SPECIALE AANBIEDING! NU 995.- DRIE MAANDEN GRATIS s.v. leuken duivensport biljarten s.v.y. nieuws WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PMJSRPHK^CW^RTAAL Y5Ó Tbulten Venray US (a. MARTENS Geen luxe, maar Vacantie in „Dennenoord" Handels avondschool Vertrek Pater J. Oudenhoven VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1964 No. 33 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 De voetbal gaat weer rollen Na de smadelijke 0-5 nederlaag die on ze reserves zondag jl. moesten incas seren, wordt a.s. zondag door Ven- ray 1 en 2 de strijd aangebonden te Tongelre. De Eindhovenaren degradeerden afgelopen seizoen van de eerste naar de tweede klasse der K.N.V.B. De gasten zullen ongetwij feld alles in het werk stellen om 't verloren terrein terug te winnen. Voor Venray 1 betekent dit sterke tegenstand en ze kunnen meteen laten zien wat ze in hun mars heb ben. Venray 2 heeft iets goed te maken van zondag j.l. De supporters kun nen een paar aantrekkelijke wed strijden tegemoet zien. Het verdere programma, voor zo ver thans reeds bekend, is als volgt: Zondag 23 augustus: Venray 2Brabantia 2 2.30 uur Venray 2Brabanti 2 2.30 uur zondag 30 augustus: Groesbeek 1Venray 1 3.00 uur Groesbeek 2Venray 3 1.30 uur zondag 6 september: Venray 1St. Michielsgestel 1 2.30 Venray 2—B.V.V. '27 1 12.00 uur Venray 4St. Michielsgestel 2 2.30 Venray 5—B.V.V. '27 2 12.00 u. Voor alle reparaties Schoolstraat 30 Tel. 2389 GEBRUIK UW KOELKAST VERSTANDIG De koelkast is tegenwoordig geen luxe meer, althans niet voor het merendeeel van onze bevolking. Maar bij de verkopers heerst de in druk, dat het gebruik ervan niet al tijd zo goed en verstandig is als no dig en gewenst is. De meeste huisvrouwen denken wanneer ze een koelkast gaan aan schaffen: „Ja fijn, eens per week al les in huis nemen, meer vrije tijd, niet meer overal lang wachten bij de slager, bakker en melkboer. Mak kelijk hoor, zo'n ding". Maar weten de dames dan niet, dat zelfs in de koelkast verse vis, vers vlees, vers gevogelte, zacht fruit en salades niet langer kunnen worden bewaard dan 24 uur? In ieder geval 2 x 24 uur is het ma ximum voor: gekookte vis, geopende vis in blik, soep en saus, vla en taart, gekookte aardappelen en ge kookt fruit, gestoofd en half-gaar gebakken vlees. Bij warm en half-warm weer is het gebruik van de koelkast inten sief; men stouwt de kast vol, waar door de lucht dan moeilijk kan cir culeren. En, als de lucht in de koel kast onvoldoende circulatie heeft, stijgt de temperatuur in de kast en bederft de boel toch. Dus niet te vol die kast. Er zijn heus wel zaken die erbuiten bewaard kunnen blijven. Begint u bij het begin, dus bij het kopen van uw voorraden. Kijk of uw leverancier zijn artikelen óók ge koeld bewaart en of de waren in goede conditie verkeren. Laat die spullen er uit goed gekoeld zijn en direct gebruikt worden. De rest in de kast. Ten tweede de deur niet onnodig openen, of eenmaal geopend zo snel mogelijk weer sluiten. Van de schommelende temperatuur, door 't dikwijls openen en sluiten, gaat de waarde van de gekoelde spijzen ach teruit. Ten derde: de ijskorst om het vries-gedeelte mag niet dikker wor den dan een vinger. Wordt die te dik dan vermindert alweer de koel- capaciteit en vermeerdert 't stroom- gebruik. Dat komt neer op regelma tig schoonhouden. Hebt u eens een keer geen zin de hele ijskast schoon te maken, ont dooi dan wel het vries-gedeelte zorgvuldig. En dan nog een paar wenken. Dek de etensrestj es af met plastic hoes jes of- doe ze over in stapeldozen, maar altijd zo snel mogelijk de kast in. Voor u dit doet, denkt u er dan wel aan dat de etenswaren volko men zijn afgekoeld, want voor de duurzaamheid van de spijzen, zowel voor het mechanisme van de kast is het funest iets warms, laat staan heets, in de koelkast te zetten. Wij verzoeken alle spelers elke week de opstelling te gaan zien, want het programma voor de oefen wedstrijden wordt vooral voor onze lagere elftallen nog aanzienlijk uit gebreid. Nagekomen berichten: Programma voor a.s. zondag: Leunen comb. Venray comb, lu u. Zaterdag 15 aug. (morgen) Panningen 3 Venray 6 2 u. Programma zondag 16 aug.: 12 uur Leunen 3Venray 7 1 uur Leunen 1seriewedstrijden America. Programma: A Wittenhorst 3Sevenum 2 1 uur B KronenbergGriendtsveen 1 uur C MeterikLeunen 2 uur D MeldersloHegelsom 2 2 uur A-winnaarB-winnaar 3 uur Verliezersronde 4 uur Finale 5 uur. Vertrek 1-15 u. bij clublokaal. P.D.V. DE ZWALUW Op de vluchten Geldenaken en Chatelet op resp. 23 en 30 aug a.s. kunnen eveneens oude duiven gezet worden. Hierop wordt dus met jong en oud gespeeld, alles op een poule- brief. De africhtingsvluchten voor de late jongen zijn als volgt: 26, 28, 31 augustus en 2 septem ber telkens van 20-21 uur inzetten. Controleer voor dat we met de late jongen beginnen,, of deze nieet reeds op de poulebrief gestaan heb ben, daar men onherroepelijk een fikse boete krijgt. P.D.V. DE VREDESDUIF Africhten late tour: inzetten 26 augustus van 20 - 21 uur; 28 aug. van 20 - 21 uur; 31 aug. van 20 - 21 uur en 2 september van 20 - 21 u. De 2 komende vluchten van jonge tour zijn de vluchten Geldenaken op 23 aug. en Chatelet op 30 aug. Oude en vroege jongen gaan op de zelfde poulbrief, dus alles onder el kaar. Chimay 26 juli, jonge duiven: J. Maas 1-13;J. Creemers 2; Jac. Ver stegen 3, 6, 10, 42; H. Strijbosch 4, 21; H. Crooymans 5, 17, 34, 37; G. Janssen 7, 27; J. Kusters 8, 36; H. Kleuskens 9, 18, 25, 26, 29, 44, 45; P. en J. Jansen 11, 19 32, 39, 40; H. Peeters 12, 47; P. Janssen H. 14, 35, 46; J. Strijbosch 15, 24, 48; H. v.d. Heuvel 16. 22, 28, 49; Gebr. Kus ters 20; P. Strijbosch 23, 31, 43; P. vd. Laar 30; Gebr. Hermans 33; J. Ewalts 38, 41. Ooyen 2-8: P. J. Janssen 1, 2, 4, 7, 18, 29, 31, 33, 34, 35, 38; J. Maas 3, 14; P. Strijbosch 5, 26, 27; Gebr. Kusters 6; G. Janssen 8; J. Creemers 9, 19; Gebr. Hermans 10; H. Crooy mans 11, 16. 23, 37; H. Kleuskens 12, 24, 25; P. Janssen H. 13, 32; Gebr. Hermans 15; H. Strijbosch 17; H. vd. Heuvel 20, 22, 39; J. Kus ters 21; H. Peeters 28, 36; Jac. Ver stegen 30. Corbeil 19 juli oude duiven: P. Strijbosch 1„ 2, 8; J. Ewalts 3, 4; P. en J. Janssen 5, 7, 11, 12, 15; H. Crooymans 6, 9, 10; P. Janssen H. 13, 14. Dax: J. Strijbosch 1, 4; P. Strij bosch 2, 8; P. en J. Janssen 3, 7, 9; J. Ewalts 5; J. Din j ens 6. Het nieuwe seizoen 1964-1965 van de ,Venrayse Biljartcompetie" staat weer voor de deur. We hopen dat het evenals vorige jaren vlot en ook sportief moge verlopen. Nieuwe spe lers en eventuele nieuwe clubs moe ten zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het secretariaat van de „Ven- rayse Biljartcompetitie" H. Hanen, Tolstraat 6 (Desselke), doch uiterlijk 23 augustus a.s. Venrayse verenigingen die nog in teresse hebben voor deelname aan door Pommerans te organiseren ne derlaag-toernooi in café v.d. Laar, Merseloseweg kunnen zich in dat lokaal of bij het bestuur van Pom merans opgeven voor 16 aug. a.s. Het toernooi wordt einde augustus- begin september gehouden. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool Jansen langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 Ons nieuwe telefoonnummer: 16 0 0 23 TX 401 A - AUTOMATIC Overjarig Asymetrische super- ontvanger met 59 cm beeldbuis. Dubbelconus-luidspreker in de zijwand en speciale spraakluidspreker aan de voorzijde. OUDE J4IF prijs 1103." of 327.50 ineens en 18x42.50 BOVENDIEN VLIEGENSVLUGGE KLANTENDIENSTTummers-Cremers laat U na aankoop van Uw T.V. niet m de steek. Bekwame monteurs staan voor U klaar U hoeft alleen maar te bellen. ROERMOND: LAURENTIUSPL. 9, TEL. 5351 - HELDEN-PANNINGEN: MARKT 39, TEL. 1330 - VENRAY: LANGSTR. 1,TEL. 1638 Op het zondag j.l. gehouden internationaal Concour hippique, georga niseerd door de L.R.V. St. Isidorus te Venray, maakte foto-studio Ge rard Kruysen deze foto's. Voor een nabeschouwing en de uitslag ver wijzen wij U naar een artikel elders in dit blad. „Awel die kan er niets van..." was de uitroep van een 10-jarig Belgisch meisje, dat zondag langs de kant naar de verrichtin gen van de poneyruiters op het ruiterfeest stond te kijken. Een 10-jarig meisje zo deskundig over poneyrijden te horen praten, met daarnaast de vraag hoe een Vlaams meisje nit de buurt van Antwerpen in Venray naar de ruitersport komt kij ken, was genoeg cm de nieuwsgierigheid van uw verslaggever op te wekken. En het raadsel werd na een leuk gesprek dan ook snel opgelost. Ze was een van de logeetjes op hoeve Dennenoord in de Spurkt, die in 't afgelopen jaar is omgetoverd tot een paarden-paradijs, in die zin dat het 15 ha grote bedrijf is omgezet in een trainingsschool voor paarden. Reeds eerder hebben wij U ver teld hoe de Venlose zakenman Hey- mans hier zijn renpaarden heeft ondergebracht en dagelijks laat trainen, voor zover ze tenminste niet op een der Nederlandse renba nen van start gaan. Dat gebeurt b.v. al met de Ame rikaanse aanwinst,, die deze week nog op Duindigt liep en die dus bij gevolg niet thuis op stal staat. De beheerder, de heer Sijpheer heeft op het ogenblik op Dennen oord tweemaal per week z.g. snel gereden, om hun uithoudingsvermo gen te trainen en hun snelheid op te voeren. Een van deze dravers Cristal Hen- ny zal zaterdag op de renbaan in Baarlo de kleuren van Dennenoord gaan verdedigen. Verder loopt thans op Dennen oord een fokmerrie met veulen, ter wijl 'n 1-jarig hengstveulen en een 2-jarige merie nog van de vrijheid profiteren. Die komen voor het vol gende seizoen in training. KINDERPENSION Het is maar gelukkig dat de be heerder thans wat armslag heeft met de „grote jongens", want sinds juli is Dennenoord een kinderpen sion. Hier kunnen nl. kinderen van 8 tot 16 jaren de paardrijkunst leren van de heer Sijpheer. De kinderen komen voor een week (van zaterdag tot zaterdag en lo geren op de boerderij, waar men een slaapzaal heeft ingericht voor 10 jongens en een voor 10 meisjes. Ze komen zaterdags aan uit alle hoeken van ons land en zelfs uit België, zoals bovenstaand voorbeeld al aanduidt, en blijven een week op Dennenoord. In die week is het aanpakken ge blazen. Want de 17 New Forest- poney's, die ter hunner beschikking staan, moeten ze zelf verzorgen, zoals voederen, schoonmaken, berij den enz. enz. De poney's die uit Engeland ko men en in hoogte variëren van 1.28 tot 1.47 m, zijn vrij mak en uit stekend geschikt om de eerste be ginselen van de edele paardensport te leren. Degenen, die nog nooit rijles ge had hebben, krijgen 's morgens een uur les en 's middags, terwijl in de avonduren ook de theorie niet ver geten wordt. Na een les of acht zijn ze zover dat ze alleen kunnen rijden en wor den kleine tochttjes gemaakt door de omgeving. De meer gevorderden gaan zelfs grotere dagtochten maken tot ver in de omtrek. De kinderen hebben het werkelijk druk met hun paardj es. Ze moeten de stallen schoonhou den, het lederwerk, als zadels en riemen moet tip-top verzorgd wor den, de paarden moeten gevoerd geroskamd en verder onderhouden worden, zodat het kind all-round in de paardensport wordt opgevoed, om dit grote woord dan te gebruiken. Daarnaast is er natuurlijk nog voldoende vrije tijd om zich eens flink uit te kuren en te spelen op de uitgestrekte terreinen en aan dachtig toeschouwer te zijn bij de training van de dravers. Sinds begin juli is dit kinderpen sion geopend en iedere week ge heel bezet hoewel er practisch geen reclame voor is gemaakt. Wel een bewijs dat dit initiatief is aangesla gen en dat de belangstelling groot is. Dit kinderpension blijft geopend tot de vacanties zijn afgelopen. OOK DE VENRAYSE JEUGD kan aan bod komen, aldus de heer Sijpheer. Als de logeetjes weg zijn staan de poney's ter beschikking van de Venrayse jeugd, die hier een unieke kans krijgt met de paarden sport kennis te maken. In september a.s. komen hierover nog nadere gegevens in ons blad, maar reeds nu hoopt de beheerder te kunnen komen tot een goede poney-club voor Venray, die van groot belang is voor de sportieve opvoeding van de kinderen en de liefde voor het paard. Die de paar densport ook bij hen, die anders niet met paarden in aanraking ko men, zal opwekken en bevorderen. Intussen is iedere bezoeker aan Dennenoord van harte welkom. Natuurlijk moet het werk en de lessen doorgaan, maar belangstel lenden, die zich aan de regels hou den, kunnen rustig een kijkje ko men nemen. Blijkens een advertentie in dit blad is de mogelijkheid geopend zich aan te melden voor de 3-jarige Han delsschool alhier. We zijn in Venray gelukkig gezegend met vele mogelijkheden voor onderwijs en men kan prac tisch alle kanten op. Toch hebben we het idee, dat ve len te weinig aandacht schenken aan de mogelijkheden, die de Han delsavondschool alhier biedt. Want in het snel groeiende Venray, waar in steeds meer om administratief personeel gevraagd wordt, zou men beslist meer leerlingen verwacht hebben op deze cursus, waarvan 't diploma bovendien nog vrijstelling geeft van het z.g. middenstandsdi ploma. Men begrijpt o.i. te weinig de kansen aan, die dit avondonderwijs geeft. Zeker, het vraagt enige moeite, men kan wat minder naar de tele visie kijken,^ maar bij een goede aanpak komt men toch in het bezit van een waardevol diploma, krijgt meer kennis van de Nederlandse en Duitse taal en komt op de hoogte van de handelswetgeving en han delsgebruiken, die men b.v. bij het vak rekenen ook practisch leert be naderen. - Kortom, de 3-jarige handelsavond school doet in Venray zeer nuttig werk en het zou bepaald jammer zijn als hiervan, niet in die mate gebruik wordt gemaakt als voor Venray nodig is. Het woord is aan de jongelui, die hier wel op een buitengewoon ge makkelijke manier (buiten hun ge- gwone werkuren om) belangrijke dingen kunnen leren, waarvan ze ook in hun later leven veel plezier kunnen hebben. Men kan zich op geven tot 1 september a.s. Einde augustus vertrekt onze stadsgenoot, pater J.H. Oudenhoven msc, voor de tweede maal naar zijn Missie op de afgelegen eilanden van de Molukken (Ambon) in Indonesia. Van zijn bischop kreeg pater Ou denhoven opdracht om bij terug komst een tweede seminarie op te richten in het bisdom, nl. op het eiland Tanimbar; en daarnaast nog de zielzorg op zich te nemen over een parochie van 3000 parochianen, verspreid over verschillende dorpen en eilanden. Op zondag 16 augustus a.s. zal pater Oudenhoven afscheid nemen in de parochiekerk van St. Petrus Banden, en op zondag 23 aug. in de rectoraatskerk van de Paters. Degenen die onze missionaris stadsgenoot willen helpen met textiel- (kleren) huishoudelijke ar tikelen, ingeblikte levensmiddelen en dergelijke kunnen die zeer wel kome artikelen bezorgen aan adres: Hoenderstraat 31 Venray; of opbel len nr. 1131.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5