Boerenleenbank Kerkelijke Diensten VOOR AL UW BANKZAKEN PEEL EN MAAS van 13 tot en met 19 december Geestelijk artikel Goed nieuws Met ingang van 1 januari a.s. zijn wij verplicht het reeds enkele jaren bestaande abonnementsgeld te verhogen. Uit de aard der zaak hebben wij deze verhoging zo miniem mogelijk gehouden en wij vertrouwen dat onze abonné's hiervoor begrip kunnen opbrengen. NIEUWE TARIEVEN GEMEENTE VENRAY: per kwartaal 1.75 per halfjaar 3.50 per jaar 7, BUITEN GEMEENTE VENRAY: per kwartaal 2. per halfjaar 4. per jaar 8. BUITENLAND: België, Luxemburg en Ned. Antillen per kwartaal 2.25 per halfjaar 4.50 per jaar 9.— Alle andere landen per kwartaal 3.75 per halfjaar 7.50 per jaar 15. Vriendelijk verzoeken wij onze abonné's, die gewend zijn hun abonnementsgeld (automatisch) per bank of giro over te schrijven, met deze nieuwe bedragen rekening te willen houden. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 3e zondag van de Advent. 7 uur Antoon Hubers; 8 uur Th. Pouwels; 9.30 hoogmis voor de pa rochie; 11 uur Jan Sijbers en weder zijdse ouders; 18 uur overl. ouders Linders-Poels en zoon Wim. Maandag: 7 uur overl. fam. Voes- ten-Michels; 7.30 overl. fam. Frans- sen-Graat; 8.15 Petronella Bouten- Vermegen; 9 uur Maria Rongen-van Kessel. Dinsdag: 7 uur Hendrica Thuyls- Muysers; 7.30 Jozef Coppes (v.w. buurt); 8.15 overl. fam. Janssen- Willems; 9 uur Frans Vermaaten en wederz. ouders. Woensdag: 7 uur Anna Rongen (hoogmis: „Gulden Mis"); 7.30 Hen drica Thuyls-Muysers; 8.15 Pierre Bom en overl. fam.; 9 uur dokter Bloemen. Donderdag: 7 uur b.g.v.e. verjaar dag (B.); 7.30 Antoon Verschuuren en overl. fam.; 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9 uur Martina Reyn- ders-Seykens. Vrijdag: zekere int. R.; 7.30 best. jaarg. Piet Tacken; 8.15 Johanna v. Bracht-Gerrits; 9 uur Theo Janssen. Zaterdag: 7 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 gest. jaarget. Wilhelmus van Meyel, echt genote, ouders en kinderen; 8.15 Ferdinand van Els en echtgenote Antoinette Wilms; 9 uur Martinus Franssen en Petronella Becklet. Ge legenheid om te biechten van 17.30- 19.30 uur; 19 uur adventsoefening. Heden zondag „Gaudete", 4 uur vergadering van de H. Famile. Met Kerstmis zullen er niet meer zoals vroeger telkens drie missen achter elkaar zijn, dit volgens de nieuwe liturgische bepalingen. Wij hadden echter voor het bekend wor den daarvan reeds voor alle missen, die niet „voor de parochie" zijn, in tenties aangenomen. Deze moeten dus grotendeels uitvallen. Wij ver onderstellen, dat de opdrachtgevers zich hiermede akkoord verklaren en zullen de betreffende uitgevallen in tenties zo spoedig mogelijk in ja nuari inhalen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag van de Advent. H. Misken om 6^30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur plechtig lof met herdenking van Ma ria's Onbevlekte Ontvangenis, feest preek en processie door de klooster gang. Maandag: Zalige Nicolaas, belij der. Dinsdag: Mis van de 3e zondag van de Advent. 7 uur Avondmis. Woensdag: Quatertemper-woens dag ,mis van die dag. 6.40 gezongen H. Mis (Gulden Mis). Donderdag: Mis van de 3e zondag van de Advent. Vrijdag: Quatertemper-vrijdag, Vasten- en onthoudingsdag. Mis van quatertempervrijdag. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Mis van quatertemper zaterdag. 8.30 gezinsmis. Van 38 u. gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededeling Mogen we u vriendelijk uitnodigen om vanavond deel te nemen aan de hulde t.e.v. Maria's Onbevlekte Ont vangenis. 7 uur is de oefening. Misintenties Zondag: 6.30 Francisca Hendriks- Sijkens; 7.45 overl. fam. Vollenberg- v. d. Broek en kinderen; 9 uur Nel ly Potten; 10.15 jgt. voor Petronella Aarts-Martens en ouders; 11.45 Al- bert Fleurkens, echtgenote en zoon. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 Jean Loenen; 7.45 Maria v. d. Poel-v. d. Berg (Buren); 8.30 Lambertus Nijmeyer. Dinsdag: 6.55 Jean Loenen; 7.45 Elisabeth Schlooz-Leyssen; 8.30 Hendrina v. d. Beuken-Peters; 7 uur avondmis René Troisfontaine. Woensdag: 6.55 Wed. Bongaards- Arts; 7.45 Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 8.30 Theo Ariaens. Donderdag: 6.55 Mijnheer Schols; 7.45 Elisabeth Schlooz-Leyssen; 8.30 Antoon Coopmans. Vrijdag: 6.55 overl. fam. van Meyel-Wilms; 7.45 overl. ouders; 8.30 overl. fam. Wilms-Jacobs. Zaterdag: 6.55 voor gelovige zie len; 7.45 overl. ouders; 8.30 gezins mis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Meesters, P. Wij' nands en L. Faessen; 7.45 C. Evers, J. Evers, Chr. v. d. Heuvel en P. Ewals; 9.00 G. Ewals; 9.00 G. Jeu ken, K. Jeuken, Ant. Claassens en Paul Pop; 11.45 H. Bosch, A. San ders ,W. Timmermans en H. Arts. VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen; 9 uur lees mis voor overl. Piet Baeten; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. August van Bergen; 3 uur laatste adventsoefe ning voor Kerstmis. Maandag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (Janssen-Manders); 8 uur leesmis voor overl. Jules Breukers. Dinsdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie; 8 uur leesmis voor overl. ouders den Boer. Woensdag: Quatertemperwoensdag vóór Kerstmis bijzonder toegewijd aan de verering van Maria. 7.30 Gulden mis als leesmis voor overl. fam. v. d. Laar-van Els; 8 uur lees mis voor Bennie Thielen en Corry Geurtjens. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Vahlkamp-Poels; 8 uur leesmis voor overl. Zw. v. d. Berg. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag vóór Kerstmis. 7.30 leesmis tot zekere intentie (Hoedemackers)8 u. leesmis tot intentie van Janssen- Thielen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Tr. Schols-Vosters; 8 uur leesmis voor Emiel Beerkens; 9 uur plechtige H. Mis bij gelegenheid van 25-jarig huwelijk De Bruyn-Visscher, Van 47 uur biechtgelegenheid, waar van we hopen dat reeds velen ge bruik maken voor Kerstmis. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis, mnd. Piet Camps; 10 uur Joep Janssen; 3 uur Adventsoefe ning. Maandag: 7.30 Theodora Janssen- Tacken. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Pou- wels-Minten. Woensdag: Gulden Mis. 7.30 gest. gez. jrd. Gerard Derks. Donderdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 Henricus Martens en fam.; 7.30 avondmis voor de leden van de K.A.V. Zaterdag: 7.30 Gerard Janssen en echtgenote. Biechten van 67 uur. Deze week zijn de quatertemper dagen; vrijdag vastendag. CONSTERNATIE OVER NIEUWIGHEDEN IS MISPLAATST Op deze plaats hebben wij al eer der geschreven over de onzekerheid, waaraan vele katholieken de laatste tijd ten prooi gevallen zijn, waar het hun geloofsbeleving betreft. Wij doelen daarbij op een stemming, een geestesgesteldheid bij vele trouwe en goede katholieken, die menen dat hun geloof aan het wankelen wordt gebracht door de grote veranderin gen, welke in de Kerk tot stand ko men ,maar veel meer nog door al hetgeen er in kranten en tijdschrif ten, via radio en T.V. over de Kerk, het geloof en de geloofsbeleving tvordt gezegd. Het verschijnsel is echt, is zelf* onder vele kringen verspreid. Het heeft ook de aandacht van katho lieke leiders en geleerden getrok ken. Schreef Prof. Schillebeeckx, zelf een vooraanstaand theoloog in onze dagen er in ons land niet over Elkerlic, de gewone man voor wie het zo moeilijk is de hele stortvloed van nieuwigheden te verwerken? Zijn woord klonk als het „Ik heb meelij met de schare" ,dat Christus eens sprak over de honderden ar men ,die hem volgden op zijn pre- diktochten. Is het verschijnsel een harde wer kelijkheid .even harde werkelijkheid is het ,dat een aantal geestelijke lei ders nog niet duidelijk zien hoe zij de kudde uit het moeras moeten trekken. Misschien zitten zij er zelf ook wel een beetje in. Es toch is de uitweg gevonden. Voor hen die hem gevonden hebben en zien is de uitweg duidelijk, een voudig. en verlossend. Pater Dan- kelman heeft die uitweg wonderlijk mooi beschreven in z'n boek „Chris ten nu". Het is wel een beetje veel wat hij allemaal schrijft, het is hier en daar ook wel moeilijk. Maar voor vele geestelijke gevormden, die de stof aankunnen, biedt dit boek de bevrijdende gedachte. En die grondgedachte is: ons katholiek zijn moet voortaan bestaan in onze op recht, eerlijk en hartelijk streven naar de ontmoeting met God. En dat op twee manieren: in het persoon lijk gebed en ons persoonlijk leven aan de ene kant, aan de andere kant in ons lven met en door de Kerk: de H. Eucharistieviering en boeteviering allereerst en in het be leven van de sacramenten ander zijds. Waarbij we dan wel moeten bedenken, dat onze richtlijn daarbij hoort te zijn al hetgeen wijzelf en persoonlijk door lezing van de H. Schrift van God zelf rechtstreeks via de mond van de geloofsverkon diger vernemen. Want zo deelt zich Gods woord aan ieder van ons rgu£_ en sleept God ons zelf naar de moeting. Ons leven als katholiek is dan geslaagd, als wij de ontmoeting tot stand brengen, volhouden en tot het heerlijke eind van ons leven in eeuwigdurende Ontmoeting omzet ten. De consternatie van velen is te verklaren. Maar zij is niet moeilijk op te lossen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag van de Advent. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur en parochiehoogmi.9 10 uur. Wegens de. winterdienst zijn alle H. Missen op zondag een half uur later. Geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; twee de kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus (Truyen). Dinsdag: 7.30 zieledienst overleden fam. Hoeimakers-Martens. Woensdag: 7 uur de Gulden Mis, jaardienst voor Hubertus v. d. Berg. Donderdag: 7.30 zieledienst overl. fam. Stevens-Steegs. Vrijdag: 7.30 jaardienst overl. fam. Michels-van Rhee. Zaterdag: 7.30 zieledienst Gerar- dus Kemmelings. Zaterdagavond van 57 uur biechtgelegenheid. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn de quatertemperdagen, alleen vrij dag is vasten- en onthoudingsdag. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag van de Advent. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor Peter Janssen en Lam- berdina Emonts; 10 uur hoogmis v. d. parochie; 3 uur Adventsoefening. Maandag: 8 uur gez. jrd. voor Ma ria Agnes Willemsen Hendrik Her mans en Leonard Paulissen. Dinsdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Woensdag: 8 uur Gulden Mis, gest. gez. jrd. Joannes Kuypers. Donderdag: 8 uur gez. H. Mis v. Jan Houwen. Vrijdag: 8 uur gez. maanddienst Pieter Philipsen. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: 6.306.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens. Misdienaars: G. Vullings, J. Steeghs - M. Wismans, J. Geerets - L. Peeters, W. Cleven. Deze week zijn quatertemperda gen. Alleen vrijdag is nog vasten- en onthoudingsdag. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 3e zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.45 hoogmis, jaargetij de voor Elizabeth Reintjes-de Lauw; 10.30 leesmis voor Hendrik- Philip sen; 3 uur lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Peter Johannes Litjens en Hendrina Jans sen; 7.30 gezongen jaargetijde voor Piet Reintj es. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Antoon Loonen; 7.30 leesmis voor de overl. familie Smits-Borghs (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Camps; 7.30 gezongen jaarget. voor Piet Verschuuren. Donderdag: 6.45 gestichte leesmis voor Bernard van Meijel, echtgenote en kinderen; 7.30 leesmis tot zekere intentie (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Willem Loonen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Martinus Verheijen, Ant. Ewals en Hendrina Simons. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Anto- nia Croijmans-Peeters; 7.30 leesmis voor Jean Loenen. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mia Litjens, O ver broek en Mia Hendriks. Accolythen: 6.45 P. Stevens en Gerrit Jenniskens; 8 uur Antoon en Herman Loonen; 9.15 P. Heesen, H. Litjens, J. van Ooi en J. van Veg- chel; 10.30 Gerrit en Martinus Cor- nelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag van de Advent. .30 leesmis v. d. overl. fam. van Beers-Stevens; 8.10 leesmis v. d. overl. fam. Geurts-Peeters; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis voor zeke re intentie. Maandag: 7.30 leesmis voor int. v. d. fam. Hubers-Spreeuwenberg. Dinsdag: 7.30 weekd. voor Anna Smits-Weys. Woensdag: 7.30 Gulden Mis ter ere van O.L. Vrouw, leesmis voor Piet Litjens. Donderdag: 7.30 leesmis voor de fam. Houben-Friezen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Gerard Deters. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen. Deze week zijn woensdag, vrijdag en zaterdag quatertemperdagen. Al leen vrijdag is geboden vasten- en ontohudingsdag. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 3e zondag van de Advent. Vandaag wordt speciaal gebeden voor priesterroepingen en is in alle H. Missen kollekte voor de missie -van Pater Eyssen. Deze week zijn de quatertemper dagen: woensdag, vrijdag en zater dag .waarvan vrijdag geboden vas ten- en onthoudingsdag is. Zondag: 7 uur H. Mis voor de be kering van de zondaars; 8.15 H. Mis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor de Z.E.H. Pastoor Vercoulen v.w. de Boerenbond. Vandaag is geen lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Maria Arts-v. d. Bemt; 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jan Litjens en Henriea Relouw; 7.45 H. Mis voor de eerstvolgende overle dene. Woensdag: 7 uur Gulden Mis tot int. van de leden van de Boeren bond; 7.45 Hoogmis uit dankbaar heid (Michels). Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Ger. van Helden, Johanna Rongen en Wilhelm Claessen; 7.45 H. Mis voor Lambertus van Meyel, Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag. 7 uur H. Mis voor Z.E. Heer Past. Vercoulen v.w. Missie- naaikrans; 7.45 H. Mis voor overl. van de Fam. Kessels-Claes. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Theodorus Pubben en echtgenoten en Anna Cath. Custers; 7.45 H. Mis voor Martinus Gerrits. Biechtgele genheid van 5 tot 6 uur; 6 uur Lof en rozenhoedje. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Hen- drix-van Tilburg; 10 uur hoogmis v. </<>.- spaarbank roor U><len't'n d. overledenen van fam. Arts en Lu- cassen: 2.30 Advents-oefening en lof. Maandag: v. d .overledenen van fam. van Keijsteren-Geurts. Dinsdag: v. d. overl. van fam. Bloemen-Brienen. Woensdag: 7.30 gezongen H. Mis ter bijz. herdenking van de blijde verwachting en van het goddelijk Moederschap van Maria: t.b.i. Donderdag: t.i.v. fam. Claessens-v. d. Weij er. Vrijdag: v. d. overl. ouders van fam. van Tilburg-Glaudemans. Van daag Quatertemper-vrij dag, vasten- en onthoudingsdag. Zaterdag: t.b.i. Biechtgelegenheid vóór H. Mis; zaterdag 78 uur. Dinsdag: 19.30 uur Ouderavond voornamelijk ter bespreking van het nieuwe godsdienstonderricht. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor Harry Rutten; 10 u. Hoogmis voor Christina van Bergen- Bus. Accolythen: Tonny Derikx en Naud Gielens. Te 3 uur Vergadering van de Derde Orde. Misdienaars van de week: Jan en Joop Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor overl. familieleden Michels-Rongen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Michels-Jacobs. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Jans sen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: Quatertemperdag, gebo den vasten- en vleesloze dag. 7.30 leesmis uit dankbaarheid en bijzon dere intentie. Zaterdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor Wilhelmus Loonen en Elisabeth van Heijster. Biechtgele genheid van 78 uur. In de komende dagen zal de rondgang t.b.v. de Kerstaktie gehou den worden. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis jgt. voor zal. vr. Kusters-Knops; 2.30' Adventslof. Maandag: 8.15 leesmis overl. fam. Burgers-Verheyen. Dinsdag: 8.15 leesmis uit dank baarheid (N. C.). 16 ,18 en 19 december Quatertem perdagen, waarvan vrijdag vasten- en onthoudingsdag is. Woensdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Wlih. Geurts-Croymans. Donderdag: 8.15 leesmis afgest. fam. van Kempen-Kuypers. Vrijdag: 8.15 leesmis afgest. fam. Daniels. Zaterdag: 8.15 Hoogmis jgt. zal. Lamberdina Houben-Deriks. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Mien van Rijswijck. Accolythen: Willy Erben, Ben Burgers, Mart, van Staveren. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor overl. ouders Bie- mans-de Wit; 8.30 voor Wilhelm Janssen en overl. ouders; 10 uur Hoogmis voor de overl. van de fam. Kersten-Duykers. Hoogmis voor de weldoeners. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H, Mis sen. Dinsdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart- Creemers. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor zegen in gezin. Donderdag: 6.30 voor overl. moe der; 7.30 voor Joseph Coppes. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 uit dankbaarheid. Van 5 tot 530 en van 7 tot 8 uur gele genheid om te biechten. voor onze woningzoekenden Door de op 't Desselke in aanbouw en ten dele al in afwerkingsstadium gekomen 54 etagewoningen, voorzien van centrale verwarming en 36 in gebouwde garages, met daarnaast 24 eengezinswoningen, waaraan de schilder al bezig is de laatste hand te leggen, is 't Desselke door de Wo- ningverenigng „St. Oda" volge bouwd. Al is er uiteraard nog ruim te open gehouden voor aanleg van plantsoenen en/of speelruimten voor de jeugd en enkele nog te plannen openbare gebouwen. Het werkten-ein is nu verlegd naar het uitbreidngsplan West I, waar de firma Bruns en Bonke uit Venlo eveneens voor „St. Oda" bezig is met de bouw van 120 eta gewoningen met 40 ingebouwde ga rages, plus 20 bepaardenflatjes van twee woonlagen; het geheel evens te voorzien van centrale verwar ming. Deze week -nu heeft de .fa. Aker boom een aanvang gemaakt met de bouw van 65 eengezinswoningen, onderverdeeld in twee blokken van 9, één van 8, een van 7, een van 6, een van 5, drie van 4, een van 3 en drie blokken van 2 woningen, ge projecteerd tussen Vlakwaterweg en Kruitweg, terwijl de firma P. J. Verhoeven en Zn. in de loop der volgende week voornemens is te starten met 18 eengezinswoningen van hetzelfde type in resp. één blok van 10 en één van 8 woningen, tus sen Merseloseweg en Kruitweg. Deze in totaal 83 eengezinswonin gen krijgen een doorgaande "woon- De flatgebouwen langs de nieuwe Westsingel en naby de Beekweg zijn de laatste woningcomplexen, die op het plan Desselke gebouwd worden. En ook deze naderen hun voltooiing. Het zyn flats met centrale verwar ming en garageruimten. Dat de definitieve aanleg van de Westsingel met aansluiting aan de bestaande straten van het Desselke thans gaat dringen, is duidelijk. Foto: G. Kruijsen. ASSURANTIE en FINANCIERINGSKANTOOR KRUIJSEN - MEESTERS julianasingel 41 „ook goed en goedkoop VENRAY Tel. 1061 (04780) voor autoverzekering" 'iTffTiTi<TiiMTTr"irTW"rinriMiiiiM>—lie—m—miMiiiniti Per 1 jan. 1965 gaat de verplichte W.A.-verzekering in voor bromfietsen- Indien U thans Uw bromfiets bij ons verzekerd, betaalt U hiervoor tot 1 jan. 1965 géén premie. kamer van 24 m2 met keuken van 8 m2, w.c. en vrije ruime hal op de begane grond, vrijstaande berging van 12 m2 en in twee ruimten ver deelde kelder van elk 8 m2. Een van deze kelderruimten is geschikt voor werk- of hobbyruimte. Op de ver dieping komen drie slaapkamers, overloop, drie muurkasten plus dou che en in de kap een begaanbare zolder. Voor wat betreft de kerkdorpen van Venray, is de fa. Rutten uit Oir- lo bezig met 4 woningen op 't Veu len, 4e te Castenray langs de pro vinciale weg, terwijl deze firma aan 8 woningen te Oirlo nog moet be ginnen. In Leunen is Gooren en Teunissen uit Ysselsteyn begonnen met 10 een gezinswoningen, terwijl de Firma Verhoeven in Merselo nog 6 en op de Smakt nog 8 woningen op haar program heeft staan. Hiermede zal evenwel begin januari waarschijn lijk begonnen kunnen worden. De woningzoekenden zullen de aktiviteit van Gemeentebestuur en woningverenigng voor wat de wo- ningwetbouw betreft, stellig toejui chen. Wat meer goedkeuringen voor bouwwerken in de vrije- en in de premiesector zou de bouwaktïvtieit zeker nog bevorderen.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10