Cultureel Centrum Boerenleenbank f^rj J Uw eerste stap als u met vakantie gaat: stap naar de Boerenleenbank vergadering gemeenteraad Het huidige zwembadplan met Linnen- en buitenbad Venray Leunen Oirlo Ysselsteyn Merselo Oostrum speel- en zonneweide Ier ras diep bassin kleuter- bassin parkeerruimte Ga onbezorgd op reis en laat de Boerenleenbank 4 belangrijke rels-problemen snel, kundig en voordelig voor u oplossen: het verschaffen van buitenlands geld het verzekeren van uw reisbagage het bewaren van uw kostbaarheden en waardepapieren het in orde maken van uw reis- en ongevallenverzekering de spaarbank voor iederéén Vervolg VERKOOP GROND VOOR en de directeur van gemeentewer- WINKELPAND ken. De verkoop van een bouwperceel aan de Wilhelminastraat aan J. J. A. G. M. Thomassen, alhier ten be hoeve van de bouw van een winkel pand met een of meer bovenwonin gen, kreeg de toestemming van de Raad. Het betreft hier 1007,5 m2 bouw grond op de hoek oude Veldstraat Wilhelminastraat voor de som van f 44.825,—. ZWEMBAD De Ryksgoedkeuring voor het zwembad is er.Die blijde me dedeling kon de VOORZITTER doen in deze raadsvergadering. Voor verdere mededelingen om trent het zwembad verwijzen we naar een interview met de burge meester dat we elders in dit blad geplaatst hebben. De vraag waar de raad voor gesteld werd, was of ze 15n/o van de stichtingskosten van het buitenbad, zijnde 900.800, beschikbaar wilde stellen. Ieder een zweeg en onder doodse stilte viel de beslissende hamerslag. Men kan beginnen. Heel nuchter merkte de VOORZITTER op: „De Raad schynt liever met het zwem bad te doen te hebben dan met het culturele centrum." WELSTANDSCOMMISSIE De raad verleende eervol ontslag aan de 80-jarige Pater M. Briels als voorzitter van de Welstandscommis sie en koos in zijn plaats Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester alhier. Bovendien kozen ze de heren W. J. J. Croonen, te 's-Hertogen- bosch, architect en stedebouwkundig adviseur o.m. der gemeenten Bergen en Vierlingsbeek en W. H. J. Ruy- ters te Venlo, architect en stede bouwkundig adviseur van diverse Noord-Limburgse gemeenten en lid van de Welstandscommissie voor Noord-Limburg, Horst, Helden, Mid den Limburg en Roermond. DE BRUYN had alleen bezwaar dat deze heren voor onbepaalde tijd gekozen werden. Kan men niet beter een bepaalde periode b.v. 4 jaren voorstellen? De VOORZITTER wees er op dat de betrokkenen gekozen werden „tot wederopzegging" wat z.i. betere ga ranties gaf. DE BRUYN legde zich daarbij neer maar vroeg wel om bouwplan nen beneden de 2000,vanwege de snelheid van afhandeling in de toekomst te laten beoordelen door de wethouder van openbare werken FR. JANSSEN onderstreepte dit verzoek aangezien dit ook dikwijls uitingen zijn van vrijetijdsbesteding en dan kan men geen weken wach ten. De VOORZITTER moest toegeven dat het aantal bouwvergunningen nu al hoger was dan in heel 1963. Hij weet dit aan 'n intensievere con trole tegen klandestien bouwen. Maar afgezien daarvan was hij het er mee eens dat kleine bouwerijen vlotter door moesten stromen. Afge sproken werd dat een en ander eerst even in de welstandscommissie be keken wordt voordat een nieuwe re geling tot stand komt. WETHOUDERSVERKIEZING Degenen, die gemeend hadden, dat de raad zich door de wethoudersver kiezing tenslotte wel uit zijn plooi gehaald zou worden, hadden dit mis. In een vrij vlot tempo koos de raad de heer Fr. Janssen als de nieuwe wethouder van Openbare Werken als opvolger van wethouder Colsen, die met ingang van 18 juni j.l. ontslag genomen heeft. De neuzen waren voordien schijnbaar al geteld. Fr. Janssen kreeg 15, A. Vermeulen 3 stemmen. De VOORZITTER was de eerste die hem gelukwenste met deze uit verkiezing en die de hoop uitsprak op een vruchtbare en prettige sa menwerking in het behartigen van de belangen van Venray's gemeen schap. Hij sprak een woord van dank tot de scheidende wethouder, die sinds 1960 (als opvolger van wijlen de heer Wintels) de portefeuille van openbare werken in de breedste zin van het woord beheerd heeft. Hij bracht hem bijzonder dank na mens B. en W., maar ook namens de raad voor het vele goede dat hij in die functie voor Venray heeft ge daan en bracht in herinnering hoe hij in diverse raadscommissies zijn liefde voor de gemeenschap wel dui delijk getoond heeft. In en buiten de vele, vele vergaderingen heeft hij vooral in stedebouwkundige zaken, bij de organisatie van gemeentewer ken en de opstelling van de verschil lende plannen zijn beste krachten gegeven en daarvoor de dank ver dient van de Venrayse gemeenschap. FR. JANSSEN bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen en was zich ervan bewust geen gemak kelijke taak op zijn schouders te krijgen, zeker nu hij de deskundig heid van zijn voorganger miste. Hij hoopte hem echter op een waardige wijze te kunnen vervangen en zeg de toe met veel goede wil en en thousiasme zijn taak op zich te ne men, zich daarbij verzekerd wetend van de samenwerking van de raad, om zo gezamenlijk de gemeenschap van Venray te dienen. Oud-wethouder COLSEN sprak zijn dank uit voor alle medewerking die hij in de afgelopen jaren gekre gen heeft om zijn belangrijke funk- tie te kunnen uitoefenen. Gebrek aan tijd om de dikwijls moeilijke, dringende en ingewikkelde zaken goed te kunnen behandelen hadden hem genoodzaakt ontslag als wet houder te vragen, maar hij hoopte de gemeenschap te kunnen blijven dienen als raadslid en wenste zijn opvolger veel succes toe in zijn nieuwe funktie. En daarmede was deze raadsvergadering ten einde. Plattegrond van het Cultureel Centrum. nemen bij een request over deze kwestie dat het bestuur van het ge meenschapshuis in Ysselsteyn bij de raad heeft ingediend. De VOORZITTER stelde dat men beide zaken niet vergelijken kon. Zoals bekend is de situatie in Yssel steyn slechter dan die bij andere pa rochie- of gemeenschapshuizen en daar zal waar mogelijk wat aan ge daan moeten worden. Hier is het een streekcentrum, waar de moge lijkheden, ook op financieel terrein, heel wat gunstiger liggen. „Ja", antwoordde JENNISKENS, ,hier heeft men totaal geen lasten." „Noemt U 96.000,dan geen lastrepliceerde wederom de VOORZITTER. VERMEULEN wees er op dat men in een vrij hopeloos debat kwam op deze manier. Voor Ysselsteyn was de situatie indertijd ongunstig en men moet proberen die zaak in or de te maken, zo gauw ze aan de orde komt. Wat hem veel meer wrong was dat in dit centrum de herbouwplicht werd ondergebracht van het oude patronaat, terwijl de jeugd in dit gebouw niet aan zijn trekken komt. Dit vond de VOORZITTER weer te sterk uitgedrukt. Met volledige toestemming van de betrokken kerk besturen is de herbouwplicht van het oude patronaat in dit gebouw ingebracht. Behalve de toneelzaal en de bibliotheek zijn hier nog 17-18 vertrekken in, die o.m. dienstbaar kunnen worden gemaakt voor de jeugdverenigingen, i.e. het Venrayse verenigingsleven. Dat niet de gehele jeugd daarin een plaats heeft, zal beslist wel waar zijn, maar dan ligt het niet op de eerste plaats aan dit gebouw. FR. JANSSEN merkte op, dat het oude patronaat ook niet alleen voor het jeugdwerk was, maar voor ver schillende verenigingen. VALKENGOED vroeg zich af waar de gemeente het geld vandaan haalt, dat hier zo maar even ge spendeerd wordt. De VOORZITTER vertelde dat men poogt dit via extra-bijdragen van het Rijk beschikbaar te krijgen. Er is hiervoor al een extra verho ging gekomen van de uitkering van het gemeentefonds van 1,30 per inwoner. PONJEE vroeg hoe men dacht aan de 173.063,te komen die als par ticuliere bijdrage moest worden in gebracht. De VOORZITTER stelde dat zulks geen zaak is van het gemeentebe stuur, maar van de Stichting. Die heeft waarschijnlijk bij het Ministe rie waar moeten maken, dat ze dit geld beschikbaar heeft, anders was de vergunning niet gegeven. HOUBEN dacht dat als particulie re bijdrage de inbreng van de her bouwkosten van het oude pqtronaat beschouwd werd, maar kreeg te ho ren, dat deze veronderstelling on juist is. Er moet inderdaad van par ticuliere zijde 1,75 ton op tafel ko men, maar zoals gezegd dit is een taak van de Stichting. Na al deze op- en aanmerkingen besloot de raad toch de subsidie op te trekken tot 253.262,en daar mede de weg vrij te maken voor de bouw van het nieuwe culturele cen trum, wat duur klinkt, maar ook duur is, zoals een der raadsleden na de vergadering opmerkte Intussen is het aannemingsbedrijf Gebr. Dinghs N.V. uit Castenray al gestart met de voorbereidende werkzaamheden en is het terrein aan de Schoolstraat reeds door de de dienst gemeentewerken uitge zet. Jerrys kleuterwei binnenbad Iqele^en "1en{ree Toen in 1960 het plan voor het Cultureel Centrum werd opgesteld, werden de stichtingskosten begroot op 943.146,De gemeente gaf toen als haar bijdrage en de finan ciering 350.000,als subsidie. Drie jaren heeft men moeten wachten op de Rijksgoedkeuring, die er nu ein delijk is. Maar in die 3 jaren zijn de kosten van het gehele plan opgelo pen tot 1.680.976,—. De subsidiërende instanties (Mi nisterie van Volkshuisvesting, O. K. en W., Maatschappelijk Werk en de Provincie) hebben de indertijd toegezegde subsidies aangepast aan de nieuwe raming. Nu was het de beurt aan de gemeente die haar aan deel móet verhogen met 280.000,-. Dinsdag heeft deze kwestie in de raadsvergadering gespeeld. De raad had wel enig commentaar. JENNISKENS vond de kostprijs van de grond 50.000,zoals die in de begroting staat, zeer goedkoop. 830 vestigingen De VOORZITTER vertelde dat deze post nog in de raad moet ko men. Men heeft een post op moeten nemen, maar hierover heeft de raad nog alles te zeggen, al moet op voor hand getseld worden dat de plein vorming rond dit centrum, alsmede de afbraak van huizen en noodwo ningen aldaar natuurlijk niet ten koste van het centrum gebracht mo gen worden. JENNISKENS zou bij de behande ling van dat punt dan nog wel zijn mening zeggen. Iets anders wat hem wrong was het verschrikkelijk grote onderscheid dat men gemaakt heeft bij de bouw van het gemeenschaps huis in Ysselsteyn en dit centrum. Hier wordt een zeer grote subsidie verleend door alle mogelijke instan ties ,de gemeente incluis, tefffwijl men in Ysselsteyn voor het grootste deel is aangewezen op particuliere bijdragen. Dit vond hij onbillijk. Hij vertrouwde dan ook dat de gemeen te hetzelfde royale standpunt in zou voor gegevens omtrent ligging, afmetingen enz. zie ons „vraaggesprek met |de Burgemeester" op de voorpagina van dit blad Maquette van het Cultureel Centrum door Ir. Swinkels en Salemans uit Maastricht ontworpen gebouw.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10