S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD SCHAKEN DUIVENSPORT GYMNASTIEK ZWEMMEN BILJARTEN invalidenbond WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ct" mm ABONNEMENTS- L1 RIAENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS Y00R SPORTARTIKELEN Ariaens-Kosman&Zn. Moeilijkheden bij Saris-Jurgens Bouwgrcmd en Bouwplannen VRIJDAG 17 APRIL 1964 No. 16 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 P O T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Uitslagen zondag 12 april: Molenwiekers 2Venray 6 11 D.I.S. 2—Venray 7 5—0 Venray 6 moest het zondag j.l. opnemen tegen Molenwiekers 2 in het gemeentesportpark aan de Leunseweg. Een slecht spelend Venray 6 deel de met een nog slechter spelend Molenwiekers 2 broederlijk de pun ten: 11, een stand die bij de rust reeds was bereikt. Voor Venray 6 scoorde linksbuiten P. Bonants. Na de pauze was Venray 6 het meest in de aanval, doch het stun telige spel van de voorhoede lever-de voor de Molenwiekers-reserves wei nig moeite op. Kort voor het einde schoot Th. de Haart keihard in uit een pass van W. Tummers, doch de scheidsrechter annuleerde dit doel punt terecht wegens buiten spel. Het bleef bij 11. waarmee beide teams na een sportief duel, vrede mee kunnen hebben. Venray 7 moest in Oirlo tegen D.I.S. 2 met een stevige 50 neder laag genoegen nemen. Reeds met de rust had D.I.S. 2 op vrij gelukkige wijze drie doelpunten bij elkaar ge schoten. Na de thee werd Venray 7 met de straffe wind in de rug sterker, maar de bijzonder fel spelende D.I.S.-ploeg gaf weinig kansen weg. De Venray-defensie moest nog twee maal capituleren voor het D.I.S.-ge- weld, zodat de sterke Oirlonaren volkomen verdiend met 50 won nen. Programma voor zondag 19 april: Venray. 1—ILK. Kolonia. 1 2.30 Spel. Irene 3Venray 2 12.00 u. Hegelsom 1Venray 3 2.00 u. Venray 4—R.K.D.S.O. 2 2.30 u. Wittenhorst 4Venray 5 12.00 u. Venray 6—E.V.V. 1 12.00 u. Venray 7America 4 12.00 u. Stand 2e klasse KNVB Zuid 2B: SVN 17 13 2 2 28 46-14 RKBSV 17 10 2 5 22 36-20 Volhard. 17 10 2 5 22 47-35 WH 17 9 3 5 21 46-25 RK Kolonia 17 8 4 5 20 29-26 IVO 17 6 6 5 18 32-31 Venray 17 7 3 7 17 32-34 Wanssum 17 5 6 6 16 37-43 Nw. Einde 17 6 1 10 13 32-46 VCH 17 2 8 7 12 13-23 Wittenhorst 17 3 2 12 8 23-48 Hoensbroek 17 3 1 13 7 20-48 Venray 1 moet het a.s. zondag op nemen aan de Oostsingel tegen R-K- Kolonia uit Schaesberg. In het zui den moest Venray de puntjes aan de gastheren laten, nadat de Ven- ray-doelman onklaar was geraakt. A.s. zondag wacht ons een spannen de wedstrijd, want beide ploegen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Het terreinvoordeel zal voor Venray waarschijnlijk van doorslaggevende aard zijn, zodat we Venray 1 een kleine zege toeschrijven. Venray 2 is toe aan de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Zij bezoeken in Tegelen Spel. Irene 3, dat ogenschijnlijk een gemakke lijke prooi zal zijn. Voor Venray 2 is het echter altijd een moeilijke wedstrijd. Thuis hadden de kam pioenen reeds na 10 min. een 30 voorsprong genomen; de Tegelsen wisten deze achterstand om te zet ten in een 34 voorsprong. Met de grootste moeite kon Venray 2 toen op het laatste nippertje nog de ba lans in evenwicht brengen. Dit houdt natuurlijk een waarschuwing in voor a.s. zondag. Venray 3 gaat koploper Hegelsom 1 bezoeken. Er zal voor de SVV-ers weinig winst te behalen zijn. Of zorgen ze opnieuw voor een verras sing? Venray 4 ontvangt na enkele zeer teleurstellende wedstrijden bezoek van R.K.D.S.O. 2. A.s. zondag zal Venray 4 de mannen uit Lomm met lege handen naar huis sturen. Venray 5 reist naar Horst om Wittenhorst 4 partij te geven. Beide teams zijn van gelijke sterkte, zodat een puntenverdeling 't meest waar schijnlijke eindresultaat zal zijn. Venray 6 zal uit een ander vaatje moeten tappen dan zondag j.l. wil men de stugge EV V-ploeg uit Evertsoord op de knieën krijgen. De SW-ers kunnen beter, zodat we verwachten dat ze na een spannen de match een kleine overwinning behalen. Venray 7 treedt thuis aan tegen tegen America 4. Een puntenverde ling kan door Venray 7 zekér be reikt worden. Het Al-elftal wist j.l. zaterdag een mooie revanche op Wittenhorst te behalen. Al gauw had Venray Al sukses. Een toegestane vrije trap, even buiten het strafschopgebied, werd door onze rechtsbuiten haar- zuiver ingeknald. Venray bleef gevaarlijker, maar doelpunten kwamen er voor rust niet meer. Na rust benutte de links buiten een mooie diepte-pass en met een harde schuiver verraste hij de Horster-keeper: 20. Het leek al gauw 30 te worden, maar de scheidsrechter had reeds voor penal ty gefloten. Deze penalty werd goed door de Horster-keeper gestopt. Kort daarop was het echter toch raak. Door goed volhouden van onze midvoor kwam de bal in bezit van de attente linksbuiten en dit bete kende 30. Wittenhorst zette nu alles op de aanval en dit had in zoverre suk ses, dat kort voor tijd de eer werd gered. A2 verloor in Meerlo met 31. Bij deze wedstrijd kwam G. de Bruijn zo ongelukkig op zijn knie terecht, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. A3 moest de volle winst in Leunen laten en verloor met 30. Bij Venray BIYsselsteyn BI liet Ysselsteyn verstek gaan. B2 kon het tegen Montagnards BI niet bolwerken en verloor met 52. Gelukkig deden B3 en B4 het weer beter. Met resp. 61 en 41 wonnen ze van resp. Hegelsom B2 en Oostrum B2. Programma voor zaterdag 18 april: Montagnards Al—Venray- AT 4 uur Venray A2BW '27 Al 4 uur Venray A3'D.I.S. Al 4 uur R.K.D.E.V. BIVenray BI 3 uur Venray B2^E.W.C. BI 3 uur Wittenhorst B3Venray B3 2 uur Venray B4Wittenhorst B4 3 uur Na een matige wedstrijd verloor Molenwiekers 1 zondag j.l. met 23 van Griendtsveen 1. De Molenwiekers startten met de wind tegen, waardoor Griendtsveen een sterk offensief inzette, wat in de 15e min. dior de linksbuiten be kroond werd met een doelpunt: 0-1. Na nog enige tijd op en neer ge speeld- te hebben kreeg linksbinnen Kiriwenno, na een voorzet van rechtbuiten P. v. d. Laar, een kans die hij prompt benutte: 11. Met deze stand ging de rust in. Na rust ongeveer hetzelfde spel beeld. In de 20e min. kreeg de links buiten van Griendtsveen in vrij staande positie de bal van rechts toegespeeld en prompt in een doel punt omgezet: 12. In de 30e min. bleef de achterhoe de staan voor vermeen buitenspel wat tot gevolg had dat de links buiten ongehinderd kon voorzetten en de midvoor rondde het af met een doelpunt: 13. Vijf min. voor het einde kreeg M. Beerkens een penalty te nemen we gens opstruktie van een van de ach terhoedespeler en de achterstand verkleinde tot 23. Molenwiekers 2 behaalde een 1-1 gelijkspel wat toch zeker een over winning verdiend had tegen SVV 6. De doelpunten werden gemaakt: voor SVV 6: J. Aarts en voor Mo lenwiekers 2: Bos. Molenwiekers 3 kwamen met een 72 nederlaag naar hui§ van Hegel som 3. Uit een wedstrijd die meer op rugby leek dan op voetbal. De doelpunten werden voor ons ge maakt door H. de Bruin en J. Straatman. Programma voor a.s. zondag: America 2Molenwiekers 1 2.00 u. Molenw. 2Griendtsveen 2 2.30 u. Molenwiekers 3 is vrij. Jeugdprogramma a.s. zaterdag: Molenwiekers AlMeerlo Al 3 u. Leunen BIMolenwiekers BI 3 u. Molenwiekers B2Leunen B2 2 u. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY Op 25 en 26 april a.s. organiseert de S.C. Venray weer een groots internationaal schaaktoernooi. Elk jaar opnieuw blijken de deelnemers steeds weer uitermate tevreden over het gezellige verloop en de goede organisatie van dit jaarlijks terugkerend schaakfestijn. Het is dan ook te verwachten dat we ook dit jaar weer een groot aan tal binnen- en buitenlandse schakers in Venray te gast zullen krijgen. Jammer is echter dat de Venrayse schakers, die geen lid van de S.C.V. zijn, weinig belangstelling voor dit toernooi aan de dag leggen. Zij, die dit jaar interesse hebben om deel te nemen, kunnen elke donderdag avond inlichtingen inwinnen op de clubavond van de S.C.V. in Hotel de Keizer. Ook is schriftelijke of mondelinge opgave voor donderdag 23 april mogelijk bij de secretaresse, Mevr. E. Spee-Dorn, Paterslaan 15, Venray. Opening van het toernooi op za terdag 24 april a.s. om 17.00 uur in zaal Prinsenhof. P.D.V. DE ZWALUW Zondag eerste wedvlucht Chatelet. Zaterdag inkorven van 56.30 uur. Poule-blokken invullen met jaartal en volledige ringnummers. Inkorvers op tijd aanwezig zijn. DE VREDESDUIF Inzetten zaterdag a.s. van 5.30 7 uur. Elk id is verplicht a.s. zaterdag zijn klok ter controle aan te bieden in het verenigingslokaal om 7.30 u. ST. CHRISTOFFEL Venray werd zondag 12 april een kampioen rijker, nl. Gerda Janssen, Overloonseweg. Zondag j.l. namen vier van onze jeugdleden deel aan de Limburgse jeugdkampioenschappen keurturnen te Bleierheide. Aan deze wedstrijd werd door 36 turners en turnsters deelgenomen. Twee groepen van 18. Zoals eerder vermeld is na een zware training deze deelname een groot succes geworden voor onze deelnemers. Onder zeer grote belangstelling werd de oefenstof aan diverse toe stellen afgewerkt. Opvallend was dat na het afwerken van diverse onderdelen onze deelnemers met oorverdovend applaus werden be loond. De voor deze jeugdleden bijna on draaglijke spanning bleef voortdu ren tot het einde van de wedstrijd. Diverse malen wisselden de koplo pers van plaats. Het waren drie dames en een heer van onze vereniging die aan deze wedstrijd zeer goed hebben deelge nomen. Speciaal een woord van dank aan de heer Willy Boom die als enige deelnemer van onze ver eniging tussen een groep van 18 stond en zich bij het einde van de ze wedstrijd als 10e klasseerde met 26.40 pnt. Twee van onze dames wisten zich in de keurgroep te plaatsen. Bij het bekend maken van de uitslag vier kamp dames turnen werd Gerda Janssen als de kampioen uitgeroe pen. Zij kreeg een ware ovatie in ontvangst te nemen. Het behaalde aantal punten bedroeg 30.10. Even later werd zij gevolgd door Jacque line Kerkhoff met 27.25 punten. Beide plaatsten zij zich in de Lim burgse keurgroep jeugdturnen. Met een zeer klein puntenverschil plaatste zich als 7e Marijke Litjens met 26.50 pnt. Onze dames zijn resp. oud in volg orde van de behaalde plaatsen: 15, 14 en 13 jaar. Willy Boom is 16 jr. Met dit grote succes zijn deze le den op weg naar een grote toekomst. Onze hartelijke gelukwensen aan de deelnemers en leider van deze groep: Wm v. d. Heuvel. DAMESZWEMCLUB HZPC Z wemtrainingen Zondag 19 april a.s. zwemtraining voor de jeugdige leden in het Sport- fondsenbad te Venlo. Vertrek om kwart over twee n.m. vanaf de ge meentelijke gymnastiekzaal in de Groenewoudstraat te Horst. Voor de oudere leden is er iedere donder dagavond een zwemtraining in Ven lo. Vertrek om 9 uur n.m. vanaf het St. Lambertusplein. Naar Heerlen Een aantal leden van de wed- strijdploeg van de dameszwemclub HZPC neemt deel aan de door de Diocesane Limburgse Sportbond op zondag 26 april a.s. in het Sport- fondsenbad te Heerlen te organise ren wedstrijden. GROTESTRAAT 6 Ook in de B-klasse is de strijd voor de biljartliefhebbers weer voor een jaar gestreden. Los Band kwam in de laatste wedstrijd nog verras send voor de dag door de V.O.P.- reserves, die onbedreigd de eerste plaats in hun bezit hadden, met een 84 nederlaag naar huis te suren. O.N.A. 2 besloot de competitie met een 102 overwinning op Pomme- rans. KOT B en OBK, die beiden gelijk eindigden speelden een barra gewedstrijd op neutrale tafel, nl. bij Groene Laken, welke O.B.K. duide lijk in zijn voordeel wist te beslis sen. De uitslag was hier 102 voor 0.B.K., dat hiermede de 2e plaats bereikte. Na het succes in de A-klasse van hun grotere broers wisten de V.O.P. reserves in de B -klasse ook het kampioenschap te behalen. Ook de ersoonlijke titel in deze klasse was voor hun clublid C. v. d. Heuvel, die door gelijk te eindigen met H. Dechnar, z'n barragepartij op over tuigende wijze wist te winnen. De tweede plaats was dus voor H. Dechnar, Pommerans. De strijd voor de le plaats ge middelde opvoeren ging met gering verschil naar K. Smals O.B.K. voor L. Noyen K.O.T. B, wat blijkt uit de cijfers 0.604 en 0.600. Eindstand klasse B: Part. Pnt. 1. en kamp ioen V.O.P. B 72 93 2. Na barrage O.B.K. 72 83 3. K.O.T. B 72 83 4. O.N.A. B 72 5. Los Band 72 79 6. Pommerans 72 72 7. Groene Laken B 72 14 De prijsuitreikingen vinden plaats op zaterdag 18 april a.s. om 9 uur in Café Vollenberg (V.O.P.), Hense- niusstraat, waar tevens barakwed strijden worden georganiseerd door en voor de verenigde biljartclubs van Venray. Aanvang barakwedstrijden: zater dag 18 april om 18.00 uur en zondag 19 april om 10.30 uur v.m. Deelname voor iedereen; schitterende prijzen. Zie verder advertentie elders in dit blad. Verder hebben de verenigde bil jartclubs besloten (buiten competi tie-verband) een toernooi te organi seren in café Verstraelen, Buiten- lust voor spelers met een moyenne van 4 of hoger. Aantal te maken caramboles 150. Inschrijfgeld 1.50 per deelnemer. Deelname alleen door hen, die bij het competitiebe- stuur geregistreerd staan. Hij die eindigt met de meeste matchpunten is winnaar van dit toernooi. Op ve tot uiterlijk 23 april a.s. bij J. Lucassen, Wilhejminastraat 4{5 en H. Hanen, Tolstraat 6. Speeldatums worden nader bekendgemaakt. Maandag j.l. deelde directeur A. Verhaeff van Saris Jurgens N.V. al hier, het personeel mede. dat een deel van de produktie van deze fa briek, die ligt aan de Nieuwhuisweg, zal moeten worden ingekrompen we gens gebrek aan orders. Met name de afdelingen, die zich bezig houden met de uitrusting van schepen (pa trijspoorten en ramen) de kopersla gerij, de bankwerker^ en de draaie rij zullen worden stop gelegd omdat hiervoor geen voldoende orders kun nen worden aangetrokken. Dit zou inhouden dat 44 personeelsleden overbodig werden, t.w. 13 bankwer kers, 6 koperslagers, 7 draaiers en 18 anderen. Dit bericht sloeg bij de personeels leden in als een bom, hoéwei som migen van hen al weken rond gelo pen hebben in deze fabriek, zonder dat ze feitelijk goed wisten wat ze moesten doen. Verschillende Rotterdamse gezin nen, die via Saris N.V. vorig jaar naar Venray zijn gekomen, voelen zich nu ernstig gedupeerd. Verschil lende daarvan zijn al tientallen ja ren in dienst bij dit bedrijf, zijn mee naar Venray gekomen, hebben hier hun eigen huisje en hebben bij een eventueel ontslag lang de mogelijk heden niet, die zij zouden hebben als zij in Rotterdam gebleven waren. Het is met name over deze mense lijke kanten dat de te hulp geroe pen werknemersorganisaties, afge vaardigden van de metaalbewerkers- bond St. Eloy en die van het NVV en CVV nog diezelfde avond uitvoe rig met de directie hebben gespro ken. Voorstellen zijn toen ter tafel ge komen om via bepaalde compensa ties het afvloeien van de ontslage nen zo gemakkelijk mogelijk te ma ken en waarborgen te scheppen dat bij overgang naar een under bedrijf eerder verkregen voordelen niet te niet zullen gaan. Dit pakket voor stellend "maandagavond" aan de di rectie van Saris-Jurkens N.V. aan geboden in een vergadering, die be halve door de vakbonden ook door een gedelegeerd commissaris en een vertegenwoordiger van de werkge versorganisaties werd bijgewoond. Toen is beloofd dat een en ander( door de directie zal worden bekeken en dat vrijdagmorgen opnieuw over deze kwestie zal worden vergaderd met de vakbonden. Dinsdag brachten de vakbonden verslag uit in een vergadering in Hotel Kemps, waarbij praktisch het voltallig personeel van deze onder neming aanwezig was. Wat nu pre cies door de vakorganisaties is voorgesteld aan de directies kwam ook op deze vergadering niet uit de doeken, om zoals de vakbond leider van het N.V.V., de heer Vis- sarius mededeelde de onderhan delingspositie niet moeilijk te ma ken. Er bleek wel begrip bij de direc- JAARVERGADERING LIDUINA Maandag 13 april j.l hield de Ned. Kath. Invalidenbond „St. Liduina", dekenale afd. Venray, in het zaaltje van Café In d'n Engel haar alge mene jaarvergadering, die zich in een grote belangsteling der leden mocht verheugen. De voorzitter sprak in zijn ope ningswoord over de problemen waarmede de gehandicapten in Ne derland dagelijks geconfronteerd worden. Spreker meende, dat de regelingen op sociaal terrein waar op de gehandicapten recht hebben, niet overal voldoende bekend zijn. Hij adviseerde de leden van hun rechten zeker gebruik te maken, doch ook zelf de handen uit de mouwen te steken. Op 1 januari 1965 zal de Alg. Bij standswet in werking treden. Kerken en openbare gebouwen worden gelukkig, dank zij de pres tie te zijn voor de menselijke kanten van dit ontslag en ook in het verle den, bij de overkomst van Rotter dam naar Venray is er een af vloeiingsregeling geweest, die tot tevredenheid van de toen scheiden de werknemers heeft gewerkt. Deze maatregelen liggen echter slechts gedeelteijk t^ast in het C.A.O. groot metaal, zodat discussiepunten nog altijd open staan. Maar evenals de werkgevers hebben dinsdag ook de werknemers op deze vergadering besloten de zaak te laten rusten tot vrijdag. Van de dan te houden be sprekingen zullen de vakbondleiders zo spoedig mogelijk verslag uitbren gen aan de werknemers. Deze ver gadering had een kalm verloop, al was het duidelijk dat verschillende personeelsleden nog diep onder de indruk waren van de getroffen maatregel. sie die hier voor de diverse Invali- denbonden worden uitgeoefend; steeds meer aangepast, zodat ook de gehandicapten de toetreding hiertoe vergemakkelijkt wordt. In Roermond worden zelfs wo ningen aangepast voor gehandi capten gebouwd. Wat de eigen aktiviteiten betreft memoreerde spreker de onderlinge bijeenkomsten, kontakten, vakantie weken e.d. door het hoofdbestuur en prov. bond georganiseerd, waaraan ook onze leden deelnemen. Ook de zwemsport die zich in een grote belangstelling mag verheugen werd nog eens naar voren gebracht, spreker betreurde het, dat de Ge meente Venray onze afdeling nog steeds geen subsidie heeft toegekend, doch wij zijn nog steeds hoopvol, aldus de voorzitter. Het verslag van de vorige jaarver gadering en het uitgebreide jaarver slag over het jaar 1963 konden de goedkeuring van de vergadering wegdragen, alsook het financiële beleid bleek in orde te zijn. Bij de bestuursverkiezing was de tweede sekretaris, de heer Th. Ger- rats aftredend, doch werd bij accla matie herkozen. Nadat nog diverse mededelingen waren gedaan, o.a. werden de ko mende vakantie-aktiviteiten nader bekendgemaakt, alsook een te orga niseren Lourdesbedevaart, sprak de geestelijk adviseur Pater Thomas Pothof o.f.m. een opwekkend woord tot de vergadering en bracht nog dank aan het bestuur en leden voor de felicitaties en attenties die hij bij zijn 25-jarig priesterfeest had mogen ontvangen. Tegen half 10 werd het officiële gedeelte van de vergadering geslo ten en kwamen de kienkaarten ter tafel. Elk lid kon tegen half 12 met een of meerdere prijzen voldaan naar huis terugkeren. De begroting 1964 geeft ook een overzicht van de beschikbare bouw terreinen. Op het DESSELKE heeft de ge meente nog 2.93 ha ter beschikking voor 110 woningen. Hiervan zijn 78 woningwetwoningen. Met een deel van deze 78 is men al begonnen. Een Horster bouwbedrijf is namelijk met 54 flats bezig, terwijl de andere 24 de rijksgoedkeuring er al is, maar nog aan het onderhandelen is over de prijs. Op het Desselke is nog plaats voor 32 flatwoningen in de particuliere sector, maar hiervoor heeft zich nog geen gegadigde ge meld. In WEST I tussen Kruitweg en Merseloseweg ligt nog 8.6 ha ge meentelijk bouwterrein. Het ligt in de bedoeling hierop 265 woningen te bouwen t.w. 230 woningwetwo ningen en 35 particuliere woningen. Voor deze laatste hebben zich al een tiental kandidaten gemeld. Voor de bouw van 230 woningwetwonin gen zijn onderhandelingen lopend. In WEST II tussen Kempweg en Kruitweg ligt nog 1.5 ha waarop 38 woningen gebouwd kunnen worden, 35 woningwet en 3 particulier. Met het opstellen van definitieve plannen wacht men tot aldaar nog een 3 ha meer aangekocht kan wor den, waardoor het complex woning wetwoningen tot 100 kan worden uitgebreid. In ZUID ligt ook nog een ha., waarop plaats is voor 45 woningen. Onderhandeld wordt met een indus trie om een deel daarvan als pre miewoningen voor dit bedrijf te verwezenlij ken. Op het BIEZENVENNEKE is nog 1.5 ha gemeentelijk bezit, waarop een tiental particuliere bungalows gebouwd kunnen worden. Maar er zijn geen gegadigden. In VELTUM is al ruim 6 ha ge meente-eigendom. Men is aan het onderhandelen om daar nog 9 ha bij te kunnen kopen, waardoor ruimte geschapen wordt voor 770 woningen. In 1965 hoopt men de helft daarvan of 385 als woningwetwoning te kunnen realiseren. De andere helft blijft beschikbaar voor particuliere woningbouw. Voor de MOLENKLEF wordt een nieuw uitbreidingsplan opgesteld, waarin waarschijiüijk in 1965 grond beschikbaar komt voor 120 particu liere woningen, waaronder ook klei nere bungalows. In CASTENRAY heeft de gemeen te 3/4 ha èan kunnen kopen, waar op 8 woningwetwoningen gebouwd kunnen worden. De plannen hiertoe zijn in voorbereiding. Bovendien hoopt men nog eenzelfde terrein te kunnen aankopen met ruimte voor andermaal 7 woningen. In LEUNEN heeft de gemeente thans 2.5 ha in eigendom voor 22 woningen. Van de geplande 18 wo ningwetwoningen zijn er 10 in aan bouw, terwijl voor de 4 particulie re woningen het wachten is op de rijksgoedkeuring. In MERSELO is ook 0.7 ha ge meentelijke bouwgrond beschik baar. Hierop komen 8 woningwet woningen, waarvan 6 thans in voorbereiding zijn en 6 particuliere woningen, waarvan 2 al besproken zijn. In OIRLO ligt 1.7 ha op bouwers te wachten. Acht woningwetwonin gen zijn in voorbereidig, maar er kunnen daarnaast nog 12 andere gebouwd worden. In OOSTRUM is op dit moment geen bouwgrond beschikbaar. Er wordt daar onderhandeld over ruim 4 ha en gaat die koop door dan is er plaats voor 55 woningen. Op de SMAKT is door aankoop van 0.3 ha ruimte geschapen voor 8 woningen. De plannen voor de bouw van al vast 4 woningwetwoningen zijn in voorbereiding. Op 't VEULEN is 0.12 ha beschik baar waarop t.z.t. 4 woningwet- en 1 particuliere woning komt. In de VREDEPEEL is nog ruimte voor 20 woningen op 2.4 ha gemeen tegrond. Twee particuliere bouwers wachten daar op de rijksgoedkeu ring. Tenslotte is er dan nog grond (0.8 ha) in YSSELSTEYN. waarop thans al 10 woningwetwoningen in aanbouw zijn.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5