BIJSTANDSWET DEZE WEEK ök CHEMISCHE INDUSTRIE LITURGIE vernieuwing circus mo VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 No. 47 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG DE NIEUWE ALGEMENE Op 1 januari 1965 zal de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking treden en zal de bestaande Armen wet buiten werking worden gesteld. En hiermede zal een belangrijke verbetering tot stand komen in de toestand van vele landgenoten die tot nu toe in hun bestaan gesteund moesen worden en afhankelijk wa ren van de overheid of een welda digheidsinstelling. Er zijn in Nederland op het ogen blik plm. 75.000 gezinnen en alleen staanden en plm. 40.000 personen verblijvende in een of andere in richting die niet over de noodzake lijke middelen beschikken om in hun eigen onderhoud kunnen voor zien of de kosten van hun tehuis niet kunnen betalen. Al deze mensen ontvangen op het ogenblik op grond van de Armen wet ondersteuning van de gemeente, kerkelijke of particuliere instellin gen. Voorts zijn er dan nog enige groe pen zoals de Ambonezen, minder- validen en oorlogsslachtoffers, die op grond van een rijksgroepsrege ling geldelijke steun ontvangen. Voor al deze mensen betekent de Bijstandswet per 1 januari een gro te verbetering die hier op neer komt wat zij in het verleden als gunst kregen ,zal hun in de toekomts als recht verleend worden. De oude armenwet is nl. nog ge baseerd op de gedachte, dat de hulp aan armen vooral een vorm is van betoon van barmhartigheid. Daar door gebeurde het in het verleden maar al te vaak, dat vele gezinnen in nood bleven zitten, omdat men zich schaamde om aan te kloppen bij bepaalde instanties. Dit nu moet voorbij zijn. Eenieder die in aanmer king voor bijstand komt, heeft hier recht op en hoeft zich te vervoegen op het gemeentehuis. Volgens de nieuwe wet zijn B. en W. verplicht financiële bijstand te geven aan iedere Nederlander die er recht op heeft. Deze bijstand is niet alleen bedoeld om de mensen de no dige kleding, voeding en huisvesting te geven, maar ook voor een mis schien kostbaar verblijf in een zie kenhuis of revalidatiecentrum, ook voor noodzakelijke huishoudelijke hulp, ook als hulp bij het opbouwen van een nieuwe bestaansmogelijk heid een bedrijfskrediet of om scholing. In al dergelijke gevallen kan er een recht zijn op financiële bijstand. Een belangrijke bepaling van de nieuwe wet is ook die, welke be trekking heeft op de beperking van het verhaalsrecht. Volgens de Ar menwet kunnen de kosten van de ondersteuning die iemand ontvangt, teruggevraagd worden aan diens fa milieleden, ouders, grootouders, echtgenoot, kinderen en of kleinkin deren. Er waren dan ook voor 1961 veel bejaarden die liever alleen van hun AOW trachtten rond te komen, dan dat zij om ondersteuning bij de ge meente gingen vragen. Na 1965 zal het verhaal op meerderjarige kinde ren geheel worden afgeschaft. Het is duidelijk dat men in een wet die bedoeld is voor zeer uiteen lopende gevallen, niet in cijfers kan vastleggen op hoeveel bijstand iemand nu recht heeft. Iedereen heeft recht op zoveel bijstand dat hij in de noodzakelijke kosten van bestaan kan voorzien. Elke vaststelling dienen B. en W. dan ook geval voor geval te beoor delen. Over de diverse mogelijkheden, die deze wet biedt, kunnen nadere informaties bij de gemeentelijke so ciale dienst verkregen worden. Op hetzelfde moment dat Sinter klaas zijn feestelijke intocht in de hoofdstad maakte, liepen twee Ne derlandse politici met verstoorde ge zichten in hun huiskamer te ijs beren. Minister Toxopeus telde daarbij in gedachten ongerust de stemmen, die hij hoopte te krijgen voor zijn voorstel om de Bijlmer voor tien jaar bij Amsterdam te voegen en de heer Mertens, de kop pig voor loonsverhogingen strijden de vakbondsleider, noemde het loon- beraad „een grote sof". Zoals te verwachten viel, heeft het gesprek tussen de regering en de Stichting van de Arbeid niet tot een concrete, oplosing geleid. Minis ter Veldkamp heeft het standpunt van de regering, matiging, opnieuw verkondigd, maar hij heeft zich niet door de werkgevers laten verleiden bepaalde percentages te noemen of uitspraken te doen inzake het prijs, beleid. Op die manier heeft de be windsman de mogelijkheid tot een voortzetting van de onderhandeling in de Stichting van de Arbeid open gelaten. BOT VANGEN Minister Bot wil de collegegelden van de universiteiten verdubbelen. Achter deze bewindsman doemt ech ter de gestalte van minister Witte- veen op, die kennelijk tegenover O. K. W. dezelfde politiek voert als tegenover de wegenbouw en de la gere overheidsorganen. De minister van verkeer mag wel wegen bouwen, maar dan moet hij eerst zelf weggelden uit de beurs van de automobilisten kloppen. Ge meenten kunnen wel wat meer geld krijgen, maar dan moeten ze eerst door b.v. verhoging van reinigings rechten, bus- en tramvervoer enz. zelf wat doen. Ondertussen wuiven we hiermee de volle verantwoorde lijkheid van minister Bot niet weg, want deze heeft zelf zijn goedkeu ring gegeven aan het voorstel tot verhoging der collegegelden. Een voorstel, waar de afgelopen week met name de Utrechtse stu denten in een protestvergadering af keurend op hebben gereageerd. Het voorstel tot een dergelijke verhoging gaat volkomen in tegen de demo cratisering van ons onderwijs, zoals die zich na de oorlog manifesteer de. Deze aanzienlijke kostenstijging betekent een zware last voor stu denten uit de minder draagkrachtige milieus, welke kringen toch al een bedroevend klein aantal academici afleverde. Misschien zullen de pro testerende studentenorganisaties als nog Bot vangen hopelijkniet in figuurlijke zin. LOONBELEID INKOMSTEN EN UITGAVEN EINDE DRAADOMROEP MINDER KRUIPWAGENS DRAADOMROEP EN CULTUUR Minister van Aartsen heeft vori ge week op het Binnenhof opnieuw de doodsklok over de draadomroep geluid. De stijgende kosten op de ex ploitatierekening leidden onvermij delijk tot likwidatie, hetgeen trou wens in het verleden door verschil lende kamerleden ook al is betoogd. De minister zei voor de culturele waarde van de draadomroep oog te hebben, maar hij vond het aantal abonnees ,dat zich om die reden heeft aangesloten, te gering. Deze argumentatie nu vinden wij allesbehalve steekhoudend. Vanzelf sprekend is het aantal mensen, dat zich abonneert op de draadomroep vanwege de klassieke programma's gering. Maar moet deze groep dan daarom de draadomroep missen? Een vreemd standpunt van een re gering ,die volgens prof. Wemelsfel- der (Zie „Onaardige economie") de Nederlandse Opera een subsidie geeft van 50,per echtpaar per avond, die vette prijzen beschikbaar stelt voor niet zelden derde rangs schrijvers, en die men leze er de staatsstukken van O. K. en W. maar eens op na de mond vol heeft van culturele vorming. Geluk kig kan de televisie uitkomst bieden voor degenen, die straks het vierde net van de draadomroep moeten missen. Zij kunnen het week-end dan misschien niet vaak Mozart of Schubert beluisteren, maar wel Rijk de Gooyer, Johnny Kraaykamp en Stiefbeen en Zoon, zien. Geen klas sieke muziek meer, maar wèl fijne humor KRUIPAUTO'S VERDWIJNEN Minister van Aartsen heeft aange kondigd maatregelen te treffen tot wering van de zg. kruipauto's, de vehikels die niet sneller rijden dan 20 km p. uur. Jammer voor de eige naars van die wagens wier vervoer middel echter een gevaar vormt op de openbare weg. Gelukkig krijgen melkboeren, bakkers e.d. wel de ge legenheid om althans in de bebouw de kom hun waren per kruipauto af te zetten en hopelijk zullen ook de invaliden onder bepaalde voorwaar den nog van deze wagens gebruik mogen maken. Voor degenen die alsmaar zakken voor hun rijbewijs, betekent een en ander natuurlijk een strop. Maar minster van Aartsen heeft deze eeuwige studenten een „hint" gege ven. Wie tweemaal voor het examen zakt, kan bij het ministerie van ver keer en waterstaat een rijproef af leggen. Die duurt wat langer dan het gewone rijexamen, zodat men beter de kans krijgt om zijn zenu wen te beheersen. Een sceptische rij-examinator zei echter: „Er zijn DUITSLAND HERDACHT ZIJN GEVALLENEN OP HET KERKHOF TE YSSELSTEYN In de miezerige motregen, welke op de immense dodenakker gestaag neerdruppelde, herdachten de Duit se nabestaanden welke zondag met enkele duizenden naar het Duitse soldatenkerkhof- in Ysselsteyn wa ren gekomen hun gevallenen op so bere, maar indrukwekkende wijze. Daarbij waren o.m. tegenwoordig Oberst Luit. Hildebrandt, Land- machts Attache der West Duitse re gering in Den Haag, de commandant van de Bundeswehr uit Budel, de Ob. Luitenant Wittman, de cdt. van het MOB-complex te Lieshout, Dr. Robé Kanselier van het Consulaat rv^andTrinPpn Generaal te Maastricht en vertegen-®— woordigers van de Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge uit Kas sei. 'Zoals uit verschillende aankondi gingen al blijkt, zal ook in het de- jkenaat Venray binnenkort de litur gievernieuwing plaats hebben. De leden van de koorkring zullen woensdag a.s. bijeen komen om eens kennis te maken met de liturgie- arèranderingen en b.v. de parochia nen van het Rectoraat O.L. Vrouw van Zeven Smarten krijgen daartoe de gelegenheid volgende week vrij dag ,als in de Paterskerk een zgn. [houten mis gelezen wordt, een imis dus, waarbij tekst en uit leg gegeven wordt van de komende Het geheel werd omlijst door zang van het koor van de Paters en stu denten van het Missiehuis van het Goddelijk Woord uit Steyl en de klanken van het carillon. aag gewei ■oe- dat c Dominee Kaetzke uit Den Haag sprak een geestelijk woord. Dr. Robé sprak over de verz< ning, waarvoor ook de Duitse jon geren zich inzetten door hun werk op de kerkhoven en wees er op dat juist de miljoenen doden van de eerste en tweede wereldoorlog een waarschuwing moeten zijn om alle: krachten in te zetten voor voorko ming van een derde wereldoorlog. Kapitein Timmermans, beheerder van het kerkhof vroeg zich af of de jeugd niet beter verbroedering kan nastreven en niet meer het motto verzoennig over de graven gebruikt, omdat men de jeugd van heden niet verantwoordelijk kan stellen voor wat hun ouders hebben gedaan. De vertegenwoordiger van de Volksbund wees er op dat op het moment dat de Regering te Bonn de doden der laatste wereldoorlog her denkt dat overal waar Duitse sol- datenkerkhoven zijn, daar in de geest van Volkstrauertag de geval lenen worden herdacht. De gehele herdenking had een rustig verloop. A.s. zondag herdenken de protes tanten hun gevallenen in de Totes- sontag. GELEIDELIJK. KERKRADENAAR VRIJGEZELLEN HOBBYIST TE VENRAY Wij brachten een bezoek bij de 42-jarige oud-Kerkradenaar, die nog steeds als vrijgezel zijn leven door brengt ten huize van zijn kostbaas aan de Overloonseweg alhier. Deze heer Vercouteren heeft zijn hobby als vogelliefhebber kunnen uitleven zoals hij het in zijn stoutste dromen niet voor mogelijk had ge houden. Hij heeft namelijk een der grootste volières welke wij ooit bij een hobbyist hebben gezien. Een vo lière, die een lust voor oog en oor is, 14 meter lang, ruim 4 meter breed en 3 meter hoog met daarin meer dan 50 verschillende vogel soorten in fantastische kleurrijke schakeringen. Dure, in de loop der jaren aangeschafte exemplaren, waarvan wij nimmer het bestaan wisten. Een keur van tropische en andere vogels, die speciaal door de vogelliefhebber een lust voor het oog is. Stromend water in de volière zorgt voor de verfrissing der vogels, die alleen al 50 kilo voer in de vier weken nodig hebben. Maar dat heeft deze hobbyist er graag voor over. Wij bezochten hem ter gelegenheid van de eerste show van de Venray- se volière-vereniging de Vogel vriend, welke met haar 42 leden café In d'n Engel" hadden weten om te toveren voor haar prachtige wild- vogel- en tropisch vogelshow. Deze nog jonge vereniging heeft de vele vogelliefhebbers laten zien wat zij hebben weten te bereiken met en op deze show haar kennis gaarne uitgedragen aan anderen. De heren Bouwman en Philipsen kunnen terecht trots zijn op deze presentatie van de nieuwe loot aan de stam der Venrayse verenigingen waarmede wij hen gaarne geluk wensen. Met hen hopen we dat bin nen niet al te lange tijd een keuring van dit zo voortreffelijke materiaal verwezenlijkt kan worden. Wij vragen nog st^edi PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY meer zenuwlijders in Nederland dan auto's in Den Haag." "Zoals bekend hebben de bisschop- lpén van Nederland de wens uitge sproken, dat zo mogelijk, de ver- «fieuwingen in de liturgie op de eer- jste zondag van de Advent, 29 no- [vember a.s. zullen ingaan. I Zo mogelijk houdt dat in, dat er fefto goede voorbereiding mogelijk is 'eest en zo die er niet was, dat linste op die datum met die «•bereiding wordt begonnen, op- de veranderingen kunnen wor- [den doorgevoerd. VOLKSTAAL Wat zijn nu de voornaamste ver- mieringen, die plaats vinden? *-Dat is op de allereerste plaats het é^bruik van de volkstaal, i.e. het [Nederlands, bij bepaalde onderdelen de Misliturgie, alsmede bij de [diennig van Doopsel, Vormsel, ament der Zieken en Biecht, de tweede plaats zijn er be- [lde veranderingen in de struc- van de Mis. 'anneer wordt nu de volkstaal likt? het Nederlands worden voor- jn gebeden: de gebeden aan de voet van het altaar (schuldbelijdenis); [de introitus-antifoon, de tussen rangen tussen epistel en evange- le, het offertorium en de com- |unio; •ie,. Gloria, Credo, Sanctus en lis Dei; oratie, secreta en posfeommu- nio; e. epistel en evangelie; f. de zgn. voorbeden: gebeden, die voortaan na het credo en voor het offertorium gebeden worden; h. Orate Fratres met antwoord; i. Pater Noster met inleiding en daarop volgend gebed; j. Pax Domini met antwoord; k. Ecce Agnus Dei, Domine non sum dignus en Corpus Christi; 1. Ita Missa est en de zegen. In het latijn bidt de priester dus nog alleen de offertoriumgebeden, die van de canon en voor de Com munie. De rest komt in het Neder lands. Uit deze'" invoering van de volks taal blijkt al duidelijk, dat de bis schoppen beogen, dat de gelovigen zo nauw mogelijk betrokken wor den bij de Eucharistie-viering. De Mis moet een samen-vieren, een sa men-offeren en een samen-bidden worden van priester en gelovigen. Ditzelfde verlangen spreekt ook uit de STRUCTUURVERANERINGEN die deze viering zal ondergaan. Niet alleen valt bij de voetgebeden de psalm Judica me uit en verdwijnt 't laatste Evangelie, maar ook in de, wat men vroeger stille mis noemde, zal de gelovige meer betrokken wor den in de verschillende gebeden. De priester gaat ook hier voor, maar verwacht een aktieve medewerking van de gelovigen ,door samen bid den, samen zingen. Deze verandering blijkt nog meer uit de gezongen missen, waarin een onderscheid gemaakt gaat worden tussen de zgn. Latijnse Hoogmis en de feestelijke Eucharistieviering met gezongen Nederlandse teksten. Bij de Latijnse Hoogmis wordt in de toekomst behalve gezongen ook luidop gebeden en krijgt de volks taal behalve bij epistel en evangelie ook nog een plaats bij sommige ge beden. Daarnaast is de mogelijkheid geopend om te komen tot een Hoog mis met uitsluitend Nederlandse ge zangen, wat weer de mogelijkheid opent, vooral in grotere parochies, om zondags beide hoogmissen te ce lebreren ,waar door de gelovige naar die Eucharistie-viering kan gaan, welke hem het meest dierbaar is. Het is goed te bedenken dat de aangekondigde wijzigingen slechts een eerste bescheiden aanzet zijn voor een meer fundamentele ver nieuwing, zoals de Bisschoppen zeg gen. Alles zal worden gedaan, opdat 'n goede viering van de heilige liturgie de gelovige aktief mee betrekt in de Eucharistieviering, waarin rond het altaar de gemeenschap van gelovi gen met de priester samen zich richt naar God. Dat vraagt van ons dat wij open staan voor het nieuwe dat gaat ko men en niet uit een bepaalde ge- neerdheid, uit een soort lafheid dit op voorhand reeds afwijzen, maar integendeel ons nu reeds voornemen aktief mee te werken opdat deze li turgie-veranderingen niet alleen doorgevoerd worden, maar ook aan hun doelstelling beantwoorden. KRACHTIGE EXPANSIE DER Nu met de vestiging vna de Rank-Xerox ook Vcnray's industrie met een chemische fabriek wordt uitgebreid, is het interessant om iets meer te weten over de mogelijkheden, welke deze tak wel biedt. Natuurlijk kan in dit stadium van opbouw nog weinig of niets gezegd worden over de Rank-Xerox als zodanig, maar in onderstaand overzicht geven wij een algemeen overzicht over de chemische industrie in ons land. De chemische industrie is de snelst groeiende industrie in ons land. Van 1 januari 1963 tot heden is haar om zet alleen al met meer dan 15 pet. gestegen. Algemeen wordt verwacht dat deze stijging zich de komende jaren in wellicht nog markantere cijfers zal manifesteren. De groei vna de metaal- en textielindustrie moge indrukwekkend geweest zijn, de ontwikkeling van onze chemische industrie slaat alle records. In nog geen tien jaar tijd is de omzet bijna vertwaalfvoudigd En nu mag de jaaromzet van de metaalindustrie voorshands nog groer zijn .de che mische industrie groeit snel en zal haar ijzersterke zuster wellicht nog eens overvleugelen. De metaalindustrie is arbeids intensief. Hogere produktie betekent ook dat men meer arbeiders moet aantrekken. In deze tijd van gunsti ge conjunctuur, nu de werkkrachten schaars zijn, blijkt heel duidelijk hoezeer de metaalindustrie afhan kelijk is van de toestand op de ar beidsmarkt. De chemische industrie is meer kapitaalintensief. Dat heeft zijn voor- en nadelen ,al naar ge lang de toestand op de arbeids markt. Bij deze conjunctuur heeft dit zijn voordelen, aangezien men relatief weinig werkkrachten nodig heeft, (althans in vergelijking met de metaalindustrie en andere). In tijden van een dalende conjunctuur zal de chemische industrie echter betrekkelijk weinig kunnen bijdra gen tot de tewerkstelling van de snel aanwassende beroepsbevolking. TEKORT AAN INTELLECT Toch zit ook de chemische indus trie om krachten verlegen. Hierbij moet men meer in kwalitatieve dan in kwantitatieve termen denken. Wat de chemische industrie nodig heeft en steeds méér nodig zal heb ben, is intellect! Het wetenschappe lijk researchwerk in deze tak van nijverheid is zeer groot. Dat is hier ook onontbeerlijk. Op de 35 werknemers telt men in de chemische industrie één academi cus. Enorme sommen worden aan wetenschappelijk speurwerk besteed om de produktie op het vereiste ni veau te houden, kwantitatief en kwalitatief. De grote chemische be drijven beschikken over uitgebreide laboratoria. De vraag naar fysici, wiskundigen en werktuigkundige in genieurs is groot. Die vraag zal ver moedelijk nog stijgen. Vandaar dat met de spreiding van 't hoger (tech nisch) ondajrwijs de laatste jaren meer haast is gemaakt (Eindhoven, Enschede!). Maar in elk geval heb ben de chemische industrieën in ons land nu een tekort aan mankracht, d.w.z. een tekort aan intellect. ALLERLEI FACTOREN Vele belangrijke produkten wor den met behul-» van chemische pro cessen gefabriceerd. Soms kan het opkomen van een synthetisch pro- dukt het natuurprodukt slechts in bepaalde opzichten vervangen (syn thetische rubber, bijv. dat geschikt is voor de fabricage van autoban den), soms biedt het zelfs bepaalde voordelen boven het natuurprodukt (b.v. synthetische zeep). Allerlei factoren hebben de snelle VASTENAVOND 1965 De He van de lie is dit jaar, we gens treurige omstandigheden niet doorgegaan, maar als U nu denkt dat de Piëlhaas dood is, hebt U het mis. De 13 februari 1965 zal de grote zitting zijn van het Circus Möck. Op deze zitting zal ook het vasten avondliedje gebracht worden, waar aan mooie prijzen verbonden zijn, maar daarover straks meer. Tekstdichters en componisten zet Uw beste beentje voor. Diegene die alleen maar een tekst kunnen ma ken kunnen wij wel aan adressen van componisten helpen. Aan het werk, want het is dit jaar kort dag. De voorwaarden waaraan het liedje moet voldoen, kunt U krijgen bij het bureau van dit blad. Wie wil er een buut houden? Meldt U zich bij J. Ruyten, Juliana- singel. Wij doen hier nogmaals een beroep op de jongeren. Stap over uw eerste schroom heen, maak eens wat en laat het eens kijken. Laat ieder die iets kan, iets doen voor het circus Möck. Venrayse ta lenten bundelt U tot een groots cir cus Möck op zaterdag 13 februari. groei van onze chemische industrie bevorderd, bijvoorbeeld de gunstige ligging van ons land met zijn vele invalhavens en goede verbindings wegen naar het achterland (Duits land). Een der redenen waarom de Rank-Xerox Venray uitkoos, was zijn gunstige ligging t.o.v. Duitsland en België. Al met al is het klimaat voor de snel groeiende chemische industrie gunstig. Een vraagteken blijft voor alsnog de vorming van het intellect dat nodig is voor de research. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J. Janssen Leunen tel. 1361 Albionstraat 15 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tei 1152 (04780) b.gqp-lóöl AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Vrijdag 20 nov. a.s. 20 uur in zaal W. Manders groepsvergadering ge- meentepersoneel, alwaar Districts bestuurder de heer Pouw ook aan wezig zal zijn. Dinsdag 24 nov. 19.30 uur zaal W. Manders, vergadering landarbeiders. Dinsdag 24 nov. 7.30 contactavond K.A.B. afd. Leunen in zaal Martens. VREDEPEEL KRIJGT ORGEL Het kerkbestuur van Vredepeel heeft besloten tot de aanschaf van een pneumatisch pijporgel, als nood zakelijke aanvulling van de inven taris van de nieuwe kerk en ter vervanging van een geleend harmo nium. Het ging hier om een gunsti ge offerte van een tweedehands en bescheiden instrument met vier re gisters, dat geleverd kon worden door de firma Vemeulen te Weert. Voor een kleine kerk in een kleine gemeenschap mag dat echter wor den gezien als een aanzienlijke ver rijking. De ingebruikneming van het orgel zal dan ook niet geheel geruis loos geschieden: de volgende zon dag, die samenvalt met het feest van St. Cecila patrones van de koorzan gers ,zal te dezer gelegenheid om 3 uur een plechtig lof worden gece lebreerd met aan de speeltafel de bekende beroeps-organist Hub. Houët uit Eindhoven. Deze zal na het Lof nog een kort orgelconcert ten gehore brengen. KATH. VROUWENGILDE AFD. VENRAY A.s .maandag 23 nov. eerste bij eenkomst van de gespreksgroepen en wel voor moeders met kleine kin deren om 8 uur in Hotel De Keizer, Patersstraat 29. Gespreksleider: Pa ter Robertus. Voor moeders met grotere kinde ren om 8 uur in Restaurant Verheu gen, Grotestraat 9. Gespreksleider: Aalmoezenier Heymans. Het algemeen thema luidt: Per soonlijke vernieuwing in godsdiens tig denken en doen als voorwaarde voor godsdienstige opvoeding-bege leiding. MAAK DE KUIP VOL Door de bar slechte weersomstan digheden van de afgelopen dagen, heeft de huis-aan-huis ophaaldienst deze week niet kunnen functioneren zodat we alleen „spontane" bank- stortingen kunnen verantwoorden. Oude stand C. B. L. C. A. V. M. v. D. H. J. P< A. V. G. P. Piëlhaeske Nieuwe stand 13.217,60 24,— 20,— 4 10,— 12,— 20,— 4,— 25,— 13.336,60

Peel en Maas | 1964 | | pagina 1