WAT ER GEBEURDE IK DE AFGELOPEN WEEK Th. Ariaens-Kosman &Zn. SNIJDT UW ZON ZORGVULDIG IN STUKKEN rob van haaren Drukkerij van den Munckhof geboorteprentjes huwelijksaankondigingen verlovingskaartjes dankbetuigingen menu's In boekhandel van de Munckhof Burgerlijke Stand BILJARTEN Een prettig Iichtlopende sandaal ROBINSON 14.95 De sandaal met het zachtverende voetbed met van Schoolstraat 29 Venray vindt U een groot assortiment baby-albums - receptie-albums - foto-albums enz. HERVORMDE GEMEENTE A.s. zondag 24 mei is er weer een dienst in San Damiano, aanvang half elf. Predikant is Ds. Sprey uit Nijmegen. JEUGDKOLLEKTE De gymnastiekvereniging St. Chris, toffel heeft een pieuwe Nisse-tram- poline aanschaft, dj.e weer nieuwe mogelijkheden opentvoor het gym- nastiekonderricht. Om de daaraan besteedde kosten enigermate goed te maken vraagt 't bestuur zondag de jeugdkollekte ex tra te willen gedenken. Het tamboer corps komt mee koliekteren en helpt u aan bovenstaand herinneren. Verder zal St. Christoffel deelne men aan het bondsfeest in Heerlen. PATRONAAT Zondag a.s. 24 mei om 6.30 film voorstelling in de L.T.S. We hebben weer een spannende film op de kop weten te tikken. Zorgt dat je ze niet mist. CONGREGATIE VOOR JONGEREN Zondag 24 mei a.s. heeft voor de jongerencongregatie van de Petrus- Bandenparochie de jaarlijkse bede vaart plaats naar Oostrum. Wij vertrekken om 8 uur vanaf de Markt. Om 9 uur is de H. Mis in de kerk te Oostrum. Oud-congreganis- ten mogen ook meegaan. Ieder die anders dan te voet naar Oostrum gaat, wordt verzocht bij de spoor wegovergang zich aan te sluiten bij de groep. Vanaf dit punt zal de bedevaart worden afgehaald door misdienaars en bruidjes. VROUWENGILDE Maandagavond 25 mei om 8 uur n.m. zal in Hotel Kemps de laatste ledenbijeenkomst van dit seizoen zijn en zal worden begonnen met de jaarvergadering en bestuursverkie zing. Na de pauze kienen voor de spaar pot van de geadopteerde priester student. Het bestuur zal voor de prijzen zorgen. MATER AMABILISSCHOOL Maandag 25 mei wordt er voor de leerlingen een avond verzorgd door een schoonheidsspecialiste. Aanvang half negen in het clubhuis. Maandag 1 juni is er een dag excursie naar de Gero-fabrieken in Zeist. Voor beide gelegenheden kan men zich opgeven bij de leidster M.A.- school, Wilhelminastraat 17, Tel. 1987. MILJOENEN-OPDRACHT Het bouwbedrijf Gebr. Janssen N.V. heeft de opdracht ontvangen voor de bouw van een nieuwe HBS te Maastricht. De prijs bedraagt 1.960.000,Het gebouwencomplex ontworpen door de Maastrichtse ar chitect Huysmans, is op een na de grootste school van Nederland. GESLAAGD In het Radboud-ziekenhuis te Nij megen slaagde zr. E. Kerstens, Maasheseweg 62, voor kraamaante- kening. Geachte Redaktie. Kunt u ons zeggen wanneer de Nederlandse Televisie Stichting het filmpje uitgezonden heeft dat op zondag 3 mei j.l. is opgenomen bij de hoeksteenlegging van de Vredes- kerk? Antwoord: Het is een tikkeltje vreemd, want terwijl de NTS be weert dat ze het filmpje diezelfde zondagavond in het nieuws van vijf voor 8 heeft gebracht, heeft niemand er iets van gezien. Waarschijnlijk is het dus ergens verdwaald tussen Lopik en Roermond. Een filmverslag van een en ander heeft men hier alleen gezien op de „Hier und Heute"-uitzending van maandag 4 mei. ZUID.... Dat men in Zuid in de verschil lende buurten een centrale televisie antenne heeft, komt ongetwijfeld het aanzien van die buurt ten goéde. Aangezien echter de mogelijkheid ontbreekt middels deze centrale an tenne het tweede Duitse programma te volgen, loopt men gevaar dat bin nenkort op verschillende plaatsen de daarvoor extra benodigde antenne weer gezet zal worden, zodat het ef fect van de centrale antenne verlo ren gaat. Antwoord: Men hoeft geen extra antenne voor ontvangst van het 2e net aan te schaffen of te plaatsen. Binnen afzienbare tijd wordt name lijk via de centrale antenne zulks mogelijk. De woningbouwvereniging heeft de daartoe nodige vergunningen al aangevraagd. Ten overvloede zij vermeld dat op het Desselke deze centrale antenne die mogelijkheid reeds kent. VERHUIZING WINKELPANDEN In de Batakoerier staat vermeld, dat nog dit jaar de Bata te Venray zal verhuizen. Het schijnt in de be doeling te liggen dat de huidige Bata winkel wordt overgebracht naar het winkelpand waar thans de Gruyter gevestigd is. Dit bedrijf zal op zijn beurt in' ee"h nieuwe zelfbediening in de voormalige showrooms en ga rage van Automobielbedrijf van Ha ren gevestigd worden. De huidige Batawinkel komt als winkelpand te vervallen én zal die nen voor uitbreiding van het ge meentehuis. t. J Officiële bevestiging van een er. ar^der was van bevoegder zijde niet. te» krijgeh. DE GEMEENTERAAD VERGADERT Dinsdag a.s. vergadert Venray' gemeenteraad. Op de agenda staan o.a. voorstellen tot: het goedkeuren van aanschaffen van nieuwe gordijnen in de St. Ursulascholen; te verpachten aan J. van Well, Laagheidseweg 2 ha., aan A. van Dijck, Laagheidseweg 3,4 ha en aan J. H. Janssen, Buitenweg 3.5 ha in Venray's Broek. (Vroeger had H. A. Janssen deze grond in pacht). De pachtprijs is 70, herverpachting van 2 ha uit ka vel 26 in de Vredepeel aan J. W. Jenniskens. De pacht wordt daar bij opgterokken van 50,op 85,—; verkoop van een schuur met on dergrond aan de St.Catharina- straat aan J. W. Berkhout, Gus- senstraat 10. De schuur, die ver bouwd zal worden tot woning, kost 5.000,De ondergrond 950 m2, 13,50 per m2; ruiling van grond met het Ly ceum in de Wieën. De gemeente krijgt hierdoor 5250 m2 van het Lyceum, terwijl dit op zijn beurt 3495 m2 van de gemeente krijgt. In verband met meerwaarde, be drijfsschade e.d. krijgt het Ly ceum nog 4007,50 uitbetaald. aanschaffing van filmprojector, bandrecorder en de diaprojector door de mulo t.b.v. 4371,- vaststellen van de kostprijs van de bouwterreinen in West I, Leu nen en Oostrum; goedkeuring van de aanleg van de hoofdleiding voor het aardgas. NIEUWE DIENSTREGELING In de nieuwe Zuid-Ooster jaar dienstregeling, die op zondag 31 mei zal ingaan, wordt Overloon weder om opgenomen in de route van de lijn VenrayVierlingsbeekBox meer. In de lijn DeurneHelmond vervalt de vroegere routerit die nor maal om half 6 vertrekt uit Venray en om 6.20 uit Helmond retour Ook op zondag vervalt de eerste retourrit (vertek Venray 7.30 Helmond 8.30). Tussen Horst en Venlo wordt de dienst op de spitstijden tot een half- uurdienst worden opgevoerd (6x per dag). Deze tussendiensten rijden echter over Sevenum en Californië. Een uitgebreid nieuw overzicht plaatsen wij ook al omdat op an dere lijnen vertrektijden zijn veran derd komende week. DE POLITIE MELDT: De drukke Pinksterdagen zijn voor Venrays politie gelukkig rusti ge dagen geweest. Zondag moest as sistentie verleend worden toen twee bromfietsers op de Horsterweg tus sen Leunen en Castenray tegen el kaar botsten. Een bromfietsberijder uit Helden afkomstig, kreeg een armbreuk en hersenschudding. Maandag vond in Oostrum een botsing plaats tussen een wielrijder en een personenauto. De rijwielberij der moest met een flinke hoofdwon de naar het ziekenhuis. Datzelfde moest enige tijd later een bromfiets bestuurder uit Well, die op de Sta tionsweg tegen een personenauto botste. Hij moest met diverse ver wondingen overgebracht worden. Dinsdag slipte op de Leunseweg een bestelauto uit Deurne, die zich prompt daar ter plaatse rond een lichtmast „vouwde". De materiële schade was aanzienlijk, doch per soonlijke ongelukken waren er niet. Dan zijn dinsdag op verschillende plaatsen in onze gemeente zweef vliegtuigen geland. Het bleek een groep zweefvliegers te zijn uit Arn hem, die een oefenvlucht naar het vliegveld Beek wilde maken, maar door gebrek aan termiek hun tocht voortijdig moest afbreken op Ven rays grondgebied. in de week van 14 t.m. 20 mei 1964 GEBOREN: Koppes, Petronella, Oude Oostrum- seweg 40. Reijnders, Gerardus, Vierlingsbeek. Janssen, Gerardus, Ysselsteynse Schoolweg 2b. Nellen, Eric, Catenrayseweg 5. Verbeek, René, Deken Berdenstr. 13, Wismans, Petronella, Oirloseheide 1. Aarts, Lodewijk, Zuidsingel 13. Janssen, Antonius, Heidse Peelw. 2f Pon jee, Henrieus, Overloonseweg 8. De la Roij, Richard, Gasstraat 6. OVERLEDEN: van Bommel, Michiel, geh. gew. met van Treek, J., 85 jr., te Bergen. Camps, Peter, echtgenoot van Ver meulen G. P., 57 jr., landbouwer te Oostrum. ONDERTROUWD: Maessen, Antonius, 25 jr., onderwij zer te Vught, Jan van Galenstr. 27 en Simons, Gertruda, 25 jr., ver koopster te Venray, Van Broek- huizenstraat 37. Broers, Johannes, 27 jr. chauffeur te Meerlo, Megelsumseweg 10 en Vol- lenberg, Hendrika, 25 jr., z.b. te Venray, Maasheseweg 58. GETROUWD: Tielen, Gerardus, 30 jr., landbouwer en Willems, Petronella, 23 jr., bei den te Venray. Flinsenberg, Peter, 28 jr., metselaar en Lenssen, Maria, H. W., 23 jr., beiden te Venray. van Tienen, Josephus, 22 jr., lasser te Oploo en Beerkens, Wilhelmina 19 jr., inpakster te Venray. Siebers ,Engelbertus H., 66 jr., en Brands, Anna 60 jr., beiden te Venray. Drie vrije en blije dagen scheen de zon boven ons land en een meer dan half miljoen zielen tellend bui tenlands toeristenleger rukte de dag voor Pinksteren ons land binnen. De douanebeambten en de politie wisten zich het zweet van hun ge zicht maar konden niet voorkomen dat er bij de voornaamste knoop punten toch opstoppingen ontston den. Ook in Venray waren vele vreemde bezoekers, voor een deel op doortocht naar Overloon, voor een deel als gast van Venray's camping. In weerwil van de enorme drukte leidde deze drukte echter nergens tot een complete chaos. GOEDE VERSTAANDERS Voor de Nederlandse toeristen, die naar Spanje wilden trekken, leek de toekomst vorige week niet bijster zonnig. De Spaanse regering scheen hen niet meer in Spanje te willen binnenlaten. Nadat een Spaanse re geringswoordvoerder^ haastig jhad' verklaard dat een en ander op een misverstand berustte, werd besloten Nederlandse vrachtvervoerders geen faciliteiten meer te verlenen. Nadien bleek ook dit op een misverstand te berusten Misverstanden vinden echter zel den toevallig plaats. Men kan' de Nederlanders moeilijk van boeren- achterdocht betichten indien ze deze gebeurtenissen in verband brengen met het standpunt van de Neder landse regering inzake de toetreding van Spanje tot de E.E.G. Onze re gering voelt niets voor deze toetre ding overeenkomstig het standpunt van de meerderheid van het parle ment. Men kan zich afvragen of men op die manier Franco's Spanje niet he lemaal in een isolement duwt, waar door het bewind van de Spaanse dic tator vermoedelijk alleen maar har der zal worden. Vermoedelijk niet alléén ten aanzien van Nederlandse vakantiegangers. LANDSKAMPIOEN In Amsterdam werd tweede Pink sterdagavond feest gevierd. DWS, vorig jaar gepromoveerd naar de eredivisie, had het stoute stukje uit gehaald dit seizoen landskampioen te worden. Een schitterende presta tie van deze Amsterdamse ploeg, die met Schrijvers en Geurtsen enkele ideale matchwinnaars naar zich toe had getrokken en verder mét prak tisch hetzelfde elftal van het vorig seizoen de hoogste Nederlandse voet- baltitel greep. Was het Venlose WV ook maar zo gelukkig, maar daar is het geldprobleem nog niet opgelost. En voor de rest examineerde het ene deel van Nederland nog het an dere deel. RECHT OF KROM? De bekende Utrechtse criminoloog dr. Brongersma heeft de afgelopen week andermaal gewezen op de ge brekkige mogelijkheden van de hui dige strafrechtpleging in ons land. Als voorbeeld diende voor hem de Baamse moordzaak. Dr. Brongers ma noemde het onverantwoord dat de Baamse jongelui eerst een jaar of acht in de gevangenis moeten zit ten en pas daarna van regerings wege zullen worden verpleegd. Vol gens hem zou de verpleegtijd aan een eventueel later nog uit te zitten gevangenisstraf moeten voorafgaan. Nu heeft de Baarnse moordzaak niet één, maar vier slachtoffers ge maakt", aldus deze geleerde. Om dat te beklemtonen brak in het asiel voor psychopaten te Gro ningen een tweede opstand uit. Hier door kwam de terbeschikkingstelling van de regering, de gerechtelijke maatregel die de rechtbank na in winnen van psychiatrisch advies kan opleggen, voor de zoveelste maal in het geding. Of men uit deze sensa tionele gebeurtenis lering zal trék ken, is echter nogal twijfelachtig. VAKKUNDIG. Men vraagt zich ook af hoe het mogelijk is dat pas tijdens een rechtszitting voor de Bredase recht bank bleek dat een delinkwent in zo ernstige mate geestelijk gestoord was, dat spoedopname in een. psy chiatrische inrichting vereist was,' wilde de man geestelijk niet hele maal ten gronde gaan. Het bewakend personeel van 't huis van bewaring, waarvan men zegt dat het tegen woordig veel vakkundiger wordt op geleid, was kennelijk niet opgeval len Een collega van dr. Brongersma, de Amsterdamse hoogleraar in het strafrecht mevrouw prof. mr. D. Hazewinkel-Suringk, toonde zich eveneens vezorgd en zelfs veront waardigd. Tijdens een bijeenkomst van de vereniging „Onderlinge Vrouwenbescherming" pleitte zij voor strenge maatregelen tegen in Duitsland werkende arbeiders, die het aanleggen met Duitse vrouwen. Veel arbeiders uit Nederland, die in de bondsrepubliek werken, heb ben hun vrouw en kinderen in de steek gelaten voor een charmante Frauleiii. Voor menigeen begint het Duitse avontuur met het arbeids bureau en eindigt het met een echt scheiding. Verschillende pendelaars leven door de week in concubinaat met een Duitse vrouw en trekken vrijdags naar Nederland om hun echtgenote teder te omhelzen. Tegen deze wantoestanden wordt helemaal niet opgetreden. Daarom pleitte de Amsterdamse hoogleraar voor overeenkomsten met andere .landen, die het mogelijk maken de daar in concubinaat levende Neder landse mannen te straffen. Het is echter de vraag of men van derge lijke maatregelen veel kan verwach ten. In de liefde is „het bewijs" al tijd een moeilijke zaak. LEVEN DUURDER Wat vele huisvrouwen dagelijks aan den lijve ondervinden, heeft nu eindelijk de aandacht van de Minis ter. Het blijkt dat het leven tegen woordig met de dag duurder wordt en dat het landelijk prijsindexcijfer nu al de hoogte bereikt heeft, die het eerst in december 1964 zou mo gen hebben. Schuldig aan deze snel le stijging zijn vooral de groenten- prijzen. Maar we dragen alles maar rustig want de Hollandse nieuwe is op komst en wellicht dat op 1 jan. 1965 de AOW omhoog gaat en de belasting omlaag! Dus afwachten maar. WONINGBOUW Om dat afwachten wat in te fleu ren heeft minister Bogaers besloten wat meer ruimte te geven voor wo ningbouw, vooral aan de kleinere aannemers. Zo zal de bouw van alle ongesub sidieerde woningen, bestemd voor eigen bewoning, waarvoor 'n goed- keuringsaanvraag was ingediend voor eind maart, mogen goedgekeurd worden buiten bezwaar van het coritingent, mits de bouwkosten niet meer bedragen dan 17.000,een en ander onder dezelfde voorwaar den als gelden voor de z.g. Bogaers- woningen. Aan de kerngemeenten in de pro bleemgebieden zijn behalve de 1200 reeds toegewezen woningwetwonin gen nu bovendien 450 premiewonin gen en 350 ongesubsidieerde wonin gen toegewezen. De provincies hebben een extra contingent gekregen, ter grootte van maximaal 1/24 gedeelte van 't jaar- contingerit dat oorspronkelijk was toegewezën; zowel voor de premie- sector en?,' voor de ongesubsidieerde sector. In studie is tenslotte de vraag of er aanleidnig is de grens van 14.000 voor Bogaerswoningen enigszins te verhogen en daarmee ongetwijfeld tot een „bewoonbaarder" Bogaers- woning te komen. j.V-anaf maandag 25 mei a.s. zullen dé B-spelers met moyennes 2V24 van de verschillende plaatselijke clubs gedurende 7 achtereenvolgen- dé avonden het ivoor laten rollen in de biljartzaal van Vollenberg en Klomp. Dit team zal met echte sportiviteit laten zien hoe zij de 80 caramboles' wéten te verzamelen. Zoals ons van betrouwbare zijde werd medege deeld zullen het weer spannende wedstrijden worden. De deelnemers zal het wedstrijd schema pog tijdig worden toegezon den en de wedstrijdleider J. Lucas- sep is ervan Overtuigd, dat evenals bij het A-team, ook deze partijen vlot kunnen worden gespeeld als eenieder "zich strikt aan het schema houdt. vanaf Grotestraat 6 Venray ALUMINIUM JALOEZIEËN

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2