p POELS DUIVENSPORT bij de (eesten höQkamma op 11 en 12 juli Geslaagd JAARLIJKSE RONDGANG voor Kon. Harmonie „Euterpe Ouders. Rozenfeesten te Lottum Agenda Centrale K.A.B. LOTERIJ zonder nieten! kantoorpersoneel Zoals bekend zal op zaterdag 11 juli a.s. Venray in het teken staan van de officiële opening van het sportpark, terwijl op die zelfde dag een officieel begin gemaakt wordt met de bouw van het Cultureel Centrum en het buitenbad van het zwembad. Het programma van de festiviteiten vindt U volgende week in dit blad, maar reeds nu willen we iets zeggen over de sport-gebeur- tenissen, die met deze plechtigheden gepaard gaan. vereniging St. Christoffel enz. enz. Hierover hopen wij U de volgende week nader te kunnen berichten. Maar het is iedereeen wel duidelijk dat het volgende weekeinde wat de sport betreft in Venray met hoofd letters geschreven wordt. Zo zullen zaterdag 11 juli o.a. de duivenverenigingen aan bod komen bij de opening en zal er verder een défilé zijn van alle Venrayse sport verenigingen. Dat hierbij natuurlijk niemand ontbreken mag, zal duide lijk zijn. Waar we nog even op attenderen is dan ook de plaats hebbende sin gelloop, nl. van 4,5 km, 3 km en 1,5 km. Deze singelloop is uitgezet voor leden van de K.N.A.U., maar voor deze speciale gelegenheid kun nen ook niet-leden meedoen voor de 3 km. loop. Venrayse jongeren boven 18 jaren kunnen daarbij de extra prijzen, die hiervoor beschikbaar zijn, verdienen. Ze behoeven zich slechts voor woendsag a.s. te melden bij G. Janssen, Kempweg 10 met opgave van naam, adres en geboor tedatum. Een en ander kost niets. Verder zijn er op die dag hockey wedstrijden, een basketball-toernooi, volleybaltoernooien, jeugd voetbal wedstrijden en tenniskampioen schappen. Voor ieder wat wils dus. wat allemaal door de betreffende verenigingen wordt georganiseerd. Er zfjn die dag ook zwem wedstrij den voor jongens en meisjes van 8 t.m. 15 jaren. Die wedstrijden hebben plaats in het zwembad van het Lyceum aan de Leunseweg. Hiervoor hebben zich ongeveer 150 gegadigden opgegeven. De termijn van inschrijving is nu gesloten. Dat is dan wat de zaterdagmiddag betreft. Op zondag zijn ook weer van allerhande sportmanifestaties. Hockeywedstrijden tussen senioren; SW 2 speelt tegen de rest van Venray, De Molenwiekers tegen Vi tesse, Gennep; er is een volleybal toernooi voor de senioren en grootse atletiekwedstrijden met een offi ciële competitiewedstrijd tussen Festina Blerick en AVT Tegelen. Er zijn verder judowedstrijden, demonstraties van kogelslingeren, demonstraties van de gymnastiek- P.D.V. DE ZWALUW Zaterdag a.s. inkorven voor de eerste vlucht met jonge duiven van 47 uur. We rekenen er op, dat de leden op tijd zijn en niet tot het laatste moment wachten. Natuurlijk heeft iedereen gezorgd voor eigendomsbewijzen van vreem de duiven. Voor deelname met Bel gen moet men over 2 kaarten be schikken. De hoklijsten moeten aangevuld worden, dit kan schriftelijk gebeu ren bij onze secretaris. De damesprijs 10 ct. staat ook weer op het programma, hiervoor aantekenen in de blanco kolom. We zetten natuurlijk ook allemaal een paar duifjes voor de „Sanatorium- vlucht", deze eveneens aantekenen in de blanco kolom a 25 ct. per duif. Ereprijzen voor deze vlucht wor den nog onder dank aanvaard door het bestuur. Wedvlucht St. Vincent 21 juni 1964. Aantal duiven 41. Afstand 1032 km. Eerste duif 12.50.08, laatste duif 19.11.41. K. Vercouteren 1; L. Coopmans 2; J. Janssen V. 3 9; De Riet-Sijbers 4; P. Willems 5; J. van Haren 6 10; Gebr. Basten 7; J. Arts 8. Wedvlucht Chautauroux 27 juni. Afstand 610 km. Aantal duiven 57. Eerste duif 16.31.55; laatste duif 18.37.26. J. Janssen V. 1 4 6; M. de Bruyn 2 5; De Riet-Sijbers 3; J. Janssen St. 7; J. Arts 8 10; G. Boom 9 13; J. Verstegen en Zn 11; Muckhof-Poels 12; J. van Haren 14; J. Boom Zn. 15. Wedvlucht Pont St. Max, 28 juni. Afstand 344 km. Aantal duiven 239. Eerste duif 13.40.51; laatste duif 15.58.01. St. Berchmans 1 8 52; P. Philip- sen 2 22 36 38 58; E. Oudenhoven 3; P. Kersten 4 43; J. Janssen V. 5 20; L. Coopmans 6 23; De Riet-Sijbers 7 16 42 51 53; P. Manders 9 11 32 44; M. v. Houdt 10 26; J. Boom Zn. 12 55; A. Willems 13; M. de Bruyn 14 31 35 45 49 56; J. Arts 15 19 33; P. Schwachöfer 17 21 25; J. Janssen St. 18; J. Verstegen 24 28 34 46 57; J. Bastiaans 27 41; Joop Janssen 30; P. Hendriks 37 39 59 60; P. Willems 40 50; Munckhof-Poels 47; A. Loonen 48; M. v. d. Broek 54. P.D.V. DE VREDESDUIF Inmanden jonge duiven a.s. zater dag van 17.0018.30 uur. Wegens sanatoriumvlucht a.s. zon dag doen wij een beroep op onze le den te zorgen voor een ereprijs. Hartelijk dank. Wedvlucht Noyon 1 juni. H. Crooymans 1 2 8 16 19 26 28; H. v. d. Heuvel 3 6 10 20; P. Strij- bosch 4 7 18 21 22; J. Creemers 5; J. Kusters 9; J. Maas 11; J. Ewalts 12 13 15; F. Vermeulen 14 23 30; J. Dinjens 17; Gebr. Willems 24; P. Janssen H. 25; H. Kleuskens 27 29. Wedvlucht St. Vincent 19 juni. J. Maas 1; P. en J. Janssen 2 4 5 7 8; J. Ewalts 3 6; H. v. d. Heuvel 9. vereniging tS. Christoffel enz. enz. Hierover hopen wij U volgende Op die zondagmiddag zullen er in het sportpark propaganda-atletiek- wedstrijden gehouden worden, waar aan kunnen deelnemen; jongens van 1617 jaar met 600 m. loop, speer werpen, kogelstoten en hoogsprin gen; jongens van 1215 jaar met 60 m. hardlopen en discuswerpen; meis jes van 1518 jaar met 80 m. hard lopen, kogelstoten en verspringen; meisjes van 1214 jaar met 60 m. hardlopen en kogelstoten. Er zijn leuke prijzen mee te ver dienen. Men moet zich voor woens dag a.s. melden bij G. Janssen, Kempweg 10 met opgave van naam, adres en geboortedatum. Zorgt dat je erbij bent en verdien een van de mooie prijzen die be schikbaar zijn. duixenden K ilometers ^^innaar DK W-TE Een proefrit kost U NIETS! Uw DKW-dea!er Is; Rijwielhandel Grotestraat 26 Aan het R.K. Lyceum voor jon gens te Venray slaagden voor het eindexamen Afd. HBS-A: A. Bongers, Maashees; B. Fokke, Venlo; G. Giesen, Zeddam; J. Gil- sing, Didam; A. v. Glabbeek, Over- loon; Th. Houben, Sevenum; O. Ho- vens, Venray; F. Jansen, Vermay; P. v. Nieulande, Leiden; C. v. d. Sande, Etten-Leur; C. v. Schaik, Helmond; H. Schols, Venray; J. Smits, Maas hees; E. Theunissen, Horst. Afdeling HBS-B: G. v. Bommel, Boxmeer; L. Boo nekamp, Venray; G. Classens, Oirlo; J. Cuppen, Venray; Fr. v. d. Kim- menade, Venray; J. Mulder, Berg en Dal; J. Peeters, Venray; J. Rambags, Catsenray; J. v. Rijswijck, Tienray; N. v. d. Ven, Helmond; H. Verbeek, Venray. Afdeling Gymnasium-A: W. v. d. Bereken, Venray; J. Coen- ders, Meerlo; A. Ebus, Venlo; J. Hanssen, Broekhuizenvorst; J. Herm- kens, Broekhuizenvorst; H. Janssen, Venray; J. Janssen, Haps; P. Klaas- sen, Overloon; M. Kramer, Peperga; P. Lemmen, Swolgen; J. Lenferink, Dalfsen; B. Peters, Venray; L. Stra- vens, Duizel; P. v. d. Ven, Eindho ven; W. Vennekens, Geijsteren; Fr. Verhoeven, Vierlingsbeek; G. Ver- schuuren, Venray. Afdeling Gymnasium-B: A. Bongers, Zeeland; J. Cornelis- sen, Wanroy; G. Derikx, Venray; H. v. d. Fuhr, Goirle; Fr. Hermans, Ge- mert; J. Lindner, Eindhoven; Th. Knoups, Budel-Schoot; M. v. Loon, Vierlingsbeek; M. v. Roy, Venray; E. Roij akkers, Gemert; G. Stevens, Venray; H. Willems, Sevenum. Te Eindhoven slaagde voor cou peuse-lerares met lof der jury mej. Maria Hermsen, Vlakwaterweg 19, Venray. Voor coupeuse slaagden met eer de dames Maria Cremers, Steegse- peelweg 37, Veulen; Maria Ouwer- kerk, Horsterweg 1, Leunen. Zij genoten hun opleiding bij mevr. Stoks-Willemsen, Leunseweg 35, Venray. Voor het candidaat-examen le ge deelte slaagde aan de Economische Hogeschool te Tilburg de heer Theo Lemmens. Voor het einddiploma gymnasium A slaagde aan het gymnasium van de Paters SVD te Deurne de heer Antoon Lemmens. Voor het patroonsdiploma grafi sche bedrijven slaagde te Utrecht de heer G. Manders, Marktstraat. Wij vragen nog steeds P E R S O N E EL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY Volgend week komen bestuurs leden van de Kon. Harmonie Euter pe weer aankloppen voor uw jaar lijkse bijdrage voor dit muziekge zelschap. Zelfs de leek zal begrijpen dat de instandhouding van een der gelijk corps enorme kosten met zich brengt. We vinden het leuk als de harmonie voor vrolijke muziek zorgt bij plechtige gebeurtenissen; hun se renades zijn een feestelijk hoogte punt bij jubilea e.d. Kortom we zou den de harmonie maar node willen missen. We zijn met de leden van de drumband verheugd over hun suc- cesen op gehouden concoursen, maar realiseren ons niet dat het instru mentarium van deze zelfde band juist om succes te kunnen behalen moest worden aangepast. Naast wat de leden zelf bijeen brachten, kostte deze aanpassing de harmonie nog 2000,Men wil op concours met de harmonie zelf. Dit zijn nu eenmaal bepaalde „graad meters" van het muzikaal kunnen, zonder welk geen enkele muziek vereniging kan. En daarom gaat de harmonie ook op concours, nl. 20 september a.s. naar Velden en dan liefst in de afdeling uitmuntendheid. Geen kleine opgave, want ook hier voor moet het instrumentarium worden aangepast, moet een be roepsdirigent, de heer Stalmeyer van het corps der Staatsmijn Emma, en kele maanden aangetrokken worden en dat alles kost geld. Daarnaast blijven de normale kos ten ook stijgen. Alles wordt nu een maal duurder, ook het onderhoud van instrumenten, de aankoop van muziek, het onderhoud der pakken, de repetities enz. enz. Is het wonder dat de penningmeester dikwijls zuchten moet en van harte bidt dat de jaarlijkse rondgang ook dit jaar een succes mag zijn. Laten we daaraan denken als men ook bij U aanklopt. De Kon. Har monie staat altijd voor ons klaar. Laten we hen nu ook niet in de steek. Het programma van de kinder vakantieweek 1964 is uit. Daar is weer een hele boel werk verzet moe ten worden en veel over vergaderd, maar het programma mag er dan ook zijn. De jongensweek is van 10 t.m. 14 augustus, de meisjes van 17 t.m. 22 augustus. 's Maandags gaan ze allemaal naar het Vlakwater. Dinsdags gaan de kleineren naar de Geysterse bossen en hebben de wat groteren een dropping. Woensdag krijgen ze een filmver toning en wordt er naar een schat gegraven. Er zijn verder tekenwed strijden, vlag-veroveren en kasteel- bouwwedstrijden. Donderdags gaat de hele bubs naar Wanroy en vrijdags is zowel in de jongensweek, als in de meisjes- week een optocht door het centrum met door hen zelf versierde fietsen en autopeds. De meisjes hebben zaterdags dan nog een toneelwedstrijd, maar voor de jongens vervalt de zaterdag i.v.m. de kerkelijke feestdag. Het is er gauw even vlug neer geschreven, maar het zal duidelijk zijn dat zelfs met de ervaring van 11 jaren kindervakantieweek jprig-- jaar andere en nieuwe problemen op 1 te lossen zijn. En dat werk wordt graag gedaan door de tientallen leid sters en leiders, die hun eigen va kantie hieraan opofferen, omdat het gaat voor Venrays jeugd. Wat de kosten betreft, die zijn ook weer zo laag mogelijk gehouden. Een kind uit een gezin moet 2,in schrijfgeld betalen, 2 kinderen uit een gezin ieder 1,50 en 3 kinderen ieder 1, Op de scholen zijn de inschrijf- zakjes uitgegeven, denk er aan dat deze op maandag 6 juli moeten zijn ingeleverd. Is het, gezien de successen van de afgelopen jaren en het plezier dat Venray's jeugd toen gehad heeft, nu werkelijk nog nodig dat we propa ganda maken voor deze kinder-r vakantieweken. Geen enkele ver standige ouder zal het kind deze unieke vakantieweek niet willen gunnen en voor de kosten hoeft men het beslist niet te laten. Welnu dan, denk er aan dat maandag a.s. de in schrijving sluit. Voor de elfde maal in successie worden momenetel in Lottum de jaarlijkse Rozenfeesten voorbereid, die ditmaal gehouden worden in de weekends 11, 12 en 18, 19 juli a.s. Het feesttererin de Kraayenhof, be staande uit 3 hectaren heuvels en bossen, zal worden aangekleed met allerlei uit rozen vervaardigde mo tieven en voorstellingen, waarvoor bijna 1 miljoen rozen worden ver werkt. 's Middags en 's avonds wordt op het middenterrein, temid den van waterpartijen en illumina ties, geconcerteerd door verschillen de muziekgezelschappen uit Lim burg en Noord-Brabant. Voor de eerste maal heeft men dit jaar op ruime schaal de initiatieven van de Lottumse jongerenvereniging R.V.O. (Rozen Verenigen Ons) vrij baan gelaten bij de aankleding van de. Kraayenhof. De rozencultuur beleeft in het Maasdorp Lottum (1800 in woners) momenteel een hoogcon junctuur: op ruim 50 hektaren kweekgrond bloeien deze maand meer dan 5 miljoen rozen. DUITS CONSUL OVERLEDEN Vrijdag overleed te Aken Dr. Carl Buddebex'g, sinds 1957 Duitse con sul te Maastricht. Dr. Carl Budde- berg is in Venray geen onbekende, aangezien hij als vertegenwoordiger van de Duitse Bondsregering hier menigmaal acte de presence gaf bij ilechtigheden op het kerkhof voor Duitse gesneuvelden in Ysselsteyn. VENRAY Dinsdag 7 juli zal de KAV haar jaarlijkse uitstapje maken. Vertrek 's morgens om half negen bij de Zuid-Ooster. Woensdag 8 juli sluiting ontwik kelingswerk met een bezoek aan het pompstation alwaar ons door de heer van Leipzig zal verteld worden wat er met het water gebeurt alvo rens het door ons gebruikt wordt. Daarna gezellig samenzijn in de zaal van J. Kusters te Leunen. We gaan mét een autobus en vertrekken om half acht bij garage van Ham, reis kosten bedragen 1,Alle KAV- en KAB-leden zijn welkom, maar zorgt er voor op tijd aanwezig te zijn, opgave voor 7 juli bij J. Arts, Hoenderstraat 21. Donderdag 9 juli 20 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering KAB Venray. Zaterdag 11 juli vertrekt 's mor gens om 7 uur bij de Zuid-Ooster de KAB reisvereniging voor een uit stapje naar België. We vertrekken op tijd. De spaarders van de Centrale Volksbank worden verzocht hun spaarboekjes voor 20 juli in te le veren voor controle en rente-bij schrijving bij de Kassier M. Borghs, Burg. v. d. Loostraat 20. BENOEMING Aan de Dr. Poelsschool te Ven ray is met ingang van 1 september benoemd de heer Lambert Lemmens. NIEUWE LOS-INSTALLATIE IN WANSSUM Zaterdag werd in de Wanssumse haven een nieuwe losinstallatie een drijvende kraan in gebruik genomen, die van veel belang zal zijn voor het vlugger laden en los sen der schepen. Dit was een onder deel van de havenfeesten, waaraan een kleine honderd jachten deelna men. ENGELSEN OP BEZOEK Heden vrijdag arriveren in Hoek van Holand weer 86 Engelsen, die 'n bezoek brengen aan oorlogsgraven in Nederland. Enkelen van hen zul len zaterdag naar Venray en Over loon komen. VERZOENING OVER DE GRAVEN HEEN Op 5 juli arriveert de eerste van vijf groepen jonge Duitsers uit Beie ren, die ook dit jaar onder het mot to „Verzoening over de graven heen" een vrijwillige bijdrage komen leve ren in de verfraaiing van het oor logskerkhof te Ysselsteyn. De Duit sers zullen de vijvers in orde bren gen. De jonge Duitsers worden onder gebracht in een boerderij te Yssel steyn, De jongeren van Ysselsteyn arrangeren verbroederingsavonden en als op 3 september de laatste groep weer vertrekt, wordt zij offi cieel op het gemeentehuis ontvan gen door burgemeester mr. Custers. Van Eysden tot Mook, U vindt ze overal de na de oorlog gebouwde nieuwe kerken in Limburg! Nieuwe kerkenelke steen van deze kerken, hij is een getuigenis van de milddadigheid van het Lim burgse volk! Wij zijn er dankbaar voor. Dank baar voor de vele duizenden gul dens geschonken voor de bouw van nieuwe kerken. Dankbaar ook, dat wij in Limburg deze Godstempels mochten bouwen, omdat zij getuigen van offervaardigheid in het belang van de bevestiging en uitbreiding van ons Geloof. Maar nog liggen ze kris-kras door Limburg de vele nieuwe woonwij ken waar nieuwe kerken moeten j verrijzen. Snelgegroeide woonwijken met een dusdanig tempo gebouwd, dat het onmogelijk is gelijke tred te houden met de bouw van nieuwe kerken, ergo met de financiering daarvan. Uiteraard kunnen wij deze finan ciering met de daarbij behorende becijferingen op deze plaats tot het laatste cijfer achter de komma weergeven. Het heeft echter zo wei nig zin. Immers wie voelt de last van de steeds stijgende kostprijs van produktie en produkt niet? Het hoeft toch echt niet omschre ven worden, dat ook de kerkenbouw de zware druk ondervindt van de verhoogde bouwkosten. Het is inder daad zo, dat bij elk begin van een begrotingsjaar de kosten van de kerkenbouw worden geraamd. De laatste jaren echter komt ook dit rekensommetje niet uit, doodeen voudig door de cirkelgang van de pr ij zenloop! Waar vroeger de boer zijn land doorploegde, waar de jeugd zijn speelwei had, waar de wandelaar zijn uitgebreide tochten maakte, staan thans huizen. Huizen voor de duizenden woningzoekenden. Voor de gelukkigen die jaren reikhalzend naar het „dak-boven-hun-hoofd" hebben uitgezien en eindelijk zijn geslaagd. Maar waar mensen wonen, wil O.L. Heer in hun midden zijn. Het kind dient gedoopt! De stervende wil in de vrede des Heren opgaan! Daar tussenin ligt een mensen leven. Een levenmét God! Intussen draagt de trouwe gelovi ge zijn stenen aan voor de bouw van nieuwe kerken. Middels maandelijk se vaste bijdragen, en door een ex tra bijdrage op kerkenbouwzondag! En nog kunnen de nieuwe kerken niet worden gefinancierd. De bouwpastoor hij kan natuurlijk alle zeilen bijzetten, samen met zijn parochianen. En waarachtig hij blijft niet achter. Hij zal wel gedwongen zijn, immers naast de Rijkssubsidie en de bijdrage van het Fonds Nieu we Kerken Bisdom Roermond, blijft voor hem een zeer belangrijk deel van de stichtingskosten te dragen, terwijl tenslotte de eindfinanciering middels leningen op lange termijn moet plaats vinden. Hebben wij werkelijk meer argu menten nodig voor een meer dan ge wone inspanning voor de financie ring van nieuwe kerken. Argumen ten ter aanbeveling van de vierde loterij die „Leek, Help Zielzorger" organiseert van 28 juni tot 26 juli! 200.000 loten van 1 gld. Totaal aan geldprijzen 30.000, Voor de kerkenbouw het restant. Het restant voor bouwstenen van nieuwe kerken. Loterij zonder nie ten. Inderdaad, want hij of zij die geen geldprijs wint, die wint er in ieder geval de voldoening mee voor dit jaar de begroting te doen sluiten voor de bouw van nieuwe kerken. Nieuwe kerken waarvan elke steen getuigen zal van zijn of haar mild dadigheid. Het POST- EN TELEGRAAFKANTOOR VENRAY vraagt voor gevarieerde loketwerkzaamheden. Leeftijd tot 26 jaar. Vereist is: diploma MULO (geëxamineerd in Frans, Duits en Engels) dan wel een gelijkwaardige opleiding. Geboden worden: een prettige en vaste werkkring goed loon (b.v. op 17-jarige leeftijd f232,- bruto per maand) aanspraak op pensioen goede sociale voorzieningen. Ook zij, die dit jaar examen afleggen, kunnen zich - vrijblijvend - reeds nu aanmelden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelchef van het Postdistrict Maastricht, Statenstraat 4, Maastricht.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6