s.vv M.H.C.V. alcokól... P. KERSTEN S.V.V. NIEUWS s.v.v. JEUGD V.C.R00Y GYMNASTIEK WANDELSPORT DUIVENSPORT RUITERSPORT De waarheid over jubileerde... VOORLICHTINGSAVOND VETERANEN Helpt Uw Roode Kruis helpen HELPT UW ROODE KRUIS HELPEN Politek succes Uitzending Jongeren naar Australië en Canada Woensdag 27 mei - Oranje Hotel - Roermond Entree vrjj Aanvang 7.30 uur n.m. Iedereen is welkom Katholieke Limburgse Emigratie Stichting Stationstraat 58, Heerlen Christelijke Emigratie Centrale Broeksittarderweg 41, Sittard Uitslagen 2e Pinksterdag: Venray 1IVO 1 - 11 Geysteren 1Venray 3 43 Venray 4Montagnards 2 82 Grientsveen 1Venray 5 81 Merselo 2Venray 7 22 Hoog stond het zonnetje aan de hemel toen op Tweede Pinksterdag de SVV-elftallen aantraden voor de laatste competitiewedstrijden van dit seizoen. Venray 1 speelde thuis tegen het Veldense IVO. Het was beide teams duidelijk aan te zien dat er weinig meer op het spel stond. Het werd dan ook een tamme wedstrijd, die een juiste uitslag weergaf: 1—1. De eerste 20 min. van de wed strijd was Venray de sterkste ploeg M. Hermans schoot na 15 min. juist naast, hetzelfde deed P. Vollenberg enkele min. later. Na 20 min. spelen leek het er op dat Venray de leiding zou nemen. Een Venray-aanval werd door de IVO-achterhoede on voldoende weggewerkt, waardoor W. Teunissen zich meester maakte van de bal, plaatste deze hoog voor doel, waar M. Hermans klaar stond om de zaak met een ferme kopstoot af te werken, de bal ging echter juist over. Het zat Venray echt niet mee, want in de 28e minuut wist de IVO-back de gepasseerde doelman te assisteren door op de doellijn de bal te stoppen. De gasten kwa men er beter in en wisten zelfs een licht veldoverwicht te nemen. Na 40 min. spelen namen ze de leiding door een prachtig doelpunt van hun linksbuiten: 01. Nadat Venray in de tweede speel- helft enkele hoekschoppen had weg gegeven, trokken ze weer ten aan val. Ook nu was het geluk niet aan onze zijde. Teunissen zag na 9 min. een schot door de lat gekeerd. Het duurde tot de 35e min. voordat de balans in evenwicht werd gebracht. P. Vollenberg wist op rechts de bal te bemachtigen, plaatste die hoog voor doel, waar Teunissen met een harde kopbal zorgde voor de goede afwerking: 11. Tien min. later floot de scheids rechter het verlossende einde van een matige partij voetbal. Voor Venray 3 werd het een zwarte dag. Zij verloren met 4—3 van het kermisvierende Geysteren Door deze nederlaag is degradatie een feit geworden. Zij zullen hel volgend seizoen een toontje lager moeten zingen. Venray 4 speelde zaterdagavond reeds. Zij besloten de competitie zeer goed door het bezoekende Montag nards 2 met 8—2 te verslaan. Venray 5 deed het niet zo best Zij waren te gast bij Griendtsveen 1 waar met liefst 81 werd verloren Venray' 7 besloot de competitie met een 2—2 gelijkspel tegen Mer selo 2. De Venray se doelpunten werden gemaakt door J. Berkers en P. Spee. Door dit gelijkspel kwam het puntentotaal van Venray 7 op 15 en werd een verdienstelijke 9e plaats op de ranglijst behaald. TOTO Heden donderdag inleveren toto nr. 40 (blanco). We hebben thans circulairtjes in ons bezit waarop „ge tipt" kan worden. Deze circulairtjes zijn verkrijgbaar op alle inlever- adressen. U kunt zich nu reeds laten regis treren voor het nieuwe seizoen. Re- gistratiekaarten zijn verkrijgbaar op de inleveradressen, alsook bij het bestuur, alwaar deze ook kunnen worden ingeleverd. Op Pinkstermaandag toog het Al elftal naar Halfweg bij Haarlem om daar deel te nemen aan het grote voetbaltoernooi voor welpen, aspi ranten en junioren. Al kwam uit in de juniorenklasse en heeft het uitzonderlijk goed ge daan. In poule 1 moesten ze het op nemen tegen D.S.S. en Halfweg, de club, waarin onze jeugdige J. de Klerk vorig seizoen speelde. Van D.S.S. won Venray met 10 door een mooie goal van onze linksbuiten. Van Halfweg wonnen we met 31. Door deze overwinningen moest het in de finale opgenomen worden te gen N.A.S., welke in poule 2 de lei ding genomen had. Ofschoon Venray iets gevaarlijker was wilde er geen doelpunt komen. Voor een beslissing moesten penalty's genomen worden en ditmaal trok Venray aan 't lang ste eind, waardoor de prachtige wis selbeker voor een jaar de prijzen- kast zal sieren. Al met al een suc cesvolle dag. Programma zaterdag 23 mei: Oostrum AlVenray A2 4 uur Zondag 24 mei: Finale kringtoernooi in America, waarin BI en A2 nog uitkomen. In een sportieve wedstrijd tegen de veteranen van Deume wisten wij de overwinning thuis te houden, al hadden het best een paar doelpunten meer kunnen zijn, gezien de krachts verhouding. Het werd tenslotte 53 voor onze ploeg. A.s. zaterdag de onderhand tradi tioneel geworden ontmoeting tegen „Marathon" uit Krefeld. Het zal dan heus zo gemakkelijk niet gaan, want Marathon beschikt over een zeer goed spelend elftal van veteranen, die veelal in de hoogste Duitse klas sen hebben gespeeld. Aanvang 5 u. Op 2e Pinksterdag heeft V.C. Rooy met 3 zestallen deelgenomen aan het „12 landenoternooi" te St. Anthonis. Vooral het le damesteam kan op een succesvolle dag terugzien. In de poule eindigden de V.C. Rooy-dames op de eerste plaats via 4 overwin ningen en een gelijkspel. Orsaco uit OssV.C. Rooy 0-2; Antoon (Ant werpen)V.C. Rooy 11; Madjoe 2- V.C. Rooy 0-2; Fighters (Weert)— V.C. Rooy 0-2 en BVO (Boxmeer)- V.C. Rooy 0—2. In de tweede ronde werd na een zenuwslopende wedstrijd met 21 van het Antwerpse „Schoten" ge wonnen. In de derde ronde werd 't Gemertse Were Di met 02 versla gen. De V.C. Rooy-dames zaten in de finale. Deze finale werd vlot door V.C. Rooy gewonnen van het Am sterdamse KVA. Een enorme pres tatie van de V.C. Rooy-ploeg, die 's morgens om half twaalf hun eer ste wedstrijd speelde en om half 9 's avonds aan de finale begonnen. Een prachtige beker was de belo ning voor dit goed volhouden. Het 2e herenteam in de le klasse kwam niet verder dan een derde plaats in de poule. Twee nederlagen en twee gelijke spelen waren niet voldoende om een ronde verder te Het le herenteam kwam uit in de overgangsklasse. In de le wedstrijd werd een kleine 12 nederlaag ge leden tegen het Antwerpse Anti- goon 1. In de 2e wedstrijd kwam VC Rooy uit tegen de Amsterdamse hoofdklasser Armada, welke wed strijd in een 20 zege voor V.C. Rooy eindigde. Ook het Helmondse 3on Brio werd met 20 geklopt. Antigion werd eerste en V.C. Rooy eindigde als tweede in de poule. In ie tweede ronde kwamen de V.C. Rooy-heren tegen het sterke Stan daard 1 uit Gent. Na een prachtige partij volleybal wonnen de Belgen met 2—0 (15-12 - 15-10). V.C. Rooy was uitgeschakeld voor verdere deel name. Al met al een prachtige vol leybalmiddag. Vooral in de ereklasse hebben de Joegoslaven, Portugezen, maar vooral het Poolse AZS uit Warschau, honderden mensen laten genieten van Europees top-volley bal, \velk wij hier in West-Europa zelden kunnen zien. Dat de volleybalclub „Activia" uit St. Anthonis met de organisatie van dit toernooi, waar aan 12 nationaliteiten deelnamen, uitstekend propaganda voor onze sport heeft gemaakt, is misschien wel de grootste verdienste voor de ze ondernemende vereniging. Zondag wordt in Venlo de jeugd- competitie besloten. Al en A2 en 't dames-jeugdteam gaan daar uitma ken welke club kampioen in de af deling jeugd wordt. ST. CHRISTOFFEL Onder stralende zonneschijn werd te Peez België de interlandwedstrijd gehouden tussen Belgisch Limburg en de L.K.G.B. Nederland. In de Limburgse ploeg namen onze dames Gerda Janssen en Jacqueline Kerk hof deel. Zij wisten zich in het eind klassement een zeer goede plaats te veroveren. Jacqueline Kerkhof be haalde de 5e plaats en Gerda Jans sen de 8e plaats. Beide dames na men deel in de jeugdafdeling. Over wegend zegevierden de Limburgse ploegen. Uitslag der beide Limburgen: Dames teugdploeg Nederlands Lim burg 147.00 pnt. Belgisch Limburg 145.44 pnt. Heren jeugdploeg Nederlands Limburg 169.40 pnt. Belgisch Limburg 160.00 pnt. Herenploeg Nederland Limburg 250 pnt. Belgisch Limburg 241.40 pnt. Damesploeg Nederlands Limburg 150.00 pnt. Belgisch Limburg 163.03 pnt. De ontvangst te Pees was buiten gewoon hartelijk en de organisatie zeer goed verzorgd. Geturnd werd in een gloednieuwe tumhal die in een zeer aparte stijl gebouwd was. In de middagpauze werd aan alle deelnemers een lunch aangeboden; 's avonds bij de prijsuitreiking werd nog een diner aangeboden. De organisatie alsmede de aanwe zigen waren zeer tevreden met deze spytdag. Volgend jaar zal eenzelfde uitwisseling plaats hebben in Lim burg. De Belgische turners verzeker den ons dat zij het volgend jaar de beste en de meeste prijzen wil den terug halen. Het toto-seizoen '63-'64 loopt ten einde. Komende week zullen onze geregistreerde leden de nieuwe re- gistratiekaert voor het seizoen '64-'65 worden aangeboden ter onderteke ning. Mag ik u verzoeken deze kaart de daarop volgende week aan de formulier-ophaler mede te geven met gelijktijdige voldoening van 1,50 voor registratiekosten. Nieuwe totoliefhebbers kunnen zich opgeven bij de heer H. v. d. Heuvel, St. Odastraat 2 en bij de heer L. Verbeek, Pr. Bemhardstr. 52. ST. CHRISTOFFEL Zondag 24 mei a.s. gaat onze wan delclub naar Boxmeer wandelen. De bussen vertrekken om half een aan de gymzaal Langeweg. De leiders en leidsters moeten alle groepen afgaan en hun inleggelden voor zaterdag afdragen op het bekende adres. Zorgt allen op tijd te zijn. Tijdens 't Pinksterweekend heers te er bij de hockeyclub een grote bedrijvigheid die niet in Venray zelf viel waar te nemen, maar toch ze ker in Viersen (Did.). Zaterdag ging het eerste junioren team op toernooi. De eerste wed strijd tegen de gastheren^ ging ver loren, maar de daarop volgende wedstrijden werden in ons voordeel beslist. We kwamen in de eindstrijd gelijk met Viersen wat het aantal punten betreft, maar hadden een iets minder goed doelgemiddelde (1 doelpunt te weinig) en moesten zo doende met een verdiende 2e plaats genoegen nemen. Op eerste Pinksterdag nam het le herenteam deel aan het toernooi in Viersen. Het wedstrijdverloop was niet zo gunstig (1 gelijkspel en 2 verloren wedstrijden). We eindigden in onze poule op de derde plaats. Het weer was fantastisch en even goed was ons humeur en de gezel ligheid. De eerste prijs ging bij de heren naar het team van Reinberg, twee de werd Hambom 07. Beide teams kan men in de toekomst in Venray verwachten. Nadat we enige uren bij de gastheren hadden vertoefd in de avonduren, werd in de kleinere uur- es de terugreis aanvaard. Op tweede Pinksterdag zou het eerste juniorenteam weer spelen, maar de tegenstander, Boxmeer, kwam niet opdagen. Zondag a.s nemen het le dames- en herenteam deel aan een toernooi, georganiseerd door de Oisterwijkse Hockeyclub HOCO. Voor opstellin gen en dergelijke zie men de aan kondigingen bij apotheek Cals. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Noyon, 17 mei 1964. Aantal duiven 464. Los 6.45 uur. le duif 10.59.35, laatste duif 11.29.33. Af stand 302 km. Munckhof-Poels 1 4 12 13 15 60 95 I; L. Coopmans 2 7 21 23 35 71 114; J. Janssen V. 3 26 31 41 44 58 92 107; E. Vermeulen 5 6 18 33 40 62; A. Smits 8 110; J. Boom Zn. 9 43 76; J. Custers 10 55; Joh. Gommans 11 30 72; P. Hendriks 14; Henk Janssen 16; P. Philipsen 17 20 77 104 109; J. Verstegen Zn. 19 48 65 66 69 86 87 102, G. Boom 22 24 96 97; J. Bas- tiaans 25 27 32 34 42 78 91 113; Jos. Vermeulen 28 59 94; J. van Ha ren 29; A. Loonen 36 38 52 116; W. Peters 37 61; Gebr. Basten 39 56; J. Arts 40; H. Lucassen 45 74; M. de Lauw 46 89; P. Will ems 47; P. Kers ten 50; Chr. van Hoof 51 73; J. Gom mans 53 75 101 111; A. Willems 54 82; de Riet-Sijbers 57 67 83 93; De Bruyn 64 84 100 106; A. Hendriks 63 79 88 90 105; St. Berchmans 68 103; E. Oudenhoven 70; M. v. Houdt Zn. 80 81 99 108; Loekie Jenneskens 85; P. Schwachofer 112, 115. Vandaag, vrijdag 22 mei, inkorven voor St. Denis. De leden worden nogmaals attent gemaakt op de da- mesprijs. Hiervoor kunnen alle dui ven aangetekend worden en wel in de blanco kolom De kosten van slechts 10 ct. per duif. We rekenen erop, dat alle leden hieraan mee doen! CONCOURS ST. DENIS Zij die mee willen doen aan het afdelingsconcours vanaf St. Denis, moeten hun duiven inmanden in het verenigingslokaal van de Vredesduif. Leden van de midfondclub dingen gratis mee aan de extra ereprijzen, wel moeten zij ook 75 cent inleg be talen. P.D.V. „DE VREDESDUIF" Wedvlucht Pont St. Max. 10 mei. Aantal duiven 133. P. Strijbosch 1 2 5 6 10 11 12 14 16 23; P. en J. Janssen 3 27; H. Strij bosch 4 9; J. Maas 7 15 25; F. Ver meulen 8 13; Jac. Ewalts 17; G. Janssen 18 32; H. Kleuskens 19; P. Janssen H. 20 34; Gebr. Hermans 21 30; H. v. d. Heuvel 22; Jac. v. d. Laar 24 33; J. Dinjens 26; Jac. Ver stegen 28; Gebr. Kusters 29; J. Cree- mers 31. Op het op 2e Pinksterdag te Huls berg gehouden Concours Hippique behaalde het achttal van de Land. Rijver. St. Isidorus te Venray de le prijs bij het Dressuur Achttallen klasse middel. Het achttal uit Meer- lo werd 2e. In de individuele dressuur klasse middel behaalde J. Lucassen met zijn paard Philos de 5e prijs, terwijl J. Bovee uit Meerlo met zijn paard Bo- vano in dit nummer de 3e prijs be haalde. Tevens werd door het achttal van Venray de beker gewonnen welke beschikbaar was gesteld voor het Défilé, terwijl J. Bovee uit Meerlo in het nummer Speel het Spel op de 2e plaats eindigde. Het ligt in de bedoeling van de Rijver. St. Isidorus te Venray om op zondag 9 aug. a.s. wederom een groot Internationaal Conours Hippique te houden zoals dat het vorige jaar is gebeurd. Wij zullen hierop nog nader terug komen. WELVAART STAAT BESTRIJDING IN DE WEG Zoals U weet hebben de ministers van justitie en van verkeer en waterstaat zich uitgesproken voor hogere maximumstraffen voor verkeersongevallen, waarby de veroorzaker onder invloed van al cohol verkeerde. Dit is natuurlijk juist, maar het valt wel op, dat by ons de maximumstraffen al zo hoog zyn: viermaal zo hoog als dat voor het veroorzaken van dood door schuld in het algemeen en driemaal zoveel als voor het met schuld teweegbrengen van bran den, ontploffingen, overstromingen enz. met dodelyke gevolgen. Men kan nl. drie jaar gevangenisstraf krijgen. Ook de procedure is bij ons eenvoudig. Als u geen alcohol drinkt, komt deze stof ook niet in uw bloed voor. Omgekeerd: wan neer er wel alcohol in uw bloed voorkomt, dan bewyst dat dat u een geestrijk drankje gedronken hebt en bent u shuldig als u een voertuig op de openbare weg be stuurt. EEN EUROPESE WARBOEL Natuurlijk rijden er dagelijks men sen op de weg met alcohol in hun bloed. Het zou dwaasheid zijn, dit te ontkennen. Men gaat ergens bui ten eten. Vooraf wordt een borrel gedronken, daarna eet men. Na het eten drinkt men geen alcohol meer. Men bespeurt dan vrijwel geen in vloed meer van de alcohol. Niette min is hij nog aantoonbaar. Gevaar lijk? Als men een ongeluk veroor zaakt zeer zeker. U bezoekt een receptie, waar al coholica worden aangeboden. Be leefdheidshalve neemt u een slokje. Daarna drinkt u frisdranken en eet wat. U bemerkt al gauw niets meer van de alcohol. Toch blijft hij nog enige tijd aantoonbaar. Alweer: ge vaarlijk als er wat gebeurt! Dus Het merkwaardige is echter, dat in de ons omringende landen daar heel anders over wordt gedacht. Men gaat er daarvan uit, dat het drinken van een klein beetje alcohol geen kwaad kan. Vandaar dat men nauwkeurige grenzen heeft vastge steld voor het alcoholgehalte, dat 't bloed van de automobilist mag be vatten. Op zichzelf al een kwalijke zaak: er behoort volstrekt géén al cohol in het bloed voor te komen om de eenvoudige reden, dat 't lichaam geen alcohol maakt en in de bloed baan brengt. Als men nu grenzen gaat stellen, dreigt het gevaar van bijzondere gevallen. Bij de een wordt de alcohol nl. vlugger uit de bloedbaan verwijderd dan bij de an der. Het gevolg is, dat de een vrij uit gaat en de ander gestraft wordt bij eenzelfde alcoholgebruik. WAT IS STRAFBAAR Het merkwaardige is, dat die be palingen zowel aan deze als aan ge ne zijde van het ijzeren gordijn voorkomen. Nóg merkwaardiger is, dat de percentages (of promillages) zo ontzaglijk verschillen. Men drukt het strafbare alcoholgehalte uit in grammen per liter bloed. De straf bare grens ligt dan als volgt: Oost-Duitsland 0,3 g Tsjecho-Slowakije 0,3 g Zweden en Noorwegen 0,5 g Joegoslavië 0,5 g Oostenrijk 0,8 g België 1,5 g Hieruit vloeit voort, dat men in België al een aardig borreltje op moet hebben alvorens strafbaar te zijn. Jammer genoeg kan men nooit nauwkeurig aangeven hoeveel men wel kan drinken alvorens de straf- grens te bereiken. Dat hangt af van de persoon en zijn toestand. Drinken op een lege maag geeft een snelle stijging van het alcoholpercentage van het bloed. Bij een gevulde maag gaat alles wat geleidelijker en ook langzamer, zodat nooit een top wordt bereikt. Maar niettemin kan men stellen, dat voor het bereiken van het Belgische percentage in normale gevallen anderhalve liter wijn van 10 pet. of zes glazen bier van 33 cl of één goed glas pure whisky geldt. En dan kan men dus nog juist be neden de strafbare grens blijven! De Belgische wetgever gaat er klaarblijkelijk van uit, dat men tóch drinkt, bij allerlei gelegenheden en dat men daarmee rekening moet houden. Een noodlottige gedachten- gang overigens. Het gevolg is dan ook, dat de Raad van Europa thans bezig is met normen, die voor de ge hele E.E.G. zullen moet gelden. Hierbij wordt dan opgemerkt dat na de jongste loonsverhogingen bij na ieder loontrekker weer belasting betaalt: Ieder loontrekker zou dus ook van een belastingverlaging gaan profiteren, waarbij nog een extra succes zou worden geboekt. De re gering zou daarmee immers kun nen aantonen, dat zij met de aange kondigde belastingverlaging een begin heeft gemaakt. Dat begin zou de eerste etappe kunn enzijn van verdere toekomsti ge verlagingen, die, willen zij wer kelijk effect sorteren, aan het rijk in totaal toch 300 - 400 miljoen per jaar zouden moeten kosten. Dit zijn geen bijzonder hoge bedragen, want door misschattingen in de be grotingen ontvangt het rijk in één jaar soms 600 miljoen meer dan verwacht werd. Er zullen dus heus geen gaten vallen in het uitgaven- beeld van de overheid. Het is duidelijk dat het psycholo gisch effect van een looncompensa- tie beter aanspreekt dan dat van 'n belastingverlaging. Het hangt ook af van de groep, die men in beschou wing neemt. Over het algemeen zijn de laagst-betaalden niet van de compensatie-gedachte af te brengen. Misschien is het gewenst daaraan tegemoet te komen en voor de ho gere lonen en salarissen een belas tingverlaging tot stand te brengen Daarmee wordt enerzijds gedeeltelijk tegemoet gekomen aan de wensen van de vakbeweging en anderzijds anderzijds aan de gedachte dat de progressie in de directe belastingen moet Verminderen. ONDERBEAALD Wij voelen weinig voor een brede voet van niet-belasting betalers, om dat iedere burger naar onze mening aan de staatslasten moet bijdragen. Deze gedachte volgend zou tevens worden tegemoet gekomen aan de wens om het onderlinge verschil tus sen de lonen en salarissen iets te verminderen omdat deze nominaal door de plaats gevonden procentue le verhogingen steeds verder uit el kaar zouden zijn komen te liggen. Deze gedachte vindt trouwens ook zijn bestrijders omdat men, veelal te recht, van mening is dat in Neder land hoog gekwalificeerde arbeid in verhouding tot de arbeid van min der geschoolden sterk onderbetaald wordt. Voor de zevende na-oorlogse huurverhoging zal een aanvaardbare oplossing moeten komen niet be trekking tot het opvangen van de lasten. Wij kunnen niet doorgaan met het toekennen van verhoging op compensatie en compensatie op ver hoging. Een combinatie van verho ging van loon aan de voet met fis cale verlichting voor midden- en topgroepen kan misschien bevredi ging bieden. Moge de regering intussen in de compensatie-problematiek aanlei ding vinden om met spoed naar een vrijer huurbeleid te streven, tot heil van het woningvraagstuk. DUITSLAND WIL VREEMD KAPITAAL WEREN In verband met de uit zijn even wicht rakende Duitse belastingba lans, heeft de bondsregering zich genoodzaakt gezien een wet in te dienen die zal bijdragen het inflatie gevaar te keren. Als deze wordt aangenomen zal op binnenkomend vreemd kapitaal een belasting van niet miner an 25 pet. woren gehe ven, terwijl de belemmeringen die nog aanwezig zijn voor de kapitaal export zullen worden opgeheven. De bondsregering acht in overleg met de president van de bondsbank deze maatregel onontkoombaar. De bondskanselier heeft de minister presidenten van de verschillende landen van de bondsrepubliek inge licht en verzocht er aan mede te werken, dat deze wet zal worden aangenomen. In verband met zijn 40-jarig dienst- jubileum bij de Coöp. Zuivelfabriek Venray" had P. Kersten, vergezeld van zijn echtgenote, een hartelijke en waardige huldiging in ontvangst te nemen van het dagelijks bestuur der fabriek, direkteur, personeel en gepensioneerde oud-kollega's. Namens het bestuur van de fa briek richtte vice-voorzitter J. v. Dijck zich tot de jubilaris met woor den van hulde, dank en waardering voor zijn toegewijde arbeid en trou we plichtsvervulling. Hij stelde de jubilaris en diens ge pensioneerde vrienden tot voorbeeld voor het huidige personeel, daarbij de hoop uitsprekende dat in de toe komst meerderen een dergelijk ju bileum zullen mogen herdenken. Als blijk van waardering bood de heer van Dijck de jubilaris een ju bileumgeschenk onder couvert aan. Namens de Kon. Nederlandse Zui- velbond te Den Haag, werd de ro bijnen jubilaris de personeelsmedal- je van verdienste in zilver overhan digd met de daarbij behorende offi ciële oorkonde. Direkteur de Kroon sprak de ju bilaris toe, mede namens de gehele fabrieksgemeenschap en sloot zich gaarne aan bij de huldeblijken van het bestuur. Hij prees hem om zijn bescheidenheid en releveerde in kor te trekken enkele bijzonderheden uit het verleden en de werkzaamheden van de jubilaris. In zijn funktie als melkweger heeft de heer Kersten in deze 40 jaren in totaal 380 miljoen kg. melk ontvan gen. De heer de Kroon dankte hem voor zijn collegialiteit en onder streepte zijn woorden van waarde ring door ook Mevr. Kersten een bloemenruiker aan te bieden. Namens de personeelsvereniging sprak voorzitter van Dommelen woorden van felicitatie tot de jubi laris. Als blijk van waardering wer den de jubilaris en echtgenote siga ren en bonbons aangeboden. Namens de gepensioneerde oud- kollega's sprak A. Gielens. Deze noemde de prettige samenwerking welke steeds werd ondervonden en onderstreepte de veelzijdigheid van de jubilaris in zijn werken. Nadat ook de heer Baltussen als bedrijfsassistent in hartelijke be woordingen de jubilaris had toege sproken bracht de heer Kersten dank aan allen voor alles wat hij mocht ontvangen en de woorden van hulde en waardering welke tot hem en zijn echtgenote werden gericht. Speciaal dankte hij bestuur en di- rektie voor de ontvangen medewer king gedurende de laatste jaren, waarin zijn gezondheidstoestand hem enigszins handicapte. Een receptie besloot de huldiging. W»j vragen nog steeds PERSONEEL' geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd -• aan de fabr.tk, bij de oortiei N.V. INALFA VENRAY PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: eerste zondag na Pinkste ren. Drievuldigheidszondag. 6.30 uur leesmis v. d. overl. ouders Jennis- kens-Gielen; 8.10 leesmis voor An- tonetta Smeets-Vergeldt; 9.15 kin dermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie. Maandag: 7.30 weekdienst v. Ma ria Mulders-Thissen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Fleuren-Rongen; 6 uur avondmis v. d. leden en overl. leden van de boe renbond. Woensdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. van Lipzig-Michels. Donderdag: H. Sacramentsdag, feestdag van devotie. 7 uur maand- dienst voor Maria Mulders-Thissen; 8.30 hoogmis voor de overl. fam. J eurissen- Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis v. d. fam. Hellegers-Maas. Zaterdag: 7.30 gez. jaarg. v. Frans van Soest en Anna van Bracht; ge legenheid om te biechten van 7-8 u. A.s. zondag 31 mei zal de jaarlijk se sacramentsprocessie weer door de parochie trekken. Dinsdag 2 juni zal Mgr. Moors aan de kinderen het H. Vormsel ko men toedienen. De plechtigheid zal plaats vinden om 3.30 uur.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6