s de versnapering van de eerste Kerkelijke Diensten S.V. LEUNEN I N van 7 tot en met 13 juni Geestelijk artikel VRIJDAG 5 JUNI 1964 No. 23 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG UW MODEHUIS m PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFïfRT \Tï VOOR VF1MRAY FIVf OM^TRFTCPN ADVERTENTIEPRIJS 8V1 ct. p. mm ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 IwL#I\UL/TU V VU1\ V LjillVn A l^A.1 V>mO 1 l\L,IVUll PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 /-■ fNaf puse» PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Drie.ssen Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 6.30 Johanna Janssen- Dins; 7.30 overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaart; 8.30 Helena Haenraets; 9.30 Pontificale höogmis tot int. van de Wereldmissie en alle levende en overleden gelovigen van het Deke naat Venray; 11 uur José Kremer- Vullinghs; 18 uur Theodoras Weiten en Antonia de Bruijn. Maandag: 7 uur overl. ouders Lin- ders-Poels en zoon Wim; 7.30 tot bijz. int. (B.); 8.15 best. jaardienst Jan Stoot en echtgenote; 9 uur An- toon Peeters en dochter Mientje. Dinsdag: 7 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Peter J. Beerkens en echtgenote; 8.15 Ma ria Rongen-van Kessel; 9 uur Jacob Verhallen en overl. familie. Woensdag: 7 u. Johanna v. Brucht- Gerrits; 7.30 uit dankbaarheid (S.); 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9 uur dokter1 Bloemen. Donderdag: 7 uur bijz. int. B.; 7.30 gest. jaarget. fam. v. d. Voort en Camps; 8.15 Th. Pouwels; 9 uur uit dankbaarheid. Vrijdag: 7 uur overl. fam. Wijn hoven-Roelof s; 7.30 Gertruda Schols- Vosters; 8.15 zekere int. R.; 9 uur Theodoras Arts; 9.30 pi. huwelijk Flinsenberg-Lenssen. Zaterdag: 7 uur Antoon Laurens- se; 7.30 Martinus Verschuuren; 8.15 Jac. Coenen; 9 uur Antoon Cremers (Langeweg); 9.30 pl. huwelijk Baken van Soest; van 17.30-19.30 biechtge legenheid; 19 uur lof. A.s. zondag zijn de Missen om 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (geen hoogmis); en om 10.30 is een H. Mis in de By zantijnse ritus, in het kader van de Wereldmissieweek. Laten velen deze eucharistieviering, waarin een oos terse liturgie zich ontrolt in al haar luister, komen meedoen. Het zal wat langer duren (ruim anderhalf uur). Wij hopen dat velen uit onze paro chie en dekenaat deze iets langere duur voor een keertje ervoor over hebben. U zult er zeker geen spijt van hebben. Woensdagavond is er op de Markt een H. Mis, opgedragen door een Cëylonese priester. Deze plechtig heid wordt speciaal gehouden voor alle dekenale jeugdgroepen. Ze wordt opgeluisterd door een koor van Molukkers. Iedereen i.s welkom. Bidden en communiceren wij deze week voor de groei van het geloof in eigen dekenaat en in de wereld. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 3e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 's avonds om 7 uur lof met overweging. Maandag en dinsdag Mis van de 3e zondag na Pinksteren. Dinsdag: laatste der 9 dinsdagen ter ere van St. Antonius. 7 uur avondmis met gebeden voor aanbe volen intenties. Woensdag: H. Margarita Weduwe. 10.30 huwelijks-inzegening en gez. H. Mis voor het bruidspaar Mol-van Gerven. Donderdag: H. Barnabas, Apostel. Vrijdag: H. Joannes, belijder. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Antonius van Padua, belijder en kerkleraar. 8.30 Gezins mis. 9.30 pl. huwelijksinzegening en gez. H. Mis voor het bruidspaar Vo gels-Potten. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Missietentoonstelling „Amate" Van zondag 7 t.m. 14 juni a.s. is de grote missie-tentoonstelling „Amate". Zondag 7 juni om 9 uur 's morgens grote optocht van Pa terskerk naar Dekenale kerk, om 9.30 pontificale hoogmis door Mgr. Moors op de Grote Markt. Verder vragen we u dringend een bezoek te brengen aan de tentoonstelling, die 7 juni om 10.30 uur geopend wordt. Leeft u allemaal goed mee, geeft blijk van uw wereld-omvattende belangstelling voor de uitbreiding van het geloof. Weest een grote, morele steun voor de missionarissen door uw machtige interesse. Neemt het programma goed in u op. Gezinszorg 14 juni a..s. is op Schoonaerde in Brammen een propagandadag voor gezinsverzorgsters. Belangstellenden worden 14 juni om 11 uur op Schoonaerde in Brammen verwacht. Misintenties Zondag: 6.30 Alberdina Sijbers- Vermeulen; 7.45 Antoon Cremers; 9 uur Jan en Sjaakie Jacobs (buren); 10.15 Potten; 11.45 overl. ouders Thelosen-v. d. Broek als jgt. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 uit dankbaarheid (M); 8.30 Nelly Potten. Dinsdag: 7 uur Antonia Francisca Hendriks-Sijkens; 7.45 overl. fam. Scholtes; 8.30 Anna Janssen (Ge nootschap St. Jozef). Woensdag: 6.55 Johan Janssen; 7.45 voor overledene; 10.30 gez. hoogmis. Donderdag: 6.55 Constans Rojer; 7.45 voor gelovige zielen (Offerbus); 8.30 voor overledene. Vrijdag: 6.55 voor zieke vader; 7.45 Herman Janssen; 8.30 voor overledene. Zaterdag: 6.55 Antoinette Rammel- mans-Elsevier; 7.45 voor overledene; 8.30 Gezinsmis; 9.30 gez. H. Mis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 G. Verschuuren en R- Vastert; 7.45 H. Bosch, B. Peters, J. Naus en H. Janssen; 9 uur G. Jeu ken, A. Derks, A. Sanders en Paul Pop; 11.45 C. en J. Evers, M. van Roy en J. Meesters. Vrij: Ant. Claassens, K. Jeuken, J. Rongen en P. Philipsen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 hoogmis, gest. jrd. Gertrudis Derks; 10 uur Ida Philipsen-Ktijsers; 3 uur lof. Maandag: 7.30 uit dankbaarheid v. genezing (V.). Dinsdag: 7.30 Christina Camps; 9.30 pl. huwelijksmis bru.dspaar Rijnders-van Dijk. Woensdag: 7.30 overl. ouders Muy- res-Dupont. Donderdag: 7.30 Johanna Verhaeg- Maas. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Jeuken- Nissen. Zaterdag: 7.30 gez jrd. Jean Camps; biechten van "B 30-7.30; om 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIKlO Zondag: 3e zondag, na Pinksteren. De Vredeskerk, toegewijd aan Christus Koning, op het Molenplein alhier is onder dak. Voor bouwpastoor Geerits wederom een mijlpaal naar de uiteindelijke voltooiing. De foto toont het bitumen van het kerkdak. Wegens de Amate-zondag is de Hoogmis om 6.30; 7.30 kindermis, leesmissen om 8.30 en 10 uur; om 7 uur 's avonds kort lof, daarna or gelconcert. Maandag: 7.30 H. Mi9 voor een overledene (V.). Dinsdag: 7.30 H. Mis voor een overledene (V.). Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Donderdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus. Zaterdag: 7.30 feest van de H. An tonius van Padua; 7.30 Hoogmis stichting Engelbertus Martens. ■PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 lsm. v. Anna Colbers-Naus; 10 uur leesmis (wegens afwezigheid van 't zangkoor dat bij opening van Amate moet zingen). Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Ger. Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Isidorus. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor fam. Philipsen-Vousten. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Leonard Classens. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 78 uur; om 8 uur lof met ge beden ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Kerkpoetsen: Helma Duykers en Bertha Duykers. Misdienaars: Th. Arts, H. v. Kuyck - N. Janssen, J. Kunen - H. Ram- bags, P. Kuypers. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 leesmis voor de overleden familie van het bruids paar van Osch-van Rijswijck. Om 10.30 leesmis voor Wilhelm Gom- mans v.w. de P.T.T. De parochianen worden verzocht zoveel mogelijk de pontificale hoogmis bij te wonen die wordt opgedragen door Mgr. Moors in de grote kerk te Venray en bij goed weer in de open lucht. De zang wordt daar verzorgd door alle zang koren van het dekenaat. In de na middag geen lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Anto nia Croijmans-Peeters; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Joh. Smits en Gertrudis Derks. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan na Loonen-Verheijen, kindermis voor jongens en meisjes. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil lem Jenniskens, kindermis voor de jongens en meisjes. Vrijdag: 7.30 gesticht Jaargetijde voor Johanna Weijs. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid, daarna lof. Kerkpoetsen: ld je Vervuurt - en Anny Claessens. Accolythen: 6.45 Hun Lit j ens en Peter Stevens; 8 uur Jan Jenniskens en G. Comelissen; 9.15 L. Weijs en A. Loonen; 10.30 J. van Vegchel en G. Jenniskens. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7 u. leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes (Eyssen); 8.15 leesmis voor Maria Arts-Emonts; 10 uur leesmis voor overl. fam. van Bracht- Peeters; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Ge- rardus van Dijck en echtgenoten; 7.45 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7 uur jgt. voor Antonius van Vegchel; 7.45 leesmis voor Wil- helmina Ewals-Emonts. Woensdag: 7 uur gest. hoogmis tot int. van de Eerw. Zusters Wismans; 7.45 leesmis voor Petronella Emonts. Donderdog: 7 uur gest. jgt. voor Henricus Michels en Gertrudis Frie zen; 7.45 leesmis voor Lambertus v. Meyel. Vrijdag: 6.45 Rozenkrans bidden; 7 uur gez. H. Mis voor Wed. Gerrits- Verlinden vwg. Derde Orde; 7.45 gest. leesmis voor Jan Arts en Her- mina Francisca Goumans. Zaterdag: Feestdag van de H. An tonius van Padua. 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Antonius tot. int. van hen die daarvoor bijdragen; 7.45 leesmis voor overl. ouders en fam. (Michels); van 56 biechtgele genheid. A.s. zondag speciale kollekte voor de noden van onze kerk. Wegens opening Amate, is er van daag geen hoogmis, wegens deelna me van fanfare en zangkoor bij de opening. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis uit dankbaarheid nam. fam. Loenen-Cruijsen; 10 u. H. Mis (niet gezongen) v. d. verbreiding v. h. geloof. Vandaag predikatie over missie-apostolaat m. kollekte voor de missies. Geen lof. Maandag: v. d. overledenen van fam. Poels-Duijkers. Dinsdag: tot bijz. intentie (Merse- lo). Woensdag: tot int. van fam. van Keijsteren-Geurts. Donderdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Vrijdag: v. d. overl. ouders van fam. Marcellis-van Tilburg. Zaterdag: tot bijz. int. (Merselo). 20 uur lof ter ere van Maria, Konin gin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. In 't Hulst-Denen; -8.10 maandd. v, An toon van Asten; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v. Hendrikus Michels-Frie- zen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 lsm. uit dankbaarh. v. d. fam. De Wit-Gerits. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d .fam. van Osch-Verhaegh. Woensdag: 7.10 leesm. v. d. fam. v. Dijck-Driessen. Donderdag: 7.30 maandd. v. Jaco- ba Hensing-De Haas. Vrijdag: 7.30 lsm. uit dankb. v. d. fam. van Tilburg-Emonts. Zaterdag: 7.30 lsm. uit dankb. v. d. fam. Maas-v. d. Nieuwenhof. Zondag is maandelijkse kollekte voor de kerk. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor bekende intentie; 10 u. lsm. jgt. voor zal. vr. Hendrix- van Dijck; geen lof. Maandag: 7.45 Hgm. voiir zal. vr. Creemers-de Lauw. Dinsdag: 7.45 lsm. ter ere van de H. Geest, bijz. intentie R. J. 9e dins dag ter ere van de H. Antonius van Padua. Woensdag: 7.45 lsm. voor zaliger Rector J. Geurts (v. St.). Donderdag: 7.45 zeswekendienst v. zal. Johanna Ewals-Pouwels. Vrijdag: 7.45 lsm. voor overl. fam. Vollenberg-van Rijswijck. Zaterdag: Feest van de H. Anto nius van Padua, Patroon van onze parochie. 7.45 Hgm. voor zal. Wilh. Geurts-Croymans; 8 uur 's avonds Hoogmis ter ere van de H. Antonius van Padua voor de parochie. Accolythen: Jan Geelen, Gerard Koenen, Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Miet Geelen en Mien van Rijswijck. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Leonardus Willems en Martinus Janssen; 10 uur Hoog mis voor het Rectoraat. Accolythen: Wim Drabbels en Bas Rutten. Misdienaars van de week: Piet Rongen en Martien Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Ewals-Strijbosch. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van H. Brigida. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij- stanl. Biechtgelegenheid van 78 u. Katechismus: Klassen 1 en 2: les 22. Klas 3: 282 287. Klas 4: 279 282 283 287 290. Klassen 5 en 6: 471 472 478. KECTORAAl SMAKT Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor overl. fam. Bonants-Brons; 10 uur Hoogmis. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Na de H. Missen verkoop van speldjes t.b.v. de „Zonnebloem". Maandag: 6.30 H. Mis voor overl. ouders; 7.30 voor Pastoor Assel- berghs. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Antoon Langen. Woensdag: 6.30 ter er van de H. Jozef; 7.30 voor welslagen van een examen. Donderdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Missen; 10 uur plechtige huwelijks mis voor het bruidspaar Keyzers- Nellen. Vrijdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel. Zaterdag: 6.30 pit dankbaarheid ter ere van de H. Jozef; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. LINKS-RECHTS IN DE MAAT Nog maar sinds kort hebben wij in de gaten, dat wij als katholieken toch niet zo'n hecht bloc van gelijk- denkende, gelijkgerichte mensen zijn. Vroeger maakten wij die in druk en mij dachten ook dat wij dat De Kerk was centraal en strak ge organiseerd. Er bleef weinig ruimte voor variatie, voor eigen initiatie ven. Het katholikee bloc maakte de indruk van een grote massa militai ren; óp een 'ëxércitietferrein, waar zij op bevel links uit de flank of rechts uit de flank maken. Allen precies gelijk. En wanneer er eens een uit de maat liep of niet tegelijk keerde, dan volgde net als bij de militairen de schrobbering. Maar sinds enkele jaren zijn er strubbelingen in 't leger der gelovi gen, die niet meer precies op de maat lopen; de Kerk heeft ontdekt, dat zij geen leger is en zeker geen leger van automaten, die op bevel links-rechts, links-rechts gaan. Er is onrust ontstaan zowel bij gelovi gen als bij bisschoppen en priesters, een onrust, die in het concilie en daarbuiten soms ontbrandt in felle discussies. In preken en radiopraatjes vertel len de priesters ons, dat niet meer het eenheidsbevel de overhand heeft, maar dat het eigen geweten de laatste norm is. Dat is het altijd wel geweest, maar het kwam alleen niet zo goed uit de verf vanwege de uniformiteit. Het wordt er zo niet gemakkelijker op, hoort men velen zeggen. Inderdaad is het niet ge makkelijk om eigen geweten, d.i. ook eigen verstand, te raadplegen en dan consequent te handelen. Het is veel gemakkelijker om aan de hand te blijven lopen. Het nadeel van het aan-het-hand- je lopen is echter, dat men niet zelf standig wordt. Zelfstandig, volwas sen christen-zijn sluit botsingen echt niet uit. Wat voor de een goed is te doen, kan voor de ander fout zijn. Om een simpel en veel besproken voorbeeld te geven. Een groot gezin is niet het merkteken van een goed katholiek gezin en een klein gezin niet van een slecht katholiek gezin. Het goed-katholieke ligt in de bele ving van het huwelijk, niet in het aantal kinderen, want dat hangt van heel ander factoren af. In ieder geval zullen wij onze op vattingen over de eenheid der Kerk grondig moeten wijzigen. De eenheid ligt niet in het uniform marcheren links-rechts, maar in Christus en in de wijde ruimte van zijn geloofs- en liefdesboodschap. Deze week heeft Mgr. P. Moors, bisschop van Roermond, in alle Venray- se kerken het H. Vormsel toegediend. Deze foto werd genomen in de St. Petrus' Bandenkerk. Foto: G. Kraijsen. LEUNEN I KAMPIOEN Zondag was dan eindelijk de voor Leunen 1 zo gewichtige dag aange broken van de beslissingswedstrijd óm het kampioenschap tegen het gevreesde Wittenhorst 5. Gevreesd, omdat Leunen tijdens de competitie tweemaal tegen deze niet zo jonge, maar taktisch goed spelende ploeg, had verloren. Het Leunse publiek was in grote getale van jong tot oud naar America ge trokken, sommigen ,de optimisten, compleet met bel, toeter en span doek. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. De Leunse ploeg had, la ten we eerlijk zijn, last van de ze nuwen ,maar wie had dat 'niet? De rust ging in met 00. Kort na rust viel de eerste goal, 10 voor Leunen. Dat gaf het zelf vertrouwen dat wij zo hard nodig hadden. De Horster aanvallen waren echter dikwijls zeer gevaarlijk, al kwam er geen doelpunt uit voort. Tot tien minuten voor het einde de overigens zeer goed leidende scheids rechter een onopzettelijke obstructie in 't Leunse strafschopgebied streng strafte met een penalty, waardoor Wittenhorst de gelijkmaker scoorde. Zo eindigden de 2 x drie kwartier, maar volgens 't reglement moest de wedstrijd 4 x 7Va minuut verlengd worden, ofwel tot een doelpunt ge scoord werd. En na 10 minuten spe len werd de winnende goal door Leunen gemaakt. Toen de kampioenen in Leunen arriveerden wachtte hen een grootse ontvangst. Fanfare en trommelcorps begeleidde hen langs een applaudi- serend publiek en bevlagde huizen (weer die onverbeterlijke optimisten, die de vlag na de Sacramentsproces sie voor alle zekerheid hadden laten hangen!) naar het clublokaal. Daar werd het woord gevoerd door de heer van Vegchel namens de fanfa re, de eereerw. heer Pastoor en wethouder van Dijck, die allen vol lof waren over deze prestatie in de eerste competitie van de jonge Leun se voetbalvereniging. Nadat de fanfare nog enkele num mers, w.o. „Lang zullen ze leven" ten beste had gegeven, dankte de heer Baltussen als voorzitter van de voetbalclub de sprekers voor hun felicitaties, de fanfare voor de ge weldige ontvangst en heel Leunen voor alle medewerking en mede leven met de voetbalclub in het af gelopen jaar en op deze dag. Tot slot kreeg 't kampioenselftal nog heel wat handjes te drukken waarna de moede strijders achter een glas bier tot rust konden komen. Het ligt in de bedoeling om za terdag 13 juni een feestavond te or ganiseren, zondag 14 juni een hul digingswedstrijd te spelen en daarna de officiële receptie te houden. Na dere mededelingen hierover volgen nog. LEUNEN-JEUGD Zaterdag: Venray B2Leunen BI 3 u. Venray B3Leunen B2 5 u. Zaterdag 13 juni Amate-jeugd- voetbaltoernooi voor de C-jeugd, waaraan Leunen met 1 elftal (Cl) kan meedoen.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5