SPORTDAG a co O O s V d E E 3^ o- O RUITERSPORT Burgerlijke Stand er sa- 3^ O Problemen rond liet kleuter onderwijs in onze ,gemeente era DJ P era et et et P S3 era P era P N et P Profiteert van or Slagerij Leenden suikerwerken een serveerster De autorijder gaat naast de be staande belastingen 72 miljoen weg-geld betalen en zal bij nieu we bruggen misschien wel tol moeten gaan betalen. Dit bedrag komt in het wegen fonds dat wordt ingesteld om 800 km snelweg aan te leggen van 19651970. Het rijk fourneert er voor 1964 190 miljoen in. Collegegelden aan de universiteit stijgt van 200,op 400,per jaar, maar ook het kleuteronder wijs wordt duurder. De posttarieven voor drukwerken worden weer hoger. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 Telefoon 1629 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN V reed vrouw Kruijsen-Meesters Julianagingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om half elf. Predikant is Ds. L. J. Wes- seldijk uit Nijmegen. BENOEMING Wegens vertrek van de heer van der Maten naar Losser is met in gang van 1 januari 1965 tot hoofd van de Protestantse school benoemd de heer G. Groenendijk, thans on derwijzer aan de School met de Bij bel te Venlo. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray brengen ter al gemene kennis ,dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 14. aug 1964, 2e afdeling, no. B 14266, is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 30 juni 1964, no. 767, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de-Hagel weg, gelegen te Venray, kadastraal bekend sectie L no. 550, voorzover gelegen tussen de percelen kadastraal bekend sec tie L nos. 213 en 214 ter ene zijde en de percelen kadastraal bekend sectie L nos. 215 en 216 ter andere zijde. Ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid, van de Wegenwet ligt het goedgekeurd raadsbesluit vanaf 21 september 1964, gedurende veertien dagen voor eenieder op de secreta rie, afdeling I ter inzage. De aandacht wordt erop geves tigd, dat ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegennet voor iedere belanghebbende uiterlijk tot de dertigste dag na deze aankondi ging, van de beslissing van Gedepu teerde Staten beroep open staat op de Kroon. Venray, 15 september 1964 Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester F. A. J. M. DE VOCHT, loco-secretaris. BEDEVAART WITTEM Dinsdag 13 oktober a.s. gaat de jaarlijkse bedevaart van Oirlo naar Wittem. Degenen die deze bedevaart willen meemaken, kunnen zich op geven bij Verstegen, Wanssumseweg en bij Kemmelings, Hoofdstraat Oirlo. MAAK DAT JE ERBIJ KOMT! Een 16-jarige „tiener" uit Venray en een 17-jarige „nozem" uit Grub- benvorst vonden dat hier ook niets te beleven was en zijn zondagmid dag met de bus naar Deurne ver trokken en sindsdien spoorloos ver dwenen. Sinsdien bleven zij spoorloos en de politie liet via radio en pers een opsporingsbericht de wereld ingaan. Donderdagmorgen kon het stel in Deurne worden aangehouden. Ze hadden wat rondgezworven in Hel mond en Eindhoven. GEMEENTERAADSVERGADERING Als agendapunt voor de gemeente raadsvergadering op dinsdag 29 sep tember a.s. staat al genoteerd de verpachting van 10 ha gemeente grond onder Kempkesberg aan A. van Meyel en Th. Claessens in Mer- selo. Deze grond was eerst in pacht bij H. van Meyel, vader en schoon vader der nieuwe pachters. Bovendien staat reeds op de agen da de regularisatie van de begro ting 1961 en 1962, alsmede wijziging van de kapitaaldienst 1962 en 1963. RIKKEN PATRONAAT Maandag 21 september opening van het nieuwe rik-seizoen in café restaurant Kemps. We beginnen om 8 uur. We hebben weer behoorlijke prijzen. De „getrouwen" van voor gaande jaren verwachten we van zelf, maar we hopen ook veel nieu we leden te mogen verwelkomen. Het Rik-comité WINTERPROGRAMMA K.A.V. AFD. VENRAY 16 sept. 7.15 uur avondmis in de kapel van het St. Jozefklooster, om 8 uur ledenvergadering in de Burg graaf. Spreekster is Zuster Lem- mens uit Oostrum. 20 oktober verdiepingsdag te Well voor alle KAV-leden. Aalmoezenier Heijmans zal een inleiding houden over het onderwerp: Zeg maar ja tegen het leven. 28 oktober ledenvregadering, te vens film over de PTT-bedrijven. 18 november ledenvergadering m. voorlichting over het verzorgen van bloemen door Jos. Keizers. 2 december: St. Nicolaasfeest voor al onze leden. 16 dec. Kerstavond voor onze le den, verzorgd door Kapelaan Bors. 27 januari 1965 Jaarvergadering met diverse verslagen enz. 17 februari ledenvergadering met voorlichting zuivelprodukten. 24 februari: Carnavalsavond voor onze eigen leden. 24 maart ldenvergadering, tevens Moederdag, spreekster Mej. Stoll- man. 28 april ledenvergadering met voorlichting en dia's van de ploeg- stoffen uit Bergeyck. 4 mei avondmis te Oostrum, daar na gezellige kienavond te Oostrum. 19 mei ledenvergadering. Hier komt Zuster Xaverius de Boer met dia's uit de Missie in Afrika. 16 juni: sluitingsavond. Aalmoe zenier Heymans komt spreken over het onderwerp: Wij zijn vrij en toch gebonden. Al deze vergaderingen worden ge houden in Hotel De Burggraaf. Wij verzoeken al de leden en ver dere belangstellendn dit programma uit te knippen en te bewaren. MAAK DE KUIP VOL Onze prognose van vorige week dat we nu de eerste 10.000,zou den bereiken is er wel falikant naast geweest. Slechts ongeveer 400, is er deze week binnengekomen. We zullen daar niet lang over praten, doch rekenen er op dat uitstel geen afstel is en dat we de volgende week er dik en dubbel zijn. U weet het: geen binnenbad zonder uw bij drage; niet zwemmen bij slecht weer zonder uw bijdrage; niet zwemmen in herfst en winter zon der uw bijdrage. Daarom, doe ook mee, geef ook uw bijdrage, maak de kuip vol! stand 9215,35 P. P. 20,— H. C. 8 A. O. 16 P. B. 7,50 H. K. 16 G. M. 25,— A. D. 25,— C. R. 15,— J. J. 8,— B. v. H. 10 Th. B. 5 P. C. 5,— H. S. 16 J. B. 8 A. J. 4 Th. v. S. 4,— W. L. 2,50 B. Th. 4 L. E. 8 W. L. 10 P. 2,— P. v. d. B. 1,— H. W. 0,44 W. v. d. L. 1,— s. 2 G. J.-B. 1,— G. J. 8,— J. v. O. 10,— P. S. 4 M. K. 8 J. C. 20,— Th. S. 5 J. S.-L. 4,— G. P. 15 M. L. 24,— J. M. 20 P. J. 7,50 J. v. L. 4 H. H. 0,50 M. M. 25,— W. v. A. 25,— M. W. 8 J. G.-B. 4,— ;e stand 9632,29 PATER SERGIUS IN HET DIAMANT Het diamanten kloosterfeest van Pater Sergius Emonts is zondag j.l. hartelijk gevierd. Op de receptie verschenen verschillende oud-leer lingen, die hem naast hun geluk wensen, ook nog eens hun dank uit spraken voor wat hij als leraar en als prefect van de externen jaren lang voor hen gedaan had. Daar naast waren er vele vrienden, ken nissen en leeftijdsgenoten die de jubilaris geluk kwamen wensen, die zo lang in eigen geboorteplaats heeft mogen werken. Ook het Col lege van B. en W. bood namens de Venray se gemeenschap felicitaties aan. A. WILLEMS IN HET ZILVER Maandag a.s .herdenkt de verple ger Antoon Willems de dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij Hui ze Servatius. De heer Wilems, beter bekend als Tont je, werd bekend als fietsenjongen van de manufacturen- handel Winters en het kruideniers- bedrijf van L. Wijnhoven, door zijn nu al weer 40-jarig lidmaat schap van Venray's Harmonie en van de Handboogschutterij St. Oda. Deze populariteit zal zeker a.s. maandag tot uitdrukking komen, te meer waar ook zijn collega's op Servatius het best met hem kunnen vinden. CULTURELE KRING YSSELSTEYN Zondag 20 september a.s. wordt in het gemeenschapshuis te Yssel- steyn opgevoerd de operette „De blinde nachtegaal" ,door de Flarus- sen, Blerick. De leden van de Cul- turel Kring hebben gratis toegang. HARMONIE OP CONCOURS De leden van de Kon. Harmonie Euterpe zitten met de rikketik, want zondag gaat het dan gebeuren. Om 20 voor 5 moeten zij namelijk op het federaal concours in Velden blazen in niet minder dan de afde ling Uitmuntendheid. Voor dit con cours is maandenlang gerepeteerd en geoefend en de leden hebben er inderdaad veel voor over gehad om a.s. zondag zo goed mogelijk voor de dag te komen. Als Vrouwe For- tuna wat mee wil werken hoopt men gasten en supporters te kunnen vergasten op een goede uitvoering van de concoursnummers. En daar duimen we dan op. DE POLITIE MELDT: Het weekend zette in met de achtervolgers van een joy-rider, die in de nacht van zaterdag op zondag aan de Stationsweg een Cirtoën-ca- ravan „vond", compleet uitgerust met autopapieren en contactsleutel. Zijn tocht duurde echter niet lang, want achter Trans Cedron in Oos trum belandde hij in het bouwland, waarbij de gestolen auto danig ge kraakt werd. Een toevallig passe rende automobilist hielp de joy-ri der uit de stukken, gaf hem een lift naar Venray, maar verwonderde zich dat de bestuurder geen aangifte ging doen van dit ongeval. Reden waarom hij zelf doorreed naar het politiebureau. Daar was de onthut ste auto-eigenaar juist aangifte aan doen van de diefstal. Het duurde tot maandag voordat de inmiddels verdwenen joy-rider J. van zijn bed gelicht kon worden. Dit geval zal voor de joyijrider én de wel zeer achteloze autobezitter ongetwijfeld nog wel een staartje hebben Zondag botsten er in de Hofstraat twee personenauto's tegen elkaar en ze zorgden voor de nodige brok ken. Datzelfde gebeurde op de hoek Paterslaan - Langstraat, waar een vrachtauto een elektrische melk- auto van de Zuivelfabriek ramde. Van Huize St Anna alhier kwam maandag de aangifte dat een on bekend manspersoon een strooptocht had gehouden in een der paviljoens. Zijn buit bedroeg een radio van een der bewoners, nadat hij eerst kasten en laden doorsnuffeld had. Of het dezelfde persoon is die later een zuster lastig viel wordt door de politie nog uitgezocht. 1100 Venrayse peuters zijn de laat- se weken al dan niet welge moed naar de dertien kleuter scholen gegaan, die onze gemeente rjjk is. Hun eerste schrede op het steeds moeilijker en langer wor dende paTJ van de wijsheid. Ze hebben natuurlijk geen notie van de zorgen van de verschillende schoolbesturen om hun netjes onder dak te brengen en hen die leidsters te geven, die ze nodig hebben voor die wankele eerste schreden. En de ouders dikwijls ook niet, ondanks het feit dat bij de gemeentelijke begrotingsbeschöuwing van dit jaar juist extra aandacht gegeven is aan onze kleuters. Trouwens in de ver schillende raadsvergaderingen heeft men o.m. de nestor van de raad, de heer Steeghs ook nog al eens horen terugkomen op dit punt. De moeilijkheden, waarmede de verschillende schoolbesturen tobben zijn tweeërlei. Op de eerste plaats heeft men plaatsgebrek, wat oorzaak is dat niet alle 4-jarigen en ouderen een plaats kunnen krijgen. Een op lossing voor dit ruimtegebrek is vaak moeilijk te bereiken, zoals uit ons verdere overzicht wel duidelijk zal worden. Op de tweede plaats is er het ge brek aan gediplomeerde en bevoeg de kleuterleidsters. Ook de oplei ding tot kleuterleidster is veran derd. In plaats van 3 jaren duurt die er nu 4, met het gevolg dat b.v. de opleidingsschool in Venlo in een jaar, vanwege deze omschakeling, geen leidsters heeft „afgeleverd". Weliswaar duurt de cursus in Roer mond nog drie jaren, maar de da mes, die die cursus volgen zijn na tuurlijk al in de omgeving van die plaats te werk gesteld. Voeg daarbij het feit dat so-wie-so al een tekort is van 500 kleuterleidsters in ons dierbaar vaderland, dan is het geen wonder dat menig schoolbestuur de schrik om het hart slaat als de een of andere kleuterleidster een aardi ge jongeman leert kennen en aan stalten gaat maken de huwelijks- staat te aanvaarden. „Je wordt haast gedwongen, vanwege de peu ters, om roet in het eten te gooien", verzuchtte een pastoor, die zijn kleuterleidster gearmd met een jon geman voorbij zag komen. Maar dit grapje heeft toch wel een bittere smaak .temeer waar ook al gehuw de dames voor dit onderwijs zijn in geschakeld. Een kort overzicht over onze kleuterscholen toont aan, hoe moei lijk een en nader soms wel ligt en dat het heus niet aan de verschil lende schoolbesturen ligt als niet al le 4-jarigen naar deze kleuterscho len kunnen. Neem b.v. Castenray. Daar heeft men de kleuterschool, bij gebrek aan wat beters, ondergebracht in 't parochiehuis. Dit vrij holle en voor kleuterschool ongeschikte gebouw heeft men met schotten e.d. een klein beetje tot kleuter verblijf inge richt ,maar op de eerste plaats is er met een wat strenge kou, geen stoken aan en is het al voorgeko men dat men 's winters kinderen ,tjhi|;s moest laten, terwijl op tie tweede plaats dit verenigingsgebouw niet meer aan zijn doel kan beant woorden. Zo nam Castenray deze week afscheid van zijn missionaris Pater Weijs. Dat kan alleen in dit gebouw, maar dat betekent ook dat voordien de schotten moesten wor den opgeruimd en het materiaal, nadienen dat wordt nachtwerk de zaak gepoetst moest worden en ialles weer in zijn „kleuterschool- staat" moet worden teruggebracht. Voor een keer gaat dat, maar men kan niet aan de gang blijven. Er is plaats voor 40 kinderen, wat 't ma ximaal voorgeschreven aantal is. Stijgt het getal van de Castenrayse kleuters daarboven, dan moeten er enkele thuis blijven. Natuurlijk heeft het schoolbestuur al sinds jaar en dag aan de bel ge trokken om een goede kleuterschool daar in dat kerkdorp te krijgen. Maar de toewijzing voor dergelijke scholen is beslist ontoereikend voor de grote vraag, die er op dit terrein is. Men poogt nu wel aan de groot ste nood tegemoet te komen door wel vergunningen af te geven voor de bouw van noodlokalen en zelfs met een bepaald soort systeembouw de ergste nood te lenigen, maar tot heden heeft Castenray geen defini tief bescheid of ook dit kerkdorp van een van beide oplossingen kan profiteren. Men is en blijft echter optimistisch. De beschikbare leid ster is intussen vast aangesteld. Oirlo heeft het heel wat beter. Daar heeft men in de vroegere jon gensschool de ruimte voor de kleu ters, terwijl ook de leidsters be schikbaar zijn. In Leunen heeft men nog niet zo heel lang geleden een prachtige 2 klassige school in ge- bi*uik genomen, maar zit men met het leidstersprobleem. Gelukkig is er een oplossing gevonden, maar het is een dubbeltje op zijn kant ge weest of men had alleen de 5-jari- gen naar de kleuterschool kunnen laten gaan. In Ysselsteyn zit het schoolbe stuur helemaal met de hand in het haar, omdat daar de kleuterschool is ondergebracht in de lagere school. Maar die twee klassen heeft de la gere school bitter hard zelf nodig, want die is al weer te klein. Er is een aanvraag lopende voor een 3- klassige nieuwbouw, maar wanneer komt de toestemming hiervoor? Het gevolg van een en ander is dat nu de lagere school grote moeilijkheden heeft en dat buiten dat nog 10 kleu ters van 4 jaren thuis moeten blij ven. Het Veulen heeft zijn kleuter school ondergebracht in het jeugd huis en is tevreden. Datzelfde geldt ook voor Vredepeel en Merselo, die hierdoor wel een deel van hun ver enigingsgebouw zien „ingepikt", met alle gevolgen van dien, maar het kleuteronderwijs toch nog altijd voorrang gegeven wordt boven de rest. Het is nu eenmaal niet anders. De Smakt heeft zijn hope des va derlands ondergebracht in Holthees, maar ook hier heeft men weer een beroep moeten doen op een gehuw de leidster. Een model-school is Oostrum, maar daar heeft men dan ook lang genoeg voor moeten rom melen. Twee klassen en 2 leidsters en alle vierjarigen netjes naar de school. Houden zo Wat Venray-centrum betreft is -de Montessorischool vol en op de fröbelschool nog voor enkele kinde ren plaats. Voldoende leidsters staan ter beschikking .Wel valt hier op, dat de ruimten soms met 40 kinde ren meer dan vol zitten. Daarnaast tobben de zusters Ursulinen, die hier de leidng hebben, niet voldoende speelgelegenheid voor de lieve jeugd die hier voor bijna 300 peuters in derdaad uiterst minimaal is. In het rectoraat kan men in de 4- klassige nieuwe school lang niet al le liefhebbers bergen. Men is daar om zeer gelukkig dat er in novem ber twee noodklassen bij zullen ko men. Alleen blijft dan de puzzel om aan leidsters te komen. Tot nu toe zijn op alle advertenties zegge en schrijven geen aanmeldingen geko men. In de Christus Koning-parochie zit men met hetzelfde euvel. De nieuwe buurten en jonge gezinnen aldaar maken de bouw van een noodklas bij de pas geopende kleu terschool al dringend nodig. Of daarvoor een kracht kan worden aangetrokken, blijft tot heden nog een vraag. Zoals uit bovenstaande wel blijkt levert het kleuteronderwijs de no dige moeilijkheden op. Dat velen daarvan met kunst en vliegwerk zijn opgelost en opgelost zullen worden, daarvan mogen vele ouders over tuigd zijn, vooral diegenen, die thans hun 4-jarigen nog thuis moe ten houden, omdat er geen plaats of geen juffrouw is. Onder haast ideale weersomstan digheden (het waaide iets te hard) werd afgelopen zondag een groot deel van de in juli verregende sportwedstrijden gehouden. Jammer was het, dat de publieke belangstel ling gering was. Speciaal nu voor liet eerst atletiekwedstrijden wer den gehouden hadden wij meer be zoekers verwacht. Ondanks dit ge brek aan kijkers hadden de wed strijden een spannend verloop en waren alle deelnemers zeer tevre den met de behaalde resultaten en het vlotte verloop. De Tennisclub speelde met 55 gelijk tegen een team uit Deurne. Wisten de Venrayse spelers en speelsters bijna alle enkelspelen te winnen, in de dubbels en de mixeds moesten zij in de Deurnese tegen- tansders hun meerdere erkennen. Wel een bewijs, dat hier een regel matige training 'zeker op zijn plaats is. De voor de overwinnaar be schikbaar gestelde prijs werd zeer sportief door Venray aan de leider van Deurne aangeboden. Het volleybaltoernooi verliep vlot en ook daar ontbrak de spanning niet. V.C. Rooy dat voor het eerst zelf ook eens in Venray aan een dergelijk toernooi kon deelnemen, wist in de afdeling Heren de eer ste prijs te behalen, na in de beslis- singswedtrijsd UVS op het nippertje te verslaan. De Venrayse dames echter volgden dit goede voorbeeld niet en eindigden op de derde plaats. Wij hadden echt iets meer verwacht, vooral omdat het gebruikelijk is dat op dergelijke toernooien de V.C. Rooy-dames regelmatig met de eer ste prijzen gaan strijken. Tenslotte de hoofdschotel: atle tiek. De wedstrijd tussen Festina Blerick en A.V.T. Tegelen had wel een zeer spannend verloop. Tot en met het voorlaatste nummer wist Festina een kleine voorsprong te behouden. In het laatste nummer: de 4 x 100 meter ging deze voor sprong royaal verloren door de uit stekende prestatie van de vier Te- gelse sprinters. De dagprijs voor de beste prestatie in deze wedstrijd ging naar K. Maessen door zijn overwinningen op de 100 en 400 m., die deze atleet aflegde in resp. 11.4 en 53.3 seconden. Ook bij de propaganda-wedstrij den, speciaal voor junioren wisten de Tegelse jongens en meisjes de meeste overwinningen te behalen. Er zit echt talent bij beide vereni gingen en de namen van verschil len jongens en meisjes zullen in de toekomst wel meer genoemd wor den. Tijdens deze wedstrijden wer den twee club-records gebroken: t.w. de 80 m. hardlopen en versprin gen jongens. De tijd op deze afstand werd 8 sec., terwijl de afstand bij verspringen op 6.37 werd gebracht. Bij de driekamp voor meisjes van 17 en 18 jaar telden wij ook twee Venrayse atleten. Zonder veel trai ningen of ervaring wisten deze jon ge dames echter topprestaties te le veren. Zo werd Tilly Janssen op alle drie de nummers eerste (hard lopen, kogelstoten en verspringen), terwijl mej. A. Horevoets uit Yssel steyn tweemaal derde en eenmaal tweede werd (bij 't verspringen). In de totaal-uitslag behaalde Tilly uiteraard de eerste prijs en werd mej. Horevoets derde. Beide meisjes matige training beslist nog verder hebben talent en kunnen met regel- komen. Door omstandigheden kan eerst a.s. zondag het ruiterprogramma uitgevoerd worden, dat indertijd bij de opening van het sportpark op het programma stond. De Venrayse rui ters geven nu echter een demon stratie van hun kunnen, o.a. van springen en dressuur en men ver trouwt, dat vele paardensportlief hebbers zondag acte de presence zullen geven. De ruiters beginnen om 2 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. van Vegchel-Peeters; 10 ur hoogmis v. d. zielerust van overledenen. Van daag kerkdeurkollekte voor de Miva (Missie Verkeersmiddelen Aktie); 2.30 Lof met gebedsoefening voor het Concilie. Maandag: H. Mattheus, Apostel en evangelist: t.b.i. (Merselo). Dinsdag: t.i.v. fam. Huijs-v. En- ckevort. Woensdag: t.i.v. fam. Marcellis- van Tilburg. Donderdag: t.i.v. fam. Arts-Her pers. Vrijdag: (quatertemper-vrijdag, vasten- en onthoudingsdag): voor de zielerust van een overledene (Mer selo); 19.30 lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Zaterdag: t.b.i. (Merselo). Biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na lof. in de week van 10 t.m. 16 sept. '64 GEBOREN: Hendrix, Karei, Eikenlaan 11. Volleberg, Wilhelmus, Kruitweg 35. Claessens, Ludovicus, Gussenstr. 2. Janssen, Coenraad, Pr. Bernhard- traat 74. Buijssen, Emiel, Schoolstraat 37. van Ooi, Catharina, Lorbaan 7. van der Heijden, Francisca, Past. v. d. Gaetstraat 79. van Dijck, Mathea, Deumeseweg 34. ONDERTROUWD: Hendriks, Wilhelmus, 28 jr., metse laar te Vierlingsbeek en Swinkels, Johanna, 27 jr., te Venray, Teeu- wenhofweg 10. Verhoeven, Johannes 27 jr., loon werker te Venray .Timmermanns- weg 42 en Thijssen, Agnes, 26 jr., te Venray, Timmermannsweg 20. Trent, Peter 24 jr., militair te Ho- nington GB en van Daal, Johanna, 19 jr., z.b. te Venray, Overloonse- weg 13. Smedts, Jan, 28 jr., landbouwer te Horst, St. Maartensweg 18 en Lenssen, Hendrika, 22 jr., kraam verzorgster te Venray, Hardew. 1. Aerts Johannes, 30 jr., landbouwer te Vierlingsbeek, Rondweg 5 en Steeghs, Petronella, 24 jr., te Ven ray, Zandhoek 4. van Rhee, Jacobus ,22 jr., timmer man te Bergen en Philipsen, An- tonia, 25 jr., verkoopster te Ven ray, Pr. Beatrixstraat 7. Engels, Wilhelmus, 21 jr., verkoper te Nijmegen, Jan van Galenstr. 21 en Vermeulen, Oda, 18 jr. te Ven ray, Merseloseweg 49. GETROUWD: Lamers, Pierre, 30 jr., controleur metaalwarenfabriek te Tegelen en Visser, Antonia, 22 jr., typiste te Venray. Stevens, Otto, 23 jr., magazijnbe diende te Meerlo en Martens, Ma ria, 20 jr., arbeidstherapeute te Venray. Wijnhoven, Johannes, 34 jr., chauf feur te Horst en Arts, Maria, 23 jr. verpleegster te Venray. rt* et ft et rr O P PT 3' pi v» I-* O ?t Verzekering en ve| Uitvaarten voor Tramstraat 60, I, Gevulde kalfsborst 100 Hausmacher Bakbloedworst Vrijdag en zaterdag Runderlappen Roastbief Dinsdag braadworst Woensdag gehakt Donderdag magere spekla Stationsweg 45 Op zaterdag 19 september a.s. hopen onze lieve ouders M. TONEN en P. TONEN-PEETERS hun 40-jarig huwelijksfeest te yieren. Op die dag zal om half tien een plechtige H. Mis tot dank worden opgedragen in de parochiekerk van St. Pe trus-Banden te Venray. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun kinderen en kleinkinderen Venray, Vlakwater 21 Dagadres: Café Thielen, Lan- geweg 25 Receptie van 12 uur. Op maandag 21 september a.s. hoopt de heer ANT. WILLEMS zijn 25-jarig jubileum als ver pleger in Huize St. Servatius te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 1.30-2.30 uur in Café Thielen, Molenplein. THEA GOMMANS THEO OTTENHEIJM hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plech tige inzegening zal plaats hebben a.s .dinsdag 22 sept. in de parochiekerk van St. Petrus-Banden, tijdens de H. Mis van 11 uur. Dagadres: Hotel De Keizer Receptie van 2.30-4.30 uur Toekomstig adres: Vleesstraat 7, Venlo Langs deze weg betuigen wij onze oprechte en welgemeen de hartelijke dank, voor de gebeden en belangstelling, bij het overlijden en de begrafe nis, van onze inniggeliefde dochter zuster, tante en nicht ANNA WILHELMINA RONGEN Speciaal zeggen wij hartelijk dank aan H.H. Geestelijken, dr. van Thiel, Zusters van Huize St. Anna, de buurt, als mede Begrafenisonderneming Sjeng Goumans-Kruijsen voor de correcte verzorging van de begrafenis. Familie Rongen Venray, 18 september 1964 Overloonseweg 97 Veeverzekering Eensgezindheid PREMIEBETALING zondag 20 september na de Hoogmis bij L. van Gassel, Veulen. Premie bedraagt %°/o voor pinken de helft Voor alle ijs, dranken, enz. het juiste adres L. Heldens-v. Ophoven Nieuwlandstraat 28 Tel. 2364 GEVRAAGD voor direct net dienstmeisje of werkster voor 2 of 3 dagen p. week. P. Mooren, Grotestraat 10 GEVRAAGD NET MEISJE voor hele dagen Mevr. de Vilder, Nassauplein 15, Venray. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenw. Hotel De Zwaan

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2