S.V.V. MIEUWS S.V. MERSEL0 BASKETBAL DUIVENSPORT Herziening van de agrarische pachtnormen Rank Xerox groeit M.H.C.V. VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 No. 50 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASÜ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WRPïfRT A "H VOHR A V RN OM^TRRRRN ADVERTENTIEPRIJS 8*/« ct. p. mm ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 Vf IwL'IVLILmJ V L/UAV V Uill\n 1 L<ll WIVIO 1 I\ UIVLjll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 Op 15 november j.l. zijn de nieu we pachtnormen ingegaan voor bouw-, gras- en tuinland en voor de bij agrarische ondernemingen beho rende woningen en bedrijfsgebou wen. Deze pachtnormen welke de grondkamers bij het vaststellen van de hoogst toelaatbare pachtprijzen toepassen ,zijn herzien in verband met de gestegen waterschapslasten en de wens om in de tot dusver geldende normen de kwaliteit van de grond beter tot uitdrukking te brengen. Wat de „agrarische" wo ningen aangaat, is de jongste huur verhoging van woningen in de niet- agrarische sector in de pachtprijs normen opgenomen. Bij de normen voor de landbouwbedrijfsgebouwen is eert klasse „zeer goed" ingevoegd, zodat ook hier een grotere spreiding in de normen is verkregen. DE NIEUWE NORMEN VOOR LAND In de nieuwe normen voor land zonder woningen en andere opstal len is een grotere spreiding tussen de hoogste en laagste kwaliteits klassen aangebracht. Uit de prak tijk met de tot dusver geldende nor men is namelijk gebleken ,dat de kwaliteitsverschillen van de grond onvoldoende in de normen tot uit drukking zijn gekomen. Voor betere gronden kan verhoudingsgewijs een hogere pacht worden betaald. Verder is in de nieuwe normen rekening gehouden met de gestegen eigenaarslasten, uit hoofde van de sedert 1958 verhoogde aanslagen van waterschappen en andere publiek rechtelijke lichamen. Wanneer wa terschappen onderhoudswerken op zich hebben genomen, welke voor dien door de grnodgebruikers wer den uitgevoerd dan kan de grond kamer een toeslag op de pachtprijs toestaan tot ten hoogste het bedrag van de aan die werkzaamheden ver bonden kosten. De toeslag en aftrek voor externe produktieomstandigheden zijn ver hoogd "met maximaal"" 20.—. Het economische belang van deze exter ne factoren wordt steeds groter. Bovendien worden hiermede verbe- teringswerken in ruilverkavelings- verband of door de eigenaar indivi dueel bevorderd. Onder externe pro duktieomstandigheden worden o.m. verstaan, de waterhuishouding, de ontsluiting en de verkaveling. Voor bouw- en grasland bedragen de verhogingen voor de hoogste kwaliteitsklasse wegens betere spreiding en wegens stijging van de publiekrechtelijke lasten, maximaal 30,per ha. Voor tuinland is over het geheel een verhoging van 10°/o toegepast. DE NIEUWE NORMEN VOOR DE OPSTALLEN De pcahtprijsnormen voor de tot een agrarische onderneming beho rende woningen (of woongedeelte) zijn met X21/z°/o verhoogd. Deze ver hoging is gelijk aan de jongste toe gestane huurverhoging van platte lands woningen in de niet-agrarische sector. De toeslag voor centrale ver warming is voortaan uitgedrukt in een redelijk percentage van de aan- schaffings- en installatiekosten. in plaats van in een vast bedrag, als in de tot dusver geldende normen het geval is geweest. In de nieuwe pachtprijsnormen voor bedrijfsgebouwen is het onder scheid naar akkerbouw, veeteelt en gemengde bedrijven zoals tot dus- vere het geval is geweest - komen te vervallen. Het is gewenst, dat de verpachter meer belang krijgt bij een doelma tige inrichting van de bedrijfsgebou wen. Dit wordt ook van de zijde van het Landbouwschap onderschreven. Te dien einde is de nieuwe doelma tigheidsklasse „zeer goed" inge voerd. In deze nieuwe klasse liggen de hoogst toelaatbare pachtprijzen ongeveer 35 pet. boven die van de klasse „goed". In de nieuwe pachtprijsnormen voor de bedrijfsgebouwen is reke ning gehouden met het land voor de exploitatie waarvan de bedrijfsge bouwen naar redelijke verwachting zullen dienen. Dit zou tot onbillijk heid leiden ,als de bedrijfsgebouwen niet in directe relatie tot de exploi tatie van de grond staan. In deze gevallen zal voortaan als hoogst toe laatbare pachtprijs voor een be drijfsgebouw gelden een redelijke vergoeding voor de gebruikswaarde. Tenslotte is er nog een nieuw ele ment: de grondkamer kent voor door de verpachter met toestem ming van de pachter aangebrachte verbeteringen een toeslag toe tot een redelijk percentage van het in de verbeteringen geïnvesteerde ka pitaal. GRONDTOESLAGEN Voor bouw- en grasland kent men bij de normale zandgronden drie kwaliteitsklassen. Voor de hoogste wordt thans 90,per jaar per ha als pacht genoteerd. Voor de laagste kwaliteit 55,De gemid delde prijs is 70,per ha. De toe slag die gevraagd mag worden is 40,Voor humus-arme zand gronden zijn twee kwaliteitsklassen: de hoogste en gemiddelde resp. 65 en 45, Voor woningen geldt als pacht prijs: in guldens per jaar 300 1085 860 610 385 170 350 1240 990 690 435 190 400 1355 1085 755 480 215 450 1470 1160 820 510 225 500 en gr. 1580 1270 890 555 235 Voor landbouwbedrijfsgebouwen: Grootte klasse bedrijf Doelmatigheid v.d. geb. g o g o. in guldens per ha per jaar kl. dan 15 ha 145 110 90 60 25 15-25 ha 140 105 85 55 25 25-35 ha 130 100 75 45 20 35 - 45 ha 120 90 65 40 20 45 ha en gr. 100 75 60 40 15 Wij vragen nog steeds PERS O N L gesclioold en f ongeschoold I i Aanmelden 'dagelijks V-\j ook na v.mk'ijd a Ij Iji j cIc fabriek, bij de port M 14>CJ N.V. INAIPA -VENR. SPORT HUIS #1 RIAENS-ROYERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Programma zondag 13 dec. a.s.: Lindenheuvel 1Venray 1 2.30 u. Rios 2—Venray 2 2.30 u. Venray 3Tienray 1 2.30 u. Leunen 1Venray 4 2.00 u. RKLVV 2—Venray 5 2.30 u. Venray 6Wittenhorst 4 12.00 u. Hegelsom 4Venray 7 12.00 u. Venray 1 gaat a.s. zondag Linden- heuvel bezoeken. Van dit team ver loor Venray in de thuiswedstrijd met 41. Venray zal natuurlijk alles in het werk stellen zich te revanche ren. Onze achterhoede speelt mo menteel weer zeer sterk (zie de uit slagen van de laatste wedstrijden) en mocht het onze voorhoede eindelijk eens lukken, dan kan onze ploeg het daar beslist tot een gelijkspel bren gen. Venray 2 gaat de reserves van Rios bekampen en zal waarschijnlijk een kléine zege weten te behalen. Een moeilijke wedstrijd gaat Ven ray 3 tegemoet, nu het zeer sterke Tienray op bezoek komt. De winst kansen voor de rood-witten Zullen dan ook gering zijn. c,.l Venray 4 maakt zich op voor de derby in Leunen. Hoewel Venray 4 erg wisselvallig speelt achten we hen toch in staat om Leunen de hal ve winst af te snoepen. Venray 5 achten wij niet in staat om de reserves van RKLVV voor problemen te stellen. Venray 6 speelt thuis tegen Wit tenhorst 4 en kan een kleine zege behalen. Venray 7 doet het de laatste wed strijden bijzonder goed. -A.s. zondag zullen ze het toch niet gemakkelijk krijgen als Hegelsom 4 in eigen ho me bekampt moet worden, reden waarom we het maar op een gelijk spel houden. PROFICIAT Twee SVV-leden namen deel aan de trainingscursus en behaalden het trainersdiploma D. Het zijn de heren H. Tronen, grensrechter van ons eer ste elftal en W. Arts, oud-speler van ons eerste elftal en die momenteel nog steeds aktief zijn krachten geeft aan het veteranenelftal van SVV. TOTO Aangezien Kertmis en Nieuwjaar op vrijdag vallen zal de inlevering van toto's in die weken op dinsdag plaatsvinden. Voor de goede orde la ten wij hieronder de data volgen waarop U de komende weken de toto's kunt inleveren: Heden donderdag 10 dec. toto 17 donderdag 17 dec. goaltips 8 - toto 18 dinsdag 22 dec. toto 19 dinsdag 29 dec. toto 20 telkens op de bekende plaatsen en uren. Wij vertrouwen erop dat onze toto leden hier goede nota van nemen, zodat misverstanden voorkomen kunnen worden. Zij ,die het toto-formulieren laten ophalen gelieven ook hun toto in de Kerst- en Nieuwjaars week op dinsdagavond klaar te hebben. Programma a.s. zondag: America 2Merselo 1 Merselo 3America 3 2 uur 12 uur P.D.V. DE VREDESDUIF Uitslag gehouden onderlinge ten toonstelling. Oude doffers: J. Janssen 1 7; H. Strijbosch 2 9 12; P. Janssen H 3 6 8; H. Crooy mans 4 10; Jac. Ewalts 5; J. Ver stegen en Zn. 11 13. Jonge doffers: J. Verstegen en Zn. 1 5 12 15; J. Janssen 2 4 6 8; H. Kleuskens 3; H. Strijbosch 7 9 14; J. Kusters 10; H. Peeters 11; H. Ewalts 13; Jacq. van de Laar 16. Late duivinnen: P. en J. Janssen 1 4 7 8; J. Ver stegen 2 5 6; H. Ewalts 3. Jarige doffers: J. Verstegen 13 8; Gebr. Hermans 2 5; J. Janssen 4; J. Kusters 6; P. Janssen H. 7; Jacq. Ewalts 9; J. v. d. Laar 10. Late doffers: Jacq. Ewalts 1; P. en J. aJnssen 2; J. Verstegen en Zn. 3; H. Strijbosch Oude duivinnen: H. Strijbosch 1 5 6; H. v. d. Heu vel 2; J. Verstegen en Zn. 3; H. Kleuskens 4 10; P. en J. Janssen 7; H. Crooymans 8 9. Jonge duivinnen: H. Kleuskens 1; J. Verstegen en Zn. 2 11; J. Kusters 3 4 12; P. en J. Janssen 5 9; H. Crooymans 7 10; H. Ewalts 8. Jarige duivinnen: H. Crooijmans 1 4; P. Janssen H 2 3; J. Verstegen en Zn. 5 7 10; P en J. Janssen 6 9 11; H. Strijbosch Hartelijk danken wij alle milde schenkers, die onze tentoonstelling hierdoor steunden. Donderdagavond pool inleveren. Vrijdagavond trainen. P.D.V. „YSSELSTEYN" Na een zeer interessant vliegsei- zoen zijn de kampioenschappen van de postduivenvereniging Ysselsteyn als volgt: Vitesse: 1, 3 en 5 H. Smeets; 2 J. Arts; 4 Fr. Fr. Janssen. Midfond: 1 en 3 H. Koonings; Fr. Janssen; 4 Th. Teunissen. Fond: 1 H. Koonings; 2 H. van Ass; 3 H. Smeets. Vroege jongen: 1 5 7 W. Hendriks; 2 J. Arts; 3 J. Cox; 4 en 6 Teng Arts. Late jongen: 1 H. van Ass; 2 Th. Teunissen; 3 J. Cox; 4 G. Cuppen. Generaal aangewezen oude dui ven: 1 H. van Ass; 2 H. Smeets; 3 J. Arts. Generaal onaangewezen oude dui ven: 1 H. van Ass; 2 Fr. Janssen; 3 Th. Teunissen. Generaal aangewezen jonge dui ven: 1 H. van Ass; 2 J. Cox; 3 Teng Arts. Generaal onaangewezen jonge duiven: 1 J. Cox; 2 H. van Ass; 3 J. Arts. Generaal aangewezen over het ge heel H. van Ass. Generaal onaangewezen over het geheel: H. van Ass. Wisselbeker Noyon St. Denis: A. van Asten. Het is interessant te zien, hoe op 't industrieterrein de magazijnen en hallen van het Rank Xerox-complex langzaam maar zeker de grond uit komen De grond, die vorige week nog door de Mijnopruimingsdienst is onderzocht op de aanwezigheid van granaten, mijnen of bommen, aan gezien men deze dingen onder het werk liever niet meer tegen komt. Op bovenstaande foto, genomen vanaf de Smakterweg, krijgt U een indruk van de vordering der werk zaamheden en is duidelijk te zien dat een gedeelte van de 150 x 150 m. grote hal reeds onder dak is. Het geheel is een staalconstructie, zowel de spanten als de 7 meter ho ge kolommen. Ze worden stuk voor stuk aangevoerd uit Krimpen aan de IJssel, waar de N.V. Hollandia deze staalconstructie zodanig heeft opge zet, dat na aanvoer hier in Venray met bouten en moeren stuk voor stuk de zaak kan worden opge bouwd. Er wordt dus totaal niet ge last. Hoewel het complex slechts een verdieping hoög is ,zijn er bepaal de gedeelten, waar men een uitbouw als 2e verdieping gemaakt wordt, waarin machines geplaatst worden. De dakconstructie is ook al iets bijzonders en afkomstig van het Thyssen-concern in Duitsland. Ze bestaat uit een onderlaag van een soort gegalvaniseerde golfplaten, waarop ter isolering dan een vezel plaat komt, die op zijn beurt veer afgedekt wordt door rubberoid. De zijkanten van de hal worden gevormd door een 2 meter hoge muur van gele baksteen, met daar boven een wand van roestvrij me taalplaat ,die om architectonische redenen in een grijze tint zal wor den gehouden. Zo ver is men echter nog niet. Men hoopt midden januari wind en weder dienende klaar te zijn met de staalconstructie, eind janu ari het gehele dak er op te hebben, waarna men met de zijkanten i beginnen. De aannemingsmaatschappij IBB is tevreden over de gang van zaken en de werkzaamheden schijnen vol gens plan te verlopen. EBBC 4—BIC 1 Den Bosch had voor B.I.C. slechts prettige herinneringen, daarom wa ren we ook dit keer in goede stem ming vertrokken. Daar aangekomen echter daalde de geestelijke baro meterstand tot bewolkt. Het „vierde team" van EBBC stond ons reeds op te wachten allen bomen van kerels. Het gebruik van aanhalingstekens heeft slechts de bedoeling de vaag heid van het begrip vierde team aan te geven. De vereniging EBBC beschikt nl. over uitgebreid arsenaal spelers en men weet op handige wijze bepaal de spelers in de teams te krijgen waarin men dat nodig acht. Het is volkomen geoorloofd en zeer nor maal dat men zo iets uitbuit, maar wanneer men nu bepaalde figuren gaat plaatsen, wier sportiviteit zich slechts doet gelden wanneer ze een zekere voorsprong hebben ,dan kan ik me slechts bescheiden afvragen waarom E.B.B.C niet wat beter ge bruik maakt van haar uitgebreid spelersmateriaal. Nu zijn de B.I.C.- spelers niet voor een kleintje ver vaard en mannelijk spel is hun niet vreemd, maar er zijn grenzen en blijkbaar vonden onze tegenstanders dat deze iets verder lagen dan wij voor alsnog meenden. Zij werden hierin nog gesteund door een fei lende abritrage. Hoewel de heer Co- ret zelf, hoofd van de scheidsrech- terscommissie, deze wedstrijd floot was hij niet in staat het spel in de hand te houden en strak te leiden, hetgeen voornamelijk lag aan zijn hulpscheidsrechter, die zich onder scheidde door een verbazend grote onkunde in de toepassing der bas- ketballregels. We moeten echter tol- lerant blijven, basketball blijft nu eenmaal een moeilijke sport om te fluiten. Men heeft niet voor niets twee scheidsrechters, voor een veld van 26 bij 14 meter. En op het mo ment dat men gaat denken laten we één minuut stilte in acht nemen voor de heer Coret en z'n stervende scheidsrechterscommissie, dan is 't reeds de hoogste tijd om de per soonlijke spelinstelling te verbete ren. Laten we echter alles vergeten. EBBC is er niet in geslaagd om het ongeslagen BIC in deze laatste wed strijd van de eerste competitiehelft te onttronen. Door goed spel wist BIC zich tc handhaven, genoegen nemend met de stand 3247. Alle wedstrijden hebben zondag wegens de slechte toestand van de velden geen doorgang kunfien vin den; men kon zich dus ten volle aan andere aardse geneugten dan sport, c.q. speculaas en marsepein wijden, die de optimistische conditie van de sportsman-vrouwe zeker niet in de hqnd zullen werken ofzullen onze Dames 1 en Heren 1 ons a.s. zondag thuis tegen Sittard resp. om 12.00 en 13.30 uur van het tegendeel overtuigen. Het betreft hier sterke tegenstanders; de dames uit Sittard zijn zelfs lijstaanvoersters, aan Ven ray om deze trotse positie te onder mijnen! Heren 2 spelen om 15.00 thuis te gen Aalst, terwijl dames 2 in Eind hoven tegen de Hockey-, Tennis- en Cricketclub HTCC spelen. Alles uiteraard onder voorbehoud van gunstige weersomstandigheden. Wij maken onze leden er op at tent dat a.s .maandagavond in Ho tel De Keizer een grote open kien- avond wordt gehouden, waarbij wild als prijs beschikbaar wordt gesteld, i Elk lid, oud-lid of ouders zijn van harte welkom, doch ook zij, die MHCV een warm hart toedragen of nog eens graag hun kienkunde op willen halen kunnen deze avond te recht in Hotel De Keizer. Grote streekkampioeneitdag van postduiven te Venray De postduivenvereniging „De Zwaluw" te Venray gaat in een gro te behoefte voorzien ,door het or ganiseren van een streekkampioe- nendag voor postduiven op 26 de cember a.s. Reeds jaren blijkt, dat Noord- Limburg en Oost-Brabant tot de sterkste duivencentra van ons land behoren. Waren het geen mannen uit deze streek, die voor het offi- cieuse kampioenschap van Neder land de boventoon voerden, en ook dit jaar zitten hiervoor weer ernsti ge kandidaten. Al deze grote kam pioenen als J. Hendriks, Broekhui zen; G. Roeffen, Grubbenvorst; J. Hutten, Boxmeer; J. Linssen, Box meer; B. v. d. Hoogen,Boxmeer; G. van Boxtel, Boxmeer; P. v. d. Heu vel, Horst en J. Janssen V. uit Ven ray zullen acte de presence geven, door een zestal van hun fameuse kampioensduiven voor het forum te plaatsen. Nationale overwinnaars van de wereldberoemde vluchten als St. Vincent, 1030 km H. Vissers, Blit- terswijck en Barcelona 1400 km J. van Wanroy, Broekhuizen zullen hier aanwezig zijn. Grote namen uit de sterke Noord- Limburgse Unie als: A. Steeghs, H. de Brouwer, F. de Brouwer en A. van Zanten komen aan dit duiven- festijn luister bijzetten. Ruim 90 kampioenen van Gennep tot Reuver en van Mill tot Helmond, zullen hier ieder een 6-tal van hun beste vliegers tentoonstellen. Tweede Kerstdag om 12 u. zal de ze show, die gehouden wordt in de prachtige grote cantine van Euro pa's modernste haardenfabriek N.V. Inalfa, officieel geopend worden, terwijl om 14.30 uur een bonnenver koop zal plaatsvinden van bonnen, door vele van deze inzenders ge schonken. Duivenliefhebbers uit Noord en Oost, geeft blijk van Uw sympathie voor deze streekkampioenendag door Uw aanwezigheid op 26 dec. aanstaande. Het eerste team van Basketballclub B.I.C., dat thans cp de eerste competitiehelft lijstaan voerder is. Op de feto v.l.n.r. op de voorgrond: A. Vigh, G. Mulder, L. Bertrands. Tweede r(j v.l.n.r.: W. van Os, K. Loonen, G. YVillems, J. Heesbeen en P. Molenaar.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5