Kerkelijke Diensten BETER van 24 tot en met 30 mei ÜSSUMITOMMI •tAKM Muitten Geestelijk artikel VRIJDAG V- MEI 1964 No. 21 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPFïfRT AH VOOR VRNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 81/» et p. mm ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 V UUIV V uillV/i I CrIv wIVIO 1 IMillCfll PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75 PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Past. Geerits Maasheseweg 10 - Tel. 1274 Zondag: 6.30 Joh. Maassen en Eli sabeth Vermeulen; 7.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 8.30 deken Haen- raets; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Wim Clephas; 18 uur Helena Haenraets. Maandag: 7 u. Elisabeth Janssen- van Diepen; 7.30 gest. jaarget. Philip Esser en echtgenote; 8.15 Pierre van Opbergen; 9 uur Christina Rongen- Janssen. Dinsdag: 7 uur Johanna v. Bracht- Gerrits v.w. Liefdewerk Lourdes- bedevaart. 7.30 Maria Voermans- Janssen; 8.15 bestelde jaardienst Ma- rinus van Es en kleinzoon Marinus; 9 uur Rinus van ES. Woensdag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 Christina Graat en ouders; 8.15 overl. fam. van Haaren-Jaspers; 9 u. Martina Reynders-Seykens. Donderdag: Sacramentsdag. 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Gertruda Schols-Vosters; 8.15 Hoogmis ter ere van het Allerheiligste Sacrament; 9 uur Maria Christina Gossens-Bier- mans. Vrijdag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 overl. fam. van Dooren-v.d. Ven; 8.15 zekere int. R.; 9 u. int. familie R. S.; 10 uur plechtige hoogmis tot dankzegging bij het gouden huwe lijksfeest van het echtpaar Odenho- ven-Swinkels. Zaterdag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 gest. jaarget. P. J. Derks en Ma ria P. Wismans; 8.15 Johanna Jans- sen-Dins; 9 uur Gertruda Schols- Vosters v.w. buurt. Biechtgelegen heid van 17.30—19.30; 19 u. lof. Heden zondag om 11.30 congrega tie voor de groten in het St. Jozef klooster. Dinsdagavond om half acht ver gadering van de Chr. Moeders. Op maandag 1 juni a.s. komt de bisschop van Roermond in ons de kenaat en in onze parochie het H. Sacrament van het Vormsel toedie nen. Indien er behalve de school jeugd, nog ouderen zijn, die nog niet zijn gevormd, willen zij zich dan tijdig aanmelden bij de Deken. A.s. zondag Processie: H. Missen om 6.15, 7, 8, 9 en 10 uur. Er is geen H. Mis om II uur. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor Tel. 1973 b.g.g. 1502 Drievuldigheidszondag. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoog mis om 10.15. 7 uur lof met rozen hoedje. Maandag: Wijding van de Basiliek van St. Franciscus. Dinsdag: H. Philippus Nerius, be lijder. 7e der 9 dinsdagen ter ere van St. Antonius; 's avonds 7 uur Avondmis met gebeden voor aanbe volen intenties. Woensdag: H. Beda belijder Kerk leraar. Donderdag: Sacramentsdag. In verband met de uitzending van de Hoogmis door de KRO, zijn de H. Missen om 6.15, 7.00, 7.30 en 8.20 u. Vrijdag: H. Maria Magdalena van Pazzis, Maagd. Zaterdag: Mis van Maria op zater dagen van het jaar. 8.30 Gezinsmis; 9.30 plechtige huwelijksinzegening en H. Mis voor het bruidspaar Baeten- v. d. Waeter. Van 38 uur gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Meimaand-oefening Deze week elke avond 7.30 mei maandoefening, behalve dinsdag en donderdag. S ar aments - processie Donderdagavond 7 uur plechtig lof waarna de processie uittrekt. Wilt u de regeling van de Orde commissarissen stipt volgen. Een dringend verzoek om op tijd aanwe zig te zijn. Wilt u zo goed zijn langs de route de vlaggen uit te steken. De route zal dit jaar z\jn: Oude Oostrumseweg, Lindenstraat, Zuid singel, Kastanjestraat, Wilgenstraat, Beukenlaan, Flierstraat, Oude Oos trumseweg Kerk. Volgorde van de stoet: Accolythen met kruis, Zangertjes van St. Frans, meisjes en jongens van de lagere school, Gidsen, Welpen, Perde Orde, Vrouwen, Kon. Harmonie Euterpe, Mannen, Kollektanten Geestelijk heid, Bruidjes, Misdienaars, Accoly then, College van B. en W. en ge nodigden, Kerkbestuur. Gezinsbijdrage Het gaat goed met de Gezins bijdrage. Men houdt zich goed aan datgene wat men zich voorgenomen had. Een paar hebben tot nog toe vergeten hun wekelijkse bijdrage mee te brengen naar de kerk, of ze weten niet dat 1 april de aktie in werking is gegaan. Mogen we u daar bij deze op attent maken. Een vrien delijk en dringend verzoek van de administratrice: Zet altijd en overal uw nummer op! Bijv. op uw giro- strook, of als u een witte enveloppe gebruikt. Dan nog iets! U hebt mis schien uw ja-woord gegeven voor de aktie, de brief ingestuurd, maar vergeten uwadres er bij te zetten. Als u wel ingetekend hebt en geen envelopjes hebt gekregen, dan bent u wellicht bij degenen, die hun adres vergeten te vermelden. Mogen we deze dingen in uw aandacht aanbe velen? Dank U. Misintenties Zondag: 6.30 Gerrit van Teeffelen (vriend); 7.45 Antoon C'remers; 9 u. Gerarda, Dinie en Gerrit van Teef felen; 10.15 Elisabeth Weys-v. Ooi en Maria Weys-Peters; 11.45 overl. ouders Sanders-Lemmen. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 overl. ouders Ver beek-Thielen en zoon Theo; 8.30 Fr. Schaeffers. Dinsdag: 7 uur Karei Hendriks; 7.45 zekere intentie; 8.30 zekere in tentie. Woensdag: 6.55 Antonia Francisca Hendriks-Sijkens; 7.45 Elly Smedts; 8.30 Anna Janssen (Genootschap St. Jozef). Donderdag: 6.15 overl. ouders; 7 u. zekere intentie; 7.30 Matheys Litjens en Joh. Willems; 8.30 Hoogmis. Vrijdag: 6.55 Wed. Ewals-Pouwels ais lid der D.O.; 7.45 voor overlede ne; 8.30 Pieter Thielen en zoontje Aloysius. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Ambro- sius; 7.45 Jan Emonts; 8.30 Gezins mis; 9.30 Hoogmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Paul Pop en A. San ders 7.45 C. Evers, J. Evers, M. van Rooy en J. Meesters; 9.00 Ant. Claas- ssens, K. Jeuken, J. Rongen en P. Philipsen; 11.45 G. Verschuuren, R. Vastert, A. Derks en B. Peters. Vrij: G. Jeuken, J. Rongen, A. Derks en B. Peters. Mededeling voor de Accolythen. Willen de Accolythen in verband met de Sacramentsprocessie woens dagavond om 7.30 even bijeen ko- men in de gastenkamer van 't kloos ter. PAROCHIEKERK OObIKUM Drievuldigheidszondag. 7 uur H. Mis tot zekere intentie (O. S.); 8 uur H. Mis voor de parochie; 9 uur H. Mis voor de leden van de Mariacon- gregatie uit Venray; 10 uur H. Mis voor Gerrit Claessens;.3 uur lof met preek en ommegang over de Vlas akker. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Peter Joh. Vullings en Gertrudis Wilms. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Ge rard Verschuren, echtg. en kinderen. Woensdag: 7.30 Theodora Janssen- Tacken. Donderdag: 7.30 Piet en Gerrit Camps. 8 uur avondmis, gez. mnd. Piet Claessens. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Kersten- Geurts; 10 uur gez. H. Mis tot dank zegging 40 jarig huwelijk Martens- Ripkens. Zaterdag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen; 9.30 gez. H. Mis tot dank zegging 25 jarig huwelijk Poels- Janssen en Wennekens-Janssen. Ge legenheid om te biechten van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: feest van de H. Drievul digheid. Leesmisssen om 6.30, 7.30 kindermis; 8.30 2e H. Mis; Parochie- hoogmis om 10 uur; 's namiddags geen lof. De eerste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 stichting van Oor- schot-Loonen. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot zekere in tentie. Woensdag: 7.30 maanddienst Wed. Hellegers-Voermans. Donderdag: Sacramentsdag. H. Mis om 7.30 voor Jo Swinkels; 9.30 Hoog mis. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie; 9.30 Hoogmis uit dank baarheid bij gelegenheid van een 25- jarig huwelijksfeest tot intentie van de fam. Smits-Jeurissen. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie; 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Boom-de Mulder. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. A.s. zondag na de Hoogmis is de Sacramentsprocessie naar de Zand hoek. De H. Missen zijn om 6.30, 7.30, 8.30 en 9.30. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerh. Dievuldigheid. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de Pa rochie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis tot ze kere intentie (T. J.). Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor fam. Friesen-Driessen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis voor hen die bij de collecte offeren in deze Mis. Donderdag: H. Sacramentsdag. Dag van devotie. Dankbare viering van de grote gave van de eucharis tie zal ons vandaag zeker aanzetten om de kerkelijke viering mee te ma ken. 7.30 lsm. voor de priesters; 8 u. 's avonds gez. H. Mis voor Piet Phi lipsen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Tielen-Thielen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 78 u.; il Meilof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens. A.s. zondag is Sacramentsproces sie. Leesmis 7 uur; hoogmis 9.30 u. Misdienaars: N. Janssen, J. Ku- nen, H. Ramgags, P. Kuypers, G. v. Houdt, H. Poels. PAROCHIEKERK LEUNEN oZndag: Feest van de H. Drievul digheid. Om 6.45 leesmis; 8 uur lees mis v. de overleden fam. Duij kers- Takken; 9.15 hoogmis voor Wilhelm Gommans v.w. de PTT; om 10.30 leesmis voor Willem Jenniskens v.w. de buurt. Geen lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Frits Martens, An na Maria Jacobs en overl. familie. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan na Ewals-Pouwels v.w. de bejaar denvereniging; 9 uur leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters. Woensdag: 7.30 leesmis voor P. J. vna Rens, echtgenote en dochter An na; 9 uur hoogmis van dankzegging bij 't 40-jarig huw. jubileum Gou- mans-Peters. Donderdag: feest van het H. Sa crament; om 7.30 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johan na Beclet; om 9 uur hoogmis voor Joh. Voermans. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Jacobs-Nissen; 8 uur leesmis voor de overleden familie Hendriks-Dom- meck. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de af gestorven familie Claessens-Gussen; uur geen H. Mis; 9.30 huwelijks mis voor het bruidspaar Peeters- Dietz. Van 4-5 en van 7-7.30 biecht gelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Anny Willems (Br. hoek) en Maria Bouten. Accolythen: 6.45 L. Weijs en G. Jenniskens; 8 uur A. Loonen en P. Heesen; 9.15 J. Jenniskens, J. van Ooi, Hub. Litjens en P. Stevens; 10.30 J. van Vegchel en G. Cornelis- sen. A.s. zondag Sacramentsprocessie. H. Missen om 7, 8 en 9 uur; 10 uur Hoogmis en daarna processie. RECTORAAT HEIDE Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7.30 H. Mis voor Wilhelmus Jenneskens en Regina Rongen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Gerard Derkx en Toon Droesen. Misdienaars van de week: Sjraar Loonen en Bennie van Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jaco- ba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl, ouders Meijboom-Janssen. Donderdag: H. Sacramentsdag. 7.30 H. Mis tot int. van familie. Janssen- Muijsers; 10 uur Hoogmis voor het Vrijdag: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Droesen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Hen- ricus Heesen en Johanna v. d. San- den. Biechtgelegenheid van 7-8 uur. Katechismus: Klassen 1 en 2: les 20. Klas 3: 260 261. Klas 4: 257 260 261 264. Klas 5 480 483 484 485 492 493. Klas 6: dezelfde vragen als klas 5 plus vraag 488. Zondag a.s. Sacramentsprocessie. berdina Houben-Deriks. Accolythen: Willy Erben, Ben Burgers, Mart. van Staveren. Kerkpoetsen: Mien Nyssen en Thea Koenen. Vrijdag 29 mei om 8 uur in zaal van Gassel Amate-film „Tussen he mel en aarde". RECTORAAT VEULEN Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7.30 lsm. afgest. fam. Cleven-van Dijk; 10 uur Hgm. voor de bekende intentie; 3 uur le kenspel in de kerk (Amate). Maandag: 7.30 lsm. bijzondere in tentie genezing van een zieke. Dinsdag: 7e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 7.30 lsm, voor L. Heidens en echtgenote. Woensdag: 7.30 Mis salus populi, voor de vruchten der aarde en ande re noodwendigheden. De Hoogmis wordt opgedragen v. Wilh. Geurts- Croymans. Donderdag: H. Sacramentsdag. 7.1 zeswekendienst lsm. voor zal. Johan na Ewals-Pouwels. Vrijdag: 7.30 lsm. voor zal. Rector J. Geurts (H. R.). Zaterdag: 7.30 lsm. voor zal. Lam- PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7 uur leesmis v. Theodorus Arts; 8.15 leesmis ter ere van St. Jan (v. Cuyck); 10 uur Hoog mis voor bijzondere intentie; 7 uur lof met rozenhoedje. Wilt u vandaag bij de gewone kollekte een klein of fertje bijvoegen voor de Nederland se missionarissen. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Wilhelmina Verlinden-Bistervels; 7.45 leesmis voor Hubertus Janssen en echtgenote. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jan Engels en Elisabeth Roberts; 7.45 leesmis voor Pet. Joh. Poels. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Gerardus van Dijck en echtgenoten; 7.45 leesmis voor overl. fam. Gel- lings-Jilesen. Donderdag: H. Sacramentsdag, dag van devotie. H.H. Diensten als op zondag; 7 uur leesmis voor overl. ouders van Osch-Janssen; 8.15 lees mis tot int. van fam. de Groot-van Well; 9.30 Hoogmis voor bijzondere intentie. Geen lof. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis voor Wed. Gerrits-Verlinden, vwg. de be jaardenclub; 7.45 leesmis voor overl. fam. de Rijck-van Rijswijck. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo- sephina Verhaag; 7.45 leesmis voor overl.-fam. van Osch-van Vegchel; van 56.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. A.s. zondag speciale kollekte ter bestrijding van de onkosten van de sacramentsprocessie. Maandagavond 8 uur vergadering van de Derde Orde. Dinsdagavond 8 uur vergadering van de Mariacongregatie, daarna missiefilm. Woensdagavond 8 uur rozenkrans- bidden. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Drievuldigheidszondag. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Arts-Be- rents; 10 uur hoogmis tot bijz. int.; 2.30 lof. Maandag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Dinsdag: tot int. van fam. Poels- Duijkers. Woensdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Donderdag: feest van het Allerh. Sacrament: 7.30 gez. H. Mis v. d. zielerust van een overledene; 20 uur mysterie-spel in de kerk in het ka der van de Amate-Missieweek. Vrijdag: tot int. van leden Paar- denverzekering. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis; 10 uur gez. Mis met huwelijkssluiting v. h. bruidspaar Leonardus Heijligers en Egberdina v. Vegchel; 20 uur lof ter ere van Maria, Koningin van de Vre de. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na Lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Drievuldigheids-zondag. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 jrd. voor Maria Gommans-v. d. Ven; 10 uur Hoogmis voor onze weldoe ners; 11 uur Hoogmis (bedevaart Groenendijk). Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd' 10 uur voor bedevaart Swal- men. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 voor welslagen van examen; 7.30 voor Pastoor Assel- berghs. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor Antoon Janssen en Theo dora Vermeulen. Donderdag: Sacramentsdag. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen ter ere van het H. Sacrament; 's avonds om 8 u. gez. Avondmis. Vrijdag: 6.30 voor Louisa Waps- Verweer; 7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: 6.30 en 7.30 H. Missen ter ere van O.L. Vrouw. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. N.B. A.s. zondag is na de Hoogmis van 10 uur Sacramentsprocessie. WE KUNNEN IETS LEREN VAN ONZE KINDEREN! Is het woner, dat we, na een re- genrijke periode, verlangend uitkij ken naar de zon? Wij voelen ons dan immers prettiger en opgewek ter. Bij velen is er echter als de warme dagen komen, geen houden meer aan. Ze gaan dadelijk urenlang in de zon liggen om zo snel mogelijk bruin te worden, omdat hen dat zo goed staat. Maar zo'n plotselinge overmaat aan zon heeft meestal juist een ave rechtse uitwerking op onze schoon heid en zeker ook op onze gezond heid. We bereiken bétere resultaten als we wat bedachtzamer te werk gaan. Hoe worden we eigenlijk bruin? In de lederhuid en in de onderste lagen van de opperhuid bevint zich het huidpigment, dat onder invloed van de zon vermeerderd kan wor den. En, hoe beter uw pigmentvor mend vermogen, hoe beter u het zonlicht verdraagt. Pigmentvorming zouden we dus een afweerreactie van de huid tegenover te veel zon kunnen noemen. Begrijpelijk is dit voor ieder mens anders. Al naar gelang het type zal iemands huid meer of minder brui nen. We denken hierbij in de eerste plaats aan de sterke variërende hoe veelheid pigment in de huid bij de verschillende rassen. De juiste dosis zonbestraling hangt daarom van li chaamsgesteldheid, type en leeftijd af. HET EERSTE BEGIN Oudere mensen, roodharigen, hoog blonden en nerveeuze typen moeten voorzichtiger zijn dan kinderen, don- kerharigen en mensen met een nor male huid. Een huid dus, die snel pigment vormt en zichzelf daardoor beschermt. elk wntonjn MtTYOH f'xmaerimin J JULIANASINGEL41 tekf.1061 (K4780) VERGETEN WERKELIJKHEID, WAAR WE NAAST LEVEN. U hebt wellicht ook dit jaar een fikse loonsverhoging gehad. Of., u hebt uw winstmarge bij de yer- koop flink omhoog gedaan. Of vraagt voor dit of dat karweitje een behoorlijke portie meer. Ja, geeft dat maar gerust toe, we vliegen met ons inkomen bijna helemaal omhoog, de ouden van dagen uitgezonderd. Die natuurlijk niet, want die doen niet mee aan de jacht op doelmatig voortbrengen van de produktie, met 2 pet. of 3 pet., liefst met 4 pet. En gaat dat goed dan moeten we weer wat meer verdienen en dan weer wat meer prdouceren. Want dat is ons leven..., we le ven doelmatig en efficiënt. We ha len eruit wat eruit te halen is. En is die tijd voorbij, dan liggen we wellicht met een hartkwaal uit te puffen. We worden vanwege de maatschappij afgedankt en krijgen een pensioentje om in een rusthuis „een onbezorgde oude dag te genie ten". Opgeruimd staat netjes. Iets van die geest weerkaatst ook, op ons geestelijk leven, op onze ma nier van christen-zijn. Het moet al lemaal zo praktisch gaan, zo duide lijk grijpbaar zijn voor iedereen. Christus en Zijn Moeder, alle zichtbare gaven die wij van Hem verwachten, de zichtbare Kerk met veel luister, de successen in de ge loofsverkondiging en wat het kost, en wat de kerkebouw kostalle maal dingen, die in onze geloofsbe leving gestalte krijgen. Ook engelen en duivels, vagevuur en hel, beho ren tot onze geloofsbagage. Maar de meer verwijderde waar heden van ons geloof, misschien ook wel de moeilijker dingen, die spre ken ons weinig aan. Ik denk bijzon der op deze dag aan de H. Drievul digheid, waarvan wij het feest nu gedenken. Het is een der grootste feesten der Kerk, veel groter dan Kerstmis b.v. Maar de H. Drieëen- heil leeft niet in ons geloof. Ja, ja, de H. Drievuldigheid is een waar heid, natuurlijk, maar geen levende werkelijkheid. Zeker geen liefdevol le God, die ons in Zijn handen heeft en ons bestuurt. „Als iemand Mijn geboden onderhoudt, zullen Wij bij hem komen en Onze intrek bij hem nemen", staat bij St. Jan. Dat is even wat. Maar er zullen wel heel weinig christenen zijn, die daarvan ooit ge hoord hebben. Iedereen denkt alleen door het leven te gaan en weet niet dat hij drie zelfstandige personen, samen God, levend in de hemel bij zich draagt. Er bestaat in de Oosterse Kerken een zeer schone afbeelding van de H. Drieëenheid: de drie Personen zitten aan een tafel aan, alsof zij als drie engelen op bezoek bij ons wa ren. Zij dragen de reisstaf nog bij zich. Geeft die afbeelding niet een stuk weer van het geloof, een stuk, dat wij kwijt geraakt zijn. En toch zou het ons zoveel troost kunnen bieden en zoveel reden tot echte, on vervalste voromheid. Degenen, die de zon niet zo goed en langdurig verdragen, kijken vaak met wat jaloerse blikken naar die diepbruin verbrande vakantiegan gers ,die dagelijks van vroeg tot laat in de zon lagen en daarbij toch heer lijk ontspannen van die vakantie te rugkomen. Maar ja, het is nu een maal zo, dat veel mensen dit niet verdragen. Voor hen zou het resul taat van een zelfde vakantie heel anders zijn, namelijk een nerveuze geprikkeldheid en een lelijke huid met grote poriën. Begin in ieder geval lichaam en huid langzaam aan de zon te wen nen. Eerst een minuut of tien voor het open raam of op het balkon en dit langzaam, tot een half uur op voeren. Blijf ook na dit eerste wen nen niet veel langer dan een half uur op een windvrij plaatsje liggen om te zonnen, anders wordt u veel te heet en dan werkt het zonnebaden meer afmattend dan ontspannend. TRAIN UW HUID! Ook als u zich aanwent met de weekends veel te wandelen of gere geld buiten bezig te zijn, al is het maar door in de lunchpauze even de zon op te zoeken, dan krijgt uw huid langzamerhand „kleur", die overigens veel houdbaarder is dan het plotseling verworven „zondags bruin". Is de huid op deze manier „ge traind", dan zult u al 'n zekere be scherming voor de vakantiezon aan het strand of in het hooggebergte hebben. Dit wil echter niet zeggen, dat u dadelijk de allereerste vakan tiezon aan het strand of in het hooggebergte hebben. Dit wil echter niet zeggen, dat u dadelijk de aller eerste vakantiedag al helemaal on bekommerd in de feelle zon kunt stoven. De intensiteit van de bestra ling is daar immers veel groter dan thuis? Ochtendzon heeft de beste op wekkende en ontspannende werking, 's Morgens zonnebaden en 's mid dags liever in bed of op een scha duwrijk plaatsje rusten, is dus het beste. De Spanjaarden weten het wel met hun „siësta"! Ja, met dat zonnebaden, dat wil zeggen het be wegingsloos liggen in de zon, kunt u het beste, kalm aan en pas na eni ge dagen beginnen. Dan is de huid inmiddels door het wandelen, of door het beoefenen van wat sport, al enigszins aangepast. We kunnen hierbij een voorbeeld nemen aan de kinderen die, nog niet zo ij del als wij, zo maar wat in de zon spelen ,vaak zelfs met hun ge zichtjes afgewend van de zon. Op vallend is ,dat juist hun tere huid je heel gauw een mooi, gelijkmatig bruin kleurtje krijgt en dat zonne brand bij kinderen zo goed als niet voorkomt. SCHADUWKUUR BETER Bent U echt aan vakantie toe? Voelt u zich moe en afgemat? Dan is overvloedig zonnebaden niets voor u. Zoekt u een heerlijk plekje in de schaduw. Heus, ook daar wordt u wel bruin. Natuurlijk vet u, voordat u naar buiten in de zon gaat, uw gezicht in met zonnebrandolie of zonnebrand crème. Niet te veel, want de huid moet kunnen ademen. Bovendien kan er, door een overdaad, poriën- vergroting en zonnebrand optreden. Zonnebrand, omdat het overtollige vet de kans krijgt op uw huid te gaan bakken. Mocht er, ondanks alle goede raad gevingen en voorzorgsmaatregelen, tóch nog zonnebrand optreden, past u dan op voor vet en water. Ook ge zichtswater kunt u beter vermijden. Vergeet bij dit al ook uw haar niet. Het kan het beste elke dag even met wat vet geborsteld worden. Een hoofddoekje of een gezellige stro hoed zijn een ideale bescherming. amaTe Het comité dat belast is met het organiseren van de Fancy-Fair, die gehouden wordt in het kader van de missieweek „Amate" van 714 juni a.s. roept bij deze de welwillendheid van alle Venrayse burgers in. Zoudt U zo goed willen zijn, als U iets heeft wat U ter beschikking wilt stellen als prijs voor deze fancy-fair, dit aan het secretariaat bekend te maken, nl. Eindstraat 19a, Venray, tel. 04780-1577. Ook geld wordt gaarne aangenomen om prijzen te kopen. Wij rekenen op uw medewer king.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5