TELEFOON 1315 VISSERS - HORST pwpCT|(2 n Schildersbedrijf Leo Schaeffers, Patersstr. 14 Kerkelijke Diensten R' r Voor schilderwerk wat werkelijk af is. Laat 'l ook Uw schilder zijn! van 30 aug tot en met 5 sept. Geestelijk artikel derde zitting van het concilie Welkom voor kracht Welkom voor alles EEN GEHEIM? PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week kap. J. Dries- sen, Markt, telefoon 1882 15e Zondag na Pinksteren 6.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 7.30 Antoon Jans-Beken; 8.30 Deken Haenraets; 9.30 hoogmis voor de pa rochie; 11 uur A. van Lin vanwege Zuivelfabriek; 18 uur overleden fam Jansen-van Sambeek. Maandag: 7.30 Adriana Maria de Hart, echtgenote van Martinus van den Broek; 8.15 Leonardus Stiphout; 9 uur Jos Hendricx. Dinsdag: 7.30 Jan v. Waaijenburg; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9 uur t.i.v. de Paus v.w. het Apostolaat des gebeds. Woensdag: 7.30 gest. jaargetijde P. Willemsen-van Dijk; 8.15 Jan Volle- bergh; 9 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 11 uur H. Mis b.g. van de opening van het ULO- schooljaar. Donderdag: 7.30 gest. jaarg. A.J. Haenraets, echtgen. Francisca Roeffs en dochter Maria; 8.15 overl. fam. van den Broek-de Hart; 9 uur Fr. Vermaaten en wederzijdse ouders; 10 uur pl. huwelijk Schwillens-Jans- sen. Vrijdag: eerste vrijdag van de mnd 6.30 tot zekere intentie (v.M.); 7 u. zekere intentie R.; 7.45 H. Hart- hoogmis; 10 uur stille h. Mis bij gel. van een familiefeest; 20 uur overl. fam. Wijnhoven-Roelofs. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Volle- berg-v.d. Broek en kinderen; 8.15 best, jaard. Helena Goumans-Pee- ters; 9 uur Regina Rongen. 19 uur lof. Biechten: donderdagavond van 7 tot 8 u vanwege eerste vrijdag; za terdag van 17.30 - 19.30 uur RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week P. Primald telefoon 1973 b.g.g. 1502 15e Zondag na Pinksteren H. Missen om 6.30; 7.45; 9 en 11.45; de hoogmis om 10.15; 'savonds om 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Raymund, belijder. Dinsdag: Mis van de 15e zondag na Pinksteren of Votief mis; 7 uur avondmis. Woensdag: H. Koning Stephanus, belijder. Donderdag: H. Pius X, Paus en belijder. 'sMiddags van 5 tot 8 u. gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag v.d. maand 7.45 Mis voor alle schoolkinderen, 'savonds om 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Laurentius Justini- anus bisschop en belijder; 8.30 gez. jgt. Peter Philipsen; van 3 tot 8 u. gelegenheid om het Sacrament van de biecht te ontvangen. Pater Oudenhoven De kollekte voor de Missie van Pater Oudenhoven bracht de schit terende som op van 1417.50. Dank u wel! Misintenties: Zondag: 6.30 Piet Thijssen; 7.45 Piet en Harry Hermans (Oostrum); 9 uur Nelly Potten; 10.15 Jan van Meijei als jaardienst; 11.45 Aug. v. Bergen. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7 uur voor overledene; 7.45 tot zek. intentie; 8.30 voor zal. levensstaat. Dinsdag: 6.15 voor zieke vader; 7 uur Johannes Stevens; 7.45 zekere intentie; 8.30 u. Petronella Kusters- Ewalts. Woensdag: 6.15 overl. vader; 7 u. overl. fam. Claessens en Henk; 7.45 zekere intentie; 8.30 voor overledene Donderdag: 7 u. voor de gelovige zielen (offerbus); 7.45 uur Josephina Fonck-Laumans; 8.30 u. Wed. Bon- gaards-Arts als lid v.d. D.O.; Vrijdag: 7 uur overl. grootvader; 7.45 Theodorus Thielen echtgen. en kinderen; 8.30 G.A. Ehren. Zaterdag: 7 u. Antoon Huybers; 7.45 overl. fam. Hermans v.d. Berg (Oostrum); 8.30 gez. jgt. Peter Phi lipsen. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 H. Bosch en M. v. Roy; 7.45 Ant. Claassens en J. Mees ters; 9 u. A. Sanders en R. Vastert; 11.45 P. Philipsen en A. Derks. PAROCHIEKERK OOSTRUM 15e Zondag na Pinksteren 7 uur parochiemis; 8.30 uur Maria Lemmens; 10 uur hoogmis gest. jrg. overl. fam. van Rens-Litjens; geen lof. Maandag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen; 10 uur pl. H. Mis tot dank vens. bij 25 jarig huwelijk Lemmens-Ste- Dinsdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Geest bij het begin van het schooljaar. Alle kinderen worden verzocht aanwezig te zijn. Zo mo gelijk ook de ouders. School begint om kwart na negen. Woensdag: 7.30 Wilhelmina Reijn- ders-Coenen. Donderdag: 7.30 Jean Camps. Vrijdag: eerste vrijdag: 7.30 gez. H. Mis tot zek. int. (L.); 7 u. avond mis, Petronella Tacken. Zaterdag: eerste zaterdag: 7.30 u. Maria Muyres-Dupont (bejaarden). Biechten van 6.30 tot 7.30 uur. 7.30 uur Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO 15e Zondag na Pinksteren Leesmissen om 6.30 en 7.30; 8.30 de kindermis; 10 u. parochiehoogmis; geen lof. In alle H. Missen preek en collecte voor de missie van Pater Weijs; 2de collecte voor het bisdom. Maandag: 7.30 gest. H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 zieledienst overl. fm. Hellegers-Marcellis. Donderdag: 7.30 Sticht. P. Steegs, Henrica Hagens, Maria Steegs, Jo hanna Maria Biesterfels. 'sAvonds biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Vrijdag: eerste vrijdag: toegewijd a.h. H. Hart van Jezus; 7 u. H. Communie; 7.30 H. Mis; na de mis uitstelling, acte van toewijding, tan tum ergo en zegen; 9.30 huwelijks mis v. bruidspaar Volleberg-Baten; 'savonds geen avondmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.e. van O. L.Vrouw van Altijdd. Bijstand. As. zondag, eerste zondag van de maand, buitengewone collecte. Zaterdagavond biechtgelegenheid v. 5-7 en van 8-9 uur. •PAROCHIE CASTENRAY 15e Zondag na Pinksteren 7 u. Communie-uitreiken; 7.30 gest. lsm. voor overl. weldoeners van de kerk; 10 uur hoogmis voor de pa rochie. Tijdens de kermisdagen na de H. Missen verering van de relikwie van de H. Brigida. Tot en met woens dag missen om 8 en 9.30 uur. Maandag: 8 uur gest. lsm voor de overl. leden van de broederschap v. de H. Brigida; 9.30 6e zeswekend. voor Pieter Philipsen. Dinsdag: 8 uur lsm. voor H. Nab- ben en zoon; 9.30 uur gez. v. Truus Kuypers. Woensdag: 8 uur gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren; 9.30 gest. gez. jrd. voor Mart. Ver hoeven en Theodora Geurts. Donderdag: 7.30 gez. mis voor G. Classens-Versteegen vanwege de be jaardenvereniging; Biechtgelegenh. van 6 tot 7 uur. Vrijdag: eerste vrijdag: toegewijd aan het Goddelijk Hart; 7.30 gest. mis t.e.v. het H. Hart; 7.30 u. n.m. gez. maandd voor Elisabeth Emont- Lemmen. Korte preek, oefening van eerherstel en zegen met' het Aller heiligste. Zaterdag: eerste zaterdag: toegew. aan het Onbevl. Hart van Maria; tevens priesterzaterdag; 7.30 gez. t.e.v. O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden; 7 uur lof. Biechtgelegenheid van 6 tot 7 u. Kerkpoetsen: Conny Weijs en An- ny Donders; Misdienaars: N. Jans sen, J. Kunen, J. Geerets en L. Pee- ters. PAROCHIEKERK LEUNEN 15e Zondag na Pinksteren 6.45 leesm. voor de parochie; 8 uur leesm. tot int. van de fam. Croy- mans-Michels; 9.15 hoogmis, jrgt. v. Chris Gooren; 10.30 uur leesm. v.d. overl. fam. van het bruidspaar Ver meulen-Weijs; om 3 uur lof. Maandag: 6.45 leesm. voor Willem Verheijen - echtgen. Catharina Vul- lings; 7.30 gest. jaarg. voor Lambert Willems en echtgen. Dinsdag: 6.45 leesm. voor Johan nes Voermans; 7.30 leesm. voor G. Willemse (kindermis). Woensdag: 6.45 leesm. voor overl. familie Janssen-Michels; 7.30 gest. jaarg. voor Peter Johannes v. Rens. Donderdag: 6.45 leesm. voor overl. fam. Thuyls-Swinkels; 7.30 gest. jg. voor Peter Joh. Litjens en Bern. Peeters. Vrijdag: eerste vrijdag: 7 uur gez. dienst t.e.v. het H. Hart voor hen die offerden; 8 uur leesm. voor Ger- truda Pijpers-Sijbers. Zaterdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesm. voor Gertruda Jenniskens- Heldens; 9.30 uur huwelijksmis v.h. bruidspaar van de Rijdt-Thuyls; van 4-5 en van 7-7.30 biechtgelegenheid; daarna lof. A.S. zondag eerste zondag van de maand, maandcollecte voor de kerk. Kerkpoetsen: Anny van Kempen en Mariet Michels. Akolieten: 6.45 H. Litjens en G. Jenniskens; 8 u. P. Stevens en J. van Ooi; 9.15 G. Comelissen, J. Jen niskens, A. Loonen en P. Heesen; 10.30 J. v. Vegchel en L. Weijs. PAROCHIE YSSELSTEYN 15e Zondag na Pinksteren 6.30 leesm. voor Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens; 8.10 leesm. v. d. overl. fam. Koonings-Litjens; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis best. jgt. voor Gerard Janssen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 u. leesm. int. fam. v.d. Bos-Janssen. Dinsdag: 7.30 leesm. fam. v. Dijck- Driessen. Woensdag: 7.30 gez. jaard. voor Peter Johan Rongen. Donderdag: 7.30 leesm. overleden ouders Janssen-Willems. Vrijdag: eerste vrijdag; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Wil lem Vollenberg. Na de H. Mis uit stelling en oefening van eerherstel. Zaterdag: 7.30 leesm. overl. fam. Thoone-Philipsen; 9.30 pl. huw.mis voor bruidspaar Janssen-Janssen. Gelegenheid om te biechten van 7-8 PAROCHIEKERK MERSELO 15e Zondag na Pinksteren 7 uur leesm. t.e. van St. Antonius (Arts-van Meijei); 8.15 leesm. voor Jacobus Daniëls; 10 u. hoogmis voor Petrus van Cuyck ,vwg. het Liefde werk van O.L. Vrouw van Lourdes; heden geen lof. Maandag: 7.30 leesm. voor eerst volgende overledene. Dinsdag: 7.30 leesrh. voor Henri- cus Janssen. Woensdag: 7.30 leesm. tot dankz. (v. Osch-Janssen). Donderdag: 7.30 gest. jaarget. v. Antonius Poels en Maria v. Helden; geen biechtgelegenheid. Vrijdag: eerste vrijdag: 7 u hoog mis t.e. van het H. Hart t.i. van hen die daarvoor bijdragen; 8 u. leesm. overl. fam. v.d. Hoogenhof; 'savonds 8 u. leesm. voor Henricus v. Helden Zaterdag: priesterzaterdag: 7.30 u. om van God vele priesterroepingen te verkrijgen; 5 tot 6 u. biechtge legenheid. RECTORAAT VREDEPEEL 15e Zondag na Pinksteren 7.30 u. vroegmis t.b.i.; 10 u. hoog mis t.b.i.; .30 uur lof. Maandag: 7.30 voor zielerust van een overledene Dinsdag: 7.30 voor overl. ouders. Woensdag: 7.30 voor zielerust van een overledene. Donderdag: 7.30 t.b.i. Vrijdag: eerste vrijdag: 7.30 voor zielerust van een overledene; 0 uur gez. avondmis t.b.i. Zaterdag: priesterzaterdag: 7.30 u. t.b.i. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór en na de H. Mis. Vrijdag vóór en na de avondmis. RECTORAAT HEIDE 15e Zondag na Pinksteren 7.30 H. Mis voor overl. fam. v. Rens- Litjens; 10 u. hoogmis voor het rek- toraat. Akolieten: Piet Rongen en Naud Gielens. Misdienaars van de week: Jan Gielens en Jos v. Rens. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenniskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis t.z.i. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Pe trus Mathijs Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag: 7.30 H. Mis voor Wilhelmina Ewals-Leijs- sen, vanwege de buurt. 7.45 uur Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid voor de avondmis. Zate/rdag: Priesterzaterdag: 7.30 H. Mis uit dankbaarheid en bijz. int. Biechtgelegenheid van 7-8 uur. RECTORAAT SMAKT 15e Zondag na Pinksteren 6.15 uur H. Mis voor overl. fam. Koopmans-Hendriks; 7.30 voor zegen in gezin; 10 uur Hoogmis, jaard. v. Jozef Asselberghs; in de kapel om 7.30 uur H. Mis voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gelez. H. Missen. Dinsdag: 6.30 voor Pastoor Assel berghs; 7.30 voor overl. fam. Jans sen; 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Geest, als opening van het nieuwe school jaar. De school begint om 10 uur. Woensdag: 6.30 voor Hub. Weijs; 7.30 t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Missen; van 5 tot 6 en van 7 tot 8 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: eerste vrijdag: 6.30 gel. H. Mis voor overl. fam. Slits; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart; na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: 6.30 H. Mis voor overl. ouders; 7.30 voor priester- en kloos terroepingen; van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. RECTORAAT VEULEN 15e Zondag na Pinksteren 7.30 leesm. voor de bekende intent.; 10 uur hoogmis voor zal. Wilhelm. Geurts-Croymans; 2.30 uur lof. Maandag: 7.45 leesm. voor zaliger Rector J. Geurts. Dinsdag: begin schooljaar, mis t. ere van de H. Geest; 7.45 leesm. v. zal. Gertuda Schols-Vosters. Woensdag: 7.45 hoogmis jgt. voor zal. Drini van Rijswijck. Donderdag: 7.45 hoogm. gest. jrg. voor zal. rector J. Geurts. Vrijdag: eerste vrijdag: toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 7.45 lsm overl. fam. Bovee-Broekmans; 8 uur 'savonds leesm. voor zal. Rector J. Geurts Zaterdag: Priesterzaterdag: 7.45 u. leesm. overl. fam. van Ool-Houben. Kerkpoetsen: Mien Nijsen en Thea Koenen. Accolieten: Harry van Rijswijck, Gerrit Reistj es en Piet Cox. KERK MYSTERIE De Griekse schrijver Kazantzakis beschrijft in zijn laatste boek „De laatste verzoeking van Christus" (op de index vanwege de onbijbelse en onwaardige voorstelling van Chris tus) een droom van Christus. In die droom ziet Christus het mensenma teriaal, waarmee Hij Zijn Kerk moet bouwen: Judas Iskariot als een rode reus; de andere elf apostelen als dwergjes met allerlei nare eigen schappen: een vrek, een kleetskous, een bangerik, een fanatiekeling enz. Alles bij elkaar niet veel soeps .al les bij elkaar ook een venijnige ca- ricatuur van ons christen-mensen, die samen de Kerk vormen. Wij wil len de Kerk graag zien als een hei lig gebeuren in de wereld, maar wat wij overwegend zien, dat zijn de mensen met hun hebbelijkheden en onhebbelijkheden, met hun on deugden en zwakheden. Zelf zijn we niet veel beter. We hebben ons een gareel aangemeten, waarin we ons christendom beleven. ££en beperkt chris^endonn waarin wij weinig terugvinden van de bran dende overtuiging der apostelen en de profeten. 'sZondags naar de kerk, een wekelijks offer dat we toch niet voelen en voor de rest een leven van iedere dag, dat bijzonder wei nig verschilt van dat van de niet- christenen. Toch weten we, dat de Kerk meer is dan wat zij op het eerste gezicht schijnt. We kunnen nog zo ontevre den zijn over de Kerk - d.w.z. over onszelf die de Kerk zijn, toch blijft in ons steeds de verwondering om dat die Kerk toch meer is. Wij voe len meer dan dat we waarnemen, dat de Kerk ook Gods werk is, 'n levende werkelijkheid van Gods Mysterie. De Kerk: het concilie kan er ge leerd over discussiëren, de gewone mens kan er over kankeren, de vij and van het christendom kan haar bestrijden, zij ontsnapt er toch weer aan, want de Kerk is meer: zij is God werken in ons. Zij is en blijft een mysterie, Gods mysterie. VERWACHTING OMTRENT Wanneer op 13 september de der de zitting van het Concilie beginnen zal, is er bijna een jaar verlopen, sinds de laatste discussies werden afgesloten. Maar er is ook veel ge beurd. Een aantal schema's is zeer deskundig verbeterd, een aantal schema's is ingekort en een aan tal maatregelen zijn genomen om de toekomstige discussies te bekorten. De Paus heeft een encycliek laten verschijnen, waarin hij naar veler mening de toekomstige richting van het Concilie heeft willen vastleggen. De Paus heeft ook menigmaal ge sproken op een wijze dat het Con cilie daaraan niet kan voorbijgaan. Er is de laatste tijd ook veel lec tuur verschenen. Vooreerst zijn de reeds eerder gepubliceerde verslagen rustig geordend en bijgewerkt, open baar gemaakt. Gewoon reportage werk kan men dit noemen. Maar er zijn ook opinievormende boeken ver schenen. die grote indruk in de we- reld hebben gemaakt. Vooreerst den ken wij aan het Amerikaanse boek „Brieven uit Vaticaanstad" geschre ven door een zekere Xavier Rynnt. Daarin werd nogal wat critiek ge signaleerd en werden zonderlinge verwikkelingen bekend gemaakt. En voor niet weinigen was hetgeen in di boek staat, onthullend; zij het dat niet alles even juist is. B.v. on ze Kardinaal Alfrink blijft de le zing van dit boek ontkennen, welke gegeven wordt van de manier waar op hij als president kardinaal Ot- taviani heeft onderbroken. Ook een verslag van de tweede zitting is nu in vertaling en zal in oktober verschijnen. Het is alles uitstekend werk van de uitgeverij „De Fontein" te Utrecht en de uit geverij „Westland" te Merksum in België. Indien de Amerikaanse pater Ryn- ne zich al zuiver documantair op het Concilie gericht heeft, onze zeer bekende Prof. Schilebeeck O.P., de adviseur van het Nederlandse Epis copaat, heeft een rustig dogmatische beschouwing over het Concilie het licht doen zien, welke bij Lannoo te Den Haag is verschenen. Van het allergrootste belang is de visie van deze Dominicaner hoog leraar op de toekomstige richting der Kerkhervorming. Geheel in de geest der geschiedenis en van het streven van onze Paus bepleit de schrijver een vijfvoudige decentra- lisaite van de Kerk. Wij zullen zien in hoevèrre de tendensen, die zich in de twee vo rige zittingen van het Concilie heb ben geopenbaard, in de derde zitting zullen doorzeetten. Of misschien komt het nu opnieuw tot een scher pe tegenstelling tussen de twee rich tingen in de Kerk. Een tegenstelling die in de tussen-periode van de tweede en derde zitting scheen bij gelegd. Wij mogen in dit verband niet on vermeld laten een ander boek, ook van Amerikaanse origine, dat in de interim-periode verschenen is en dat veel gerucht veroorzaakt heeft. Het is het boek „The Pilgrim", ook weer door een onbekende geschre ven, die echter over enorme kennis van de feiten blijkt te beschikken. Dit boek, dat in Nederland binnen kort gaat verschijnen, heeft een pes simistische kijk op de verdere ont wikkeling van het Concilie en op deze Paus. Ieder is vrij zijn visie erop na te houden, maar een Concilie bl ft ten slotte een samenzijn van de Kerk, waarin de H. Geest leidt, en de Paus een geinspireerd en charisma tisch begaafde figuur is. En dan is optimisme of pessimis me menselijker wijze toegelaten, maar onder zeer zware reserve. (In bovenstaand artikel genoemde boeken zijn verkrijgbaar in Boek handel van den Munckhof n.v.). Wij bezorgen uw trekker de kracht om veel te presteren. Die kracht heet EssoGasolie. 'n tijger in uw tankl Esso Gasolie trekkerpetroleum ideale motoroliën transmissie-oliën goede smeervetten roestwerende middelen perfecte service Met Eeso bent u beter uitl TEL. 04709-1141 (3 lijnen) Welnee, ledereen weet toch dat „SHELLINA" het beste olle/benzlnemengsel voor de brommer of scooter Is. Bij ons krijgt u „SHELLINA" ge mengd-en-al direct uit de pompl van Haren N.V. Automobielbedrijf Off. Ford-Dealer Maasheseweg hoek Akkerweg Venray Tel. 04780-1021-2251 (drie lijnen) 35- 5

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8