Overpeinzingen S.V.V. NIEUWS S.V. LEUNEN RUITERSPORT Geestelijk artikel JAARVERGADERING SVV Slechts een 50-tal leden hadden aan de oproep tot het bijwonen van de algemene jaarvergadering gehoor gegeven. Hoewel er verschillende belang rijke punten op de agenda stonden ging alles zonder slag of stoot on der de hamer door. Voorzitter P. Geurts opende de vergadering met een welkomstwoord tot de leden en in het bijzonder tot onze geestelijk adviseur kapelaan Driessen en beschermheer Laurens- se. In zijn openingswoord liet de voorzitter nog eens op zijn manier het wel en wee van het afgelopen jaar de revue passeren en spoorde de spelers aan hun beste krachten op een sportieve wijze in te zetten. Venray 2 promoveert! Een prettige mededeling was dat ons 2e elftal alsnog is gepromoveerd en nu zal uitkomen in de hoogste reserve-afdeling van de amateurs, nl. reserve le klasse K.N.V.B. Dan was het de beurt aan secre taris Arts, die met een uitgebreid verslag de belevenissen van de vo rige jaarvergadering weergaf. Hoewel penningmeester Gossens weliswaar nog een batig saldo had, was hij toch niet optimistisch ge stemd. In zijn toelichting, na zijn financiële verantwoording, merkte hij op dat dit batig saldo eigenlijk een geflatteerde weergave is. Im mers als de lopende posten zijn af gehandeld zal er wel niet veel meer over blijven. Mede door de hogere trainingskosten, reis- en bondskos- ten staat onze vereniging er dit jaar financieel slechter voor4 Bij monde van A. Sijbers werd verslag uitgebracht van de finan ciële commissie, die alle bescheiden etc. in orde hadden bevonden. Veel lof had men voor het beleid van de penningmeester. Aan de beurt van aftreden als lid van de financiële commissie was G. Poels. Daar men zich reglementair niet herkiesbaar kan stellen was het zoeken naar een nieuwe kandidaat, die werd gevonden in de heer Jan de Bruyn, waarmee de vergadering het unaniem eens was. Dan was het weer de beurt aan secretaris Arts ,die met een prach tig verslag een ruim overzicht gaf van de diverse onderdelen van onze vereniging. Hieruit bleek dat het le dental het afgelopen jaar weer iets is toegenomen. Veel aandacht be steedde hij o.m. aan de Sporttoto, die afgelopen jaar weer was terug gelopen, hetgeen overigens een lan delijk verschijnsel blijkt te zijn. Onze vereniging telde dit jaar twee kampioenen, nl. 2e en 6e elftal, bei den promoveerden. Geen commentaar, maar een har telijk applaus was de beloning voor het keurige jaarverslag van de se cretaris. Dan volgde de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heren M. W. Arts, H. Roosen en J. Janssen. Er werden geen tegenkan didaten gesteld, zodat genoemde heren weer voor drie jaren werden herkozen. Contributieverhoging Bij de mededelingen was o.m. een voorstel van het bestuur de contri butie te verhogen van 1.35 tot 1.50 per maand, dit in verband met de gestegen reiskosten, verzeke ringen, bondskosten etc. Zonder commentaar werd dit voorstel aan genomen. Hopende blijven onze con tributie-ophalers bij de wegblijvers ook van commentaar verschoond. De toto zal ook in het komende seizoen weer worden verzorgd door G. Poels en H. Beerkens. Wim Koonings werd met algeme ne stemmen benoemd tot lid van verdienste van S.V.V. Naast de heren A. Verberkt, H. Roosen en J. Pouwels, werd door het bestuur aan de trainingscommissie toegevoegd de heer J. Litjens. Verder werd er een technische commissie voor de lagere elftallen in het leven geroepen. Verschillende leden zullen gaan deelnemen aan de trainerscursus. Hiermee was de agenda afgehan deld. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, zodat voorzitter Geurts deze rustige, doch geanimeer de vergadering reeds voor 10 uur kon sluiten. Op een vrijdagavond in oktober zal een algemene vergadering wor den opgeroepen voor de vaststelling van het huishoudelijk reglement. Hopenlijk is de belangstelling dan wat groter. Venray 1Tongelre 1 2—3 Venray 1 speelde zondag j.l. de eerste oefenwedstrijd voor de ko mende competitie. De sterke 2e klas- ser Tongelre uit Eindhoven was de gast. Hoewel Venray 1 het niet tot een overwinning heeft kunnen brengen, mogen onze spelers toch terugzien op een behoorlijke en nuttige wed strijd. De eerste helft speelde Ven ray zelfs zeer goed. De vleugelspe lers werden goed in het spel betrok ken en mede door hun direct spel kregen we aardige aanvallen te zien. Na de rust bleek Tongelre over een betere conditie te beschikken, die hun uiteindelijk de volle winst op leverde. 23. In de beginfase wogen beide par tijen tegen elkaar op. Venray wist al vrij spoedig een licht veldover- wicht te nemen dat in de 12e min. werd bekroond met een doelpunt. A. van Bergen plaatste de bal over de Tongelre-achterhoede, W. Teunissen was zijn tegenstanders te snel af en schoot beheerst in: 10. Venray zette door, maar de Ton- gelre-doelman stak deze middag in een grootse vorm en wist met spec taculaire sprongen zijn ploeg voor een grotere achterstand te behoeden. In de 37e min. wist Tongelre de ge lijkmaker te soren uit een hoek schop: 11. Na 40 min. spelen na men ze zelfs de leiding. Onze ach terhoede twijfelde met ingrijpen waardoor de Tongelre-rechtsbuiten vrij zijn gang kon gaan en de links binnen van een haarzuivere i bediende, waardoor hij de bal voor het inschieten had en dat dan ook prompt deed: 12. Lang hebben de gasten hier geen plezier aan gehad, want nog in de zelfde minuut werd het weer gelijk. Rechtsbuiten L. van Kuyck plaatste de bal uit een hoekschop scherp voor doel, waar linksbuiten E. Ro driguez klaar stond om met een hai'de schuiver de doelman het na kijken te geven: 22. - Rust. Direct na de thee kreeg Venray nog enkele reëele kansen, doch doel punten kwamen er niet uit. Nu ging de conditie een woordje mee spreken en mede hierdoor nam Ton gelre een veldoverwicht. Na 30 min. wisten ze met een onhoudbaar schot de balans met 23 in hun voordeel te doen doorslaan. Aan beide zijden deden zich hier na nog wel enkele kansen voor, doch de achterhoedes kweten zich goed van hun taak. Met 23 in het voor deel van Tongelre kwam een einde aan een nuttige en vooral voor de rust aantrekkelijke wedstrijd. Venray 2 moest met 25 haar meerdere erkennen in de reserves van Tongelre. Met de rust was de stand nog gelijk, maar in de tweede speelhelft bleek dat er nog veel aan de conditie ontbreekt. Venray 4 speelde tegen Venray Al en won Venray 7 was in Leunen op be zoek en won daar royaal met 15 van Leunen 3. Programma a.s. zondag 23 aug.: Venray 1Brabantia 1 2.30 u. Venray 2Brabantia 2 2.30 u. Venray 5Venray Al 12.00 u. Venray 3 en Venray 7 spelen een oefenwedstrijd in Vierlingsbeek te gen Volharding 2 en 3. De aanvang der wedstrijden is op dit moment nog niet bekend, hiervoor verwijzen we de spelers naar de plaatsen der opstellingen. Venray 1 krijgt a.s. zondag bezoek van de sterke eerste klasser Braban tia. De Eindhovenaren schijnen dit jaar over een zeer goed elftal te be schikken en speelden reeds ver schillende oefenwedstrijden, die veel beloven voor a.s. zondag. Aan con ditie zal het bij de Venrayers be slist nog wel wat ontbreken, doch de beste wedstrijden spelen ze an ders tegen de sterkste tegenstanders. Training De trainingen onder leiding van oefenmeester Verdonk zijn weer her vat. Elke dinsdagavond om 8 uur trainen voor alle spelers; donder dagsavonds om 8 uur voor de selec- tiegroep. Toto De toto draait weer. Het eerste totoformulier is inmiddels al weer ingeleverd. De prijzenpot wordt dit jaar iets anders verdeeld. Het sche ma is nl.: Ie prijs voor 13 goed; 2e prijs voor 12 goed en 3e prijs voor goed van de wedstrijden 1 t.m. 8. Als U het komende weekeinde een toto-registratiekaart inlevert kunt U nog meespeelen met toto nr. 2. Re- gistratiekaarten zijn verkrijgbaar bij Dagblad voor Nrd. Limburg, Grote straat; H. Beerkens, Kruitweg 3; G. Poels, Zuidsingel 37; J. Coppus, Maasheseweg 34 en a.s. zondag na de voetbalwedstrijden van 2.30 uur in het theorielokaal aan de Oostsingel. Op dezelfde adressen kunnen de kaarten worden ingeleverd. Uw toto formulier wordt desgewenst aan huis opgehaald op woensdagavond. Verder is inlevering mogelijk op donderdag van 25 en van 78 uur in bijkant. Dagbl. voor Nrd. Lim burg; van 9.3010 uur n.m. in het Theorielokaal aan de Oostsingel; bij Sigarenmagazijn Poels, Langstraat 11 en H. Beerkens, Kruitweg 3 de gehele dag. Bovendien is op diverse fabrieken en inrichtingen inlevering mogelijk. Programma zondag Merselo 3Leunen 3 vertrek 1.15 uur Zaterdag 22 augustus: Wanssum A2Leunen vertrek 2.00 uur Leunen ClWanssum 23 augustus: 2.00 u. Al 3.00 u. Cl 3.00 u. Op het zondag 16 aug. gehouden concours-hippique te Linne werden door de ruiters van de Kring Ven ray de volgende successen behaald. Springen klasse B: G. Derks, Leunen le prijs J. Rongen, Ysselsteyn 5e prijs L. van Vegchel, Meerlo 8e prijs M. Verschuuren, Venray 17e prijs Keuring Landbouw-ry paarden: G. Arts, Venray 2e prijs Parys springconcours: J. Lemmens, Ysselsteyn 6e prijs Springen klasse licht: J. Bovee, Meerlo 6e prijs In een extra nummer springen voor de best geplaatste ruiters uit de klasse B en Licht behaalde in het springen klasse B, B. Derks, Leunen nogmaals de le prijs en in het num mer springen klasse licht werd J. Bovee uit Meerlo le. Voor alle reparaties fa. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 WEGGOOI-FLESSEN Er is in den lande nog al enige deining ontstaan door de bekend making dat enkele bierbrouwerijen hun bier in zgn. weggooi-flessen gaan brengen. Dat betekent dat men de flessen niet meer terug behoeft te brengen, geen statiegeld meer be hoeft te betalen en de fles na ge bruik weg kan gooien .En juist te gen dat wegooien gaat het. Want men vreest terecht dat binnenkort bij het vele vuil langs onze wegen ook deze flessen aan te treffen, evenals bij de vuilnishopen in bos en heide ,in park en plantsoenen. Want wie beweert dat de Nederlan ders een schoon volk zijn, moet be slist niet kijken naar wat maar ach teloos weggegooid wordt, naar de vuilnishopen, die men achterlaat, naar de restanten, die blijven lig gen, als de familie is wezen piek- nikken. Kijken we in Venray maar eens rond. Het feit dat onze veegmachine uitgeschakeld is, is geen excuus voor de rommel en rotzooi, die men in de straten vindt, waar men achteloos frites-zakjes, sigaren- en sigaretten doosjes en alle mogelijke andere verpakkingen tegen de grond gooit, ondanks het feit dat men soms met zijn neus voor een van de papier bakken staat. En bij het Engelse kerkhof kan men de vuilnis zien liggen, die de een of ander daar maar neergesme ten heeft. Lekker geen politie in de buurt en vooruit maar. Men kan nog zo'n strenge bepalingen in poli tie- en andere verordeningen ma ken, als het publiek niet meewerkt, dan wordt het een vieze bedoening. Een Canadees, die onlangs op be zoek was en zag dat uit een passe rende auto een zak met afval van fruit gegooid werd keek verbaasd en vertelde dat bij hen zulks niemand zou wagen. Dat grapje kon namelijk 50 dollar kosten. Hier doet men dat heel rustig en geen mens, die er van opkijkt. De weggooi-fles zal het zoveelste stuk zijn, dat de rommel groter gaat maken VERKEERSREGELING Wie het wekelijkse lijstje van Venrays politie bekijkt, ziet dat er praktisch geen dag voorbij gaat of hier of daar worden er nodige brok ken gemaakt in het verkeer. Bepaal de punten blinken altijd uit en schijnen te vragen waar in 's he melsnaam toch de lang besproken verkeersregeling wel blijft. Maar hier schijnt men nog weer eens alle mogelijke vaklieden bij te moeten halen en intussen houdt de brokken-reparateur werk. Van de andere kant blijkt nog te dikwijls dat men ondanks het feit dat men een rijbewijs heeft de ken nis van verkeersregels minimaal klein is. Praktisch iedere week pu bliceren wij in ons blad de nodige voorlichting hierover van het Ver bond voor Veilig Verkeer, maar het schijnt net zo min te baten als de voorlichting die op scholen en cur sussen gegeven wordt. En toch wordt ieder jaar het verkeer druk ker, toch komen ieder jaar meer mensen in bezit van auto en van rijbewijs. Men vraagt zich af wat dat over enige tientallen jaren moet geven, als nu al iedere dag prak tisch brokken gemaakt worden? ANWB We nemen graag de suggestie over die een abonnee ons stuurde n.a.v. ons artikel over vreemdelingenver keer. Hij stelde daarin namelijk voor dat het recreatieschap Peel en Maas door de A.N.W.B. een Peel-route zal laten uitstippelen, die voor een breed publiek de schoonheid van Noord-Limburg en Oost-Brabant zal openbaren. De ANWB heeft namelijk in ver schillende gebieden van ons land be paalde routes uitgestippeld, zoals b.v. de Westerschelderoute, de Mer- gelroute e.a. die de autobezitters voert langs dikwijls onbekende we gen en hen zo op attractieve wijze iets meer laat zien van de schoon heid en de rijkdom van bepaalde streken en gebieden. Ook voor onze plaats en streek zou een dergelijke route een goede reclame zijn, en velen doen kennismaken met een streek die nu te dikwijls onbekend en dus onbemind is. We hebben er trouwens al eerder op geattendeerd dat de ANWB schijnbaar deze hoek van Limburg en Brabant maar slecht kent. Op de vele kaarten in haar jongste jaar verslag bleef namelijk uitgerekend die hoek opvallend blanco. Misschien dat door het uitstippelen van deze route de ANWB zelf ook eens wat meer oog. krijgt voor Noord-Lim burg en Oost-Brabant, wat b.v. de wegwijzering ten goede zal komen, die gezien wat men erders op dit gebied doet, hier wel een tikkeltje ouderwets aandoet. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 Tel. 1510 Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 6.30 Joh. Claassens, Johanna Fleur- kens en Theodora Biesterfels; 7.: Josephina Fonck-Laumans; 8.30 He lena Haenraets; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Jac. Coenen; 18 u. Albertus van Gerven. Maandag: 7.30 Elisabeth Janssen- van Diepen; 8.15 hoogmis ter ere van de H. Geest bij het begin van het schooljaar; 9 uur M. Jeuken en echtgenote; 9.30 plechtig huwelijk Lutters-Linders. Dinsdag: 7.30 bestelde jaardienst Pierre van Opbergen; 9 uur Anna Verstraelen-van Meyel. Woensdag: 7.30 Antoos van Meyel en Wilhelmina Arts; 8.15 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen 9 uur dokter Bloemen. Donderdag: 7.30 Johannes Claas sens, Johanna Fleurkens en Theodo ra Bisterfels; 8.15 Maria Voermans- Janssen; 9 uur Regina Rongen; 9.30 plechtig huwelijk Brummans-Essing. Vrijdag: 7.30 overl. ouders Thoo- ne-Lartiers; 8.15 zekere int. R.; 9 u. overl. fam. Sijbers-Tijhuis. Zaterdag: 7.30 Johanna v. Bracht- Gerrits; 8.15 Henrica van Wel-Voer- mans; 9 uur tot int. v. d. Paus v.w. Apostolaat des Gebeds. Biechtgele genheid van 17.3019.30; 19.00 lof. Ouders, wilt U er toe medewer ken, dat uw kinderen a.s. maandag deelnemen aan de mis die speciaal voor hen is om kwart over acht. De ouders, wier kinderen voor het eerst naar school gaan gelieven zich met die kinderen bij de betreffende school te melden maandag om half tien. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 14e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45; hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Onder de H. Missen preek voor de missie van Pater Oudenhoven. Maandag: H. Bartholomeus, apos tel. 7.45 H. Mis voor alle schoolkin deren bij opening van het nieuwe schooljaar. Dinsdag: H. Lodewijk, koning, be lijder. 7 uur avondmis. Woensdag: Mis van de 14e zondag na Pinksteren of votiefmis. Donderdag: H. Joseph Calasan- tius, belijder. Vrijdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Onthoofding van St. Jan de Doper. 8.30 Gezinsmis. Van 3r gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. School Maandag 24 augustus begint het nieuwe schooljaar. Om 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen om Gods zegen over het nieuwe schooljaar te vragen. We verwachten alle kinde ren en de ouders die kunnen. De scholen beginnen die dag om .30 uur. De 5e klas jongens moet naar de Petrus-Banden-school. P. Oudenhoven vertrekt Zondag 23 augustus komt de Ven- rayse missionaris Pater Oudenhoven uw afscheidsgeschenk vragen voor zijn missie. Volgende week vertrekt hij. Pater Oudenhoven werkt op de Zuid-Molukken in Indonesië. Geef deze Venrayer een stevige hand voor zijn vertrek. Zal hem goed doen! En als er een Venrayse missionaris ver trekt, spreekt toch altijd weer uw warme hart voor deze mensen met hun mooie werk, dat blijkt uit de kollektes. Gelukkig. Misintenties Zondag: 6.30 Anna Peters-Rutten; 7.45 overl. ouders Stoks-Janssen: "LOO Nelly Potten; 10.15 Wilhelmus Thyssen; 11.45 Aug. van Bergen. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7 uur Mathilda Wasscher; 7.45 om zegen over het nieuwe schooljaar; 8.30 Adriana Oudenho ven-Evers. Dinsdag: 7 uur overl. fam. Ambro- sius; 7.45 Jos. van Lierop; 8.30 overl. vdaer. Woensdag: 7 uur overl. fam.; 7.45 Josephina Fonck-Laumans; 8.30 Constans Rojer. Donderdag: 7 uur overl. grootva der; 7.45 Noud van Lin; 8.30 voor overledene. Vrijdag: 7 uur voor overledene; 7.45 ter ere van St. Antonius voor genezing; 8.30 ter ere van St. Augus tinus. Zaterdag: 7 uur ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Smarten; 7.45 Jos. van Lierop; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 G. Jeuken en K. Jeuken; 7.45 Paul Pop en J. Rongen; 9.00 P. Philipsen en A. Derks; 11.45 C. en J. Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 14e zondag na Pinksteren. uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, mnd. Maria Muyres-Dupont; 10 uur Gerrit Claessens (voetbalclub Oos trum); 3 uur lof. Maandag: 7.30 Martinus Reijnders. Dinsdag: 7.30 Johannes Broek mans. Woensdag: 7.30 Maria Thielen- Rutten. Donderdag: 7.30 Hubert Linskens; 11 uur gez. H. Mis tot dankzegging. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Piet Claes sens. Zaterdag: 7.30 Joh. Wilh. Camps. Biechten van 6.30—7.30; 7.30 Maria- lof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 14e zondag na Pinksteren. Leesmissen 6.30; 7.30 kindermis; 8.30; Parochiehoogmis 10 uur. Geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 zieledienst voor Wil lem Jenniskens. Woensdag: 7.30 H. Mis voor een overledene (V.). Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Vrijdag: 7.30 H. Mis gesticht. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor de overledenen. Zaterdagavond biecht horen van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 7.30 5e zeswekendienst voor Pieter Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Leonardus Peeters. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. v. Mart. Dinghs en Anna Gertr. Cox. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. v. Pe- tronella Friesenr Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 6.30-7.30. Om 7.30 lof. Kerkpoets: pastorie. Misdienaars: J. Kunen, W. ele ven - T. Vullings, G. Swinkels - Th. Arts, H. van Kuyck. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 14e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis van dankzegging bij een 92ste verjaar dag. Om 9.15 hoogmis, jaargetijde v. Gerard Camps; 10.30 leesmis voor de overleden fam Wilmse-van Meijel; om 3 uur lof. Maandag: 6.45 gestichte leesmis voor Godefridus Loonen, Willem en Peter Jenniskens, Mathijs Marcellis en echtgenote; 7.30 gezongen dienst ter ere van de H. Geest bij 't begin van het schooljaar. Dinsdag: 6.45 dezelfde intentie als maandag 6.45; om 7.30 leesmis voor Gerard Willemse kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Fre- derica Loonen-de Ponti; 7.30 ge sticht jaargetijde voor Martinus Loonen, echtgenote en overleden kinderen. Donderdag: 6.45 leesmis voor Hen drik en Lena van Soest; 7.30 leesmis voor Henricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de over leden familie Janssen-Michels; 7.30 leesmis tot intentie van de familie Goumans-Michels. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Jos Loenen; 7.30 leesmis voor Johannes Voermans; van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Dient je Koonings en Anny van Kempen. Accolythen: 6.45 P. Stevens en J. van Ooi; 8 uur G. Comelissen en J. Jenniskens; 9.15 A. Loonen, P. Hee- sen, L. Weijs en J. van Vegchel; 10.30 H. Litjens en G. Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor Willem Jenniskens en Regina Rongen; 8.10 leesmis voor Gerard Deters; 9.15 kindermis; 10.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jgt. voor Johanna Maria v. d. Weyer- Martens; 2 uur lof. Maandag: 7.30 maandd. voor Mar tin Strijbos. Dinsdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand en de H. Gerardus v. d. fam. Arts-Jacobs. Woensdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Thoone-Philipsen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus en Hendrikus Arts. Vrijdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. van Soest-Swinkels; 9.30 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Marcellis-Smeets. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. van Beers-Stevens; 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Koonings-Litjens. Gele genheid om te biechten van 7-8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 14e zondag na Pinksteren, uur leesmis voor Martinus Ger- rits en echtgenote; 8.15 leesmis tot int. van fam. Kessels-van Rijswijck; 10 uur Hoogmis voor de parochie; uur lof met rozenhoedje. Maandag: Feestdag voor de H. Apostel Bartholomeus. 7 uur lees mis voor overl. fam. van Rijswijck- Custers; 8 uur Hoogmis bij opening van het schooljaar, het algemene H. Communie der kinderen. De ouders van de schoolkinderen worden ver zocht de H. Mig bij te wonen. De school begint om 9.30 uur. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Z.E. Rector Beek en familie; 7.45 leesmis voor Petrus van Cuyck. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Johannes van Vegchel, echtgenote en overleden familie; 7.45 leesmis voor Henricus Janssen. Donderdag: 7 uur gest. Hoogmis ter ere van St. Jan (B. Van Dijck); 7.45 leesmis voor Petrus Pubben. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis voor overl. ouders Janssen-Arts; 7.45 leesmis voor Lambertus van Meyel. Zaterdag: 7 uur jgt. voor Peter Johannes Poels; 7.45 leesmis voor Wilhelmina Engels-Weys; van 56 uur biechtgelegenheid. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van v. Keys- teren-Geurts; 10 uur hoogmis tot bijz. int. Geen lof. Maandag: 7.30 H. Bartholomeus, apostel t.b.i. Dinsdag: 7.30 tot bijz. intentie. Woensdag: 7.30 voor zielerust van een overledene. Donderdag: 7.30 voor overleden ouders. Vrijdag: 7.30 voor meer en goede priesterroepingen. Zaterdag: tot bijz. intentie. Biecht gelegenheid: dagelijks voor èn na de H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis tot int. van familie Kerkhof-Vermeulen; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Lamber tus van Vegchel en Gertruda Arts, Accolythen: Martien Stevens en Tonny Derikx. Misdienaars van de week: Bennie van Lierop en Harry Claes. Maandag: H. Bartholomeus, Apos tel. 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels- Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Wil helmus Jenneskens en Regina Ron gen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. van Vegchel-Lemmen. Vrijdag: H. Augustius. 7.30 H. Mis voor Lambertus Pouwels en Anna Derks. Zaterdag: Onthoofding van Jo hannes de Doper. 7.30 H. Mis voor Engelbertus Nellen en Helena Rut ten. Biechtgelegenheid: van 78 u. RECTORAAT SMAKT Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor overl. fam. Koopmans-Hen- driks; 10 uur Hoogmis voor Huber- tus Weijs. 7.30 uur in de kapel H. Mis voor de schooljeugd voor Mia Wijnhoven. Maandag: 6.30 -- 7.30 gel, H. Mis sen. Dinsdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor fam. Janssen. Donderdag: 6.30 v. Louisa Waps- Verweer; 7.30 voor een zieke. Vrijdag: 6.30 voor de gelovige zie len; 7.30 voor overl. moeder. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. RECTORAAT VEULEN Zondag: 14e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis Lamberdina Houben- Deriks; 10 uur Hoogmis voor de be kende intentie; 2.30 lof. Aan de kerkdeur speldjes voor Blindenzorg in Limburg. Maandag: 7.45 leesmis bijz. inten tie (fam. M.). Dinsdag: 7.45 lsm. afgest. fam. van Ool-Houben. Woensdag: 7.45 lsm. voor zal. Rec tor J. Geurts. Donderdag: 7.45 Hoogmis voor zal. Wilhelmina Geurts-Croymans. Vrijdag: 7.45 leesmis overl. fam. Heidens-van Neerven. Zaterdag: 7.45 Hoogmis jgt. voor zal. Martinus van Staveren. Kerkpoetsen: Jet Burgers en An ny Classens. Accolythen: Willy Erben, Ben Burgers en Mart. van Staveren. HET GEVOEL DAT JE ERBIJ HOORT Nog niet zolang geleden verklaar de een priester, die met zielzorg op de Nederlandse campings te maken heeft, dat de mensen-op-vakantie verbazend goede en vurige gelovigen zijn. Ze dialogeren de H. Mis als nergens ter wereld. En thuis zijn de ze mensen meestal de grote zwijgers in de kerk, je kunt geen woord uit ze krijgen. Ze zitten maar stommetje te spelen. Dit bewijst, dat er in de Kerk iets aan de gang is. De kerk op zondag is de laatste maanden, kunnen wij wel zeggen, op vele plaatsen sterk veranderd. Goed, niet grondig, maar toch wel zo, dat wat daar gebeurt in de kerk nu meer dan ooit uit de verf begint te komen. De kerk krijgt weer een gezicht. Ik zeg dit niet, om uit te drukken dat het vroeger niets om het lijf had, wat in de kerk gebeur de. Maar het gaat hier om. dat wie aan de dienst op zondag deeelneemt, minstens op een of andere wijze moet ervaren, dat hij daar bij hoort. Het moet met zijn eigen leven te maken hebben, met zijn denken en met zijn voelen, met zijn wijze van leven. Zondagsdienst heeft zin, als het op mijn leven aansluit, als het niet een vreemde gebeurtenis is. 1 Wat er gebeurt moet min of meer eigentijds zijn en het moet van ons leven zijn. Vanuit de vernieuwde in zichten aangaande de eucharistievie ring worden momenteel met grote intensiteit pogingen ondernomen, om die viering een werkelijke viering te maken,wa arbij de aanwezigen ook echt aanwezig, dat is bij betrokken zijn. Te lang zijn velen op zondag vreemde eend in de bijt van de moe derkerk geweest. Wellicht had de kerk te zeer haar gelaat naar haar Heer geheven, neem het haar eens kwalijk; zij vergat bijna, dat ze op aarde stond. En dat moet je hier nooit vergeten, anders heb je geen leven.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8