S.VY Kerkelijke Diensten HANDBOOG WANDELSPORT RUITERSPORT COUPONSItegen sterk verlaagde prijzen natuurlijk tij THOMASSEN van 28 juni tot en met 4 juli Geestelijk artikel VETERANEN aktie zwembad ZOMERMANTELS tegen zomerprijzen natuurlijk tij THOMASSEN PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kap. J. Driessen Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 6.30 overl. fam. van Dijck-Clephas; 7.30 overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Bo- gaart; 8.30 overl. ouders Linders- Poels en zoon Wim; 9.30 hoogmis v. d. parochie; 11 uur H. J. Driessen; 18 uur Gerardus Delauw. Maandag: 7 u. tot zekere int. (G.); 7.30 Mevr. Drissen-Ariaens; 8.15 Pierre van Opbergen; 9 uur Hoog mis uit dankbaarheir b.g.v. een zil veren huwelijk. Dinsdag: 7 uur overl. fam. Jans- sen-Deters; 7.30 gest. jaarget. Jozef Aarts en Antoinette Janssen; 8.15 Maria Rongen-van Kessel; 9 uur Piet Rongen en zoon Sjang. Woensdag: 7 uur Johanna Jans- sen-Dins (van een vriendin); 7.30 Bernard Kronenberg; 8.15 bestelde jaard. Louis Raedts en echtgenote; 9 uur dokter Bloemen. Donderdag: 7 uur Joh. Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 jaardienst voor kapelaan Jan Heymans; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9 uur Re- gina Rongen; 9.30 pl. huwelijk van den Bosch-v. d. Burgt. Vrijdag (eerste vrijdag): 6.30 Ma ria Rongen-van Kessel; 7 uur zeke re int. R.; 7.45 H. Hart-hoogmis; 20 uur overl. fam. Janssen-van Daal. Zaterdag: 7 uur overl. fam. Bou ten-Verschuren; 7.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 8.15 Hub. Laurensse en Mathilda van Gerven; 9 uur Jac. Coenen. Donderdag biechtgelegenheid voor eerste vrijdag van 78 uur; zater dag biechtgelegenheid van 17.30 19.30; 19 uur lof. Heden zondag 11.30 uur Maria- congregatie voor de groten in het St. Jozefklooster. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 6e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Petrus en Paulus. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Paulus, 's avonds om 7 uur avond mis. Woensdag: Feest van 't Kostbaar Bloed van O.H. Jesus Christus. Donderdag: O.L. Vrouw Visitatie, 's Middags van 58 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen voor 1ste vrijdag. Vrijdag: le vrijdag van de maand. H. Irenaeus, bisschop en martelaar. 7.45 Mis voor alle schoolkinderen; 's avonds 7 uur avondmis. Zaterdag: Z. Gregorius en gezel len, martelaren. 8.30 gezinsmis tot intentie der aanwezige gezinnen. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Hernieuwing van de Doopbeloften Zondag 12 juli a.s. in de Mis van 7.45 zullen de kinderen van de hoog ste klas der lagere school him Doop beloften hernieuwen. Misintenties Zondag: 6.30 overl. fam. Janssen- Aerts; 7.45 Harry Lenssen; 9 uur overl. vader; 10.15 levende leden der Franciscaanse Missiebond; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 Gerard Berkens; 7.45 Joseph Kappel; 8.30 Piet en Harry Hermans (Oostrum). Dinsdag: Piet Thijssen; 7.45 ter ere van St. Antonius; 8.30 Anna Janssen (Genootschap St. Jozef). Woensdag: 6.55 Jan Arts; 7.45 overl. ouders Spee-Seegers; 8.30 ze kere intenite bij een verloving en een H. Mis voor Piet Thijssen. Donderdag: 6.55 Piet Thijssen; 7.45 overl. fam. Scholtes; 8.30 Jose- phina Fonck-Laumans. Vrijdag: 6.15 Piet Vollenberg; 6.55 zekere intentie; 7.45 zekere intentie; 8.30 Martien Hoedemaeckers. Zaterdag: 6.55 Antoon Huybers; 7.45 Lambertus Kerkhoff; 8.30 ge zinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 G. Jeuken en A. Derks; 7.45 A. Sanders, Paul Pop, C. en J. Evers; 9.00 M. v. Roy, J. Mees ters, K. Jeuken en Ant. Claassens; 11.45 J. Rongen, P. Philipsen, G. Verschuuren en R. Vastert. Vrij: H. Bosch, B. Peters, J. Naus en H. Janssen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7 u. Parochiemis; 8.30 Gerrit Claes- sens; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Verheij en-Hendriks. Geen lof. Maandag: 7.30 gez. mnd. Piet Claessens. Dinsdag: 7.30 Jean Camps. Woensdag: 7.30 Maria Muyres- Dupont. Donderdag: 7.30 Martinus Reijn- ders. Vrijdag: Eerste vrijdag. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart van Jesus (int. L.); 8 uur avondmis An na Verheij en-Loonen. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 u. Gerard Arts; 10 uur plechtige H. Mis tot dankzegging 25 jarig huwe lijk Camps-Verhoeven; 11 uur pl. huwelijksmis bruidspaar van Dam- Maassen. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 6e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30; kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; Parochiehoogmis om 10 uur; 3 uur Rozenkrans en lof. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: feest van Petrus en Paulus. 7.30 H. Mis; 9.30 Hoogmis ter ere van St. Machutus. Dinsdag: 7.30 maanddienst Ber- nardina Verway. Woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart. Na de H. Mis uitstelling, acte van toewijding Tantum Ergo en zegen; 's avonds om 8 uur avondmis voor de H. Famile en gezinsmis voor de parochie. Zaterdag: 7.30 zieledienst Huber- tus Bisterfels en Eleonora Kemme- lings; 's avonds biechtgelegenheid v. 5—7 uur. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone kollekte, te vens gelegenheid om de banken- pacht te betalen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor priester- en klooster roepingen; 10 uur hgm. v. d. Paro- hie; 3 uur lof met gebeden voor de kerk en de vrede. Maandag: feest van de H.H. Pe trus en Paulus. 7.30 lsm. tot zekere int.; 's avonds 8 uur hoogmis voor fam. Vullinghs-Dinghs. Dindag: 7.30 gez. H. Mis voor de levende en overl. leden van veever zekering St. Brigida. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. maandd. Elis. Emonts-Lemmen. Biechtgelegenheid van 78 uur. Vrijdag: le vrijdag van de maand, toegewijd aan 't Goddelijk Hart. 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 8 uur 's avonds gez. H. Mis tot int. van overl. fam. Seykens-Wismans met korte preek, oef. van eerherstel en zegen met Allerh. Zaterdag: le zaterdag en priester zaterdag. 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die offerden; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Coenen-Gellings. Ge legenheid om te biechten van 78. Om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Miep Strijbos en Wies Kuypers. Misdienaars: H. Rambags, P. Kuy pers - G. van Houdt, H. Poels - J. Geerets, L. Peeters. A.s. zondag kollekte voor St. Pie terspenning. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 gestichte Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand; om 10.30 leesmis voor de overleden familie van het bruidspaar v. Keijsteren-Vervuurt; om 3 ur lof. Maandag: feest van St. Petrus en Paulus. Om 6.45 geen H. Mis; om 7.30 leesmis voor Wilhelmina Swin- kels; 9 uur hoogmis, opgedragen v. Piet Reintjes. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Jacoba Michels-Jacobs; 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kindermis. Woensdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Verkoeijen en echtgenote; 7.30 leesmis voor Wilhelm Gommans. Donderdag: 6.45 leesmis voor An- tonia Croijmans-Peeters; 7.30 lees mis voor Johanna Verheij en-Loonen, kindermis. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Om 6.45 leesmis voor Willem Jen- niskens; 7.30 gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren. Zaterdag: geen H. Mis om 6.45. Om 7.30 leesmis voor Willem Arts en Gertr. Niessen; 9.30 gezongen H. Mis van dankzegging bij 't 25-jr. huwe lijksjubileum van 't echtpaar Weijs- Deriks. Biechtgelegenheid van 45 en van77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mientje Litjens en Miep Martens. Accolythen: 6.45 A. Loonen en J. van Ooi; 8 uur P. Heesen en L. Weijs; 9.15 J. van Vegchel, G. Jen- niskens, H. Litjens en P. Stevens; 10.30 J. Jenniskens en G. Comelis- sen. A.s. zondag feest van de H. Kinds heid. In alle H. Missen preek over de missie door Z.E. Pater Frans Hoo- gers uit Horst. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor Catharina Stoffe- len-Kroon; 8.10 leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen; 9.15 kinder mis; 10.15 Hoogmis, best. zieled. v. Antoon van Krieken; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gez. jgt. v. Johan nes Keyzers en Catharina Janssen. Dinsdag: 7.30 gezongen zieled. v. d. overl. ouders Smeets-Janssen. Woensdag: 7.30 weekdienst Martin Strijbos. Donderdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en de H. Gerardus uit dankb. v. fam. Versteegen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, best. zieled. voor Harry Poels. Na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de fam. Bos-Janssen; gelegenheid om te biechten van 78 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Solemniteit van St. Jan. 7 uur lsm. ter ere van O.L. Vrouw en H. Ge rardus (Arts-van Meyel); 8.15 lees mis voor de zieken van de parochie; 10 uur Hoogmis ter ere van St. Jan voor de parochie. Na de H.H. Missen verering van de relikwie van St. Jan. Heden geen lof. Maandag: Feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie, waarop de H.H. Diensten als op zondag. 7 uur leesmis voor overl. fam. de Groot-van Well; 8.15 leesmis voor overl. fam. Tijssen-Thijssen; 9.30 Hoogmis als gest. jgt. voor Jo annes Henricus Arts, echtgenote en kinderen. Geen lof. Dinsdag: 7 uur jgt. voor Maria en Aloysius Hendrix; 7.45 leesmis tot int. fam. Peeters-Muysers. Woensdag: Feest van het Kostbaar Bloed. 7 uur gest. jgt. voor Theodo- rus Hendrix en Wilhelmina Enge len; 7.45 leesmis voor Petronella Emonts. Donderdag: Feest van Maria Pre sentatie. 7 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 7.45 leesmis voor Wil helmina Ewals-Emonts; 56 uur- Biechtgelegenheid. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot int. van hen die daar voor bijdragen; 8 uur leesmis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof; 3.45 lof voor de schoolkinderen; 8.30 avond mis voor Martinus Gerrits en echt genote. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7 uur gez. H. Mis om van God vele pries terroepingen te verkrijgen; 7.45 lees mis ter ere van de H. Gerardus (Broeren); van 56 uur biechtgele genheid. A.s. zondag voorgeschreven kol lekte voor de St. Pieterspenning. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis t.i.v. fam. Marcellis- van Tilburg; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van overledenen; 2.30 lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus. 7.30 t.i.v. fam Cornelis- sen-Hendriks; 20 uur gez. avond mis t.b.i. Dinsdag: t.i.v. fam. v. Keijsteren- Geurts. Woensdag: Kostbaar Bloed van O.H. Jesus Christus, t.i.v. fam. Pou- wels-v. d. Steeg. Donderdag: O.L. Vrouw Visitatie: t.i.v. fam. van Bakel-Peters. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 7.30 v. d. zielerust van een overle dene; 20 u. gez. avondmis t.b.i. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, Priesterzaterdag t.i.v. fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; maandag en vrijdag vóór de Avondmis. RECTORAAT HEIDE Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor overl. familieleden van Rens-Litjens; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Jan Claes en Harry Droesen. Misdienaars van de week: Tonny Derikx en Leo Muijsers. Kerkdeurkollekte t.b.v. het Zie- kentriduum. Maandag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus. 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-J acobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. moeders Petronella van Dijck-Wis- mans en Jacoba Michels-Jacobs. Donderdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis voor Mathijs Janssen v.w. de Zangver. ,,'t Heidebloemp je"; 7.45 Avondmis voor de Heidse Jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 u. H. Mis voor Leo van Meijel. Biecht gelegenheid van 78 uur. Katechismus: Klas 4: 339 340; klassen 5 en 6: 184 194 195 198 203. Zondag a.s. is de eerste kollekte t.b.v. St. Pieterspenning. RECTORAAT VEULEN Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 9.30 Hoogmis voor zal. Peter Joh. Ewals en echtgenote. Geen lof. Na de Hoogmis Sacramentsprocessie. Het is een vorm van Eucharistische verering waarbij wij Christenen in het H. Sacrament begeleiden. In zui delijke landen pleegt dit met veel vertoon te gebeuren en iedereen trekt mee. Het zijn daarom hoogte punten van godsdienstige viering. Laten wij dit in deze geest meevie ren en in grote getale biddend mee trekken. Volgorde processie: Misdienaars met kruis, kinderen van de school, Jonge Garde, BJB, Sportclub, Boe- rinnenbond, Fanfare Leunen, Bruid jes, Kerkzangers, Allerheiligste, Stil le Omgang, Mannen. Maandag: Feest van Petrus en Paulus. 7.45 leesmis voor overl. fam. Burgers-Weys. Dinsdag: 7.45 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (Par. V.). Woensdag: Feest van het Kost baar Bloed; 7.45 leesmis voor zal. Gerardus Smits. Donderdag: 7.45 zes wekend ienst v. zal. Johanna Ewals-Pouwels. Vrijdag: le vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Je zus. 7.45 leesmis voor afgest. fam. Drabbels Claasen v. Meyel; 8 uur 's avonds Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans. Zaterdag: 6.30 leesmis voor zal. Mathijs Kunen. Accolythen: Harry van Rijs wij ck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. Kerkpoetsen: Jet Burgers en An- ny Classens. RECTORAAT SMAKT Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor fam. Philipsen-van Dijk; 7.30 tot zekere intentie; 10 u. Hoogmis voor zegen in gezin. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: Feest van H.H. Petrus en Paulus. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 H. Mis voor fam. Hendriks. Dinsdag: 6.30 H. Mis tot zekere in tentie; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Woensdag: Feest van het Kostbaar Bloed. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 H. Mis tot intentie fam. Janssen. Donderdag: Feest van Maria Visi tatie. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen ter ere van O.L. Vrouw. Van 5 tot 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.30 gel. H. Mis fam. Slits; 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, na de H. Mis uitstelling, litanie en ze gen. Zaterdag: le zaterdag v. d. maand en priesterzaterdag. 6.30 en 7.30 H.H. Missen; 10 uur Huwelijksmis voor bruidspaar Ramil-Gommans. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. N.B. Morgen 5 juli: H.H. Missen om 6.15, 7.15 uur; 8.30 Hoogmis uit te zenden via de K.R.O.; 10 uur gel. H. Mis. DE VROUW IN DE KERK Het gaat in de Kerk met de vrouw vreemd aan toe. De vrouw is de beste steunpilaar voor het behoud van het geloof. Wanneer de geloofs afval de mannen al lang uit de Kerk houdt, blijft de vrouw trouw komen. Toch is de vrouw in de Kerk eigen lijk niet in tel. Zij mag geen enkele functie uitoefenen en zij uordt zel den of nooit als vrouw aangespro ken. In de Kerk, die een mannen- aangelegenheid geworden is, moet de vrouw weer leren spreken, zoals de Afrikaanse vrouwen het gedaan hebben op een congres in Tokio. Zelfbewust houden zij de mannen in de Kerk voor wat zij zijn. „De vrouw is van nature gelijk aan de man, want God heeft hen alle twee geschapen naar zijn beeld". „Deze gelijkheid van nature gaat naar goddelijke wil gepaard met een verscheidenheid van functies. God heeft aan de vrouw kenmerkende gaven gegeven van zich toewijden, welke zich het vaakst ontplooien in het moederschap en soms zo ver gaan, zich in maagdelijkheid toe te wijden aan God en aan de dienst aan de naaste". „Als de levensomstandigheden heel dikwijls van de moeder vra gen zich te wijden aan aktiviteiten buitenshuis, moet zij nooit vergeten, dat de vrouw de behoudtser blijft van het gezin waarin zij een bij uit stek geestelijke rol vervult ten op zichte van de echtgenoot en de kin deren. „Om tenvolle aan haar zending in de tegenwoordige wereld te beant woorden, moet de vrouw haar op voedende aktiviteiten voortzetten in het sociale, maatschappelijke en po sitieve leven. Zij zal soms verant woordelijkheden ten dienste van het algemeen welzijn op zich moeten nemen". Op zondag 12 juli zullen door de Venrayse handboogschutterij St. An na nabij het doelhuis aan de Hen- seniusstraat de laatste selectiewed strijden plaatsvinden welke defini tief het twaaltfal van het Nationale handboogteam plus de twee reserves zullen aanwijzen. In de 18 districten van de Neder landse handboogsportbond zijn de laatste weken al in afdeling en kringverband als goede volgelingen van Willem Teil wedstrijden gehou den om tot de uiteindelijke afvaar diging te komen. Van belang is voor dit team dat dit binnenkort zal deelnemen aan de traditionele wedstrijd tegen het na tionale team van België. GEZAMENLIJKE VENRAYSE WANDELSPORTVERENIGINGEN Zondag 28 juni organiesren de Ge zamenlijke Venrayse Wandelsport verenigingen een wandeltocht. Voor de wandelliefhebbers een goede voorbereiding en training voor de a.s. avond-jeugdvierdaagse in Venray. Er wordt gelopen op de 5, 10, 15 en 25 km. Startplaats: St. Servatius, Sta tionsweg 46. Starttijd: 13.00 uur. W.S.V. ORANJE Zondag j.l. slaagde onze wandel club er opnieuw in om te Blerick twee prijzen in de wacht te slepen. De groep van de 10 km behaalde de eerste en de groep van de 15 km de tweede prijs. A.s. zondag wordt deelgenomen aan de wandeltocht van de Venray se wandelbond; succes zij hen toe gewenst. Op zondag 9 aug. a.s zal door de Land. Rijver. St. Isidorus te Venray wederom een groot Concours Hip- pique worden gehouden op het ter rein, gelegen bij het Sportpark aan de Leunseweg. Aan dit concours zullen naast de beste springruiters van Limburg ook ruiters van Brabant, van de Kon. Ned. Federatie, alsmede Duitse en Belgische ruiters deelnemen. Verder zal op dit concours het Achttal van de Land. Rijver. St. Isi dorus een demonstratie dressuur achttallen voorrijden, terwijl er twee nummers voor Tuigpaarden worden verreden ,nl. een nummer Eenspan nen en een nummer Tweespannen. Als slot van dit concours zullen dan og de Ponneys in 'n nummer Ponneyrennen voor de nodige sen satie zorgen. Op het PSV-toernooi wisten onze mannen het tot de tweede plaats te brengen, door van de 3 wedstrijden er twee in winst om te zetten. Met 4 punten werd de 2e prijs behaald en de prijzenkast werd aangevuld met een prachtige beker. A.s. zondag gaat de reis naar Horst waar we meedoen aan een toernooi met o.a. Keulen, Krefeld, VW Venlo. Totaal 8 elftallen. De eerste wedstrijd begint voor ons om 1 uur en we vertrekken met de dienstbus van de Zuid-Ooster. VENRAY maak de kuip vol Zaterdag 11 juli gaat het dan ge beuren. Dan wordt officieel de eer ste spade in de grond gestoken voor het Venrayse zwembad. Een echt zwembad, daar aan de Vier Uuter- sten, midden in het toekomstig re creatieoord. Het begin aan het bui tenbad, waardoor we komend jaar niet meer naar de Maas, naar Horst, Venlo, Uden, of Boxmeer hoeven te trekken, maar in eigen plaats en bij eigen huis ons vertier in en aan het water kunnen vinden. En is het buitenbad eenmaal klaar, dan komt automatisch het binnenbad. Een binnenbad dat ons in staat zal stellen ieder dag van het jaar te zwemmen en de school jeugd via schoolzwemmen de gele genheid geeft de gezonde zwem- sport te leren. Na jaren van zeuren en zanikken, van kankeren en dui- veljagen is het dan zover. Dat wil zeggenEr schuilt een addertje in het gras. Bij de kapitalen, die deze baden gaan kosten en waarin door Rijk, Provincie en Gemeente meer dan een miljoen gulden gestoken wordt, moet Venray zelf ook zijn particulie re bijdragen zoals dat heet leveren. Wil een en ander werkelijkheid kunnen worden, dan moet U en ik en ieder van ons zijn steentje bij dragen. Er moeten 80.000,op ta fel worden gelegd. Nu is 80.000,als je dat bij el kaar ziet liggen, een hele boel geld, maar als je dat door het inwonertal van Venray gaat delen, dan zijn het 400 hele centen per hoofd. En 4, kan ieder van ons betalen, zeker als hij daar nog de nodige weken over mag doen. Het aktiecomité dat op zich geno men heeft om dit geld bijeen te brengen, gaat nu aan iedere Ven rayer 4,— vragen. Elk gezinshoofd ontvangt deze week een brief, waar in nog eens duidelijk vermeld staat het hoe en wat van deze aktie. Daar bij wordt dan gevraagd om voor ieder lid van het huisgezin 4, ter beschikking te willen stellen als uw bijdrage voor de totstandkoming van dit bad. Nu kunt U twee dingen doen. De kaart in de prullebak gooien en het lid van de jeugdvereniging, die ze op komt halen, voor pietsnot aan de deur laten staan. Zelfs het meest fraaie argument voor die handeling is een doodgewoon smoesje om U te onttrekken aan een gemeen schapsdaad, die voor geheel Venray van groot belang is. En U bent dan niet waard, dat die gemeenschap dan ooit nog iets voor U doet. U kunt ook die kaart eens op Uw gemak doorlezen, de betalingsmoge lijkheden eens bekijken en Uw handtekening zetten. In dat geval brengen we allemaal tesamen het benodigde geld bijeen, hoeft er niet geleurd en gezanikt te worden en stellen we een gemeen schapsdaad van de eerste orde. We kankeren en hebben kritiek en dat is op zijn tijd ook goed. We heb ben jaren gekankerd dat er in Ven ray geen zwemgelegenheid was en terecht. Nu kan dit er komen, maar het kost ons per hoofd 400 hele cen ten en daar kunnen we nog 16 we ken over doen om die bij elkaar te krijgen. We verliezen ieder recht op kritiek als we niet bereid blijken om ons aandeel te dragen. „Maak de kuip vol" is de aanspo ring van het aktie-comité. Laat Venray, dat zijn U en ik, inderdaad de kuip volmaken. Vul Uw kaart in en leg die 400 hele centen op tafel voor U zelf, voor ieder van Uw huis genoten. U bouwt dan mee aan een gezonder en flinker Venray.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8