Jeberckf baario Motorrennen firma STRIJBOSCïi VAN6END&L00S J. Kerkelijke Diensten Nieuwe Massey- Ferguson LOODSBEDIENDE _onkruidr_^ bestrijding} in asperges HORS< van 19 tot en met 26 april Geestelijk artikel Zondag 19 april TRACTOREN VOOR LANDBOUW EN INDUSTRC 2e-hands tractoren tegen zéér lage prijz parochiekerk venray Priester v. d. week: Kapelaan Bor.s Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 3e zondag na Pasen. 6.30 J. van Sambeek-Dignouts en dochter Jo; 7.30 Mathijs Paules; 8.30 gelovige zielen (offerblok Stations weg); 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur overl. fam. Janssen-Clemens; 18 uur dokter Bloemen. Maandag: 7 uur P. Lenssen en echtgenote; 7.30 overl. ouders Schols- Leers; 8.15 Anna Maria Hoeyma- kers-Claas.sens (v.w. buurt); 8.15 zij altaar voor overleden ouders; 9 uur Jean Muis en zoons Johan en Albert. Dinsdag: 7 uur gelovige zielen (offerblok Stationsweg); 7.30 gest. jaarget. Martin Cornelissen en An toinette Wijnhoven; 8.15 Jo v. Veg- chel en Harrie Janssen; 9 uur Ca rolina Flinsenberg-v. d. Mortel en dochter Annie. Woensdag: 7 u. Maria Voerman.s- Janssen; 7.30 overl. fam. Janssen- Lemmen; 8.15 Elisabeth Gossens- Kessels; 8.15 zij-altaar Willem Seu- ren v.w. buurt; 9 uur Martina Reyn- ders-Seykens. Donderdag: 7 uur Josef Bongaerts en dochters; 7:30 gest. jaarget. Leo- nardus Stiphout; 8.15 Johanna van Bracht-Gerrits; 9 uur hoogmis tot dankzegging v.w. fam. Basten-Ver- meulen; 9.30 hoogmis tot dankzeg ging zilveren huwelijk fam. Rutten- Peters. Vrijdag: 7 uur Johannes Maassen en El. Vermeulen; 7.30 gest. jaarget. Pastoor Greijmans; 8.15 zekere in tentie R.; 9 uur dokter Bloemen. Zaterdag: 7 uur W. Swinkels; 7.30 José Kremer-Vullinghs; 7.30 zij-al taar voor de weldoeners van het kruis aan de Stationsweg; 8.15 Pier re van Opbergen; 8.15 zij-altaar Ja- comina Theuws, echtgenoot en kin deren; 9 uur hoogmis tot dankzeg ging v.w. zilveren huwelijk fam. Aben-Janssen; 9.30 hoogmis tot dankzegging v.w. zilveren huwelijk fam. Vermeulen-Sijbers. rectoraat paterskerk Priester der week: Pater Urfoanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 3e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 's avonds om 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van de 3e zondag na Pasen. 9.15 pl. gez. H. Mis voor het zilveren bruidspaar Schmeitz- Reynders. Dinsdag: 2e van de negen dinsda gen t.e.v. St. Antonius. 7 uur avond mis tot intentie van de aanwezigen. Onder de H. Mis gebeden voor de intenties. Woensdag: H. Conradus van Parz- hem, belijder. Donderdag: Z. Aegidius van Assi- sië, belijder. Vrijdag: H. Fidelis van Sigmarin gen, martelaar. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Marcus, evangelist. 6.30 processie door kloostertuin; 7 u. gez. H. Mis; 8.30 gezinsmis tot inten tie der aanwezige gezinnen; 9 uur gez. H. Mis bij het 40-jarig huwelijk Aarts-Jacobs; 10 uur gez. H. Mis bij het 50-jarig huwelijk van Maris- Verdelle. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Eerste H. Communie Zondag 26 april zullen de kinde ren hun eerste H. Communie doen. De H. Mis is 7.45 uur, maar de kin deren worden afgehaald van San Damiano om 7.30. Ouders wilt u denken aan de novene met uw kin deren. Het lof is op die dag om 4 u. Een vriendelijk verzoek aan allen om op zondag 26 april de eerste 20 banken aan beide kanten vrij te la ten voor de kinderen, bruidjes en familie. Vasten-aktie De kollekte voor de Vastenaktie heeft de mooie som van 2689, opgebracht. Onze hartelijke dank. Misintenties Zondag: 6.30 overl. fam. Vollen- berg-Verstegen; 7.45 Antoon Cre- mers; 9 uur overl. fam. Jeurissen- Siebers; 10.15 J. Rademakers; 11.45 overl. fam. Egelmeers-Vullings-Cle- phas. Maandag: 7 uur Constans Rojer; 7.45 voor slagen in een examen; 8.30 Jacob Thomassen; 9.15 gez. H. Mis. Dinsdag: 7 uur Herman Strijbos en dochter Elisabeth; 7.45 Gerardus Franciscus Wientjes; 8.30 Wilhelmi- na Geurts-Crooymans. Woensdag: 7 uur Antoinette Ram- melman-Elesvier; 7.45 Wed. Hoey- makers-Claassens als lid der D.O.; 8.30 Anna Janssen (Genootschap St. Jozef). Donderdag: 7 uur Wilhelmina Geurts-Crooymans; 7.45 Lambert Barents en zoon; 8.30 overl. fam. Vollenberg-Aerts en dochter Johan na. Vrijdag: 7 uur zekere intentie; 7.45 overl. ouders Hermus-van Oers; 8.30 Martha v. d. Waeter. Zaterdag: 7 uur zekere intentie; 7.5 Jan en Sjaakie Jacobs (buren); 8.30 Gezinsmis; 9 uur gez. H. Mis; 10 uur gez. H. Mis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Rongen en G. Ver- schuuren; 7.45 P. Philipsen, A. Derks, B. Peters en A. Sanders; 9.00 J. Naus, H. Bosch, M. v. Roy en R- Vastert; 11.45 K. Jeuken, J. Mees ters, H. Janssen en Ant. Claassens. Vrij: Paul Pop, G. Jeuken en C. Evers. parochiekerk oostrum Zondag: 3e zondag na Pasen. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, gest. jrd. Theod. Verheijen, Elis. v. d. Water en Hendrina van Dijk; om 10 uur overl. fam. Spreeuwenberg- Moorrees; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Hen drina de Best en fam. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Pierre Maessen. Woensdag: 7.30 overl. fam. Ver- heijen-Kessels. Donderdag: 7.30 overl. ouders Derickx-Helegers; 10 uur plechtige huwelijksmis bruidspaar Geurts- Hendrix. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Martinus Reijnders. Zaterdag: Feest van de H. Mar cus. 7.30 Maria Vermeulen-Heijli- gers. Biechten van 6.30-7.30; om 7.30 's avonds St. Marcusprocessie en H. Mis. In de kapel van St. Paschalis de ze week: Maandag: Johannes Rongen. Dinsdag: voor een zieke (R.). Woensdag: tot dankzegging (M.). Donderdag: overl. fam. Moorrees- Peeters. Vrijdag: Pierre Hendriks. Zaterdag: voor een overledene O. S. parochiekerk oirlo Zondag: 3e zondag na Pasen. Leesmissen om 7 uur; 8.15 kinder mis; 2e H. Mis om 9.15 leesmis voor Gerardus Kemmelings; 10.15 paro chie-hoogmis; 3 uur rozenkrans en lof. Eerste kollekte voor de kerk, 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis overl. fam. Baltussen-van Ooi. Dinsdag: 7.30 Hoogmis ter ere van de H. Brigitta, besteld door de vee verzekering. Woensdag: 7.30 zieledienst Willem Michels. Donderdag: 7.30 maanddienst Ca- tharina Bistervels. Vrijdag: 7.30 Stichting Maria Lin- ders, Hendrina Direx en Jacobus Direx. Zaterdag: feest van de H. Marcus. 7 uur Hoogmis, stichting overl. fam. Bistervels-Peeters. Na de H. Mis de St. Marcus-processie; 's avonds ge legenheid om te biechten van 5-7 u. A.s. zondag Roepingen-zondag met kollekte voor 't Groot-Seminarie. •parochie castenray Zondag: 3e zondag na Pasen. 7 uur Communieuitreiken; 7.30 lees mis; 10 uur hoogmis voor de Paro chie; 3 uur lof met gebeden voor onze jeugd, speciaal voor de com municanten. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Henricus Vissers en Mechelina Arts. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Joh. Weys en Anna Cath. Cox. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. jrd. voor Lambert van Rhee. Vrijdag: 7.30' gez. jrd. v. Henr. Strijbos en Hendrina Friesen. Zaterdag: feest van de H. Marcus, evangelist. 7 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Daarna bidprocessie. Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Bertha Duykers Helma Duykers. Misdienaars: Th. Arts, H. v. Kuyck - N. Janssen, J. Kunen - H. Ram- bags, P. Kuypers. parochiekerk leunen Zondag: 3e zondag na Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden fam. Berden-Baltussen; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden familie Jenniskens-Kursten; 3 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Wil lem Jenniskens v.w. het Lourdes- liefdewerk; 8 uur gestichte leesmis voor P. J. Nellen en echtgenote en P. J. de Bruyn en zoon Willem. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse en zoon Willem, kinder mis; 8 u. leesmis voor Willem Gom- mans. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Antoon Voesten en Marti nus Nijssen; 8 uur leesmis voor Mar tinus Claessens, echtgenote en zoon Gerard; 10 uur gezongen H. Mis van dankzegging bij het 40-jarig huwe lijksjubileum Claessens-Verschuu- ren. Donderdag: 7.30 leesmis voor de afgestorven familie Lucassen-Chris- tiaans, kindermis; 8 uur leesmis v. Henricus Bomm, echtgenote en Jo hanna Beclet. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor P. Joh. Buijsen, echtgenote Catharina Maassen en zoon Leo; 8 u. leesmis voor Wilhelmina Swinkels. Zaterdag: feest van St. Marcus. Om 7 uur gezongen jaargetijde voor Johanna Loonen-Cruijsen, daarna processie; 8 uur gestichte leesmis v. Martinus Beurskens en Carolina Beurskens-Mandersbiechtgelegen heid van 45 en van 77.30, daar na lof. Kerkpoetsen: Nelly Willems (Laag- riebroek) en Mia Claessens. Accolythen: 6.45 A. Loonen en P. Heesen; 8 uur J. Jenniskens en J. van Ooi; 9.15 N. Pijpers, M. Kusters, J. v. Vegchel en P. Stevens; 10.30 Gerrit Jenniskens en G. Cornelissen. A.s. zondag is 't Roepingen-zon dag, bijzondere kollekte voor het Groot Seminarie. rectoraat heide Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 H. Mis tot int. van familie Jans- sen-Doumen; 10 uur jaargetijde v. Petronella van Dijck-Wismans. Accolythen: Wim Fleuren en Jan Ewals. Misdienaars van de week: Noud en Jan Gielens. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Wilhelmus Jenneskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Leo v. Meijel. Donderdag: 7.30 H. Mis uit dank' baarheid. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot int. van familie Derkx-v. Vegchel. Zaterdag: H. Marcus, evangelist. Grote Biddag. Te 7 uur processie waarna H. Mis voor Maria van Op bergen en Herman Strijbosch. Ge legenheid om te biechten van 7.30 8 uur. Katechismus: klassen 3 en 4 oefening van liefde. Klassen 5 en 6 313 314 315 316 321 322 323 325 328 329 331 346 347. A.s. zondag wordt de roepingen dag gehouden, gewijd aan de be vordering van priester- en klooster roepingen. Eerste kollekte voor het Groot Seminarie. Bijzonder aanbe volen! rectoraat veulen Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor geest, en tijdelijk welzijn par.; 10 uur Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans; 2.30 u. Lof. Maandag: 7.45 leesmis voor de ge lovige zielen (B.). Dinsdag: 7.45 leesmis voor zal. Rector J. Geurts uit dankbaarheid (Gr.); 2e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. Woensdag: 7.45 leesmis voor overl. familie Bovee-Broekmans. Donderdag: 7.45 leesmis voor de overl. fam. Burgers-Heesen. Vrijdag: 7.45 leesmis voor zal. Lambertina Houben-Deriks. Zaterdag: 7 uur leesmis voor zal. Pierre Hendriks. Feest van de H. Marcus. Na de H. Mi9 St. Marcus processie. Biechten van 78 uur. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Geerets en Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Nelly Classens. Zondag 6 april Roepingen-zondag, kollekte voor het Groot Seminarie. parochiekerk merselo Zondag: 3e zondag na Pasen. 7 uur leesmis t.e.v. O.L. Vrouw en H. Gerardus (Arts-van Meyel); 8.15 leesmis bijzondere intentie (Muy- sers); 10 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 7 uur Lof met rozen hoedje. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Gerardus de Mulder; 7.45 leesmis v. Lambertus van Meyel. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Willem van Rijswijck, echtgenote en dochter Maria; 7.45 leesmis ter ere van het H. Hart uit dankbaarheid (Ewals). Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Cornelis Ewals; 7.45 leesmis voor Petrus Pubben vwg. de fokvereni- ging. Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Lambertus Arts en Theodora Poels; 7.45 leesmis voor Joh. Hub. Janssen. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Ma ria Claes; 7.45 leesmis voor overl. fam. Arts-Verhoeven. Zaterdag: Feestdag van de H. Marcus. 7 uur gez. H. Mis tot int. van de Veeverzekering. Na de H. Mis processie voor de vruchten dei- aarde en andere noodwendigheden. 8.15 leesmis voor Maria Arts-van den Bemt; van 46 uur Biechtgele genheid; 7.30 Marialof. A.s. zondag 26 april Roepingen zondag, gewijd aan de bevordering van priester- en kloosterroepingen. Die dag speciale kollekte voor het Groot Seminarie. rectoraat vredepeel Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 vroegmis voor de overleden familie Muijsers-Janssen; 10 uur v. d. zielerust v. overledenen; 2.30 uur Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot int. van fam. Pee- ters-Claessens. Dinsdag: tot int. van fam. Marcel lis-van Tilburg. Woensdag: v. d. overl. van fam. van Tilburg-Glaudemans. Donderdag: v. d. overl. van fam. v. d. Pas-Camps. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene.. Zaterdag: H. Marcus evangelist. 7 uur bid-processie v. d. vruchten van het veld; 7.30 gez. H. Mis v. d. zielerust v. overledenen; 19.30 Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na Lof. rectoraat smakt Zondag: 3e zondag na Pasen. 6.30 H. Mis voor overledenen; 7.30 voor zegen in gezin; 10 uur Hoog mis voor fam. van. der Lee-Philip- sen. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 9.30 voor bedevaart Nijme gen. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen; 10 uur plechtige H. Mis en Huwelijkssluiting van het bruids paar Spreeuwenberg-Moorrees. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Donderdag: 6.30 voor overleden moeder; 7.30 voor Pastoor As.sel- berghs. Vrijdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Zaterdag: feest van St. Marcus. 6.30 gez. H. Mis voor geestelijke en tijdelijke noden, daarna St. Marcus processie; 7.30 gel. H. Mis. Van 5 5.30 en van 78 uur gelegenheid om te biechten. parochie ysselsteyn Zondag: 3e zondag na Pasen. 6.30 lsm. v. d. overl. fam. Claessens- Poels; 8 uur leesmis v. d. parochie, waaronder plechtige H. Communie; 9.15 leesmis voor de overl. fam. Vo gels-Jeurissen; 10.15 Hoogmis, best. jgt. v. Antoon Pouwels; 3 uur Lof waaronder plechtige hernieuwing der doopbeloften. Maandag: 7.30 weekdienst v. Ma ria Mulders-Thissen. Dinsdag: 7.30 lsm. v. d. overl. fam. Arts-Hendriks; 9.30 plechtige huwe lijksmis voor het bruidspaar Direks- Lemmens. Woensdag: 7.30 leesmis v. d. overl. ouders Smits-Derks. Donderdag: 7.30 maandd. v. Maria Mulders-Thissen. Vrijdag: 7.30 gez. jgt. v. Petronel la Nijssen-Billekens. Zaterdag: 7.30 lsm. voor Maria Verhoeven en overl. fam., feest van de H. Marcus. Na de Mis St. Mar cusprocessie. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. ZIJN ONZE OPVATTINGEN OVER CHRISTENDOM NIET TE HUMANISTSCH? Hoe onze houding in dit leven moet zijn, is niet altijd op het eerste gezicht even duidelijk. Afgaande op de H. Schrift en de opvattingen der eerste christentijden, zouden we ons zelfs voor het verrassende feit kun nen komen te staan, dat ons 20e eeuw.se „katholieke denken" soms tegen die manier van denken in gaat. Nemen wij b.v. onze houding te genover de communistische machts hebbers. Moet men die gehoorzamen ja of neen? Het feit, dat .„vreedza me coëxistentie" eerst de laatste tij den mogelijk word gehouden, bewijst dat we er in principe op tegen zijn de communistische machtshebbers te erkennen als wettig gezag. Zo dacht Petrus er echter niet over. In de tijd van de eerste chris ten-vervolgingen, toen keizers en landvoogden het brute heidendom verdedigden en van ieder mens, vooral van de christenen, daden van afgoderij vergden, schreef Petrus al aan de christenen van Klein Azië: „Weest onderdanig aan ieder mense lijk gezag om 's Heren wil: aan de keizer als opperheer, aan de land- voogden als zijn gezanten om de boosdoeners te straffen en de goeden te prijzen. Doet het als vrije man- En wat verder schreef Petrus: „Gij slaven weest onderdanig aan uw meesters met alle ontzag." Dat was in het jaar 63. Mij dunkt, deze ons wat erg sim pel aandoende leer, dit systeem van eenvoudige onderwerping aan het geen. er in de maatschappij leeft, druist radicaal in tegen hetgeen wij in onze moderne begrippen: mense lijke waardigheid, zelfbeschikkings recht en democratie noemen. Petrus, de eerste Paus, zet de christenen niet aan tot het verzet, hij predikt geen bewustwording van het proletariaat, geen verzet tegen de kapitalistische machtshebbers, integendeel, Petrus, Paus der Kerk en aangesteld door Christus om zijn broeders te sterken in het geloof, doet een beroep op allen zich te gedragen als „vreemde lingen en pelgrims". Hij zegt niet, dat deze wereld ons huis is, dat we bewoonbaar moeten maken, dat wij van de wereld moeten plukken al wat zij aan goeds biedt, neen, hij vraagt zich ervan te distanciëren. En hij vraagt ook niet de maat schappelijke verhoudingen eens even aan de eisen van de menselijke waardigheid en het sociale recht te conformeren, maar hij zegt letterlijk dit: „Want dit is een welgevallige daad, wanneer men uit gewetens plicht tegenover God het leed ver draagt, dat men onverdiend moet lijdenNeen dit is welgevallig aan God, gelaten te zijn als Gij lijdt, ofschoon gij goed hebt gehandeld". Nu weet ik wel, dat er een groot aantal mensen, misschien zelfs theo logen zal zijn, die deze woorden wel zo weten uit te leggen, dat het te genovergestelde van hetgeen hier staat door Christus wordt bedoeld. Maar diezelfde theologen zullen de woorden ,die Petrus in diezelfde brief en in datzelfde jaar over de verhouding van man tot vrouw en vrouw tot man geschreven als de hoogste christelijke wijsheid prijzen. Bij slechts weinigen komt de ge dachte op, dat onze moderne opvat tingen over democratie, bezitsvor ming, mensenrechten en eerbied voor de waardigheid wel eens te veel rationalistische en te weinig christelijk konden zijn. KITSCH EN KUNST II Maandagavond 20 april a.s. is er om 8 uur in San Damiano maand vergadering voor de leden van de Franciscaanse lekenbeweging en voor alle belangstelenden. Pater Urbanus zal een korte cau serie houden over de Geschiedenis en Ontwikkeling van het Devotie prentje, vanaf het begin tot heden. Daarna kan men een 600 prent jes bezichtigen, waaronder de oud ste en nieuwste. Natuurlijk is „de kitsch" ook rijkelijk vertegenwoor digd. sportpark AANVANG 2 UUR ENTREE: Tribune 3.- Jeugd 14-18 jaar f 1.- Staanplaatsen f 2.50 Kinderen f 0.50 Type TE 20 MF 25 MF 35 MF 65 Wij leveren deze met 12 md. fabrieksgarantie en tegen speciale prijz», Veltum 4 VENRAY Tel. 04780-2037 Kom nu informeren naar een goede baan bij Van Gend Loos als (met opleiding tot vorktrackrijder) Minimumloon 23-jarigen ƒ101,33 per week, verhoogd met variabele waarderingspremie (minimum 5%) én toeslagen voor ongeregelde diensten. Trouwens, er is nog meer wat het werken bij Van Gend Loos zo aantrekkelijk maakt, o.a. vrije dienstkleding 5-daagse werkweek vaste aanstelling met pensioen waar nodig reiskostenvergoeding prettige vakantieregeling met 4% vakantietoeslag jaarlijks enige aantrekkelijke mogelijkheden voor binnen landse treinreizen (ook voor echtgenote) Laat U zonder verdere verplichtingen nader inlichten. U kunt hiervoor op alle werkdagen - behalve zaterdags - van 9 tot 17 uur, of volgens afspraak terecht op ons kantoor SLOTERBEEKSTRAAT-VENLO Snelwerkend contactherbicide vóór de Op komst en vóór het steken. Dosis 3 ltr/ha Scheermeswerking ook op grassen, zonder nawerking in de grond Ook te spuiten tijdens regen I.C.I. (HOLLAND) N.V. ROTTERDAM een rijk bezif... zo'n Mutsaerts kinderwagen ideale vering prachtig chroom onderstel eenvoudig uit elkaar te nemen en op t6 bergen model CARAVELLE Groenwoudsh*

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10