s.v.v. JEUGD Kerkelijke Diensten HOOGWERKER S.V.V. NIEUWS S.V. LEUNEN BILJARTEN van 5 tot en met 11 juli Geestelijk artikel JUIIANASINGII41 •Ukf. 1061 (K478' VRIJDAG 3 JULI 1964 No. 27 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS f MUNCKHOF N.V. VENRAY WPRlfRT AH VOOR VPNPAY OM^TRFTfFN ADVERTENTIEPRIJS 8l/« ct. p. mm ABONNBMENTS- 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 VV LfL4lVDL//iU V KJKJIX VCjllAül JCrll WiVlO 1 iXLjIVU^ PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 Misintenties PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pastoor Geerits Maasheseeweg 10 Tel. 1274 Zondag: 6.30 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 overl. ouders Aben-v. d. Laar, Verdijk- Voesten en Jacob Verhallen; 8.30 Helena Haenraets; 9.30 voor de pa rochie; 11 uur Antoon Jans-Beken; 18 uur Albertus van Gerven. In alle Missen kollekte voor de St. Pieters penning. Maandag: 7 uur Johanna Janssen- Dins; 7.30 gesticht jaarget. Helena Haenraets en deken Henricus Haen raets; 8.15 bestelde jaardienst Piet Baeten; 9 uur deken Haenraets. Dinsdag: tot int. van de Paus v.w. apostolaat van het gebed; 7.30 Jos. Hendricx; 8.15 Anna van Haren- Rous; 9 uur bijz. int. fam. Janssen- Deters. Woensdag: ter ere van St. Jan v.w. schutterij „Het Zandakker"; 7.30 Eli sabeth Gossens-Kessels; 8.15 gest. jaarget. Hub. Janssen en zuster Jo hanna; 9 uur Helena Haenraets. Donderdag: 7.00 overl. fam. Wijn hoven-Roelof s; 7.30 Antoon Jans- Beken (v.w. broers en zusters); 8.15 overl. fam. Voermans-Kessels; 9 u. deken Haenraets. Vrijdag: 7 uur Regina Rongen; 7.30 Martinus Verschuuren; 8.15 zekere int. R.; 9 uur Johanna van Bracht- Gerrits. Zaterdag: 7 uur Leo Geurts v.w. collega's Inalfa; 7.30 overl. ouders d e Bruyn-Deckers; 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9 uur geen H. Mis; 10 u. plechtig huwelijk Baken-Ver hoeven; 11 uur plechtig huwelijk Schuel er-Creemers. Biechtgelegen heid van 17.30-19.30; 19 uur lof. A.s. zondag 12 juli plechtige her nieuwing der doopbeloften. Missen zijn: 6.15, 7 uur, 8 uur hoogmis w.o. plechtige communie; 9.30, 11 uur en om 18 uur avondmis. CHRISTELIJKE MOEDERS Maandag 6 juli is ons jaarlijks uitstapje. Dit keer maken wij een boottocht over de Rijn naar Kleef. Om kwart voor acht vertrekken we eerst met de bus naar Arnhem van af de Grote Markt (tegenover de koster), van daaruit naar Kleef. Als U kunt moet U zorgen voor een pas (mag 5 jaar verlopen zijn) of een toeristenkaart. Boterhammen meenemen. De kosten bedragen 10,per persoon. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 7e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 's avonds om 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van de 7e zondag na Pinksteren. Dinsdag: H. Cyrillus en Metho dius, bisschoppen en belijders; 7 uur avondmis. Woensdag: H. Elisabeth, weduwe. Donderdag: Feest van de Martela ren van Gorcum. Vrijdag: Z. Emmanuel Ruiz en ge zellen, martelaren. 10 uur gez. H. Mis bij gelegenheid van de opening van 'n vernieuwde fabriek; 's avonds 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Veronica, maagd. 8.30 gezinsmis tot intentie der aan wezige gezinnen. 10 uur plechtige huwelijksinzegeningg en H. Mis voor het bruidspaar Philipsen-Janssen; 's middags van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Zangertjes van St. Frans Tocht naar Engeland gaat zeer waarschijnlijk niet door! Pijnlijke teleurstelling voor de jongens. Ze gaan nu op de dagen, waarop de Engelse reis zou zijn ter compen satie op kamp. Maar dat loopt nog al in de papieren met zo'n veertig man. Mogen ze zondag a.s. buiten dt- kerk een financieel steuntje in de rug van U? Ze hebben het wel verdiend, vind ik. Ze zijn dit jaar veel opgetreden en goed. Ze hebben bloedig gerepe teerd voor Engeland, kostte veel tijd. Jawel. Ze hebben het verdiend. Toont zondag uw welwillendheid voor dit mooie jongenskoor en lei ders. Dank U! Pater Rector. Kinderuitzending Nog 150 Amsterdamse kinderen kunnen niet worden uitgezonden op vakantie van 27 juli21 augustus. Men doet nogmaals een beroep op ons U te vragen, die kinderen toch een vakantie te bezorgen. Graag geven we deze noodkreet door. De kinderen zijn van 6 tot en met 12 jaar. U kunt zich melden, liefst zo spoedig mogelijk bij broeder portier van het klooster. Zondag: 6.30 Noud van Lin en Martien Janssen; 7.45 Harry Lens- sen; 9 uur Jan en Sjaakie Jacobs; 10.15 voor de levende leden Francis caanse Missiebond; 11.45 Nelly Pot ten. Maandag: 6.55 voor een zieke va der; 7.45 Wed. Hoeymakers-Claas- sens; 8.30 Lamb. Kerkhoff (collega's). Dinsdag: 6.55 Mathilda Wasscher; 7.45 ter ere van St. Antonius; 8.30 Anna Janssen (Genootschap St. Jo zef). Woensdag: 6.55 voor een zieke va der; 7.45 Josephina Fonck-Laumans; 8.30 Gelovige zielen (Offerbus). Donderdag: 6.55 overl. fam. Jeu- rissen-Gielen; 7.45 Mevr. Coenders- Buys en zoon Arnold; 8.30 voor overledenen. Vrijdag: 6.55 tot zekere intentie (H.); 7.45 Constans Rojer; 8.30 voor overledene; 10 uur overl. ouders Hermus en zegen bij opening bedrijf. Zaterdag: 6.55 Adriana Oudenho ven-Evers (Buren); 7.45 uit dank baarheid fam. Jenneskens; 8.30 ge zinsmis; 10 uur huwelijksmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 H. Bosch en B. Pe ters; 7.45 J. Naus, H. Janssen, G. Jeuken en A. Derks; 9.00 A. Sanders, Paul Pop, C. en J. Evers; 11.45 M. van Roy, J. Meetsers, K. Jeuken en Ant. Claassens. Vrij: J. Rongen, P. Philipsen, G. Verschuuren en R. Vastert. Willen de heren Accolythen die op vakantie gaan, bij de portier laten weten WANNEER en HOE LANG ze gaan. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 7e zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen kollekte voor de St. Pieterspenning (twee in één); 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoog mis, gest. jrd. Peter Joh. Achten en Anna Maria Feijen en kinderen 10 u. H. Mis overl. fam. van Dam- Maessen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 Gerardina Jennes- kens-Gielens. Dinsdag: 7.30 tot dankzegging voor genezing (V.). Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 Maria Muyres Dupont. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. van Rens-Litjens. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ge rard Jenneskens en Joh. Maria Poels Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 7e zondag na Pinksteren. Leesmissen om 6.30, kindermis 7.30, 2e H. Mis 8.30; Parochiehoogmis om 10 uur; 3 uur aanbiddinguur en lof. Eerste kollekte is buitengewone kol lekte die bijzonder is aanbevolen; 2e kollekte voor het bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders. Dinsdag: 7.30 H. Mis stichting Lit- jens-Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis. Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrijdag: 7.30 Hoogmis uit dank baarheid tot intentie fam. Maas bij gelegenheid van een 25-jarig ambts jubileum. Zaterdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag avond biechthoren van 57 uur. Vandaag na de Hoogmis Te Deum wegens de verjaardag van de Paus kroning. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor Huberdina Camps-v. d. Vorle; 10 uur hoogmis voor de Pa rochie. Na hoogmis Te Deum bij gel. van verjaardag van de kroning van Z.H. Paus Paulus VI. Vandaag voor geschreven kollekte voor de St. Pie terspenning. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Louis Roelofs. Dinsdag: 7.30 gest. gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand. Woensdag: 7.30 gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. v. Joh. v. Eindt. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand tot int. van fam. Cremers-Wismans. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Kerkpoetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: J. Kunen, W. Cleven T. Vullings, G. Swinkels - Th. Arts, H. v. Kuyck. WET WETEN GEWETEN Wat hierboven staat is geen foute aanhaling uit een taalboekje, maar een aanduiding van een paar dingen, waarmee wij allemaal in het dage lijkse leven te maken hebben. Er moet nu eenmaal orde zijn. Van de wet. Zowel de wetten, die God de mensheid heeft meegegeven als de wetten, die de mensen zelf gemaakt hebben in Kerk en maatschappij. Van al die wetten moet u afwe ten. U komt er bij een politieagent beslist niet mee klaar, wanneer u zegt van die of die wet niets te we ten. Iedere burger wordt veronder steld de wet te kennen. Daarmee, punt uit! Maar die wet is niet alles: zij geeft alleen een kader, een begren zing, die ons afhoudt van het kwaad. Maar we moeten er wel voor op passen, dat we de wet, de grens, niet gelijk stellen met de beleving van het goede. We zijn geen prima burgers, wan neer we nooit bekeurd worden of nooit in de gevangenis hebben ge zeten. Wij zijn ook geen prima chris tenen, wanneer we de wet onder houden, zoals 's zondags naar de kerk, geen vlees op vrijdag enz. De voorschriften zijn de onper soonlijke, dode dingen in ons leven. Wij moeten ermee leven, dat is waar, maar niet als de hoogste norm. De hoogste norm is de liefde. En die moet ons handelen, d.w.z. ons ge weten bepalen. En die liefde kan zelfs voorschrijven, dat wij langs de wet heenzeilen, misschien er eens overheen stappen. Het geweten is de automatische piloot, de richting be palende factor in ons leven. Het geweten heeft in de praktijk van ons christelijk leven wel eens te weinig nadruk gehad. Ons werd precies van bovenaf voorgehouden wat wij te doen en te laten hadden om voorbeeldige christenen te zijn. Wij zijn de persoonlijke verant woordelijkheid verleerd. De vernieuwing in de Kerk eist die persoonlijke verantwoordelijk heid, al gaat dat aanvankelijk zo als nu bij velen het geval is met onzekerheden gepaard. Wij zullen, weer moeten leren volwassenen të" worden in het geloof. Dat sluit de gehoorzaamheid en de eerbied voor de wet niet uit. Integendeel. Maar het geeft ons ook meer ruimte om te leven. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 7e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor Gerard Wil- lemse; 8 uur leesmis voor de overl. fam. Duijkers-Takken; 9.15 Hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden familie Weijs-Direks, In de namiddag kindsheidsoptocht en daarna kort lof en zegening van de kinderen. Onder de H. Missen preek over de missie en kollekte. Maandag: 6.45 leesmis voor Jos. Loenen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Hendrik Marcellis en echtgenote M. Verstegen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Antonia Janssen-van Cuijck (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Mar tinus Heesen; 7.30 gesticht jaargetij de voor Mathijs Litjens. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil helmus Gommans; 7.30 leesmis voor Johannes Voermans (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor P. J. v. Rens, echtgenote en dochter Anna; 7.30 gesticht jaargetijde voor Gerar- dus Smits, Hendrina Meijers en dochter Maria. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Theo- door Bouten; 7.30 leesmis voor de overleden familie Voermans-Rooij- akkers; biechtgelegenheid van 45 en van 77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Miep Martens en Mien Jenniskens. Accolythen: 6.45 J. Jenniskens en G. Cornelissen; 8 uur A. Loonen en P. Heesen; 9.15 L. Weijs, J. van Vegchel, G. Jenniskens en H. Lit jens; 10.30 P. Stevens en M. Kusters. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 6.30 weekdienst voor Martin Strij- bos; 8.10 leesmis voor Gerard De ters; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. zieledienst v. Martin Strijbos, besteld d.d. veeverzekering. Geen lof. Na de hoogmis Te Deum bij ge legenheid van de kroning van Z.H. de Paus. Maandag: 8 uur gesticht jaarget. voor Catharina Geurts en Maria Willemse. Dinsdag: 8 uur gez. zieled. v. overl. ouders Peeters-van Tilburg. Woensdag: 8 uur maanddienst v. Antoon van Asten. Donderdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Geurts-Peeters. Vrijdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Smeets-van Asten. Zaterdag: 7.30 maandd. v. Jacoba Hensing-de Haas; gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis tot int. van fam. Jans- sen-Gerrits; 8.15 leesmis ter ere van O.L. Vrouw (Arts-Gielen); 10 uur Hoogmis voor bijz. intentie. Onder de H.H. Missen voorgeschreven kol lekte voor de St. Pieterspenning; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 7.45 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Antonius; 7.45 leesmis v. Petronella Emonts. Woensdag: 7.30 leesmis voor Lam- bertus van Meyel; 9.30 huwelijksmis voor bruidspaar Brandts-v. Vegchel. De leden van de Mariacongregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. Donderdag: 6.45 Rozenkrans bid den; 7 uur gez. H. Mis voor Wilhel- mina Ewals-Emonts vanwege de 3e Orde; 7.45 leesmis voor Henricus v. Helden. Vrijdag: 7 uur gest. Hoogmis ter ere van het H. Hart (Bertha van Dijck); 7.45 gest. leesmis voor Mar tinus Verhoeven. Zaterdag: 7 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 7.45 leesmis tot int. fam. Poels-Poels; van 56 uur ge legenheid om te biechten. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. Wegens de verjaardag van de Pauskroning, heden na de hoogmis Te Deum. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Ba- ten-Michels; 10 uur hoogmis voor de zielerust van een overledene. Van daag bijz. maandelijkse kollekte v d. kerk. Na de hoogmis Te Deum t.g.v. verjaardag Pauskroning, t.g.v. verjaardag Pauskroning. 2.30 lof. Maandag: v. d. overledenen van fam. Poels-Duijkers. Dinsdag: tot int. van fam. van Vegchel -Peeter s Woensdag: v. d. zielerust van j^'erl. ouders Janssen-Winnen. 'Donderdag: v. d. overledenen van fam. Loenen-Cruijsen. Vrijdag: v. d. overl. ouders van fam. Bloemen-van Kessel en kinde ren; 20 uur Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Zaterdag: tot int. van fam. van Keijsteren-Geurts. Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis, vrijdag voor en na lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Wil- lems-Jacobs; 10 uur Hoogmis voor de bekende intentie; 2.30 lof. Van daag onder de H. Missen maandel. kollekte voor de kerk. Na de Hoog mis Te Deum Pauskroning. Maandag: 7.45 leesmis voor overl. fam. Burgers-Weys. Dinsdag: 7.45 leesmis voor zal. Lamberdina Houben-Derix. Woensdag: 7.45 leesmis voor afge storven fam. Drabbels, Claassen, van Meyel. Donderdag: 7.45 hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans. Vrijdag: 7.45 leesmis voor ziele rust van Rector J. Geurts (K.). Zaterdag: 7.45 best. H. Mis tot in tentie de Lauw-Segeren. Accolythen: Harry van Rijswijck, Gerrit Reintj es, Piet Cox. Kerkpoetsen: Riek Geurts en Thea Koenen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor vrouw Fleurkens- Broeks; 7.15 voor fam. Philipsen-van Dijk; 8.30 plechtige Hoogmis (deze Hoogmis wordt uitgezonden via de K.R.O.); 10 uur gel. H. Mis; 10.45 Hoogmis voor bedevaart Waspik. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 voor Pastoor Assel- berghs: 7.30 voor fam. Berden. Woensdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen ter ere van de H. Jozef: tot zekere intentie. Donderdag: 6.30 voor welslagen v. examen; 7.30 voor Louisa Waps- Verweer. Vrijdag: 6.30 voor E. Smits; 7.30 voor fam. Janssen. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen ter ere van O.L. Vrouw; van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gele genheid om te biechten. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool. Jansen Langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 Ons nieuwe telefoonnummer: 16 0 0 RECTORAAT HEIDE Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis t.i.v. familie Kerkhof- Vermeulen; 10 uur Hoogmis, jaarget. voor overl. fam. Takken-Bouten. Accolythen: Jacques en Jan Jans sen. Vandaag is de eerste kollekte voor St. Pieterspenning. Na de Hoogmis „Te Deum" b.g.v. verjaar dag van Pauskroning. Misdienaars van de week: Piet Rongen en Martien Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor Peter Litjens-Swinkels. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Jaco ba Michels-Jacobs. Donderdag: 7 uur (niet 7.30) H.H. Martelaren van Gorcum; 7 uur H. Mis voor Harry Muijsers. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Leo- nardus Spee en Lamberdina Arts; biechtgelegenheid van 78 uur. Katechismus: Klassen 3 en 4: De 4 voornaamste waarheden. Klassen 5 en 6: 339 340 343. 3 ollt Mmitringn j jAKM/ - fcvpoWwfc®. ^4 ImiXCUiC finanwhyn y Zaterdag 1 augustus speelt het huidige Venray 1 tegen het SVV elftal dat in 1954 naar de tweede klasse promoveerde. Van dat „oude" elftal speelt P. Philipsen nog alleen in het eerste elftal. Voor 1 aug. is hij echter „uitgeleend" aan zijn vroegere teamgenoten. Het zal vooral onze oudere sup porters genoegen doen mannen als Piet Arts, Leo Kronenberg, Antoon Thuyls, Martien van Opbergen, Vin Lucassen enz. enz. aan het werk te zien. Over de opstelling en de aanvang van de wedstrijd komen we nader terug. Houdt in elk geval zaterdag 1 augustus vrij voor deze unieke wedstrijd. Aan het jeugdtoernooi te Egchel namen liefst veertien elftallen deel. Ons Al-elftal wist hier de vierde plaats te behalen. Het Bl-elftal boekte een mooi succes te Hegelsom op het B-toer- nooi aldaar. Na drie overwinningen en een gelijkspel bereikten ze de eerste plaats. Goed zo jongens. A.s. zondag gaat Al het proberen op het jeugdtoernooi te Blerick, ter wijl A2 deel zal nemen aan het toer nooi t.e Deurne. Het C-elftal speelt zaterdag een wedstrijd tegen Ysselsteyn, Vertrek 1.30 uur. Programma zaterdag 4 juli: 6.30 uur onderlinge wedstrijd combinatie senioren en A-jeugd. Op de eerste plaats zullen de voetbal- ders worden opgesteld, die de laat ste tijd weinig gespeeld hebben. Daarom worden de leden dringend verzocht om le bij het clublokaal te kijken of men is opgesteld. 2e Indien men niet kan meespelen zich tijdig af te melden bij Kusters, zodat dan een ander kan worden opgesteld. Programma C-jeugd: 2.30 u. Merselo ClLeunen Cl vertrek 1.45 uur 2.30 u. Leunen ClWanssum C 1 Vrijdag j.l. vond te Zeilberg de prijsuitreiking plaats van het neder- laagtoernooi, georganiseerd door de plaatselijke biljartvereniging O.N.A. Ten gehore van 'n zeer groot aan tal belangstellenden dankte O.N.A.'s voorzitter allen voor de deelname, maar in het bijzonder voor de wijze waarop voor de ereplaatsen is ge streden. In 4 klassen is door 40 vijf tallen deelgenomen. O.N.A. Venray was vertegenwoor- Vorige week hebben wij in een artikel in dit blad aandacht geschon ken aan de z.g. „hoogwerker". Een product van n.v. Custers Machine fabriek alhier. Tot onze spijt kon den wij bij bedoeld artikel wegens plaatsgebrek geen foto's plaatsen. Wij willen dit echter thans nog doen en tonen U twee opnamen van een hoogwerker, gemaakt tijdens een de monstratie voor de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken uit Venlo. foto's Gerard Kruijsen behaalde een zeer goed resultaat door in de B-klasse beslag te leggen digd met 2 vijftallen. Het A-team op de eerste plaats, hetgeen be kroond werd met een prachtige bo kaal. Minder gunstig kwam het B-team voor de dag. Zij moesten genoegen nemen met een 8e plaats. Toon Luy- pers mocht hier een troostprijs in ontvangst nemen voor de meeste poudels! Na afloop dankte de voorzitter van „Juliana", Someren, namens alle deelnemers voor het voortreffelijk geslaagd toernooi. EINDSTAND VOORRONDEN bil- j art toernooi van 12Vs. Poule 2 (lokaal Manders): gesp. pnt. gem. 1. M. Barends 5 8 1.72 2. M. Verstraelen 5 8 1.68 3. M. Lenssen 5 8 1.55 4. M. Klomp 5 2 1.13 5. H. Jacobs 5 2 1.12 6. B. v. d. Vorle 5 2 0.97 Poule 1 (lokaal Vollenberg): 1. J. van Sinten 6 8 2.09 2. W. Vermeulen 6 8 1.60 3. A. Jacobs 6 8 1.50 4. H. v. d. Laar 6 8 1.40 5. H. de Bruyn 6 8 1.44 6. H. Dechnar 6 4 1.21 7. D. Klomp 6 0 0.99 De bovenste 3 van poule 2 en de bovenste 5 van poule 1 hebben zich geklasseerd voor de finale, die zal plaats vinden in lokaal Manders van 612 juli. Er zullen in deze finale 60 punten gemaakt worden. P.D.V. BUITENLUST Op de gehouden Limburgse kam- pioencshappen van politiehonden te Swalmen, werd o.m. deelgenomen door de heer J. Barends met bouvier Cas van de vereniging „Buitenlust". Jammer was het dat de hond met de laatste oefening de zg. schijnaan- val de helper een kleine beet toe bracht, waardoor hij 35 punten ver speelde en daardoor ook het reserve kampioenschap, want een tweede plaats zou hij zeker behaald hebben. Nu legde hij beslag op een toch nog eervolle vijfde plaats met zijn hond Cas, die met zijn 3Vs jaar de jong ste van alle deelnemende honden was.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5