j J Wat het Roode Kruis in Venray gaat doen Opening boerenleenbank Oirlo RIAENS-R OYERS S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD Enorm voordelige kampeertenten Campingsport GEBR. RENNEN MOTORSPORT RUITERSPORT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 No. 39 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venraj 1.75 GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ABONNEMENTS- CURSUS WELFARE-WERKSTER Maandag j. 1. is een cursus begon nen voor de opleiding tot welfare vrijwilligster van het Nederlandsche Roode Kruis. Een vijftiental dames uit Venray zal gedurende 10 mid dagen een op de praktijk gerichte scholing ontvangen voor het welfare werk onder chronisch zieken en in validen, die thuis verblijven. Zij zullen kennis opdoen van de voor de verschillende soorten pa tiënten geëigende handenarbeid, zo als het bewerken van vilt, Kelim en smyrnawerk, pitriet en touw- technieken, bewerken van andere stoffen. Na beëindiging van de cursus zal ieder van haar de opgedane kennis gaan overbrengen bij die zieken, die hiervoor belangstelling hebben. Aan iedere welfare-werkster zal één pa tiënt worden toevertrouwd. Weke lijks gaat zij op bezoek, niet alleen om de techniek van de handenarbeid door te geven, maar ook voor het maken van een gezellig praatje. In het verleden is gebleken, dat het regelmatige kontakt tussen pa tiënt en vrijwilligster een werkelij ke steun voor de zieke kan beteke nen. CURSUS E.H.B.O. Bij voldoende deelname begint in oktober een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. Bij verkeersongevallen, bedrijf s- ongelukken en ongevallen thuis blijkt steeds opnieuw, dat zeer wei nigen weten, hoe gehandeld moet worden. Ook u herinnert zich wel een ongeval ,dat u zag gebeuren, waarbij u werkeloos moest toezien, hopende dat er spoedig iemand zou komen, die wist wat te doen stond. Hulp, die iedere volwassene zou moeten kunnen bieden. Geen E.H.B.O.-er zal ooit de dok ter kunnen vervangen, maar hoeveel keren zijn de fatale minuten ver streken, vóór de dokter ter plaatse was. Minuten, dat 'n gewone dood bloedde, een drenkeling géén kunst matige ademhaling kreeg, een shock niet terstond werd behandeld! Zeker het volgen van een cursus E.H.B.O. vergt tijd. Het kost u 18 lesavonden, 18 weken achtereen zult u één avond niet bij de kachel kunnen blijven zitten en het T.V.-toestel on trouw moeten worden. Maar deze opoffering en de kos ten van de cursus 27,zijn het dubbel en dwars waard. Een vol gend ongeval kan ook uw vrouw treffen. De heer P. C. Snoeks, Pa- tersstraat 3 zal u gaarne voor de cursus noteren en u eventueel nader inlichten. Hoe staat u tegenover een cursus, speciaal voor de automobilisten? Of zag u nimmer een verkeersongeval op de Deurneseweg of op uw va kantietrip? LECTUURVOORZIENING Binnen enkele maanden zullen in Venray twee lectuurkastjes worden geplaatst, waarin geïllustreerde bla den, vakbladen e.d. kunnen worden gedeponeerd. Als u de artikelen over mevrouw Kennedy, de nieuwste vliegtuigen of de Olympische Spelen uitgespeld heeft, zijn er vele zieken in zieken huizen en thuisliggend, die u er prettige uren mee kunt bezorgen. Ook boeken (kinderboeken, ro mans en studieboeken) zijn altijd welkom. Let straks op de kastjes met het vertrouwde Rode Kruis- embleem. LEDENWERVING Het Nederlandsche Roode Kruis ontvangt geen subsides. Het werkt onafhankelijk en let op geloof noch ras. Het kan slechts bestaan dank zij de hulp van vele Nederlanders. Behoort u bij deze honderdduizen den, of heeft u zich nimmer als lid opgegeven? Doet het dan nu! De minimum-bijdrage is één gul den per jaar. Is u reeds lid, maar vindt u, dat die ene gulden, die u al jaren geeft .eigenlijk wat weinig is? Het secretariaat: Grote Markt 3, wacht gaarne ook uw opgave. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN («JAAR autorijschool Jansen Langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 Ons nieuwe telefoonnummer: 16 0 0 Men raakt zo'n beetje de tel kwijt bjj al die nieuwe bankge bouwen van de Boerenleenbank in onze gemeente. Komende week gaat Oirlo een spiksplinternieuw gebouw openen, dat door archi tect Spoelstra ontworpen is en door het aannemingsbedrij f Gebr. Dinghs verwezenlijkt is. Dit keu rige gebouw accentueert weer eens te meer de grote veranderin gen ,die zich in deze contreien hebben voorgedaan. Want toen in november 1911 48 mensen in Oirlo en Castenray be sloten tot oprichting van een zgn. boerenleenbank, zat er niet veel geld onder de mensen. Men was al heel tevreden toen de eerste direc teur de heer J. H. Geurts in 1912 kon zeggen dat men een omzet ge haald had van zegge en schrijven 18.000 en men stond er van te kij ken dat er in Oirlo en Castenray een spaartegoed was van 10.000, Daar zat kapitaal in die twee kerk dorpen. De 329 leden van nu lachen wat meewarig om deze cijfers van een goede vijftig jaren terug. Directeur M. v. d. Sterren en kassier L. Di- reks konden het vorig jaar een om zet aantonen van ruim 63 miljoen en het spaartegoed ligt tegen de 3 mil joen. Je reinste kapitalisme dus, ten opzichte van 50 jaren geleden. Met -- .-'«J** deze cijfers is de groei en de be tekenis van de boerenleenbank wel voldoende aangetoond. De oude kos ter J. Nelissen kon het tot 1928 ge makkelijk af met een zitdag in de week en ook zijn opvolger Willem Janssen had er tot voor de oorlog een „makkie" aan. Maar vooral na de oorlog is dan de groei gekomen. In 1946 ging men een zitdag houden in Castenray. In 1955 kon men de oude kapelanie kopen, die als bank gebouw werd ingericht. Kassier Di- reks deed het werk daarin aanvan kelijk alleen, nu heeft hij vijf assis tenten. Spreekt men met het bestuur de heren M. v. d. Sterren, H. Cus-, ters en H. Gooren over deze gewei-! dige ontwikkeling, die meteen de ontwikkeling aantoont van beide kerkdorpen, dan zijn deze heren zeer tevreden, uiteraard ,maar tonen zich daarnaast ook wel bezorgd, gezien de enorme investeringen, die de landbouwer van nu moet doen. om bij te blijven en de geweldige schuldenlast die een jonge boer of tuinder op zijn schouders moet ne men bij de vestiging van een eigei bedrijf. Wat er van zij, donderdaj gaat Oirlo en Castenray feestvierei bij de ingebruikneming van he: fraaie bankgebouw, dat ook het aanzien van Oirlo beslist doet groeien. Om half 12 wordt het ge bouw officieel geopend. We geven hieronder nog enkele cijfers, die meer dan voldoende aan. tonen en de groei en het belang var deze bank voor de kerkdorpen Oirl< en Castenray. Omzetten Spaargeld 1912 18.0000 10.00(1 25-jr. bestaan '36 528.000 186.00( 4o-jr. bestaan '51 10.000.000 1.229.00# 50-jr. bestaan '61 54.000.000 1.871.000 1963 63.000.000 3.000.000 U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 rayers. Ging de strijd aanvankelijk gelijk op, de Bergenaren waren schotvaardiger en wonnen met 25. Venray 7 ging op bezoek bij HRC '27 3 in Afferden. Na een goede wedstrijd werden de puntjes broe derlijk gedeeld: 33. Programma zondag 27 sept.: Venray 1IVO 1 2.30 uur Miranda 2-Venray 2 2.30 uur Meterik 1Venray 3 2.00 uur Venray 4Hegelsom 2 2.30 uur Venray 5—BW '27 2 12.00 uur Sw. Boys 2Venray 6 2.00 uur Venray 7America 6 12.00 uur Nadat Venray 1 de competitie zo goed begonnen was tegen Caesar, trok men zondag j.l. vol goede moed en met vrij veel supporters naar Panningen. Of Venray de strijd te gen de groen-witten te licht heeft opgenomen dan wel dat de noodge dwongen wijzigingen in de voorhoe de er oorzaak van was, weten we niet; wel weten we dat 't naast een smadelijke 41 nederlaag een on prettige vertoning werd. Dat de trainer-voorzitter van Panningen voor rust het speelveld betrad en meende zich met een en ander te moeten bemoeien op een nogal un faire wijze, spoorde de spelers van beide teams zeer zeker niet aan tot sportieve daden. Nemen we hier bij nog het laconieke optreden van de scheidsrechter, dan zult U zich kunnen voorstellen hoe rommelig het allemaal werd en men aan weerszijden wel eens het boekje te buiten ging. Panningen met de harde wind als partner, ging na het eerste fluitsig naal tfel ten aanval. Dat de groen- witten voor eigen publiek een over winning wilden behalen was te ver wachten, maar dat'Venray na 8 min. al tegen e enl0 achterstand aan keek hadden we niet verwacht. Slecht wegwerken van de bal in on ze achterhoede bracht het bruine monster bij de Panningen-midvoor, dei zich geen moment bedacht en keihard inschoot. Dit gaf de gast heren moed. De ene aanval na de andere golfde op het Venray-doel en het duurde dan ook niet lang voor dat nummer twee in de touwen lag. Dit gebeurde na 12 min. spelen, toen de rechtsbuiten uit een hoekschop de bal hoog en scherp voor doel bracht; zijn rechtsbinnen zich mees ter maakte van de bal en doelman Hendriks kansloos versloeg: 20. Het zag er somber uit voor de Venrayers. Maar toch gaven ze het niet op en wisten zich uit de Pan- ningen-greep te ontworstelen. Na 14 min. spelen loste linksbuiten M. Hermans een harde kogel op doel, maar de bal ging juist over. Venray bleef komen, maar de aanvallen wa ren zo simpel van opzet dat ze wei nig moeite opleverden voor de hech te Panningen-defensie. Bij de gast heren lukte het beter. Na 27 min. maakte de Panningen-rechtsbinnen er met 'n afstandsschool 3-0 van, een magnifiek doelpunt. Het enige wat Venray hier tegenover wist te stel len was een hard schot van Teunis- sen dat echter juist voor langs ging. Panningen kreeg zelfs nog alle ge legenheid de voorsprong te vergro ten. Nadat een indirecte vrije trap ineens was ingeschoten en dus geen geldig doelpunt kon zijn, kregen ze na 38 min. spelen een strafschop te nemen wegens hands in onze ach terhoede; deze werd naast gescho ten. Eén ding pleit toch wel voor onze ploeg. Nadat ze met een 30 achter stand de rust waren ingegaan, ga ven ze het niet op. Neen, na de rust had Venray de harde wind mee j men deed er een schepje op, rn~;«v- hoe men het ook probeerde doel- punten bleven uit tot de 17e min. toen een Panningse verdediger de bal met de hand speelde en Piet Smits de toegekende strafschop in een doelpunt omzette: 31. Wat zich hierna afspeelde had weinig met voetballen te maken. Was de wedstrijd al hard, wat er in het laatste half uur gebeurde kon echt niet door de beugel. Aan weerszijde (en niet alleen de Ven- ray-stopper, zoals een dagblad meldde) vergreep men zich aan un faire dingen. Jacq. Schmeitz werd hiervan het slachtoffer en moest zich laten vervangen door J. Sie- bers, die, hoewel vreemd op de rechtsbuitenplaats, toch aardige din gen deed. Dat Panningen er in de laatste minuut nog 41 van maakte was van weinig belang meer. Een wed strijd die we maar heel gauw moe ten vergeten. Venray 2 was de grote held van de dag door Blerick 2 met 21 te verslaan. Het werd een zeer goede en sportieve wedstrijd, waarin Ble rick 2 overrompelend van start ging en na 7 min. spelen reeds de leiding nam: 01. Hierna nam Ven ray 2 het initiatief over. Er werd goed gecombineerd en met frisse open aanvallen zetten ze de Ble- rickVveste onder zware druk. Na 35 min. spelen kwam dan ook de verdiende gelijkmaker. Met een prachtige voorzet lanceerde rechts buiten J. Jacobs midvoor Rongen, die met een ferme kopstoot de Ble- rick-goalie het nakijken gaf: 11. Ook in de tweede speelhelft ging Venray door en na 12 min. namen ze zelfs de leiding door J. Bonants, die met een hard en zuiver schot in de bovenhoek het net voor de twee de maal in het voordeel van Venray liet trillen. Blerick heeft hierna hard gewerkt om de achterstand weg te werken, terwijl Venray 2 al le krachten inzette om de kostbare voorsprong te behouden. Beide ver dedigingen hielden echter het hoofd koel, zodat Venray 2 deze goede en aantrekkelijke wedstrijd verdiend in haar voordeel besliste: 21. Venray 3 heeft het er weer eens lelijk bij laten zitten. Met liefst 07 kregen ze van Melderslo 1 de kous op de kop. Venray 4 is ook niet tot winst kun nen komen tegen Melderslo 2. Toch kunnen de SVV-ers terug zi enop een goede wedstrijd. De in' zet van de spelers was prima, maar het wilde nu eenmaal net lukken. Tot driemaal toe kon 'n Melderslo- verdediger zijn verslagen doelman assistentie verlenen. Melderslo 2 wist daarentegen uit enkele schaar se doorbraken tweemaal te scoren, waardoor ze de wedstrijd met 20 wonnen. Venray 6Montagnards 2 werd ook al e ennederlaag voor de Ven- A.s. zondag komt IVO op bezoek en Venray 1 is aan haar eer ver plicht de misstap van zondag j.l. goed te maken. Dat de Venrayers beter kunnen weten we allemaal en als ze zondag weer compleet binnen de krijtlijnen komen dan zullen ze de SW-supporters ongetwijfeld la ten genieten van een aantrekkelijke partij voetbal, waar het aan span ning niet zal ontbreken. We ver wachten dat het terreinvoordeel voor onze vereniging een kleine overwinning zal opleveren. Dat ze aan de Veldenaren echter geen „makkie' hebben weten we uit het verleden. Voor a.s. zondag stellen we weer het volste vertrouwen in de SVV-ploeg. Venray 2 maakt de verre reis naar Chevremont waar ze Miranda 2 gaan bezoeken en o.i. een winst puntje behaald kan worden. Venray 3 moet Meterik 1 in eigen huis bekampen. Er zal weinig winst te behalen zijn voor de rood-witten. Venray 4 neemt het thuis op te gen Hegelsom 2, waarop een kleine overwinning behaald zal worden. Venray 5 speelt thuis tegen BW 2 uit Blitterswijck, welke wedstrijd wel eens kon eindigen in een ge lijkspel. Venray 6 gaat naar de reserves van Swolgense Boys, waar ze abso luut niet kansloos behoeven te zijn. Venray 7 tenslotte zal gaan win nen van America 6. TOTO Beter verliep het afgelopen Week bij onze toto-leden. Niet min der dan vier van onze toto-leden vielen in de prijzen: 1 x 12 goed; 1 x van 1 t.m. 8 en 2 x prijs in de goaltips. Deze week inleveren toto nr. 6. Levert U a.s. zondag uw toto-regis- tratiekaart in of heden donderdag op de zittingen, dan kunt U vol gende week al meespelen met toto nr. 7 en goaltips 3. Afgelopen zaterdag was het de dag der gelijke spelen. Liefst vier van de zeven wedstrijden eindigden in een gelijkspel. De uitslagen wa ren: Irene AlVenray Al 05 Venray A2Molenwiekers Al 22 H.R.C. Al—Venray A3 1—1 Venray A4D.I.S. Al 00 Wittenhorst BI-Venray BI 32 D.I.S. BI—Venray B2 0—0 Venray B5—Meterik B2 2—0 Al begon de competitie met een afgetekende overwinning op het Al elftal van Irene. Het begon moei lijk; regen en wind tegen. Irene zet te onze verdediging al meteen on der zware druk en we boften, toen bij een vrije trap wegens hands de bal yan de lat terugketste. Geleidelijk kwam Venray er ech ter beter in en bij een aanval over de vleugel wist onze rechtsbuiten met een strak schot de Irene-doel- man te verschalken. Nadien ging 't steeds beter en werd er voor rust niet meer gescoord. Na rust, met de wind mee, kon Irene de doelpunten niet meer voorkomen. Een snelle aanval over rechts gevolgd door een afgemeten voorzet en het was 20. Een mooi doelpunt van onze rechts binnen en nog een via de voet van de midvoor en rechtsbuiten comple teerden de 50. Venray A3 was te gast bij de nieu we club in de Kring Horst-Venray, H.R.C. uit Afferden. Een flinke stortbui net voor de wedstrijd, had het veld veranderd in een modder poel. Dit weerhield de spelers echter niet, om de match te beginnen. De aanvallen waren verdeeld, doch de thuisclub liet het eerste doelpunt voor zich aantekenen. De achterhoe de van Venray liet nogal eens een steekje vallen, terwijl de voorhoede een beetje pech had doordat paal en lat de gelijkmaker tegenhield. Na de pauze maakte 'n achterhoedespe ler van Afferden een overtreding, waarvoor de arbiter een penalty gaf. Deze kans werd gretig benut en het was 11. Dit betekende tevens de eindstand, waarmee eenieder te vreden kon zijn. Programma zaterdag 26 sept. Venray AlIVO Al BW Al—Venray A2 Venray A3Resia Al America A2Venray A4 Vanaf vrijdag 18 september verkopen wij Verhuur tenten luchtbedden gasstellen Nieuwe tenten speciale winterprijzen. Alles opgesteld in onze grote toonzaal. één seizoen verhuurd volledige garantie Tel. 08851-535 GENNEP (N.Limb.) Op bovenstaande foto zijn de rijdende betonmolens bezig de beton aan te voeren voor de fundering van de nieuwe fabriekshal van Rank- Xerox aan de Maasheseweg. Een klus, waar men voorlopig nog wel even zoet mee is, gezien de kapitale afmetingen van de verschillende afdelingen als magazijnen e.d., die in deze hal worden ondergebracht. Als de funderingen geheel klaar z(jn hoopt de hoofdaannemer, de IBB, de eerste van de vele stalen kolommen te gaan plaatsen en met het metselwerk te beginnen. Hiermede verwacht men over een week of drie te kunnen starten. Een en ander is mede afhankelijk van de vraag of voldoende metselaars voor dit miljoenen-karwei op korte termijn kunnen worden aangetrokken. Deze week is men ook begonnen met de kantoorgebouwen, die los van de grote fabriekshal komen en meer gelegen zijn langs de Maasheseweg, waardoor ook de leek nu beter de groei van dit nieuwe bedrijf kan gaan volgen. Men is gestart met de ontgravingen voor de funderingen, waarvan men komende week de eer ste hoopt te storten. De bedrijvigheid op dit stuk van het industrie terrein neemt dagelijks toe en men hoopt voor het komende winter seizoen de hele bouw boven de grond te hebben. Van een officiële eer ste steenlegging is nog niets bekend. Foto: G. Kruijsen. i .Tl! M NIH - - 4 De bouw van de gymnastiek- annex sportzaal in Zuid, nabij de meisjes school, maakt goede vorderingen. Ook met deze bouw zal weer in een behoefte worden voorzien, zowel voor de schooljeugd als voor diverse sportverenigingen. Foto: G. Kruijsen. Venray Bl-RKLW BI Venray B2Molenwiekers BI Merselo BIVenray B3 Ysselsteyn BIVenray B5 Venray ClYsselsteyn Cl GROTE NATIONALE MOTORCROSS TE VENRAY Wie zal kampioen worden van Ne derland? Zondag 27 september zul len we komen te weten wie het zal behalen in de 250 en 500 cc klasse. Frans Merkx, Westeuropees kam pioen in I.M.B. verband rijdt ook mee. Zo zijn er klinkende namen als Jo Lammers uit Schijndel; Mole- graaf, Van Doorne, Van Beek. Bij de junioren rijdt P. Willems, Venray-Ysselsteyn. Wat hij zal ma ken is niet bekend ,maar voor eigen publiek zal hij uit zijn 250 cc alles proberen te halen. Om half twee begint een manche van 30 bromfietsers, waarna om twee uur de zware motoren begin nen. Bij het startterrein is een grote put gemaakt met een hoge hinder nis. Hóe die bromfietsen er tegen op zullen komen is een vraag. De manche die 8 rondes telt zal op de duur wel weinig deelnemers tellen. Die brommachientjes kosten plm 500,en meer ,dus die 50 cc-ers zullen wel wat kunnen. Als U op tijd bent. kunt U dus al direct iets spectaculairs beleven. Als U op 't startterrein staat, kunt U de motoren van alle kanten zien aankomen. Het beste kunt U gaan staan op speciale hoogten, waardoor de motoren zeker niet bij U kunnen. De start is enorm breed en ver nauwt zich zeker niet. Dus de strijd om de kop duurt enige tijd. Spectaculair zal zeker zijn de gro te kuilen achteraan in 't circuit. Om U een idee van de wedstrijd indeling te geven laten we hier een soort programma volgen: 1.30 uur 50 cc en opening. 2.00 uur: De junioren 250 cc gaan in twee series, waarvan de eerste ze ven naar de finale gaan. Daarna de zware motoren 500 ,250 ,350 cc. Elk één manche van 6 ronden. Daarna tweede manches en dan de finale. Het wordt dus zondag een pracht dag, waar de spanning niet van de lucht is. Komt dit zien, U zult er beslist geen spijt van hebben. Uitslagen van de op 20 sept. ge houden ruiterwedstrijden, welke op 12 juli bij de opening van het sport park werden uitgesteld. Springen klasse licht: 1. L. Willems, Meerlo met Helga 2. M. Wismans, Venray met Arabella 3. H. Claessens, Leunen met Max 4. H. Steeghs, Oirlo met Walla 5. H. de Ruijter, Meerlo m. Miranda Springen Gevordere klasse: 1. J. Bovee, Meerlo met Bovano 2. J. Lemmens, Ysselsteyn m. Master 3. J .Rongen, Ysselsteyn m. Walter 4. L. v. Vegchel, Meerlo m. Benita 5. G. Camps, Meerlo met Vobuca 6. J. Willems, Meerlo met Donto 7. J. Bovee, Meerlo met Voske Parjjs Springconcours: 1. J. Bovee, Meerlo met Bovano 2. J. Lemmens, Ysselsteyn m. Master 3. B. Derks, Leunen met Sjennie 4. J. Willems, Meerlo met Donto 5. J. Voermans, Leunen met Manita Poney-rennen: 1. Hendriks, Leunen 2. Josten, Leunen 3. Verschuuren, Leunen 4. Jans-Beken, Venray 5. Pelzer, Venray.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 9