheid. Te 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Te 3 uur Lof. Geen biechtgelegenheid. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor overl. ouders; 8.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor onze. weldoeners. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cree- mers. Dinsdag: 6.30 H. Mis; 7.30 uit dankbaarheid fam. Faasen. Woensdag: vandaag of morgen naar keuze: vasten- en onthoudings dag als voorbereidng op Kerstmis. 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 uur tot half 7 gelegenheid om te biechten. Om 7 uur: gemeenschap pelijke biechtviering verder van half 8 tot 8 uur biechtgelegenheid. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. Om 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 uu tot half 7 gelegenheid om te biechten. Om 7 uur gemeenschap pelijke biechtviering, verder vanaf half 8 gelegenheid om te biechten tot half 9. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. Om kwart voor 12: voorbereiding op de Nachtmis-viering, daarna om 12 uur Plechtige Nachtmis. Om 6 u. gel. H. Mis; 8 uur gez. H. Mis; 10 u. plechtige Hoogmis; 3 uur pl. lof. Zaterdag: 2e Kerstdag, Feest van de H. Stephanus. 7 uur en 8.30 gel. H. Missen; 10 uur Hoogmis; 8.30 uur in de Kapel: H. Mis voor de school jeugd. INVITACION PARA LOS OBREROS ESPANOLES EN VENRAY Y ALREDEDORES Todos los Espanoles que viven en Venray o los alrededores son invita- dos para una cena que empezara el jueves, 24. de diciembre a las ocho y media de la noche en la Pelgrims huis Sint Jozef, al lado de la iglesia en Smakt. La cena, una copiosa paella valenciana, es un regalo de las direcciones de Blitta y Inalfa y organizada por el padre Juan de la Cruz. Terminada la cena, en seguida empezara la Misa de gallo a media noche en la Ermita de San José en Smakt. Claro esta que habra cale- facción en la capilla. Durante la cena y la santa Misa se cantarén villancicos. Durante esta Misa se puede comulgar si no ha comido desde media noche. El jueves, vigilia de Navidad, se puede confesar con el Padre Juan en el convento de los Carmelitas en el confesional en la Iglesia, a la dere- cha de la entrada, desde las seis y media hasta las ocho y media. El jueves a las ocho saldran dos autobuses de Venray a Smakt. In- vitad también a sus amigos. Luego de la Misa de gallo se puede besar los pies del Nino. Les deseo a todos de corazón unas felices Navidades y un prospero ano nuevo.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8