li RIAENS-ROYERS M.H.C.V. RUITERSPORT HONDENSPORT DUIVENSPORT V.C.R00Y BILJARTEN BASKETBAL u i Contactdag Stichting Well Zwemmende gehandicapten Afscheid van de Postdirecteur VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 No. 43 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GBOTESTKAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ,1£ZI^°Vn™7ïï5 VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Na de vrije zondag verleden week konden de beide herenteams het zondag j.l. thuis niet tot een over winning brengen. Heren 1 ,dat met haar 6, dit sei zoen debuterende junioren aantrad, kon Geleen in een verdienstelijke en hoopvolle wedstrijd niet de punten ontnemen. Geleen was uiteraard physiek en ook mentaal sterker. De jongere Venrayse hockeyers zijn nogal gauw geimponeerd; hoewel de technische vaardigheid zeker rede lijk genoemd mag worden, valt voor al het gebrek aan taktisch inzicht en dat net iets te weinig fighting spirit op. Geleen kwam door enkele aarze lingen in onze defensie vrij gemak kelijk aan een 20 voorsprong, ter wijl de voorhoede verzuimde (om bovengenoemde redenen) doelrijpe kansen te benutten. Na halftime kwam Geleen zelfs op 30. Venray schudde alle reserve van zich af en ging nu voluit spelen en kwam nog tot 2—3. Indien men zondag in Sittard met hetzelfde elan speelt, is het resul taat zeker dienovereenkomstig. We hopen dat de junioren zich gauw ge- acclamatiseerd hebben bij de grote re broers c.q. in de ploeg groeien en zo vrij gaan spelen, zoals ze dat in Heren 2 of bij de junioren deden. Heren 2 stond haar drie beste spelers af en ontmoette nu met 3 veelbelovende aspiranten het „vol wassen" team van R.K.H.C. „Son". Zoals bij ieder wedstrijd gaat het tot halftime goed via een zeer listig genomen vrije slag had men toen een 10 voorsprong bereikt daar na (men meent dan reeds de beer geschoten te hebben) komen er tak- tische en lichamelijke „kortsluitin gen", die zonder pardon uitgebuit worden. De uitslag van deze zeer prettige mooie en aardige wedstrijd was 12. Dames: Vriendschappelijk: Box meerVenray 2 33. Zondag a.s. thuis: Heren 2—HTCC 5 12.00 uur Dames 1Weert 1 14.00 uur Vrijdag 23 okt. begint de heer Brandsma de training op het sport park. Voor bijzonderheden raadple ge men de raamaffiches. Zondag 18 okt. werd te Castenray een samengestelde wedstrijd gehou den door de Kringen Horst en Ven ray ,voor gevorderde ruiters. Aan deze wedstrijd namen 3 combinaties deel, nl. 15 uit de Kring Horst en 18 uit de kring Venray. Na een spannende strijd kwam de volgende uitslag uit de bus: 1. P. Nabben, Sevenum met Kitty 282,25 pnt.; 2. J. Bovee, Meerlo met Bovano 278 pnt.; 3. B. van Enckevort Sevenum met Snoe'oel 277,5 pnt.; 4, J. Lemmens, Ysselsteyn met Master 274,75 pnt.; 5. P. Driessen, Horst met Adam 271,25 pnt.; 6. M. Verschuuren Venray met Troika, 270,25 pnt.; 7. G. van Enckevort, Sevenum met Pucky 270 pnt.; 8. L. Kunen, Casten ray met Hella 268,5 pnt.; 9. J. Pub ben, Sevenum met Lightfeet 266,25 pnt.; 10 G. Bouten, Horst met Gi- dron 266,25 pnt. Het ligt in de bedoeling van de kringbesturen om op zondag 15 nov. a.s. eenzelfde wedstrijd te houden voor de jongere ruiters uit de beide kringen, waarbij dan tevens voor de jeugdruiters een oriëntatierit zal worden gehouden. H.D.V. DE VERDEDIGER Zondag j.l. behaalde de heer Jo Pelzer, lid van „De Verdediger" met H.H. op de nationale wedstrijd te Ysselsteyn een 2e prijs, hetgeen een goede prestatie is, gezien de ster ke bezetting. Acht zeer goede hon den w.o. met certificaat met lof, waarbij drie de beste honden van „Buitenlust" deden onder toeziend oog van de keurmeesters hun werk. Vermeldenswaard is zeker dat de heer Pelzer de enige dresseur was die een 10 behaalde voor algemeen appèl en een 10 voor wijze van voorbrengen; een unicum dat zulks uitmuntend wordt beloond. Het verschil met nr. 1 bedroeg slechts 2V2 pnt., een eer voor dres seur Pelzer alsook voor de eigenaar van de hond, de heer Burgman, bei den lid onzer vereniging. Uitslag: Pnt. 1. v. d. Vorst, Eindh., bouvier 287 2. J. Pelzer, Venray, H.H. 284'/2 3. H. Hermans, Weert, bouvier 280 4. J. Barends Venray, bouvier 276 5. M. Pelzer, Venray bouvier 2711/: 6. L. Janssen, Venray M.H. 271 7. De Oetelaar, Nuenen, H.H. 268 8. v. d. Horst ,Deurne, bouvier 227 De keuring was in handen van de heren A. Smits, Blerick; Smeets, Milsbeek en hulp-keurmeester Die- len uit Venlo. De organisatie was bij H.D.V. „Mijn hond is mijn vriend" in goede handen. P.D.V. DE VREDESDUIF Zaterdag 31 oktober kienavond voor de leden met dames, aanvang 8 uur. Prijzen hiervoor te schenken zijn welkom. Het 2e damesteam heeft de com petitie niet zo best ingezet, met 03 werd er van Concordia verloren. De dames van V.C. Rooy 2 vormden nog geen team en de zenuwen speel den ook wel een rol. De le set was met 215 voor de Heidense dames. In de 2e set ging het wat beter met V.C. Rooy, maar verder als 715 kwam de jeugdige V.C. Rooy-ploeg niet. De 3e set ging verloren met 1115. Een verdiende 03 zege voor Concordia. Het 4e herenteam kwam bijzonder goed voor de dag. Met goed spel en enthousiasme werd met 31 van Concordia 2 gewonnen, al was de 4e set met 1614 op het kantje af. Setstanden 152, 1511, 1215 en 16—14. Het 2e herenteam was in Horst bij Hovoc 2 te gast. Met goed aanvals- spel werd de Horster ploeg bestookt. Tegen dit geweld was Hovoc 2 niet bestand. Met 03 moest Hovoc 2 in V.C. Rooy 2 hun meerdere erkennen. Het le herenteam speelde een schitterende partij volleybal tegen het Venlose Valuas 2. Na 45 min, uitstekende volleybal was de stand 30 voor V.C. Rooy 1. Met keihar de smashes en praktische ballen werd de Valuas-verdediging op de proef gesteld. De eerste set was met 157 voor V.C. Rooy. In de 2e set werd het 159 en in de 3e set 1511 voor V.C. Rooy. Een verdiende 30 zege voor 'n prima draaiende V.C. Rooy- ploeg. Stand promotieklasse: V.C. Rcoy 2 2 0 4 6—0 V.C.H. 2 2 0 4 6—2 Flamingo's 2 2 0 4 6—2 Con Brio 1 1 0 2 3—0 Tupos 2 1 1 2 3—3 Cialfo 2 2 1 1 2 3—4 Advendo 1 0 1 0 1—3 Valuas 2 1 0 1 0 0—3 Appa 1 0 1 0 0—3 U.V.S. 1 0 1 0 0—3 Sios 1 0 1 0 0—3 Forto 2 0 2 0 4—6 Programma promotieklasse: Dames: V.C. Rooy 1Appa 1 24 oktober 19.00 uur Heren: Con BrioV.C. Rooy 24 oktober 20.30 uur Afdeling: Dames: V.C. Rooy 2—VCT 3 24 oktober 18.00 uur Heren: V.C. Lyceum 2V.C. Rooy 4, 24 okt. 16.00 uur Op de onlangs gehouden kam pioenswedstrijden 5e klasse KNBB district Oost-Brabant, werd de heer H. Jacobs, lid van V.O.P. kampioen. Hij zal afgevaardigd worden voor de gewestelijke kampioenschappen van het gewest. Succes! Wij vragen nog sieeds PERSONEEL geschoeid en ongeschoold f Aanmelden dagelijks - U j ook na werktijd - aan- I de fabriek, bij de portiei W N.V. INALFA VENRAY Con BrioB.I.C. - 17 okt. Als inleiding op de competitie, die de volgende dag begon .speelde BIC een vriendschappelijke wedstrijd te gen Con Brio uit Helmond. Deze generale basketball-repetitie had 'n tamelijk lusteloos verloop met slechts weinig momenten van over tuigend spel. Het opstellen van een zwak team spelers leek o.i. een tactisch niet juiste zet in de eerste helft, de mo rele slag werd zodoende uitgesteld tot de tweede helft ,waar enige be tere spelers, behalve vaart, ook een regen doelpunten bracht. Ruststand 2018 in het voordeel van BIC. De eindstand 5921 toonde weer de roemwaardigheid van B.I.C. Zondag 18 okt.: Velen hebben verlangend uitge zien naar 't moment waarop BIC ook externe leerlingen van 't lyceum zou opnemen. Het is nu gebeurd, de verenigng die vroeger „gewijd" heet te is nu „werelds". Met goed ver trouwen kon de competitie begon nen worden en wel met 2 teams, eveneens een belangrijke stap voor waarts in de roemvolle B.I.C. ge schiedenis. De eerste competitiewed strijd van beide teams vond in Den Bosch plaats. B.I.C. IIEBBC V Het lag echt niet aan 't gebrek aan enthousiasme, noch aan vurige strijdlust dat het 't tweede in deze eerste wedstrijd niet zo goed af ging. Gebrek aan spelervaring en routine waren uiteraard de voor naamste factoren ,maar dit gebrek zal ingehaald worden voor de eer ste helft van de competitie, dat staat vast. Aan talent ontbreekt het in dit team echt niet. De ruststand 2213 in 't voordeel van EBBC 5 is zeker niet slecht te noemen, noch de eindstand 4830; integendeel 't be looft veel voor de toekomst. BIC I—Thomas II De „oude rotten" toonden zich deze avond weer van hun bekende zijde: geen woorden, maar daden. Nummer 9, Flying Miller ,liet even zien hoe je zo'n basketball nu eigen lijk precies in 't netje kunt krijgen, dit is een onderdeel van de lessen die BIC z'n tegenstanders in deze competitie gratis zal geven. Rust stand 827 en eindstand 1958 in 't voordeel van BIC zijn nu eenmaal niet mis te verstaan. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool Jansen Langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 Ons nieuwe telefoonnummer: 16 0 0 Op de laatste contactdag, die met zoveel belangtsellenden zaterdag j.l, in Well gehouden is, is eindelijk ook eens wat meer uit de verf gekomen, wat de Stichting Kasteel Well nu feitelijk wil doen. Ondanks het feit dat de H.E.H. Deken Loonen en de heer L. A. Nelissen Venray verte genwoordigen in het bestuur, on danks het feit dat er reeds ver schillende gespreksavonden zijn ge houden bleef voor menig buiten staander het gebeuren op Kasteel Well een gesloten boek. Voorzitter Dittrich, de burgemeester van Wanssum en Meerlo, beloofde dat vrij binnenkort een duidelijke uit eenzetting zal worden gegeven van het doel van deze stichting, die wil uitgroeien tot het opbouworgaan van Noord-Limburg. Er zijn al krachten aangetrokken voor het maatschappelijk, sociaal en cultureel opbouwwerk en het kas teel is al afgehuurd als de centrale voor het toekomstige werk. Daar naast zullen speciale werkgroepen gevormd worden, die verschillende vraagstukken zullen gaan behande len ,als b.v. de recreatie en het toe risme, de opleidng van jeugdleiders, de uitbouw van het culturele werk e.d. Daarnaast zal al het mogelijke gedaan worden om de officiële sta tus van opbouworgaan te krijgen, wat ook op financieel gebied van betekenis is. WAT ER BESPROKEN IS Op deze contactdag waren vele Venrayers tegenwoordig, die met de andere gasten o.m. hebben geluis terd naar de balans ,die Drs. Mar tens van het Provinciaal Opbouw orgaan gaf van het resultaat van de gespreksgroepen ,die afgelopen win ter door de Stichting Kasteel Well zijn georganiseerd, over de proble men en de belangen van Noord-Lim burg. Kort samengevat waren hier de volgende conclusies gevormd: De betrekkingen tussen geestelij ke overheid en bevolking moeten meer worden gedemocratiseerd o.a. door een betere samenstelling van de kerkbesturen, oprichting van parochieraden en beter on derling overleg (ook tussen de verschillende parochies). De betrekkingen tussen wereld lijke overheid en bevolking kun nen verbeterd worden dóór een zo ruim mogelijke voorlichting van gemeentewege over het be leid. Het onderwijs wordt meer ge diend door speciale schoolbestu ren, ouderraden, meer kontakt met ouders en goede beroeps- en schoolkeuze-voorlichting, speciaal ook voor de meisjes. Het culturele leven wordt ge diend door meer studie- en lees zalen en verbreding en verdie ping van de culturele belangstel ling bij de jeugd. Verbetering van het verenigings leven kan wellicht bereikt wor den door een betere aanpak van het leidersprobleem, vooral bij de jeugdorganisaties, modernise ring van doelstellingen tegengaan en opheffing van onnodige ver splinteringen. De verhouding ouders-jeugd ken merkt zich door te weinig kennis en begrip bij de ouderen over dat de jeugd een vroegrijpheid demonstreert ,die oorzaak is, dat zij in haar drang naar zelfstan digheid de geldende normen overschrijdt. Een oplossing voor een en ander kon niet worden aangegeven. Bejaardenzorg moet vergroot worden niet alleen door betere huisvestingsmogelijkheden, maar ook door maatregelen, die de be jaarden het gevoel geven nog midden in de maatschappij te staan. HOE IS HET MET DE KLEINE KERNEN? In de middag hebben de gasten, 'cerdeeld in vijftien gespreksgroepen- zich beraden over de toekomst van de kleine kernen. Veertig procent van de bevolking van Noord-Lim burg-leeft in, wat men noemt, klei ne kernen. De bevolkingsgroei ech ter van deze kernen neemt af of stagneert. Deskundigen menen dat slechts door samenwerking tussen deze klei ne dorpen hun woon- en leefklimaat verbeterd kan worden. Maar is sa menwerking mogelijk, worden daar mede alle problemen opgelost en hoe kan men samenwerking bevor deren. De conclusies van deze middag zullen naderhand, uitgewerkt, nog ten gehore worden gebracht. De voorlopige indruk, die men nu al van de besprekingen kreeg was, dat men 't over het algemeen niet eens was met de vooral door planolo gen opgezette stelling dat minder dan 1000 inwoners een dorp onge schikt maakt om aan de moderne eisen voor leef- en woongemeen schap te kunnen beantwoorden. Men acht dit cijfer vrij willekeurig ge kozen. De geaardheid, de samenstel ling der bevolking, het al of niet gelegen zijn vlak bij grotere plaat sen, zijn allemaal factoren, die wel degelijk mee de dienst uitmaken als men over leefbaarheid spreekt in een bepaalde kern. Over het algemeen was men het wel eens dat in de kleinere dorpen problemen zijn; problemen in gezin nen met opgroeiende jeugd, proble men op het gebied van onderwijs (te kleine scholen), de maatschappelijke vorming, de ontwikkeling en ont spanning van de jeugd en de cultu rele ontwikkeling. Maar dit zijn pro blemen, die ook geheel of gedeelte lijk in grotere kernen spelen. Als een van de belangrijkste daar van werd het lager onderwijs aan gewezen, waar samenvoeging de vorming van groter en betere scho len kan betekenen. Ditzelfde werd bepleit voor de culturele vorming en voor het jeugdwerk, dat men mo derner van opzet en tevens meer in terparochieel wenst. Dat daarbij plaatselijk chauvenis- me en engheid nog wel eens rem mend zal optreden en dat men in die mentaliteit verandering moet brengen werd ook wel ingezien. Maar zoals gezegd, een en ander wordt nu uitgewerkt en samengevat. En te zijner tijd komt men hierop terug. GROOT NUT De buitenstaander, die deze kon- taktdag gevolgd heeft en de versla gen gehoord heeft van de verschil lende gespreksgroepen, gevormd door vele mensen uit plaats en streek, kan er slechts verheugd om zijn dat men allerlei tekorten en gebreken nu eens duchtig onder de loupe gaat. nemen en probeert niet alleen ze vast te stellen, maar ook Er lag een been op de kant van het zwembad. Een kunstig ge maakte prothese, welke iemand, die zijn been verloren had, nieu we stut en steun gaf.... Nu lag het daar, wat achteloos neerge legd, aan de kant vna het zwem bassin in Venlo, terwyl zyn dra ger lutig rondpoedelde in het wa ter. De man zwom rustig met zijn ene been en had plezier dat hy binnen de gestelde termyn zyn aantal meters gezwommen had. We stonden daar 'n beetje vreemd te kijken, toen we op een woensdag avond met dex Venrayse gehandicap ten naar hun wekelijkse zwem- avond in Venlo trokken. We zaten wat benauwd in het overvolle VW- busje zeker toen dat ook nog via Leunen ,Weverslo, Merselo. Yssel steyn, Veulen, Schoor en Oirlo naar Venlo reed. Een tocht door donker Venray, die we niet verwacht had den, maar die noodzakelijk was om her en der de 7 ouderen op te pik ken en de 5 kinderen, die wekelijks naar Venlo gaan zwemmen. En als je dan ziet met hoeveel moeite soms een van die gehandicapten het busje binnenkomt ,dan vraag je je af: maar mijn lieve hemel, wat moet zo iemand toch in een zwembad. Dan sta je daar als wat men noemt normale mens, recht van lyf en leden een beetje raar te kijken in dei grote zwemhal daar in Venlo .In een zwembad, waar op die avond vele gehandicapten uit Tegelen en Venlo en Venray hun handicap vergeten en even plezierig in het water rond sprin gen en zwemmen als wij Je staat daar een beetje onzeker tegenover en je voelt je klein. Want hoeveel moeite kost het b.v. een ge woon mens al niet om met twee be nen zwemmen te leren en wat voor een karwei moet het dan voor zo'n gehandicapte zijn met een been. Hoeveel moeite en hoeveel wils kracht heeft het die joch niet ge kost, die door de zgn. Engelse ziek te. zij n_ Jienen..met_zQals _wii_gehmi: ken kan. Maar het is gelukt. Het joch heeft zijn angst en zijn schrik voor het water overwonnen en laat U nu trots het diploma zien, dat hij in Eindhoven heeft gewonnen in september j.l. toen daar de grote zwemfeesten waren voor gehandi- PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 6.30 overl. fam. van Dijck-Cleophas; 7.30 P. Bouten en zoon Gerrit; 8.30 Sjaak en José van Opbergen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur H. J. Driessen; 18 uur Jo van Veg- chel en Harrie Janssen. Maandag: 7 uur vader en zoon Sijbers; 7.30 Mevrouw Drissen- Ariaens; 8.15 overl. fam. Vaske- Maassen; 9 uur overl. ouders Sta pel. Dinsdag: 7 uur Theo Vermeulen; 7.30 Jac. Coenen; 8.15 overl. fam. van Bragt-Meewis; 9 uur Antoon Peeters en dochter Mientje. Woensdag: 7 uur Peter Antoon Minten en dochter Petronella; 7.30 Jan Lenzen; 8.15 Jeanette Simons- Brons; 9 uur overl. ouders Rutten- Hendriks; 10 uur hoogmis uit dank baarheid b.g.v. heropening Boeren leenbank Venray. Donderdag: 7 uur M. Jeuken en echtgenote; 7.30 Johanna v. Bracht- Gerrits; 8.15 Maria Voermans-Jans sen; 9 uur dokter G. Poels en echt genote Maria Wentholt. Vrijdag: 7 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 overl. moeder Janssen-Dins; 8.15 zekere int. R.; 9 uur Helena Haenraets; 130 plechtig huwelijk Evers-Jans sen. Zaterdag: 7 uur overl. ouders Rut ten-Hendriks; 7.30 gesticht jaarget. Peter Johannes Bouten en zoon Ge- rardus Hubertus; 8.15 vader en zoon Sijbers; 9 uur Anna Rongen. Biechtgelegenheid voor Allerheili gen: vrijdagavond van 68 uur; za terdag van 36 en van 6.308.00 u. Woensdagavond en zaterdagavond om 7 uur oktoberlof. capte kinderen. Later als de eerste schrik er wat af is en je deze mensen gewoon als anderen daar ziet spartelen en zwemmen, vol plezier en schik, je de trainers ernstig bezig ziet om een knul het zwemmen bij te brengen, op een wijze, die is aangepast aan zijn handicap ,dan krijg je eniger mate het idee, wat een fantastisch werk hier toch wel gedaan wordt. Gedaan door de gehandicapten zelf. gedaan door hun trainers, gedaan door allen, die zich voor dit werk inzetten. Dat zijn behalve de dok toren ,die de mensen eerst streng keuren, voordat ze aan deze sport mogen beginnen ,ook diegenen, die dit werk met hun giften en gaven steunen. Een blik in het rijboekje van de chauffeur laat al zien dat een en ander al 10.000 km gekost heeft aan het vervoer. En hoewel de mensen zelf bijdragen in de kos ten is het logisch dat zij alles niet kunnen dragen. De Nederlandse Invaliden Sport bond heeft dan ook gemeentelijke subside aangevraagd voor haar Venrayse leden, die tot heden op de kas van de Invalidenbond St. Lid- wina teren. Al moet er eerlijkheids halve bij verteld te worden dat b.v. de Ambachtsschool via een loterij gezorgd heeft dat die behoorlijk werd aangevuld. Maar deze sportge- legenheid voor deze mensen is dik en dubbel zijn geld waard. Ze leren hier nog weer eens de tanden op elkaar te zetten, ze krij gen meer zelfverzekerdheid, meer durf en moed, die ze ook in het gewone dagelijkse leven zo dikwijls meer nodig hebben dan wij. Het is de zoveelste overwinning op hun handicap en wat het voor de kinde ren betekent heeft in september j.l. naar Eindhoven kunnen gaan om daar hun krachten te meten met an dere gehadicapten en hun diploma te krijgen ,zal wel niemand kunnen bevroeden. Afgezien van het feit dat de te levisie er was en dat ze drie dagen lekker verwend zijn door het Ne derlands leger. Zo wordt er praktisch zonder dat iemand het merkt op dit ter rein groots en nuttig werk gedaan. Een wprk, dat als Venruv aiin eisen. zwemgelegenheid heeft, beslist nog uitgebreider en groter gemaakt kan worden. tot een oplossing daarvan te gera ken. Maar ook blijkt een groot tekort aan zakelijke en concrete gegevens. Het zal mede de taak worden van dit nieuwe opbouworgaan, juist die gegevens te achterhalen, met mede werking van de deskundigen op verschillend terrein. Maar deson danks geloven we dat de aanloop, die de nieuwe Stichting heeft geno men haar belang niet alleen onder streept, maar ook het begin is van een nieuwe bezinning op de moge lijkheden, die Noord-Limburg onte- genzeggenlijk nog in zich bergt. Op zaterdag 31 oktober a.s. zal de heer P. C. Snoeks afscheid nemen als directeur van het Postkantoor Venray. En hiermede sluit hij dan tevens .wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn loopbaan af als ambtenaar bij de Post en Telegraaf ,een loopbaan, die hij in 1917 in Egmond aan Zee be gon en via de kantoren Alkmaar (1924), Hoorn (1927), Hoofddorp ('29), Haarlem (1938) in 1948 in Venray deed belanden als opvolger van de. heer Paping ,die als directeur naar het kantoor in Veghel vertrokken was. De heer Snoeks vond in die tijd een nood-postkantoor tot zijn be schikking en zelfs het woord nood- postkantoor was nog te groots voor de ruïne ,waar hij voor kwam te staan. Maar in 1951 was het nieuwe kantoor er ,waar hij nu ruim 13 ja ren het directeursbureau beheerde. Zo ooit een instantie dan heeft de PTT de uitgroei en opbloei van Venray aan den lijve ondervonden. Het aantal bestellers is in die jaren gestegen van 10 tot 25 man, terwijl het aantal handelingen aan de loket ten minstens verdrievoudigd is. Daarvan dragen natuurlijk enerzijds aan mede de nieuwe sociale regelin gen, die via het postkantoor lopen, maar van de andere kant ook het groot aantal nieuwe inwoners en de grotere zaken die er zijn en gedaan worden. En zo is het geen wonder dat de heer Snoeks zich bij zijn af scheid wel moet afvragen of het kantoor in zijn huidige vorm niet al te veel te klein wordt en of binnen afzienbare tijd niet gedacht moet worden aan uitbreiding. Dat zal hij dan niet meer verwezenlijken, maar wat hij o.m. wel verwezenlijken mocht dat was de motorisering van de bestellers, die nu in 5 auto's het grote gebied rond en in onze ge meente bestrijken en zo sneller en beter beschut tegen weer en wind hun taak kunnen verrichten. De heer Snoeks die in zijn om gang met personeel en publiek zich deed kennen als een vriendelijk en behulpzaam heer heeft zich niet op gesloten in zijn dienst. Ook daarbui ten heeft hij o.m. in het sociale werk, zijn sporen verdiend en ook daarin veel goeds voor de Venrayse gemeenschap kunnen doen. Dat alles zal natuurlijk uitgebreider gerele veerd worden bij z'n afscheidsrecep tie, die zaterdag 31 oktober gehou den wordt van kwart voor 2 tot half 4 in San Damiano en waarop ieder een welkom is. Het personeel krijgt in de avond uren dan apart gelegenheid afscheid te nemen van de scheidende direc teur.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5