Overpeinzingen WANDELSPORT DUIVENSPORT s.v.v. NIEUWS S.V. LEUNEN v. c. R 0 0 Y M.H.C.V. ZWEMMEN S.Y. MERSEL0 SCHAKEN Tentoonstelling RIAENS-ROYERS VAN OPBERGEN Venrays Gemeen teraac! speelde voor St. Nicolaas... VAN OPBERGEN IVAN OPBERGEN VAN OPBERGEN Flash 3B.I.C. 2 Het heeft lang geduurd, maar het is er dan toch van gekomen. Snel gingen haar babfoaren (wedstrijd 1) en puberteit (wedstrijd 2) voorbij. Als jongeman is ze nu vrouwe Vic toria tegengekomen. Zij stak haar hand vriendelijk uit, en overmoedig als ze waren, hebben ze de aange boden hand gegrepen. Bewust of on bewust hebben ze zich aan haar ge bonden. Wanneer we nu naar de realiteit terugkeren, zien we, na een verbe ten strijd, hoe BIC 2 ,door voortref felijk werk, aan het eind van de eerste helft de leiding neemt (24-25). die ze, ondanks het herhaaldelijk falen van de zone-verdediging, weet uit te breiden tot een eindstand van 48-56. Nu zal ze slechts verder strij den om op te klimmen langs de wankele competitieladder; de eerste treden heeft BIC 2 al genomen. De geplande wedstrijd Schijndel- Venray (veteranen) kon wegens een inhaalwedstrijd niet doorgaan. Jam mer, men houdt deze tegoed. Dames 1 speelde de 4e uitwed strijd; in Heerlen werd de club van deze naam, altijd een lastige tegen stander, met 2—0 verslagen. De da mes zijn nu wel „in the winning mood" na 5 overwinningen en een nederlaag. Alleen Sittard staat nog gunstiger. Heren 2 en dames 2 speelden in Tegelen resp. Venlo (VHC). Het jeugdige herenteam was danig on der de indruk van het fora spel van de Tegelse veteranen, het leek af en toe of vader met zijn vijftienjarige zoon duelleerde om de bal, waarbij zoonlief vaak al te bescheiden de eer aan de oude heer liet. Men aar zelde nogal eens in te grijpen en de Tegelenaren lieten er geen gras over groeien en toonden nog over een formidabele slag te beschikken. On ze voorhoede miste bij enkele goede kansen de koelbloedigheid en de kalmte deze te benutten. Een ruime uitslag ten voordele 51 van de thuisclub Tegelen, dus. In Venlo speelden dames VHC 3 en Venray 2 'n wedstrijd vol afwis seling en aardig spel: 33. Zoals altijd was het bij VHC prettig toe ven. Tenslotte zagen Heren 2 en Da mes 2 de herenwedstrijd voor de le klasse Zuid Venlo 1Breda 1, een vooral na de rust zeer boeiende en op hoog peil staande wedstrijd op een ideaal egale grasmat (hadden wij maar één van die velden!). Voor goed hockey is een egale grasmat wel een eerste vereiste, zoals U zult begrijpen. Venlo won met 20, het zal voor velen zeker niet de laatste keer zijn dat ze Venlo aan het werk zagen. Zondag a.s. speelt Dames 1 in Roermond tegen Concordia en om gekeerd zullen de heren Roermond ontvangen. Beide teams hebben ze ker winstkansen. Of Heren 2 en Dames 2 van start zullen gaan is nog onbekend. ST. CHRISTOFFEL A.s. zaterdagmiddag is er voor alle leden van de gymnastiekvereni ging een wandeltocht Alle leden worden om half twee aan de gym zaal verwacht, niet in uniform, al lemaal de jassen aan. Om plm. half vier zijn we weer terug aan de gymzaal waar dan St. Nicolaas een verrassing voor el ke deelnemer heeft. De wisselzuil zal door de voorzit ter aan de beste groep worden uit gereikt. Leden worden verzocht zich op te geven bij de leiders en leid sters of bij de heer Jan Jacobs, Merseloseweg 83 ,voor vrijdagavond. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. ZWEMCLUB SPIO Morgen zaterdag bijeenkomst van alle jeugdleden t.m. 12 jaar in het patronaat aan de Wilhelminastraat, om half twee. St. Nicolaas komt op bezoek. Ook de leiders worden ver wacht. Contributiekaarten meebren gen. Gaarne op tijd aanwezig zijn! P.D.V. DE ZWALUW We maken de Venrayse duiven- liefhebbers en wel speciaal de kam pioenen er op attent, dat zij hun in schrijfformulieren voor de kampioe nendag uiterlijk 1 december moeten hebben ingeleverd bij K. Sijbers. Na die datum kunnen wij niemand meer aannemen, wacht dus niet tot het laatst. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag 28 november alge mene vergadering. Contributie-aan zuivering en belangrijke punten te bespreken. Aanvang 8 uur. Uitslagen zondag j.l.: Venray 1De Ster 1 01 Tiglieja 2Venray 2 51 Venray 3Ysselsteyn 1 31 Wittenhorst 3Venray 4 51 FCEB 2—Venray 6 4—3 Venray 7—EEV 2 8—0 Triest was het weer zondag j.l., weinig beter was de wedstrijd Ven rayDe Ster ,die voor onze ploeg eindigde in een 01 nederlaag. Hier door zijn we weer vaster in de ge varenzone geraakt, want Caesar be haalde wederom de volle winst. De Ster ging overrompelend van start, maar het was Venray dat het eerst serieuze kansen wist te schep pen. Na 5 min. was het linksbinnen V. Lucassen, die een harde kogel precies langs de voor ons ver keerde kant van de paal zag gaan, Drie minuten later was het weder om onze linksbinnen die gevaarlijk voor het doel van De Ster kwam op duiken, de doelman passeerde, maar nu was het de rechtsback van De Ster die onze ploeg succes in de weg stond. Neen, het lukte niet en het zou de hele wedstrijd niet lukken. Na 17 min. spelen kroop Venray door het bekende oog van de naald, toen tot tweemaal toe een hard schot door resp. paal en lat werden gekeerd. Na 35 min. spelen was het de links half der gasten die met een ver en hard schot zijn ploeg aan de leiding bracht: 01. Venray wist hierna weer enkele reëele kansen te scheppen, doch Vrouwe Fortuna had voor Venray geen glimp. Na de hervatting was het Venray dat bijna voortdurend in de aanval was, maar het spel der voorhoede was zo pover, dat het weinig pro blemen voor de Ster-achterhoede inhield; vooral onze vleugelspelers bleven ver beneden de maat. De Venray-achterhoede kreeg handen vol werk, maar aanvoerder Philipsen en zijn mede-verdedigers hielden stand. Een kwartier voor het einde werd Venray een vrije trap toegewezen, die door P. Smits keihard op doel werd geschoten, doch de goalie der gasten wist met een katachtige sprong zijn doel schoon te houden. Hiermee was het vuur geblust; er werd wel hard ge werkt totdat de scheidsrechter het verlossende einde blies, maar impo neren deed het niet. De Ster behaal de een kleine (01), doch belangrij ke zege. Teleurstellend was eveneens de wedstrijd Tiglieja 2Venray 2, die door onze reserves met 51 werd verloren. Met de rust hadden de Venrayers nog een 01 voorsprong, doch direct na de hervatting sloeg Tiglieja toe. Binnen zeer korte tijd brachten ze de stand op 21, een misverstand in de Venray-verdedi- ging betekende 31 en daarna was het gedaan met de rood-witten. Tig lieja profiteerde hiervan en won royaal, doch wel wat geflatteerd met 51. Venray 3 speelde thuis tegen Ys selsteyn 1. Het eerste half uur wa ren beide partijen goed aan elkaar gewaagd. De tegenpartij kwam door een onverwacht doelpunt aan een gelukkige 10 voorsprong. Vijf mi nuten voor rust straft J. Kusters een handsbal, die de scheidsrechter niet ontgaan was, resoluut af en daardoor ging de rust in met een 11 gelijke stand. Na de hervatting waren onze mannen iets sterker; deze meerder heid wist J. Hermans 15 min. voor het einde uit te buiten en er 21 van te maken. De strijd werd nu iets vinninger, maar desondanks wist G. van Houdt 3 min. voor het slot Ysselsteyn de genadeslag toe te brengen door nr. 3 te alten aanteke nen. Venray 3 incluis debutant doel man Boonekamp kan op een goe de wedstrijd terug zien. U ziet wel, waar een wil is, is een weg; mannen ga zo door en er sneuvelen nog meer tegenstanders. Venray 4 was te gast bij koploper Wittenhorst 3. Deze ploeg bleek voor de rood-witten te sterk. Met 51 kregen ze de kous op de kop. W. van Els wist voor Venray de eer te redden. Venray 6 ging op bezoek bij FCEB 2 en leed een 43 nederlaag. Ook nu weer speelden de Venrayers een goede wedstrijd, maar het pechdui- veltje speelde hen de nodige parten. Venray 7 trad aan tegen de reser ves van EEV. Onze benjamins speel den een goede wedstrijd en „veeg den" de mannen uit Evertsoord met niet minder dan 80 van de kaart. Programma a.s. zondag: Venray 1Volharding 1 2.30 uur Griendtsveen 1Venray 3 2.00 uur Venray 4Sevenum 2 12.00 uur Venray 5Venray 6 12.00 uur Venray 1 gaat zich opmaken voor de derby tegen Volharding. Als we de standenlijst bekijken dan blijkt dat Volharding er wel beter voor staat, maar dat die ploeg wisselval lig speelde; de twee laatste gespeel de wedstrijden werden ook weer verloren. Wat het a.s. zondag zal worden is moeilijk te zeggen. Zeker is, dat het een spannende wedstrijd zal wor den, die veel belangstelling zal heb ben en waarin Venray niet kans loos behoeft te zijn, want een om mekeer kan niet uitblijven. Met iets R T H U VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 meer zelfvertrouwen dat vooral onze voorhoede mist - zal onze ploeg beslist een stuk beter gaan spelen, Mannen succes, wij blijven hopen en vertrouwen. Venray 3 gaat naar het eveneens laag geklasseerde Griendtsveen. Ge zien de verrichtingen van zondag j.l. geven we hen kans op de volle buit. Venray 4 ontmoet a.s. zondag Se venum 2, die niet gemakkelijk te overwinnen is voor de Venrayers. We verwachten een gelijkspel. Tenslotte vermeldt het program ma dan nog de „derby" Venray 5 Venray 6. Zullen we het hier voor lopig ook maar houden op een ge lijkspel? Venray 2 en 7 zijn vrij. Merselo 1 was afgelopen zondag naar Sevenum getogen voor een wedstrijd tegen Sevenum 2. Het sa menspel van Sevenum was over het algemeen iets beter dan dat van Merselo. Er ontstond enig tumult toen de scheidsrechter een aarzelen de houding aannam bij de toeken ning van een strafschop. Eerst na dat het publiek „duidelijk kenbaar" had gemaakt dat zij het niet eens was met de handelwijze van de scheidsrechter, werd de betreffende strafschop toegekend aan Sevenum. Sevenum won deze matige wed strijd met 21. Merselo 2 kreeg Leunen 2 op be zoek: hier werd met 41 gewon nen. Programma a.s. zondag: Merselo 1Leunen 1 2 uur Molen wiekers 3Merselo 2 12 uur Uitslagen: Wittenhorst AlLeunen Al 61 Leunen 1Molen wiekers 1 24 Molenwiekers 2Leunen 2 81 Merselo 2Leunen 3 4>1 Programma: Zaterdag: Wanssum C2Leunen Cl 2.30 vertrek 2 uur Zondag. Merselo 1Leunen 1 2.G0 vertrek 1.30 uur Leunen 2Meterik 4 2.00 Leunen 3Tienray 3 12.C Het 2e herenteam begon dit V.C. Rooy-weekend met een 03 over winning op het vierde zestal van het Horster Hovoc. Met goed volley bal en talrijke goed uitgevoerde aanvallen, werden de Horstenaren verslagen. Het le damesteam van V.C. Rooy ontving bezoek van Forto uit Deur- ne. Het werd de vierde zege voor de V.C. Rooy-dames in even zoveel wedstrijden. Geen enkel moment is de V.C. Rooy-ploeg in gevaar ge weest. In de le set kwamen de For to-dames er niet aan te pas, met 15-2 werd het 10 voor V.C. Rooy. In de 2e set ging het iets beter aan de Deurnese kant ,maar met 157 bleek V.C. Rooy toch duidelijk de sterkste. Ook in de 3e set was V.C. Rooy de beste ploeg, met 156 werd de set gewonnen en daarmee de wedstrijd (30). Het le herenteam nam het daarna op tegen de heren van Forto. Na een ietwat trage start ,ging de V.C. Rooy-ploeg steeds beter draaien, wat een 15—6 setzege betekende. De 2e set werd door V.C. Rooy met de zelfde cijfers gewonnen. In de 3e set probeerde Forto de stand een beter aanzien te geven ,maar verder als 151 kwamen de Deurnese volley ballers niet. Ook het le herenteam van V.C. Rooy is na 5 wedstrijden nog onverslagen. Het 2e herenteam, reisde naar Baarlo, om daar Tupos 2 te bekam pen. De V.C. Rooy-reserves, namen geen enkel risico en wonnen over tuigend met 03. Al hebben de Tu- po's heren het zeker niet cadeau ge geven, met 9-15, 7-15 en 11-15 bleek V.C. Rooy 2 toch duidelijk sterker. In deze wedstrijd raakte de V.C. Rooy-speler K. v. d. Velde gebles seerd, enkele weken rust zal wel de boodschap zijn, sterkte en spoedige beterschap Kees. Maandagavond trok V.C. Rooy 4 naar Maasbree, niet om daar tafel tennis te spelen, want dat hadden ze zeker verloren, maar om te volley ballen. Nu kwamen ze met een vol komen verdiende 13 overwinning op V.C. Bree 2 naar Venray. In de le set zag het daar echter niet naar uti, want met 158 werd de stand 10 voor V.C. Bree 2. In de 2e set waren de zenuwen bij de jeugdige V.C. Rooy-ers verdwenen en met zeer goed volleybal werd het via een 6-15 setstand 11. V.C. Rooy 4 voel de dat ret ging en via 7-15 en 8-15 werd de stand 13 voor V.C. Rooy 4. Een prachtige overwinning! Vijf wedstrijden, vijf overwinnin- gen, waarlijk een „V.C. Rooy- weekend"! Programma heren: 28-11 VCH—V.C. Rooy 1 19.30 29-11 TVC 2—V.C. Rooy 2 12.00 Dames 28 nov.: Jong SiosV.C. Rooy 1 18.30 Zondag j.l. speelde S.C. Venray haar tweede competitiewedstrijd van dit seizoen tegen Arcen. Met een door ziekten danig vrezwakt team, werd met niet al te grote illusies deze uitwedstrijd tegemoet gezien. Er werd wederom hard voor de puntjes gevochten, waarbij diverse spelers elkaar op de 64 velden zo weinig toegaven dat ze aan 40 zetten niet genoeg hadden om tot een be slissing te komen. Het gevolg was dan ook dat 4 van de 10 partijen moesten worden afgebroken. Voor al dankzij de lagere bordspelers kon de S.C. Venray een niet verwachte voorlopige 37*-2V* voorsprong ne men. Zonder iemand iets tekort te doen, is de overwinning van Pater Otgerus Janssen toch wel vermel denswaardig, die nu als invaller spelend nog lang niet alles van zijn oude glorie verloren schijnt te heb ben. De einduitslag zal waarschijn lijk na arbitrage van de afgebroken partijen 55 worden. Persoonlijke uitslagen: P. GomersW. Jeuken V2-V2 G. v. MegenP. Rouvroye afgebr. MosterdmanA. Lucassen 1-0 J. v. MegenJ. Slevin afgebr. L. de Lang Evertsen-J. Verhaegh A. PetersFr. Broens 1-0 H. MuntenPater Otgerus 0-1 W. PetersF. de Jong afgebr. P. v. MegenMevr. L. Spee 0-1 E. VerstappenJ. Kok 0-1 DE PEELHAAS Konijnen- en pluimveevereniging „De Peelhaas" houdt op 28 en 29 november a.s. voor het eerst een clubtentoonstelling in zaal Vollen- berg, Henseniusstraat 20. Er zijn 20 soorten konijnen te be zichtigen en 8 soorten kippen met prachtige sierduiven in totaal 150 stuks. Zaal open zaterdag van 19.00 uur tot 23.00 uur; zondag van 10 uur v.m. tot 20.00 uur. Om 8 uur wordt de loterij uitge speeld, waarna prijzen afhalen. Dierenvrienden U wordt allen verwacht in Zaal Vollenberg, waar U zich kunt opgeven als lid van de Peelhaas voor konijnen of pluirhvee. VERWEN U MET EEN ELECTRISCHE DEKEN NIEUWE SUBSIDIE VERORDENINGEN GEVEN 27.850,— MEER SUBSIDIE AAN VENRAYSE VERENIGINGEN EN VENRAYS JEUGD In samenwerking met de Commis sie voor Financiële Aangelegenhe den heeft B. en W. enkele nieuwe subsidieverordeningen ipgesteld. Dit is mede gedaan, dat zowel gemeen te als betrokkenen weten waar ze en aan zijn. Een van de grote voordelen is o.i. dat hierdoor het „geschooi" om subsidies gelukkig kan verdwijnen, terwijl een ander voordeel is ,dat verschillende sub sidiebedragen aanmerkelijk zijn ver hoogd. BIJZONDERE ONDERWIJSINSTELLINGEN Als tegemoekomingt in de kosten van de culturele vorming der Ven rayse jeugd (voor zover die niet door andere overheidssubsidie gedekt worden) stelt deze verordening voor ieder jaar uit te betalen pen Ven rayse leerling: 100,aan groot- en klein se minarie en kloosterscholen voor middelbaar en voorbereidend ho ger onderwijs, die geen rijkssub sidie krijgen. 40,aan scholen voor bijzon der voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs, die wel rijks subsidie krijgen, alsmede aan scholen voor maatschappelijk onderwijs en sociale academies voor de opleiding maatschappe lijk werker. 30,aan de Katholieke Leer gangen te Tilburg. 25,aan de Bisschoppelijke kweekschool, de Middelbare Landbouwschool en de UTS, al len te Roermond .alsmede aan de Praktijkschool voor Pluimvee teelt en de Hoveniersvakschool, beiden te Horst. 15,voor de opleiding van bibliotheek-assisttent(e). 50,aan de Muziekschool te Venlo. 100,Stichting Sportcentrum Limburg voor de sport- en spel leidersopleiding. 200,aan conservatoria. 2.50 aan LTS, huishoudscholen, Land- en Tuinbouwscholen. CULTURELE VERENIGINGEN De subsidies van onze culturele verenigingen worden over het alge meen belangrijk verhoogd. Onder deze culturele verenigingen worden verstaan: de muziekgezelschappen; b. Venray's jeugddrumband; LUXE ONTBIJTSETS VINDT U BIJ c. de zangverenigingen; d. de schutterijen; e. de toneelverenigingen en verder andere plaatselijke cul- turel verenigingen, insellingen t of stichtingen, die ten doel hebben de algemene ontwikkeling en het cul turele peil van leden of inwoners te verhogen, een en ander ter beoor deling van B. en W. De subsidie bestaat uit: a. een basissubsidie, die is voor Kon. Harmonie Euterpe 2000, andere muziekgezelsch. 1000,- jeugddrumband 200, zangverenigingen 200, schutterijen 100, toneelverenigingen 100, bovengenoemde „algemene" ver. 100, Verder krijgen de muziekgezel schappen, de jeugddrumband en de schutterijen 5,per werkend lid, alle andere verenigingen 2,50 per werkind lid. (Het aantal werkende leden wordt berekend naar het ge middelde van 1 januari en 1 sep tember). Daarnaast worden prestatie-pre mies verleend aan muziekgezel schap als ze een eerste prijs behalen in de superieure afd. 500,- ere-afdeling 400, afd. uitmuntendheid le afdeling 300, 2e tot en met 4e afdeling 200, De andere verenigingen krijgen een premie van 250,als ze een eerste prijs behalen, die ook te ver dienen is voor de drumbands van de verschillende muziekgezelschap pen als die met goed gevolg aan een speciaal voor hen georganiseerd concours hebben deelgenomen. Een op te richten verenigings fonds, waarin de gemeente nog eens 10"/o van alle bovengenoemde subsidies jaarlijks stort, vormt 'n spaarpot waaruit B. en W. nog eens een extra subsidie kunnen geven van maximaal 400,aan verenigingen, die in een bepaald jaar extra verplichtingen heeft. De betrokken verenigingen moe ten als tegenprestatie zorgen hun ledenlijsten in orde te hebben en kunnen verplicht worden medewer king te geven aan nationale of plaatselijke feesten (tot een maxi mum van 3 jarenj. JEUGDWERK - JEUGDSPORT EN JEUGDRECREATIE De nieuwe verordening stelt voor subsidie te verlenen aan, wat ge noemd wordt a. vrije jeugdvorming, d.i. 't jeugd werk in clubverband voor jeug digen van 8 t.m. 19 jaren; b. open jeugdwerk, d.i. aktiviteiten ten behoeve van de ongeorgani seerde jeugd; c. jeugdsport, sportbeoefening in clubverband voor jeugdigen van 8 t.m. 19 jaren; d. jeugdraad, samenwerkende top van de onder a en b genoemde verenigingen en organisaties; e. sportraad, samenwerkende top van de onder c genoemde vereni gingen en organisatie; f. kindervakantiewerk; g. kinderspeeltuin. De vrije jeugdvorming ontvangt 10,voor elk lid in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar en 5, voor elk lid in de leeftijd van 17 t.m. 19 jaar. De jeugdsport 5,voor elk lid van 8 tot en met 16 jaar, 2,50 voor de overigen. Bovendien krijgen beide een bij drage van 50 pet. in de kosten van leiders en/of leidstersoplei ding met een maximum van 100,per jaar per leider. Het open jeugdwerk kan gesub sidieerd worden tot een maxi mum van 1.000,na ingewon nen advies van de jeugdraad. De jeugdraad krijgt 80 pet. van haar kosten vergoed tot een maximum 800,per jaar. De Sportraad krijgt 50 pet. van haar kosten vergoed tot een ma ximum van 500,per jaar. Het Kindervakantiewerk krijgt 1.50 per deelnemend kind. De kinderspeeltuin krijgt 1/4 van haar vaste lasten betaald tot een maximum van 3000, De gemeente heeft in deze veror dening ook ruimte gelaten voor sub- sidiërnig in de kost envan een of meer plaatselijke of regionale jeugd werkleiders of jeugdsportleiders. Ook hier is de mogelijkheid ge opend voor een jeugdfonds, waar in 10 pet. van het subsidiebedrag in gedeponeerd wordt t.b.v. spe ciale acties voor de jeugd. FINANCIËLE CONSEQUENTIES Deze nieuwe verordeningen doen een heel wat zwaardere aanslag op de gemeentekas, dan de oudere sub sidie-toewijzingen. De subsidieregeling bijzondere on derwijsinstellingen vraagt nu ƒ20.500 i.p.v. 14.000 zoals tot heden gold. De subsidieverordening culturele organisaties verhoogt de subsidies voor de culturele verenigingen van 5800,o p ƒ14.250,terwijl die voor de jeugd van 19.200 op ƒ32.100,komt. (Daarbij is nog geen rekening gehouden met de aanstel ling van een jeugdwerkleider). Een verhoging dus van 27.850. Daarmede zijn de hogere opbrengs ten inzake de rioolbelasting 15.000 en reinigingsrechten 10.500 al op gesoupeerd en moet nog een beroep gedaan worden op de post onvoor zien van 2350, De mening van de Raad over een en ander leest U in het raadsver- slag. VUILNIS Ondanks het feit dat de mensen aan de puinplaats ook nog zaterdags de poort open laten of open doen, ondanks het feit, dat de mensen van de vuilniswagens heus niet te be roerd zijn om ook nog eens wat meer mee te nemen, dan het „vuil- nisemmervuil", ondanks het feit dat Venray's politie heus niet verlegen is om een dikke bon uit te schrij ven als men gesnapt wordt, ondanks dat alles schijnen sommige mensen er bepaald een sport vna te maken hun vuilnis, afval en puin maar er gens langs 's heren wegen te depo neren. Een rare sport dan wel, waar al dikwijls over geschreven is. maar die toch steeds weer verrast door puin- en afvalhopen uitgerekend op de mooiste plekjes van onze ge meente. Of het zin heeft er maar weer eens ever te kankeren, geloven we niet meer. We constateren alleen dat dit euvel nog altijd blijft bestaan, tot schade en schande van Venray. EEN TAFELKLEED VOOR ELKE STIJL ST. NICOLAAS TE GAST IN OOSTRUM Zondag 29 november a.s zal de Sint Oostrum met een bezoek ver eren, mits er geen stoute kinderen zijn! De goed heilig man uit Spanje zal Oostrum vanuit richting Geys- teren binnentreden. Om 2.30 zal har monie „Sub Matris Tutela" in het bijzijn van alle Oostrumse kinderen een allerhartelijkst welkom berei den voor Sinterklaas en zijn trou we Pietermannen. De intocht zal via Geysterseweg, van Broekhuizenstraat, Valken kampstraat lopen, waarna een im posante ontvangst zal plaats vinden in het parochiehuis. K.A.V. VERGADERDE Op de gehouden KAV vergadering kon de voorzitster ruim 100 leden welkom heten. Het St. Nicolaasfeest voor de leden werd vastgesteld op woensdag 2 december a.s. in „De Burggraaf". In verband met de nieuwe struk- tuur der KAB spoorde de voorzit ster de leden aan toch hun mannen en zoons zoveel mogelijk naar hun vakbondsvergaderingen te sturen, opdat zij in elk geval als op 1 ja nuari de naam KAB zal veranderen in NKV zullen weten wat er gaat gebeuren. Mevrouw Monné uit Overloon hield een mooie lezing over. de ak- tie „Door vrouwen aan vrouwen een op vijf". Deze werd door de aanwezige leden aandachtig gevolgd en de spreekster mocht dan ook een hartelijk applaus in ontvangst ne men. Onder de puaze werd het ge bruikelijke kopje koffie geserveerd. Bloemist oJs. eKyzers sprak dan over het verzorgen en de bemesting vna onze kamerplanten en bloemen en liet aan de hand van de meege brachte bloem enzien welke mooie stukjes hiervan gemaakt kunnen worden door deze juist te rang schikken. Hij liet enkele vaste plan ten en bloemstukjes onder de aan wezigen verloten. KATH. VROUWENGILDE AFD. VENRAY A.s. maandagavond om 8 uur in Hotel Kemps zal de cursus „Ver keersregels" speciaal voor het lang zame verkeer aanvangen. De cursus zal worden gegeven door de heer W. Buys en wordt toegelicht met dia's. Er kunnen zich nog enkele deel neemsters opgeven bij het bestuur. Kosten 5,voor de gehele cur sus van 5 avonden. GESLAAGD Voor de commissie, belast met het afnemen van examens beroepsgoe- derenvervoer over de weg, slaagde op 18 november in Den Haag, onze dorpsgenoot de heer H. G. M. Bom, Min. Ch. Ruysstraat 14. Hierdoor kwam hij in het bezit van het vakdiploma beroepsgoede- renvervoer met vrachtauto's ,als be doeld in art. 128, le lid, van het Uitvoeringsbesluit Autovervoer Goe deren. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Maandagavond 30 november is in zaal Wilhelmina de Grand Gala Sinterklaasavond voor M.A.-cursis- ten en hun genodigden. Aanvang half acht. In verband met de winkelweek voor Sinterklaas zijn er geen avond lessen. Maandagavond 7 december worden de cursisten weer op school verwacht. JONGEREN CURSUS VENRAY Donderdagavond 3 december vie ren de jongerencursisten met hun genodigden het Sinterklaasfeest in San Damiano, Paterslaan 1. Deze avond begint om half acht en ein digt om half tien. Tijdens de win kelweek gaan de lessen van de J.C. gewoon door. LEKKER WARME EN MOOIE SJAALS

Peel en Maas | 1964 | | pagina 16